je Jaargang.Dinsdag 1 Jurii 1926.No- 44 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN E^^MSTREKEN courant IN. J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER VERSCHIJNT ELKEN dinsdag en vrijdag. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1 ADVERTENTIëN: Van I5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hlppolytnshoei Wlerlngw Telel. Intercomm. No. II. en toch heel gracieus. De rok is ge heel recht, doch er kunnen aan de zijkanten ook een paar plooien ingezet worden. De blouse slaat aan de voorzijde over elkaar, zoa dat men er onder een aardig wit vest kan dragen, wat altijd heel gekleeed staat. De taille is lager aangebracht dan normaal. De a- part ingezette mouwen zijn lang en niet te nauw. Als garneering is bijvoorbeeld heel mooi, bontbe- drukt of geborduurd galon, want langs den hals tot aan den zoom en onderaan de mouwen wordt aangebracht. Het vest wordt van Crepe de Chine of Crepe Gcorgette vervaardigd. Een patroon kan worden aange vraagd onder No. 318 in de maten 42, 44, 46 en 48. Kosten 55 cents ihantung voor oudere dames. u de koude dagen hopenlijk •bij zijn, wordt het tijd om l wat luchtiger kleeding aan :haffen. Een bijzonder aange- e stof voor den zomer is shan Dezen keer hebben wij eens ontwerpje voor een japon ge- akt voor oudere dames, wat ze door velen op prijs zal wor - gesteld. Shantung leent zich indei' voor dit modelletje. lede ame zal er slanker en jonger uitzien. Iedere gelegenheid, lich biedt, om het figuur slan- te doen uitkomen, moet men grijpen. Uw huisgenooten zien larne frisch en jeugdig, et model, dat wij hier afge- d hebben, is zeer eenvoudig ionge 36,50 a 40,weidelam meren 10,a_ 20 Enkele beste touwtjeslammeren 20,a 21,50 Vette varkens waren in het begin van de markt redelijk 0.84 a 0,83 later liep deze kwaliteit tot 0.80 a 0.85 terug. feuilleton. Naar het Amerikaansch van RY ROBERTS RINEHART. )o( - No 1. Hoofdstuk I. Ik huur een huis. geschiedenis van een vrouw middelbaren leeftijd, die bui een gemeubileerd huis huur- roor den zomer, en toen betioiï. ,\verd bij een van die geheim- lige misdaden, die onze kran en detectives werkgeven en ikkig maken. Is ik nu eens nadenk over de anden, die ik in „Zonnehoek" doorgebracht, verbaas ik er over, hoe ik het heb kunnen ieven. De sporen van wat ik i zoiper heb doorgemaakt, zijn achtergebleven. Ik ben erg (geworden. lm mijn verhaal goed te kun- doen moet ik een heelen tijd gaan, wel dertien jaar. Toen rf mijn broer en liet mij zijn eren na. Halsey was toen elf Gertrude was zeven. Plotseling ik alle verantwoordelijkheid het moederschap Ik deed ^best. Toen Gertrude den haar m-leeftijd voorbij was en Hal- om een dasspeld vroeg en een ?e broek aanttrok wat mij heeleboel Stopwerk bespaarde tuurde ik hen naar goede kost den. De tijd vloog voorbij, •en Halsey afgestudeerd was MARKTOVERZÏCHT. De markten van eenige betee kenis, die er na het Pinksterfeest zijn gehouden spreken allen van lager en nog eens lager. In de slachtveehandel is het vrij alge meen prijzen van 80 cent tot 1,05 per kilo. Nuchtere kalveren, lammeren en weideschapen lager, bedrijfskoeien, trekkend of lager in prijs, 40 tot 45 cent per pond. Het zou zeker wel een wónder zijn geweest, zoo SCHAGEN op dat vrijwel aaneensluitend geheel ee- ne uitzondering had gemaakt. Wij willen dan ook maar kort zeggen, dat de markt van 27 Mei volko men bij de lagere markten van el ders aansloot. Ook hier voor de vette koeien 0.80 1,een paar uitzonderingen tot 1,05 cn daarmee afgeloopen. Bedrijfskoei en 40 a 47 cent per pond. Hier laat de grasstand vooral zijn na deeligen invloed gelden. Wel heb- iben de paar mooie dagen van vo rige week de grasstand iets verbe terd, maar voor den marktprijs is dat nog van geen beteckenis. Nuch tere kalveren van 10,tot 25, Schapen, oude* 25,a 3 35, en Gertrude de kostschool had af geloopen, was de toestand plotse ling heel anders geworden. En we werden het eens eens een buiten huis te huren in de buurt van de stad. Zoo kwamen we er toe om naar zonnehoek te gaan. We gingen het huis eens bekij - ken en het scheen zijn naam eer aan te doen. Het vroolijke uiter lijk duidde op niets ongewoons. Alleen één, ding kwam mij wat vreemd voorde huishoudster, die er was achtergebleven om op het huis te passen, was een paar dagen te voren van het huis naar de tuinmanswoning vertrokken. En daar die tuinmanswoning nog al ver van het huis af lag, leek het mij toe dat dieven- of een brand er op die manier ongestoord hun verwoesting konden uitrichten. De bezitting was uitgestrekt, het huis stond boven op een heuvel, waarvan de met gras begroeide helling naar den weg toeliep. De bezitting was het eigendom van Paul Armstrong, den direc teur van de handelsbank, die, toen wij het huis huurden, in het westen was met zijn vrouw cn dochter en een zekere Dr. Walker, die de lijfarts van de familie Arm strong scheen te zijn. Halsey ken de Louise Armstrong den vori- egn winter had zij zich nogal veel met haar bemoeid, maar daar dat voor Halsey geen ongewoon geval was, had ik het niet ernstig opge nomen, hoewel zij een alleraar digst meisje was. Ik kende den naam van den heer Armstrong alleen in verband met de Bank waar het meerendeel van het kapitaal van de kinderen PROVINCIAAL NIEUWS. Oostwoud. In den nacht van Woensdag op Donderdag raakte een stier van dè Fokvereen. los. Waar op een klein stuk land drie stieren gehouden worden moest het wel op een ontmoeting uitloo- Den. Het gevolg is geweest, dat een stier een hoorn met struik en al verloor en er verder ook niet zonder kleurscheuren is afgeko men. De heele beurt ontwaakte door het lawaai. Gelukkig wist de stierenleider geholpen door zijn zoon en een buurman de vechten den te scheiden. Uit Broek op Langendijk. Bij den aanvang van het nieuwe sei zoen waren er bij de weder open stelling der veiling van de Lange- dijker Groente-Centrale, op Vrij dag 28 Mei reeds 19 aanvoerders met nieuwe aardappelen met to taal 2600 K.G. Uit Oude Niedorp. De Leijerpol- der onder deze gemeente heeft lot de stichting van een een nood- gemaal besloten. Voor drijfkracht zal de electriciteit gebruikt wor - den. Uit Schagerbrug. Ds. H. Buis kool heeft het beroep naar Frede- riksoord aangenomen. Uit Heemskerk. Tijdens het on weer van Zaterdagmiddag is de Wijkertoren wederom door den bliksem getroffen. De schade door door veroorzaakt was zoo gering dat deze eerst heden ontdekt werd. Een paar cijfers op de uur werkplaat geplaatst aan de Noor- belegd was, en door een leelijk verhaal ook den zoon, Arnold Arm sttrong, waarvan beweerd werd dat hij zijn vaders handteekening had nagemaakt om een chéque te vervalschen. Maar erg veel had ik me voor die zaak niet geïnteres seerd. Ik stuurde Gertrude en Halsey een poosje uit logeeren en vertrok den eersten Mie naar Zonnehoek. De eerste nacht ging heel rustig voorbij. Ik ben altijd dankbaar ge weest voor dien éénen nacht, die leerde me, hoe heerlijk het buiten kan zijn als de omstandigheden meewerkee. Na dien nacht heb ik nooit meer m'n hoofd op m'n kus sen gelegd met eenige zekerheid hoe lang het daar blijven zou -- zelfs niet hoe lang het nog op mijn schouders zou rusten. Den volgenden morgen kregen mijn dienstbode Liddy en juf frouw Ralston de oude huishoud ster, verschil van meening, en juf trouw Ralston vertrok met den trein van elven. Vlak na het eten kreeg Burke, de tuinman plotse ling erge pijn in zijn rechterzij, die veel erger werd zoodra ik m de buurt kwam en 's middags ver trok ook hij naar de stad. Kort - om, den volgenden dag was ei van den heelen van den heelen staf niemand meer over dan Lid dy en ik. Liddy wilde dadelijk weer naar de stad terug, maar de melkboer zei dat Thomas Johnson, de neger bottelier van de Armstrongs, keil ner was in de Greenwood Club en misschien wel terug zou willen ko men. Om acht uur kwam Thomas delijke kant, zijn geschroeid. Gelijk men zich nog herinneren zal werd dit monumentale ge bouw in het vroege morgen uu** van 12 Augustus 1912 zoodanig ge troffen, dat de spits tot aan het vierkant toe afbrandde. Het bezoek van den Prins van Djokjakarta aan Noord-Holland. Vrijdag, om kwart over één ver trok het gezelschap per auto naar dé Coöperatieve Stoomzuivelia- briek „West-Friesland" te Lutje winkel. Vervolgens werd de reis voort gezet naar Ewijcksluis en Wierin gen, onder leiding van Burgemee-* ter Kolff, Zuiderzeewerken, Don Oever, voormalige woning van den Duitschen Duitschen Kroon prins en aan de smederij waar de Kroonprins vaak werkzaam was. Van Wieringen ging het gezet schap naar de Hondbossche Zee wering te Petten en van daar via Camp-Groet-Schoorl- Bergen Bin nen naar Bergen aan Zee, waar men om half negen arriveerde. In hotel „Nassau-Bergen" werd gedineerd en gelogeerd. Burgemeester van Reenen be groette aldaar als hoofd van de gemeente den prins en sprak met hem over de badplaats. Zaterdagmorgen om kwart over acht vertrok het gezelschap om allereerst een bezoek te brengen aan het fokkerijbedrijf van den heer E. Dz. Govers te Alkmaar. De Prins toonde groote belang stelling voor dit fokbedrijf, dat in 1917 werd gesticht en in de zuive re Hollandsche Constantijnlijn werkt. Het bedrijf omvat thans 41 stuks, allen gecontroleerd en van bekende afkomst en waarvan 40 in de stamboeken ingeschreven. Onder deze zijn er zeven ingeschre ven in het Keurstamboek bene vens 23 afstammelingen hiervan. Sedert 1921 is deze fokker bezig zijn veestapel t. b. c. vrij te maken Johnson bij mij. Arme Thomas 1 Het resultaat was, dat ik Tho mas onmiddellijk aannam, hem toestemming om in de tuinmans woning 'te slapen, die toch leeg stond. De oude man hij was een beetje gebogen en had wit haar vertelde me aarzelend waarom hij het zoó graag wilde „Ik zeg niets, juffrouw Innes", ei hij, met zijn hand aan de deur- konp, „maar er gebeuren hier de laatste maanden onnatuuilijke dingen. Wat het precies is weet ik niet er kraakt hier een deur on ergéns anders gaat er een raam dicht maar als deuren en rr? - mén zoó gaan doen wanneer Oi niemand in de buurt is, wordt het tijd. dat Thomas Johnson ergens anders gaat slapen." Liddy,, die dien avond voortdu rend bij mij in de buurt bleef, eh ?n' dat groote huis bang was van haar eigen schaduw, gaf een schreeuw. Madr ik ben niet zoo gauw in de war. Het gaf niets of ik Thomas al vertelde dat wij alleen waren, en lat hii dien avond in huis zou moe ten blijven. Hij was beleefd, maar 'icer beslist en zei dat hij dén vol- renden morgen vroeg zou komen, als ik hem een sleutel gaf, zou hij voor het ontbijt zorgen. Ik stond op de groote veranda en keek naar hem, terwijl hij langs te oprijlaan schuifelde met ge mengde gevoelens ergernis o- ver zijn lafheid, en dankbaarheid omdat ik hem tenslotte nog had. kunnen krijgen. Ik schaam mij er niet voor om te vertcPcn dat ik' de voordeur dubbel goed sloot toen ik \yeer naar binnen ging. In dat jaar bleek 63 pCt. op onder huidsche inspuiting te reageeron, terwijl thans de geheele veestapel t. b. c. vrij is. De prins liet zich uitvoerig in lichten over het verschil in de t. b. c. bestrijdingswijze in Friesland en in N. H. Hij was er ten zeerste verwon - derd over dat het den heer Govers gelukt was zich in enkele jaren een t. b. c.-vrijen veestapel te ver zekeren. Hierna werd naar de Beemster gereden, waar onder leiding van burgemeester de Geus het beziens waardige aldaar werd bezichtigd. Over het prachtige Beemster vee was de prins in de wolken. Ook de woning van den burge meester, de grootste boerderij uit deze-polders, had zijn bijzondere aandacht. Uit Heiloo. Het vorig jaar is doof den tuinder J. Drijver een proef genomen om stroo te leggen tusschen de aardbeienrijen om het verdrogen der vrucht te voorko men. Dit heeft toen succes gehad, zoodat meerdere tuinders dit voor beeld volgen. Eigenaardig is ook voor zoover we hebben waarge nomen dat deze rijen ook niet van de vorst hebben geleden. Uit Hoorn. De heer J. werd even voor de teraardebestelling van zijn vrouw onwel en overleed bin nen enkele minuten. nuttige wenken. Een goed poetsmiddel. Als men een eetlepel poétsknjt vermengt met terpentijn, zoodat men een papje krijgt en men voegt daarbij nog een theelepeltje am monia,'dan zal men een uitste kend poetsmiddel verkrijgen. Als men het mengsel bewaart in een blikken doosje, dan is het altijd voor het gebruik gereed. „Je kunt sluiten en naar bed gaan, Liddy", zei ik op strengen toom. „Ik word er akelig van, als je daar zoo blijft staan. Een vrouw van jou leeftijd moest verstandi ger zijn." Gewoonlijk wordt Liddy boos als ik het over haar leeftijd heb ze beweert dat ze veertig is, wat eenvoudig niet kan. Haar moe der was keukenmeid bij mijn grootvader en Liddy moest op zijn minst even oud zijn als ik. Maar dien avond werd ze niet boos. ,U zult mij toch niet laten slui ten, juffrouw zei ze bibberend. „Er zijn wel een stuk of twaalf o- penslao.ude deuren aan den kant van den salon en de biljardkamer en ze komen allemaal op een vc>- anda uit. En Mary Anne zei dat er gisteravond een man bij den stal stondrtoen ze de keukendeur dicht deed. „Mary Anne was een dwaas', zei ik streng. „Als er een man ge staan had zou ze hem ouderge woonte binnen het uur in de keu ken gehaald hebben en hem de restjes van het diner hebben laten opeten. Doe nu niet zoó belache - lijk. Ga sluiten en ga dan naar bed. Ik wil nog wat lezen. Maar Liddy trok een koppig ge zicht en bleef stil staan. „Ik ga niet naar bed," zei ze, „ik ga pakken, morgen vertrek ik. ,Gee nsprake van," zei ik. Liddy en ik wilden vaak van elkaar gaan maar nooit op hetzelfde oogenblik. „Als je bang bent zal ik wel met je meegaan, maar probeer in 's he melsnaam niet voortdurend om je achter inij te verstoppen. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1926 | | pagina 1