king aan te brengen. Om zich eerst van de rattenbevolking te ontdoen, werd e.en snelwerkend rLenvergif uitgestrooid, met het resultaat, dat na enkele ur nt'.er dan 50 ratten waren vergif tigd en gedood. Bovendien wer den nog enkele nesten met jon- g. 11 gevonden, welke konden w den vernietigd. Ils gevolgen van een echtelijke twist. Op den avond van Paaschzon - dag ontstond in de woning van II. l'„ aan de Eerste Kasterenstr. te Den Bosch een echtelijk,? twist, die al spoedig zeer hoog liep. Op ren gegeven oogienblik tilof P. het jarig kind met een hard voor- werp, met het gevolg, dat het he vig bloedend ineen zokte. Pe" auto werd het naar hat zieken - 'mis vervoerd. De politie-genets- heer constateerde zware verwon ding ?i aan het hoofd en vermoe. lelijk ook hersenschudding. Dinsdagavond was het kind nog ti i1 buiten gevaar. De vader is door do politie in arrest gesteld, gezellig vergaderen. De Vereniging „Hét Asyl" te Hilversum lieeft buitengewoon knus on gezellig vergaderd. Aan een uitvoerig verslag is ont tiend Mevrouw Geerlings heeft juist geroepen: ,,'t Is liier een leugen partij!" omdat d'e heer Van Loo- Vren Campagne een harer bewe ringen ontkende. Genoemd? heet „zit voortdurend te lachen." De heer Spriger: Hij lacht maar De Neen Kramer: „Ja, dom la chen, anders kan hij niet!" Iets verder volgt in het verslag de mededeling, (ja( (je prei Van Lookeren de Campagne „lacht!" De heer Kramer: „Dom lachen en vloeken, dat kun je, meer niet Spr. wenscht met 'n dergelijk mensch niet in een bestuur te zit ten. Ken man als Van Lookeren behoort in geen bestuur thuis. De heer Van Lookeren Campag ne -lischt niet t.e antworoden. De heer Kramer: „Dat durf je niet cn dat kun je niet, waar blijf je nu met je grooten mond De lieer Van Lookeren Campag ne„Tegen groote bekk.tn praat ik niet!" De heer Kramer: „Begin je weer De voorzitter sluit de discussie. Bij do rondvraag werd aanmer king gemaakt op de handelwijze van den conciërge, die geen zwe' v -rs opneemt en de katten niet rood voedt. Mevr. Geerlings, die deze klachten uit, heeft he.t be stuur nv.'t. een en ander in ken nis gestold, doch zij is met 'n kluit, ie in lift riet gestuurd, de ant- v oordon van het bestuur waren belachelijk. De Conciërge Cenes, ontkent, ten stelligste de geuitte beschuldigin gen en wil 'n eed afleggen, dat 't niet. zoo is. Mevr. Geerlings: „Man, doe toeli geen valschen eed! Conciërge: ,,'t Is gelogen Mevr. Geerlings: „Er wordt hier laar met het ngende gebod omge sprongen." Toen sloot de voorzitter d,e' ver gadering met de volgende mede- .deeïing: „Dit onwweprtje-frisch,t op en w e hebben van avond toch wel iris geleerd. Spr. hoopt, dat men nu alle persoonlijkheden ter zijde zal zetten en met lust voortgaan net onzen mooien arbeid Een reddende duif. Vrijdagmorgen om 7 uur ver trok van de haven van Ouddorp de motorboot van P. Rezuijen om passagiers naar den overkant te brengen. Onderweg liep de boot omhoog. Toevallig had ejem de" nassagièrs 'n duif bij zich. Een briefje werd aan een der pooten van de duif gebonden en weg vloog de ijlbode. De duif is aangekomen bij den heer J. van Dam te Goederjede die onmiddellijk er voor zorgde dat de boodschap aan het goede adies kwam. Meer dan 7 uur had dn de passagiers naar hulp uiige keken. Merkwaardige voorvallen. De „Arnhemsche correspondent van do „'Avondpost" schrijft Van een vluchteling, bij mij ge huisvest, kreeg ik het navolgend verhaal te hooren uit het land von Leeuwen (Maas en Waa'1. Voor de waarheid wordt inge staan „Lp' U'1- „Toen we varrasd werden door het opkomend watier is door een overhaaste vlucht niet al te veel viee gered kunnen worden. Alras stonden de beesten tot den buig in het water. Toen er booten be schikbaar kwamen hebben we ge tracht het vee te redden, wat vrij we;l gelukte. In 'n boerderij, woarin een koe moest worden achtergelaten, werd deze later niet meer in den stal aangetroffen.- Door een toe - val werd ze ontdekt op.... den zolder. I-Iet beest, gedreven door zijn instinct, was kalmpjes de trap opgeklommen en naar een hooger en droog gelegen oord ver huisd. Op een boerderij was een var - kien in den stal achtergebleven. De eigenaor ging eens per boot kijken, niet anders denkende dan dat het dier verdronken was. Van het varken was echter geen spoor te ontdekken. Bij onderzoek bleek, dat het, geksn uitweg vin dende, door het stuktrappen van een ruit, de boerderij had veria - ten en in den stroom vermoede - lijk was omgekomen. Wie schetst de verbazing van den eigenaar, toen hij 2 dagen daarna in een wiel (een kolk) een varken ont - dekte, dat dreigde te verdrinken. Het werd door eenige rappe han den gegrepen en meer dood dan levend aan den dijk gelegd. De eigenaor herkende in het beest zijn varken, dat 2 dagen in liet ijskoude water had doorgebracht, aan den geweldigen omvang. Door goede verzorging knapte het beest zoowaar weer op. Een paard in de hulskamer Men meldt uit Hijken aan de „Asser Crt." O. V. uit Klatering, op bezoek bij zijn zoon Jan, alhier woonach tig, had zijn trouwen któpper bui ten laten staan. Dit begon h,et naard vermoedelijk te vervelen, althans het sloeg op hol, doch werd tegengehouden door een ge sloten hek. Woest geworden door leze belemmering rende Net dier terug, het huis binnen, waar het zijn woede op den huisboedel van Jan koelde. De stoelen, tafel, ka chel, en lamp moesten het gelag belaten. Jan en zijn familie kwa men met den schrik vrij, voor de vrouw dies huizes moest evenwel des dokters hulp ingeroepen wor den. De blessuren was gelukkig van geringe beteekenis. Baby In de kussens gestikt. Dinsdagavond vond de heer A., uit de Van Hoornestraat te 's-Gra venhage, zijn kindje van zes maanden dood op bed liggen. Het hoofdje lag voorover in de kus - sens, zoodat met zekerheid kon worden aangepomen, dat de baby in de kussens is gestikt. schade wordt geraamd op 300.000 dollar. De storm rukte uithangborden en boomtakken los. De geweldige sneeuwval legde het treinverkeer stil. Dicht hij Forakior (Oklaho- rna) werd een trein door de sneeuw bedolven. In Illinois ligt de sneeuw een halven meter dik, zoodat vele dorpen zijn geïsoleerd. T.e Browns ville, in Texas, vriest hat. Voorat, clc/boomgaarden hebben van de koudere lijden. D? ramp bij Bentheim. Op 1 April was het een jaar ge leden, dat tijdens oefeningen van den Duitsche rijkswear in de om geving van Minden een brug in stortte tengevolge waarvan 70 sol daten in de golvien omkwamen. Thans heeft men Donderdag op het kerkhof te Detmold, waar de slachtoffers in eyln gemeenschap pelijk graf rusten, een gedenk steen onthuld, waarop in em ge dicht van den Berlijnsclien dich ter Paul Warncke aan de droevi ge gebeurtenis worctt herinnerd: Het gedicht zegt Wandelaar, gij die nog wandelt in 't gulden licht, sta stil; Buig u in overpeinzing neer hier op deze heilige plaats. Hen, die hier rustjem, maaide de dood met zijn machtigen zeis. Zooals in de lente de storm bloe sems en blarpn wegrukt. Het waren allen nog jongelingen, 70 kameraden, In dienst van het vaderland zon ken zij in dpn Weser. Nacht verduisterde hun zonnige levens paden ner ge van hier gaat, wandelaar, zegen het graf. Ford Motor Co. Millioenen Winsten I New York 8 April: De Ford Mo tor Comp. behaalde in het afge- loopen jaar een winst van 115 mil lioen dollar of 667 dollar per aan deel. Op basis van de gepublicecr de cijfers wordt naar raming op iederen wagen een winst van 44.90 dollar door de aandeelhou ders zijnde Ford, zijn vrouw en zijn zoon gemaakt. ANNA PAULOWNA. Ingezonden Medcdeeling. GROOTST GESORTEERD JON GENS en HEEREN KLEEDING- MAGAZIJN N E E L S Keizer straat 62—63—44, HELDER. Jongens Sportcostuum vanaf f 5, 6, 6.50 en Heeren Costuum f 10, 11.50, 12, 17.50, enz., enz. Wij garandeeren voor eiken prijs ook onze goedkoops Costuums zijn sterk en goed pas- stnd vraagt uw kennissen die bij ons kochten of het naor genoe gen was. gr REISKOSTEN WOR DEN VERGOED BUITENLAND. Het uitroeien der zeehonden- De zeehondenjagers zijn zoo druk in de \Veer geweest de laa - ste weken, dat men vreest, dat als zij zoo doorgaan, er binnen kort geen zeehonden meer zullen worden gevonden. Te St. Joan op New-Foundland is Maandag jejen stoomschip aangekomen met niet minder dan 43.000 zeehonden-hui den oan boord. Dit seizoen heeft men reeds 170.000 zeehonden ge dood en zoo een maand lang mag men ongestraft zeehonden jagen. Lente In Europa. Sneeuw en storm in Amerika. Terwijl we hier mooi Paasch- weer hadden, is in Noord-Texas sedert eenige dagen weel sneeuw gevallen. Vrijdag viel. sneeuw in New-England in het Zuiden. In Zuid-Oost Texas woedde een vree selijke sneeuwstorm, zooals men er in geen 20 jaar had beleefd. Twee persónjen kwomén om. De Zwijntjes-jagers in het hol van lo leeuw. Het gebeurde verleden week bij het Raadhuis, dat des avonds eenige getuigen moesten verschijnen in verband met de vechtpartij te Breezand. Een der getuigen, van Van Ewijcksluis, ilet lang op zich wachten, en de anderen zaten kalm in de wacht- Ikamer,, terwijl de rijwielen, op aanraden van 'n politieagent te gen de muur van het gebouw wa ren geplaatst. Wie zou hier 't durven wagen iets te gappen i Evenwel toen de V. Ewijckslui- ser niét kwam opdagen en men 'eindelijk opstapte, kwam men tot de onaangename ontdekking de eigendommen ook hier niet veilig zijn. De fietslantaarns bll- ken foetsie. Wie dat brutale stuk je had uitgehaald, stond er niei 1 ijgeschreven. - Het was hier met de Paasch dagen druk met auto's, motoren en fietsers; natuurlijk ging hier van een groot deel over de dam naar Wleringen en gaf aan den Folder het stof en benzinedamp cadeau. Des avonds van den eersten Paaschdag was er een zanguitvoe ring in de groote tent van Veer- burg van- „Zanglust" met mede werking van Clinge Doorenbos Op cïen 2en Paaschdag ging in de zaal van Slikker de film Op hoop van Zegen door de Cine ma American" van Alkmaar. Voor beide avonden waren dje verwachtingen hoog gespannen en de zalen waren dan ook flink gevuld. Echter spijt het ons te moeten zeggen, dat wij hier op de iPaaschdagen wel eens wat be* teis hebben gezien en gehoord op het gebied van „kunst. Natuurlijk waren in „Veerburg 'n massa menschen gekomen om Clinge Doorenbos te hooren; wij kunnen niet anders zeggen dan 't viel ons af! Maar 6 liedjes en dan de meesten nog uit de oude doos Clinge heeft voor z'n 150 pop die hij voor'deze zps mep jes opstreek, niet veel geleverd De zang der vereeniging klonk goed, al ging door veel gepraat in de zaal tamelijk wat van 't pres tige der uitvoering verloren. Ook „Op hoop van Zegen" viel niet mee. De beelden waren klein trillend en daardoor onduidelijk. Onze politie wordt zeer uc- tief op het gebied van inbeslag name. Maandag avond werd het Fordje" van den heer C. Kuiper waarmee hij 'n passagier naar Helder had vervoerd, aangehou den, en waar dit niet was ge keurd, in beslag genomen. Waar ook de heer K.'s autobus nog niet is goedgekeurd, zit deze leelijk in de nesten. gemeente wieringen. burgerlijke stand Geboren: Arine Willemine d.v. T. Bakker en M. Dijkshoorn; Ali da d. v. J. Nieuwenburg en G. Kieft; Maria d.v. M. Lont en M. de Haan. Ondertrouwd: P. Liemberg en M. Dirks; P. S. Kroon en J. Ras Joh. tem Bokkel en G. Wagema- ker; W. Blok en A. Kuijt. Getrouwd: P. Liemberg en M. Dirks; P. S. Kroon en J. Ras. Overleden: Trijntje Maars oud 79 jaren echtgenoote van S. de Jong; Aaltje Kuut oud 11 jaar, dochter van E. Kuut en H Tromp Arine Willemine oud één week dochter van T. Bakker en M. Dijkshoorn; Maartje Hennink oud 74 jaren, weduwe van P. Maars; Aaltje Kooij oud 74 jaren echtgenoote van J. Vroom. Joh.in na Wilhelmina Vroone oud 82 ja ren weduwe van KI. Boersen Levenloos aangegeven kind van P. Dekker en A. Post - In plaats van den kommies D. van Dijk uit Zandvoort, die met ingang van 1 Mei naar Wie- ringen zou worden overgeplaatst zal hier komen de kommies Van den Berg uit Grootebroek. In Juni a.s. zullen vermoede lijk inspectie moeten maken de gewone dienstplichtigen der land macht van de lichtingen 1914 en 1917. De vorige maand zijn te Wie- ringen 61 personen ingekomen en 7 vertrokken. Degenen, die voor het komende seizoen een jacht- of vischacte willen hebben, kunnen deze tier gemeente-secretarie aanvragen Met ingang van 6 April a.s. wordt. de rijksveldwachter M. J Gijswijt van Wieringen overge plaatst naar Amsterdam. In zijn plaats komt te Wieringen (Oos- terland) dé rijksveldwachter H. van Duinen van Amsterdam. De verpachting van tenten en kramerijen op 'het feesterrcin voor het a.s. concours heeft plaats gehad. Hoogste inschrijvers wa ren voor buffet consumptietent Jb. Duijnker Arz. ƒ617; Roomijs tent Jn. Duijnker Jbz. ƒ25; Fruit tent Alb. Lont ƒ10.50; Vischtent- Alb. Lont ƒ15; Palingtent J. Vis ser 65; Ko.'ktent J. Bosker Jz.: f20; Chocolade J. Bosker Jz. .ƒ10 Sigarentent J. C. de Haan ƒ15; Ansichtentent LI. G. Rump ƒ5. Alleenrecht fotografie H. G. Rump ƒ10.— De verdeeling der feesten is als volgt: Hemelvaartsdag concours; 's Vrijdags kinderwedstrijden en des avonds reclame-optocht. 'sZa terdag turnlen en gymnastiek door de vereenigingen D.O.K.E.V. van Anna Paulowna en SPARTA van Jïelderl Hoogsjwaarschijn-l lijk worden deze wedstrijden op geluisterd door het Stedelijk Mu ziekkorps van Helder. Des avonds concert van „Apol- lo" van Den Oever. 'sZondags concours. Aan de lokaliteiten te Hippoly tushoef wordt vergunning tot dan sen gegeven op Donderdag en Zon dag dus beide concoursdagen te beginnen des avonds 8 uur tegen verplichte entree. Zooals wij reeds in een vorig nummer hebben gemeld, werden hier herhaaldelijk fietsen gesto len, die men even onbeheerd voor een woning had neergezet Toen nu enkele dagen geleden een zoon van den heer J. Bakker Jz., van wie ook 'n rijwiel was vermist, in het Oude Veer te An na Paulowna aan het mosselen- lossen was uit een schuit, riep hij eensklaps :„vader. daar gaat mijn fiets! Zoo spo maakte hij zich ger. man te achtervolgt; gestolen fiets reed, was bij de hand, dot inmiddels 'n flinke Tot Schagen toe hii man vol, doch hij J den anderen fietser] en deed aldaar toer die politie. Verschillende and gen leidden er nade tweg. jongkerels Jb. aan te houden, die t dagen 'n uitstapje dam hadden gemat klaringen hoe zij dt gemaakt enz. luiddt schillend en tegenslr dachten zijn naar j gebracht. Hoe het ook zij, ders ook zijn, het a ting geven, als ze Wij zagen bij de kerk te Ilippoiytust ie rij fietsen van aan 'n ketting vastg behoedmiddel tegen West ge Wpjet ge dat ge nooit te kout spijzen moet nuttig; hit zijt? Een plot» ling is zeer nadeelig bit en de spijsverte Wqet ge dat ge beddentijken j dichten met egn mei half deel was en er geschaafde zeep Weet ge dat een gootsteen j nare lucht heeft, eenmaal per week water door de afvoei Weet ge j dat lichte schrot; waschgoed verdwijnt onmiddellijk Inwriji sap LAAT UW KOUSE AAI (ook de allerfijnst in de gele wt JAAP SNOR, Zuidst Voor Wierini Mej. J. de BEURS, I De gele winkel hét Ook met zijn NIEUWE KOUSEN BO! PROVINCIAAL I Winkel: Tot plaatselijk corr arbeidsbemiddeling i de heer P. ILoninh, i De Rijp. Te De Rijp is de n de slijters tot 11 een verminderd. Uit Egmond-Binnt middag was de heer' Stuurder van een i der K.N.M., genoodzt "anding te doen in J meer. Het bleek, dal zetten van den toch( lijk was, zoodat hejt de daarvoor ingericl middelen uit den 1 afgehaald. PREDIKBEUI NED. HERV.S Oosterl. v.m. half ei H.hoef nm. 2 u. Ds. Bevestiging lidmal v.d. Vereen Vrijz. j Westerl. nam 7 u. t DOOPSGEZ. Stroe v.m. 10 u. Ds. 1 EVAXGELIS! H.hoef v.m. 10 u. de Den Oever nam. 2 u i marktberic SCHAGEN, 8 April heden gehouden w« ren aanvoer en prijs den 150 tot 450 ;j en (mag.) 180 toti dekoeien (vette) Z Kalfkoeien 250 toti ken 120 tot 150 1 kalveren 10 tot 24' ders 28 tot 37 4 i f 30 tot 55 69 vara li.G. 0.84 tot 0.89 9^ tot 32 6 Konijner 3 50 24 kippen 1 tl Boter 1,70 tot 1,90 Kipeieren f5.20 tot f5.40 tot ƒ6.30. EenJt f5.10.

Wieringer courant | 1926 | | pagina 2