Ie Wenteltrap BEEREM BUI FORTOHIOO J. I. K1ÏÏSS BLANKE BAAI. PRÜIMTAB1K 17e Jaargang. Vrijdagl October 1926.No. 87 NIEUWS- KM AOWKTMITKWLAD VOOR WIENtNOSN MM OfMTRKKKN nWIERINGER COURANT* JOHN J. BOSKER, WIESINGEN UITGEVERt Tabaksfabriek ,.D« Wakende Leeuw" Laat 12& - ALKMAAR 70,30.1*0,120,140,150, 160,180,200, 225, 250 en 350, 400, 450 en 500 cent per pend. Deze beide padvinders zijn de gasten geweest vnn H. M Wilhelmina, die hen uitnoodigdo op haar Schcveningscho Villa „Ruygenhoek" het avondmaal te gebruiken, nadat zij hen eerst op een wandeling ontmoet en met hen gesproken had. Een heele eer voor deze beide flinke jon gens, die zich dezo invitatie hun geheele verde re leven wei zullen blijven herinneren I BINNENL. NIEUWS. KUNSTMEST, DIE TURFMOLM WAS. Voor het Leidsche kantongerecht heeft te rechtgestaan een reiziger uit Boskoop, dia turf molm, waarin een weinig chili-salpeter, had ver kocht als reuklooze mest voor kamerplanten. Verdachte erkende het feit. Hij was werkloos en had tezamen met een ander het kunstmest- zaakje opgezet. De heer Bourhout uit Maastricht, als deskun dige gehoord, bevestigde dat het mengsel uit turfmolm en een weinig chili-salpeter bestond en als kunstmest geenerlei waarde had. Getuige Stork, controleur bij het Rijksland- bouwproefstatiocn, bevestigde, dat verdachte dit artikel als kunstmest verkocht. Ook werden nog eenige personen gehoord, die het artikel tegen genot van provisie aan den man hadden moeten brengen. De verdere behandeling van de zaak werd uit gesteld tot 8 October om den compagnon te hoo- ren. ONDER FAMILIE. De politie te Rotterdam heeft een 24-jarfgen havenarbeider in bewaring gesteld, die brand FEUILLETON. Naar het Amerikaanscb van MARY ROBERTS RINEHART. ..t No.. 32. Gelukkgig zorgden Wrner en do detectieves ■ap hun manier voor hun eigen huishouden in de portierswoning. Uit achting voor Liddv waschten ze ééns per dag af en zo maakten al naar hun bekwaamheden de wonderlijkste brouwsels klaar. Er was één ding, waarin ze volleerd schenen tiet zijn, en dat ze eiken dag aai, het ontbijt aten, zoodat de lucht er van den hee- len dag in hun haren en kleeren bleef hangen. Dat was spek, uien en scheepsbeschuit, alles nut elkaar gebakken. Af en toe stuurden wij hun •een stukje gebraden vleesch en dan wanetn ze kinderlijk dankbaar. Pas toen Gertrude ien Rosie weg waren en al les op Zonnehoek klaar was voor den nacht en Winters onderaan de wenteltrap zat, begon Ja- mison over een onderwerp, waar hij blijkbaar al van vervuld was geweest vóór hij kwam. „Juffrouw Innes", zei hij, net toen ik op het punt gtond om naar boven te gaan, „is u vana vond erg zenuwachtig 7" „Heelcmaal niet," zei ik opgewekt. „Nu Hal- sey terecht is, zijn al mijn zorgen verdwenen." „Ik bedoel," drong hij aan, „denkt u dat u iets heel ongewoons zoudt kunnen meemaken 7" „Het ongewoonste wat ik bedenken kan zou een rustige nacht zijn. Maar als er iets gaat gp»- heuren moet u mij er zeker niet buiten laten I" „Er gaat iets gebouren," zei hij. „En u is de eenige vrouw die mij geschikt lijkt om er bij te zijn." Hij kjpek op zijn horloge. „U moet mij niets vragen, juffrouw Innes. Trek stevige schoenen aan en donkere kleeren en neem u vast voor. dat u zich nergens over verbazen zult." Liddy sliep vast toen ik boven kwam en ik VERSCHIJNT ELÏ1N DIN8BAB ea TRIJBAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. had willen stichten in de woning zijner ouders. Zoonlief wilde onder den invloed van sterken drank verkeerende, een bezoek afleggen bij zijn ouders. Zijn vader hield echter de deur gesloten, waarop de zoon brandende proppen papier in de brievenbus duwde, welke bezigheid, naar hij later gemerkt heeft, door de politie als brand stichting wordt beschouwd. EEN KWADE DRONK ER SB ■ETRLBEN. Een straatventer, die in beschonken toestand was, ontmoette gistermiddag een collega. Zonder de minste aanleiding stak hij dezen met een mes in een zijner kuiten. Het bleek zoo hevig te zijn aangekomen dat een pees doorge sneden was. De gestokene, die naar het zieken huis vervoerd is, zal levenslang mank blijven loopen. De politie heeft den dader in bewaring gesteld. ZWEMINRICHTING GESLOTEN. Dezer dagen kwam in het van Iterson-ziekcn huis te Gouda een ziektegeval voor met do>de- iijken afloop, waarvan de oorzaak aan besmet ting wordt toegeschreven en ontstaan kan zijn door infectie met stoffen van zieke ratten, moge lijk ook door het binnenkrijgen van door zieke ratten besmet water. In verband hiermede heeft do Commissie van Toezicht op de Stedelijke Zweminrichting het in overleg met den directeur van het van Iterson-ziekentouis raadzaam ge oordeeld uit voorzorg genoemde zweminrich ting te sluiten. Het water in die inrichting wordt thans on derzocht. TRAGISCH De 25-jarigo E. Polak, die bij do autobotsing op den Amersfoortsschestraatweg te Naardcn levensgevaarlijk werd gewond en in de Majella- stichting is overleden, is daags vóór zijn dood nog in den echt verbonden. Zijn bruid had nog veel bloed afgestaan, om hem te redden, maar niets mocht baten. VIER VINGERS AFGESNEDEN. In de slagerij der firma A. v. d. H., te Hilver sum geraakte de knecht T. C. met zijn linker - hand in de snijmachine, waardoor hem vier vingers totaal werden afgesneden. EEN FLINKE POLITIEHOND. In den afgcloopennacht werden in het Van Bergon IJzendoornpark te Gouda door een al daar survellleerende agent Webster twee perso nen aangetroffen, dio zich in hpt park op ver dachte wijze ophielden. Genoemde agent ging tot arrestatie over om zich te overtuigen, die die menschen waren, maar een dier personen ver zette zich en zette het op een leopen. Op het rom mando ging de politiehond den vluchteling na en bracht hem op den Bleekersingtfl tot staa* en bleef rustig afwachten tot zijn meester den vluchteling zou overnemen. Na overbrengen op het politiebureau van belde arrestanten bleek spoedig, dat een hunner in het bezit was van in- brekerswierktuigen. Voorts bleek, dat beiden be kend staan als beruchte inbrekers die langduri ge gevangenisstraf hebben ondergaan ien die her haaldelijk door de politie elders zijn gezocht. Zij men in Deh Haag en waren 's avonds naar hier gekomen vermoedelijk met het doel hun kleeddg mij heel voorzichtig aan. De detectieve wachtte in de hal en tot mijn verbazing zat dok ter Stewart bij hem. Ze waren in een vertrouwe lijk gesprek gewikkeld, dat ophield toen ik be neden kwam Er moesten nog een paar dingen gedaan worden de sloten en grendels moesten nog worden nagezien. Winters kreeg instructies om dubbel op te passen en toen, nadat we het licht in de hal hadden uitgedraaid slopen we door de voordeur naar buiten in den nacht. Ik vroeg niets. Ik besefte, dat het een heele eer was, dat ze mij meevroegen en ik wilde hun toonen dat ik even goed zwijgen kon als zij. Wij liepen over een grasveld, toen door het bosch en klommen af en toe over een hekje of een lage schutting. Niemand aed een woord, behalve één keer dokter Stewart toen hij tegen prikkeldraad aanliep. Toen we vijf minuten onderweg waren, kwam er nog een andere man bij, dio zwijgend naast den dokter ging loopen. Hij droeg iets over zijn schouder, maar wat het was kon ik niet zien. Op deze manier liepen we ongeveer twintig minu ten door. Ik had geen benul meer van richting zwijgend liep ik mee en Jamieson hielp mij af en toe. Wat ik eigenlijk verwachtte, weet ik niet Toen ik een te korten Bprong nam over een slootje en tot over mijn enkel in de modder zak te, vroeg ik mezelf af of ik het werkelijk wa9, die dit alles meemaakte, en of ik vóór dezen zomer el ooit echt geleefd had Ik liep door, terwijl het water uit mijn schoenen siepelde, en ik bleef er heusch nog opgewekt onder. Ik herinner mij dat ik Jamieson toefluisterde dat de sterren zoo helder waren en dat het toch eigenlijk jammer was om 's nachts, als het zoo mooi was buiten, te gaan slapen De dokter hijgde een beetje toen we tenslotte stil stonden Ik moeit bekennen, dat ik op dat moment Zonnehoek een aanlokkelijk oord vond Wij stonden aan een rand van een vlak terrein, mgeven door keurig gesnoeide gropnblijvende heesters. Daar tusschen door zag ik het licht van de sterren schijnen op rijen van witte graf- steenen en hier en daar een meer indrukwek kend monument. In weerwil van al mijn goede voornemens stokte mijn adem. Wij stonden bij bet kerkhof van Casanova. Ik kon nu ook den derden man zien en do din gen die hij bij zich had. Het was Tien, gewapend met twee schoppen mot lange stelen. Toen do IST1RTI NT I 8 N Tam 1I rafafc 8.50. Iedere regel meer 0.10. slag to slaan Een woord van hulde voor den wakkeren po litieman en zijn hond is hier zeker op zijn plaats. DOODELIJK ONGETAL. Maandagmiddag is te Lange-Zwaag een treu rig ongeval gebeurd. De vrachtrijder J. de Boer en Hendrik Lageveen, van de Tijnje afkomstig, brachten turf aan de school. Voor den wagen was een paard gespannen, dat De Boer pas op Jouster markt gekocht had. Hij kon niets bij zonders aan 't paard bespeuren, doch plotseling schoot het dier vooruit en geraakte met den wa gen achter zich tusschen de railsvandaar schoot het plotseling dwars over den weg tegen een boom. De slag was zoo hevig, dat de wagen totaal vernield werd en de 1 Milde bovengenoemde personen er af sloegen. Lageveen riep aan De Boor, doch kreeg geen antwoord. Zelf kon hij niet spoedig bij de B. komen, daar zijn been hem erg pijn deed. Voorbijgangers schoten ijlings toe en droegen beide personen een woning binnen. Direct is een dokter te hulp geroepen, doch voor De Boer mocht het niet meer baten. De man stierf, zonder dat hij vooraf tot bewustzijn was gekomen. Lageveen klaagde over zijn heup en pijn in de zij. De Boer was pl.m. 50 jaar oud en laat 'n vrouw met 9 kinderen achter. AUTOBUS IN EEN «LOOT GEREDEN. Woensdagmorgen om ongeveer halfelf i9 in de beurtschap Kabouw, onder de gemeente Lo- pik, een autobus van den dienst Utrecht-Schoon hoven in een sloot gereden. De 14 Inzittenden en de chauffeur konden zich in veiligheid stellen door het „noodluik." De 48-jarige mej. Vroege, uit Lopik, was even wel onder de modder geraakt en werd in bewus- tcloozen toestand een woning binnengedragen, waar zij weldra bijkwam. eerste schrik voorbij was, werd ik weer heel kalm en rustig. Achter elkaar liepen wij tusschen de grafstee nen door en hoewel ik, doordat dk achteraan liep voortdurend geneigd was om achterom te kijken kwam ik och t l de conclusie, c.it het 'enachts op een kerkhof niets griezelieger is dan op een andere plek buiten waar je vage schaduwen ziet en onverwachts geluiden hoort. Een oogen- I lik dacht ik maar Jamison zei, dat het een uil was, en ik probeerde hem te gelooven. BIJ het graf van de Armstrongs bleven we staan. Ik geloof, dat de dokter mij terug wil sturen. „Hier hoort een vrouw niet," hoorde ik hem zeggen. Maar de detectieve zei iets over getuigen en toen kwam de dokter naar mij toe en voelde mijn pols. „Ten slotte geloof ik niet dat u er hier erger aan toe is dan in dat vreeselijke huis," zei hij, en legde zijn overjas op den grond, zoodat ik er op kon gaan zitten. Er is voor mij iets gruwelijks en tegennatuur lijks in het openmaken van een graf. En toch b'.eef ik er dien nacht in Casanova rustig bi] zit ten en keek toe terwijl Jamieson het Alex het werd deden, zonder gewetensbezwaren, behalve de angst dat het ontdekt zou worden. Die dokter stond op den uitkijk, maar er ver- t->onde zich niemand. Eens kwam hij naar mij toe en klopte mij bemoedigend op den schouder. „Ik had nooit gedacht dat heet nog eens zoo ver met me zou komen," zei hij. „Een ding is wel zeker, ze zullen mij niet van medeplichtig - hoid verdenken. Er wordt van een dokter ge woonlijk verondersteld dat hij handiger is in het begraven, dan in het opgraven Er kwam een oogenblik dat Alex en Jamieson hun spaden neergooiden en ik moet bekennen dat Ik toen niet meer durfde kijken. Ik hoorde hen hijgen van inspanning, waarschijnlijk toen zo de zware kist optilden. Ik voelde, dat ik mii niet goed zou kunnen houden en uit angst dat ik zou gaan schreeuwen, probeeirde ik aan iets anders te denken, b.v. hoe laat zou Gertrude bij Halsey kunnen zijn alles liever dan aan dat vreeselijke, dat daar vlak bij me op het gras lag. En toen hoorde ik een uitroep van d,en detec tie vo, en voelde ik dat de dokter miin arm greep „Nu, Juffrouw Innes," zei hij vriendelijk BUREAU t Hippoljrtushoef Wi«rla|M. TeleL lnteroomm. No. 18. Een vijftal passagiers hadden lichte verwon - dingen opgeloopen door glasscherven, terwijl mej. v.d. Burg, uit Utrecht, haar linker enkel heeft verstuikt. Het ongeval is veroorzaakt door het „drijven" van de auto van den smailen weg' waarvan de kanten door den regen zeer glad waren gewor den. PROVINCIAAL NIEUWS. HET VLIEGKAMP „DE MOK" WORDT TIJDELIJK GESLOTEN. Het terrein van het vliegkamp „De Mok" zal, naar de Tel verneemt, van 1 Nov. tot 1 Febr. ge sloten worden. Gedurende de wintermaanden wordt te weinig gevlogen, zoodat het uit dit oogpunt en mede om bezuinigingsmotieven wenschelijk werd geoordeeld tot dezen maatre gel over te gaan. TEXEL. ZWAAR ONWEDER. Sinds Zatcr- dagmiddag zijn een zeer groot aantal donderbui en gepasseerd, en daar de buien zeer langzaam voortgaan levert Iedere donderwolk voor dezo uitgestrekte gemeente gevaar op. Zaterdagnacht volgden de buien elkaar zoo vlug op, dat men zloh buiten de dorpen bijna niet te bed durfde begeven. Zaterdagavond ongeveer zes uur werd ern schuurtje getroffen van den heer P. Dalmeij- er fn „De Mars." Do bliksem sloeg door het ge bouw heen zonder brand te veroorzaken doch richte een groote verwoesting aan, deuren en muren werden vernield, terwijl kisten met bloem b dlcu die zich beneden bevonden op zolder wer den gesmakt De heeren Gebrs. van Heerwaar - den, die in de nabijheid, op 20 Meter afstand zaten te melken, waren eerst voornemens in het schuurtje te schuilen, doch konden niet binnen komen. Toen het schuurtje werd getroffen wer den beiden tegen den grond gedrukt, doch bekwa men gelukkig geen letselde jongste droeg ech ter later op zijn lichaam duidelijk de sporen van aanraking met de bliksemstraal eenigen tijd was hij geweldig door schrik bevangen en niet in staat te spreken. Achter een zijner ooren had de bliksem een figuur geteekend. Maandagmorgen omstreeks elf uur passeerde den Burg weder zulk een hevige bui, er vielen hagelsteenen als knikkers, bliksem en donder volgden elkander oogenblikkelijk op. Terwijl een zeer groote hoos in het luchtruim heen en weer slingerde. Al spoedig kon op twee plaatsen brand worden waargenomen in Oostelijke rich ting van den Burg. 't Bleken te zijn de hofstede bewoond door den heer G. Zijm in de Hal, en eem schuurtje van den heer D. Bakker nabij de Veen De mannelijke bewoners bevonden zich tijdens het inslaan van den bliksem allen op de markt, terwijl de echtgenoote van den heer Zijm en zijn belde dochters zich in huis bevonden. De blik - sem sloeg bij een schoorsteen in huis en kwam de voorkamer binnen, waarin zich gelukkig niet te and bevond in een zijkamer waarvna de deur v erd versplinterd bevond zich de oudste! doch - ter, die blijkbaar zoodanig met het hemelvuur ln aanraking was geweest dat loopen haar In 't eerst niet mogelijk was. Slechts enkele voorwer- ocn konden nog uit 't brandende gebouw wor - den gebra.cht doch de hofstede waarin veel zaad wol en hooi was geborgen brandde geheel uit „wilt u nu even komen kijken 7" Ik hield hem krampachtig vast en op de een of andere manier kwam ik er, en keek ik. Het deksel van de kist was opgelicht en een zilveren naamplaat er op bewees ons, dat we geen fout hadden gemaakt. Maar het gezicht, dat ik daar bij het schijnsel van de lantaarn zag, had ik nooit eerder gezien. De man, die hier voor ons lag, was niet Paul Armstrong. j Tusschen twee stookplaatsen in. Door de opwinding van deze ontdekking de wandeling naar huis in den nacht, met natte schoenen en vochtige kleeren, was ik volkomen uitgeput toen ik mij, zonder Liddy wakker to maken, ging uitkleeden. De grootste moeilijk heid was nog, wat ik met mijn laarzen moest doen, want er was geen plekje in huis dat voor Liddy veilig was. Eindelijk besloot ik om den volgenden morgen naar boven te sluipen en ze in het gat te verstoppen dat „het spook" uit den muur van de kofferzolder had gemaakt. Zoodra ik tot dit besluit gekomen was viel ik in slaap en in mijn droom maakte ik alles wat er dien nacht gebeurd was nog eens. Weer zag ik hen allen om het lijk heen staan en hoorde ik de triomfantelijke stem van Alex „Dan zijn zo er bijMaai in den droom zei hij het telkens en telkens weer, tot het in mijn ooren dreunde. Niettegenstaande mijn vermoeienis werd ik vroeg wakker en begon na te denken. Wie was Alex 7 Dat hij 'n tuinman man, beloof ik niet meer. Wie was de man, wiens lichaam we had den Opgegraven 7 En waar was Paul Armstronv Waarschijnlijk' zat die veilig in een land, waar hij niet uitgeleverd kon worden, met het fortuin dat hij gestolen had. Waren Louise ern haar moe der van dit schandelijk bedrog op de hoogto 7 Wat had Thomas gewgten en juffrouw Watson? Wie was Nina Carrington 7 Deze laatste was naar mijn overtuiging nu beantwoord. Op de een of andere manier was zij achter het geheim gekomen, en had zij er voor - deel uit willen trekken. Nina Carrington had lmar geheim meegenomen in den dood, maar hoe het ook gebeurd was, het was duidelijk dat ze het aan Halsey had verteld, dien middag toen Gertrude en ik probeerde om een spoor te ont - dekken van den man, op wien ik had geschoten. Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1926 | | pagina 1