hoogst zenuwachtig was. Zij ver klaarde de politie, dat zij .tegeno ver dien heer totaal willoos was en alles deed wat hij verlangde, /.ij wilde heel graag weer met haar man mede en die heer had haar, volgens haar zeggen, gehypnoti seerd, tenminste zij had, toen haar man aan het huis verscheen, niet ii macht, hoe gaarne zij ook wilde n i: naar haar man toe te gaan. De i/ difie maakte aan allsc een ein de, door haar te zeggen, dat zij volkomen vrij was om te gaan en le slaan waar zij wilde. Van dezen mud werd door haar dankbaar gebruik gemaakt. Zij pakte haar boeltje bijeen en viel gepakt en ge zakt met een snik van blijdschap in de armen van haar wachtenden is 'ïfgenool. Do tusschenkomst van onze politie had blijkbaar de kracht van het medjeum gebroken. Bloemenhulde. Toeri-ie 's nachts op „z'n hIok- zie1', dus dat was één uur in den nacht, uil zijn stamcafé stilletjes geroutineerd de trap naar zijn „kast" beklom, terwijl iedere (ro de krakend zuchtte onder dé zwaar Ie van de bierading en-ic het knop v: ii hel electrische licht bij in stinct had omgedraaid was-ie even hoduusd-vcrwonderd in de immer blijven kijken. Met knip pende oogen van 't plotselinge lubt of .misschien wol van de al coholische of koolzuurprikkelin- gen, hezag-ie daar een royalen boeket van schitterend uitbloeien de chrysanten met. warm-hruine eikobladeren, allorsnoezigst ge rangschikt doorzijn hospita in een s/wnen melkkan op tafel. -- Zelle we non hebben? grin nik te-io gevleid. Geloor toch niet, dal 'k jarig hen. Onvast lio.p-ic op de bloomen toe waar aan een der takjes oen smet teloos visitekaartje hing. „T'il erkentelijkheid. Van eenigo vrienden," las-ie. Erkentelijkheid9 Waarom waren ze. hem erkente lijk Ilij had nog nooit bij z'n we ten iets gedaan, waarvoor ie in aanmerking kwam om in de ter mijn te vallen erkentelijkheid te mogen ontmoeten. Hij leefde z'n leventje als vrijgezel, moppentap- pendo kwant, geëerd als vaste klant van het stamcafé en steun pilaar daarvan. Waarom die bloemen Moest zijn kostjuffrouw moer van weten. Hij scharrelde de gang in, klopte aan de kamer van de inffronw, die in rust lag, nioit op haar „commensaal" wachtte. Hij klopte harder dan noodig was en binnen in de kamer klonk een gil. Ilct mensch schrok. - Kom er uitriep-ie. Ik ben hel, mijnheer Teun. De sleutel werd binnen tcrugge- diaaid en daar verscheen dc hospi ta. in allesbehalve elegant, nachtge waad. Tonn keek haar met ontstel tenis aan. Een juweel van een óer- leelijke vrouw. Ze lachte hem toe met haar tandcloozen mond. Had uwes geroepen teemde ze. Van wie zijn die bloemen vroeg-io bestraf end Die zijn vanavond gebracht door een jongen. Ik hen ze angeno men, want zo moston hier zijn. Goed Kruip dan maar weer in di'n koffer, lachte Teun. 'I Zelle van de vrienden zijn uit du gijn, hakkelde-ie. Nou..zal 'k morgen wel uitzoeken. 't Ts al morrege, grinnikte de hospita Daaaag melieortje,.wil te rusten Dag pas intloken blom van ilnmv bedroppeld, antwoordde-ie poëtisch- Toen licp-ie weer naar zijn ka mer terug en duwde zijn rooien neus midden in de chrysanten. Dan smeot-ie zijn schoenen uit, en rolde achterover in zijn ledi - kant. Met lodderige oogen keek-ie 's morgens om half negen naar de mooie bloemen. Toch aardig mompelde-ie. Geste jésto jonges. Ze zijn natuur lijk van Ar ie en Toon en Hortus en T.ewie. En Tommy zal ook wel meegedaan hebben. TTii dronk een kopje thee, at geen brood en holde naar kantoor. 's Avonds meende-ie op de ge - zichten der vrienden veel geheim zinnigs le lezen. Ilct was Te,in Y!"»or en Teun na en ook de kollner was amicaler dan andere avonden. 55* Hoor's jongens, zei Teun, I-Ioue jelui-je maar niet van-den- dommc. Ik heb jelui blommen ont vangen en waarachtig.... ik hen er echt door verrast geworden. Een aardigheid, zei kleine Lo- wie. Een gijntje. De meeste men- schen krijgen eerst bloemen en kransen na hun dood. Wij eeren do levenden. Dat hij lééve, brulde Arie. Lang zal-ie lééve in de glorie. Bieieicier Bieieieier Teun tracteerde, gaf rondje op rondje. Hij kon het. 'niet ondei zich laten. Ze hadden hem bloemen gestuurd voor de gijn. Hij zou zich niet. laten kennen. Toen-ic over eenen 's nachts zijn kamer betrad en hij het licht had aangeknipt, zochten zijn benevel de oogen tevergeefs de schoone chrysanten. Wel vergéme-nog-too mom pelde-ie. Ilij naar zijn slapende hospita. Er uit 1 bombardeerde-ie op de deur.. De sleutel werd weer terugge draaid. Het spichtige slaperige hoofd van de juffrouw keek door de kier. Waar zijn de blommen pol - verblomme vroeg-ie waggelend. Die zijn ze vanmiddag terug wezen kalen, sprak ze spottend. Waren verkeerd gebracht en moes ten op 31 gebracht worden. En ze waren voor majn Ze waren niet voor je. Op 31 woont een famielje van denzelf - den naam. Wel verdorie, raasde Teun. En daar hel) 'k nog-al zeven rond jes op gegeven. Flauwe hak Gekleed smeet-ie zich op bed, Directeur-Generaal Wortman De Technische Hoogeschool „Ere derieiana" te Karlsruhc verleende bij gelegenheid van de herdenking van haar honderdjarig bestaan op 29 October de waardigheid van doctor-ingenieur hinoris causa aan onzen landgenoot ir. LI. Wortman, directeur-generaal der Zuiderzee werken, die het Koninklijk Insti tuut hij die herdenking vertegen- wiordigde. Een 103-jarige Gisteren herdacht mejuffrouw de wed. Asselman te Hengstdijk (Zeeland) haar 103on verjaardag. De oude vrouw, die verleden jaar op 6 Augustus te Middelburg nog aan H.M. de Koningin is voorge steld, is nog zeer kras Nachtelijke Aanvaring. Vrijdagnacht om twaalf uur be vond de Urker botter U.K. 158 zich op de Zuiderzee op weg naar Am sterdam, buiten den Durgerdam- mer vuurtoren, toen bij helderen maneschijn een stoomboot, komen de van Amsterdam, op het vaar tuig aanvoer en het bakboord naast het roer raakte. Er ontstond vlak hoven de waterlijn een gat van 4 M. lang en 1 M. hoog. De botter bleef ternauwernood drijven. Ondanks het hulpgeroep der yisschers voer de stoomboot door, zoodat de naam onbekend bleef. Bij onderzoek op de Oranje sluizen bleek Vrijdag, dat. kort vóór de aanvaring dc „Paul Kru- ger I" naar huiten geschut was, zoodat deze vermoedelijk het oiige 'uk veroorzaakt heeft. Een waanzinnige passagier. Wolffs Bureau meldt uit Praag de volgende angst-aanjagende ge schiedenis In het vliegtuig dat Zaterdag van Passan naar Prëssburg vloog 's een passagier' plotseling krank zinnig geworden. Hij begaf zich naar de bestuurders-ruimte en wierp zich daar op den piloot. Een heel onaangename situatie laar hoog hoven in de lucht. Maar rclukldg verloor de aviateur zijn tegenwoordigheid van geest niet. Met eene hand weerde hij don waanzinnige af en met de andere sturende, bracht hij zijn vliegtuig nit. 2000 meter hoogte, veilig op den grond neer. Daar werd de ongelukkige aan de ijlings toegeschoten gendarmes overgegeven. gf.mf.Ënïe wieringenJ Woensdag 28 October verga derde in Hotel Lont te Tlippolytus hoef de Sticrenvereeniging „West Wieringen." Aanwezig zijn de hce ren C. Kooijman, C. N. Lont, P. Kooij, ,T. Engel en D. Hla&uboer als de voorzitter de vergadering "^2 opent. Daarna worden dooi' den w n. secretaris dc notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Volgt bespreking van 'stand plaats en voecl#jng der verecni- gingsstier. Dc lieer Cl. N. Lont is weer gene gen als stierhouder te fungecren, voor hetzelfde kostgeld van vorige jaar. Als voedermiddel wordt beslo ten 3000 K.G. bieten te koopen, waarvoor dc heer C. N. Lont zorg zal dragen. Als krachtvoer zullen koèken worden aangekocht en wel gewone disprinskoeken. Ook krijgt do financieele zijde een beurt, n.1. per lid zal eén voor schot gegeven wor<x\n. Nadat algemeen vuog gewezen wordt op een goede behandeling van do stier sluit de voorzitter op de gewone wijze de slecht bezoch te vergadering. —Politie: Gevonden een rijwiel- lantaarn; een scheermes in etui. Inlichtingen, bij don Gem. Vcldw. —Dinsdag 10 November houdt de^ Nutsvereenigihg „Eensgezind heid haar eerste bijeenkomst in hotel Lont. Verschillende dames- en heeren zullen Ihfun medewci- lcing' voor dezen avond geven. Voor de-verzorging van het mu zikale gedeelte zal de mando'inoT en vioolclub Oefening kweekt kunst worden gevraagd. V.V. A. P. Anna Paulowna. Het is voor V.V. A.P. Zondag 'n goede dag geweest daar zij 'Scha- gen II buiten verwachting met 'n 20 nederlaag naar de markt plaats terugzond. Ofschoon buiten verwachting, heeft V. de overwinning allezins verdiend. Om ruim 2 uur wordt be gonnen en wij bemerken dat Moes kops niet het wereldkampioen schap sprint maar de opgooi heeft verloren, zoodat V. de aftrap heeft Zoodra deze heeft plaats gehad, doet V. reeds 'n aanval maar de S. achterhoede retourneert en ook de S.voorhoede wordt in staat, ge steld om aan te vallen Eenigen tijd golft het spel zoo op en neer met V. iets in de meerderheid tot dat bij een S.aanval als Delver is uitgeloopen een gevaarlijk tnor ment ontstaat. Stellingwerf heeft echter in dc gaol plaats genomen en de hal gaat weer naar de ande re zijde, waar de V.rechtsbuiten dikwijls goede voorzetten geeft, welke echter meestal worden ver werkt. Bij een dier aanvallen maakt de S.l.baclc hands binnen het beruchte gebied. Tiet linker been van zeker iemand trit al, maar Dol heeft 't, niet gezien zoo- dat, wij op een andere manier moe ten doelpunten. Na 'n half uur schiet de linksbuiten krap voor en 2 Harders loipen de bal voor V. hard in 't net. Voor rust gebeurt er dan niets bijzonders meer. Dc ,2e helft was 'n getrouwe co- pie van de eerste-. Wederom is V. iets in de meerderheid maar S„ waarvan de backs 'n goede partij spelen, voorkomt voorloopig doel punten. Ook de S.-voorhoede pro beert het wel eens maar de V - rechtsback laat. zich niet passeeren zoodat Delver er slechts sporadisch aan te pas komt. Als bij een der V.aanvallen de 1.binnen een hard schot, bewerkt een der S.halfs de bal met de hand. De arbiter is dit echter niet ontgaan. De V.l.binnen wordt opgedragen bot. vonnis te voltrekken en ais de scheidsrech ter gefloten heeft is de stand 20. V. tracht de score nog te vergroo- ten en als de r.-hinnen een hard schot inzendt, grijpt Domper de bal klemvast en stuurt hem 't veld in. Als na een schot van de linkcr- wing de keeper reeds gepasseerd is ketst de hal van de binnenkant der staander 't veld weer in ziodat van pech gesproken mag worden. Zoo nadert, 't einde en als scheids rechter Dol die zijn niet zware taak naar behooren vervulde, in rukken blaast is V. weer 2 kostba re puntjes rijker geworden. Wij zullen van de spelers geen bespreking maken, wij kunnen zeg gen dat allen hun best hebben ge daan. Zondag a.s. zal V. naar Wierin gen gaan. Jongens komt allen op; laten we toch op tijd bij de boot zijn. Allen ons best doen en dan kun je nooit eens weten. Succes-Nieuws. De Succeself tallen waren Zondag niet erg for- tuinig. Succes I was bij W.F.C. I van W i er in g er w aard op bezoek, doch was tegen deze club lang niet opgewassen. Succes I kreeg dan ook maar eventjes met. 7—i op z'n kop. Doch W.F.C. had deze overwinning dan ook verdient, daar zij stukken beter speelden dan de Successer's. Succes II was bij Anna Paulow na II op bezoek en zeilde ook met ecu nederlaag binnen. Hoewel S. toch stérk in de meerderheid was •noest men toch met 32 verliezen. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantw. der Redactie. M. de Redacteur. Gaarne eenige plaatsruimte. Bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van het inge zonden stuk van den Heer Vink, hen ik zoo vrij te doen opmerken, dat genoemde lieer los bij mij in dienst was,, en ik* hein zeer zeker nog een wéék had gehouden' als de Heer Vink over wat minder bru taliteit had beschikt. K. TIALFWEEG. Wieringen, Oct. 1925. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND Geboren Petrus Canisius Wil helmus, z-v. J. Bruinsma en A. J. Alberts Lourens, z.v. D. de Jong on van M. C. Swierts. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Visser, thans hoofd der school te Krommenie, behaalde te 's-Gravenliage de acte Wiskunde L. O. Naar wij vernemen is mej. A. Pranger, volontaire ter secretarie dezer gemeente, door B. en W. met ingang van 1 Januari 1926 tot 2c ambtenare -ter secretarie, be-, nöemd'. Aan de op 1 Juli 1925 gehou den stemming der verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal hebben ruim 6 pCt. der mannelijke en ruim 12 pCt. der vrouwelijke kiezers niei deelgenomen. Dinsdag werd alhier ontdekt, dat er aardappelen gestolen waren uit een opgekuilde partij. Aangif te volgde en naar wij vernemen mocht het de'plaatselijke politie donzelfden dag gelukken den da der te snappen en tot bekentenis te brengen. Anna Paulowna. Vrijdag had ten raadliuize 'n bespreking plaats voor een te houden collecte voor het Nationaal Huldeblijk de Konin gin aan te bieden bij haar zilveren huwelijksjubileum. Tot leden van het Comité werden benoemd de heeren Lovink, Kcijzer, Geerligs Sr. W. Komen, A. van den Berg, en .T. Bergman. Verschillende aanwe zigen stelden zich beschikbaar om met lijsten te circuleeren. Tevens wil men in deze gemeen te het jubileum gedenken door 't houden van kinderfeesten en een uit,deeling aan de armen Breezand. J.l. Donderdaga vond hield de Nutsvereen „Vrien denkring" 'n bijeenkomst Na opening door den voorz. en voorlezing der notulen hield Mej N. Blaaubocr Jd. de lezing :Schui- tje varen. Toen volgde Mej. Borst- Tijsen met „De Waaghals. De kleinen Simon en Alie Borst, durfden ook al en met succes voor 't voetlicht te verschijnen en dan werd het tooneclspel „Het verlo ren minnebriefje opgevoerd. Na de pauze volgde nog 'n rij van kamerstukjes die de bezoekers gezellig bijeehnielden Voorzitter sloot daarop met 'n hartelijk woord van dank de ver gadering. Adverteeren doet verkoopen Plaatst daarom uwe Reclame IN DIT BLAD Vrouwen en de geest des tijds. Ook in Turkije schrijdt de mo derniseering van de vrouw met reuzenstappen voorwaarts, liet is nog niet zoo lang geleden dat een fatsoenlijke Turksche vrouw zie?' niet zonder sluier op straat mocht lajen zien, als zij zich niet wilde blootstellen aan de hevigste ver wijten. De nieuwe president van Turkije, Mustapha Kemal Pasja en zijn reeds weer van hem ge scheiden echtgenoote waren de ijverigste voorvechtersvan de out sluiering der Turksche vrouw. Maar het spreekt vanzelf, dat de afschaffing van den sluier met meer is geweest, dan het begin van de invoering van nieuwe be grippen en gebruiken in het rijk van den harem. Ook de muzel mannen en de muzelmanschen on£ dervinden dus den geest van den nieuwen tijd, die zich richt op vrijheid van beweging. Men ziet dan ook nu in Konstan itinopel vrouwen /met korte rok ken en de Turksche dames laten even goed haar beenen zien als haar zusters in overig Europa A- merika en andere landen. Natuurlijk is er verzet tegen maar de dames storen er zich niet aam en hebben er zelfs dezer dagen een wedstrijd over uitgeschreven wie de mooiste beenen had. Deze wed strijd ging uit van de vereenigiug van moderne vrouwen, waarvan" de leden grootendeels studeeren- de meisjes en vrouwen zijn. De deelneming was niet gro/t, maar het is toch oen teeken des tijds dat zooiets in Konstantino- pel mogelijk is. Waarschuwing voor werkgevers en arbeiders: Door den Kanton rechter zijn tot geldboete of hech tenis veroordeeld a. de arbeiders LI. de G. te Enkhui zen en J. de B. te Landsmeer om dat zij, hoewel in loondienst werk zaam, zich niet bij den Raad van" Arbeid te Hoorn hadden aange meld tot het ontvangen van een rentekaart; b. de werkgever W. B. te West-Graftdijk omdat hij niet had nagekomen zijn wettelijke"1 verplichting volgens de L. en T.- Ongevallenwet, tot het doen van aangifte van 'n ongeval aan een in zijn dienst werkzaam zijnden arbeider overkomen. PREDIKBEURTEN DCOPSGEZ. GEM. Woensdag 4 Nov. Voordracht over „Nathan de Wijze" van Lessing door Ds. v.d: Veen. Aanv. halfacht Donderd. 5 Nov. acht u. Zusterkr. Maand. 9 Nov. half acht: Lezing inct lichtbeelden over de zending- in Ncd. Indië door zend. Klaassen. MARKTBERICHTEN. Opgave van den* marktmeester der kleine markten te Alkmaar,- betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 26 Oct. tot en met Zaterdag 31 Oct. Kippen per stuk 0.60 a 1.80; kui kens per stuk ƒ0.10 a. 3.25; Een den per stuk ƒ0.90 a 2.50; Konijnen per stuk ƒ0.50 a 4.50; Eendeiezren per 100 100 st. ƒ8.25; kipeieren groo te handel per 100 st. 14 a 15; kleinhandel per 100 st. ƒ11.50 a 15.50; hoter le soort per half KG. ƒ1.15 a 1.27; boter 2e soort 1 a 1.10 jonge kippen ƒ1.75 a 3.75 Alkmaar 30 Oct. 1925. Op de he den gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 189 stapels wegende 139969 kilogrammen. Fabriekskaas kleine met merk 59, zonder merk 55, commissie kaas met merk, 61. Boerenkaas kleine met merk f 58, zonder merk 59, Commls- siekaas met merk 61. Alkmaar, 2 Nov. 1925. Op de lie den gehouden weekmarkt waren aangevoerd 22 vette koeien 175 a 525 7 vette kalveren 70 a 120; per ned. pond 1,40 a 1.70 24 nuchtere kalveren slacht 14 a 28 556 vette varkens zware per ned. pond 0.90 a 0.94 et, zouters 80— 84 ct., Londensche varkens 86-89ct. VOOR BRUILOFTS FEESTEN In voorraad: Groojtc pairtij voordrachten met en zonder piano-muziek. Groot sortiment bruiloftsliederen Fopartikelen met met en lied als: Ijswafels, bokkepoioliijjes, Kwatta reepen, lolly's, roomhorens, enz. Guirlandes voor versiering Boek- en Papierh. Bosker H.hoef.

Wieringer courant | 1925 | | pagina 2