Dankbetuiging. Petroleum Doorzittend menmetPURQLl BRILLEN 16 December wederom spreekuur van een goeden legstamafkomsti ge hennen tot de vroeglegrijpe be- hooren. Dit te weten'os n.1. van. groot belang, daar deze eigenschap meestal gepaard gaat met goede b'gcnpacitcitcn. In Oei ober ving de leg aan en werden de kippen die op de nes - ten zaten mot een stipje verf ach ter op den kop gemerkt. Dit mei* - ken gebeurde heel voorzichtig eren enkel dier werd er bang door. Deze behandeling werd gedurende een ige dagen voortgezet, totdat er een goede 25 waretn "geteekend. Deze dieren, welke een ge-nummer den ring aan den poot kregen, zul len voor '1926 den foktoom vormen. De vraag zou misschien kunnen worden gestold, waarom deze hen- een niet. dadelijk van «en ring werden voorzien. Het voorloopig merken op de hoven aangegeven wijze beeft echter twee groote. voor derden, n.1. dat men eeh pas be ginnende logster niet lastig val|t het storen is dan zeier nadëelii •-oor bet vorder verloop van den i-v": -'li dal men nimmer dezctlfde bio verschillende malen moet op- ec'-ieu, want. op he't nest is niet b' zien. welke kip reeds een rinj aan heeft Een zeillocjger vergaan. Met vrij groote zekerheid mai Ibans worden aangenomen, dat de zeillogger M. A. 29 Cl ara, cige- nnar K. van der Bent te Maassluis in den stormnacht van 25 op 26 ■ember is gebleven, dit in ver band met de verklaringen van den gezagvoerder van het Engelsche stoomschip „Milton Star", da.t. in genoomden nacht een visschers- vaartuigd hoeft overstoomd. Boven dien is o|") Terschelling de scheeps- hont der „Clara" aangespoeld. Kr waren vier personen aan boord, r.1. drie zoons en een klein zoon van den roeder. Het. waren Dirk van der Bont, schipper, oud •3 iaar en diens oudsten zoon Krijn, oud 16 jaar. De schipper laat eer weduwe met drie kinde ren, resp. van 13, 8 ep 1 jaar, ach ter. Maarten van der Bobt, 40 iaar hij laat oen weduwe met 2 kinderen achter van resp. 7 en 4 iaar oud Piet. van der Bent, 30 kmr. nalatende een weduwe- met een kind van 4 iaar. Door de langdurige slechte uit komsten d.er treilvisschcrij blijven al deze gezinnen in groote armoe de achter. GEMEENTE WIERINGEN KRGADER1NG van den RAAD der gemeente WIERINGEN op Za terdag, den 12e n December, des namiddags ten TWEE uur. Wieringen, den lOen Doe. 1925. De Burgemeester, L. C. IvOLFF. AGENDA: 1. Notulen. 2. "Medede-elingen en ingekomen stukken. 3. Vaststelling le supplctoire be- grooling dienst 1925. 4. Voordracht tot verbetering ctn vorhreeding van do bos tra tl ng der Hofstraat te Don Ocvdr. 5. Voordracht tol aanleg van een gedeelte rioleering langs de Noordzijde der 11'o-fstraat te Den Oever. Ten overstaan van notaris Olircen had Zaterdag 5 December in'vd-cnfé van den. lieer Jr. Lont de openbare verkooping plaats van de Walgende ohi;o,e£cnde goederen, in (gendom bij, de erven wijlen de v.-.fjTdefiedon M. Tijson Cz. en Maar- d H" -Lont. Ie. Een huis met erf, groot 162 M2. Kopper de heer .Turrie Lont voor 2775 2e. Land, genaamd „de Voetak - kers", groot 0.47.10 I-T.A., koopér de beer Herman Bakker .Tz. voor 2001. 3e, Land, genaamd „Paalven", groot 0.57.00 II.A., kopper de iiee.r r Kool Jbz. voor 880. 4e. Lnnd, genaamd „de I-leid", gr. 0.21.60 II.A., kooper de heer C. Tij- se u M. Czn. voor 831. Totaal opbrengst 64-87. Vanwege de ijsclub „Wierin gen" werd j.1. Dinsdagmiddag op de Gracht een hard rijdorij voor mannen gehouden. Deelgenomen werd door 16 deelnemers. De hardrijdorshaan was tamo - lijk goed, hoewel hipt ijs op de hij- banen moeilijk Ie berijden was. De uitslag was le prijs 20. de lieor S. Poel Nz. te Stroe 2e pc. 10.<le lieer Alb. Veerdig Sz. te II.-hoef 3e prijs 5.de hCietr P. Ruitenburg, te Westerland 4e pr 2.50 de heer P. Kltfin Az., Smerp. Er was niet veel publiek. .Tl. Dinsdagmiddag hield de IJsclub „Westerland" op de W.es- terlanderkoog een hardrijderij op schaatsen voor jongens. Er wa - ren 12 deelnemers. I-Igt ijs was oecl. De uitslag was als volgt le prijs 7,50 P. Steigstra te Ilau kes 2e pr. ,T. Lont Dz. te H-hoef 3e pr. 2,50 S. Snooij Sz. te Zand- buren. Vergadering van de visscliers- vereeniging D.E.T.V. op Zondag .1. in café Veerdig. Aanwezig 75 leden. Na opening door den voorzitter, den heer .T. J. Tijsen worden dooi den secretaris den heer Jb. Lont Dz. de notulen gelezen en dez: daarna door de vergadering goed gekeurd. Aan de orde komt thans het voorstel om zich bij het nieuwe Centraal Comité inzake alsluiune en drooglegging der Zuiderzee aan te sluiten. De heer M. Kooij zegt dat men het Comité in waarde moet hou den. Eens zullen daarvan wel goe do vruchten komen. Wordt besloten zich aan te sHii ten en een afgevaardigde heen te zenden, echter op voonvaard dat Wieringen niet, zooals staat ver meld, bij groep IX: Medemblik, E wijeksluis, en Kolhorn is ingedeeld doch dat Wieringen 'n groep op zich zelf zal vormen. Tot afgevaardigde wordt met. ai gemeene stemmen benoemd de hr. .T. -T. Tijsen, en als plaatsvervanger de heer M. Kooij. Beide heeren ne men deze functiën op zich. Volgt bespreking schadeloosstel ling aan Jn. Duijnker wegens het verlies van zijn schip op 26 Novem her j.1. te Den Oever. Voorzitter vraagt den voorzitter van het Visscliersfonds of die in lichtingen wil geven welke hou ding deze vereeniging ten opzich te van deze schadeloosstelling aan 'leemt. De heeeren Zomerdijk en do Vries zeggen dat het Fonds een materieele schade vergoedt Wol bestaat er nog een „Wed. R. Lont-fonds", doch ook deze gelden mogen voor dit doel niet aange- proken worden. De heer J. Lont Jz. zou willen beproeven van Staatswege een ver goedjng te krijgen; Voorzitter zegt. dat is misschien is te probeeren De hoer D. Minnes steLt voor of men wil trachten de beheerders van het Wed. K.Lont-fonds te be wegen hiervan iets af te geven aan C. Tijsen Sz. Deze heeft bij de jong ste storm ook zijn schuit verloren De heer S. de Vries zegt, dat Tij sen geen Lid der vereenigingen is, dccli dat men aan lief bestuur van een of andere vereeniging wil op- dragon met lijsten te circuleeren. Wordt vcrvolgns gestemd over .wee voorstellen n.1. om Dijunker ƒ100 of 50 schadevergoeding te geven. 45 waren voor ƒ100; 12 voor ƒ50 en 9 stemdem blanco. De. voorwaarde was hieraan ech ter verbonden, dat Duijnker het geld niet. in handen krijgt of hij co! eerst 'n schip hebben gekocht De heer S. Zomerdijk keurt de ze maatregel niet goed; echter de stemming is geschied en deze maat regel blijft gehandhaafd. Vólgt Rondvraag. De heer Mótse laar wil nogmaals verzoeken om 'n misthoorn te Den Oever. De heer Zomerdijk wil de rente der gelden van het reservefonds der Zeegras - Erploitatie benutten om hieruit ongelukken als nu zijn gebeurt te dekken: Deze, ren ten zouden dan onder beheer moe- n komen van D.E.T.V. -l De hoer Kooij zou liever zien dat deze'rentegelden voor het alge meen in ernstige gevallen als deze konden worden gevraagd. Echter ze zijn op liet secretarie steeds '.er spitsvondig. Do heer D. Minnes becritiseert de houding van liet, bestuur van D.E.T.V. tegenover C. Tijsen; deze wordt toch geheel uitgeschakeld in het fonds van de vereeniging De heer de Vries zegt, dat liet toch in het voornemen ligt om met. lijsten te circuleeren. De heer .T. Lont, vraagt pogingen voor het aanbrengen van een paar trappen aan dé steiger te Den Oe ver. De lieer D. Takes zou gaarne zien, dat tweemaal per dag krui kcls werden afgeslagen. De lieer A. VroonA*» wil vragen, om de havenvuren té'Den Oever te verbeteren. De heer M. Kooij acht liet nood zakelijk, dat hier 'n reddingboot wordt gestationneerd. Sluiting. WAARSCHUWENDE VER SCHIJNSELEN. De ziekte valt ons nooit onver wacht op het lijf. Langzame, hand maakt, zij zicli van ons meester, zonder dat men er bijna iets vai bemerkt. Storingen in het organis me, kleine ongesteldheden, slape loosheid, verlies van eetlust kon digen haar aan. Velen slaan geen acht op die waarschuwende ver - scliijnselen. Uit voorzichtigflRd reeds moet men dadelijk die eerste verschijnselen der lichaamsver zwakking voortkomt uit de verar ming van het bloed en uit verzwak king der zenuwen, mag men niet aarzelen met het kiezen van eer# middel om daartegen te gebrui ken. In zulk een geval is niets zoo afdoende als de Pink Pillen. De Pink Pillen eijn het middel bij uitnemendheid om het bloed en de zenuwkrachten te herstellen, een der werkzaamste middelen tegen bloedarmoede, neurasthenie, algemeene verzwakking, storingen door edn groei en den kritieken leeftijd veroorzaakt, maagpijnen, hoofdpijn, zen uwu itputting. De prijs der Pink Pillen bedraagt 1,75 de flacon, 9.de zes fla cons. Zij worden verkocht in het Hoofddepot Jncob Marisplein 23 te Amsterdam. Eischt dit adres en de Hollandsche gebruiksaanwij zing. De Pink Pillen zijn ook te verkrijgen bij alle goede apothe kers en drogisten. ANNA PAULOWNA. -- Aan den dienstplichtige C. Maars, is een jaar vrijstelling van den dienstplicht verleend, wegens persoonlijke onmisbaarheid. - De onlangs in deze gemeente gehouden collecte ten bate van het Nationaal Huldeblijk voor Ha re Majesteit do Koningin, ter gele gcniieid van Haar Zilvereh huwe lijksjubileum, heeft 208.80 opge bracht. Politie. Verloren 'n Zwart lede ren portemonnaie, inhoudende ee- nïg geld. RAAD van WOENSDAG j.1. Het is merkwaardig, zei eens ie mand tegen me, dat groote politici altijd hun haar verloren hebben; kijk eens naar Luther en Strese- mann. Geen haar te bekennen. Hoe kaler, hoe grooter politicus eloof u ook niet Ik beschouw de den schedel van den spreker en drukte hem zijn rechterhand; u hadt al lang minister-president moeten wezen, zei ik,— en z'n bil jarthal glom. In onzen raad zijn niet veel Lu thers en Stresesmannen. De eenige, clie, als het van het haar afhing, al op het Loo ontboden zou zijn, is burgemeester Lovink en dadelijk na. hem pipa Keuris. De anderen zitten nog te dik in hun haar, of zij plegen wat er nog kiemt met kokette zorg vooral warm te hou ten wat er op den achterbol van den schedel rest. En rust! Zoo'n korte middag als die van Woensdag geeft gelegenheid nog wat meer rond te kijken dan ge woonlijk. Het is toch 'n gezel schap, om er mee voor den dag te komen, mannen, die zich met le vensgevaar door de' sneeuwb-.ei een weg baanden om de Gemeen te te dienen. Het zijn keurig gesoig neerde beerde lieeren, die 'n compli ment weten te maken, als bet nuo dig is, vooral wat betreft aan 'net vrouwelijke. En zoo kreeg allereerst tante .Pos" den beurt. Dank en hulde werd gebracht, dat men „Zondags „kosteloos" de post mocht afhalen .Ta, te Van Ewijcksluis is zelfs u soort „Burger - Zondagswacht van 15 man ingesteld (men is daar nu eenmaal erg voor Vaderland en Vorst).om om do beurt de post af tic halen en zoo mode te werken, dat de bodo's op hun lauweren kun non rusten. We zeiden reeds: de vadertjes hebben nu eenmaal een ietwat zwakke zijde, voor het vrouwelijke en daar vaart thans ook de ver loskundige, mej. Boekei, wel bij, temeer, waar Dr. Olree een loflied op baar beeft gecomponeerd: Hij zou ze niet graag missen, Voor geien geld en voor geen goed, aDarom Raad, weet wat ge doet En op voorstel van B. en W. wordt haar 200 pop salarisverhoo- ging toegestaan Dit St. Nicolaas-cadeautje werkt aanstekelijk en in een ommezien werpt de voorzitter zich heit, kleed van den Sint om en vervormen d,e; vadertjes zich in „Zwarte Pieten". Nu gaat het spel eerst reiclit be ginnen; het regetat cadeau's in de vorm van „electrische straatlan taarns"; één krijgt de Konings weg, één de Schorweg, één de Zui der Molenvaar.tsweg en één de an dere kant in z'n mandje». Vader Rossen, blij, dat ie ook eens wat an ders kan pr.eföenteeren dan honing taaitaai en mangelpers schenkt er één bij Van den Berg; en Komen machtigt den Sint er een neer te plaatsen, daar waar meer licht in de duisternis noodig is. Verder schenken ze de heeren Re zeiman en Van Stipriaan weer 't baantje van lid van 't, Armbestuur en geven ze juffrouw Swart. onge vraagd eervol ontslag als onderwij zeres aan school ITT wegens ophef fing van haar betrekking. War,en de Zwarte Pieten wat pienderder geweest dan hadden ze 'n zak vol scholieren op de ban ken gesfort en juffrouw Swart en de. school waren in functie geble ven. Maar zoo gezegd: „nog te veel haar op hun schedel." Doch nu wordt 't spannender. De „Voorzitter-Sint" kan 't. te voet niet me-eir af, zoo zwaarwichtig wor den de cadeau's en stapt in zijn .Fordje" en rijdt pardoes op de Va dertjes in met zijn lading „sala - risregeling van burgemeester, sec retaris en ontvanger." De1 handen zakken door van de duitenbuidels met de opschriften liet salaris van den burgemeester was van 2800 tot 3500, wordt nu van 3200 tot 4000, salaris van den secretaris was van f 2500 tof. r 3200, wordt nu 2900 tot 3700, salaris van den gemeente-ontvan - ger was van 1050 tot 1540, wordt nu 1330 tot 1890. Ontzet staren de vaderen 't ge - vaarte aan, dat. op hen injaagt, doch pipa Rossen bromt eens ferm door z'n neius en draait de sproeier van 't „Fordje" om. Stop Bom „Ziet u mijnheer de Sint, 't ca deautje voor U is niks op tegen, maar dat buideltje voor (le'n secre taris, die ook al secretaris van 't polderbestuur is, dus bijbaantjes lieeft „Blijft van de' sproeier af", schreeuwt de chauffeur. Zie je dan niet, dat die bijbaantjes-benzine' heelemaal buiten je goot loopt." De machine.' begint, te stooten en 't Fordje loopt, warm, en thans komt papa Komen met een kan o- lie aansjouwen, formaat 500 pop verhooging voor den burgemees - ter en daarmee basta. Rezelman helpt een handje' met het ingieten. De heer Keuris is nijdig, dat zoo ruw met de olie wordt omgespron gen ook de' rooie doek van Van der Ham met. 't motto „geen man en geen cent" komt om 't hoekje gluren en waarachtig, waren tot dusver alleen koeien hang voor 't rood, nu gelijkt waarachtig ook Voorzitters „Fordje" dat weer aar dig op dreef is, schichtig voor dien boek te worden. Hoe netjes of de chauffeur ook zijn wagentje rechtdoor wil sturen "t helpt, geen zier; 't „Fordje schom melt en schudt en de buideis met de motto's „salaris-verhooging ge raken .tusschén de kussens, waar bij de meerderheid der vadertje s nog een handje helpt beklemd. Alleen Komen overwint en redt. met 6 tegen 3 stemmen zijn oliekan waarin de 500 ducaten voor den Burgemeester. En zoo liep dit Bands- Sinterklaasfeest ten einde. PREDIKBEURTEN NED. HERV. GEM. ILhoef half elf Ds. Groeneveld. Den Oever half drie Ds. Groenen. DOOPSGEZ. GEM. Stroe v.m. 10 u. Ds. Van der Veen Co illectc met open schaal. Woensdag 16 Dec. IL-hoef 8 uur Voordracht van enkele der „Chris tus-legenden" van Selma Lagerlof, door Ds. van der Veen. EVANGELISATIE I-I.hoef v.m. 10 u. de heer Eppinga Laat U niet meer kwellen door spierpijn, stramheid, rheumatiek, spit in den rug Wrijf die pijn dadelijk weg met Akker's Kloosterbalsem het heerlijk verwarmende wrijfmiddel dat direct een behaaglijke verlichting geeft en afdoend geneest. ADVERTENTIEN Hiermede betuigen wij onzen oprechten dank voor de vele blijken van belangstelling bij het overlijden en teraardebestelling van onze geliefde Moeder. Be huwd- en Grootmoeder JANSJE. BRUGMAN ondervonden. Inzonderheid onzen dank aan Dr. Piccardt die alles heeft ge daan om haar lijden te verzach ten en aan Zuster van der Tocht voor haar liefdevolle behande- ling. Aan" Ds, van der \feen voor zijn troostvolle woorden tot ons gesproken en aan de buren voor hun hulp en bijstand ons in die dagen betoond en aan de Heeren dragers voor de laatste eer den overledene bewezen. O. WIEGMAN en Familie. Stroe, Wieringen, Dec. 1925. Prima AMERICAN 14 cent per liter. Vrij aan huis Automaat. t bij Wielrijders W en een aoor zon Verschroeide huid. verzacht en geneest I BijAjioth.en DroQistenjy van 10,50 tol 12,50 bij HERM. DljKSHOORN, Hv: ba***»*?-

Wieringer courant | 1925 | | pagina 2