Wij Breien W. F. Gorter J. KOSTER ter is te Twijzel en niet lang gele den getrouwd is met de docutcr van de familie Van Lankeren uit iie Nachtegaalstraat. Ik heb óok nog. een kleinzoon, die is pro les- -mi- in Stellenbosch in Zuid-Alri- ka, u weet, wel professor dr. Arie Comelis Bonman, hij studeerde in de letteren en ging als hoog- leeraar nattr Afrika na getrouwd to zijn met baronesse Van Slin- gelandt. Een zonderling Werkgever. Dezer dagen kwam te W inters wijk een zekere Huisman uit /wolIe, die van een advertentie gebruik maakte om daar kamers Ie buren. 11 ij nam zijn intrek en zocht, naar arbeiders, die een lading slecnen voor liem te Gi'oenlo zou den lossen tegen 70 cent per uur. De arbeiders gingen met I-luis -( man naar Groenlo, doch toen de arbeiders aan tiet werk wilden gaan, was er van oen steenlading li jol s Ie bespeuren. De weTlcge /er was verdwenen, zonder zijn kost geld Ie hebben betaald, terwijl de arbeiders, zonder eenig werk te hebben verricht, Weer bier terug kwamen. Een onderwijzeres dagdienstbode. ITot. Christelijk Schoolblad „0.n ze Vacatures" vertelt: Ergens in ons lieve vadem ul woonde een onderwijzeres, die vol gons alle regelen van de knust aan een onzer kweekscholen Ie allerprachtigste opleiding had ge nuien, maar er niet in slaagde oen betrekking te vinden. Vastberaden nam ze een besluit En gehoed en gemantela staat ze woldra op de stoep van het huis van een onzer Christelijke school hoofden. die ergens tusschen Dol larl en .Schelde.woont. Ze heit aan en de collega, die haar open doet, meent, dat ze voor lïein komt. Maar dezen keer heeft hij liet ruis, want onze juffrouw komt niet voor hem: maar voor zijn vrouw. Die had n.1. een adver 1 ent ie geplaatst voor een „dag- «li'Uislbode" en daarvoor wilde be doelde onderwijzeres in aanmer king komen. Bezuiniging bij de spoorwegen. Namens de directie der Neder land schc spoorwegen hebben land bouwers in de gemeente Apel doorn, wier eigendommen gren zen aan ol' doorsneden worden door spoorbanen, het verzoek ont vangen op ief geven tegen welken prijs zij de aan de spoorwegen beboerende omheiningen langs bun eigendommen wenschen over Ie nomen. Worden die hekken enz. niet aangekocht, dan zullen zij door de Nedcrlandsche Spoorwe gen worden opgeruimd, daar deze zich niet langer met. het onder houd ervan wil. belasten. Inbraak in een pastorie. In de Doopsgezinde pastorie van ds. Knipscheer te Worr.vi- veer is ingebroken en er wordt veel tafelzilver en eenig geld v'". *- mist. Meer tl au 350 bloemstukken. Menigeen zal zich wol hebben afgevraagd,..aldus de Tel. wat er nu gebeurt met de bijna ontelba re ■boiupietton en bloemstukken - ongeveer 350 welke II. M. op Haar 1 riomftocht door ons Zuide lijk gewest in ontvangst heeft wil len nemen. In een spccialen spoorwagen worden do bloemen bewaard en verzorgd, tot deze op „Het Loo" aangekomen en in de hall zullen worden tentoongesteld. Tïef. is vooral in de ochtenduren een geliefkoosde ontspanning van 1T.M deze herinneringen aan ITa.ar bezoeken nog eens te bezich tigen. De linten met opschrift worden wanneer de bloemen verwelkt zijn in het archief bewaard. Uitoefening stemplicht. Naar hot huis Van bewaring te Breda' is overgebracht een vrouw uil Poortvliet, die wegens hot. niet vervullen van haar stemplicht bij de jongste Kamerverkiezing, tot sobs. hechtenis werd veroordeeld en do vervangende boete niet wil de betalen. Zij bad 'niet gestemd en weigerde de boete to betalen, daar zij tegen een en ander gewetens bezwaar maakte. Een stuk van den neus gebeten. Tusschen enkele personen te Roermond ontstond ruzie, welke tot bandtascbtelijkheden over sloeg. Zekere M. werd hierbij een stuk van zijn neus gebeten. Motorboot gezonken. Zaterdagmiddag', omstreeks vier uur, is op de Westeinderplassen, op den z.g. Grooton Poel, onder de gemeente Aalsmeer een diep -met suikerbieten - geladen motorboot door het stormachtige weer gezon ken. Toen de beide opvarenden, de gebroeders Groen uit Uithoorn be merkten, dat hun schip begon te zinken, trachten zij zich in een roeibootje te redden. Dit zou waar schijnlijk wel gelukt zijn, indien niet een hunner weer op het zin kende vaartuig ging, ten einde het nog aanwezige geld van boord te halen. Door den krachtigen wind ge lukte het zijn broei- niet meer, om de roeiboot dicht langs de motor boot te brengen, waardoor .T. Groen, die met het geld uit de ka juit kwam, .niet .anders kon doen dan 'zich zwmmende n-iar de boot te begeven. Hij bereikte echter liet bootje niet meer, maar verdween in de diepte. Daar het ongeluk ongeveer mid den op de Groote Pool gebeurde, kon men niet dadelijk met (heg gen beginnen, zoodat hot lijk nog niet-is opgehaald. Amerikaansche zeevliegtuigen vernield. Reuter meldt uit Baltimore, dat daar, in afwachting van de race om den Schneiderbeker 23 zee- vliegtuigen verankerd lagen. Een lievige storm sloeg er 17 van los, Zeven vliegtuigen werden er to - taal vernield, de andere werden zwaar beschadigd. Er was geluk kig niemand aan boord.' De tegenstander van snelverkeer. Door het onvoldoende uitwijken door een bestuurder van oen boe renwagen op den Rijksweg onder Meteren, nabij Geldermalsen, ge - raakten hedenmorgen vroeg twee chauffeurs het stuur hunner au to's kwijt. De eerste auto beland de in een waterwiel, de tweede au ,o bleef steken in een sloot. Per soonlijke ongelukken'kwamen mol. voor. ANNA PAULOWNA. - Op haar 2de Jaarvergadering werd door de Tooneeivereeniging Oefening baart kunst", gevestigd in café Knijnshcrg, besloten, om dit seizoen niet slechts uitvoerin gen te geven tegen entrée, doch ook voor donateurs en kunstlie vende leden alleen (uitsluitend ouderen.. Deze laatste uitvoerin gen zullen dan niet op Zondaga vond, maar op 'n avond in de week plaats hebben. —Van Ewijcksluis. Donderdag - avond, gedurende 'een koeientrans port over de brug van de schut sluis kwam een der dieren naast de. brug in het water terecht. Door het opdraaien van een sluisdeur kreeg het dier gelegenheid in de Van Ewijcksvaart te zwemmen, waar men het spoedig op het droó ge wist te brengen. GEMEENTE WIERINGEN. - Raadsvergadering op 24 Oef 1925r Afwezig den heer J. Lont. De notulen werden voorgele zen en goedgekeurd. Dankbetuiging aan B. en W. en den Raad voor de gelukwensoh hem ter gelegenheid van de Ko ninklijke onderscheiding ten deel gevallen aan den, heer A. Zomer dijk. Goedkeuring door Gede puteerde Staten van de winsfub keering aan den maaiers. Go M keuring van Gedeputeerde Staten op de wijziging der verordening op de Zeegras-exploitatie, waarbij o.a. in de maand Juli van ieder jaar aan de Gemeente wordt ujtgo keerd een bedrag overeenkomen de met de gekweekte rente van de belegde gelden. Goedkeuring door God Staten van de Gemcent,nrekerving* over 1923. v t Uit de 'maandstaten der zeegras- exploitatie blijkt dat in de maand Augustus werden verkocht 1575 pak tegen 8753,121/2 en in d;- maand. September 4185 pak tegen 23145 gulden^' Bij opname: der kas van den ge meente ontvanger bleek in kas te zijn 8327.78. Bij opname kas der zeegras-exploitatie was in kas 5181,31. Kas en boeken werden in orde bevonden. Verzoek ^van de Wed. S. de Vries omVs&br halve ontheffing hondenbelasting wegens verkoop in Mei 1925. De gevraagde onthef fing werd verleend. Een verzoek vnn de commissie voor de malaria bestrijding om baar in haar werkzaamheden te steunen met een toelage van 1 cent, per inwoner-per jaar, werd toegestaan. Bij het voorstel tot het verlee. - nen van een. bijdrage van 15 cent oer inwoner gedurende 10 jaar voor de stichting van een modern neutraal ziekenhuis te Alkmaar vroeg den heer M. Kooij voor hoe veel jaar de Subsidie werd leend hij vond de termijn wat lang. De heer Engel vroeg welke voordcelen er aan waicn verbonden, er waren volgens h'em reeds 23 gemeenten die geen sub isidie we^ischten te vorleeiien. Th heer Kaan meent het gaat niei om de voordeë'len maar om een be tere verpleging dor patiënten en is op die gronden voor' het voorstel. Do voorzitter zegt in antwoord aan den heer Engel dat wanneer de buitengemeenten niet voldoen de toetreden de stichting vermoe delijk niet zal doorgaan. Van ie - dere bijdragende gemeente zullen twee vertegenwoordigers in het bestuur zitting nemen. Op ver - zoek van den heer Engel wordt het.voorstel in stemming gebracht en aangenomen met 9 togen 1 stern die van «den heer Engel. De herstellingen en vernieuwin gen aan straten en wegen hebben in totaal gekost 17176.071(2. B. en W. stellen voor hiervoor"dek king te vinden door het aangaan van een geldleenirig groot 7500 tegen 5% met een aflossing van f 750 per jaar zoodat de leening in tien jaar afgelost zal zijn en do -rest 9676,07 1/2. te vinden uit het batig saldo dienst 1924 groot 12634,50. Het voorstel wordt goed gekeurd. Voordracht: tot verschillende wegen en wateren aan het heem raadschap en tot overname van dat heemraadschap van de Mek - kenstuinweg en het gedeelte Ko - ningsweg tot den Slingerweg wordt goedgevonden. Bij de voordracht tot het op nieuw vaststellen der verordening op de heffing van begraveni.srech ten stellen B. en W. voor die re oh ten niet te verhoogen hoewel de uitgaven de inkomsten niet kun nen dekken. Goedgekeurd. De gemeentebegroor.ing dienst. 1926 wordt vastgesteld in ontvang en uitgaven tot een bedrag van 86101.921/2. De begrooting zeeg-a: exploitatie dienst 1925/26 werd e- veneens vastgesteld in ontvang en uitgaven tot een bedrag van f 68179.50. Volgt Rondvraag Het is den heer Lub bek'-nd dat het distributiebedrijf van deze ge meente in tegenstelling met veel andere gemeenten waar meestal tekorten geconstateerd werden, een overschot heeft van pl.m. f 1200. Ilij stelt voor deze gelden thans in de gemeenterekening te doen. Goedgevonden. De heer Kooij dringt er op aan nu spoedig eèn aanvang te maken met het uitsteken en waar noodig verbreden van de Westerlanuei- weg. Het verkeer is en blijft moei lijk en bovendien geeft het werk. De heer Oden is het hiermede eens ook hij dringt aan op spoed. Oden dringt aan op verbetering van het viervoetspad, loo (jende van Westerland naar de Haukes. Dit pad verkeerd in een zeer slech ten toestand, verbetering is dein - gend noodig. Namens de visschers te Den Oever dringt Oden aan op het plaatsen van 1 of 2 lantaarns op het nieuwe remmingwerk al daar. De heer Hermans heeft hier indertijd ook al op aange drongen. De heer M. Bakker vind het be ug aan don heer Kraan betaald voèi'dp noódslaclitpTaats te. hoog. B. en YV. zullen trachten met ri Kraan tot overleg te komen Wet houder Minnes meent echter nog te móeten opmerken dat in den tijd toen de npodslachtplaats moest worden opgericht zich geen gegadigden opdeden die aa». ae gestelde eischcn voor oprichting voldeden. Hierna sluiting. Politie. Verloren een gouden Broche.; Gevonden een gekleur de das. Inl. b.d. Gem. Velw. DIENST POSTERIJEN. Bekendmaking. De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Hippolytus- lioef maakt bekend, dat met in gang van 1 November 1925 de Zon dagsbestcllingcn op het eiland Wieringen worden opgeheven. Op Zondagen zal aan ieder, die zich daartoe ten postkantore Ilip polytushoef of aan de hulpkanto ren te De Haukes en Den Oever aanmeldt, gelegenheid worden ge geven om alle voor hem bestem de correspondentie in ontvangst nemen op de tijdstippen, welk: hierna volgen: Te Il.hoef van 8.15 9.15 v.m Te De Haukes van 8.30 9.15 v.m. Tc Den Oever van 8.35 9.15 v.m. In verban hiérmede wordt de buslichting voor postverzending ten hulpkantore Den Oever op Zon dagen 10 minuten vervroegd en gesteld op 6,45 v.m., terwijl de lichting der brievenbus te Oos terland alsdan mede 10 minuten eerder zal plaatsvinden. De overige bijbussen op het ei land Wieringen zullen des Zon dags niet. meer worden gelicht. De Uitvoering der zwem club Neptunus Zondag j.1. in hotel de I-Iaan gehouden ten bate van een te bouwen badpaviljoen is in al le opzichten geslaagd. De club mocht zich in een groote getale op gekomen en dankbaar publiek verheugen. „De ITanebalk" oogstite veel bijval; zoowel van decoratie als aankleeding was veel werk ge maakt. De voorzitter sprak de wensch uit, dat als a.s. voorji-" door de club een fancy-fair werd' georganiseerd, weder evenveel me dewerking van hri, publiek mag worden ondervonden. PREDIKBEURTEN DCOPSGEZ. GEM. Wocnsd.av. 28 Oct. half acht Le zing vgn Ds.. Leendertz over „John Gabriël Borkman" v. Ibsen De klok zal niet meer worden co- luid. EVANGELISATIE Donderdag 29 Oct. half acht de In. Eppinga. Zendingssamenkomst. Toegang vrij. De beste man van de wereid. Op een Zondagavond laat, in ue stampvolle tram in Amsterdam. Ti een hoek zit een passagier, die een vroolijken vochtigen Zondag heeft gehad, hardop te zingen. Zijn vrouw met op haar knieën n meisje van een jaar of vijf, zit naast hem en doet alsof ze van net zingen niets bemerkt. Het meis je kijkt naar haar luïdruchtigen vader, dan naar haar stille moe - der, met groote vragende oog-m, til schuift zenuwachtig op mo ders schoot heen en weer, omdat zij wel ziet, hoe alle passagiv hun aandacht op haar vader vesti gen. Papa, fluistert zij duidelijk ver staanbaar voor de dichst bijzitten de passagiers, papa, zingt u astu- jbiicft niet meer. De zanger draait zich ruw om ,11ou je mond kleine aap, broirt hij en zet zijn zang lustig voort. Een heer tegenover hem, staat ongeduldig op. Conducteur, roept hij bevelenI, waarom zet u die. man er niet uit? En in zich zelf moppert luj dien dronkaard. Het kind springt van moedei s schoot. ITaar oogen schieten von ken, met, haar kleine voetjes stampt zij op den grond. Durf dat nog eens te zeggen, zeg dat nog eens gilt zij hard op. Papa is de beste man van de wereld. De beste man van de wereld is plotseling ontnuchterd. Hij blij': voor de rest, van de reis stil in z n hoekje zitten, heeft geen oog van, zijn kleine verdedigster af en houdt: één van haar mollige hand jes stevig in zijn knuisten. Mr. P. J. Troelstra. In den toestand van mr. Troel stra is nog geen verbetering inge treden, meldt „Het Volk". Integendeel, de ischias is verer gerd en de patiënt lijdt dag en' nacht voortdurend hevige pijnen. Volgens de dokter zullen rust. en warmte de genezing brengen. MARKTBERICHTEN. Alkmaar, 23 Oct. 1925. Op de he den gehouden graanmarkt waren aangevoerd 3080 II.L. 889 II.L. tar we 12.25 a. 14.50 77 II.L. rogge 10 a 10,25 733 II.L. gerst chov. f 11,25 a 13,25 884 II.L. haver 10 a. 11,50 167. H.L. boonen paar debooncn 12,75, bruine boonen 20 a 25 citroen boonen 40 dui ven boonen 15.50 a 17 witte boo nen 45 26 H.L. mosterdzaad rood 58 geel 36.25 282 II.L. erwten groene (kleine) 15 a 18 idem groene (groote) 32 a 40 grauwe f 28 a 47 vale f 34 per 100 kilo. Alkmaar; 23 Oct. 1925. Op de he den gehouden kaasmarkt waien aangevoerd 145 stapels wegende 148000 kilogrammen. Fabriekskaas kleine met merk 59.50 zonder merk 56.50 commissiekaas met merk 61.30. Boerenkaas kleine met merk 60, zonder merk 58, commis- siekaas met merk 62. Handel matig. Alkmaar, 26 Oct. 1925. Op de he dén gehouden weekmarkt war?p aangevoerd 26 vette koeien 260 n 460 3 vette kalveren 70 a ilO; (per ned. pond 1,40 a 1,60) 26 nuchtere kalveren slacht 14 a 32 586 varkens vette zware per ned. pond 90 a 96 ct. zouters 84 a 86 ct,. Londensche varkens 85 a 88 cent. beëedigd makelaar Schagen Telefoon No. 13, Belast zich met het opma ken van boedelscheidingen, successie Memories naar eigen schatting) koopakten, ruilingen, huurcontracten, enz. en het verstrekken van gelden onder hypothecair verband. Geeft advies in belasting aangelegenheden. Zitdag te Hippolytushoef ten huize van IV'. KOR aan de Nieuw- straat iederen Zaterdag van 102 unr. Plantsoen - Schagen Spreekuur Dagelijks van 9 tot 2t en 2 tot 4 uur, Speciaal adres voor. Alle soorten Kousen, Sokken, Truien, enz. zeer netjes voor U aan, ook de allerfijnste Casimire Kousen. WIJ ZIJN een speciaal zaak, en hebben daarom de grootsle keu ze in WOL en SAJET. Dames- en Kinderkoiisen en een enorme sorteering Heeren- Sokken. Mach Breiinrichting DE TOEKOMST te HELDER Zuidstraat 15 Let op de gele winkel laap Snor Depot voor Wieringen DE BEURS te H.-hoef,

Wieringer courant | 1925 | | pagina 2