W1ERINGER COURANTfli J Be Wenteltrap. 17e Jaargang. Dinsdag 10 Augustus 1926. Noi72. NIEUWS- EN ADVt/TiTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN OMSTREKEN jORN. J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPBIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hlppolytnshoef W lering en. Telel. Intercomm. No. li. het geval was. Voor goede slachtvarkens werd 70 a 77 cent per kilo betaald. Die laatste ver kreeg J. Brak Schagerbrug, Slachtvee liep van 65 ct. tot ƒ1,per kilo. Handel stug. Ook in melkvee. MODE. MODERNE JAPON EN AARDIG JONGENSPAKJE. Op nevenstaand plaatje geven wij een zeer aar dige japon, van bedrukt mousseline met aange- rimpeld rokje. Kraag en manchetten zijn van witte zijde en tot het verkrijgen van een zeer mooi geheel, is het japonnetje opgesierd met een breeden ceintuur en strikdas van zijde. Voor een vrouw, die een klein beetje met de naald overweg kan, is dit jurkje gemakkelijk te maken. Het jongenspakje is van donkerblauw wollen crepe met een ceintuur, welke van voren niet doorloopt. Kraag en manchetten zijn van witte waschzijde, de jabot van wit neteldoek. Een knippatroon van de damesjapon is ver - krijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48, onder op gave van No 1109 aan het bureau dezer courant. Kosten 55 cents. MARKTOVERZICHT. De een wil ze niet hebben, de ander wil ze niet missen, wie ze niet wil hebben, krijgt ze toch, wie ze niet wil missen, raakt ze kwijt, ra, ra, hoe kan dat „Juist!", de Belgische vette koeien. De Nederlandsche handel, die in deze koeien een groote concurrentie heeft, omdat ze door de lage frankencours, goedkooper geleverd kunnen worden, dan het inlandsche vee. In Bel gië, dat ze niet missen kan, heerscht in de groote steden vleeschnood; daar protesteeren de sla gers tegen den uitvoer naar Holland en Duitsch iand. Doch deze beide landen betalen meer en krijgen ze. dus een gecompliceerde valuta-kwes tie. En daarmee is het raadsel opgelost. Intus- sthen blijft de toestand voor den koopman zeer treurig. Duitschland heeft reeds weer zijn in voerrechten op vee verhoogd. De SCHAGER markt van 5 Aug. kon zulks al weer gevoelen. De schapenprijs was belangrijk lager dan verleden week. De hoogste markt be droeg ƒ32.50, die op naam kwam van G. Brak Schagen en het Armhuis te Nieuwe Niedorp Oude schapen werden verkocht voor 18a pë.—, lammeren 12.a ƒ25.-; de laatste bi- :onder best, voor de slacht. Kalveren varieerden van ƒ10.tot ƒ25.al naar de kwaliteit was. Varkens beloofden een goede markt, wat ook FEUILLETON. Naar het Amerikaansch van MART ROBERTS RINEHART. )o( No. 18. „Hij kan onmogelijk ver weg zijn, zei hij. Joen ik hier vandaan ging, beefde hij zoo, dat lij nauwelijks op zijn beenen kon staan. Jamieson en Halsey liepen -samen het huis om n riepen af en toe zijn naam. Maar er kwam een antwoord. Er verscheen geen buigende liomas. Toen pas begon ik mij minder op mijn emak te gevoelen. Warner begreep er niets van Het is mogelijk dat hij naar binnen gestrompeld i," zei hij, „maar hij kon onmogelijk do trap op urnen, In ieder geval is hij noch buiten noch innen, voor zoover ik zien kan". De anderen '■aren nu teruggekomen en niemand had een Door van den ouden man kunnen ontdekken. !ijn pijp, die nog warm was, lag op den rand an het hekje en binnen op de tafel lag zijn grij- hoed allebei dingen, die er op wezen, dat «•eigenaar niet ver weg kon zijn. En hij was ook niet ver weg. Van de tafel keek de kamer door en plotseling kreeg ik de kast- eur in het oog. Hoe ik er eigenlijk toe kwam, «et ik nog niet, maar ik stond op, en draaide knop om. De deur vloog open alsof er van bin «n een zwaar gewicht tegen drukte en er viel it» naar voren op den grond. Het was Thomas, Thomas zonder een enkele wond of kneuzing maar dood. De waarschuwing van. Dokter Walker. Warner knielde dadelijk naast hem neer en ilde de boord van den ouden man los maken,. BINNENL. NIEUWS. DOOR EEN TREIN GEDOOD. De 17-jarige A. O,, uit Utrecht, die gelogeerd was bij zijn broer, wonende langs de spoorlijn HarmeienBreukelen, is des avonds, toen hij langs de lijn liep, gegrepen door een sneltrein en uedood Een remmer van een daarop volgenden ,;oeijerentrein zag het totaal verminkte lichaam liggen. SPLITSING VAN TEN BANKBILJET. In een winkel te Roermond gaf eenige dagen geleden een vrouw een bankbiljet van 25 ter betaling. Later bleek, dat de voorl en achterzij - de van dit biljet van elkaar waren gescheurd. De winkelier deed hiervan aangifte bij de politie die weldra te weten kwam, dat de andere helft van dit biljet door dezelfde vrouw aan een melk- slijter was uitgegeven. Duidelijk bleek, dat bei de stukken, die door de politie in beslag werden genomen, één geheel hadden uitgemaakt. De rouw, zekere S., wonende aldaar, is gearres teerd en in het Huis van Bewaring opgesloten. EEN NIEUWE PRUIM. De heer Jac. v. d. Knaap, te Poeldijk, bracht oen nieuw tafelpruim ter veiling, die zeer de aan dacht der kweekers trok. Het was een donker - blauwe vrucht, groot van stuk, rond van vorm en voorzien van een moojen dauw. EEN BRUTAAL OPLICHTER. Een meisje te Utrecht, zag een heer een bank biljet verliezen van 10. Zij raapt ehet op en, daar de eigenaar intusschen uit het oog was ver dwenen, stak zij het zoo lang bij zich, met de be doeling het later bij het politiebureau te bren gen. Plotseling werd zij echter op den schouder ge tint Wat vond jij daar vroeg iemand. 't Gaat je niet an, luidde het antwoord en zij liep vlug door. De man, die haar dit had gevraagd, moet ech ter de gelegenheid gehad hebben te zien, dat het een bankbiljet van tien gulden was. De vindster vervoegde zich op den terugweg even bij de poUtie, gaf haar adres op voor den eventueelen verliezer en ging naar huis. Een minuut of tien nadat het meisje thuis is, wordt er gebeld. Een meneer die 10 verloren heeft. Nu, hier waren ze. „Dank-u-wel, hoor. Je moet maar eerlijke menschen treffen." De gelukkige proptq het biljet in zijn -vestjes zak en verdween. Er verliepen geen tien minuten of verliezer no. 2 komt aanbellen, aldus het U. D. Zoo juist f 10 verloren, bij de politie geweest en uw adres gekregen. Tableau. Meneer.er is net al iemand geweest. De heer verbaasd het meisje verbaasd. Verlie zer no. 2 bleek de werkelijke eigenaar te zijn, verliezer" no. 1 de man, die zoo vriendelijk ge ïnformeerd had „Wat vond jij daar 7" De politie heeft hem no gniet. JA VROUW, IK KOM. Dezer dagen, 's morgens 4 uur, terwijl de zoo- genaamde Oude Lemmer nachtboot Amsterdam naderde, rekende de hofmeester het zich ten plicht, een op een bank aan het dek slapende passagier te wekken. Deze passagier, iemand uit Lemmer, vermoedelijk denkende, dat hij zich thuis te bed bevond, riep Ja, vrouw, ik kom Hij kwam ook inderdaad, maar rolde met een onder de verschansching door, in de haven. Hoe-, wel overigens een geoefend zwemmer, zonk hij onmiddellijk Gelukkig was er, schrijft het Gron. Dagblad, een padvinder uit 's-Gravenhage, aan boord, die gepakt en gezakt den drenkeling na sprong en hem wist te redden. Na in de machi nekamer de natte plunje te hebben gedroogd is de wel een weinig verbijsterde man naar Lem - mer teruggekeerd zonder te Amsterdam zijn za ken te hebben afgedaan. DE WEELDEBELASTING. Dekens, matrassen en peluws. De Kamer van Koophandel te Tilburg heeft van den Minister de mededeeling ontvangen, dat hij voornemens is om, voordat de mondelinge behandeling van het wetsontwerp tot heffing eener weeldebelasting aanvangt, een Nota van wijziging in te dienen, welke o.m. duidelijk zal doen uitkomen, dat dekens, matrassen en pe luws niet vallen onder de werking der wet. EEN 103-JARIGE. Zaterdag is de weduwe Grietje van Heerewaar den, die verpleegd wordt in het Diaconiehuis der Ned. Herv. Gemeente te Leeuwarden, 103 :aar geworden. B. cn W. hebben haar bloemen gezonden en een enveloppe met inhoud. Voorts ontving het oudje nog vele bloemstukken en an dere geschenken. maar Halsey greep zijn hand. Laat maar," zei hij „je kunt hem toch niet meer helpen, hij is dood vVij stonden er omheen en vermeden het elkaar aan te zien; we spraken zacht en eerbiedig in de aanwezigheid van den dood en wij vermeden het om uiting te geven aan de verdenking, die we al emaal koesterden. Toen Jamieson hem even op pervlakkig onderzocht, zei hij: „Geen spoor van verwonding. Te oordeelen naar wat Warner zegt en het feit, dat hij zich in een kast verstopt had, zou ik zeggen, dat zijn dood veroorzaakt is door schrik. De schrik, en een zwak hart, samen! Warner stond nog steeds versuft en doodsbleek „Ik zat de krant te lezen," sprak hij; „ik had de auto opgeborgen en omdat ik slaap had, kwam ik meteen hierheen met het plan om naar bed te gaan. Toen ik naar boven liep, legde Thomas de krant neer, greep zijn pijp en ging naar de ver anda. Toen hoorde ik hem iets roepen." „Wat zei hij?" vroeg Jamieson. „Dat kon ik niet verstaan, maar zijn stem klonk vreemd en verschrikt. Ik wachtte even of hij soms nog eens zou roepen maar ik hoorde niets en ben toen maar naar beneden gegaan. Hij zat op het stoepje van de veranda cn keek recht voor zich uit, alsof hij iets zag tusschen de hoo rnen aan den overkant van den weg. En hij mom pelde maar steeds, dat hij een spook had gezien Hij zag er zoo raar uit en ik probeerde hem naar binnen te krijgen, maar hij wilde niet. Toen leek hst mij beter om u te gaan waarschuwen. „Heeft hij niets anders gezegd, dat je verstaan kon," vroeg ik. Hij zei iets over dooden, die uit hnu graf op staan, en dat herhaalde hij telkens. Jamieson keek mij eens aan. „Wat zei u ook eer tegen mij, juffrouw Xnnes, dat de moord op Arnold Armstrong nog maar een begin was en geen einde. Ik geloof werkelijk, dat u gelijk had. Bij zijn onderzoek was de detective aan de binnenzak van Thomas' zwarte jas geko men. Hier vond hij 'n paar dingen, die hem in- tresseerden. Het ecne was 'n kleine platte sleu tel met een rood koord er aan en het andere een stukje wit papier, waarop in Thomas' eigenaar- BUITENLAND. HET VREEDZAME RUSLAND. Den laatsten tijd wijdt de Sovjet-pers veel aan dacht aan de „militarisatie" van vrouwen. Te oordeelen naar de eerste mededeelingen hiero ver in do Sovjet-bladen kon men denken, dat deze „militarisatie" zich beperkte tot het voor bereiden van verpleegsters voor het geval van een oorlog. De „Prawda" (van 8 Juli) echter doet eenige mededeelingen uit de provincie, waarin sprake is van gewone militaire voorbereiding van vrouwen. Een paar voorbeelden. In het dis trict Orsjansk nemen de meisjes deel aan de vereenigingen voor militaire oefeningen, waarbij zij groote vorderingen maakten verschillende meisjes kunnen reeds goed de mitrailleurs bedie nen. In het gouvernement Smolensk hebben ver schillende meisjes bij het schieten zulke vorde ringen gemaakt, dat zij nu het geweer heter linnteeren dan de mannelijke collega's.- Het blad raadt aan de vrouwen te leeren alle soorten vuurwapenen te hanteeren, haar op de hoogte te brengen van de aviatie, van do techni sche vraagstukken, enz. Tegelijkertijd wordt aanbevolen speciale vereenigingen voor meisjes op te richten en de oefeningen van de vrouwen afzonderlijk te doen plaats vinden. TUSSCHEN DE WIELEN VAN PRZEMYSL NAAR OSTENDE. Toen Woensdag de sneltrein uit Riga te Ost- ende aankwam, zag men eensklaps tusschen de wielen van een wagon eerste klasse een circa 10-jarige jongen te voorschijft komen, die zoo zwart zag als een neger. De stationschef stelde een onderzoek in en alras bleeek, dat men had te doen met een jongen Pool, nog geen 12 jaar oud. Het jonge mensch was van Przemysl naar Ostende gereisd tusschen de wielen van een wa gon eerste klasse. HET KAN VERKEEREN Gedurende den lagen stand van den Belgi schen franc stroomden al degenen, Tiie iets had den aan te schaffen uit de grensplaatsen naai de gemeenten aan de Belgische zijde. Op den duur hield men daar rekening met den lagen koers en gingen de prijzen met rukken omhoog. Van lieverlede minderde in de laatste dagen de Nederlandsche kooplust, en is nu geheel verdwe nen. Instede daarvan kwamen Zaterdag reeds bewoners van de grensplaats Esschen naar Roo sendaal hun inkoopen doen, wijl daar de prijzen nnar verhouding veel lager waren dan in hun eigen land, omdat de abnormale verhoogingen, o .danks den verbeterden koers bleven gehand haafd, maar ook omdat de winkeliers te Roosen daal hun prijzen, om met België te kunnen con- rurreeren, uiterst krap gezet hadden. De groote trek naar België begint eveneens te minderen. Wel brengen thans nog opgepropte treinen uit Antwerpen niet dan over de goed koopte ontgoochelde reizigers terug. dige hand iets geschreven stond. Jamieson las 't en gaf het toen aan mij over. Het was een adres: „Lucien Wallace, Olmstraat 14, Richfield." „Lucien Wallace" riep Halsey uit, „dat is het kind, waarover dokter Stewart sprak bij de recht zitting. Wat had Thomas daarmee uit te staan?" We lieten Warner in de portierswoning achter en gingen naar huis terug. Jamieson liep naast mij. „Ik ben er van overtuigd zei hij, „dat Tho mas iets wist, dat hij niet vertellen wilde. Nu wat Thomas wist, zal met hem begraven worden De Armstrongs zond ik bericht van Thomas' dcod en als gevolg daarvan had ik mijn eerste onderhoud met dokter Walker. „Ik moet mijn verontschuldigingen aanbieden voor dit vroege bezoek, juffrouw Innes", zei hij, terwijl hijging zitten. Er moet besloten worden, hoe de begrafenis van Thomas zal worden gere geld. „En dan" sprak hij met 'n spottend lachje, „dan heb Ik gehoord, dat het hier spookt en dat u een heeleboel detectives in huis hebt gehaald, om het spook te verjagen Instinctief begreep ik, dat hij probeerde mij uit te hooren. „U is verkeerd ingelicht" zei ik. „Wat geen spook en geen detectives!" riep hij uit, nog steeds lachend. „Wat een teleurstel iilig voor het dorp. „Dokter Walker", zei ik verontwaardigd „de humor is hier niet op haar plaats. Sedert ik hier hen is er een man doodgeschoten en een ander van schrik doodgebleven. Er zijn indringers in huis geweest en we hebben vreemde geluiden ge boord. Als dat grappig is, dan mankeex't er zeker wat aan mijn gevoel voor humor „U vat het verkeerd op", zei hij, „het grappige 'igt voor mij hierin, dat u er onder zulke om standigheden op staat hier te blijven. Ik zou den ken, dat u er juist met alle geweld vandaan zou willen. Begrijpt u me „Dan vergist u zich. Alles wat er gebeurt, stijft mij juist in mijn besluit om te blijven. Ik zou hiina denken, dat u mij hier juist met alle ge weid vandaan wilt hebben ..Tk heb nog een boodschap voor u, juffrouw Innes," zei hij, terwijl hij eindelijk opstond. „Me vrouw Armstrong heeft mij opgedragen u te be PROVINCIAAL NIEUWS. BLOKKER. Een zoontje van den heer D. S. ging met een jonger broertje met een 3-wielige kar het land uit. Plotseling greep de 4-jarige kleuter de leidsels van het paard, ipet het gevolg, dat hij van de kar werd gerukt De Wielen van liet voertuig gingen over het ventje heen, met het treurig gevolg, dat het kind onmiddellijk werd gedood. BOVENKARSPEL. Aan de veiling „de Tuin bouw" alhier bedroeg op 1 Aug. de omzet twee millioen gulden, een hoog bedrag, doch toch nog 750,000 minder dan op 1 Aug. 1925. ANDIJK. Deze week zijn alhier de buizen voor de waterleiding aangevoerd zoo spoedig moge lijk zal men dus van het zuivere drinkwater ook in deze gemeente gebruik kunnen maken. AARTSWOUD. Het 4-jarig zoontje van den hr. J. Koster alhier was in de weide en streelde een veulen, dat daar met de moeder liep. Plotseling gaf het paard het kind een klap, met het droevig gevolg, dat de dood onmiddellijk intrad. Van de markt te SCHAGEN werden Don derdag 2 varkens, wegens vlekziekte, verwijderd. Het bekende pension van Mevr. Teckenlen- burg te CALLANTSOOG, is in eigendom over gegaan aan een Indischman te 's-Gravenhage. Het zal ingericht worden tot zomerverblijf van de familie. SCHAGERERUG. De Ecbtgenoote van den heer Meijer te 't Buurtje, had bonnen opgespaard van „Edelweisz" zeep. Evenwel kon zij het woord Edelweiz".niet bij elkaar krijgen, om een flinke Drijs machtig te worden. Enfin, het aantal bon nen wat zij had, werden nu opgezonden voor een premie. Zij had evenwel het geluk dat haar brief op Maandagmorgen als eerste werd geo pend en aan dit geluk heeft zij het te danken dat haar hiervoor een nieuw rijwiel zal gezon - den worden. TEXEL. Druk vervoer. Woensdag heeft de „Marsdiep" een buitengewoon groot aantal per sonen vervoerd. Van Texel gingen vele personen naar elders, doch nog veel grooter was 't aantal pereonen dat ons een bezoek bracht. De auto- danken voor uw vriendelijkheid voor Louise, \ier dwaze plan haar veel last heeft bezorgd. En adn en dit is een teer punt vroeg ze mij of ik wilde probeeren u over te halen om ten op zichte van het huis tot andere gedachten te ko men. Zonnehoek is haar thuis, ze is er nog erg op gesteld en zou zich hier graag terugtrekken oin uit te rusten van alle emoties. „Dan moet ze wel erg veranderd zijn", zei ik, Louise vertelde me, dat haar moeder het huis haatte. Bovendien rust zal ze hier op het oogeni- hlik heus niet vinden. In ieder geval blijf ik voor loopig nog hier, dokter. Hoe lang nog?" vroeg hij. „Ik heb het huis voor zes mahnden gehuurd en ik ben van plan te blijven tot er een oplossing ge vonden is voor een paar dingen. Mijn eigen fami lie is er nu bij betrokken en ik zal alles doen om het geheim van Arnold Armstrong te kunnen op lossen. Verstaat u me De dokter keek naar den grond en sloeg pein zend met z'n handschoenen tegen zijn hand. „U zegt dat er indringers in huis geweest zijn? vroeg hij. „Is u daar zeker van, juffrouw Innes? „Heel zeker De dokter keek mij aan met iets duivelachtigs in zijn oogen. „Juffrouw Innes", zei hij, „ik ben in een zeer eigenaardige positie. Ik kan mij uw houding natuurlijk begrijpen, maar lijkt het u eigenlijk wel verstandig Zoo lang u hiel is hebben u en uw familieleden niets dan onaange naamheden ondervonden. Ik ben geen onheils - kraaier, maar ik waarschuw u. Ga hier van daan voor er iets gebeurt, waardoor u er uw le ven lang spijt van zoudt hebben. „Ik ben bereid om die verantwoordelijkheid op me te nemen," zei ik koel. „Ik geloof, dat hij me toen opgaf als 'n hope loos geval. Hij vroeg of hij mocht zien waar wij het lijk van Arnold Armstrong gevonden had den. Ik bracht hem er heen. Hij bekeek alles cn ik zag weer die grijnslach op zijn lippen. Toen hij ten slotte weg ging, wist ik één ding zeker Dokter Walker zou alles in het werk stellen om mij van .Zonnehoek weg te krijgen. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1926 | | pagina 1