W. F. GORT Holland was 4485 Kg. melk, 152 Kg vet, met 3.39 pet. SPORT. fucces-Nieuws. Zondag trok Suc ces I naar Oudesluis. Om circa kwart voor drie werd eerst begon nen. Jan raadt bet best en verkiest bet windvoordeel. De S.-e'rs pak - ken flink"aan en gesteund door de wind zijn zij geregeld in de aanval. De J,Dosko"-verdedig,ing weet ech ter voorloopig erger te voorkomen, Een corners van rechts op het D.- doel levert niets op. Weer gaat de S.-voorhoede mooi combineerend op hetD.-doel af. Dirk van Piet loopt van de linkerwink naar bin nen en schiet de bal keihard onder do la,t en voor dat de D.-keeper van de schrik bekomen is, ligt de bal achter hem in het doel 10. D. ech ter niet ontmoedigd valt fanatiek aan doch de S.-verdediging is m prima conditie en weten zij de ge vaarlijke D.-aanvallen steeds bij tijds te breken. Toon krijgt een bal toegespeeld, weet de D.-verdedi ging te passceren en geeft door naar Kooij welke schiet. De D.-kee per weet de bal te stoppen doch werkt onvoldoende weg en is het Pennokamp welke de D.-keeper voor de- tweede maal bet nakijken geeft 2—0. De S.-verdediging wórdt ook eens aan de tand gevoeld, doch deze is echter goed op dreef en blijft de stand tot rust onveranderd Na de thee (welke eerst nog ge maakt moet worden) golft het spel wa t op en neer totdat bij een schier mutseling voor het D.-doel wan neer de keeper is uitgeloopen maakt Wim voor S. no. 3. Als de S.-keieper een'hard schot knielende weet te stoppen wordt hij dusdanig in het nauw gedreven terwijl hij ven raak getrapt wordt wat hetm belet de hal weg te werken. Scheids rechter blaast en geeft D. een vrije trap voor het te lang vasthouden der bal. Op twee pas voor het S.- doel wordt de hal neergelegd en staan de Successer's bijna allemaal in het doel, allen in spanning wat er. gebeuren zal. Scheidsrechter fluit. Do D.-miclvoor geeft de bal een zacht trapje, waarna de recht- hinnen de bal in het dio'el trappen zal doch de S.-baclc is hem te vlug af en brengt de bal het veld iii, (de- zo hal moest eerst door een tweede speler aangeraakt worden). Vele harten zijn weer opgelucht. Dosko komt cclitor weer terug en hoewel de S.-kecper een blesseur had opge- loopen weet hij zijn doel op kraniige wijze te verdedigen. Als de bal weer voor het S.-doei gespeeld wordt mist de S.-back en komt D. op eenigszins fortuinlijke wijze aan een welverdiend tegenpunt. In de stand komt geen verande ring meer. Scheidsrechter Noor man heeft zich goód van zijn taak gekweten. Succes II speelde thuis tegen het sterke Il.R.C. V uit Helder cn moest het onderspit delven met een 60 nederlaag werden zij het kind. van de rekening. H.R.C. V is echter te zwaar voor deze, afdeeline De S.-ers gaven echter goed pa^'ii, doch tegen een dergelijk elftal valt niet voert uit te richten. (De keeper van S. II moet zich echter eens terdege oefenen in het vlugge weg werken der bak) Scheidsrechter Annyas van Helder leidde goed. V.V.A.P. Zooals was te voorzien heeft V. het voor de 2de maal tegen hoor plaatsgenooj.e „Anna Paulow na" niet kunnen halen. Met 30 bleef A, in de meerderheid. Om 2,15 uur laat scheidsrechter Vlam aan treden. Er ontwikkeld zich direct een geanimeerde strijd met V iets in de meerderheid. Zij weten echter door het slechte spel van de rechts buiten die diverse kansen om. zeep bracht niet tot doelpunten tel ko men. Aan de andere zijde weet de A.-voorhoede zich heter te weren. Bij oen cjer aanvallen even voor rust schiet de A.-rechtsbinnen kei hard tegen de paal. Het is echter slechts uitstel want even later geeft dezelfde speler meit een mooi schot aan zijn club de leiding. Di rect hierop is het rusten. Als weer wordt uitgetrapt is A. direct in de meerderheid. Goed gesteund door hun midhalf komen zij steeds te rug, en na eenigen tijd weten zij onhoudbaar de leiding te vergroo - ten. Dan komt V. weer even opzet ten en de links huiten heeft niet veel geluk als hij van dichtbij in 't zijnet schiet. A. is nog niet zeker van de overwinning doch als bij een der aanvallen de A.-rechtsbin- ncn na de bal mooi vrij gemaakt te hebben doelpunt is V. een geslagen ploeg. Wel doen zij even voor het einde nog een poging om tenminste de eer te redden maar als Vlam die1 goed voldeed voor het laatst fluit is het hun nog niet gelukt. Bij A. waren linksback, midhalf en rechtsbinnen de beste spelers. Bij V. waren de beide Harders en de linksback goed. De nieuwe spe ler speelde een prachtpar,tij. De rechtsback, ofschoon ruim vol doende, vondee wij niet zoo goed als anders. Intusschen mag V. wel weer eens voor een ovenvin - ning zorgen. Brief van HARM aan TEUN. Wieringen, Febr. 1926. Waarde Teun. Ik hew 'n berg nieuws Of misschien is het ok wel gien nieuws, want deur diei radia gaat alles zoo bliksems gauw, dat wat murgen beurt, vandaag al deur de luidspreker rongd wordt bazuund. Van die Wange-krabbelder in Rotterdam hë je zeker wel al lezen maar „Spienhoff het dir 'n liedje op maakt eh dat wil ik je toch ef- kes voerschrieve, den ken jouw Mie t. uut 'r hoofd leere: Naar het voorbeeld van het Haagie, Waar een., prikkebeem bestond, Loopt in Rotterdam een snuiter Met een pennemesje rond. Jonge meisjes, dames, wouwen Opgepast en goed gewaakt Dat zoo'n zwervende kwajongen Uwe koonen niet mismaakt. Mijdt de> minder drukke straten Koopt een flinke gummiestok Wel-verborgen, gauw te grijpen Uit uw mantel of uw rok. Loert het wapen te handteeren Houdt die boefjes van het lijf Laat gerust maar van u zeggen: „Jongen., wat 'n pootig wijf!" Rotterdammers laat u kennen En komt iemand u te na Dan de gummiestok getrokken Met de strijdkreet; „Aap ik sla!" (Jammer, dat het niet gebeurd is, Heel 't verhaal was fantaisió, Nu geen dameswang gescheurd is, Rlijft alleen „don Spienhoff", die, In geval, van heuschlijk snijden, Ons 't lezers - aangezicht O, zoo gaarne zou verblijdjein Met dit up-to-date gedicht. Wat ken zoo'n kien toch ok wat uuthale hë Teun; toen he'ur ouwe vrijer die 'r 'n zoen geve wou, 'r bij ongeluk 'n krabbelket an d'r wang had,.an de polisie maar te vertellen dat ze deur 'n onbdkende anvallen was. Zoo'n pelisie krïegt ok wat om zie'n oore te ,tuteren. Bij ongs is 't in d,en lesten tijd ok miserabel en geregeld zien je de groote pelder- riens van de mannen van de wet as vliegmachines langs de wegen in de lucht fladderen, zoo drok hew- we. ze het. Zundagnacht moste ze weer de boel regele in ien polderjónge'skect in de Normert. Ien van de kostgan gers, dronken en vol, sloeg dir de meubels kort en klein. De kachel timmerde ie an duzend brokjes; de biel gooide ie deur l,t schot waerach ter de vrouw van de kdetbaas met d'r kiendere sliep. Maar zoo ik zeg, gelukkig net op tijd om erger te voerkomen kwam de gewapende macht 't ventje kortwieken en het hem op water en brood in de ca chot „Baarn" achter 't raadhuus achter slot zet. Zoo ken je zien Teun, we hcwwe hier mooi en leelijk. Zoo. is het bij de menschke. .zoo is het hij de heeste. Deuzer dagen vertelde me 'n bewoon er ven de Koningsstree.t an durp vlak bij de keesfabriek: ,,'t woent hier erg mooi, maar 'smir - gens as de.boeren hier op 'n rij. met 'r melkwagens wachten is het hier 'n verschrikkelijk oord. Als ien peerd z'n steert optilt, en dat. .h v. is elke ochten vast evangelie,.den doen ze allemaal; den hoor je lang gerekt geblaas as van 'n stoom fluit, en den wordt de street be. zaaid met 'n heele rij peerde-viege! Ja, zuchtte ie, da's.liet instinct van de be,este! Maar de boere rije kalm weg en voer ongs benne die cado- tjes. Nou, heolekedal onheus was z'n verzuchting niet, Teun. De Gemeen tcreiniging moet dir 's achter of 'n zoodje kurkestopperi desponibel stellen. Maar van 't instinct der peerden genraat, bij de Oosterlan der keesfa»ek was 't Zaterdagocli ten erger. Dir gong 'n peerd met de dresseorkar zonger voerman an de repeteer en direct dirna gonge er nog drie. De Engelsche Derby-wed rennen waren er niks bij. Zoo sen satie-vol. De voerlui vlogen er op sokken en ermzwaaiiend achter an ...maar inhale!? ..ja, dat kon je hegricpe. Siemen Bakker van de G.est bleef hij de brokken van z'n drèsseerkar rusten, die teugen 'n telefoonpaal kapotvlogen was. 't Peerd was foetsie, en kwam efkes later doodkalm an durp an. Hier man Bakker's viervoeter ging^' naar Stroe te gast. De are twiei ble ven dichter bij honk. Alles kwam vanzelf, net as op dió film, op zie'n nootjes terecht. De wagenmaker het werk en de vrouwe kenne de gate in de koese stoppe, die er deur de wedren inkomen binne. Nou, mien papierke is vol. De a- rc week jij maar 's .Besjoieir, HARM. PROVINCIAAL NIEUWS. Wieringerwaard. De winkelier J. Haverkorn ontving dezer dagen bericht van de N.V. Zeepfabrieken De Haas en Van Brero te Apel doorn, dat de geheele letterserie „Edelweisszeeppoeder" door de jon gejuffrouw A. C. Biemond alhier hij hen was ingezonden, waardoor aan genoemde jongedame een da mesrijwiel zal worden toegezon den. Het rijwiel zal gedurende 14 dagen bij den heer Haverkorn, hij wien de pakjes zeeppoeder waren gekocht, te bezichtigen zijn. Voor waar een aardig buitenkansje. Wieringerwaard. Onze plaatsge noot, de heer D. Haverkorn, heeft verleden week een 50-jarig jubile - um herdacht, n.1. dat hij gedurende een halve eeuw de Vrijdagsche Alkmaarsche markt bezocht. Als 10-jarige jongen ging hij met zijn vader, die destijds blind was geworden, meö als geleide. Later werd hij jagers jongen en thans staat hij reeds gedurende 40 jaar op dezelfde plaats op de zaad- markt te Alkmaar om de produc ten voor zijn klanten te verkoopen. En met succes, want schipper Ha verkorn weet in den regel een goe den prijs te bedingen. Meer dan eens heeft hij 30 a 40 marktzakken bij zich staan. Wegens ziekte of andere omstan digheden was hij slechts driemaal niet present. Moge het den schipper gegeven zijn nog vele jaren het vak, wat hem lief is geworden, m^t lust en opgewektheid te vervullen. Kolhorn. De Boerderij „Coëmtie" met 20 I-LA. bouwland, eigendom van de heeren Jb. Kaan Kz, K. A. Kaan te Wieringerwaard en C. Wij denes Spaans te Anna Paulowna is uit de hand verkocht aan C. Kaan Kz. te Anna Paulowna. Kennemerland. Door Kennemer- land en de Vrije Veiling zijn in het afgeloopen seizoen voor ruim twee honderd duizend gulden aan bloem bollen verkocht. GEMENGD NIEUWS. De telepaath en de veldwachter. M^n schrijft aan „De Tijd. Door Brabant reist een telepaath die in dorp en stad met. veel succes optreedt. Zijn intocht in een plaat 3 heeft veel weg van een zegetocht. De „handige impresario weet heel wat „edelachtbaren" zelfs „zeerge leerden" voor den zegewagen van den telepaath te spannen. De burge meester of de secretaris met den dokter en de hoogste politie-'autori teit, maken een geheime opdracht, welke dan door den jtelep.aatli „staande geblinddoekt óp de tree plank van de auto wordt uitge voerd. Na afloop volgt dan de uitvoering voor het publiek, dat zich een avond best vermaakt met de meestal onschuldige grappen van den telepaath. Zoo geviel het, dat op een der dorpen de daar ge stationeerde leden van de brigade dèr Kon. Marechaussee ook de uit voering bijwoonden en een d<er jongsten bleek zeer gevoelig voor des ielepathen invloed. Deze ge vreesde man der wet werd in de handen van den telelphaat zoo mak als een lam, neen nog erger, als 'n poes. En als elen moderne gelaars de kat liep hij op handen en voeten rond den telephaat, rie)p miaauw .en likte van 'n schoteltje melk. De telephaat is allang weer ver trokken, en viert in andere plaat sen triomphen, maar de arme ma rechaussee kan zijn neus niet bui ten de deur steken, of de een of an der opent de huisdeur en roept:. Poes, poés, ein het aantal schotel tjes melk, dat den volgenden dag aan de .deuren werd gezet, toen de marechaussee zijn ronde maakte, moet ontelbaar geweest zijn. GEMEENTE WIERINGEN. Spoedeischende vergadering van den Raad op Woensdag 17 Fe bruari, des nam. twee uur. Agenda: 1. Voordracht inzake verbreeding der gemeentewegen. 2. Voordracht tot het aangaan van een kasgeldleening. 3. Voordracht betreffende) het indiê nen van bezwaren tegen forensen aanslagen De eerste wereldburger. Men meldt ons, dat bij den veehouder L. Mulder te Stroe reeds een lam metje in de wei dartelt. Dit zal wel de eerste zijn van dit jaar op Wie ringen. De straatsteen voor den verbin dingsweg op Wieringen tot den af sluitdijk is aangekomen. Nog 'n veertien dagen dus en ook voor vervoermiddelen, als 't tenmin ste wordt toegestaan, zal Wierin gen bereikbaar zijn. De muziekvereeniging Apollo te Den Oever besloot „Harmonie" voor het a.s. concours een zilveren lauwerkrans aan td bieden. En te vens een concert op een der feest dagen. Zoo gaat het goed. Welke vereenigingen of personen moeten wij in het volgende num mer vermelden De collecte tot leeniging van de watersnood is hier teneinde en is meegevallen. Totaal 962.58. Wij laten hier de namen der dames volgen, die zich weder zoo uitste kend van hun taak hebben gekwe ten en de bedragen die zij in de' ver SGhillende wijken bijeenzamelden Elis. de Haan, D. Numeijer, C .Lont Dd., Jac. Boersen, N. Oden, J. Har der, G. Post, Tr. Poel, Elis. Luyt, M. Koorn en T. Noorden-de Vries: Hip polytushoef, Normert en Zandbu- ren ƒ386.73 Elis. Luyt Nd., M. Baijs, J. Ruiten burg, T. de Haan. D. Rotgans, T. Kok, Hendr. Koorn, M. Baijs-de de Haan, N. Lont, A. Asjes: Haukes en Westerland ƒ114,80 G. Ro.tgans, G. Koorn, P. Tijsen Jd„ D. Bakker Ed. Den Oever en Gest: ƒ144,25. Lijst O.klief (dam,es ons onbekend) 33.—; (lijst Stroe en Noordburen dames ons onbekend ƒ66.50 G. Stadig, Oosterland ƒ75. J. Lont en C. Rus Polder (dit wan heörqppersoneel 26.05 T. de Haan en Elis. Minnes, Elft: ƒ106.25. Van collecte Evangelisatie Rc- hoboth ƒ10. Dank aan bovengenoemde dames en heeren en aan de milde gevers. De uitvoeringen van „Harmo nie" op Zaterdag en Zondag j.1. wa ren weder een uitbundig succes voor directeur en ledeu. Beide avonden was de zaal eivol. Vooral hef drama „Pro Domo" bracht groote voldoening aan de bezoekers. EERSTE HULP In Bosker's Boekhandel ver krijgbaar het practische hoekje: ,Eerste hulp bij ongelukken. a ƒ.1.25. I - PREDIKBEURTE] DOOPSGEZ. GEM Donderdag 18 Febr. H.-hi Lezing met lichtbeelden i Katholicisme1 door Ds. v. Vrijdag 19 Febr. Jonge 1925. PROVINCIALE KEUR De Provinciale Commissii vordering van de Rundvee!) Noord-Holland zal te Wieij Dinsdag 16 Maart ten 103(; het Marktplein de keuring j BESTEKKEN, ENZ Ondergeteiekende bcve aan voor liet maken van ken, teekeningen, begroot metingen, waterpassingel op burgerlijk- en wkterli dig gebied. Ontwerpen voor boerdej modern ingerichte stallen Voor d e uitvoering vai beton-, (gewapend volgt? schrift), timmer- of motst gratis prijsopga\ Wieringen, Aan! Westerklief. (j Het beste middel tl* Bloedarmoede en Zen zwakte. De Sanguinose heeft hoogst versterkenden 0 vloed op het gansche nuwgestel. Zij verrijkti bloed en geeft aan gansche lichaam dat ge„ van veerkracht, dat bijfe volmaakte gezondheid! hoort, Prijs per flesch ïi gebruiksaanwijzing L 6 fl. 11.-, 12 fl. Tweemaal per dag eern lepel is voldoende. Wacht U voor nami^ Verkrijgbaar bij de n" te Apoth^ en Drogisj VAN DAM Co. De Riemerstraat 2 DEN HAAG. beëedigd makelaar, Se Tel. No. 13. Belast zich met het o ken van boedelscheidi successie Memories eigen schatting) koopi ruilingen, huurcontr- enz en het verstrekka, gelden onder hypotjl verband. Geelt advies in belal aangelegenheden. Zitdag te Hippolytushf huize van N. KOK nf Nieuwstraat iederen Za van 102 uur. - KtlZENSTWrvVT 73

Wieringer courant | 1926 | | pagina 2