Wenteltrap. 17e Jaarjransr. Dinsdag 14 September 1926. No. 82 NIEUWS- EN ADVER^NTIEBLAD VOOR IS WIERINGEN EN OMSTREKEN •WIERINGER COURANT* JOHN J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER I MODE. EEN MOOIE HERFST JAPON. Fijn Travers in een frambozenroode kleur wordt gebruikt om dezen herfstjapon samen te slellen. De kraag en manchetten zijn van fijn wit mousseline, gerimpeld en afgezet met een randje valencienne kant. De ceintuur is van wit peau de Buéde en de fluweelen strik is zwart. Dezelfde fijn mousseline met kant afgezette manchetjes en kraag kunnen ook zeer wel dienen om een ouden blauwen serge japon wat op te ha len en als wit er niet al te best bij zou staan, dan kan men ze namaken in thee- of koffiekleur. Mooi georgette in een diepen crème tint, afgezet in precies dezelfde kleur is ook zeer aantrekke lijk. Knipaptronen van dezen japon zijn verkrijg baar in do maten 42, 44, 46 en 48 onder opgave van No. 1133, aan het Bureau van dit blad. Kos- lon 55 cents NUTTIGE WENKEN. VOOR DE HUISVROUW. Kleine opmerkingen. Om fijne kant een beetje itijfheld stijfheid te verleenen, moet men ze even in melk wasschen en strijken. Wanneer do laden van het bureau van den icer des huizes niet gemakkelijk schuiven, neem :e er dan even uit en wrijf er met een stuk harde :cep overheen. Schuif ze er dan maar weer in :e glijden prachtig heen en weer Houd palmen altijd verre van gaslicht en gas licht en ook uit den tocht. Ze kunnen er niet egen. Wanneer go een lange zoom moet stikken op Ic machine, gebruik dan geribbelde papierklem- netjes om de einden op elkaar te houden. Go zult r plezier van hebben. MARKTOVERZICHT. De SCHAGER markt was Donderdag overvoerd iet slachtvee. Natuurlijk was de kwaliteit zeer erschillend. Jonge koeien van eerste kwaliteit FEUILLETON. Naar het Amerikaansch van MART ROBERTS RINEHARI. Liddy was in mijn kleedkamer haar oogcn za- en verdacht rood en ze was bezig om de rochlur- l ouw in het linkerarmsgat van een nieuwe blou- voor mij te zetten. Ik was te veel in de war om aanmerkingen op te maken. I „Wat voor naam heeft die nieuwe keukenmeid 'gegeven 1" vroeg ze. „Bliss, Mattie, Bliss", antwoordde ik. ..Bliss. M. B. Nu dat staat niet op haar koffer, (ar staat N F. C. op." Ik verdiepte me niet verder in de nieuwe keu - nmeid en haar voorletters. Ik zette mijn hoed i en liet een Victoria voor komen. Als ik een- aal tot iets besloten ben, kom ik er niet gemak- lijk van terug. Wanner ging mee als koetsier vond het blijkbaar beneden z'n waardigheid bestuurde het koetspaard alsof het een auto is, met z'n linkervoet zoekend naar een rem en 'ergeefs naar een hoorn grijpend als er een md over den weg liep. Warner had iets op z'n hart en tpen we een- lal op den grooten weg w'aren, kwam hij er mee »r den dag „Juffrouw Innes" zei hij. „Ik heb gisteren een ik van een gesprek gehoord, dat ik niet begreep t ging mij ook eigenlijk nietst aan, maar het it me nu toch beter, dat ik het u vertel. Gister- ddag tnen juffrouw Gertrude en u dit waren, d ik de auto weer zoo'n beetje in orde gemaakt den brand, en ik ging naar de bibliotheek om neer Innes te vragen, of hij er eens naar wilde ken. „Juffrouw Liddy zei dat hij in de huiska- r zat en terwijl ik halverwege de bibliotheek i, hoorde ik hem met iemand praten. Hij een heen en weer te loopen en ik verzeker u, hij razend was." •Wat zei hij V' Het eerst wat ik hoorde was neem me niet V «lijk, juffrouw Innes, maar hij zei het„Die VERSCHIJNT ELKBN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. worden vrij algemeen weinig aangewend. Deze zijn dan ook altijd wel tegen iets hooger prijs te plaatsen. Donderdag werd hiervoor 1,05 ft 1,06 per Kg. betaald. Het groote meerendeel is van 2e en 3e kwaliteitdat nog niet klaar is. Waarom de boeren, bij de overvloed van gras deze koeien al opruimen kan alleen zitten in de vrees, dat de prijzen nog meer zullen terugloopen. Nu ontvan gen zij voor 2e kw. 0.85 k 0.90 en voor 3e 0.60 0.75. De handel in bedrijfsvee is stug, bijzonder stug. In andere Jaren zag men om dezen tijd reeds graskalveren en pinken aangevoerd, die dan koopers vonden bij de boeren, bij tusschen- porsonen, voor andere markten, of bij kooplieden voor de worstfabrieken. Tot heden ontbreekt die handel geheel, naar wij vernamen uit vrees voor een strop. Melk- en kalfkoeien blijven stug. Nuch tere kalveren liepen van 8 tot 28. De aanvoer van schapen was weer yrij belangrijk. De handel was flauw, de prijs liep voor- de gewone vette schapen van 32,tot 34,Wel werd er een rouzenkoppel van G. Smit, Barslngerhorn, ver - kocht voor 38.50, maar de beesten waren er naar. Naar schatting 140 pond. Varkens met een klein te kort, liepen tot 381/a cent, G. de Wit, Stolpen 38 cent kreeg J. Brak, Groote Sloot, beiden te Zijpe. SCHAGEN- In de alhier gehouden feestweek zijn weer een 10-tal personen bekeurd, wegens het gemis van een belastingplaatje aan hun rij wiel. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik u een plaatsje in uw blad. Naar aanleiding van uw stukje in de W. C., mij aangaand, hoop ik dat u eerst voor u er zoo iets in schrijft even beter moet nagaan hoever die waarheid strekt want zeggen en schrijven kan men veel want dat ik vroeger voorwaardelijk gestraft ben en niet gunstig bekend sta bij mijn medearbeiders en dat dat zoo verhandeld is aan •Ie rechtbank, is allemaal leugen. En als u nage dacht had, had u dat zelf wel geweten want het mij ten laste gelegde feit is beboet en als men voorwaardelijk heeft, hoe zou dat dan gekomen zijn 7 En bovendien de Officier eischte boete, om dat hij naging, dat het touw niet genomen was om te houden, maar geleend en te lang gewacht eer het terug gebracht was en ik nooit van iets dergelijks beschuldigd ben. Mijn dank voor de plaatsruimte. N. TIJSEN. Wieringen, Sept. 1926. Ofschoon wij den schrijver van bovenstaande reeds mondeling mededeelden, dat wij rechtbank verslagen plaatsen, zooals ze ons onder de oneen komen, zonder daarin Iets te veranderen of uit te laten, schijnt Tijsen toch van oordeel, dat de Inhoud van 'n dusdanig verslag uit onze pen vloeit en we jegens hem verschillende leugens deblteeren Natuurlijk kunnen er onjuistheden In zulk 'n verslag voorkomen, ofschoon dit de eerste maal Is dat wij daaromtrent aanmerkingen ontvingen De Heer Tiiscn houdt ons ten goede als wij op merken. dat 't woord ..leugen" los on z'n tong ligt Immers ook de getuige stond volgens hem onenhaarliik te Hepen." Verder willen wij er gaarne eens studie van vcrvl schurk", zei hij. Teon zei er Iemand anders wat een vrouw. Ze zei„Ik heb ze nog gewaar schuwd, maar ze dachten dat lk bang zou zijn." „Een vrouw I En ben je niet gaan kijken wie het was 7" „Ik ben geen spion, juffrouw Innes", zei War - ner vol waardigheid. Ze zei„Ik begreep dadelijk al dat er iets niet In den haak was. Eon man, die den eenen dag spriglevend Is, gaat den volgenden dag niet dood zonder dat er een reden voor is 1" Ik dacht, dat ze het over Thomas had." „En je weet niet wie het was 1" riep ik uit. „Warner, je hadt daal' den sleutel van het heele geheim voor 't grijpen 1" Enfin, er wns verder niets aan te doen. Ik be sloot om nog eens een onderzoek in te stellen als ik weer thuis was en in dien tusaphentljd nam mijn plan al mijn aandacht in beslag. Ik wilde namelijk Louise Armstrong opzoeken en probee- ren van haar te weten te komen, wat ze wist, of vermoedde over Halsey. Maar ook hier slaagde Ik niet. Een keurig dienstmeisje dded mij open, maar ze bleef breeduit in de deur staan en zonder mij belachelijk te maken, kon ik haar onmogelijk op zij duwen. „Juffrouw Armstrong is erg ziek en kan nie mand ontvangen", zei ze. Ik geloofde er niets van „En mevrouw Armstrong is die ook ziek 7" „Die is bij juffrouw Louise en wil niet gestoord orden ,Zeg haar dan, dat juffrouw Innes haar graag zou willen spreken over een zaak van het groot ste gewicht." „Het zou niets helpen, juffrouw Innes. Zo heeft mij strenge instructies gegeven." Op dat oogenblik klonk er een zware stap op de trap. Over den schouder van het dienstmeisje heen zag ik een bekende grijze haardos en even la*er stond ik van aangezicht tot aangezicht met dokter Stewart. Hij keek heel ernstig en van zijn gewone opgewektheid was weinig te bespeuren. U is net degeen die lk hebben moet," zei hij dadelijk. „Stuur uw rijtuigje weg, dan zal ik u thuis brengen. Wat is er met uw neef gebeurd 7" ,Hij is verdwenen, dokter. Dat niet alleen, maar alles wijst er op, dat hij ontvoerd is, of. Ik kon niet verder. Zwijgend hielp de dokter mij in zijn karretje en zwijgend reden we een eindje door Toen keek hij mij aan. „Vertel u mij nu eens alles" zei hij, en hij luls- ADVERTENTI8N: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. maken, wat 't verschil is tusschen „kapen" en „ongevraagd Ieenen en niet terugbrengen." Redactie W. C. RAAD VAN ARBEID TE HOORN. Door den Raad van Arbeid te Hoorn zijn, voor het afsluiten van Vrijwillige Rijkspensioenen ver zekeringen van 3 tot 20 gulden per week en het in ontvangst nemen van de premiën met ingang van 1 September 1926 de volgende Agenten aan gewezen M. J. Groot te Hoorn voor de Gemeenten Hoorn Berkhout, Avenhorn, Hensbroek, Obdam, Schel linkhout, Wijdenes en Ursem C. J. Dudink te Blokker voor de Gemeenten Blokker, Midwoud, Nibbexwoud, Sijbecarspel, Spanbroek, Westwoud, Wognum en Zwaag S. Ooteman te Grootebroek voor de Gemeenten Andijk, Bovenkarspel, Enkhuizen, Grootebroek, Hoogkarspel, Venhuizen en Wervershoof J. Keetman te Nieuwe Niedorp voor de Gemeen ten Abbekerk, Hoogwoud, Nieuwe- en Oude Nie dorp, Medemblik, Opmeer, Opperdoes, Twlsk en Winkel J. Geusebroek te Oosthulzen voor de Gemeen ten Beemster, Beets, Edam, Graft, Kwadijk, Mid- delie, Oosthuizen, de Rijp, Schermer, Schermer- horn, Warder en Oudendijk G. Schaap te Purmerend voor de Gemeenten Broek in Waterland, Ilpendam, Jisp, Katwoude, Landsmeer, Monnickendam, Oostzaan, Purme rend en Wijde Wormer C. Stavenuiter te Volendam P. Zeeman te Marken en W. de Vries te Urk. Uitslutend voor het afsluiten van verzekerin gen zijn verder werkzaam de heeren H. de Vries Ez. te Edam, S. Kaij te Wervershoof, A. Vet te A- venhorn, K Ligthart te Wognum, C. Homan te Berkhout en Jb. v. d. Lingen tte Minnickendam. De Raad van Arbeid te Hoorn stelt zich gaarne bereid tot het geven van alle gewenschte inlich tingen. Van bovenstaande gelieve de lezers goede nota te nemen. BINNENL. NIEUWS. BOTERKNOEISTER VOOR 't GERECHT. Te Winschoten heeft voor de Rechtbank in hoo gor beroep terecht gestaan Naatje R., 53 Jaar, vrouw van K. A., te Barlage, die door den kan - tonrechter te Winschoten was veroordeeld we gens overtreding der Boterwet, tot 150 boete of 150 dagen hechtenis. Zij had vier halve K.G. boter h 90 ct. verkocht aan Joh. Moed, die spoedig daarna met den boter visiteur bij haar kwam en een monster boter nam. Het O. M eischte 250 boete of 100 dag. hecht. EINDELIJK TEGEN WOESTE RIJDERS. Te Brussel is door fietsers en voetgangers een verdedigingsbond tegen „doodrijders" (wegdui- vels of fo wel (te) snel rijdende automobilisten) oi gericht. EEN GEVAARLIJKE AARDIGHEID. Donderdagmiddag zeg kapt. Von Frcitag Drab be, die per auto den Amersfoortschestraatweg passeerde, een meisje op den weg liggen. Ze lag terde zonder mij in de reden te vallen. „En denkt u dat Louise er iets van weet vroeg hij toen ik klaar was met m'n verhaal. „Ik ben er zelfs van overtuigd. En dit is het beste bewijs :ze vroeg mij of er ook bericht van hem gekomen was, en of er nog nieuws was. en of er nog nieuws was. Ze wil Walker niet zien, en ze heeft mij laten beloven dat ik naar u toe zou gaan, om u dit te zeggen ,ga door met naar hem te zoeken. Probeer hem zoo spedig mogelijk te vinden. Hij ls in leven." „Nu, zei ik „als ze dat weet, weet ze nog wel meer. Ik vind haar wreed en ondankbaar." „Ze is erg ziek," zei hij op ernstigen toon. ,Noch u, noch ik kunnen haar veroordcelen voor we alles weten. Zoowel zij als haar moeder zijn schimmen van wat ze vroeger waren. Achter dit alles deze twee plotselinge sterfgevallen, de be- rooving aan de bank, de inbrekerij op Zonnehoek en de verdwijning van Halsey, schuilt een geheim dat den een of anderen dag moet uitkomen, let op mijn woorden. En als het uitkomt zullen we zien, dat Louise Armstrong ook een slachtoffer was." lk had niet opgelet waar we heen reden, maar nu zag ik, dat we naast de spoorbaan stonden, begreep ik dat daar een auto gevonden was. Be halve wat stukjes gespinterd hout op den grond was er geen enkel spoor meer van het ongeluk te bekennen. „Waar is de goederentrein die werd aangere den 7" vroeg de dokter aan een der omstanders „Die is vanmorgen vroeg al weggehaald." Hier werden we ook niets wijzer. Hij wees mij het huisje aan, waar de oude vrouw en haar dochter woonden, die het lawaai hadden gehoord en twee menschen naast de auto hadden zien staan. Toen reden we langzaam naar huis. Ik liet mij door den dokter afzetten en liep naar huis langs de portierswoning waar we eerst I.ouise hadden gevonden, en later Thomas langs de oprijlaan, waar ik een man had gezien, die in het donker naar de portierswoning stond te sta ren, en waar Rosle later zoo geschrokken was langs de oostelijke waar nog maar zoo kort gele den die heftige poging was gedaan om 't huis binnen te dringen, en waar Liddy en ik al twee weken geleden die vreemde vrouw hadden zien staan. Niet ver van den westelijken vleugel ai lag de ruïne van den verbrandden stal. Ik voelde me zelf als een ruïne, toen ik even op de veranda staan bleef, voor ik het huis binnen ging. BUBEAUl Hlppolytushosl Wteringaa. ïelaf. lntoroomm. No. lt, badend in haar bloed en in bewusteloozcn toe stand Het meisje werd opgenomen en naar het militair hospitaal te Naarden vervoerd, waar een ernstige hoofdwonde behandeld werd. Het kind wist zich alleen to herinneren, dat ze op een rij wiel gezeten zich had laten voortslepen door een vrachtauto. Waarschijnlijk is ze daarbij gevallen. Haar toestand was gelukkig van dien aard, dat ze per auto naar haar woning te Laren kon wor den vervoerd. MET EEN MES IN DEN RUG GESTOKEN. Te Overhovon bij Sittard raakten Donderdag de zwagers P. en C. in twist over het verdeden van een stuk grond uit een nalatenschap. Hierbij werd ook van het mes gebruikt gemaakt en stak C. zijn zwager verschillende malen in den rug. P. werd zeei ernstig gekwetst naar het in de na bijheid gelegen klooster overgebracht, waar ge neeskundige hulp kon worden verleend. C. is door de marechaussee gearresteerd. Men vreest, dat P. hét leven er bij in zal schieten. DE WRAAK EENER MOEDER. Toen een boerin uit Andenne ee ndezer dagen baar pluimvee wilde verzorgen, bemekte zij, dat een kip, moeder van 13 kuikentjes, was verdwe nen. Twee kuikentjes lagen zielloos ter aarde, do andere zochten al piepend naar de warme be schutting van de kloek. In een schuur werd de hen gevonden, woedend klapwiekend en bezig een rat aan te vallen, die over het geheelo li chaam was gewond door den snavel van de kip. liet vermoorden van de twee kuikentjes heeft de rat met den dood moeten bekoopen. PAARD-, MOTOR- EN WEGBELASTING. Volgens het ingediende ontwerp op de wegen belasting worden alleen motoren belast. De paar den zijn vrijgesteld, hetgeen nogal wat critiek heeft uitgelokt. „Het Platteland" noemt de critiek ongegrond. Het is n.1. gebleken, dat de paarden, zegt het blad, met name die van de landbouwers, niet zoozeer de wegen benadeelen. Als bewijs voort het aan de beheerder van den 4 K.M., langen weg tusschen Goes en Katsche Veer heeft mede gedeeld, dat toen die weg 8 of 9 jaar geleden, nog een grindweg was en alleen werd gebruikt door paarden, de onderhoudskosten jaarlijks 600 bedroegen, dus overeenkomende met rond 1000 •hans Toen de motor-omnibussen van den weg ge bruik maakten, heeft de beheerder een macadam hek van 15 c.M. dikte aangebrachtdit dek is niet stoomwalsen en in gewalst en ieder jaar is de weg geteerd. Thans kost de weg echter jaar lijks 3000 aan onderhoud en is nog niet goed te noemen. Een andero reden, dat men de paardentractie niet in het ontworp heeft opgenomen, bestaat hierin, dat de landbouwer-grondgebruiker reeds polderlaston betaalt, waaruit ook het onderhoud' ven de wegen die hij gebruikt, wordt bestreden. Ook zal do boer niet het meest profiteeren van het wegenfonds, daar hij in hoofdzaak van se cundaire en tertiaire wegen, die hij zelf onder houdt, gebruik maakt. BOERDERIJ AFGEBRAND. DAAD VAN EEN WAANZINNIGE. Zaterdagavond heeft zich nabij de Devermoer Gedurende mijn afwezigheid waren er twee detectieves aangekomen en het was een heele op luchting om aan hen de verantwoordelijkheid voor de bewaking van huis en tuin over te laten. Ze vertelde mij dat meneer Jamieson nog meer mmschen had geroepen om den vermiste to zoe ken en dat de heele streek in alle richtingen door kruist werd. Dien middag verloor ik weer een van mijn per soneel. Liddy stond mij op te wachten en vertel de me dat de nieuwe keukenmeid verdwenen was bepakt en bezakt, zonder op haar loon te wach ten. Niemand had de bezoekster binnen gelaten, die Warner in de bibliotheek met Halsey had hooren praten tenzij misschien de verdwenen keukenmeid. Weer kwam ik niets verder en draaide steeds in een kringetje rond. Wie is Nlna Carrlngton Die vier dagen van Zaterdag tot den danropvol- genden Dinsdag, leefden we 'n toestand van af schuwelijke spanning. We- aten alleen als Liddy ons wat bracht, en dan nog heel weinig. De kran ten waren er natuurlijk achter gekomen en we werden belegerd door reporters. Uit alle deelen van ons land kwamen aanwijzingen die fout ble ken te zijn en ons telkens hoop gaven, en toch op niets uitliepen. Jamieson nam persoonlijk de leiding op zich van het georganiseerde onderzoek en lederen a- vond, waar hij ook was, belde hij ons interlocaal op. Het was altijd weer hetzelfde „Vandaag niets gevonden. Heb weer een nieuw spoor. Mro- gen zullen we wel meer succes hebben." En wan hopig hingen we het toestel weer op en bleven wachten. Dat nietsdoen was verschrikkelijk. Liddy huil de den heelen dag, en omdat ze wist dat lk zoo liet land had aan tranen, stond ze hoorbaar om een hoekje te snuiven. „Lach dan toch in 's hemelsnaam 1" snauwde ik haar toe En haar wanhopige poging om te glimlachen,, met haar roode neus en gezwollen oogen, bezorgde mij een zenuwachtige lachbui. Ik lachte en huilde tegelijk en even later zaten we samen als 'n paar oude dwazen met dezelfde zakdoek onze tranen te drogen. r— (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1926 | | pagina 1