WOUDA'sj .WOUDA's N E E L S Kalvermeel Zelfrijzend Bakmeel I ALLEEN VERKRIJGBAAR bij JANNES J. BOSKEH Telefoon 22 H.llOEl' hield hier heden haar bijeenkomsten en had, be gunstigd door schoon zomerweer, een goeden dag. Nq. een kerkgang te Waal, waar het gebouw geheel gevuld was, werd in het kerkgebouw te Den Burg een bijeenkomst gehouden, waar het uan het noodige niet ontbrak daarna ve 'trok men naar de mooie dennenbosschen van het Staatsboschbedrijf, waar toespraken en gezan gen elkander afwisselden. Zeer vele belangstel lenden waren mede opgekomen, om mede te ge nieten van wat de Jongeren boden en van net prachtige zomerweer in onze aanplantingen. Des namiddags werd te Oostereind en Oude- schild, waar mede zeer velen opgekomen waren, om té luisteren naar de mooie goedklinkende lie deren, die in de openlucht gegeven werden. De koren zongen gemeenschappelijk en elk voor zich. 't Was tamelijk laat geworden, eer het uitge breide programma was afgezongen, doch het bliek werd niet moede met aandacht naar de mooie koren te luisteren. De samenwerking met de verschillende koren op het eiland doet weldadig aan en het gebode- n e smaakt naar meer. TEXEL. Een overblijfsel van den wereldoor log. Zaterdagnamiddag is bij paal 16, achter de Westermient een zeer groote contanctmijn aan gespoeld. Het gevaarlijke voorwerp was be groeid met mosselen en met roest bedekt. Maandag hebben enkele militairen van het vliegkamp „De Mok" de mijn onschadelijk ge maakt en vervoerd. TEXEL, Oudeschild. T"en de heer K. op den achterweg Dinsdag bezig was zijn paard in het hoogspringen ,te oefenen, brak de teugel. Het paard reed dood en K. viel op den grond. Hij be zeerde zich aan het gezicht. Gelukkig liep dit ongeval dus betrekkelijk nog goed af. DIT ZUID-SCHARWOUDE. Door het bekende ciicus Roberti werden op het terrein van den heer K. de Boer in de Kooij Zaterdag en Zondag voorstellingen gegeven, welke zich wel '"n de belangstelling van het publiek mochten verheu gen. Zoowel op het gebied van paardendressuur als op acrobatisch gebried werd een goed ver zorgd programma uitgevoerd. Het talrijk opge komen publiek, w.o. ook vele kinderen, hebben zich wel geamuseerd. UIT HOORN. Wegens oneenigheid van den predikant ds. Klaver heeft het geheele bestuur dei' Remonstrantsche kerk alhier bedank* DANSVERGUNNING INGETROKKEN. Wegens het laten dansen van meisjes berieden den leeftijd van 18 jaar in zijne inrichting, welk 'eit meerdere malen is geconstateerd, is door den Burgemeester .de aan Alb. Bakker, exploi - tant van do dansinrichting „Amicitia" aan de Laat, Alkmaar, verleende dansvergiunning, voor den tijd van 14 dagen ingetrokken. ONGELUK bij ONBEWAAKTE OVERWEG. Gistermiddag hebben de onbewaakte spooro verwegen weer eons 'n slachtoffer geëischt. dit maal de overweg aan de Groot-Sloot nabij Oude sluis De auto van N. V. Dros te Texel naderde daar den bewusten overweg, zonder dat de er alleen inzittende bediende van Dros scheen te bemerken dat de sneltrein van ruim 4 uur van Helder in aantocht was. Althans hij roed met z'n auto tegen de derde wagon van den Juist passeerenden trein. De auto werd grooten- deels verbrijzeld en de ongelukkige bestuurder werd tusschen de brokstukken vandaan ge haald. Hij bleek een drietal ribben en een been gebroken te hebben. ANNA PAULOWNA. In de vergadering van de Vereeniging „Zie kenzorg", j.1 Zaterdag gehouden en slechts ma tig bezocht, werd door den secretaris Crum me degedeeld, dat het ledental in 't afgeloopen boek jaar was gestegen van 1335 op 1470. Hij loofde de medewerking van Dr. Olree ondervonden. Uit het verslag van den penningmeester Jon- gejan bleek verder dat de financieele omstandig beden gunstig zijn en het reservekapitaal weder met ƒ300 kan worden versterkt. De voorzitter de heer K. Keuris werd met groo te meerderheid van stemmen herbenoemn; als ook de commissaris de heer Hoogmoed. Inplaats van den heer J. Jansen,welke niet meer in aanmerking wenschte te komen, erd gekozen de heer P. Kooijman. Een flink besluit werd nog genomen. Het be stuur toch stelde voor om de ziekenhuisvoiple- ging waarvoor door de vereeniging ƒ2.50 per dag werd uitgekeerd met 'n maximum van 42 Jagen, daarvoor nuƒ3.50 per dag uit te keeren en om de meerdere kosten te dokken de contributie met 8 nCt. te verhoogen. Na vele besprekingen werd aangenomen de uit keering te verhoogen tot 3 per dag en inplaats van 30 weken, 33 weken te contribueeren De feesten te Breezand behooren weder tot het verleden. Ze zijn uitnemend geslaagd en bezocht door veel publiek, dank zij het gunstige weer en de medewerking van D.O.K.E.V. en de muziek- verecniging „Concordia". Het begin was voo* de voetbalclub B.F.C. I niet gelukkig, waar zij door Batavier II verslagen werd met 5—2. De wedstrijden van DOKEV waren als altijd su bliem en oogsten veel bijval. De uitslag der wedstrijden was als volgt Jongens tot en met 12 jaar, 60 Meter hardloo- pen le pr. R. Tauber 8.6 sec., 2e pr. W. Muntje- werf 9.1 sec. 3e pr. K. Kaar 9.3 sec. 4e pr J. Weststrate 9.4 sec. Meisjes tot en met 12 jaar, Hindernisbaan le pr. D. Smit 10.2 2e pr. B. Blaauboer 10.7 3e pr C. Blom 10.8 4e pr. S. Schenk 10.9. Jongens van 13 tot en met 15 jaar, Versprin gen le pr. P. Keijzer 4.35 M. 2o pr. E. Muntje- werf 4.18 M. Meisjes van 13 tot en met 14 jaar, 60 Meter liardloopen le pr. .1. Hollander 9.1 sec. 2e pr. G. Koster 9.3 sec. Gemengde Estafette. Eerste ploeg Alb. Lan- rcis, P. Schilderman, mej. Th. v. d. Waal en mej. M Keizer, 48.8. Tweede ploeg A.' Koster, Jb. Tiel, mej. A. Kossen en mej. A. Stammes, 49. 200 Meter hardloopen, heeren": le pr. Alb. Kos ter 24.5 2e pr. N. Dekker 25 3e pr. Alb. Lunge- reis 26.2. Duitsche driesprong le. pr. A. Koster 11.50 2e pr. N. Dekker 11.25. Hoogspringen, Dames le pr. mej. Th. v. d. Waal 1.40 M 2e pr. mej. C. Vader 1.20 M. Sldngerbal-werpen le pr. mej. C. Vader 24.82 M.2e pr. mej. A. Tiel 21.75 M. 3e pr. mej. Th. v d. Waal. Natuurlijk was 'savonds de danstent van Bd- nema en de Café's van Zon en Borst druk be zocht en draaiden de paartjes tot laat in den nacht lustig rond. Op Koninginnedag was het alweer druk want de kinderen zouden nu hun vaardigheid in ver schillende wedstrijden beproeven en men be grijpt dat vooral vele ouders nu blijk van belang stelling gaven. Deuitslag vafi de wedst. was: Zakloopen, jongens van 6 j. le pr. Cor v.d. Klooster; 2e Bertus de Bree en 3e Klaas van Dij- ke. Vlag in stoof steken v. Meisjes 6 j. le pr. Jans- je v.d. Berg; 2e. pr. Nelly v.d. Goes. Zakloopen, Jongens 7 - 8 j. Ie pr. Piet Koster 2e Albert van Duin; 3e Joh. v.d. Goes; 4e Piet Kranenburg. Vlag in stoof steken, meisjes 7 - 8 j. le pr. An na Koster, 2e Marie Kouseband; 3e Pietje Wal ra ven 4e Alie Zwaag. Jongens van 910 jaar, hardloopen le prijs Piet Smiers 2e Rens Spigt3e Pieter van IJ- zendoorn. Meisjes van 910 jaar, touwspringen le prijs Sophie Broers 2c Maartje Hoogschager 3e Grada Blauwboer. Jongens van 1112 jaar, tonkruien le prijs Lourens Carlebur 2e Piet de Jong 3e Gerrit v. Nuland 4e Cor Smiers: Meisjes van 1112 jaar, hardloopen le prijs Trijntje v. d Linden, 2e Grada Koster 3e .laan tje van der Pannen. Er heereshtë 'n opgewekte geest onder de klei nen, temeer, waar Burgemeester hen op 'n glas ..Ranja" tracteerde en ook de Commissie hen onthaalde. Was de middag vol genietingen, ook do avond ging vlot voorbij, door de afwissende zang en muziek van de Zangvereenigin „Vriend schap de harmonie „Concordia. Honderden toe schouwers genoten daarna, van het vuurwerk op het vöcthnlterrein afgestoken. SPORT. Hot voetbalterrein van Excelsior zal Zondag a s. wederom de plaats zijn van een groot gebeu ren. Dan toch zullen voor de 2e maal dit jaar 2 groote clubs elkaar de eer betwisten. Dit zijn n.m. Hollandia van Hoorn en H. R. C. van Hel der. Eerstgenoemde vereeniging speelde de lnnt ste tijd in de 2e klasse A v;ln de "N. V. B. Zij ein digden dit jaar op de 2e plaats van de ranglijst. Het is een forsch maar eerlijk spelende vereeni ging welke de beschikking heeft over een zeer vlugge en doortastende voorhoede welke het menige achterhoede reeds lastig heeft gemaakt. II. R. C. is voor velen in den omtrek geen onbe kende. Deze vereeniging speelt in de 3e klasse A en heeft daar bijna steeds een der eereplaatsen ingenomen. Een paar maal reeds was zij een ernstige candidaat voor het kampioenschap in haar klasse. Ook dit jaar bereikte zij de tweede plaats achter haar stadgenoote Helder. Hoe het elftal er na het vertrek van de gaolgetter Arts en het bedanken van Tiesien zal uitzien is ons momenteel niet bekend maar vast staat dat dit voor H. R. C geen al te groote handicap zal zijn daar zij over uitstekende reserve's beschikken, welke reeds eerder toonden hun plaats waard te zijn. Wij twijfelen niet of bij goed weer zal een haag van menschen het speelterrein om ringen, daar reeds de vorige wedstrijd met Pink steren heeft bewezeh dat zulke matches door het publiek op prijs word gesteld. INGEZONDEN MEDEDEELING KLEEOINBMAGA ZIJ HEM Keizentraat 63 - 63 - 44 HELDEN Onze prijzen zijn 20 °/0 lager dan elders. Vraagt Uwe kennissen die bij ons kochten of het naar genoegen was. Reiskosten worden vergoed. HP*" ZONDAGS TOT 12 15 GEOPEND. BRIEF VAN TEUN AAN HARM. Anna Paulowna, datum Postmerk. Beste HARM Je zal misschien gek zitten te kaiken, maar ik heb nou generaal Hindenburg in huis. Ja, de wonderen zain de wereld niet uit en ik zei je even schraive, hoe de ou\ée vuurvreter me op m'n dak schoven wier. Jai wete, main vrouw is erg voor de vooruit gang, wil graag met den taid mee, maar het er 'n dekselsche hekel an, dat ze zoo oud wordt. En als ik Mie zoo op 'r verjaardag vraag: „hoe veul lentes tel je nou vrouwtje, dan lacht ze als 'n boer die kiespain het en dan zait ze: „twintig heb ik er al beslist voorbai zien vliege!" Nou jong an 'r koppie zou je haast zegge, dat 't nog 'n bakvisschie is. Toen we in de huwlaiksboot onder zeil ginge, zni ze: Lieve Teunis, Niks is mooier dan lang haar. Het lange haar*is het symbool van onze langdurige liefde, van main geduld; het lange haar is de band, wraarin ik main gedachten sluit Een krans is het, om maiin vereering voor jou, main beste lieve Teunis!- Nou, ik geloofde 't, dat snap je wel, Harm. En main Mie droeg heur haar lang,, tot ze zai: „Brave ouwe Teunis: niks is mooier als kort haar. Lang haar staat als 'n vlag op 'n mest schuit; 't staat plomp; geen enkele hoed past op zoo'n ouwerwetsche dot; kort haar is 't symbool van o.ns kort leven; van main kort besluit van main kort en krachtig „ja" voor jou en „neen voor''élke andere kerel; Er moet minder krulle- rai van buiten rondom main hoofd omdai er ook gain is van binnen in main hart. - Nou Harm; de trane liepe over main wange, hij zooveul gevoel van main waif, 'k geloofde "t. En Mie droeg heur haar kort, to ze zai: Teun, goeje ouwe sukkel, Niks is mooier als jongenshaar; 't maine is te lang. Ik wil net als 'Ij^ouwe, met 'n scheiding. Die schedding zal ons vereenigen. Symbool van durf, van moed, van zuinigheid en vlugheid. 'k Zeg, nou durf heb jai aars genog „Teun, zait ze, gelaak het zal liggen op main hoofd, effen en getemd, zal 't beteekenen hoe main wil effen is en main hart getemd door jou main beste brave vent! Nou, kaik Harm, ik gaf toe en geloofde 't En Mie droeg jongenshaar. Maar nou las ze, dot ze 't ergens over de Rain drage op z'n Ilin- denburgsch: de pijltjes keersrecht omhoog, als 'n hekel, een borstel, als 'n eg, als 'n stoppel veld, als 'n stekelvarken. Natuurlijk won ze het Met weemoed in heur stem en veel tooverai in heur oogen kwam ze met heur stoppelveldje naar me toe: „vindt jt niet snoezig Nou Harm, ik ging in de houdling staan en ik zai niks Teugen generaal Hindenburg ken ik niet op Dat is 't slot van main liied. J« beklagenswaardige vriend TEUN. GEMEENTE WIERINGEN. HET CIRCUS ROBERTI TE WIERINGEN. Het alom ook in onze streek bekende circus van A. Roberti zal hier eenige dagen zijn centen opslaan en een viertal voorstellingen geven. Waar het circus op andere plaatsen een reeks voorstellingen gegeven heeft, die overal gepre zen worden, twijfelen we daarom ook niet, of velen, zoo niet allen uit Wieringen zullen hier - van weten te profiteeren, terwijl ook uit omlig gende gemeenten de noodige belangstelling er wel zal zijn. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. —Het aangekondigde concert te Hippolytus- hoef op Donderdagavond j.1. werd onder begun stiging van prachtig weer uitgevoerd. En het pu bliek gaf blijk, dat het de activiteit van de veree niging ten zeerste op prijs Stelt. Van Oost en West kwamen de bezoekers aanzetten, zoodat 'n groote menigte om de tent geschaard stond. „Harmonie" had veel succes en daarom zal de vereeniging bij goed weder a.s. Donderdag wé der eenige nummers in de tent ten beste geven. De Viool- en Mandolineclub denkt in het laatst dezer maand uitvoeringen voor kunstlie- \ende leden te geven in de zaal van hotsl De Haan. O.K.K. zal dan tevens opvoeren het be kende blijspel van Fabricius „De Distel Door de huisvrouw van den heer J. de Wit Az te Stroe door de verzameling van „Edelweiss- Zeeppoederbonnen een fiets gewonnen. De fiets staat ter bezichtiging bij de winkelier ster mej. Wed. Kuyt-Bakker te Stroe van wien de Zeeppoeder was betrokken. De bekende bloemenvereeniging „Flora' te Den Oever begint zich ook weder gereed te ma ken tot het organiseeren van haar jaarlijksche September-feesten. De bloemententoonstelling zal worden gehóu den op Zondag 12, Maandag 13 en Dinsdag 14 September 1926 in de Kapel te Den Oever. Dan verder de feestelijkheden: Zondag nam 2 ■jur Athletifek-wedstrijden van H. A. K. van Hel der op het land van den heer V. Koorn. Daarna Prijsuitreiking en concert in de Kapel. Te 9 uur 'savonds groot vuurwerk. Maandagavond geeft de muziekvereeniglng A polio weeringen in de zalén vah JufTie Lont en M. Tijsen. Afwisselend muziek en tooneel dus. En Dinsdagavond zal worden besloten met zang orgel en viool:muziek in de Kapel.-* Er valt dus weer te genieten. Voor de Athle- tiekwedstrijden zijn reeds enkele medailles be schikbaar gesteld, n.1. door de heeren Obreen, S. ICoorn JVz., C. de Haan Gz; T. Takes Johz. en J. Poppen. Natuurlijk zullen meerdere prijzen in dankbaarheid worden aanvaard. Wij vernamen, dat de begrooting dezer ge meente voor den dienst 1927 sluit, zonder dat belastingverhooging noodig is. De behandeling van het voorstel tot aan sluiting aan het Provinciaal waterleidingbedrijf is in één der vorige vergaderingen van den ge meenteraad aangehouden, teneinde aan Gede puteerde Staten te verzoeken voor Wieringen ontheffing te verleenen van de verplichting tot aansluiting van de bestaande woningen en deze verplichting alleen op te leggen voor nieuw te bouwen woningen. Van het Provinciaal bestuur is thans bericht ontvangen, dat voor Wieringen geen uitzonde ring kan worden gemaakt. Hiertoe bestaat vol gens genoemd bestuur des te minder aanleiding nu door de weinig centrale ligging van deze ge^ meente, de exploitatie zeker niet rendabel zal zijn. Het Provinciaal bestuur wijst er verder op, dat zijne bereidverklaring om deze gemeente zonder geldelijke verplichting harerzijds aan te sluiten, vooral hieruit voortvloeit, dat te ver wachten valt, dat de levering op ruime schaal aan de Zuiderzeewerken^ die thans mogelijk is, de op de exploitatie te lijden verliezen eenigs- zins zal goedmaken Bij latere aansluiting zouden echter, naar het zich laat aanzien niet onbelangrijke geldelijke offers van de gemeente moeten worden ge vraagd. BURGERLIJKE STAND Over de maand Augustus. Geboren: Cornelis, z.v. Evert Lont en G. Baijs; Maria Wilhelmina, dochter van S. Lont cn G. Wit; Ewe., z.v. G. Pathuis en W. Oost; Petrus Jó hannes, z.v. J. Nuij en D. K. M. Strooper; Arie, zv. R. Bras en A. Schoori; Jan z.v. H. Kuut en M. Bakker. Ondertrouwd: J. Wit en D. Slikker. Getrouwd: Geene. Overleden: S. Doves, oud 82 jaren, wedn. van II. de Boer; H. Schutte, oud 27 jaren, echtgenoo- tc van D. Bakker; A. Kool, oud 75 jaren, weduwe van S. Zomerdijk; Gr. Pruimboom, oud 82 jaren, ongehuwd; Jb. Zomerdijk, oud 41 jaren, echtge- Voor Winkeliers verkrijg baar bij Jn. J. BOSKEh Telefoon 22 H.HOEF noot van N. Doves; Ietje Gaastcrland, oud 44 ja ren, echtgenoote van F. Eppinga. BRANDEN. Woensdagavond heeft in de Harselaarscbe eng, onder de gemeente Barneveld, een 'hevige brand gewoed. Terwijl men daar bezig was rog ge te dorschen, hebben vonken uit de dorschma chine het stroo doen vlam vatten. Dientengevol ge zijn doo1' het vuur verteerd ongeveer 25 000 pond stroo, 40 hl rogge en circa 20 vim nog on- gedorsclite rogge, alles toebehoorende aan de heeren H. v. Beek, J. Gaasbeek en R. v. d. Kemp te Voorthuizen. Bovendien zijn in vlammen op gegaan de dorschmachlno en de tractor, die par ticulier eigendom waren van genoemden v. d. Kemp. Niets was verzekerd. - KIND GESTIKT. Te Losser (O.) heeft het tweejarig kindje van N. een speentje in de keel gekregen. De moeder liep op een draf met het kind naar den dokter. Toen zij daar kwam was het kind reeds dool' verstikking overleden. HET EEUWIGE SMEULENDE PEUKJE. Te Drohobycx (Polen) is Woensdagmiddag door de onvoorzichtigheid van een chauffeur, die een brandende sigaret wegwierp een huis, waarin zich een opslagplaats voor benzine cn petroleum bevond, in brand geraakt. Door do ontploffing van de benzine in den kelder stortte het huis in. Eerst na vier uur ingespannen ar beid gelukte het de brandweer het vuur te be - perken cn de stad voor verschrikkelijk onheil te bewaren. De chauffeur, die het ongeluk ver oorzaakte en twee andere persoden zijn bij de ontploffing omgekomen, terwijl 15 personen brandwonden opliepen. ZWARE ONWEREN. Een zestigtal dooden. Het B. T. A. meldt, dat volgens berichten uit Madrid aan de bladen de jongste onweren een zestigtal dooden en bijkans tweehonderd gewon den hebben veroorzaakt. Talrijke gebieden zijn voerstroomd en overal voeren de wateren i ijken en allerlei voorwerpen aan. Op vele plaatsen sloeg de bliksem in. De schade loopt in de millloenen. y Parijs, 2 Sept. (V. D.) Het „Journal" bevat na dere bijzonderheden over het noodweer, dat in Spanje gewoed heeft. In de provincie .1 Irricria werden acht personen gedood en vijf zwaar ge wond; te Malaga werden vijf personen gedood en achttien gewond; in de/i>ro.vincie Toledo be draagt het aantal dooden zeven cn het aantal ge wonden zestig, terwijl te Cordova vier personen gedood werden. Het spoorwegongeluk op de lijn Valencia heeft 24 dooden en 88 gewonden ge ëischt Deze rampen zijn dus verschrikkelijK. MARKTBERICHTEN. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend G. A. Purmerend, 31 Augustus 1926. Weekbericht. Aanvoer 18568 Eendeieren per 100 5.70 4 5.90. 39896 Kippeneieren 70 Kg. 8.50 4 9 65'66 Kg 7.80 a 8 63/64 Kg. 7.10 a 7.70 60/62 7 a 7,10 58/59 Kg. 6.60 a 6.90 56/57 Kg. 6.50 4 6.60 50/55 f 5 4 f 5.50. SCHAGEN, 2 Sept. 1926. Op de heden gehou den weekmqrkt waren aangevoerd 2 Paarlen 160 a 325 10 stieren 110 a 350 45 Geldekoei- e.i (mag.) 170 a 260 85 Idem (vette) 275 a 400 20 Kalikoeien 200 4 340 3 Pinken 80 4 120 24 Nuchtere kalveren f 10 4 24 42 Scha - pen (magere) 16 4 20 295 Idem (vette 28 4 36 197 lammeren 12 4 17 2 Bokken en getren f 3 a 13; Varkens (mag.) 30 a 36 40 Idem (vette) per Kg. 0.74 4 0.80 253 biggen 18 a 26 20 Konijnen 0.50 a 1,70 282 Kippen 0.75 4 1.50 Hanen 0.50 4 1,20 156 Kg. boter 1 50 4 1.70 a 1.90. SCHAGEN, 2 Sept. Aanvoer en prijzen waren op de heden gehouden eiermarkt 3581 kipeieren'f 6 4 6.40 4 6.80 per 100 664 eendeieren 5.20 a 5.60 a 6 per 100. HOORN, 2 Sept. 1926. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 12 stapels kleine fabriek'skaas 39 £5 stapels kleine boerenkaas 39 llstapels boeren com missie kaas 41 totaal 48 stapels, wegende 32962 kilo. Handel stug. ONDERTROUWD: A. GIELIS en N .KOOIJ Jd. Wieringen, 3 September 1926. Huwelijksvoltrekking, 19 Sept. d.a.v. Links Kondoeriotis, rechts Pangalos, de oud premier van Griekenland, die door eerstgenoem de gedurende zijn vacaptie werd opgelicht, door welke staatsgreep Kondoeriotis zich, althans voorloopig van de regeering heeft meester ge maakt.

Wieringer courant | 1926 | | pagina 2