Nu heeft deze exploitatie een overschot van on-' veer 28,000, welk geld door de betrokken arbei ders ingeboet is. Spr. heeft meermalen reeds met Burgemeester Peereboom hiehover een conferentie gehad, doch nooit een degelijk controleerend overzicht ver kregen als Voorz. der Visscherij Vereen. Nu wil deze vereeniging zich tot den minister wenden, teneinde openbaarheid der cijfers te verkrijgen en achter de schermen te kijken. De heer Boon verzoekt den Voorz. mede te willen werken opdat de gemeente Texel controle verkrijgt over deze exploitatie. Aangaan geldleening ten behoeve van de eleo tiificatie. Ook is het de moeite waard de bespreking na te gaan in den Texolschen Raad gehouden, om trent de electrificatie van dat eiland, die 350.093 gulden moet kosten. B. en W. stellen den raad voor, ten behoeve van de electriciteitsvoorzicning een leening aan te gaan è.,pari ad 350.000 tegen een jaarlijksciie rentevan 4 3/4 De heer Keesom wil eerst aanbesteden voor dat 't geld geleend wordt, 't Is- toch niet zeker welk bedrag benoodigd is. De heer Pisart staat tegenover deze leening e- venals tegenover 't overige clectriciteitsplan. Spr. noemt het een onverantwoordelijke daad, waardoor we de belastingbetalende burgerij veel lasten op den hals schuiven. Spr. heeft laatst ver nomen, dat Dr. Verhoekx de, Klectr. Tech. Adv. der Ned. Gemeenten de opmerking heeft ge maakt, dat de plannen Smit Kleine (De Directeur van het P. E. N.) 35 pCt. te hoog zijn. Spr. was er voor geweest, dat de plannen Hegge Zijne nog eens opgemaakt geworden waren, maar hoe t nu met de electrificatie staat komen alleen Je ingewijden te weten, de leden der coalitie. Spr. werd reeds verteld, dat de heer De Roode hier als Directeur word benoemd, en weet daar niets van. Spr. is overtuigd, 95 pCt. der Texelaars, en alle groote bladen achter zich te hebben, de laatste zullen schrijven over 't Electrische schandaal van Texel en en dit zal terugslaan op B. en W. 't Gaat gaat hier om 100.000. De heer J. A. Dij ker is nog bereid hier een lezing te houden. B. en W. blijven echter halsstarrig vasthouden aan het plan Smit Kleine. Spr. begrijpt niet, wat daarvan de oorzaak is, doch er moet een oorzaak zijn DE WATERLEIDING Donderdagavond gaf de directeur van het Pro vinciaal Waterleidingbedrijf, de heer v. Olden- burg, in Hotel de Haan een uiteenzetting over dit bedrijf. De opkomst was niet bijster groot. Burgemeester Kolff opende de bijeenkomst en zcide, dat deze vergadering was belegd om tege moet te komen aan ee wensch van twee Raadsle den die, ofschoon zij persoonlijk vóór de Water leiding waren, er tegen stemden, omdat zij de burgerij omtrent dit bedrijf niet toegelicht acht ten. Hij hoopte, dat dit argument door deze ver gadering zou worden weggenomen. De heer v. Oldenburg, het woord verkrijgende zeide met teleurstelling het raadsbesluit tot niet aansluiting te hebben vernomen. Men was niet voldoende toegelicht. Hij hoopte nu door deze ver gadering het middel in de hand te hebben om dit bezwaar j>p te heffen. Welk 'n vlucht het waterledingbedrijf heeft ge nomen mag blijken uit het feit, dat van de 106 ge meenten in Noord Holland er nu 102 zijn aange stoten. De waterleiding is overal populair. Dat dit op Wieringen nog niet is doorgedrongen valt tc begrijpen omdat de bevolking tot dusver niet zoo gemakkelijk was te bereiken. Ongeveer 15 jaar geleden is de drinkwaterkwes lie in ons land, en wel in Zuid Beveland aanhan gig gemaakt. Daar werd 'n naamlooze vennoot schap opgericht en sindsdien is die onderneming n groot succes geworden. Toen dan de waterleiding op meerdere plaat sen in ons land werd aangelegd, was de ellende soms groot omdat men sommige gemeenten die zich afzijdig hielden, met het buizennet moest doorkruisen en dit bracht groote kosten mede. Na den grooten oorlog nam dan oo kde Provin cie de zaak ter hand buiten alle gemeente finan ciën om. Hoe werkt dat nu De geheele watervoorziening tot in de pcrcce- len geschiedt door de Provincie, zoodat de Ge meente zich in geen enkel opzich bij de onder neming zal behoeven te interesseeren. Feitelijk de eenige voorwaarde, die de Provin cie aan de Gemeente stelt is de invoering der z.g. „verplichte aansluiting." Daartoe dient in de Bouwverordening een be paling te worden opgenomen, welker strekking is, dat elk tot woning ingericht perceel, gelegen binnen een afstand van 40 m. van de as van den weg, waarin een waterleidingbuis aanwezig is, aan de waterleiding moet zijn aangesloten. Door Burgemeester en Wethouders kan, na gehouden overleg met de Gezondheidscommissie, op ver zoek van don belanghebbende, ontheffing van die verplichting worden verleend, als bij de aanvra ge daartoe wordt aangetoond, dat in of bij de wo ning aanwezig is oen middel tot drinkwatervoor ziening, waardoor ten alle tijde een voldoende hoeveelheid drinkwater, dat in hoedanigheid met goed leidingwater gelijk is te stellen, voor de bewoners beschikbaar is. Men moet die bepalig goed beseffen. Hier is geen dwang. Verleenen B. en W. ontheffing, dan kan niemand hun ter verantwoording roepen. Echter, zij hebben daarbij deskundige voorlich ting noodig en die geeft de Gezondheidscommis sie te Shcagen. Indien men dit goed begrijpt slaat de schaal van angst over in die van symphatie De kosten van aansluiting is voor de ingezete nen ook geen bezwaar. Hoe de aansluiting tot stand komt is als volgt uiteen te zetten: Wij onderscheiden bij liet buizennet: hoofdleiding dienstleiding en binnenleidingen. De z.g. „dienstleiding", welke vanaf de in den weg gelegde hoofdbuis tot een punt gelegen 1 m. binnen het perceel tot en met den hoofdafsluiter wordt voor rekening van het Bedrijf aangelegd. Om een denkbeeld te geven van de kosten van aan'eg van een binnenleiding, kan het volgende van nut zijn. De binnenleiding wordt betaald door den eige naar. Als voor sommigen die kosten wat bezwaar lijk zouden kunnen zijn, heeft de Provincie daar op 'n maatregel getroffen die dat bezwaar opheft Er is 'n weistandsgrens bepaald en een perceel met 'n oppervlakte beneden 80 M2 kan op kosten van het Prov. Bedrijf 'n binnenleiding krijgen mits dit bedrag in 10 jaar tijds- wordt terugbe laald. Wat de kosten van de binnenleiding be treft, deze zijn natuurlijk zeer verschillend. Is men tevreden met 'n kraan achter de voor deur, dan zijn ed kosten zeer gering. 1 meter buis a ƒ2; kraan ƒ2.arbeidsloon ƒ2; dan is men ;oor ƒ6.kiaar. Verlangt men meer dan kan men berekenen de buizen voor ƒ2. per strekken de meter en iedere kraan op ƒ2. Thans iets over de kosten van waterlevering \S ij onderscheiden a. Levering van water voor huishoudelijk gebruik; b. levering van water bedrijven en c. levering van water voor gemengd gebruik Het water wordt berekend tegen 0,25 per, m3 Laten wij nu eens nagaan, waarop dat TJjer- komt. Sr 'Qf Heeft een woning geen grooter bewoond onC vlak dan 50 M2 dan wordt ƒ3.per kwartaal betaald. De statistiek toch wijst uit dat men gemiddeld 4'/3 persoon voor 'n gezin moet rekenen die 'n onderhoud noodig hebben van 48 M3 per jaar. dat wordt tegen 'n prijs van 25 ct. per M3 12 por jaar. Met bovenkamers wordt 't iets hooger. Hebben wij b.v. tc doen met een gewoon woon huis, bestaande beneden uit twee kamers en keu ken, boven uit twee kamertjes en zolderberg ruimte. De buitcnwerksche maten van het huis zijn b bij 8 m. de zolderbergruimte is groot 20 m2. Het huis bevat geen bad, geen closets tuinbesproei- ïng wordt niet verlangd. De „belastbare" opper vlakte is dan voor de begane-grond-verdieping 5 X 8 40 m!, voor de bovenverdieping 40 20 20 m", totaal 60 m2. Daarvoor wordt in reke ning gebracht 48 1 X 8 56 m3 per jaar, tegen f 0.25 per m3, dus 14,per jaar of 3.50 per kwartaal. Dikwijls wordt door buitenstaanders de mee ning verkondigd, dat het toch veel billijker zou zijn, indien in elk huis een watermeter werd ge plaatst en het daardoor aangegeven werkelijk gebruik in rekening werd gesteld, dan het ge bruik naar de oppervlakte vast te stellen. Het spreekt vanzelf, dat directe meting van het ge bruik de meest voor de hand liggende verdeeling an lasten met zich zou brengen. Daar tegenover staat echter, dat de gemiddelde kosten aan rente, afschrijving, onderhoud en bediening van een watermeter minstens op 6.per jaar gesteld moeten worden en deze kosten, die uiteraard ten laste der abonnementen zouden komen, den ge middelden aanslag per woning met gemiddeld ongeveer 40 4 50 zouden doen toenemen. Men zou dus krijgen, gemiddeld 40 a 50 duurder water en dit zal toch zeker niet in het algemeen belang geacht worden. Voor closets, dat zijn echte waterverslinders, betaalt men 8 per jaar meer; voor 'n badkuip 15 extra, enz. Voor brandkranen betaalt de gemeente 'n vast i echt van ƒ5 per jaar. Dit is schijnbaar veel doch men moet niet uit het oog verliezen dat meii iteeds water heeft, het brandgevaar aanzienlijk wordt beperkt, en vele maatschappijen daarom re ductie op de premies verleenenen. Nu het tarief b. voor bedrijven dat is levering aan perceelen die uitsluitend bestemd zijn tot uit oefening van 'n bedrijf. Zooals b.v. 'n zuivelfa briek. Dit gaat over 'n watermeter, waarvoor men ƒ6.— per jaar betaald. Hoe meer waterafname hoe goedkooper de prijs, bij afname b.v. van 2009 M3 22'/i cent. Voor 'n stal vee b.v. van 20 stuks wordt b ij'n staltijd van Nov. tot Mei 9 M3 per beest berekend dat is 180 a 200 M3 in het geheel en komen de kosten per jaar op 70 per stal. Nu tarief c. levering voor gemengd gebruik dat is als het perceel dient tot woonhuis en tevens er 'n bedrijf of nering er in uitgeoefend wordt Daarin zijn twee gevallen n.1. Ie: het waterge bruik voor bedrijf overtreft slechts in geringe ma te het huishoudelijk gebruik van het woonhuis b v. 'n scheersalon. Nu wordt de prijs gewoon naar de oppervlakte van de woning berekend en voor dering 'n zekere toeslag betaald, b.v. voor 10 M3 10 kwartjes per jaar meer. In het andere geval b.v. een café-woonhuis of woonhuis-groote boerderij, dan is het waterve-- rruik voor het bedrijf hoofdzaak en gaat de leve ring van 't bedrijf over 'n meter en voor de woon uimten naar de oppervakte. 'n boerderij waarin 20 koeien zal dan samen voor de stal b.v. hebben te betalen ƒ70; voor de huishouding ƒ18 tot. 88. Spr. zegt verder, dat Wieringen voor het be drijf in de eerste jaren geen winst of zou wc pen, en toch zou het door samenwerken van én Waterstaat én Provincie mogelijk zijn deze ge meente zonder tariefsverhooging van wate r te voorzien. Alléén voor de Zuiderzeewerken is de aanleg niet doenlijk; daarom de handen in een geslagen. De heer Oden vraagt hoe de groote oude boeren woningen berekend worden waarin soms slechts eén arbeiders gezin zonder meer woont. En dan, hoe gaat t met de bebouwde kommen die meer dan 40 M. van de hoofdleiding liggen; krijgen die geen water De heer v. Oldenburg antwoord dat die boeren woningen zoo billijk mogelijk naar do bewoonde ruimte worden geschat. Wat b.v. de woningen aan Koningsstraat en Elftstraat betreft; het is niet de bedoeling deze links te laten liggen. Zoo veel mogelijk zijtakken worden gemaakt in over eg met B. en W De heer O. Bosker kan niet begrijpen, dat, als ae Raad wist, dat al die zijtakken kwamen, waar om deze dan de waterleiding heeft afgestemd. De heer Oden zegt dat de Raad daar niett mee op de hoogte was; burgemeester Kolff zegt van wel. hij heeft dit toegelicht. De heer Oden vraagtof polder Waard Nieuw- ïand b.v. ook water zou kunnen betrekke. De heer v. Oldenburg wil dat onderzoeken; ech ter zou hij haast achter de zaak willen zetten; irn mers 1 April wenschne de Zuiderzeewerken reeds leidingwater. De heer Van Duin vraagt naar het gerief van leidingwater voor boerderijen. Daarop vertelt de heer v. Oldenburg sprekende staaltjes De wa tcrleding kwam tot groote bloei juist door de zui vclbedrijven. Hij leest voor 'n attest van Dr Schey van Hoorn, die roept over het leidingwater Beter kaas (gee nlosse kaas meer' en glanzend vee, als resultaat van leidingwater. De heer Sleu lel van Callantsoog kwam na onderzoek tot de conclusie, dgt zijn koeien bij gebruik van leiding water een liter melk per dag meer gaven. Voor bet boerenbedrijf is de waterleiding onmisbaar. De burgemeester dankte daarop den heer v Oldenburg voor zijn duidelijke uiteenzetting en sprak de wensch uit, dat de ÏRaad thans met alge meene stemmen de leiding zou aanvaarden. PROVINCIAAL NIEUWS. UIT URSEM. Bij den veehouder F. K. in deze gemeente is voor enkele dagen terug een lam uit de weide ontvreemd. In verband met een diefstal van vee elders werd de dader ontdekt. Blijkbaar miste de veehouder dit lam niet, want aangifte werd bij de politie niet gedaan. SCHAGEN DE DIENSTKNECHT IN HET HUIS 1 De heer Zwaag heeft voor de Kei-mis de hand eclegdHip vijf mooie tooneelstukken. Het eerste stuk, iet prachtwerk „De Dienstknecht in het huis" opgevoerd door het Vereenigd Tooneel Ver kade en Verbeek, met den heer Eduard Verkade m de hoofdrol oogste overal enorm succes. De Alkm. Crt. vertelt van eene uitvoering te Bergen: De dienstknecht in werkelijkheid de goede bisschop als oosterling naar zijn geloof ge vraagd, zegt God lief te hebben, en de predikant moet bekennen, dat dit niet altijd gemakkelijk is maar dat dit ook zijn geloof is. - Later verklaart de dienstknecht zich om dezolf de reden ook tegen den opstandigen werkman en hij doet voelen dat de haat van lager orde is en dat oprechte liefde doet winnen. Dat beperkte liefde van 'n vrouw liet ware ge luk van haar man in den weg staat en zij er naar streeft hem maar hoog geplaatst te krijgen is ook iets dat in het stuk naar vore nkomt.. Tot die vrouw, die alles deed om hem groot te krijgen zegt de predikant dan ook, dat hij zal trachten beiden te bevrijden van den leugen. God. en Mammon, zoo roept hij uit, zijn om ons en be twisten ons de ziel, maar ik ben besloten, mijn eigen weg te gaan, vrij van leugen, vrij van lief de en als 't moet vrij van jou Hij gevoelt dat hij ook zijn liefde moet geven aan zijn oudste broer, die hem liet studeeren die later aan den drank geraakte. Diens eenig kind nam hij tot zich omdat de moeder stierf; hij ver zweeg voor dat kind het bestaan van haar vader, en hij gevoelde zich daardoor bewust de moorde naar te zijn van de ziel van zijn broer. De „dienst-knecht - bisschop" eischt van do vrouw, die de vader van het meisje haatte dat zij deze met 'n hart van warmte moet ontvangen Tenslotte wordt ook zij zich bewust dat dit, c- veals het verhaal van den verloren zoon, uii- koms geven kan. In het slot van het stuk vinden de broeders elkaar weer en het meisje naar vl ier. De liefde heeft overy-onnen. Het was 'n prachtvoorstelling. liet stuk biedt slle gelegenheid tot mooi spel en .tot echte too- DE INKWARTIERING VAN PIETJE Zooals uit de aankondiging in dit nummer blijkt komt in „Ceres" o.a. een der avonden het o- perette-gezelschap van den bekenden heer J. J. Rentmeester. Dat de „Inkwartiering van Pietje" wat beloofd te worden, moge blijken uit onder staande recensies van verschillende bladen De „Haagsche Courant schrijft: „Op het tooneel een operette de inkwartiering van Pietje" van J. J. Rentmeester die met zijn me despelenden Corry Pinksen, Samelhtine, Dasse cn Herre de Vos de stemming er in probeert te houden, en dat hikt best zooals wel uit het ap plaus en gelach blijkt. Hun optreden was een suc ces. De Prov. Geld. Cour. van 23 Jan '26 schrijft Rentmeester's Gezelschap wist in het Chicago - Theatre met de Operette „De Inkwartiering vin Pietje" veel bijval te verwerven. Het is 'n erfenis geschiedenis dat zich afspeeld in 'n klein dorpje in Zeeland. Er wordt vlot gespeeld en gezongen, zooals men trouwens van krachten als Corry Pinksen en Jan Moritz mag verwachten; Ook de andere medespelenden hadden 'n groot aandeel in het succes. Het Vaderland van 13 Maart '26 schrijft: Die wil genieten en die hartelijk wil lachen, gaat naar Rentmeester's Operette. Een Operet te zonder pretensie, waarin Jan Moritz de zaal laat schudden van het lachen. En de andere per sonen assisteerden hem verdienstelijk. GEMENGD NIEUWS. VERDUISTERING DOOR EEN AMBTENAAR. Eenige weken geleden werd te Leiden ten kan tore van den gemeente-ontvanger een nog jong dministratief ambtenaar gearresteerd, verdacht van verduistering tot een bedrag van circa 1200 gulden, welk bedrag hij successievelijk had ach tergehouden van door hem ge-inde schoolgelden. De jongeman bekende. Toen hij reeds in voorar rest zat is gebleken, dat hij ten nadeele van de gemeente ook nog een ehéque van het Rijk tot een bedrag van 3200 heeft verduisterd. WIELRIJDER TEGEN WIL EN DANK. Maandagmiddag omstreeks half 6 is oen man, uic onder drankinvlocd verkeerde en op een fiets was gezeten in de Boekhorststraat te Den Haag, tegen een tramwagen van lijn 2 aangereden. Toen de man door den Geneesk. dienst verbon den was, bleek dat het rijwiel hem niet toebe hoorde. Eenigen tijd voordat het ongeluk gebeurde, was de man in de Paulus Potterstraat over een aldaar onbeheerd staand rijwiel gestruikeld en kon tengevolge van het gebruik van sterken drank niet zoo spoedig wegkomen. Bereidwillige burgers, mecnende dat man en rijwiel bij elkaar behoorden, zetten den man op de fiets, gaven hem nog een duwtje en daar reed de man, die rijwieldief tegen wil en dank was geworden. Maar lang kon hij zijn stuur niet recht houden, zoodat hij in de Boekhorststraat tegen de tram aanreed. BEZOEK AAN DE ZUIDERZEEWERKEN. Naar wij vernemen zullen op Woensdag 23 Ju- warden en Harlingen met het Instructievaartuig „Prins Hendrik" van het Onderwijsfonds voor do binnenvaart een bezoek brengen aan de Zuider zeewerken op Wieringen. Aan dezen tocht zullen verder o.m. deelnemen de heeren T. L. Mellema, Inspecteur voor de Scheepvaart te Groningen, Jhr. Mr. J. Hora Feith uit Groningen, H. J. Al» barda, Inspecteur van het Loodswezen te Harlin gen en M. J. van Alplieti de Veer, Inspecteur van het Nijverheidsonderwijs te Den Haag. DE WEGDUIVELS. Te Ostende is Woensdag een ernstig ongeluk gebeurd. Een oude vrouw duwde in de Koning- mnelaan te Ostende een kinderwagen voort, waarin twee kleuters lagen. Naast haar liep een jonge dame. Toen de vrouwen naar de Koerslaan wilden oversteken, werden zij verrast door een vrachtauto, die met een snelheid van 50 K.M. per uur reed. De kinderwagen werd circa 20 mete door de auto meegesleurd. Voorbijgangers snel den toe en haalden de beide kinderen, die levens gevaarlijk gewond bleken te zijn, onder de wielen van de auto vand aan. Aan den eenen kant van de straat lag de oude vrouw, vermoedelijk de grootmoeder der 1 kinderen, zij was daad. Aan de andere zijde lag de jonge dame, waarschijnlijk moeder der kinderen, zij was ernstig gewond. I iedntiteit der vrouwen heeft men nog niet kun nen vaststellen. De chauffeur wilde zich doori vlucht redden, doch hij kon nog worden aan# houden. Brief van HARM en TEUN moest tot het r gent! nummer blijven liggen. PREDIKBEURTEN. NED. IIERV. GEMEENTE II.hoef v.m. half elf Ds. Groeneveld. Den Oever half drie Ds. Groenveld. DOOPSGEZ. GEM. Il.hoef v.m. half elf Ds. W. Mesdag v. Westzaj EVANGELISATIE Zaterdagavond 8 uur bidstond- Ti.-hoef smorgens IIALF ELF de hr. Eppinj Zondgamiddag 3 uur Zondagschool. „MOHAMMED VI." De laatste sultan van Turkije (de zieke ma aie nu bij de afgezette vorsten behoort, heeft grootste moeite zich zelf te kunnen onderhoudi Hij woont met zijn kleine huishouding in S Remo (Frankrijk) en zooals de geruchten liep moest hij eenigen tijd geleden zijn huis ontn men, omdat hij de huur niet kon betalen. Geit kig schijnt zijn zuster hem geholpen te hebb door een harer parelsnoeren en een diamenl ling te verknopen, waardoor de situatie tijde! gered werd. Ex-sultan Mohammed VI is ree bejaard en zijn toestand wekt dan ook wel med lijden op. Succes-Nieuws. Zondag gaat Succes I na üudesluis om daar de club van dien naam pal tc geven voor de Oudesluis uitgeschreven nedi luagwedstrijden. Zij die D.O.S.K.O. de groot! nederlaag toe brengen komt in het bezit van eerste prijs. Een zilveren lauwerkrans De tw( de 'n zilveren lauwertak. De reis gaat per aut bus. vertrek half een. Er zijn nog enkele pla. sen over. Maandagavond speelt Succes I tegen sterke combinatie van Helder. Aanv. half acht ANNA PAULOWNA. De postduivenvereeniging „Altijd Verdi hield een wedvlucht vanuit Bergen op Zoom, i stand 160 K.M. De vogels werden om 8 uur vrijheid gesteld en bereikten 10 uur-30 hun h( ken. De prijzen werden behaald als volgt 1 n 13 de heer Gerings 2 en 12 Gebr. van d Burg, 3 en 5 de heer Meilink 4 de heer De Bi 6 en 15 de heer C. de Vlieghcr, 7, 8 en 14 Gebr. V Berg, 9 de heer G. van Steijn, 10 en 11 Gebr. Ha hoorn, 16 de heer A. Hogewoning. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 17 Juni 1926. 11 paarden 150 a 350 3 stieren 300 a 31 geldekoeien, mag. 200 a 300 90 idem, vetto 275 a 425 23 kalfkoeien 200 a 350 6 pinken 100 a 160 67 nuchtere kalveren 7 a 18 23 "ette, 41 a 42,50 26 overhouders 24 a 32 1 lammeren 12 a 20 44 varkens, vette p. Kg. 0.82 a 0.85 91 biggen 18 a 28 122 kippen O, a 1,05 eenden 1 haantjes 0,10 a 1,10 1 K.G. boter 1,40 a 1,80. Eierenveiling. Aangevoerd waren 175 partij kipeieren, totaal 44184 stuks de prijs liep v 4 tot 5 bruine eieren 4.90 tot 5.30. HET GROOTSTE VRACHTSCHIP VAN I WERELD. Het Amerikaansche vrachtschip „Lexington is op het oogenblik het grootste ter wereld. E erd gebouw te Cuincy in Mass, en werd gedoe door Mevrouw Theodore D. Robinson, de echtg noote van secretaris-generaal van Marine. 11 schip is 888 voet lang, 106 voet breed en heeft e inhoud van 33.000 ton. Het kan op volle krac stoomende meer dan 33 knoopen per uur afli gen, zoodat het de Atlantische Oceaan in vier vijf dagen zal kunnen oyersteken. De stuw-cap citeit van het schip bedraagt 180.000 P. K. hl geen voldoende zou zijn voor de licht- en krac! voorziening van een zeer groote stad.

Wieringer courant | 1926 | | pagina 2