benoodigdlieden, nog een aantal lieven en andere papieren gevor den, waaruit bleek, dat hij in Duitsehland reeds een zware g> - vangenisstraf had ondergaan. Hij had zijn zolderkamertje .ge Imurd van een gemeentewerkman 11. 1'. genaamd, arbeider aan ie gasfehriolt Kcilohavcn en secreia- i is van de vakgroep daar ter plaat ,-e van eenorganisatie van perso neel in "openbaren dienst. In de woning van dezen mail vond men nog een portefeuille met, 35 zilver- dons. terwijl hij er een in zijn zak had, alle van hetzelfde fabrikaat, zoodat ook*P. gearresteerd is. Hol verdere onderzoek, dat Vrij dag den goliceleii dag en ook nog Za li-rdagmorgen werd .voortgezet, elidde nog tot de aanhouding van don 32-jarigen havenarbeider A. S., bij w icn 4 zilverbons gevonden waren. Toen hij in den politiewa gen naar "het Centraal Bureau werd gebracht, vond hij onderweg gelegenheid „die vier zilverbons op Ie eten." Nog oen broeder van den eerst- aangehoudene II. P., A. K. H. P. genaamd, is gearresteerd voorts nog de 45-jar,igc rijwielhersteller L. v. S., die 150 bons ter uitgifte zou ontvangen hebben en er daar van reeds eenige aan den man ge bracht had. Alle zijn gemerkt „Serie G. B.'' In totaal heeft de recherche thans ruim tweehonderd valsche zilverbons in beslag genomen. De Duitseh-sprekende man heeft nog verklaard, dat ^ïij juist bezig was zijn procédé (o verbeteren, zooda.t hij zijn valsche bons nog meer natuurgetrouw zou kunnen maken. Tlii was voornemens er dan een grootén voorraad van te fabricee- ren en vervolgens naar het, buiten land lo vluchten. Was hij eenmaal in veiligheid dan zou hij aan cio politie oen brief geschreven heli - hen, om haar met alles in kennis stellen. Inderdaad vond de poli lie onder de in beslag genomen brieven, dozen brief reeds kant, en klaar geschreven. Het smokkelen aan de Oostgrens. Men meldt uit Oostelijk Gronin gen aan de N. R. Crt. Mi' wordt thans druk smokkel handel gdreven in schapen. In den kaatsten tijd worden in vele jM,'Hitsen van Oost-Friesland door of namens Nederlandscfoe koop - lieden de beste schapen opgekocht die door drijvers naar, en als het even kan, over de grens gebracht worden. Schiermonnikoog. Wegens don grooten afslag der duinen op Schiermonnikoog be slaat tiet voornemen den nieuwen vuurtoren, aan den Noord-West- "kant gelegen, met de woning van dan wachter en den uitkijk, hui len gebruik te stellen en den ou den toren, die niet meer werd ge bruik! en Zuidelijker is gelegen, dicht bij het dorp, weer te laten functionnecren. Betrokken amb tenaren zijn daarvoor .op het ei - land geweest. De woningen en do uitkijk worden ook naar don ou den toren verplaatst. Een noodlanding. - Dinsdagmorgen ongeveer 11 uur vloog er hoven Alkmaar een vliegmachine, die allerlei bewe gingen uitvoerde, waaraan het te zien was, dat aan de machine iets haperde. Met angst en beven zagen velen de machine tusscben de schoorsteenen van de fabriek van Van Hoogstraten vliegen en gaf het verademing toen dit zon der deze te raken werd volbracht De machine wist op het land ach ter de gasfabriek te landen. De vliegenier kon, hoewel het hem gehikt was zijn machine tegen de wind in te richten, niet te verhin deren, dat, daar zij tegen een berm van een sloot terecht kwam de machine in het land drong. De machine was do Fokkerjager F TT. Van den officier-vlieger Adri aanse, die de machine bestuurde en er met een passagier zonder leisel was afgekomen, .vernam men, dat hij mot het marine-vlieg luie- vanuit het vliegkamp De Kopij een overhoud vlucht over Sooslerbcrg naar Waalhaven had .ondernomen. Boven Alkmaar wei gerdo op een hoogte van 500 a 000 meter de motor en pogingen orn deze weder in gereedheid te brengen, mislukten, zoodat hij een noodlanding moest ondernemen. De landing gelukte vlot, doch t terrein was te kort, zoodat de ma chine tegen den berm van 'n sloot terecht kwam, het landingstoestel werd vernield .en de propeller en de benzinetank ernstig werden be schadigd. Nog aardbeien. De tuinder T. Lam te Haarlem mermeer plukt nog rijpe aardbei en van den kouden grond. Een duur betaalde vergissing. De vrouw van den landbouwer W. te groot Driene, onder 1-Icngeio heeft, een bedrag van 80 aan bankbiljetten, die in een krant ren gewikkeld, in de kachel gewor pen. De biljetten zijn verman 1. De bergbeklimmer in nood. Aan het einde van de vorige week heeft 'n groep gidsen van Randersteg (Berner Oberland) 'n lid van de Zwitsersclie Alpenclub Ulmann, gered, die Zondag hij n val zijn been had gebroken. Bij een bergtocht, welken hij al leen maakte, was hij van 'n berg tocht gestort en had hij in zijn val zijn heen op vier plaatsen gein •>- ken. Hij was op 'n klein uitste kend stuk rots terecht gekomen, waaraan hij zich, had weten vast te klemmen, in welke vre.eselij.ke positie hij vier dagen en vier nach ten had doorgebracht, gemarteld door pijn, kou en honger. Woens dag werd hij gevonden, maar ook toen konden de redders hem slechts dekens en voedsel ver schaffen, daar hun touwen tekort awren om een afdalen mogelijk te maken. Den volgenden dag kwa men zij terug en wisten hem uit zijn benarde positie te bevrijden. Er is hoop dat hij de doorgestane ellende zal te boven komen. Een wonderbaarlijke redding. Bij Panama, 18 mijlen buiten de kust, is een Amerikaansch ma troos, die 23 uur te voren over boord was gevallen, door een voor bijvarend stoomschip opgepikt. Do man had zich al dien tijd moe ten verdedigen tegen haaien, die hij zich van liet lijf wist te houden met een stuk hout, dat liij gegre pen had. Bij de voeten opgehangen. Jagers kwamen dicli.t bij Cham- bles,* in den omtrek van Saint E- tienne (Frankrijk), door een wei de. Zij hoorden zuchten en kbigen, gingen op zoek en vonden wcid:a ceii jongen herder, die met de voe ten aan een tak was gehangen. Toen de knaap werd losgemaakt, vertelde hij, dat hij was overval len door drie kerels, die waren ge vlucht na hem te hcbbni opgehan gen en het beetje geld t1 hebben ontstolen, dat hij bij zich had. Ver volgens brachten zij hem in den neteligen toestand waarin mj werd gevonden. Hij had zoo reeds 3 uur gehangen Duitsehland. Een moderne Nero. Den laatsten tijd hadden bev - haaldelijk .te Freiburg en omge ving brandstichtingen plaats, welke groote schade aanrichtten. Dezer dagen is het eindelijk ge - lukt den dader te arresteer en het. bleek een 26-jarige arbeid"' uit Erbisdorf te zijn, die tevens brandweerman was. Hij beker de vijf brandstichtingen op zijn g"o,*o ten te hebber. Als motief gof hij in de eerste-plaats zijn eerzucht op om zich als brandweerman bij red dingen te onderscheiden, maar te vens het genot, dat hij ondervond bij den aanblik van een groc brand. Of deze moderne „Nero" het schouwspel ook bezong, ver telt het bericht niet. GEMEENTE WIERINGEN. Zondag j.1. gaf de muziekver- eeniging „Harmonie" voor een Igioote schare belangstellenden concert te De Haukes.Bij afvaart van de postboot werd een marsen over de-haven gemaakt en Harmo nie had 'n driewerf „hoera" van de passagiers in ontvangst tc ne men. Niettegenstaande de duister nis al begon te vallen werd toch de gelegenheid waargenomen een serenade te brengen aan den Imc N. T.uyt (eciclid van Harmonie) en echtgerioote, die onlangs hun zil veren huwelijksfeest herdachten. 'n Extra nummer werd Kier ten gelioore gebracht en het paar ha'' tol i jk toegesproken. Hiermede achtte „Harmonie haar taak te Haukes volbracht en keerde <j® rust op het thans -c-o stille Kavendorp weer. Uitslag verkooping van winkel huis en landerijen van den heer A. A. Kra*"i j.1. Zaterdagavond ten overstaan van Notaris Obreen ge houden. Het winkelhuis werd jp gehouden voor ƒ2250 Het land ,,'t Ncske werd gekocht door J. Krommedam voor ƒ174. „Hoogewal" door Jb. Lont Jbz -en P. Keijzer Jz. voor ƒ1630. SPORT Voetbal Succes. Zondag ging Succes I naar Anna Paulowna om daar de club van dien naam partij te geven. Om 2 uur blaast scheidsrechter Koor stra van Helder de elftallen in liet. veld. A. wint de tos en S. mid- voor brengt de bal aan 't rollen. Do eerste aanvallen zijn voor S. de A.-achterhoede staat raai- te schut teren. Zij weten zich echter spoe dig te herstellen en wérken zich meer los. Uit een mooi opgezette aanval weet A. de leiding te ne men. S. pakt weer flink aan, doch het mocht niet baten. Spoedig weet A. ten tweede male te doel punten. Hierna verandert S. haar opstelling wat 'n verbetering bleek De S.-achterhoede weet tot de rust de stand te houden. De S.-voorhoe de was niet bij machte ook maar één keer te doelpunten. Na de thee speelt S. in de wind wat niet belette dat zij het eerste be gin voortdurend in de meerder heid warén. De S.-linkerw. kon m 'T geheel niets prestoeren waar door S. niet in de gelegenheid kwam om één tegenpunt te ma ken. A. laat zich heelemaal inslui ten wat met menig benauwd oo- gcnblikje gepaard ging. A. weet zich weer los te werken en zorgt de. A.-linksbinnen voor no. 3. S. krijgt nog penal bij te nemen wel ke de A.-keeper tot tweemaal weet te keerên. Niets mocht ba,ten. T*>- gen het einde kreeg A. nog een pe nal bij te nemen welke in een doel punt werd omgezet. De S.-keeper wist na rust zijn doel op meester lijke wijze té verdédigen. Met 4 0 voor A. kwam 't einde. A. vee- diende 'n overwinnig volkomen doch 40 uitslag vinden we wel wat. geflateerd. S II wist het thuis niet verder te brengen als gelijk spel 11 te gen Anna Paulowna II hoewel zij den gelieelen wedstrijd in de meev derheid was. Hierna beter Voetbal Anna Paulowna. Zondag had op het Breezand terrein de .derby V.V.A-P-Bree- zand plaats. Als te ruim 2 uur wordt begonnen zien wij beide elftalleen volledig opstellen. Breezand wint de opgooi en V. V. A.P. trapt tegen den matigen wind in af. Direct is het te zien, dat B. zijn 1.1. geleden nederlaag wil wreken. De V.V.A.-verdediging geeft echter voorloopig niet thuis Aan de andere zijde weet de B- achterhoede de zwakke V.V.A.- voorboede gemakkelijk van het lijf te houden. Na ongeveer 10 mi nuten spelens worden eenige cor ners genomen, waarbij de. V.V.A. doelman B. een presentje schonk door zelf de bal in 't.net te weiv ken. Nadat weer is uitgetrapt, wor den wederzijdse!! eenige aanval len afgeslagen totdat V.V.A. links backdie 'n bal wil wegwerken edze huiten hot speelterrein'., id.e-' poneert. Dit gebeurde echter op zoodanige wijze, dat B. haar 2e doelpunt noteerde met welke stand ook halftime komt. Na rust komt V.V.A.. er heter in en is den eersten tijd in de meer derheid. Het duurt, echter 'n half uur vóór wordt gedoelpunt. Dijt gebeurt als de hal na een corner bij de links-half beland. Deze.lost een hard schot en via: het hoofd van de B.r-Kack verdwijnt de hal in 't heiligdom van Cor. Er is nog maar kort tc spelen a ls uit een voorzet van rechts en buiten de gelijkmaker in de tou wen jaagt, welke stand tot het eindsignaal gehouden wordt. Het was 'n prettigen strijd en wij verheug-tm ons dat. van beide zijden alles iis gedaan om de strijd in goede orde te doen ver- loopcn. Wat de spelers betreft, was bij B. de l.half in schitterende conditie alsook r.back en l.buiten Bij V.V.A. speelden r.binnen, r.- half en r.back een goede partij. Ook doelman Delver kan op een goeden wedstrijd terugzien. Zondag a.s. ontvangt V.V.A. op haar terrein Atlas van Ileldci, welke 'n stevige ploeg is. Het zal voor V.V.A. dan ook weer hard werken worden. Als de spierpijn van Jan in -z'n verfkwast gaat zit, ton, verwachten wij hem Zondag- in goede conditie. Laten we afspre ken allen present te zijn. 'n Brutale inbreker In den nacht van Zaterdag op Zondag is bij den winkelier Cre- mers Oehler te Togelen ingebro ken. Met de revolver in de hand dwong de inbreker den eigenaar ide plaats aan te wijzen, waai- het geld geborgen was. Hij nam geld en kostbaarheden ter waarde van ruim ƒ1000 mede. De eigenaar was zoo door de schrik bevangen, dat hij eerst tegen den morgen aangifte hij de politie durfde doen Een noodlottige motorwedstr ijd. Bij de motorrennen te Sappe- meer is Zondag een tragiisch onge luk gebeurd. In de tweede serie voor amateurs vloog de motorren ner Baangs van Groningen van zijn motor. Deze reed alléén dooi' raakte den grond, sprong omhoog en kwam neer op 'n 4-tal jongens van 12 a 13 jaar. Hendrik Fleer en Hendrik Schrik kwamen er met beenwonden af, maar Jan Eisscs uit Borgerciompagnie en Gerrit Bakker uit, Sappemeer werden on herkenbaar verminkt en overle den spoedig ondanks medische hulp. Raangs kreeg geen letsel. De motor werd in beslag geno men en de wedstrijden afgelast. Storm boven New-York. t Zaterdag heeft hoven New-York een buitengewoon hevige storm gewoed waarvan de snelheid ge middeld 60 mijlen per uur bedroeg In den middag werd zelfse eii snel heid van 78 mijlen bereikt. Het was de koudste 10e Oetober; welke ooit is genoteerd, de temperatuur daalde beneden 34 graden. Noord New-York zit onder de sneeuw - n in Nieuw Engeland zijn de meren dichtgevroren. Het ijs is dik ge noeg om te kunnen schaatsenrij den. De sitorm heeft den dood, van vijf personen veroorzaakt, terwijl 19 zijn gewond door de aanraking van gebroken electrische draden, of door neervallende boom en en losgerukte stukken van huizen. Enkele personen zijn in de ri vier gewaaid. Honderden kleine booten zijn omgeslagen of vernield Een sleep van 22 zolderschuiten op de Hudson is uiteengeslagen. In en rond New-York zijn dui - zenden hoornen omgewaaid, ter - wijl het geheele electrische liclit- net en de telefoon groote schade hebben geleden. Stukken van licht reclames en vensterglas, zelfs uit stekende gedeelten van gebouwen werden door do straten geblazen waardoor verscheidene menschen werden gewond. In enkele geval len heeft de storm zelfs de boven stukken van auto's van de chas sis gelicht. Het graf van president Ebert In opdracht van de stad I-Ieidc'- berg heeft de Naardensche bloem kweekerij J. Smit en Co. het graf van den Duitsclien rijks-president beplant. Het succes van Fokker. Fokker is op het driemotorig vliegtuig, dat met zoó'n succes deelnam aan de Ford-Trophy-toer naar New-York terug gevlogen. Hij volbracht met 'dit toestel *n tocht door de lucht van 4800 K. M. zonder eenige stoornis. In een tunnel gedood. Bovenop een wagon van don sneltrein, die Zaterdagavond van Nancy Parijs binnenreed, werd het verminkte lichaam van een jongen man gevonden. De passa giers van den wagon verklaarden - dat deze man ziclï in hun coupé had uitgegeven voor een agent der opsporingspoliitie en inzage van liun papieren had geëischt. Zijn houding- kwam echter den relzi - gei-s eenigszins verdacht voor en toen dan ook bezwaar werd ge maakt om de gevraagde papieren af te geven, vluchtte de pseudo- agent door 't coupé-raam naar het dak van den trein. Vermoedelijk heeft hij bij het passceren van den trein door een tunnel een schedelbreuk opgeloo- pen. Het goud van de „Egypt. In Mei 1922 is naar men zich»wel licht herinnert het s.s. „Egypt" van de P. and O. bij Óuessant op weg naar Bombay bij een aanva ring gezonken in 64 vamen water. Het, had 839.000 pond aan goud en 250.000 pond aan zilver aan boord. Een Fransche maatschappij gaat nu pogen het goud en het zilver aan de oppervlakte ,te brengen. PREDIKBEURTEN EVANGELISATIE I-I.lioef. Wocnsdagav. 8 uur (14 Oct Zendings samenkomst. Toeg. vrij. MARKTOVERZICHT. De voormarkten van de groote najaarskoemarkten zijn al druk aan den gang. Ze zijn vooral ken-, baar aan de toename van graskal veren en geldekoeien, die den hoofdaanvoer van de groote herfst markten vormen. Deze voormark ten worden druk door den tus - schenhandel bezocht. Deze koopt op bepaalde markten b.v. in Fries land te Leeuwarden en te Sneek; in de provincie Utrecht, in de starl Utrecht, graskalveren om die te Schagen, I-Ioofddórp of Purme- rend weer tte verkoopen. De han del in geldekoeien is te SCHAGEN al druk begonnen. De prijzen loo- pen van 275,tot 350,— pond?, prijzen van ongeveer 45 cent. Graskalveren worden nog niet ge presenteerö. Elders is de handel al druk begonnen. Te Leeuwar - den waren Vrijdag 1276, prijzen* 50,— a 130,Handel stug. Stug is het overal. Te Schagen was het Donderdag heel traag, le kw. Ikoeien hoogop 1,20 -2e kw. 1,10 3e 0.95 en lager. De aan - voer was bijzonder groo,t, zoo l».t oen deel terug ging. wat ook bij melkkoeien het geval was. In schapen kwam geen verandering. Jonge vette 52,oude vette f 45,a 50,Vette lammeren 40,a 42,weidelamméren 32,a 37,—. Springrammen 'f 45,a 52,Varkens waren goed, le kii'. 97 cent, zouters 85 a 92 ct. per kilo. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 9 Oct. Op de hedtn gehouden graanmarkt waren aan gevoerd: 3968 II.L. als: 744 IIL. tar we f 12.50 a 13.50; 125 IIL. rogge: ƒ9 a 10.75; 756 HL. gerst cliev. /II a 12; 1300 IIL. haver ƒ10.50 a 12.25; 543 IIL. paardeboonen 12 a 13; bruine id. 30 a 34; citroen idem 40 a 48; duiven id. ƒ15.50 a 17.50; witte id. ƒ44 a 60.50; 9 HL rood en geel mosterdzaad rood 60 en geel ƒ36; 5 HL. karweizaad ƒ12 27 HL. blaauwmaanzaad 48; 451 TIL. erwten groene kleine 13 a ƒ16; id. groote ƒ36 a 40; id grau we 32 a 50; id.'vale 32 a 47; al les per ƒ100 kilo. ALKMAAR 9 Oct. kaasmarkt: Aanvoer 62 stapels 157000 kilo. Fabriekskaas kleine met merk ƒ61; zonder merk ƒ58; commissie kaas met merk ,/6i.50. Tot ieders verwondering gingen de kaasprijzen weder met ƒ1.50 per 50 KG omhoog, waardoor als hoogste markt ƒ61 besomd werd. Gemiddelde prijs was ƒ2 lager. Men acht het omhoog gaan van de prijzen 'n gevolg van de vraag naar Hollandsche kaas in andere landen en wel voornamelijk in België en Engeland. Voor onze zuivelproducten is 't zeker verblijdend, dat de handel ook dé Engelsche markt voor ons product, weet te veroveren. 4 ALKMAAR 12 Oct. Veemarkt: 24 vette koeien 240 a 470; 3 vet te kalveren 70 a 150; per ned. pond ƒ1.30 a .50; 25 nucht. kalve ren slacht ƒ14 a 30; 4 vette scha' pon; 5S5 varkens vette zware per ned. pond 93 a 100 cent; zouters 82 a 84 et. Londensche varkens 86 a 90 cent.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 2