Ie Wenteltrap Wegens opheffing 17e Jaargang. Dinsdag 19 October 1926. No. 92 MS NIEUWS- EN ADVEIVTBNTIEBLAD VOOR 11111 WIERINQEN EN OMSTREKEN totale uitverkoop in Bramlage's Volkskleedingmagazijn «WIER1NGER COURANTS JORN J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVERs VERSCHIJNT ELKBN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS por 3 maanden 1. ADVERTENTI8N: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAUl Hlppolytushoei Wlertngaa. Tel ei. Interoomm. No. IA MODE. KANTVERSIERING VOOR ONDERGOED. Do nieuwe mode, om kant te gebruiken als verslering voor ondergoed, doet zijn invloed reeds gelden op het ondergoed voor kinderen on do laatste modellen In de winkels toonen een ieruggang r.aar de druk bewerkte versieringen van eenige jaren geleden. Natuurlijk zal het on dergoed onzer kinderen niet zoo versierd zijn a's ons eigen, maar het is n.iee waarschijnlijk, dat zij ons alle versieringen en kanten zullen laten houden, terwijl zij tevreden moeten zijn met een gekleurd bandje en een recht steekje. Zij zullen zeer zeker een stevig standpunt in deze aangelegenheid innemen en opdat er geen „onaangenaamheden" zullen ontstaan, hebben de machten der mode ook voor kinderen een aardige versiering van het ondergoed ingevoerd. De modelletjes zijn ook een beetje veranderd. Door de nieuwe wijdère rokken, moe.t het on dergoed ook een beetje wijder zijn en pantalon netjes en onderrokjes zijn tamelijk ruim, hoewel de lijfjes nauwsluitend blijven. Het eerste van onze boido afbeeldingen, No. 1166, vertoont het zeer aantrekkelijke van een combinaison, welke bestemd is voor winterdracht en gemaakt is van zeer fijn wit flanel. Het lange lijfje zit strak, maar de pijpen van do pantalon zijn zeer ruim en afgezet met kant evenals de hals en de arms gaten. Knippatronen zijn verkrijgbaar onder op gave van No. 1166. Men gelieve den leeftijd aan te geven de combinaison is geschikt voor meis- !es van 11 15 jaar. Kosten 55 ets. Effen wit batist is de stof, waarvan het aardi ge nachtjaponnetje gemaakt is, dat is afgebeeld onder No. 1167. Het gaat vanaf do schouders recht naar beneden en is aan do hals afgewerkt mot kleine opnaaiseltjes. De V.-vormigo halsuit snijding is versierd met Valenciennes kant evên als de ingozette mouwtjes. Knippatronen zijn verkrijgbaar onder opgave van No. 1167, aan het bureau van dit blad.Lee(tijd van 10 16 jaar. Kosten 55 ets. MARKTOVERZICHT. Do groote herfstkoemarkten kenmerkten zich overal door een grooten aanvoer van graskalvo- rcn. Dat. is evenwol dit jaar njlet voor het eerst, ooz pfnrn ioij st 'iSfriou suo foq ojjoaooz qoop FEUILLETON. Naar hot Amerikaansch van MART ROBERTS RINEHART. )o( No. 37. Maar do man in do geheime kamer was van tactiek veranderd. Ik voelde dat hij heel lang haam op mij toesloop, maar ik wist nieit uit wel ke richting. En toen greep hij mij. Hij legde zijn hand op mijn mond, en ik beet hem. Ik was hulpeloos, ik stikte haast en er was iemand be zig om van buiten af door den schoorsteenman tel heen to breken. Er scheen al iets geweken te zijn, wan,t er kwam een heel dun lichtstraaltje door het hout. Toen hij dat zag liet de man mij los toen draaide plotseling volkomen geruisch- loos de tegenoverliggende muur open, ging even ?eruischloo9 dicht en ik was weer alleen. De onbekende wa9 verdwenen. .In de kamer hiernaastriep ik opgewon den „Hier naastMaar mijn stem werd niet. gehoord door het geklop op den schoorsteen mantel. Toen ik er eindelijk in slaagde mij ver staanbaar te maken waren er al een paar minu ten voorbij Toen holdon alleen naar dat andere vertrek, behalve Alex, die doorwerkte- tot hij mij bevrijd had. Toen ik weer veilig en wel op den kofferzolder stond, hoorde ik hen beneden loopen Na al zijn Inspanning om mij te bevrijden nam Alex heel weinig notitie van me. Hij sprong door de opening in de goheimo kamer en greep do draagbare brandkast. ,Ik cal dit in de kamer van meneer Halscy z.ftten, juffrouw Innes", zei hij, „en ik zal er een van de dotectieves de wacht bij laten houden. .k verstond hem nauwelijks. Ik kon wel la chen en huilen tegelijk en ik wilde naar bed en con kop thee drinken, en Liddy een handje ge- vtn, en de dulzend-en-cen dingen doen, die ik Mina nooit meer had kunnen doen. En do lucht. Weststraat 11 Helder. Begrijp uw voordeel. Uitsluitend solide, goed passende Heeren-en Klnderkleeding voor de LAAGSTE prijs. Alles moet weg Het huis is te koop geweest. Te SCHAGEN heeft dit jongvee altijd eene vaste plaats Do dubbele rij strekt zich uit langs de oostzijde van het marktterrein. De meeste van deze graskalveren worden aangekocht voor do worstfabrieken en dit jaar voor Duitschland, v aar hen een zelfde lot wacht. Do prijs ls ook hier al naar de kwaliteit is. Zij varieeren gewoon lijk van 35,tot 00,Te Schagen werd ge klaagd over de slechte kooplust. De slachttprijs liep van 0.50 tot 0.75. Als op alle markten bestond ook de markt te Schagen Donderdag uit gelde koeien. Goede beesten mot wat vleesch en wat melk waren nog wel'te plaatsen. Daarvan liepen de prijzen van 2,25 tot 2,75. Ook hier do kielden van weinig verkoop. Vette koeien weren iets ruimer. Voor eersto kw. werd 0.95 a 1,— betaald. Een paar zeer goede konden f 1,05 gelden 2e kw. 0.75 k 0.85. Verder af dalend tot 0.60. Nuchtere slachjkalveren 8,- 20,Schapen waren lager in prijs. Jonge vette 28,a 36,Oude 25,k 35, Fokschapen 22 a 30 Weidelammeren 15, A 18; jonge springrammen 25,k 35 Vette varkens met goeden aanvoer 0.70 k 0.73. BINNENL. NIEUWS. EEN GEZONDE GEMEENTE. In do gemeente Stavenlsse, met een bevolking van 2000 zielen, kwamen in do eerste negen maanden van dit jaar slechts vijf sterfgevallen voor, van welke do „Benjamin" nog 72 jaren telde. EEN FLESCH MET EEN BRIEFJE. Bij den burgemeester van Egmond aan Zco is een flesch gebracht, gevonden op het strand al daar. In de flesch bevond zich oen briefje van den volronden Inhoud In zee geworpen 10 Oc tober 1026 vergaan van Italien.. Onze redding hopeloos. F Dijkzand. DE DANSWOEDE. Te Haarlem zullen van heden af jongelui be neden 18 jaar niet meer in danszalen mogen ko men. Alleen in besloten clubs mogen ze worden toegelaten. Ook Is het niet geoorloofd, dat zo op bals verschijnen van vereenigingen die oait ui voering geven on dio van do toeschouwers en tree heffen. TTPHU9. To Bergen op Zoom hebben zich weer twee gevallen var. typhus voorgedaan, waarvan een even buiten do stad. Daar door het bezoek van kermisreizigers uit Breda voor do toeneming van deze ziekte gevreesd wordt, adviseert de gezondheidscommissie aan B. en W. van Borgen op Zoom de najaarskermis, dio 22 October be gint, niet te laten doorgaan. Te Wappemoer is een goval van typhus geconstateerd. Do koele avondlucht op mijn gezicht 1" Toen Alex en k op do tweedo verdieping wa ren gekomen, kwam Jamieson ons tegemoet. Hij was kalm en enrstlg en knikte begrijpend toen hij het brandkaste zag. „Wilt u een oogonblik meegaan, juffrouw In- nes vroeg hij en toen ik toestemde ging hij mij voor naar don oostelijken vleugel. Beneden (Iepen ze met lampen rond en er stonden een ptar dienstboden bij do trap to kijken. Ze gilden toen zo mij zagen en weken achttrult. Alex mompelde iets achter mij dat ik niet verstaan kon en liep mij zónder plichtplegingen voorbij. Toen zeg Ik dat er iemand onder aan do trap lag en dat Alex zich over hem heen boog. Terwijl ik langzaam naar benoden kwam ging Winters op zij en Alex weer rechtop staan en keek mij aan. Hij had een grijze pruik in zijn hand en voor mij op den vloer lag do man wiens grafsteen op hei kerkhof in Casanova stond Paul Arm- strong Winters vertelde mij met enkele woorden wat er gebeurd was. In zijn snelle vlucht langs de wenteltrap, met Winters vuak achter hem aan, was Paul Armstrong voorover geslagen, net ziin hoofd tegen de deur van de veranda, en had blijkbaar zijn nek gebroken. Hij was al dood toe nWinters bij hem kwam. Toen de detective uitgesproken was, zag ik Halscy hij dc deur van het spcelzaaWje staan en volóor ik voor het eerst dien avond mijn zolfbc- heersching Ik sloeg mijn armen om mijn jonger boen en een oogenblik moest hij mij steunen Fn 'n oogenblik later zag ik over Halsev's schou der heen iets, wat mij weer on een heel andere manier opwond, want achter hem in het donke- ■e speelzanltie. stonden Gcrtrudc en Alex, de tuinman en hij kuste haar! Tk kon geen woord uitbrengen. Tot tweemaal toe dood ik mijn mond open en toen keerde ik TTalsey om en wees. Ze namen niets geen notitie van ons. haar hoofd lag tegen ziin schouder en 'ijn gezicht tegen heur haar. Fn ,t.en slotte maak te .Tnmioson oen einde dit tableau. Hij liep nanr Alex toe en fikte hem op den arm. - ..Vind u piet. dat het li-d wordt., dat u en ik ophouden met tegen elkaar comedle te spelen OVERREDEN. Zaterdagavond stapte to Wilp het tienjarig dochtertjo van den turfvonter Evers uit een au tobus. Zij wilde den rijksstraatweg Deventer Zulphen oversteken. Het meisje werd gegrepen door een voorbijrijdenden autobus van do Ex celsior Stofzuiger Maatschappij uit Arnhom. Het kind overleed kort daarop. ONDEUGDELIJKE ROLMOPS. Te Arnhem heeft zich een geval van paraty- phus voorgedaan in het gezin van den conciërge van do R. K. Kookschool. De man is in het ge meenteziekenhuis opgenomen, en zijn gezin - ordt in observatie gehouden. De school is ge sloten. Daar men voedselvergiftiging .vermoed, wordt door de familie genuttigde rolmops on derzocht. LANDBOUW. 8PREEUWENPLAAG. Do landbouwers in de Groningshe vccnkolo- niestreken ondervinden groote schado van de spreeuwen, die in groote zwermen op de velden met jonge roggo neerstrijken. Zij rukken de p antjes uit en pikken de korrels er af, zoodat het land wit ziet van de plant-restcn. In vele govallen ls herzaaiing noodig. GEBLEVEN. Het rustig visschersdorpje Aan 't strand van de Noordzee, Het is in rouw gedompeld De storm bracht leed on wee. Zij waren ronde kerels Gehard, stoer, onvervaard. Maar, ondanks deze ruwheid Was toch zoo zacht hun aard. Zij voeren wel van Holland De vang9t, het zat hun mee. De thuisreis werd begonneon Zoo vroolljk, zoo tevreo. Maar ioen, toen op de thuisreis Bij 't vaderlandsche duin, Dreef storm het hulploos vaartuig Door woest, bruin vlokkend schuim. Zij konden het niet houden D'orkaan nam d'overhaand, Besprong het notedopje, Dreef ',t meer »n meer naar land. Zij vochten om hun leven, Helaas, het haatte niet. In 't zicht van Holland's kuste, Men droef het leven Het. De zwarte nacht, hij spreidde Het doodskloed, en de zoo, Die zwalpend, brullend schuimde, Spot' met verdriet on wep. meneer Bailey. Bei hij kalm. SLOT. In de kranten hoeft het publiek alles kunnen lezen over de opzienbarende vlucht van dokter Walker, nog dienzelfden nacht, naai- Zuid-Ame- rlka, over het vinden van meer dan eon millioen dollars in geld on effecten in de brandkast in de geheime kamer. Over mijn aandeel in het ont - dokken van die bergplaats zwijgen ze volkomen. De bizondorheden van die zaak zijn nooit open baar gemaakt. Jamieson werd hemoihoog gepre zen, maar wanneer Jack Bailey, als Alex, Hal- sey niet op het spoor was gekomen en aangedron gen had op het opgraven van de kist waarin Paul Armstrong heette te liggen, ais hij niet van het begin af vermoed had, hoe de vork in ion steel zat, wat had do datectieve dan kunnen beginnen Toen Halsey alles gehoord had, stond hij er den volgenden morgen, op om, zwak als hij was near Loulse to gaan, en dienzelfden avond nog was ze op Zonnehoek. Gertrude nam haro ver pleging op zich, en haar moeder was naar Bar- bira Fitzhugh gegaan. Wat Halsey tegen mevrouw Armstrong had gezegd, heb ik nooit gehoord, maar ik ben er van overtuigd dat hij heel ridderlijk en beleefd tegen haar geweest is. Zoo was Halsey altijd te gen vrouwen. I.ouise en hij 9praken elkaar niet voor 'sa- vonds. Gertrude en Alex ik bedoel Jack waren gaan wandelen, hoewel het negen uur was en iedereen behalve zoo'n paar domme gan zen toch wel begrijpen kon dat het vochtig zou eijn buiten, on dat niets zoo vervelend is als een verkoudheid in den zomer. Toen ik om half tien genoeg kreeg aan mijn eigen gezelschap, ging ik naar beneden om de jongelui te zoeken. Bij de deur van de huiska mer stond ik stil. Gertrude on Jack waren terug gekomen en zaten daar samen op den divan. Ze zagen of hoorden mij niet en ik vluchtte haas tig naar de bibliotheek. Maar hier was het een dergelijke toestand. Louise zat in een luien stoelze zag er gelukkiger uit dan ooit te voren en Halsey zat vlak bij haar, met zijn arm om haar hoon. Hier wa9 geen plaats voor een oude vrijster. Ik ging weer terug naar mijn eigen zitkamer bo- De zee, dat brullend monster, Meedoogenloos en hard Begeerde deze offers, Bracht in den lando smart, Verscheid'ne dorpen in rouwe Heel Holland rouwt, voelt moe Met dapp're visschersvrouwen, Met klndren van..de zee. PROVINCIAAL NIEUWS. EEN MISLUKTE OVERVAL. Onlangs wandelden twee Berlljnsche dames s middags tusschen zes en zeven uur in het Grunewald. Zij kwamen een jongen man tegon, die den weg vroeg naar Potsdam. Na do gevraag de inlichting te hebben gegeven, liep het twee tal door. Spoedig bemerkten zij echter, dat do man hun volgde. Op hun vraag of hij den wog niet gevonden had, gaf hij geen antwoord. In- plaats daarvan wierp hij zich op een der dames en beet haar in de lip. Hierop volgde echter do verdiende strafin een oogenblik lag dc aanval ler op den grond en werd door een der dames duchtig afgeranseld met een van zijn eigen schoenen, dio zij hem bij gebrek aan oen ander wapen had uitgetrokken. De kastijding hield pas op. toen het heerschap om genade smeekte en beloofde de menschen niet meer te zullen aan randen. Zijn schoen wierpen do dames echter weg, zoodat hij slechts op één schoen een goed heenkomen moest zoeken. VADERLIEFDE. VADER'S BRIEVEN NA DIENS DOOD. Verleden jaar stierf te New York een zekedo Stephenson, aan de gevolgen van het inademen van gifgassen ln de Fransche loopgraven, waar hij had gevochten. Een zijner laatste daden, te vens een bewijs van groote vaderliefde, was het schrijven van 16 brieven aan zijn 5-jarig zoontje. Het ventje is een dezer dagen 6 jaar geworden en op zijn verjaardag ontving hij den eersten bi-lef van zijn overleden vader. Dezo vraagt hem laarin lief ,to zijn voor zijn moeder on voor haar ;oo goed mogelijk te zorgen. Aldus zal het ventje leder jaar tot aan zijn meerderjarigheid een brief ontvangen van zijn vader, die zoo dolveel van hem hield en die op dezo wijze tracht nog na zijn dood zijn bescher mende hand uit te steken over het opgroeiende kereltje. EEN VLIEGFIETS. Karl Cerny, een leeraar uit Herzogenbuach, in Neder-Oostenrijk werkt op het oogenblik to Weenen aan een nieuwe uitvinding, welke uit een motorrijtuig bestaat, waarmede men als een vogel kan vliegen. Do lengte van de uitgesprei de vleugels, dio zich aan weerszijden van de mo torfiets bevinden, bedraagt 6.5 Motor. Het toe stel ls van een 8 P.K. motor voorzien, en men zal de vleugels zóó kunnen samenklappen, dat men op eiken smallcn weg er meo zal kuttrr non rijden Dit nieuwe vliegende motorrijwiel vordt uit duralumimlum vervaardigd. De geheo lo machine zal niet meer dan 70 K.G. wegen en een ieder zal zich een dergelijk voertuig kunnen aanschaffen, omdat d prijs niet hoog zal zijn. slechts 1000 Oostenrijksche schillingen, d.i. on geveer 370 Nederlandsche guldens. Reeds sinds 0(18 werkt Cerny aan zijn uitvinding. Do staal ven en haalde mijn breiwerk ,te voorschijn. Het zag er naar uit of mijn pleegmoederschap niet lang meer noodig zou zijn. Den volgenden dag kreeg ik, bij gedeelten, do hcele geschiedenis te hooren. Paul Armstrong had een leelijko ondeugd zijn geldzucht. Da,t is een vrij algomeono kwaal, maar hij begeerde het geld niet om wat hij er voor kon koopen, maar om het gold zolf. Het on derzoek van de boeken wees uit dat er hot laat ste jaar, dus zoolang Jack kassier was geweest, geen onregelmatigheden hadden plaats gehad, maar daarvoor ten tijde van Anderson, den vo- rlgen kassier, die gestorven was, was er wel wonderlijk mot de hoeken omgesprongen. Do mislukking van den spoorweg in niouw Mexico had den bankier blijkbaar zijn particuliere for tuin gekost, en hij besloot het met één slag woer to herstellen En dit deed hij door de bij do bank beleende effecten te stelen, ze to gelde té makén en te ontsnappen. Maar het gerecht reikt ver. Paul Armstrong had blijkbaar den toestand goed bestudeerd. Hli begreep dat en dief alleen veilig ls, wanneer hij dood ls Hli besloot om naar den schijn to sterven, en als do zaak wat ln 't vergeethoek was geraakt, zou hij ergens van zijn geld gaan genieten. Maar daaivoor had hil een medeplichtige noo dig. Hij kwam op doktor Walker, omdat, hij wist. dat. deze verliefd was op I,onise. De dokter had geen gewetensbezwaren, en met het meisje sis 'oknns. hnd Paul Armstrong hem spoedig over gehaald Zo maakten een zeer eenvoudig nlen een klein plaatsie in het westen, een hartver - 'nmming. een Hik nit de snijkamer van een zie kenhuis dat aan dokter Walker werd toegezon den donr een eollega in San Eranciseo. en dat begraven zou worden in plaats van den doodge- waanden hankier. Hoe kon het. eenvoudiger Maar Nina Carrlngton werd do spaak in het wiel. Wat zo vermoedde, en wat zo zeker wist, daar ziin we nooit achter gekomen. 7,0 was ka mermeisje in het hotel in C.. en hot was blijk- I aar haar hedoeling om dokter Walker geld af te persen. Hij bevend zich toen in een moeilijk nnrket als hij die vrouw geld gaf om haar het stilzwijgen op te leggen was dit een heteekenls. Hij ontkende alles en toen ging zij nanr Halsey. FT-OT YOT.CT

Wieringer courant | 1926 | | pagina 1