ABdusiroOP bij hef trappeivklimmen EEN GELUKKIGE VERGISSING. Men schrijft aan de N. R. Crt. Te Schoonhoven was het Vrijdagmiddag half- diie op de Haven een buitengewone drukte. Hot vierjarig kleinzoontje van den heer Vermeij, dat met zijn ouders daar logeerde, zou zijn verdron ken. Do omroeper liep bij bekkenslag den volke te verkonden dat er een kind vermist werd van alle zijden stroomde het publiek toe, de moeder van den knaap geraakte buiten westen, het was een consternatie van belang. Die werd nog ver ergerd doordat de grootvader gekleed in do ha ven sprong en daar rondplasto en geregeld on derdook, daar hij in de meening verkeerde, dat do kleine te water zou liggen. Toen kwamen goede buren, die altijd heter zijn dan verre vrienden, op de gedachte, om de familie er eens opmerkzaam op te maken, dat de kleine jongen misschien wel ergens wegge kropen kon zijn. Men gaf acht op dien raad, doorzocht nog eens het geheele huis en vond toen den jongen slapende in een kast. Onbewust van de drukte die er om hem gemaakt werd. sliep hij er den slhap des rechtvaardigen. Vol vreugde bracht men het kind naar zijn moeder, die buiten zichzelf van blijdschap was. Toen naar buiten, waar uit het verzamelde pu bliek oen hoera opging over dezen gelukkigen afloop. Do grootvader kroop uit de haven, de moeder was getroost on de kleine vermiste mocht dien dag zooveel zoetigheid eten als hij maar lustte. DWARS DOOR DEN AFSLUITBOOM. Vrijdagavond om kwart voor elf red te Til burg een Fordje in volle vaart uit de richting Koestraat tegen den voor een naderenden goe derentrein gesloten boom van den overweg. De posteerenden agent waarschuwde den chauf feur door het opsteken der hand, doch hij schen niets te zien. Met een hevigen knal, die op het late uur de bewoners uit hun huizen en uit de café's lokte, sloeg de wagen tegen den ijzeren boom, die ge heel verbogen en uit de steunen gerukt werd. De auto kwam met ingedrukte motorkast dwars op het tweede spoor te staan. De naderen de goederentrein werd op seinen van den toege schoten overwegwachter tot staa ngebracht, waardoor erger werd voorkomen. Intusschen was do roekelooze chauffeur onge deerd uit de auto gekropen. De politieman nam den lichtelijk versuften automobilist in ont vangst. Het bleek, dat die versuffing ochtei* meer door den drank, dan door de botsing was veroorzaakt. Toen hij van den schrik bekomen was, werd 't heerschap nog brutaalder op den koop toe. Hij gaf zijn naam op: Jos. Breitels uit Hapert en verklaarde met zijn auto van Den Bosch te komen. Getuigen hadden hem evénwel den ge- heelen avond in een caféi in Tilburg zien zitten. De man maande de politie aan om een beetje voort te maken; want hij wilde naar huis; „As jullie procesverbaal op willen maken, dan moet je dat morgen maar doen" was zijn raad. De politie volgde den raad op, inderdaad, doch op 'n andere manier dan de man bedoelde. Hij werd naar het politiebureau overgebracht om zijn roes uit te slapen. MOTOR OVER DEN KOP. Vrijdagavond reed de motorrijder B. uit- Wij- keroog fij het stationskoffiehuis te Velsen, met zijn motor tegen een trottoirband, waardoor het rijwiel over den kop sloeg. B. zoowel als de duo rijder V. werden vrij ernstig gewond en per au to naar het ziekenhuis te Haarlem overgebracht VAN HUIZE DOORN. Zaterdag is öp het Huis Doorn aangekomen vorstin zu Windischgr&tz. ERNSTIG ONGELUK. Vrijdagmiddag had een knecht van den land- houwer Van Acker nabij den Heikant te Axel het ongeluk va neen met yeldvruchten geladen wagen to vallen. De wielen gingen hem over het lichaam, mot het gevolg dat de man spoedig aan ■le bekomen kwetsuren overleed. PROVINCIAAL NIEUWS. UIT NOORDSCHARWOUDE. Het was Vrij dagmorgen op de veiling met do prijzen zoo treurig gesteld als het in jaren niet geweest is. De kool werd meermalen verkocht voor 11), 20 en 30 cent per 100 Kg. Zilverncp was zoo goed als onverkoopbaar en do beste le soort bloem kool bracht omstreeks 6 cent op. Het record zal thans wel bereikt zijn, maar in de verkeerde richting. s.,,. ,l.. --.„ui SCHAGERBRUG. Maandag had alhier een aanrijding van een auto plaats, welke wonder hoven wonder zeer gunstig afliep. De heer F. Veul van 't Buurtje n.1., geraakte bij den hoek van het café Broer, met zijn rijwiel onder een zwaar beladen vrachtauto. De auto ging over den heer Veul heen, zonder dat een der wielen hem raakte en hij geen letsel bekwam. Het rij wiel kwam onder een der wielen van de auto on was totaal vernield. De heer Veul krijgt van de eigenaar der auto een nieuw rijwiel. BURGERBRUG. Dinsdagmiddag ontstond door hooibroei brand op den boerderij, bewoond door den heer Jb. de Wit en in eigendom behoo- rende aan den heer J. Franz. Op de boerderij was men druk bezig met hooispitten, toen eens klaps de vlam uit het hooi sloeg en men in aller ijl de vlucht moest nemen. De naastbestaande boerenwoning wist men met behulp der brandspuit te behouden. OUDESLUIS. Maandag 1.1. had Mej. B. Hoep het ongeluk met een vinger tusschen de wring- machine te geraken bij den heer Pannekeet. Gelukkig, dat deze machine niet door clectri- citeit werd gedreven, zoodoende liep het onge val betrekkelijk goed af, hoewel zij zich onder dokters behandeling moest stellen. DE STAKING DER TRANSPORTARBEIDERS TE NOORDSCHARWOUDE. Zeer onverwachts is thans het einde van de staking genaderd. Werd Donderdagmiddag nog "en algemeene vergadering gehouden, waarin besloten werd op de bovenstaande voorwaarden r.iet aan het werk te gaan, Vrijdagmorgen heb - hen in Broek enkelen zich aangemeld, waarna door de Broekers Vrijdagmiddag in een verga dering besloten is, de. staking voor dat deel als geëindigd te beschouwen. Zonder overleg of voorkennis van de hoofdbe sturen of van do zustervereenigingen werd die \ergadering gehouden en werd besloten dat men zich Maandagmorgen zou melden. Zooals bekend, hebben hier een 10-tal arbei - ders geen kennisgeving ontvangen dat ze zich konden melden, zoodat deze als slachtoffers van den strijd moeten worden beschouwd. In Noordscharwoude zal men in ieder geval heden nog niet aan het werk gaan, doch afwach ten de vergadering die door hen met WarmdjJ- huizen in tegenwoordigheid der hoofdbesturen gehouden wordt. Hun besluit zal dan voor een groot deel afhan gen van het advies dat in de bestaande omstan digheden door de hoofdbesturen gegeven 'wordt. Hier zijn 16 arbeiders, die geen bericht ontvin gen, dat ze zich konden melden, zoodat hier, als tot aanmelden besloten wordt, 16 menschen slachtoffer zullen zijn. T® Het kan wel eigenaardig loopen. De actie is ontsproten uit Broek op Langendijk, vandaar is het parool gekomen om den arbeid neer te leg gen en thans, nu 't «r voor de arbeiders 't meest op aankomt, gaat men daar zonder eenige voor kennis weer tot den arbeid over, zonder er reke ning mee te houden, wat daarvan voor de zus tervereenigingen de gevolgen zullen zijn. BRIEF van HARM aan TEUN 1 Wieringen Aug. 1926 Best vriend TEUN Pas benne we weer 'n beetje van de schrik van de brangd bekomen, over weel* arë duustere wol ken braken over ongs huushouwen los. Ja, Teun geregelde zonneschien, dat moéten we op dut aardsche tranendal maar niet zoeken. Je weet, ik en Trui, of liever Trui en ik, want die is de baas, gaan nog al puur met de tijd mee' Wij hewwe, mot je wete, nou enkele dagen 'n dreedloos radioteostel over de vloer. Nou ik ken je verklaTe, 't is soms miserabeld aardig. Ik luus ter 't liefste naar 't gesnap van die. juffrouw van 't kienderuurtje. Dat is de eerste duustere wolk, want Trui is bar jeloers en meent vanzelf dat ik 't enkel om die juffrouw doen. .Ok wat! Ik hew 't mensch nooit zien, en weet vanzelf ok niet of ze mooi of leeluk is. Maar nou het Trui van de week hoort dat er vors- betaald wor re moet, net as bij de telefoon. „Nou, ik zeg mensch dat is niks meer as hilluk Het het me al lang verwonderd, dat ze dat gra tis luustervinken niet' an bangde leit hewwe" Nou, je begriept, toe ware de reepe gaar, Teun. 'n Donderbui brak over mien hoofd los. „Ja jij dokke maar," zeit ze, „van 't hooge end of in Hewwe we pas zoo'n ding in huus, of je mot er alweer voer schokke, en jij betale maar Zelfs de kater blaasde as 'n bezetene; de radio zette net 'n nieuwe jazz met diere-geluiden in ik zeg; vechte jij en de kat dat nou maar uut, ik gaan naar de kooi, genacht Toe ik den zoo allien in mien boetje lag be- groote 't me toch, dat ik 't niet met 'r goedpraal had. Zie je Teun, zoo ben ik nou ienmaal, den hew ik er berouw van Ik docht, weet je wat, murgen is 't Zundag en den zei ik 'r voerstcllc om met mekaar 'n ritje op de stoomfiets naar Meuwediep te maken En 't gong an! Het waaide dat 't rookte, maar dat was niks. Deer frissche je hersene van op. Ik beloof je, dat we T langs stoven; en toe we an de vlotbrug an de Kooij kwame, zei die man: „kerel je l}et gien heerke meer op je hoofd. „Leet de maan maar schicne" zeg ik, „dat staat geleerd! en vort gon ge we weer! Maar toe kwam de pech. Is me deer die weg langs 't kanaal nog ofsloten weges d„ reperasie, dat duurt ok 'n eeuw, en moste we 'n zijweg in en de Doggersvaart en bij 't kerkhof langs, zeië ze. Allemachies, nog wonder, dat we niet op 't kerkhof terecht kommen benne. Dir ware nou toch kule en gate, menheertje, dat Trui vloog altemet 'n el van d'r duo of. „Stop stop" schreeuwde ze, „m'n bloed wordt karre- molk" Net had ze 't zeid of het was pats, de voerbangd plofte; en ik ken je niet vertelle hoe 'n reuzegier of we maakten. 't Yoernaamste was, we kwame op ongs poot jes terecht en deer stonge we bij de brokke. Goeje raad was duur, maar wat nou Opiens kriege we gezelschap en deelde smart is halve smart, 'n Auto komt anjagen, die stink- dinge rije vanzelf altijd te hard, en hij het be paald de kule nog niet in de gate. Ik zwaaide al maar de duvel zag niks; .Vlak weer wij stonge was 't ok „pats, sjing, bom" en de vent acnter in de auto maakte 'n luchtbuiteling of 't 'n vlieg machien was; pardoes viel ie naast mien stoom car neer. Ik zeg „dat is twie zieken, deer kenne er nog meer bij 1" 'k Zeg teugen die lui, „weet je wat, jullie ben ne toch nog niet tot je zelf en ik en Trui benne aardig wat opnehterd, jullie neme m'n kar mee,- en wij kuiere deur de Polder weerom naar huus Potverdikkie wat 'n loop. Mien likdoorn stak op 't lest of ze met 'n hooivurk in mien kleine toon an 't prikke ware en toe kon ik mc den ok indenke, weerom de Poldersche wereldreiziger Dirk op 't Veld, toe ie al heel naar Antwerpen loetippeld was, opiens genog van de wereld zien had, hals over kop rechts om keer maakte en de Kleine Sluus maar weer opzocht. Die had van zelf likdoorns as boomwortels an z'n toone van 't tippelen en an z'n tong van 't mondurgelbla- zen, dat as 'n finale „likdoom-dikkie" kwam ie weer binnenzeilen Efein, hij zei, 't speet 'm niks, want in de die retuun in Mokum had ie ape, olifanten en tij gers zien, en nou kon ie zich best voerstelle, hoe t in Afrika was, dus deer had i^ ok niet meer naar toe noodig. Maar ik zei uutschuië, Teun. We kwame toch behouwen en wel thuus en hewwe de nacht er op sliippen as marmotjes. Ajuus HARM. BUITENLAND. DE VINDINGRIJKE POST. De firma M. Dijkhoffz, te Den Haag, ontving dezer dagen een brief uit Milaan, die op den omslag alleen vermeldde Maison Dijkhoffz, Plaats. Dus geen plaats van bestemming. Alleen had de post in Milaan er blijkbaar al bijgeschre ven Olanda. EEN NIEUWE GRAANSOORT De eerste dorschuitkomsten in West-Canada van de nieuwe tarwe'soort, genaamd Garncttar- ■ve, zijn zeer bevredigend en tooncn de mogelijk heid aan om het verbouwen van tarwe uit te breiden tot 11 mijlen meer Noordwaarts met als resultaat een vroeger rijn zijn en mindere vat - baarheid voor roest. GOEDKOOPE DUITSCHE AUTO'S. De bekende automobielfabriek Opel, waarvan eenige firmanten als autorenners groote ver maardheid hebben verworven, kondigt in een reuzenadvertentie aan, geen deel meer te zullen nemen aan automobielwedstrij'den en met de bespaarde bedragen de kwaliteit van het Opel- product te verhoogen en den prijs te verlagen. GEMEENTE WIERINGEN. Politie: Verloren een bruin lederen heeren portemonnaie met inhoud. een rijwielbelas- tingplaatje. Gevonden: 'n zakmesje. Inlichtingen bij den Gem. Veldw. De collecte Zondag j.1. door de muziekver- ceniging „Apollo" gehouden heeft weer eens doen zien, het meeleven van de burgerij met het muziekgezelschap. Niet minder toch dan het aanzienlijke bedrag van ƒ177,29 werd bijeenver zameld. Uit dankbaarheid zal de vereeniging a. s. .Zaterdagavond het publiek 'n concert offree- ••en. Wij bestellen alvast mpoi weer. De muziekvereeniging „Harmonie" zal Don drrdagavond oan concert in de tent te Hippoly- tushocf ten beste geven. KINDERRUBRIEK. MIJNHEER NIJLPAARD. Mikkie, de Aap, was een echte kwajongen, die altijd guitenstreken uithaalde. Zoo was hij op een keer aan het w andelen met zijn nieuwste werktuig, een ijzeren buisi, dl e hij gevonden nad, en een heele verzameling erwten. Zoo kwam hij op zijn wandeling bij een rots, waar tegen Mijnheer Nijlpaard heel op zijn gemak geleund zat, en juist aan het indommelen was. Mkkie dacht, dat de oude heer vast in slaap was en begon erwten op hem af te schieten. Maar de oude bar.s was niet zoo vast in slaap, sprong op en gaf me Mikkie met zijn poot een oorvijg, dat het een uur in de rondte klonk. Nu, jullie begrijpt, dat Mikkie keek als een boer. die kiPspijn heeft maar dat kun' je zelf zien, want ergens op het plaatje staat het gezicht van Mik kie, zooals hij er na den klap uitzag, afgebeeld. Hoe bevalt jullie zijn gezicht MARKTBERICHTEN. Opgave van den marktmeester der kleine markten te Alkmaar, betretfende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 16 tot en met Zaterdag 21 Aug. Kippen per stuk 0.75 a 2 Kuikens pe>- stuk f 0.10 a 1.60 Eenden per stuk 0.50 a 1.75 Ko nijnen per stuk 0.30 a 2.75 Eenden-eieren per 100 stuks 5.60 Kippeneieren (grooth.) per 100 stuks 6.75 a 7.25 Idem kleinhandel per 100 st. f 6 k 7.50 boter le soort per halt Kg. 0.85 a 0.90 2e soort 0.70 a 0.80 slachtduiven r 015 i 0.20. ALKMAAR, 20 Aug. 1926. Op de heden gehou den kaasmarkt waren' aangevoerd 192 stapels wegende 177838 kilogrammen. Fabriekskaas kleine met merk 40, zonder merk 36, commissiekaas met merk 42. Boerenkaas kleine met merk 39, zonder m. 39, commissiekaas met merk f 43. Handel goed. ALKMAAR, 21 Aug. 1926. Op de heden gehou den weekmarkt waren aangevoerd 8 Paardeu 150 k 350 64 melkkoeien f 210 a 410 46 nuch tere kalveren slacht 8 k 24 402 vette schapen J 14 k 36 17 schrammen 34 a 37 115 biggen 10 weken 20 a 26 1 geit f 5. BOTERPRIJS. Boter le soort 0.85 k 0.95; 2de soort 0.70 a 0.80. Eieren groothandel 6.70 ti 7.25. kleinhandel 6 a 7.50. Eendeieren 5 60. ALKMAAR, 23 AUG. 1926. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen 32 st. Vette koeien 160 a 420 18 Vetto kalveren 50 a 130 Vette kalveren per ned. pond 1,10 a 1.40, 37 Nuchtere kalveren slacht per stuk van 8 a 28 10 Vette Schapen 30 a 35412 Vette Varkens zware p. ned. pond 0.74 a 0.80 Zou ters 0.70. LAAT UW KOUSEN AANBREIEN (ook de allerfijnste casimire) in de gele winkel bij JAAP SNOR, Zuidstr. 15 Helder Voor Wieringen bij Mej. J. de BEURS, Hippolytnshoef De gele winkel heeft een faam 1 Ook met zijn NIEUWE KOUSEN staat hij BOVENAAN I HOUTSTELLING OMGEVALLEN. Bij een houtverkoop aan het Zalkerveer door notaris jhr. Bloys van Treslong te Kampen stort te, toen de verkoop op enkele perceelen na was afgeloopen, de houtstelling plotseling om, juist naar de zijde, waar de notaris en het publiek zich bevonden, tengevolge waarvan de notaris en zijn klerk en een tiental anderen onder het hout bedolven werden. Onmiddellijk werd met alle macht aan het opruimingswerk begonnen, zoodat binnen een kwartier allen uit hun benar de positie bevrijd waren. De notaris bleek inwen dige kneuzingen te hebben opgeloopen en was tevens aan z'n been verwond. Ook de klerk en enkele anderen klaagden over lichaamspijnen. Erger nog waren de boeren Ruitenberg en Van Ge'der er aan toe. Met ernstige hoofdwonden moesten zij bewusteloos worden weggevoerd. EEN SCHAT in een RIJWIEL. Bij 'n fietshandel aar te Alphen aan den Rijn werd vorige week 'n oud'rijwiel ter reperatie ge bracht. Toen het karretje onder handen werd ge •omen en net stuur verwijderd, kwamen er tot groote verbazing van den reperateur eenige zil verbons van ƒ1.te voorschijn. Na een grondig onderzoek groeide dit bedrag aan tot 40. De reparateur zocht nog verder en inderdaad kwam uit de stang onder het zadel nog ƒ250 vandaan benevens portretten. De eigenaar van het rijwiel kon het niet an ders verklaren of 'n overeden familielid had het geld op deze wijze opgeborgen GOEDKOOPE (ARTIS< - TREIN. De Directie der Nederlandsche Spoorwegen zal op Woensdag 1 September een goedkoopo trein laten loopen van Helder, Anna Paulowua Schagen enz, naar Zaandam, Amsterdam en te rug. (Met toegang tot Artis.) De prijzen voor heen en terug zijn 2e klasse ƒ2.80; 3e klasse 2.15. Vertrek van Helder 7.51 v.m.; Anna Paul. 8.07 v.m. Schagen 8.21 v.m. aank. A'dam 9.51. Vertrek A'dam 8.56 n.m. Aank. in Schagen: 10.18; Anna Paul. 10.31; Helder 10.46. doordat cr slijm op Uw borst vastzit waardoor Uw ademhaling bemoeilijkt wordt? Doe» wat duizenden vóór U deden t zuiver Uw I borst van de benauwende slijm Tnet de onvolprezen die door zijn slijmoplossen- de en krachtige, werking Uw ademhaling zal ver* beteren. Onvolprezen bij verouderde verkoudheid, kortademigheid, kinkhoest. Overal verkrijgt,, la koker fl.50, f2.75, f4.50 4?e groote flacons rijn voordeeliger. DE ZWAAN. Nu kunnen jullie eens laten zien, dat je netjes kunt uitknippen en opplakken. Bovenstaand plaatje geeft je te zien een Zwaan. Die is nog wel niet lieelemaal niet klaar, «maar de rest rnoet je zeli doen, dat is nu juist het aardige. Je knipt de verschillende stukken netjes uit, plak die op een stukje niet te dik karton van de zelfden vorm als de uitgeknipte stukken en ver bind ze, daar waar de gaatjes zijn, met elkaar, door middël van een papierklemmetje. Je zult zien, dat de zwaan dan zijn kop bewegen kan, net als een echte, die in de vijver zwemt. Voor hen, die veel van mooi werk houden, is het aardig de zwaan netjes bij te kleuren. Bek en pootjes rood, eri hier en daar een zwarte slag pen, bijvoorbeeld. Probeert maar eens

Wieringer courant | 1926 | | pagina 2