16e Jaargang- Vrijdag 16 October 1925. No. 83 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN ssT oma. HEERENBAAI. PORTORICO. J. E. KEUSS j BLANKE BAAI. PRUIMTABAK. WIERINGER COURANT UITGEVER JORN J. DOSEER, WIERINGEN VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1.— ADVERTENTIëN: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hippolytnshoef Wieringen. Telef. lntercomm. No. 19. PROVINCIAAL NIEUWS. Oude Niedorp. In de Maandag middag gehouden Raadsvergade ring werd met algemeene stem - men besloten geen subsidie te ver leenen voor de stichting van het Neutraal Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. Hoogwoud. In deze gemeente fioet zich weder een geval van roodvonk voor en wel ten huize van Jb. van Diepen, broodbakker in bet Zuidend, alhier. Kolhorn. Burgemeester Bree- baarl heeft aan den heer J. Lnn- gedijk, veldwachter alhier, uitg? reikt de. gouden medaille voor 60 dienstjaren, uitgegeven door .if.n Algem. Ned. Politiebond. Uit Winkel. Ten behoeve van „Winkels Harmonie" is om deze vereeniging aan een haar passen de muziektent te helpen door een commissie een Fancy-fair georga niseerd en gehouden op 10 en 11 October j.1. Begunstigd door mooi weer, is deze feestelijk opgezette Ji'ancy-fair uitstekend geslaagd en niet minder dan 2273 entrée's zijn er ontvangen. Zoodat wel te ver wachten is, dat de uitkomst groo> genoeg zal zijn om een muzri-c %tent daarvan te kunnen hebben. Uit Sint-Pancras. Dat ook in het kleinbedrijf'de machine zich veld begint, te veroveren, getuigt wel het feit, dat in deze streek meerde re tractors .worden geplaatst. Zoo hoeft ook tlians onze plaats genoot, de heer Roos zich een der gelijke machine aangeschaft. De door hem gekochte tractor, welke geleverd is door de firma Met te Alkmaar is van het merk „Ford sou" en ontwikkelt een capaciteit van 30 P. K. Waar in sommige akkers door Tiet jaar in, jaar uit op dezelfde ploegen, een z.g.n. plocgplaat. FEUILLETON. No. 11. Gedurende acht dagen sloot hij zich in het kasteel op, hij waagde liet niet uit te gaan. Hij zeide dat hij ziek was en in werkelijkheid rilde hij dan voort durend, alsof een zware koorst zijn gestel ondermijnde. Bij liect minste geraas sprong hij angstig op. De misdaad had groot opzien moeten baren, maar hij was bang zijn bedienden er naar te vragen. en toch brandde hij van verlangen te vernemen, wat er voorgevallen was, of de echtgenoot wel dood was en wat er van de arme vrouw geworden was. Acht dagen waren er verloopen zonder dat men aan hem scheen te denken. Zijn gemoedsrust Keer de ©enigermate terug en hij be sloot zijn kamerdienaar te onder vingen. Het kasteel Mézïere, vroeg hij ligt dat niet drie of vier mijlen van hier verwijderd.. Ja, mijnheer de markies Hebt ge al over die misdaad hooren spreken Dat geloof ik, mijnheer* Men spreekt hier in de buurt van niets anders. Wist mijnheer de ♦narkies er niets van Hoe zou ik het geweten heb ben Ik ben niet uit geweest. Dat, is waar ook. De markies is al dien tijd wegens ongesteld - beid tehuis geweest. Verdenkt men iemand Niemand. Men had een'stroo per aangehouden, die den nacht niet in zijn w oning was geweest, maar hij heeft kunnen bewijzen, Tabaksfabriek De wakende Leeuw" Laat 125 - - - ALKMAAR. 70, 80, 100, 120, 140, 150, 160, 180, 2«0, 225, 25» en 35» 400 450 en 500 cent per pond. den betrokken wethouder gelegen heid geven desgewenscht ook zij nerzijds eene verklaring af te leg gen. Wethouder Landeweert zag e- venvvel van het woord af onder mededeeling, dat hij zich na 30 October in eene openbare raads vergadering zal verklaren. ontstaan, zal het zeer zeker aan de productieopbrengst ten goede komen, als dergelijk bouwland met behulp van een tractor eens op flinke diepte wordt, geploegd. Uit Helder. In den nacht van Zondag op Maandag, is uit de pro voost te Helder, ontsnapt de ma rinier le kl. W. II. Jacobs, tegen wien de fiskaal van den Zeekrijer- ïaad op 30 Sep.t,. j.1. wegens oprui ing in de Harskamp te Eden, 1 jaar gevangenisstraf had gecischt. Jacobs, die als zeer onbetrouw baar bij de Marine bekend sta-'t heeft kans gezien, zijn bewaker, den marinier der le kl. met een smeekbede te verteederen en van dezen te verkrijgen dat hij eenige oogenblikken vrij werd gelasten om „afscheid van zijn vrouw t- nemen." Met een valschen sleutel (de kor poraal van de wacht had de sleu tels in zijn bezit) opende de bewa ker de cel van beklaagde. Jacobs verzekerde dat hij na eenige uren terug zou komen, doch tot dus verre heeft hij zich nie,t laten zien en zit de goedgeloovige bewaker in zijn plaats in de cel. Uit Texel. In de Weststraat te Den Burg, liep Maandagmorgen, door ee ndefej;t aan een as, een dat hij zich te Tours bevond, en men heeft hem dadelijk uit de voorloopige hechtenis ontslagen. Tancredo staakte hiermede zijn verhoor. Hij wist alles, wat hij wil de weten. De jongeman was dood. De moordenaar kon niet meer mv der verdenking komen. Niets be schuldigde hem. Christine was op reis om te vergeten. Alles ging d goed. Hij had niets anders te doen dan te wachten, en hij wachtte. Hij wachtte bijna vier jaren voor hij zich dorst verklaren en in dien tusschentijd had hij bijzonderhe den vernomen, die zijn kansen veel beter maakten. Christine was moeder. Zij had een zoon, dien zij aanbad. Zij kon niet meer hopen op een schitte - rend lot, haar toekomst was ge broken. De markies was overtuigd, dat hij in zijn pogingen zou slagen en dat zijn droom nog eenmaal wer kelijkheid zou worden. Hij zou de echtgenoot zijn van haar, van de dochter van baron de Méziere. IX. Het huwelijk. Het huwelijk had plaats gehad zonder eenig vertoon. De markies had zijn vrienden niet ui,t Parijs willen doen komen, en mevrouw de Méziere, die zooals men we ;t zeer stil leefde, had slechts wei - nig goede bekende. De markies was de eerste, die verscheen, voortdurend geplaagd door knagend zelf verwijt, toen de dokter binnentrad met liet kind, dat de markies weldra als zijn zoon zou erkennen. Toen hij den kleine zag, Tron we hij onwillekeurig de wenkbrau - SSË2T= wiel van een wagen het paard dat er voor gespannen was, sloeg door hel overhellen van den wa - gen op hol, een voorbijganger die niet vlug genoeg uit den weg kon geraakte bekneld tusschen een schutting en den wagen, doch kwam met enkele blesuren vrij. 't Paard werd spoedig tot staan gebracht. Velsen. In de Dinsdagavond ge houden raadsvergadering kreeg de heer Visser (S.-D.) gelegenheid namens zijn fractie een verklaring af te leggen inzake het bekende conflict tusschen de fractie en wethouder Landeweert. De opvat ting omtrent de bezetting van een wethoudcrszetcl door een sociaal democraat is deze, dat er eent- nauwe samenwerking H-usschenj de wethouder en de fractie moet bestaan. Hij nam evenwel dikwijls besluiten zonder dat gewenschte overleg te hebben gepleegd. Ten slotte kon de fractie dien gang van zaken niet langer voor hare rekening nemen en besloot zij het contact met den wethouder tc ver breken. De voorzitter deelde mede, dat deze verklaring geen punt van be spreking in de raadszitting kan uitmaken, doch wilde gaarne wen, maar hij herstelde zich oo- genblikkelijk en glimlachend stak hij de armen naar het kind ïit. Ha, zijt ge daar, Mark Wat ziet ge er goed uit Op hetzelfde oogenblik werd de deur van de zaal geopend en de barones de Méziere trad binnen, gevolgd door haar dochter, die in het wit gekleed was. Zij was even wit als haar kleed, en aan .de oogen kon men zien dat zij geweend had. De arme jonge weduwe had in derdaad haar laatsten nacht on der het ouderlijke dak in dizo-. droefheid en in tranen dooi bracht. Slechts één gedachte troostte haar, dat was, dat zij haar zoon zou zien. Zoodra zij binnentrad, keek zij mèf onrustige blikken rond. Zij zag het kleine ventje en de groot ste vreugde bezielde voor een o.- genblik haar edel gelaat. Christine, die den kleinen Ma<L herhaaldelijk innig kuste, ha-" haar toekomstigen echtgeno ït gegroet met een zekere teedn-e dankbaarheid, maar toch kon /-j niet voorkomen, dat, toen zij de hand van den dokter drukte, een ti aan haar wimpers bevochtigde. De plechtigheid liep af zonder dat er iets merkwaardigs voor '1 Pauls beeld verliet haar ge -.st niet meer.' Zij zag hem voortdu rend aan haar zijde, terwijl zijn schitterend oog haar van liefde sprak. Daarop zag zij hem sterven de, en zij herinnerde zich den eed dien zij hem na zijn dood ge 1 aan had. Ik zal nooit meer een ander toebeliooren, had ze beloofd. En ziedaar, nauwelijks waren vier jaren verloopen en zij behoor de aan een ander. Zij droeg ion der Zuiderzeewerken alleen haar aandacht heeft gewijd aan de N. W. polder. liet gaat er dus om, of hei gi wenscht is tegelijk met de a-'.slui ting met de inpoldering te non. De adressant laat hierop een volmondig neen hooren. GEMENGD NIEUWS. Afsluiting der Zuiderzee. In verband met het ingediende wetsontwerp inzake de afsluiting enz. der Zuiderzee, heeft de Over- ijsselsche Landbouwmaatsclianpij een adres tot de Tweede Kamer gericht. Bij het betreffende* wets ontwerp wordt voorgesteld tege - lijk met het leggen van den afstuit dijk ook te beginnen met de droog legging van één der vier geprojec teerde polders en wel met den N. W. polder of de Wieringermeer. Waar nu uit het rapport -de: commissie Lovink zonneklaar is gebleken, aldus adressant, da,t de ze polder de minst geschikte is, vooral wegens het zeer hooge zout gehalte van het bodemvocht de geschiedenis van de indijking en drooglegging van den Anna Paulownapolder en de Waard en Groet geleerd heeft, dat het buite' gewoon moeilijk en kostbaar is, dergelijke gronden, in cultuur te brengen, moeten de redenen die tot de zoo snelle indijking van de N. W. polder leiden wel zeer over tuigend zijn. De memorie van toe lichting behoorende bij het wets ontwerp zegt dat de N.W. polder genomen wordt wijl voor deze de plannen gereed zijn en wijl deze de kleinste is, waardoor de uitvoA ring met het oog op het materiaal mogelijk is. Hiertegen is niet veel aan toe voeren, hoewel het verwor. dering mag baren, dat de directie naam van een ander. Zij zou ver- plcht zijn, zijn liefkozingen te dul den zijn liefdesverklaringen aan te hooren Hoe had zij er toch toe kunnen komen In dit oogenblik begreep zij het niet meer. De redenen, die er haar toegebracht hadden, kwa men haar thans niet krachtig meer voor. Zij had zich laten over halen door haar moeder en den dokter. Het was te laat. Tegenstand zou een schandaal verwekken, dat haar moeder zou dooden en waar onder haar zoon steeds zou lijden. Zij volgde haar echtgenoot zwij - gend, zonder weerstand te bieden na haar kind overstelpt te hebben met kussen en in stilte aan Paul vergiffenis vragend. Haar ziel was gebroken, zij viel bijna in zwijm en een kille siddering voer haar door de leden. Wat voor kwaad had zij tegen over den hemel bedreven, om aan zulk een beproeving onderworpen te worden Zij zou gelukkig geweest zijn met Paul, tusschen hem en haar zoon. En nu, helaas X. Hef gemartelde kind. Zij waren gehuwd. Zooals wij vertelden, had Chris tine de droevige opoffering ge bracht voor de toekomst van haar zoon en voor haar moeder, die, nu zij haar einde voelde naderen, met schrik dacht aan de toekomst harer dochter, welke zij zou moe ten achterlaten zonder fortuin en zonder woning, want het kasteel de Méziere moest verkocht wc den. Christine, die de ontroostbare Alleen verkoop te Wieringen HIS WILMS, HIPPOLÏTUSHOEF Hevig geschrokken buren. Tc Twijzclerheide woonde een oude schoenmaker, die reeds eeni ge dagen ongesteld was. Kon paai buren zorgden voor hem. De vori ge week stierf de man. Terwijl een der buren de omwonenden in ken nis stelde met bef. overlijden, hield jdc ander de wacht. ITij zag en zoon van den overledene, die van het overlijden nog geen kennis droeg, de woning naderen en ging hem tegemoet, om hem te waai - schuwen. Onderwijl kwam een derde buur man bij de woning. Hij ging bin nen doch ziende dat de oude man reeds overleden was, wilde hij zich haastig weer verwijderen. Op dat oogenblik kwamen de zoon en de buurman ook bij de deur. To.-n zij die openden trad de buurman naar buiten. De zoon en zijn mee gezel, die niet wisten, dat iemand binnen was, waren hevig ver schrikt zij dachten dat de doode weer opgestaan was en zetten hei op een loopen, roepende „Hecre, weduwe van Paul bad willen blij ven, was tlians markiezin d'Ar- bois geworden, maar als een he- melschen troost had zij den klei nen Mark bij zich, want, zooals w ij gezien hebben, had de markies zijn woord gehouden, daar hij den zoon uit haar eerste huwelijk er kend en hem zijn naam en til..*! gegeven had. Mark was nu even vijf jaren oud. Hij had het liefelijkste kin derkopje dat men zich verbeelden kan, rose en blank, met groote, fluweelzachte, zwarte oogen, de oogen zijner moeder en goudblond haar, dat in lange krullende iok - ken op zijn schouders viei. D'- 'ti me kleine had er wel eenig leed van gehad, toen hij den ouden dokter Bernau moest verlaten Ook scheen hij zich niet thuH gevoelen in het kaeteel bij lui markies, wiens gelaat altijd sIl.'k. en streng stond en die sin lu - i den uit de plooi kwam bij de Gui tenstreken van den kleine. A. i zijn moeder had voor hem znovn kusjes en liefkoozingen, dot ii j oi les in haar nabijheid v- rgat De. werkelijke wittebr kon van Christine bracht zij uoor met haar zoon.Zij werd nooit moe de hem aan te zien, hem ie omhel zen en te bewonderen. Was oei clan ook geen levende hei innerin,:- aan Paul ITet kind beantwoordde deze liefde met de grootste hartelijk heid. Het vond er een genoegen in Christine moedertje te noemen en als deze dien naam hoorde, fril.i zij tot in haar binnenste van stil genot, want niets schonk lioar meer geluk. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1925 | | pagina 1