Kinkhoest AKKER's ABDIJSIROOP NIEMEUER'S Tabak Schouten mede toen hij voor zijn huis gekomen van de rijdende auto wilde springen. Hij had daarbij het ongeluk te vallen en een slag over den kop te maken waardoor hij zijn nek brak en na korten tijd overleed. Dat het een zware slag is voor de ouders kan men nagaan als men weet dat het slachtoffer de 2e zoon was van een groot gezin. Ondanks het zeer ongunstige weer kunnen dc atlethiek-wedstrijden uitgeschreven door Ex celsior, als goed geslaagd beschouwd worden. Toen om en bij drieën met de wedstrijden werd begonnen,'leek het wel of deze dag een fiasco zou worden voor hen, die deze wedstrijden hal- den uitgeschreven, doch later waren toch nog on geve er 500 personen langs de lijnen geschaard, en we kunnen gerust zeggen, ze hebben waar voor hun geld gekregen. Was de kwantiteit der deelnemers niet groot te noemen, de kwaliteit v.as best. Begonnen werd met het nummer 100 meter, waarbij in 4 serie's werd geloopcn. Van de 18 deelnemers werden do nummers 1 en 2 geplaatst zoodat er 8 overbleven voor de demifinale. Van de demifinale werden de 4 snelste ge plaatst, zoodat Koster en Daalder (beiden van D.O.K.E.V.), Schenk Wieringerwaard en van Ke tel om de prijzen kampten. De uitslag was 1 A. Koster (D.O.K.E.V.) Ie pr. tijd 118/10 sec. 2 K. Schenk Wieringerwaard 2e pr. tijd 122/10 sec. 3. J. Daalder (D.O.K.E.V. 3e pr. tijd 122/5 ses. Voor het polstok-hoogspringen waren 15 dcel- ncmefs opgegeven, waarvan 9 waren opgekomen Dit nummer hield veel tijd op, daar er over 't algemeen goed werd gesprongen. Tenslotte won de favoriet W. Kaptein van Bur gerbrug den len prijs met 'n sprong van 3.15 me ier; Om den 2en en 3en prijs werd geloot tus schen Slijkerman Burgerbrug, en de Boer en Bruin van Zeemacht. Het resultaat was dat de Boer den 2e en Slijkerman den 3e prijs won. Voor de 400 meter waren 7 deelnemers waar van 4 werden geplaatst in de finale. Deze werd gewonnen door 1 A. Veen Helder tijd 59,9 sec. 2 K. Schenk 60,3 sec. 3. K. Koster Wieringerwaard 63 sec. Voor de ITinkstapsprong kwamen slechts 4 deelnemersuit.. Elk der deelnemers mocht 3 maal springen; resultaat: 1. K. Schenk 1e pr. met 12.40 meter; 2. W. Kaptein 2e pr. met 11.50 M.; 3. Alb. Langereis D.O.K.E.V. met 10.85 M. Nu was aller verwachting gespannen op het hoofdnummer n.1. 3000 meter liardloopen. De ge broeders Pennekamp stelden hier hun aanhan gers niet teleur en bewezen hun superioriteit op de lange afstand. 1. J. Pennekamp tijd 10 min. 17/10 sec. 2e pr. Joh. Pennekamp tijd 10 min 31 ree. 3e. pr. F. A. Meijer (Zeemacht) tijd 10 min. 455/10 sec. Dier mede waren de wedstrijden afgeloopen cn ging ieder voldaan huiswaarts. SPORT. V-V.A.P. Excelsior I ging Zondag voor, de fina le der Seriewedstrijden van J.V.C. naar Juliana- dorp, om daar in de verliezersronde 3e en 4e prijs uit te komen tegen B. F. C. van Breezand. Met een zeer gehandicapt elftal waarmee moest worden uitgekomen, was aller verwachting dat een flinke nederlaag zou worden geleden, doch de reserve s hebben bewezen, dat zij ook nog wel wat kunnen. Vooral P. Kos heeft een beste wed strijd gespeeld en was overal waar overal waar govaar dreigde. Was de stand ongeveer 10 minu ten voor het einde nog 20 voor Breezand, door toedoen van Roelefs en Jonker kwam met gelijk spel het einde. Daar de verlenging een puntloos een puntloos verloop had werd besloten om te loten. Breezand was hier de gelukkige zoodat Excelsior de 4e prijs won n.m. een voetbalbeeld. Zondag gaat het elftal vrijwel volledig naar Bergen, om daar in serie's uit te komen door de club van dien naam uitgeschreven. BINNENL. NIEUWS. EEN ONVOORZICHTIG MOTORRIJDER. Zondagavond omstreeks 8 uur heeft aan den Hoogen Rijnlijk te Leliden een ernstig motor on geluk plaats gehad. Een 29-jarige loodgieter uit Den Haag reed daar met groote snelheid op een motorrijwiel. Doordat hij even omkeek, raakte hij het stuur kwijt en kwam met zijn motor te gen een trottoirband aan, waardoor hij over den kop sloeg en met een eeer ernstige bounbreuk werd opgenomen. Een 17-jarige dienstbode, even eens uit den Haag, die op de duozitting zat, werd eveneens van de motorfiets geslingerd, doch kreeg slechts lichte verwondingen. De loodgieter is per politicbrancard naar het Elisahcthgesticht overgebracht, waar de geneesheer zijn toestand ernstig inzag. De motorfiets is bijna geheel ver nield. GESLIPT. Zondagmorgen is op de Haarlemmerstraat te Leiden een 35-jarige losse werkman, die op een rijwiel reed, geslipt en door een winkelruit van een muziekhandelaar gevallen. Hij werd ernstig aan den linkerpols door de glasscherven ver wond en is naar bet Academisch Ziekenhuis o- vcrgebracht. ZAKKENROLLEN. Tijdens de bekervoetbalwédètrijden tusschen „Het Gooien „Allen Weerbaar" in het Sport park te Hilversum, hebben Zondag de spelers tegen een uitdrukkelijk gestelde bepaling de dou ren van de kleedkamertjes open laten staan. Ie mand heeft daarvan gebruik gemaakt om alle portemonnaies en geld der spelers weg te nemen. DE KLOK OP EEN PLATTELANDS DORPJE. De pastoor van het Limburgsche Dorpje Seve- num, heeft nadat de torenklok daar twee dagen den zomertijd had aangewezen op verzoek van een groot aantal requestreerendc boeren de klok weer op de „ouden tijd" gezet. Behalve dat vele ingezetenen daarvan ongemak ondervinden, o.m. met het oog op het treinverkeer, heeft deze maat regel nog een kleine „schoolstrijd" tot gevolg, daar de schooldeuren volgens den wettelijken zomertijd zijn geregeld. De school vangt 's mor gens dus al om acht uur aan en niet alleen dat ait zeer bezwaarlijk is voor de leerlingen, welke een half uur of of verder van de school af wonen ook kunnen zij thans niet meer de IJ. Mis van 8 uur bijwonen, zooals de meeste schoolkinderen eerst deden. Nu hebben enkele ouders hun kinde ren toch om 8 uur naar de Mis laten gaan, waar door deze een uur te laat op school kwamen. Maar daar de zomertijd wettelijk is zullen deze ouders wel met de schoolcommissie in aanraking komen. Voor- en tegenstanders van den zomer tijd blijven er INBRAKEN. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is te Schinveld een inbreker gedrongen door het raam in de woning van de weduwe Roux. Hij heeft het huis weer ongemerkt kunnen verlaten met mede neming van een geldkist, die in de kamer stond, waar de weduwe sliep. Ongeveer 10.000 in con tanten wordt vermist. De geldkist is later terug gevonden. De dief heeft ook nog eenige gouden en zilveren voorwerpen als buit kunnen meene men. DE WEELDEBELASTING. De belasting van 10 op de schoenen. De Commissie van Overleg voor de Schoen- en Lederindustrie heeft, besloten een krachtige actie te ontwikkelen tegen de wet tot heffing eener \V oeldeverteringsbelasting. In deze wet toch wordt een belasting gelegd van 10 op nagenoeg allo schoenwerk. De actie van de commissie zal erop gericht zijn het artikel schoenen uit de wet gelicht te krijgen of zoodanig gewijzigd te krijgen, dat alleen be - bist worden werkelijk weeeldeschoenen en niet de schoenen, die gedragen worden door het grm le publiek. EEN HOMERISCHE LACH. Voor de Rechtbank te Zwolle stond dezer da- gon terecht de eigenaar van een export slachterij te Steenwijk bij zou in de week van 14 tot 19 September 1925 de 48-urige werkwee kovertreden hebben. Eenige arbeiders werden gehoord, o.w. ook de 23-jarige slagersknecht Harm Mulder. Men wees hem er op dat bij voor den majoor van de Rijksveldwacht Bolt een andere verklaring bad afgelegd. „Och," zei hij, „die Bolt schrijft maar wat op, lio zet maar wat neer." De president vermaande hem ernstig wegens dr>zc uitdrukking. Plotseling werd Mulder doods bleek, hij legde zijn armen op het hekje, en liet daar zijn hoofd op rusten. De deurwaarder ge leidde Mulder de zaal uit. Men dacht dat bet was f aan vrees voor een meineed óf aan vrees voor ontslag. Eenigen tijd later kwam hij terug, nog heel bleek, maar toch in staat om te spreken, De president vroeg, waarom hij plotseling zoo onwel was geworden, cn benepen klonk het ant woord „Ik had mijn pruim doorgeslikt." Er is zelden zoo gelachen in de rechtszaal. MISLUKTE OPSTIJGING. Zaterdagochtend omstreeks half elf wilde, naar de N. Rott. Crt. meldt, de sergeantvlieger, die Vrijdag met een vliegtuig op het strand te Sche- veningen wegens de mist gedaald was, opstijgen om de reis naar Soesterberg voort te zetten. Het toestel, de tweedekker F 89, was naar hei einde van de boulevard getransporteerd, waar het strand het breedst is. Vandaar zou hij opstij gen. Door het mulle zand kon het vliegtuig ech ter den grond niet verlaten het bleef met dn wielen in het zand steken. Het gevolg was, dat het vliegtuig over den kop sloeg en in het water terecht kwam. De sergeant-mecanicien viel door den schok ait het vliegtuig hij kwam met den schok vrij. De sergeant-vlieger H. Brinkhuis zat echter in het vliegtuig vastgebonden, waardoor hij niet uit de stuurstoel kon. Daarbij lag hij met zijn hoofd ender water. Na in deze houding eenige benauw de oogenblikken doorgebracht te hebben, geluk*? het hem de riemen los te maken en kon hij zich in het water laten glijden. Ook hij heeft geen li chamelijk letsel gekregen. Het vliegtuig is zwaar beschadigd. De schroef is afgebroken en de neus van het vliegtuig is ge deeltelijk vernield. Ook de vleugels zijn licht be schadigd. Gistermiddag zou personeel van het vliegkamp Soesterberg naar Scheveningen vertrekken en vervolgens ter reparatie naar Soesterberg te ver voeren. Militaire politie beeft het vliegtuig uit het wa ter achaald en op het strand, bij de boulevard, geplaats. DE GEVAARLIJKE DRAAD. Het 8-jarig zoontje van den heer v. d. Ven, te M. Üedenrodc, wilde een pijltje, dat hij had afge schoten en op het dak was gevallen, er weer af halen. Hij klauterde daartoe door het dakraam m de dakgoot, waarbij hij met zijn hand aan oen draad der electrische leiding raakte en zich niet meer kon losmaken. Op zijn hulpgeroep werd de stroom onmiddellijk afgezet en kon het ventje uit zijn netelige positie worden bevrijd. oowel hij half bewusteloos was, zal hij, naar alle waarschijnlijkheid van het ongeval geen verdere nadeelige gevolgen ondervinden. BUITENLAND. ERNSTIGE MISDAAD. Naar dc Duitsche bladen melden, is er te Bres- lau een ontzettende misdaad gepleegd. Dicht bij de Technische Hoogeschool vond men Zaterdag avond een pakket, waarin zich stukken van lij ken van een jongen en een meisje bevonden. Het bleken de S-jarige Otte Fehse en zijn 11-jarig zusje Erica te zijn. De kinderen waren om vijf uur uitgegaan om een pakje naar het postkan toor te brengen. Toen zij om 8 uur nog niet waren teruggekeerd, deed de moeder aangifte bij de po litie, die inmiddels reeds met haar onderzoek was aangevangen. De politie bracht de moeder bij de gevonder overblijfselen en de vrouw zag terstond dat het haar kinderen waren. Aan beide kinde ren was de keel afgesneden. De regeeringspresi- dént van Breslau heeft een belooning van 2000 mark uitgeloofd voor het aanwijzen van den da der. HEBT U NIETS VERGETEN I In een ziekenhuis te Keulen heeft men bij een radio-onderzoek ontdekt, dat een patiënt in zijn maag in schaar meedroeg. De patiënt ontkende, dat' hij ooit scharenslikker was geweest. Wel was hij reeds driemaal geopereerd, het laatste twee jaar geleden. Men moest dus wel concludee ren dat hier het oude grapje van den verstrooi den chirurg in bittere werkelijkheid was ver- koerd en dat iemand, al opereerende, een schaar op deze ongewone plaats had laten liggen. De patiënt wil zich alleen voor dc vierde maal laten opereeren als er op zijn borst een papiertje w ordt geplakt met de woorden Hebt u niets ver goten PROVINCIAAL NIEUWS. Wijdenes.Reeds langen tijd bestaat hier 'n gespannen verhouding tusschen den raad en den burgemeester. Toen het vorige jaar de ambte naar t^-/secretarie ontslag nam, achtte de raad <an dr miniatuur-gemeente het niet noodig in deze v cature te voorzien. Naar de meening van den raad kon de burgemeester-secretaris de ij. J. de Goede, alleen het werk wel verrichten en toen de burgemeester zich daartegen bij Ged. Sta ten verzette, stelde deze den Raad in het gelijk. Ook in andere opzichten ontstonden moeilijkhe den, doordat de burgemeester den feldwachter gelastte een raadslid, dat des avonds in het ge meentehuis vergaderde en wiens fiets niet voor zien was van een lantaarn, zoo spoedig mogelijk op zijn terugreis te bekeuren, hetgeen ook werke lijk gelukte. De burgemeester die aanvankelijk ontkende dezen last gegeven te hebben, heeft dat niet kunnen handhaven. Thans hebben zich met betreleking tot de be- grooting voor 1926 nieuwe ernstige moeilijkhe den voorgedaan. Bij de begrooting drong dc bur gemeester opnieuw aan op gelden voor een amb tenaar ter secretarie, doch andermaal weigerde uc Raad. Bovendien verlaagde de Raad den post voor reiskosten, omdat deze door veelvuldige ai- v ezigheid van den burgemeester te hoog werd op gevoerd. De burgemeester verklaarde daarop den Raad dat hij zijn maatregelen wel zou nemen, maar de zer dagen is de begrooting desondanks, ongewij zigd goedgekeurd, van Ged. Staten terugontvan gen. Eeri eigenaardigen indruk heet nu gemaakt het antwoord van den burgemeester op een vraag van een der raadsleden in openbare raadsverga dering, waarin de burgemeester er zijn berveern- ding over uitdrukte, dat Ged. Staten geen ant woord hadden gezonden op zijn bezwaren. Verwacht wordt, dat hiernaar een ander on derzoek zal worden ingesteld, omdat het niet aan nemelijk wordt geacht, dat Ged. Staten niet zou den hebben geantwoord. De meening bestaat daarom, dat de burgemeester den raad onvolle dig of onjuist heeft ingelicht en daarmede te vens de behandeling van zaken door. Ged. Staten in oen verkeerd licht heeft gesteld. GEMEENTE WIERINGEN. Op de algemcene begraafplaats te Haarlem i& Zaterdag ter aarde besteld het stoffelijk over schot van den heer C. J. J. H. van Kempen, gepen s'onneerd kapitein van het Oost-Indische leger n oud-burgemeester van Wieringen. Aan het graf sprak o.a. een neef van den over ledene, de heer J. J. van Kampen, die de verdien sten huldigde van den overledene voo rKoningin en Vaderland, bewezen in Nederlandsch-Indië, en verder schetste, wat hij geweest is voor Wie lingen. Rijkslelcfooii. te Hippolytushoef. Nieuwe aansluiting H. Piccardt, Arts, No. 31. Op 1 Juli a.s. zullen te Hilversum voor den dienstplicht worden ingelijfd de lotelingen R. Kat S. Klein en C. J. Kroon. Bij de Wed. A. Dekker te Hippolytushoef zagen wij voor het winkelraam reeds heerlijke aardbeien, geteeld van den kouden grond, voor zeker een unicum van den Wieringer tuinier, in aanmerking genomen het koude weer dat wij in de laatste maand hebben gehad. De Zwemclub „Neptunes" heeft haar bad- tent aan het strand achter Oostcrklief weder op geslagen. De zwemgelegenheid is daar door ver andering van stroom beter geworden. De geul voor het hoofd is thans veel breeder en bevrijd van de schelpen. WEET GE Weet gedat ge niet zoo gauw laddertjes in vv kousen krijgt door de jarretelles, als ge op dc plaats, waar men de jarretelles vastmaakt een stiksel met de machine in de rondte geeft. Weet gedat ge schroeivlekken uit linnen goed kunt verwijderen, als ge ze wrijft met 'n pas afgesneden ui. Weet gedat krenten en rozijnen, welke men in beslag moet gebruiken, niet zoo gauw naar be neden zakken als men ze even in den oven op warmt. PREDIKBEURTEN. DOOPSGEZ. GEM. Donderdag 10 Juni 8.15 Zusterkring in de Strop er Vermaning. Vrijdag 11 Juni Jongerengroep 1924. MARKTBERICHTEN. Alkmaar, 5 Juni 1926. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 61 Paarden per stuk van 150 tot 400 24 melk koeien per stuk van 200 tot 425 77 nucht kalv. slacht per stuk van 8 tot 22 117 Vette scha pen per stuk van 25 tot 35 174 Lammeren 10 tot 21 12 Schrammen 32 tot 38 120 Biggen 10 weken 24 tot 30 9 bokken en geiten 4 tot 16 Kleine bokjes 1 tot 2.50. Boterprijs 1ste'soort f 0.971/- tot 1.07V-2e soort 0.75 tot 0.85. Eieren (groothandel) 5 tot 5.50 kleinhandel 5 tot 6. Alkmaar, 4 Juni 1926. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 220 Stapels r30056 'Kilograxnmen. Prijs Fabriekskaas Klei re met merk 47, zonder merk 43.; Commissie met merk 46 Boerenkaas KI. met merk 49 zonder merk 47 Commissie met merk f 46.50. Handel matig. 7- Volgens het vakblad „De Vee- en Vleescli- liandel", was de wolprijs op 28 Mei te Amstcr - dam Texelsche scheerwol 1,25, Hollandschc scheerwol 1,15 per Kg. NIKKERTJE EN DIKKERTJE IN SPROOKJESLAND. Onze kleine poppenvrienden passeerden juist het huis van kleine Miesje, toen er een heer schap voorbij ging, die vroeg, of zij misschien nog oude stoelen te matten hadden. Nikkertje en Dikkertje begonnen hardop te lachen en riepen „Hoe zouden wij nu aan oude stoelen moeten ko men. Wij zijn toch op avontuur uit „Oh, ja," zei de man, „ik doe het ook niet voor m'n plezier. Als ik zooveel geld had, als ik kan uitgeven, zou ik nooit roepen: „Oude stoelen mat ten Oude stoelen matten Dikkertje vond het beter om door te ïoopen want er was nog zooveel te zien in Sprookjes land. Onderweg kwamen zij een vreeselijk klein mannetje tegen, dat gevolgd werd door 'n groot vet varken. Schijnbaar moest hij het naar de markt brengen om het te verknopen. Nikkertje en Dikkertje volgden het vroolijke mannetje, want zij waren erg nieuwsgierig, wat er wel met dat varken gebeuren zou. Ze liepen en liepen, maar het ventje liep zoo hard, dat zij hem onmo gelijk bij konden houden. Tenslotte moesten zij het opgeven. Naderhand hoorden zij, dat het Tom was, de zoon van den straatmuzikant. Hij had het varken gestolen en liep er zoo hard me de weg als hij maar kon. Toch werd hij gevangen en tot straf kreeg hij een flink pak slaag. 89619 SJE tBéiL Het aangewezen middel om de afschuwe lijke benauwdheden te verzachten en te voorkomen is Akker's Abdijsiroop. Deze bezit ongeëvenaarde slijmoplossende eigen schappen, bevat geen verdoovende bestand- deelen, onschadelijk voor kinderen en vol wassenen bij aandoening van borst en keel. Alom verkrijgbaar in kokers van 230 gram f 130, 550 - gram t 2.75 en 1000 gram 4.50. Eischt kokerverpakking. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten75«- ^5^ '.W^^Laxeer-Tabietten 60 S?ff*Hoofdpijn-Tabletten 60 'j// Bij Apoth. en Drogisten

Wieringer courant | 1926 | | pagina 2