Wenteltrap. jaargang. Dinsdag 20 Juli 1926. No 67. SNTIEBLAD VOOR SIS NIEUWS- EN ADVEI "WEERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURANT» 1. BOSKER. WIERINGEN UITGEVER I VKHSCHIJNT ELK EN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADV E R T E NT I N Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Hlppolytnshoef Wlerlngaa. Telei. Intercomm. No. II. MODE. USE EN ROK VOOR DE VACANTIE. natische vacantie uitrusting omvat mede nvoudigen rok, dien men gauw even „aan ihietcn" van zachte tweed en een blouse iper van waschbare zijde of crepe de chi- patroon van blouse of rok moet daarom dat het meisje, dat haar vacantie gar- samenstelt, bet aardig vindt, ok is van een aardig en vlug model en [an er bet beste een effen of geruit tweed lemen. Hij wordt met aangcknipten cein- itgesneden en de sluiting zit links. Ei' zijl. tukkon van het patroon de halve voor de halve achterzijde en men heeft, bij eedte van 80 x 90 cM. een lengte noodlg igeveer 1.80 M. de stof in de lengte in tweeën, leg de nhelften met den rechten kant op de en snijdt de stof uit met ongeveer 2'/- cM. voor den zoom. ok wordt ingerimpeld tot hij gelijk komt in onderkant van de ceintuur, van boor- orzien en een opening van 25 cM. aan den ;ant opengelaten. Gewoon afmaken, om en de opening van drukknoopjes voor spoedig is deze rok gereed. De blouse van de chine, shantung of kunstzijde kan ge worden in wit, creme de rose, zooals de ing aangeeft. De benoodigde hoeveelheid ongeveer 2 Meter bij een breedte van 80 if. patronen zijn verkrijgbaar onder opgave 389 aan het bureau dezer courant. Kos- lamen 55 ets. FEUILLETON. daarvoor een instituut oprichtea, waaraan de mapste bacteriologen verbonedn moeten wor den. De grossiersvereeniging voor den veehan del en den Nederlandschen Bond van veehan delaren hebben per circulaire allen, die direct en indirect bij den veehandel betrokken zijn ver zocht, zich bij genoemd instituut door voldoen de middelen gesteund wordt, dan zal het serum tegen de ziekte wel gevonden worden. Het is te hopen, dat het nationaal belang voldoende dooi allen begrepen wordt, om tot medewerking aan te sporen. Hoe slecht het met den veehandel ge steld is, was Donderdag te SCHAGEN, door ie der waar te nemen. De schapen prijs, die vorige week tot 32,gestegen was, liep weer tot 28,terug De handel op Duitschland was met verlies afgeloopen. Lammeren onverkoopbaar 9,en 12,Vette varkens 65 a 74 cent per kilo. Ook hier teruggang. Vette koeien 0.95 ii 1,krap aan per kilo, 2e kw. 0,75 a 0.85 en 3e 0 60 a 0.70. Een deel ging weer naar huis. MARKTOVERZICHT. e handel met Engeland blijft ongewijzigd, «ft enkele vooraanstaande mannen in eesch- en veehandel aanleiding gegeven, n gedachten te wisselen en middelen te sn wijzigingen in 't zicht te stellen. Ze n tot het besluit om het mond en klauw- et alle kracht te bestrijden. Zij willen Naar het Amerikaansch van HARY ROBERTS RINEHART. )o( No. 14. kloppen, dat een poosje had opgehouden, ser begonnen, maar nu zachter. Halsey na een paar minuten ook en stond te luisr- f hij ook uit kon maken waar het geluid p kwam. me mijn revolver, tante Ray", zei hij en de het ding te voorschijn, dat ik destijds iilpenbed gevonden had en gaf het hem dien kerel, wie het ook is, nu maar ver- mij over, tante Ray, en gaat u naar Lou.t schien is ze wakker en maakt ze zich on- in weerwil van haar tegenwerpingen liet y alleen en ging terug naar den oostelij- iugel. Misschien liep ik wat extra ha^ l e gapende opening van de wenteltrap oorde Halsey heel voorzichtig de hoofd- ïaan Het kloppen was opgehouden en de as bijna pijnlijk. En toen klonk er plotse- hijnbaar vlak onder mij, een gil van een een angstkreet, die onmiddellijk weer Als aan den grond genageld bleef ik h de doodelijke stilte die nu volgde klop- hart of het barsten zoti. Meer dood dan oreikte ik Louise's slaapkamer. Zij was HOOFDSTUK XIV. In den vroegen morgen. 'arde naar het leege bed. De dekens wa- iggeslagen en Louise's rose zijden kimo- altijd oevr het voeteneind hing, was vcr- Het nachtlicht brandde zwakjes. Ik t op, maar mijn hand trilde zoo dat ik moest neerzetten en op de een of andere PROVINCIAAL NIEUWS. HOOIOOGST. De hooioogst in Hollands Noor den verkeert thans in een prachtig stadium. Al leen de boeren, die wat te Vroeg zijn begonnen, hebben eene miszet gedaan. De eerste snede is thans overal gemaaid en vrijwel overal wordt zij kurkdroog binnengehaald. De opbrengst valt mee. Per H.A. wordt de opbrengst op 7 a 8 wa - gens geschat. Omtrent den loop der bevolking in de ge meenten van Hollands Noorden, ontvingen wij de volgende cijfers. De eerste kolom geeft aan hel aantal inwoners op 31 Dcc. 1924, de tweede kolom het aantal inwoners op 31 Dec. 1925. Alkmaar 26472 27093 Anna Paulowna 4372 4372 Barsingerhorn 1744 1763 Callantsoog 974 1001 St. Maarten 1292 1279 Petten* 354 357 Schagen 3730 3694 Schoorl 1925 1976 Warmenhuizen 2147 2183 Wieringen 3200 3337 Wieijingerwaartl 1133 1133 Zijpe 4832 4866 UIT HEERHUGOWAARD. Door een aantal is in onze gemeente voor den tweeden keer een 'list aangeboden voor bijdragen in de stichtings- kosten van het Neutraal Ziekenhuis in de ca dettenschool te Alkmaar. In totaal is weer ge- teekend voor een bedrag van ruim 450. UIT WARMENHUIZEN. Ernstig ongeval. Donderdagavond omstreeks 7 uur is een 3-ja- rig kind vlak bij de ouderlijke woning van F. Mosch aan den Westfrieschen diik te Schoorl- dam door de vrachtauto van J. Dekker over ge raden en terstond gedood. Het kind was, toen de vrachtrijder bii de woning weg reed, zonder dat de bestuurder het merkte, on de treeplank gaan hangen en is ongeveer 100 M. verder er af gegle den met het gevolg. dat het achterwiel over het hoofd van het kind ging, hetwelk totaal werd verbrijzeld Den vrachtrijder treft in deze geen schuld Even te voren had hij de 3 kinderen van F. Mosch nog gewaarschuwd niet aan de auto te komen. Moge dit geval voor de ouders weder 'n ernstige aanmaning zijn om hunne kinderen te waarschuwen tegen het gaan achter auto's of u agens. UIT SCHAGERBRUG: De afdeeling Zijpe van de Holl. Mij. van Land bouw zal op Maandag 13 September te Schager- brug een landbouw tentoonstelling houden. ANDIJK. De 14-jarige Dirk Kwantes alhier, die in zee ging baden en niet kon zwemmen, had de onvoorzichtigheid, zich te ver in zee te wagen. Op een gegeven oogenblik kon hij niet meer terug en verdween in de diepte. Direct na het ongeval is men gaan dreggen tot tien uur, doch tevergeefs. Vrijdagmorgen 4 uur is het lijk aan den dijk aangespoeld HAUWERT. Tegen enkele personen alhier werd door de Rijkspolitie procesverbaal opge maakt, wegens het j.1. Zondag op hun land bezig iijn met aardappelrooien. WESTWOUD. Een arbeider van den heer v. d. M alhier had het ongeluk van een hooiwagen te vallen. Gelukkig bleek hij zich niet inwendig te heb ben bezeerd. SPANBROEK. Een 3-jarig dochtertje van den heer T. Pieters alhier, is te water geraakt en verdronken. SCHAGERBRUG. Eenige jongens alhier wa ren Woensdagavond gaan zwemmen en bij deze gezonde sport aan het stoeien geraakt. Eén der jongens nam een steen op en wilde deze over de sloot gooien, maar trof zeer ongelukkig een der badende op zijn neus, welke nog al ernstig ver wond werd en verbonden moest worden. Een waarschuwing voor anderen wel zwem men, maar niet soeien en vooral niet gooien met steenen. OUDESLUIS. De jongeheer Johs. Wisse alhier ;vns zoo gelukkig in een pakje Edelweiss-Zecp poeder, gekocht bij den heer C. do Grafa te Keinsmerbrug, een bon te vinder) voor een nik kelenhorloge. 't ZAND Woensdag werd een passagier op de Alkmaar Packet tusschen Helder en 't Zand door een zonnesteek getroffen, zoodat te 't Zand de hulp van den dokter moest worden ingeroe pen. manier bereikte ik de deur. Er klonken "stemmen in de gang en Gertrude kwram naar mij toeloop en. ,Wat is erriep ze uit. „Wat was dat voor een geluid Waar is Louise „Ze is niet in haar kamer", antwoordde ik on- noozel. „Ik ik geloofde dat zij het was die schreeuwde" Liddy was nu bij ons gekomen, met een lamp in haar handen. We stonden dicht bij elkaar aan de wenteltrap en keken naar beneden. Er was niets te zien en het was er heel stil. Toen hoorden we Halsey de hoofdtrap opko men. Hij liep de gang in waar wij stonden. „Er probeert niemand om in te breken. Ik dacht dat ik iemand hoorde gtillen. Wie was het Op onze verschrikte gezichten las hij de waar heid. „Daar beneden heeft iemand gegild", zei ik. En Louise is niet in haar kamer." Met een ruk nam Halsey de lamp uit Liddy's handen en holde de wenteltrap af. Ik volgde hem, wat langzamer. Door de schrik was ik als verlamd. Ik kon bijna geen veot verzetten. On deraan de trap gaf Halsey een schreeuw en zet te de lamp neer. „Tante Ray P' riep hij verschrikt. Onderaan de trap lag Louise Armstrong, met haar hoofd op de onderste trede. Ze lag er bleek en bewegingloos, haar kimono open over haar nachthemd en haar zware vlecht naar boven toe, alsof ze de trap was afgegleden. Ze was niet dood Halsey legde haar op den grond en begon haar koude handen tc wrijven, terwijl Gertrude en Liddy opwekkende midde len gingen halen. Wat mij betreft, ik zat daar maar onderaan die vreeselijke trap ik zat., omdat ik niet staan kón en peinsde re over hoe dit nu weer zou afloopen. Louise was nog bewusteloos, maar haar ademhaling werd dui delijker en ik stelde voor dat we haar maar in bed moesten leggen voor ze heelemaal bijkwam Voor mij was er iets griezeligs in het feit dat ze daar in bijna dezelfde houding en. op precies de zelfde pleit lag waar we haar broer hadden ge vonden. En om de overeenkomst nog sterker te maken, sloeg de klok in de hal net drie. uur. Het was vier uur voor Louise in staat was om te praten en het werd huiten.al een beetje licht, BINNENL. NIEUWS. OOIEVAARSGRILLEN. Bij aankomst van den sneltrein uit Nijmegen te Venlo kwam men Zondagmiddag tot da ver sende ontdekking, dat de ooievaar een bezoek had gebracht in een der 3e klasse coupé's. On middellijk werd de betreffende wagen afge haakt en werden de noodige maatregelen geno men. Moeder en dochter verkeeren in den bes ten welstand. De jonge moeder was'op weg naar Heerlen. DE GEVAREN VAN DE ELECTRISCHEN STROOM. Zaterdagmorgen is onder gemeente Boekelo op den weg naar Berchem een ernstig ongeluk gebeurd. Een vrouw zag bij de boerderij Kornegoor een koe liggen en liep er op af. Toen zij in aanra king kwam met prikkeldraad, viel zij dood neer. Haar man, die te hulp snelde onderging het zelfde lot Het blee,k dat een draad, die een der electri- sclie palen moest overeind houden, door verzak king van dien paal in aanraking was gekomen met het prikkeldraad, waardoor de electrischc stroom was afgevloeid op die prikkeldraad. GEEN KLOPGEESTEN, maar PUT-GEESTEN. In het huis van den landbouwer Frenken te Meynweg order Herkenbosch (L.) bevindt zicSi een waterput van 19 meter diepte. Het water staat onder normale omstandigheden ongeveer anderhalven meter hoog. Echter bij groote de pressie in den dampkring, tegen den tijd dat het gaat stormen of zwaar regenen, begint in den put een gehuil of geloei, of alle geesten van de onderwereld er kermis houden, aldus vertelt de „L. K Het water stijgt dan zoo hoog zelfs,dat het door de keuken loopt en met kracht uit de reten van den putdeksel opspuit. De verklaring van dit allerzonderlingst verschijnsel heeft nog niemand kunnen geven. Bekend "is, dat dicht bij den put op ongeveer 17 meter diepte een waterader loopt. Het is er heuvelachtig en de boerderij ligt hoog. voor ze ons een samenhangend verhaal kon doen over wat er gebeurd was. Ik geef het pre cies weer. Ze zat tegen een stapel kussens aan in bed, en Halsey zat naast haar, zonder dat ze protesteerde en hield haar hand vast, terwijl zij vertelde. „Ik kon niet goed slapen", begon .ze, „gedeel telijk waarschijnlijk omdat ik vanmiddag ge slapen heb Om tien uur bracht Liddy mij wat warme melk en viel ik in slaap tot 12 uur. Toen werd ik wakker enik begon over allerlei, d in gen te denken en te tobben, zoodat ik niet weer in slaap kon komen. ,Ik tobde er over waarom ik niets meer van Arnold gehoord had nadat na diien avond, toen ik hem in de portierswoning had gespro ken. Ik was bang'dat hij ziek was, want hij had iets voor mij moeten doen, en hij was niet terug gekomen. Het zal ongeveer drie uur geweest zijn toen ik iemand hoorde kloppen. Ik ,ging o- vereind zitten en luisterde, of ik wel goed ge hoord had en het kloppen hield niet op. Het klonk nogal gedempt en ik was op 't punt om Liddy te roepen. Toen vermoedde ik plotseling wat het was De oostelijke ingang en de wentel trap werden altijd door Arnold gebruikt als hij laat uit bleef en dan ging ik naai* beneden om hem open te doen. Ik dacht dat hij teruggeko men was om mij te spreken over het vreemde van den tijd dacht ik niets eens, want hij kwam altjjd op de zonderlingste uren thuis. Maar ik was bang, dat ik te zwak zou zijn om beneden te kannen komen. Het kloppen hield aan en net toen ik Liddy wilde roepen, holde zij de kamer door en de gang in. Toen stond ik op, en trok rnijn kimono aan. Ik voelde mij zwak en duize lig, maar ik moest Arnold sureken, als hij het was. „Het was overal erg donker, maar ik wist na tuurlijk den weg. Ik tastte naar de trapleuning cn liep zoo vlug ik kan naar beneden. Het klop pen was opgehouden en ik was al bang dat ik te lóat zou zijn. Ik kwam toen-beneden aan de trap en liep naar de deur van de Oostelijke veranda. Tk dacht er geen oogenblik over of het moest Ar nold zijn, tot ik, bij die deur kwam. Ze was niet op slot en stond zelfs aan. Overal was het don ker, buiten ook. Ik voelde mij vreemd en beve rig. Toen dacht ik. dat Arnold misschien zijn sleutel had gebruikt; hij.... deod wel eens BUITENLAND. HET ONGELUK MET DE NEDERLANDSCHE ARBEIDERS IN FRANKRIJK. Op het werk der aannemersfirma Spek en Ka lis, in het departement Eure (Frankrijk) is een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de werkman J Braand Tzn. werd gedood. Verder werden zwaar gewond de werklieden Prins en Koppe laar, eveneens uit Sliedrecht, benevens Goed hart en Goudriaan, uit Schiedam. y Nader meldt de T e ldat een baggermolen van genoemde^ firma bezig was met het uitdie pen van een ulitwateringskanaal in het land van La Bassée. toen plotseling de emmerketting bleef stilstaan, waardoor een ongewone span ning ontstond.. De baas dacht, dat dé oorzaak een klomp mer gel was, welke vaak in deze streken, verwoest door bombardementen, wordt aangetroffen. De oorzaak was echter een Duitsche granaat van 150 K G„ die tegen de nopgaande emmerket ting stootte en ontplofte, toen deze neerkwam. Een der gewonde werklieden stierf gedurende het transport. De vier anderen werden opgenomen in een horpitaal te Rijsel. De toestand van drie -hun ner is zeer ernstig. Na het ongeluk verkeerde het werkvolk sterk onder den indruk. Dadelijk werd het werk neer gelegd. Dat bleek achteraf gelukkig, want in één der emmers werd nog een granaat gevon den Eenige werklieden zijn in Sliedrecht ,uit Frankrijk aangekomen. Eenige iaren ereleden ziin ook twee arbeiders uit Sliedrecht bii het springen van een granaat in Frankrijk om het leven gekomen. vreemd, en ik keerde- om. Toen ik onderaan de trap stond dacht ik, dat ik iemand hoorde aan komen. Ik werd vreeselijk zenuwachtig in het donker en ik kon nauwelijks staan. Met moeite bracht ik het tot de derde of vierde trede, toen voeldp ik dat er iemand op de trap naar mij toe kwam. Het volgende oogenblik voelde ik een hand op de trapleuning tegen de mijne aan. Er schoof iemand langs me en ik gaf een gil. Toen ben ik zeker flauw gevallen. Tot zoover Louise's verhaal. Aan de waarheid er van viel niet te twijfelen en wat ik vooral zoo onuitsprekelijk tragisch vond, was het feit, dat het arme kind naar beneden was gegaan om baar broer open te doen, haar broer, dje haar goede zorgen nooit weer noodig zou hebben. Tot tweemaal toe was er iemand, schijnbaar zonder reden, het huis binnengekomen door diezelfde deur blijkbaar had hij ongehinderd in huis rondgeloopen -en was weer langs denzelfden weg verdwenen. Was die onbekende er nog een derden keer geweest, op den nacht toen Arnold Armstrong vermoord was Of nog een vierde keer, en bij die gelegenheid in den waschkelder gevallen Het was ons onmogelijk om nog te gaan sla pen^ Tenslotte gingen we ons aaankleeden Louise scheen gelukkig geen nadeelige gevolgen ♦o ondervinden van haar tocht. Maar ik besloot dat ze voor de dga om was, de waarheid moest hooren. Ik nam nog een besluit en bracht dat- dadelijk na het ontbijt ten uitvoer. Èen van de ongebruikte slaapkamers in den Oostelijken vleugel, achter in de smalle gang, liet ik in orde maken en van dat oogenblik af sliep Alex, de tuinman daar. Een man in dat enorme huis was een dwaasheid, nu er voortdurend zulke vreem de dingen gebeurden, en ik moet zeggen dat we al heel weinig last van Alex hadden. En 's morgens onderzochten Halsey en ik ook terdege de wenteltrap het kleine portaaltje onderaan, en het speelzaaltje dat er op uit kwam. Er was nergens een spoor van iets vreemds te ontdekken en als we zelf het geklop niet gehoord hadden, zou ik gedacht hebben dat Louise het zich verbeelde. De buitendeur was dicht en op slot en de trap zag er even onschul dig uit als altijd. u {Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1926 | | pagina 1