RIESTADT - SCRAGEN De WeiteItrap HEB BUI PGRTOHI J. 1. BSÏÏ8S PHUllTiBU 17e Jaargang» Vrijdag 17 September 1926. No. 83 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINOEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURANTS •JORN. J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVERi VERSCHIJNT ELKBN DINSDAG en VRUDAG. ABONNEMENTSPRIJS per S maanden 1. ADVERTENTIêN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAUi Hippoiytashoel Wleringem. TeleL Interoemm, No. IA FOTO'S IM EIGEN OMGEVING. Famll lagroapenBaerderljsn an Interieurs. Spoplfolo'a an Induatrlaal werk WORDEN GEMAAKT DOOR ATELIER /.onder verhoogiig ran prijs overal aai kuis te ontbied». EEN JEUGDIGE TARZAN. Jackie Stiong, 8 jaar oud, verdwaalde in de borgen van Oregon en was 4 dagen cn nachten wog. Hij slaagde er in zich te voeden met bessen on visch steeds trachtend zijn weg naar huis te rug te vinden. Het kereltje is gelukkig terugge keerd van zijn zwerftocht. Hij raakte verdwaald terwijl hij met een ouder broertje op een visch tocht was Lieden, dio naar hem zochten, vonden de rporen van een bergleeuw, die het knaapje govolgd was. RECHTZAKEN. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 13 September. WEDERSPANNIGHEID. De niet verschenen verdachte Theodorus Engel te Wicringen heeft zich met geweld verezt op Juni, des avonds kwart over tien tegen den bri g'idier Witvliet. Verdachte verstoorde in kennelijken staat de openbaro orde. Het verzet was nogal niet zoo ernstig. Geëischt werd 20 boete of 20 dagen hecht. Vonnis 15 boete of 15 dagen hecht. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Zitting van 14 September. DIEFSTAL VAN BLOEMBOLLE.N De 46-jarige arbeider Jacob W. te Anna Pau- lowna stond terecht wegens diefstal van verschil lende soorten tulpenbollen ten nadeele van den FEUILLETON. Naar het Amerikaansch van MART ROBERTS RINEHART. talékLeub. t i I No. 28. Allerlei andere dingen gingen natuurlijk ge v oon door maar ze maakten geen indruk op ons. Het ziekenhuis in de stad belde doktor Stewart op, om to vertellen dat do toestand van juffrouw Watson heel ernstig was. Ik hoorde ook dat er pogingen gedaan werden om op wettige wijze mijn huurcontracten te laten eindigen. Louise was nu buiten gevaar maar nog heel ziek, en ze werd zorgvuldig bewaakt door een gediplomeer de verpleegster. In het dorp liep een genacht, zooals Liddy van den slager hoorde, dat Louise en dokter Walker al getrouwd waren en dit be richt bracht mij eindelijk in beweging. Dindags stuurde ik dus om de auto en maakte mij klaar om uit to gaan. Terwijl ik buiten wacht te, zag ik den tuinmansknecht 'n onbeteekenendo oude man, bezig met wieden vlak bij het huis. Een der detectievcs zat een eindje verder naar hem te kijken. Toen hij mij zag stond hij op. „Juffrouw Innes", zei hij terwijl hij zijn hoed al nam, „weet u ook waar Alex, de tuinman is 7" „Neen is hij hier njet 7" vroeg ik. „Sinds gistermiddag is hij verdwenen. Iladt u hem al lang in dienst 7" ,Pas een paar weken." „Kende hij zijn vak 7 Was hij handig „Dat weet ik eigenlijk niet," zei ik vaag. „De tuin ziet er nogal goed uit en ik weet eigenlijk ff weinig van zulke dingen af. Ik weet meer o- vor kamerplanten dan over een tuin." „Deze man," zei hij, op den knecht wijzend, „zegt, dat Alex geen tuinman is, en niets van Jilnnten af weet." „Vreemd is dat", zei ik peinzend. „Toen ik hem kreeg, kwam hij van de familie Bray, die in Europa is „Juist." Do detectieve glimlachte. „Iedere man, die gras kan knippen is nog geen tuinman, juf- Ibollcnkweeker Komen. Hij heeft deze bollen ln zijn eigen grond geplaatst. Verdachte heeft bij den heer Komen als los9e knecht gewerkt. Verdachte beweerde, dat hij met Koomen had besproken, dat hij bollen kon koopen on ook dat hij bollen op zijn eigen grond kon planten om het halfje, omdat Komen bollenland te kort kwam. Door den heer Koomen werd dit ontkend. Ach ter de woning van verdachte zijn aangetroffen 15 bedden bloembollen, ieder van 1 meter breed en 7 meter lang. De Rijksveldwachter Corstanje heeft de zaak ondereocht en heeft heimelijk eenige tulpen uit de bedden van verdachte geplukt. Het bleek dat het soorten waren, die alléén door Koomen wor den verbouwd. De mede-arbeider van verdachte, van Dijk heeft hem kleine hoeveelheden tulpen in een zak je zien mede-nemen, nen buurman heeft hem ge- regeld bollen zien thuisbrengen. Verdachte heelt do bloemknoppen uit het loof verwijderd en in den grond gestopt. Verdachte zeide, dat deze getuige overal ruzie had gehad en hem er in wil laten loopen. De officier achtte het bewijs volledig geleverd on achtto een strenge straf gewenscht. Geëischt werd 3 maanden gevangenisstraf ,Ik noem het verschrikkelijk", zeide Jaap, „ze bonnc allemaal teuge me." BINNENL. NIEUWS. BEROOVING IN DEN TREIN Men moldt uit Haarlemmermeer Een 24-jarig meisje, wonende aan den Aals meerderdijk te Haarlemmermeer, was in Den Haag op familiebezoek geweest en keerde 's a- vonds per trein huiswaarts. Ze nam In Den Haag plaats in een coupé, waarin nog een paar dames en 4 als heer gekleede personen waren gezeten Aan een tusschenstation waren de drie dames uitgestapt, zoodat het meisje alleen nog met de 4 heeren in de coupé zat. Toen de trein het stati on Leiden binnenreed, zeiden de heeren tegen haar „Hier moet u overstappen." En op hetzelf de moment dat ze opstond kreeg ze een hevigen slag op het hoofd, waardoor ze het bewustzijn verloor en neerviel. De vier personen hadden in middels de trein verlaten, met medeneming van het koffertje van het meisje en waren weldra uit het gezicht verdwenen. Toen de conducteur de deur van de coupé wil de sluiten, zag hij de juffrouw naast de bank lig gen. Ze werd het station binnengedragen en bij gebracht en kon spoedig eenige opheldering van het gebeurde geven. „HET GAAT NIET DOOR." Woensdagmorgen zou te Voorburg een paartje in het huwelijk treden. Rijtuigen, familie, bruids bouauetten, kortom alles was aanwezig, behalve de bruidegom, die klaarblijkelijk ten opzichte van het voorgenomen huwelijk van plan veran - derd was, hetgeen bleek uit een telegram, waar mede hij berichtte „het gaat niet door". Na on geveer een uur wachtens moesten de rijtuigen onverrichter zake huiswaarts keeren. EEN PSEUDO-VELDWACHTER. Door de rijkspolitie te Ierseke is procesverbaal rouw Innes, en op het oogenblik zijn we ge neigd om iedereen hier in buurt voor een schurk te houden, tot het tegendeel bewezen is." Toen kwam Warner net met de auto aan en was het gesprek uit. Toen de detectieve het por tier voor mij sloot, zei hij nog „Denkt u er om, dat u hiervan niets tegen A- lex zegt en hem niets laat merken als hij terug komt." Eerst ging ik naar dokter Walker. De dokter was thuis. Hij kwam dadelijk aan de deur van zijn spreekkamer en deed zelfs geen moeite om vriendelijk te schijnen. „Kom binnen," zei hij kortaf. „Ik geloof dat ik maar liever hier blijf, dokter" Zijn gezicht en zijn manier van doen bevielen mij niet. Van zijn overdreven beleefdheid was niet veel meer over en ik vond dat hij er onrus tig uitzag. „Dokter Walker", zei ik, „ik ben hier gekomen om u een paar vragen te doen die u, hoop ik, wel zult willen beantwoorden. Zooals u weet is mijn neef nog niet terecht." „Dat heb ik gehoord", zei hij stijfjes. „Ik geloof dat u ons zoudt kunnen helpen als u wilde en dat brengt me op een van mijn vra gen. Wilt u mij vertellen, welk gesprek u met hem had op den avond, dat hij werd aangeval- jen en ontvoerd 7" „Aangovallen Ontvoerd 1" zei hij met gehui chelde verbazing. „Gelooft u niet dat u een beet je overdrijft, juffrouw Innes Ik hoor dat dit o et de eerste keer is, dat meneer Innes ver - dwenen ls." „U draait er omheen, dokter. Het is een kwes tie van leven en dood. Wilt u mijn vraag beant woorden 7" „Zeker. Hij zei, dat z'n zenuwen van streek wa pen en ik gaf er hem een receptje voor. Eigenlijk heb ik u nu al meer verteld dan mijn beroepsge heim toelaat" Tk kon niet tegen hem zeggen dat hij loog. Mis schien zag hij het wel aan mijn gezicht.- En toen zei ik op goed geluk af „Ik dacht misschien" en ik keek hem scherp aan dat u over Nina Carrington gesproken lindt" Een oogenblik dacht ik dat hij mij wilde slaan. Hij werd doodsbleek en een klein adertje op zijn slaap zwol op en klopte heftig. Toen lachte hij gedwongen.k "MT opgemaakt tegen zekeren G. uit Kapelle, die zich voor rijksveldwachter uitgaf, fietsen aanhield, belastingplaatjes controleerde, en zelfs de netten van visschers ging nameten. EEN LASTIG GETAL. Vorige week Maandag werd te Enschedé een gezin, bestaande uit man, vrouw en acht kinde- •en, uit zijn woning aan den Kamperdijk gezet. Maandag, Dinsdag en Woensdag heeft het heele gezin dan nacht op het politiebureau door gebracht. Overal werd gezocht, doch nergens as een woning te vinden. Het gezin werd daar om gratis onderdak aangeboden in een logement doch daarvan berichtte men geen gebruik te maken. Vooral de vrouw klopte herhaaldelijk bij het gemeentebestuur aan om een woning, echter tevergeefs. Daar de menschen beslist wei gerden in een logement to gaan, zit men hier voor een moeilijk geval, waaraan ook het ge meentebestuur 'niets 1Tan doen. Het kwam zelfs zoo ver, dat de vrouw naar het stadhuis ging met medeneming van haar acht kinderen. Toen haar opnieuw gezegd werd, dat er geen woning te krijgen was, liep ze weg, haar kinderen op het stadhuis achterlatend. In wanhoop heeft ze zich toen eenige verwondingen toegebracht. Zij is nu met de jongste kinderen in het R.K. Ziekenhuis opgenomen, terwijl do man met de andere kinderen in een logement verblijf houdt. PROVINCIAAL NIEUWS. UIT WIERINGERWAARD. Dinsdagmiddag vergaderde de Rundveefokvereeniging onder lei ding van den heer P. Schenk Dz. Aanwezig slechts 4 leden plus voorziter en secretaris. Enkele ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. Een daarvan was van den heer J. Koelemeij te St. Pancras, die zijn mid del tegen mond- en klauwzeer sterk aanbeval. Het cardinale punt voor deze vergadering was naar aanleiding van een schrijven van Barsinger harn over 't houden van een fokveekeuring te Schagen met de omliggende vereenigingen, n.l. Noord- en Zuid-Zijpe, Koegras, Dirkshorn, Nieu we Niedorp, Aartswoud, Wieringen, Wieringer- waard en Barsingerhorn-Schagen. De voorzitter en de heer Daan Kaan hebben J.1. Donderdag vorige week reeds een bespreking ge had met andere besturen. Door laatstgenoemde werd een en ander toege licht. De vereenigingen Aartswoud en Wieringen wenschen niet mede to doen. De bedoeling is om gezamenlijk een fokveekeuring te houden te Scha gen wat tevens een mooie gelegenheid kan znij om te verkoopen. Men komt dan tegemoet aan de bezwaren van kltine vereenigingen, die om financieele redenen niet zelfstandig een keuring kunnen houden. In hoofdzaak zou men willen hebben, kuikalveren, pinken en dikke koeien. Donderdag zal wederom te Schagen worden vergaderd. Na eenige bespreking, waarbij bleek dat alle aanweeigen in beginsel voor een dergelijke fok veekeuring zijn, werd besloten dat de heerén P. Schenk en D. Kaan Kz. gisteren (Donderdag) on ze vereeniging weer zullen vertegenwoordigen. De bedoeling zou zijn om eventueele kosten om te slaan per vereeniging, waarmede de vergade ring zich wel kon vereenigen, doch de heer R. „Wie is Nina Carrington 7" vroeg hij. „Dat hoop ik binnenkort te weten te komen," untwoordde ik en hij kalmeerde dadelijk. Het was duidelijk dat hij doodsbang was voor Nina Carrington. Ons afscheid was kortwe staarden elkaar alleen maar aan over de wachtkamerta fel heen. Toen keerde ik mij om en ging heen. „Naar Richfield," zei ik tegen Warner, en on derweg dacht ik ernstig na. „Nina Carrington. Nina Carrington" zong de motor. „Nina Carrington, N. C." En toen wist ik het even zeker alsof ik het gezien had. Er stond N. C. op den koffer van de vrouw met het pokdalige gezicht. Het leek allemaal zoo eenvou dig. Mattie Blieos was Nina Carrington geweest. Warner had haar stem gehoord in de biblio theek. Ze had Halsey iets verteld, en naar aan leiding daaivan was hij als een razende naar dokter Walker gegaan wat hem misschien zijn leven gekost had. Als we die vrouw konden vinden, zouden we er misschien achter kunnen komen, wat er van Halsey geworden was. We waren nu bijna al in Richfield, en ik liet Warner maar doorrijden, maar mijn gedachten waren er niet bij. Ik dacht aan Halsey op dien gedenkwaardigen avond. Wat had hij tegen I cuise gezegd, en waarom was hij half krank zinnig van angst over hem, naar Zonnehoek to ri, ggekomen Toen de auto voor het huisje van de Tate's stilstond, was ik vastbesloten om Loui se te spreken te krijgen, al moest ik er voor in breken I Bij het huisje wa9 do toestand bijna onveran derd. Juffrouw Tate, de kinderwagen en de kin deren hij den schommel ze waren er allemaal weer. Zij kwam mij tegemoet en 't viel mij op dat haar gezicht niet meer zoo zorgelijk stond. /,e zag er jonger uit. „Ik ben blij dat u teruggekomen is," zei ze. „Ik zal maar eerlijk zijn en u uw geld teruggeven." „Waarom 1" vroeg ik, „is de moeder hier ge weest „Neen, maar wel een andere dame, die voor een maand kostgeld voor hem heeft betaald. Ze praatten een heelen tijd met hem, maar toen ik er hem latei naar vroeg, wist hij haar naam niet." „Een Jonge vrouw T" "*1 „Niet bijzonder jong. Ongeveer veertig jaar, denk ik. Ze was klein en blond, een beetje grijs al, en heel treurig. Ze was zwaar ln den rouw en Tabaksfabriek „De Wakende Leeuw'" Laat 12& - ALKMAAli 70, 30,100,120,140,150, 160, 180,200, 225, 259 ca 350,400, 450 cn 500 cent per pind. Kaan zou toch gaarne een maximum bedrag wil len weten. Het slot van do discussie was, dat on ze vereeniging bereid is, mits elke vereeniging zich garant stelt tot een benaald bedrag. ijB de rondvraag informeert de heer R. Kaan naar het aantal inzendingen voor de te houden keuring alhier op 6 October, waarop do voorzit ter mededeelt dat 134 stuk9 zijn aangegeven. GEMEENTE WIERINGEN. Gecombineerde keuring voor koeien te Wie ringen Dinsdag 14 September had de gewono jaarlijk- sche Stamboek-keuring plaats cn Stam- en fok- regster-keuring. No. 1 ging uit vanwege het Nederlandsche Rundvee-Stamboek gevestigd te Den Haag cn No. 2 vanwege de Rundveefokvereen. „Oost en West-Wieringen" te Wieringen. Zij had plaats op 4 plaatsen n.l. te Westerland bij de kaasfabriek, te Hippolytushoef op 't Markt plein, te Oosterland bij den heer J. Lont, de smid, en den polder bij den heer W. de Jong. Aangevraagd voor de Stamboekkeuring wa ren 28 dieren. Hiervan werden er 15 opgenomen, 10 afgekeurd en drie waren niet in conditie voor te brengen. Voor fokregister werden gekeurd 37 dieren. Vol ledigheidshnlve volgt hieronder deze keuring met te totaal aantal punten, behaald voor ex terieur, (uiterlijk voorkomen.) De volgorde die genomen is, is die, volgen9 welke gekeurd is on heeft niets uit te staan met de kwaliteit der dieren. Zwartkop2, eig. D. Blaauboer met 74.9 p. voor exterieur Klara 9, eig. W. Mostert met 77.1 p Trien 2, eig. P. Veerdig met 77.9 p. Alie 2, eig. C. N. Lont met 77.8 p.Marie 7, eig. C. N. Lont met 75.5 p. Grietje 2, eig. C. N. Lont met75.3 p. Marie 8, oig C. N. Lont met 78.9 p. Maaltje I, eig. C. Mulder met 72 p.de Bonte, eig. Wed. D. N. Mulder met 75.3 p. Leip 2, eig. Wed. D. N. Mulder met 75.3 p. Mook, eig. Wed. D. N. Mul der met 79.3 p. Zwarte, eig. Wed. D. N. Mulder met 78.1 p.Antje, eig. Wed. D. N. Mulder met 75.2 p. Marie 6, eig. D. Veerdig met 75.4 p. Pie- tertje, eig. D Veerdig met 75.2 p. Zwarte 2, oig. M. flakker met 73.9 p. Trien 2, eig. M. Bakker met 73.3 p. Immetje 4. eig. M. Bakker met 74.4 p. Marie I, eig. P. Hellingman met 74.4 p. Sijt- ik geloof eigenlijk, dat ze van plan was om dade lijk weer heen te gaan. Maar Lucien trok haar aan. Ze praatte een heelen tijd met hem en ze ag er veel gelukkiger uit toen ze weg ging." „Weet u zeker dat dit niet zijn werkelijke moe der was 7" „O hemel, neen Ze wist niet eens wie van de drie Lucien was. Ik dacht dat ze misschien een vriendin van u was, maar ik heb het haar na tuurlijk niet gevraagd." Had ze lidteekens van pokken 7" vroeg ik op eoed geluk. ,Neen, heelemaal niet, 'n volkomen gladde huid. Maar misschien kent u haar voorletters. Ze gaf Lucien een zakdoek en vergat later om hem mee te nemen. Het was een mooi zakdoekje, met een zwarten rand en drie geborduurde Iet - ters in den hoek F.B.A." ,Neen, dat is niet van een vriendin van mij" zei ik, volkomen overeenkomstig de waarheid. F.B.A. was ongetwijfeld Fanny Armstrong Nadat ik juffrouw Tate nogmaals op het hart had gedrukt om te zwijgen, reden we terug naar .'onnehoek. Dus Fanny Armstrong wist var het bestaan van Lucien Wallace af, en stelde genoeg belang In hem te gaan opzoeken cn kostgeld voor hem te betalen. Wie was de moeder van het sind en waar was ze 7 Een landlooper en kiespijn. Het zoeken naar Nina Carrington leverde niets dan teleurstellingen op. Zij was verdwenen zonder een spoor achter te laten. Toen vertelde ik Gertrude over mijn bezoek aan dokter Walker en mijn vermoeden dat Mattie Bliss en Nina Car rington een en dezelfde vrouw waren. Ze dacht er net zoo over als ik. Maar ik vertelde haar niet, wat de detecticvé over Alex had gevraagd. Plotseling herinnerde 'k mij allerlei kleinigheden, die eerst geen indruk op mij hadden gemaakt. Ik was bang dat Alex misschien een spion was, en dat ik den vijand ln de kaart had gespeeld door hem in huis te ne men Maar dien avond om acht uur verschecfrr Alex zelf, en met hem een vreemd en afstóotènd iemand. Het was een wonderlijk paar, want A- iex zag er bijna even slordig uit als de landloo per en zijn eene oog was erg gezwollen. fWordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1926 | | pagina 1