r rp'j Spit in den rug en Spier- verrekkingen dadelijk wrijven met Akker'a Kloosterbalsem te Agerlo een ernstig drama afgespeeld. De be woner van de boerderij aldaar, een zekere Van Beek, stak in een vlaag van waanzin op den zol der de hooivoorraad in braand. De ongelukkige 1 leef zelf in het pand achter. Eerst na geruimen tijd kon hij daaruit verwij derd worden De landbouwer Pastoor uit Eldrik droeg hem uit het brandendo huis. Hierbij liep 'deze brandwonden aan de armen op. Van Beek zelf had zware brandwonden aan het geheell lichaam bekomen. Hij werd in hoogst bedenkelijken toestand ln het ziekenhuis te Does burg opgenomen, waar hij weldra overleed. In dezen brand is nog een twaaltal varken» omgekomen. DE „HANDIGE" BOER. In ons verslag van de ramp hebben wij melding gemaakt, dat een boer entrée hief van zijn land naast de spoorbaan. Het „Leidsche Dagblad" schrijft vertoornd o ver don man, die onder het motto „zaken zijn za ken" zich niet ontzag om een toegangsprijs te heffen o op zijn terrein te komen, eerst twee kwartjes, toen en kwartjelater een dubbel tje, alsof het een publieke vermakelijkheid was. Iedereen heeft er zich aan geërgerd, niet hot minst do autoriteiten op do plaats van het onge luk. Maar zooals wij reeds zeiden, formeel is er niets aan te doen, do boer mag met zijn grond doen wat hij wil, niemand kan hem een dergelijk on-piëteit volle daad beletten. Maar zijn karakter wordt het best gedemon steerd, aldus het L. D„ door het volgende De heer Charles Braakensiek, de broer van me vrouw Greta LoboBraakensiek, had zich gister naar de Vink begeven, teneinde eenlge informa ties in te winnen over de eigendommen van zijn zuster en zwager. Hij kwam terecht bij den boer die blijkbaar geld het eenigo belangrijke van de ze wereld vindt en moest ook betalen. Schamper merkte de heer Braakensiek op Moet voor deze publieke veimakelijkheld geen belasting betaald worden Noemt u dit een publieke vermakelijkheid vroeg de boer. Ik niet, antwoordde de heer B., maar u blijk baar wel. Toen de heer Braakensiek zich bekend maakte als de broer van een der slachtoffers, weigerde de boer hem zonder betaling door te laten met de nogal sinisterie en hartelooze opmerking Nou, die is toch al dood. Wij meonen, dat de man hiermee voldoende ge tvpeerd is Overigens, hij is niet de eenige want het is ook bekend, dat de menschen, die er voor eorpen, dat de soldaten, die bewakingsdiens ten verrichten, wat te eten en te drinken krijgen, ook speciale prijzen gemaakt hebben en voor ën klein broodje hier rustig 44 cent laten betalen. Er zijn toch altijd individuen, die profiteeren moeten van een ongeluk Ook Zondag heeft de ze boer „goede zaken" gemaakt. GEMEENTE WIERINGEN. POLTIE. Gevonden een kinderhandtaschje, inh. een rozekrans met witbeenen kruisje. orloren eon rijwiel belastingmerk met gat er in, voor onvermogende. Inl. b.d. Gem. Veldw. DE FLORA - FEESTEN, DEN OEVER 't Was alsof de natuuur Zondag j.1. beslist wil do medewerken, om het traditioneelo Oeevrsche Feest te doen slagen; de barometer daalde, en de lucht was zwaar bewolkt. „Regen" voorspel den de ouden van dagen; „Alles Regen" profi teerden de zeelieden. 't Sttond er slecht voor! Doch ondanks dit alles kwamen auto's en bus sen vol aanzetten, stroomden de bezoekers naar het Oostdeel van Wieringen, naar het feest Ja, het was feest te Den Oever. Reeds aan het begin van het dorp, ontwaarden wij de Holland- sche driekleur en 'n bord „Naar het feestterrein. Doch wij gaan deze ingang voorbij. Immers de hoofdschotel van het feest, „de bloemententoon - stelling" wacht op belangstellenden. Door een met groen versierde eerepoort kwam men in do kapel en het trof ons weer hoe groot de mooie collectie bloemen en planten was, hoe keu rig de rangschikking en de stemmigo versiering van het gebouw zelve. Hieruit sprak weer de sa menwerking en ijver, die Den Oever zoo ken merkt De voorzitter van „Flora" do heer C. M. Tijson sprak.hier 't openingswoord, waarbij de r i nsch, dat „alles goed mocht slagen Hieronder laten wij do prijswinners volgen. Blad Begonia le prijs C. Snooij 2e W. Heij- blok 3e N Stadig 4e C. Tijsen M.Jz. 5e P Her mans 6e Wed. J. Hermans 7e J. Bakker Jacz. 8e J. Bakker 9e J. Poel10 C. Kool Senior Be- stuursprijs Jb. Kaan en Jb. Heijblok. Begonia Semperflorens le prijs P. Hermams, 2c Jb. Bakker Se Jb. Kaan 4e Alb. Klein Sz. 5e Jb. Lont Cz. O.land 6e H. Stadig 7e Wed. J. Hermans 8e Wed. J. Hegeman 9e S. de Jongh 10e N. KoolBestuursprijs S. Koorn V. Koorn J.Vz. Mooist gekweekte Plantle prijs P. Hermans 2e C. Kool Cz.3e J. Koorn 4e Wed. J. Hermans 5o J. PoelBestuursprijs D. Bakker C. Rot gans V. Koorn J.Vz. J. Bakker Johz., V. Koorn Jz., S. Koorn Pz., V. Koorn J.Vz., C. Wagemaker; J. Tijsen, M. Koorn. Groepen le prijs M. Heijblok 2e N. Stadig 8» Wed. Hegeman 4e Jb. Lont Cz. O.-land; 5e S. Koorn Sz 6e A. Klein Sz. Bestuursprijs H. Stadig S. Bakker Jz. J. Rotgans C. Koorn Vz. Bouquetten Schoolkinderen 44 stuks le prijs Heintje Tijsen Jd. 2e Gree Gorter 3e Toontje v. Glnkel 4e Maartje Rotgans Jd. 5e Mina Koorn Vd 6e Elb Rotgans Gz 7e Trijntje Koorn Vd. Als 'n bijznoderheid dient vermeld dat er dit jaar voor 't eerst kinderbouquetjes op de tentoon stelling waren. Inderdaad 'n goede gedachte. Im mers 'n mooi bouquet samen te stellen is voor de kleinen: kunst, leerzaam en nuttig. En nu naar het feestterrein „Duizend menschen zijn de controle reeds gepasseerd", zoo verzeker de ons de heer Koorn, het bestuurslid, dat zorg de dat regelmatig de kwartjes binnenkwamen De atletiekwedstrijden waren reeds in vollen gang. 't Programma was overvol, en vier a vijf wedstrijden werden tegelijk afgewerkt om op tijd gereed te kunnen zijn. Het publiek kon zoo alles niet bijhouden en veel moois ging voor ve len ongezien voorbij. Wel zagen wij, dat het hard loopen en hoogspringen de meeste aandacht trok Jammer, dat zich hierbij nog 'n incident voordeed en 'n mededinger van „Zeemacht op z'n hoofd te recht kwam. Hij werd nadat bij bijgekomen was door 'n sergeant van 't terrein gebracht. Wij willen ook vooral niet vergeten bij deze wedstrijden de muziek vah Apolio te noèineti; ótt vermoeid hebben dc muzikanten den geheclen middag geblazen om 't genot op 't terrein te ver- hoogen. Na afloop van 't programma, was er alweer 'n ander corps, dat voor hun inviel. Het was do Oevorsche Mandolineclub, die bij de prijs uitreiking in de Kapel haar zachte klanken deed hooren. Zelfs werd op verzoek nog een nummer herhaald. Uitslag der Athletiek-Wedstrijden v. d. H.A K. op 12 Sept alhier 100 Meter hardloopen heeren le prijs H. Kra met, „Zeemacht" 11.5 sec. 2e K. Schenk, „Olym pia" 11.8 sec 3e H. Numeijer, „Pro Patria" 12 sec Kogelstooten heeren le prijs A. de Wolf, „Zee macht" 11.45 Meter 2e Th. Stam „Zeemacht", 10.68 M. 3e A. v. d. Meer 10.23 Verspringen dames le prijs G. Bakker, „O. K. K." 4.32 Meter 2e A. Smit „Olympia" 4.16 3e B. Bakker „Olympia" 4.01. Polshoogspringen heeren le prijs D. de Boer, .Zeomacht" 3.15 M. T, Mantel, „Sparta" (Win kel) 3.00 m. 3o M. de Bruin, „Zeemacht" 2.95 m. 80 Meter hardloopen dames le prijs L. Buter, .Hobo" 10.8 sec. 2e A. Smit „Olympia" 11.6 sec.; 3e Tr. Beets, „Hebe" 11.8 sec. 400 Metter Hardloopen heeren le prijs A. Dor- iijn „O. K. K 59 sec.2e M. Schenk „Olymphla" 60.4 soc. 3e G. Vries, „Sparta" (Winkel) Verspringen Heeren le prijs F. Clordting, .0. K. K." 5 63 Meter 2e L. Gosling „Zeemacht" 5.52 m. 3e A. Oudendijk „Olympia" 5.28. Discuswerpen Heenen.: le prijs Th. Stam 32.05 Meter 2e A de Wolf,.Zeemacht" 31.51 m. 3e L. J. Jansen „O K. K." 28.98 m. 1500 Meter hardloopen heeren le prijs Joh. Pennekamp „D.O.K.E.V." 4.48.2 sec. 2e C. Bak ker „Hercules" 4.59.4 sec. 3e W. Limonard „Geel Wit" 5.5 Hoogspringen heeren le prijs L. J. Jansen „O. K.K." 1.65 M 2e K. Schenk „Olympia" 1.60 m. 3e A. Bakker 1.55 m. Speerwerpen heeren le prijs Th. Stam, „Zee macht" 38 65 Meter 2e J. Groters „Zeemacht" 38.33 m. 3e D. Leisner „Zeemacht" 37.66 m. l X 80 Meter Estafetta dames le pr. „DOKEV" 17.9 sec. 2e „Hebe" 48.1 sec. 3e „P. P." 52.5sec. 4 X 100 Meter Estafetta Heeren le pr. DOKEV 50 sec. 2e „Zeemacht" 50.2 sec. 3e „Olympia" 51 sec. Het vuurwerk des avonds werd weedr door hon dedren bezocht. Het was schitterend. TTet laatste nummer, een Wieringer aak, omstraald door bril landvuur en fonteinen, verwekte 'n luid applaus en bravogeroep. Deze dag was „af" en een hul de aan 't bestuur van Flora is ons besluit. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND Geboren Grietje, dochter van J. H. Goossen en \an T. Jes Catharina Margaretha, d.v. C. N. Smiers en van J. Huiberts Paulina, d. v. J. A. de Ridder en van M. van Scheers. Thomas, zoon van A. de Graaf en van T. de Jong. - Zondag 12 September 1926 hield de Hard- draverijvereeniging „Vooruitgang" eene harddra verij. De uitslag was het volgende lc prijs 50 „Jonge Bruin" van P. Zinnige te Koegras 2e prijs 25 „Motor" van J. Nottelman Petten 3e prijs 10 „Zwarte Bles" van J. Not telman, Petten 4e prijs 5 „Nora" van P. Quaks, St. Maartensbrug, terwijl verder de volgende paarden troostprijzen verwierven n.1. le Troost- p. ijs 7.50 „Vientje" van P. Voorthuizen, Scha- en 2o troostprijs 5 „Nelly" van J. Strooper 't Zand Vergeleken b)j andere jaren was er on danks, de weersomstandigheden tamelijk veel pu bliek op 't veld. Ook de danszalen waren goed bezet. RAAD VAN ANNA - PAULOWNA. Het is Vrijdag 10 September nam. 3 uur. het tijdstip dat wij ons naar het Poldcrsche stadhuis spoedden ter bijwoning van de Raad-manoevrës Als burgemeester Lovink zijn manschappen in specteert en ziet dat de schoenen goed gepoetst zijn en de boorden smetteloos wit, blijkt ,o ramp bij het appél, dat twee veteranen ontbreken. Papa kossen heeft kwartierzlek onder de wol en en va dertje Kuiken heeft bepaald 'n uiltje na den eten .eknapt en heeft zich niet op tijd uit Morpheus ar men kunnen verlossen. Enfin, hij miste nu niet zooveel! Want de krljgs rtikelen van Ged. Staten, goedkeurinkjes van dit en dat kon hij wel droomen. Zij klonken hem al tijd in dc ooren als 't gedreun van 'n trekzaag en hij werd er zoo nu en dan ietwat melig van. Toch zou hij nu wat missen, immers toen met ietwat luider stem 't Koninklijk besluit werd ge lezen dat burgemeester Lovink opnieuw Pol- dersch commandant was geworden, kon men de oorschelpen der vaderen, zelfs van de meest link- -chen met zichtbaar welegvallen naar den voor zitter zien draaien. Verwachtte men 'n glaasje wijn met koek en 'n Karei I havanna Misschien ook lag 't klaar als 'n klontje, dat er vandaag lichte dienst werd gecommandeerd en men zich geen blaren op de tong behoefde te loo pen Er werden ook moppen getapt. De waterkuip bij de verkochtte noodwoning is onderhands verkocht voor ƒ35.Reuzig Daar wordt de deur opengeworpen en papa Kui ken stuift binnen buiten adem en 'n straal zonne licht bestraalt z'n zwetig aangezicht De preases ■rengt de verkoelende ventilator in werking en de heer Kuiken komt tot zich zelf. Papa Keuris heeft al 'n paar maal gramstorig ge knipoogd en 'n fluitend geluid laten hooren. Hij is toch de uitverkorene, die van de commissie tot. nazien der rekening verslag moet uitbrengen en door zoon (uils-) Kuiken, bromt hij in zich zelf, :ou je je heele les vergeten Maar hij kan beginnen en hij laat 't getallen re genen, dat de pas verkochtte noodwoningkuip ge rust vol zou zijn De gewone dienst sluit met 'n oatig saldo van ƒ9422.92 de kapitaaldienst met 'n batig saldo van ƒ11.84; de rekening van het bur gelijk armbestuur is Piet er uit en Piet er in: niks over; de dienst van 't Eloctrisch bedrijf is jovel- der: ƒ1645.89 over; dat is nog 's boeren De kapi taaldienst heeft hiervan nog 'n nadeelig van 1945.10'/,. Alles was in de beste orde En de heer Keuris spreekt in welgekozen woor den z'n dank jegens hen, die de gemeentedubbel tjes zoo nauwkeurig hebben beheerd. Alléén het zou te afgezaagd zijn, Indien op geen enkel slakje zout werd gelegd. „Ziet u, mijnheer de. voor zitter, enkele posten waren zoo kris en kras door Ikander geboekt, dat we moesten ze uitzoeken als 'n mud erwten En dan hebben sommige per sonen 'n ongespecificeerde, 'n soort imentige dok - tersnota ingediend. Dit is niet wat-je-kol!" Voorzitter stelt de commissie gerust, 't zijn kiel no-aanbesteed-karweitjes-nota's, dus 't is in orde. Do kris-krasboekerij wordt gercorganiseerrd Men springt vanmidda gom met groote brok ken of 't 'n peuleschilletje Is. Na dc goedgekeurde ckening komt toch de begrooting tor tafel geva ren met 'n ontvangst en uitgaaf groot 151026.72'/,, De belastingen worden geraamd op ƒ50.000 Jan tje, betaal Alles wordt aangenomen Ja, het gaat van 'n leien dakje Men is royaal Wijnker krijgt 90 procent van z'n reiskosten te ug; De papa's Stammes en Lubbert krijgen hun baantje als zetter; de tentoonstelling van bolge wassen in Alkmaar krijgt 'n gouden plak van pl. m. 'n half honderd gulden, .maar Plet van der Voort moet 't gelag betalen; hij krijgt geen ver mindering van schoolgeld. Pauze Het woonwagendorp-kluchtsepl staat op 't program. De gemeente kan 'n terreintje hu ren van 't Polderbestuur voor 20 pop om de woén wagensc op neer te planten .Stilte Iedereen zweeg en verdiepte zich in wetenschap- pelijk-humoristische mogelijkheden omtrent het woonwagenkamp. Allen wilden meespelen Eensklaps riep pa Komn met 'n Archimedes-ge zicht: „Heureka! ik ben er. We kloppen er centen uit; wo verhuren 't overtollige grasgewas. Met open mond en ooren luistert men naar Ko- mens lepigheld; alleen voorzitter meent met een zoet glimlachje, dat er bij de woonwagen heeren altijd gras te kort is De heer Koorn, wiens neus we zeker n centime ter zagen langer worden bij Komens leukigheidjo en die hem zoo 't gras voor de voeten had wegge maaid, kreeg nu weer moed. Hij had iets bedacht, waar 'n ander nooit op zou komen Do privaat van de noodwoning Ewijcksluis laten verdwij - nen en op 't terrein plaatsen, Juichte hij. 'n dankbaar knikje van den praeses, oogste hij De heer Kuiken vindt dat er 'n mooi hek bij past het scheelde weinig of pipa van der Ham had de waterleiding er heen gevoerd, en wij ge- looven vast dat de heer Keuris zat te wippen, om radio uit z'n mond te doen ontglippen Echter, hij is te goed bij om hangen aan de an tenne te voorkomen, en slikte 't dus weer in. Om z'n ontembare schapen weer op de goede baan te krijgen sloeg de praeses zich met de ha mer gevoelig op z'n voorzittersknie en vroeg of t spelletje nu maar uit was. Zulk een woonwagen paradijs als de Raad wou stichten zou 't vreemde lingenbezoek op 'n verkeerde manier bevorderen meende hij; en hij sloeg zeker de plank niet mis Er moet 'n lolletje bij en 't terrein wordt ge huurd Dan komt wat ernstigers ter tafel De werkloosheid a.s. winter. Voorzitter heeft al bespreking gehad met de directie Zuiderzee wer ken en heeft voorgesteld het doen graven van 'n sloot langs den Balgdijk. De heer Kuiken wil de belgen verbannen en zoo t'gen burgers bij de boeren te werk stellen. Van der Ham en v.d. Berg huldigen B. en W. om hun activiteit. Van der Ham wijst voorz. nog op n pad dat langs 't nieuwe kanaal gemaakt moet worden; pl.m. 4000 M.; misschien is dit iets voor werkverschaffing. V.d. Berg vindt, als de hoo ge heeren geen Idéé hebben er weinig te halen s. Rij iedere boer één werkman, en dan zou de werk loosheid zoo'n vaart niet loopen. Het zij zoo, laten wij het hoopen De heer Komen stak nog in de rondvraag met 'n net speechje van wal om voorzitter geluk te wenschen met z'n herbenoeming; De burgemees ter dankte en hoopte nog jaren in Den Polder te verblijven; al do andere heeren zaten bij dit ta ferrel goedkeurend te zwijgen Papa v.d Berg komt uit de hoek Met paling baars en snoek Die allen liggen dood Al in de Spoorbuurtsloot. t Is er 'n mooie boel Te kijken naar deez' poel, Ta, dat wordt werkelijk tijd En hiermee heb ik gezeid I Voorzitter belooft onderzoek En daarmee slaan we dicht ons boek AANSCHOUWELIJK HARM TEUN NIEUWS Nieuwsgierige Gerrit blijft waar hij op 'n lad der geklommen is, om 't vuurwerk van Flora be ter te kunnen zien, bij z'n val aan de antennedra den van z'n radio hangen. Z'n vrouw is zielsbe- nauwd en roept: dat jij deer in de lucht hangt is nog niet zoo erg, maar dat je nou ongs heele ra lio an pulver maak. 't Is zongde C- -rrrr^-rft-o».Kpt, GEMEENTE Wieringen VERVOLG FLORA WIERINGEN. Keurmeester der bloemen op de Floratentoen stelling was de heer v. Amesfoort van Helder. Uitslag van de ringrijderij op fietsen van Flo ra was als volgt le pr. Mej. Corn. Bakker Nd. 2e pr. C. Zomerdijk Sz. 3e pr. D. Modder; 4e pr. D Bakker Ez 5e pr. Jac. Bakker (schilder) 6e pr. Mej. Nellie Zomerdijk; 7e pr. E. Kalsbeek. Vcrsii g uitvoering enz. in volgend nummer Men bericht ons, dat de persoon, die Zondag bij 't hhogspringen zoo noodlottig viel, het redelijk goed maakt en zijn werkzaamheden kon hervat ten Heden morgen had op het begin van den af sluitdijk, juist bij de hoek 'n aanrijding plaats tusschen de luxe auto van notaris Obreen en de .i-achtauto van den heer G. Schoof, groentehan delaar van Oosterblokker. Het onderstel van de vrachtauto werd voor 'n groot gedeelte verbrij- lil (d.w.z. 't stuurwerk, radiateur enz. van de auto van denr Obreen werden de lantaarns inge drukt Door het felle zonlicht verblind, had de heer Obreen de auto to laat opgemerkt, waardoor de aanrijding volgde. Gelukkig werd niemand ge deerd. Als het weer gunstig is, geeft Haimonio Don derdagavond weer 'n concert in de tent te Il.hoef Kunt gij U nauwelijks verroeren van de pijn? Waarom laat gij U toch zoo onnoodig kwellen? Gij kunt die pijn direct verdrijven en U afdoend genezen, -Laat U Aelgt snelj Dit heerlijk verwarmende wrljfmlddel dringt tot diep onder de huid door cn vcrdrljh snel de ziektestoffen, welka zich hebben vastgezet. Werkt daarom onovi riroffeH bij rhcumatiek, jicht, stramheid, stjjvc nek cn spierpijnen. MARKTBERICHTEN. Alkmaar, 13 Sept, 1926. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 38 vette koeien 225 4 400 17 Vette kalveren 60 4 140 Vette kalveren per ned. pond 1,20 4 1,50 38 nuchtere kalveren per stuk van 8 4 25 Vette schapen p. ncd. pond 0.75 4 0.77 Zouters p, ned. pond 0.70 4 0.72. Opgave van den marktmeester dor kleine markten te Alkmaar, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 6 tot en met Zaterdag 11 Sept. Kip pen per stuk 0.75 4 1.75 Kuikens per stuk 0.10 4 1 60 Eenden per stuk 0.40 4 2 Konij nen per stuk 0.30 4 3 eenden-eieren per 100 stuks 5.50 kippen-eieren (groothper 100 st. f 7 4 7 50 idem (kleinhandel) 6.50 a 7.75 bo ter (le soort) per half Kg. 0.82'/, tot 0.92ld. (2e soort) 0 70 4 0.80 slnchtduiven 0.15 4 0.20 ionge kippen 1.75 a 2.75. KINDERRUBRIEK. Waar men bang is dat zich vulkanische bron nen onder den Anna Paulownapoldei bevinden, die in de Spoorbuurtslooten uitbarsten en de vis- schen vergiftigen heeft 't Jack Londen Verbond de beschermifereeniglng van (lieren, geleerden; doen overkomen, om de vulkanische gronden van de Spoorbuurt te onderzoeke n. MAUW EN KNOR OP REIS. De Aankomst. Het was den geheelen winter zoo koud geweest, dat Mauw en Knor hun neus bijna niet buiten de deur hadden durven steken en toon nu, op zekeren morgen, het zonnetje plot seling zoo heerlijk scheen, konden zij de verzoo- king niet weerstaan samen 'n boottochtje te ma ken. —Maar, o, wat gebeurde toen opeens Het roer van 't bootje brak en ongemerkt gin gen zij de verkeerde kant uit, zoodat zij bij het '1'oovereiland terecht kwamen Zij gingen aan and en waren eerlijk gezegd 'n beetje bang. Maar gelukkig duurde 't niet lang. 'n Kabouter kwam en riep „Kom mee, dezen kant ultl" Nieuwsgierig volgden Mauw en Knor hem. Wat zou er gebeuren 1 (Volgende weeï: Het Kasteel van den Toovnaar)

Wieringer courant | 1926 | | pagina 2