De Erfenis van Oom. 17e Jaargang. Dinsdag 23 November 1926. No. 99 nieuws- en ^■^fertentieblad voor hh9 m en wieringe omstreken WIERINGER COURANT* JORN J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER VERSCHIJNT ELK SN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per I maanden 1. ADVERTBNTIëN: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10, BUlliVi Hippolytnshoel Wlnh|ia Telef. later—Ne* lik f MODE. EENVOUD EN PERSOONLIJK CACHET. De mode-ontwerpers hebben dit seizoen buiten gewoon goed gezorgd voor de jeugd en het schijnt dat zij zich terdege hebben ingespannen, om de mode voor de jeugd zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Dit beteekent echter niet, dat zij zich heb ben toegelegd op buitengewoon drukke ding m. Nog steeds is alles zoo eenvoudig mogelijk, doch door een oordeelkundige keuze van kleuren er patroon hebben de japonnnctjes iets individueels gekregen, dot geenzins door do algemeene een voud wordt geschaad. Een eekere wijdte van rok jes treedt, in bet bizonder bij toiletjes voor par tijen, op den voorgrond deze toiletjes zijn dik wijls vervaardigd met hupsche wijde rokjes in vereeniging met gladde lijfjes met de nieuwe ta.il- lelijn erin verwerkt een groot verschil met de rechte modellen van bet vorig jaar. Bizonder aantrekkelijk is het toiletje, afgebeeld onder No. 1197. bet is bestemd om te dragen bij oen avondje of partijtje en het is uitgevoerd in rose crepe de chine. In werkelijkheid is bet vanaf de schouders recht geknipt, doch door den cein tuur van dezelfde stof heeft men op zeer handige wijze bet nieuwe overblousende effect bereikt. Deze ceintuur gaat voor een gedeelte onder het lijfje door en dit is niet alleen een zeer origineel idee, doch bovendien worden daardoor ulle plooi en van het rokje op hun plaats gehouden. De mouwtjes en het kraagje zijn omgezoomd en als ovrsiering is er nog het aardige lint, op den lin kerschouder vastgehecht, van goudbrocaat. Dit toiletje is uitstekend geschikt voor meisjes van 9 15 jaar Knippatronen zijn verkrijgboar on der opgave van No. 1197. Men gelieve den leeftijd te vermelden. Prijs 55 cents. Tiet andere toiletje, onder No. 1198, ls veel een voudiger. Men kan het evengoed bestemmen voor huis- of scliooldracht en wordt gemaakt van goudbruin jedsey stof. afgewerkt met een kleine versiering aan den hals, de mouwtje en om het middel van een iets donkerder stof. Het lijfje, met lange mouwen is voorzien van donkerbruine glanzende knoopen aan den hals en de manchetten, terwijl het rokje de noodige FEUILLETON. V No. 8. 7 Och, och, zei clc oude dame, wie had dal gedachtMaar wat mij betreft, zal ik even graag' bij u als Jan logeeren, misschien nog wel lievei, Uw uiterlijk bevalt mij heel goed. Bent u familie van oom Jan of van tant Rebecca en hoe komt het, dat ik u hier nooit eeider hebt gezien 1 Ik ben mevrouw Carr, eei Dora, mijn man heet Harlan Carr en is een volle neef van oom Jan, die hem dit huis met alles, wat er in is heeft nagelaten. Wel heb ik ooitNu, mijn naam is Belinda Dodd, weduwe van Benjamin Dodd. Hoeveel lo- gó's zijn er al gekomen lieve kind Juffrouw St, Clair, mijnheer ('.hestor, me- v. ouw Holmes piet haai' drie kinderen,, oom Israël Skiles en dan nog u en mijnheer Perkins. Goede hemel, lieve kind, ik kan merken, dat je hier nooit eerder geweest bent. Zoo laat in het jaar al en nog maar zoo weinig logé's. Wel, an- deis zijn hier al neef Silas Martin en zijn vrouw en hun acht kinderen, waarvan cr een paar ge trouwd zijn en ook weer hun kinderen meebren gen, en dan mijn schoonzuster Fanny Wood met haor zieken man, en de derde vrouw van Re- bacca's oom James met haar twee dochters, en de tweede man van Rcbecca's zuster met zijn nieuwe vrouw en hun kleinen jongen, en oom Ja gen met zijn stiefeoon. die aan toevallen lijdt, do zoon liedoel ik, en nicht Sally Simons met haar dochter en de vier kindoren Riley met hun tante Lucretia, en nicht Betsey, Skiles met haar twee nichtjes, hoewel ik ntei denk, dat die van 't jaar zuden komen. Het jongste nichtje heeft hier ver leden zomer met acht weken tpyhus gelegen, en nu denkt Betsey, dat do streek liier niet gezond is. Als Betsey echter wist, dat .Tan dood is, zou e wel gauw weer hier heen komen, maar wat wijdte krijgt door de plooien aan de voorzijde. Dit is eveneens een zeer lief en apart costuumpje. Knippatronen zijn verkrijgbaar onder opgave van 1198 en met vermelding van den leeftijd. Het rukje is geschikt voor meisjes van 8—15 jaar aan het bureau von dit blad. Kosten 55 cents. WENKEN VOOR DE HUISVROUW. Om het schaven der steelen over pas geboend linoleum te voorkomen plakke men onder de pooten der stoelen een klein stukje vilt. Vele huismoeders, die daaraan niet gedacht hadden, zullen zeer verheugd zijn, dat hare pas geboende zeilen niet meer die nraeare krassen vertoonen. KOPER poetsen. Nieuw koper en voorname lijk gepolijst koper moet men nooit behandelen niet z.g. „metaalpoets" middelen. Daardoor is liet polijst in minder dan geen tijd von het koper verdwenen. Men neme liever een weinig gewoné boenwas, waarmede men het koper inwrijft. Eens Der maand is voldoende, om het koper op deze dijze zijn glans te doen behouden en bovendien beschadigd men het niet. LAKSCHOENEN. Modder moet men van lak schoenen verwijderen, terwijl het nog vochtig is. fn drogen toestand beschadigt men licht het le der. Wrijf de schoenen daarna lin met een lapje, dat heel even bevochtigd is met wat terpijn.tijn. Nawrijven met een zachten drogen doek en de schoenen zijn als nieuw. MARKTOVERZICHT. De groote herfstm arkten eindigen, zooals ze begonnen zijn handel traag, afzet gering. De bes te gelde koeien vrijwel onverkoopbaar. De drach tige pinken en vaarzen waren tegen matige prij zen, nog al te plaatsen. De groote aanvoer van graskalveren werd op elke markt slechts gedeel telijk verkocht en dan nog wel naar het buiten - land, het overschot ging weer naar een andere markt, en zoo ging het van de eene plaats naar cd andere. Vrijdag waren er te Leeuwarden nog 1330 Te SCHAGEN was Donderdag de handel ook weer zeer stroef. Die wat vleesch hebben gaan naar den slager, voor de worst. Volgens schatting is de prijs 75 60 ct per Kilo. Overigens was de handel te Schagen iets beter. Vette koeien le kw. f 14 0.90 2e kw. 0.70 0.82 3e afdalend tot 50 ct. Nuchtere kalveren matig f 0.50 ti 0.55 per kilo. Ook in deze afdeeling wordt de handel minder met dalende prijs. Schapen waren nog al goed te verkoopen. Voor jonge vette schaper werd als hoogste prijs f 37.50 betaald. Deze prijs ontvingen de heeren Pluister te Nieuwe Nledorp en D. van der Oord te Barsingerhom. Vette lam meren 18.a 21.handel trekkend. Varkens mot grootcn aanvoer liepen tot 70 cent. PROVINCIAAL NIEUWS NOORD-Z1JPE. in de gehouden Kerkeraads- vergadering der Ned. Herv. Kerk, is tot predikant voor Noord-Zijpe beroepen ds. Witkop te Wor men SINT-MAARTEN. Toen de heer A. Verburg on Alkmaar Donderdag in de schoolbuurt met z'n auto eenige spelende kinderen wilde passee- ren, week het dochtertje van den heer G. Bakker alhier de verkeerden kant uit, met het ongeluk ig gevolg dat zij door de auto werd geraakt en scheelt er aan, je bent toch niet zien, lieve kind? O, wat moet ik toch beginnen jammerde Dora. Wat moet ik toch beginnen Ik geloof warempel, dat je geschrokken bent bij de gedachte aan al die menschen. Houd je niet van logé's. Ik baat logé's riep Dora driftig uit. Ik zou niets liever willen dan hier alleen met mijn man en juffrouw Smithers wonen. Wind je niet zoo op, lieve kind. Ik geloof ee- ker, dat het Jan's wensch zou zijn, dat ik hier van den zomer blijf, vooral nu lk pas weer een groot verlies geleden heb, maar als je werkelijk tegen nog meer logé's opziet, zou ik misschien wel kunnen maken, dat ze wegblijven. Geef me maar even wat schrijfpapier, pen en inkt, dan zal ik aan allemaal schrijven, dat oom Jan dood is en het huis met alles aan vreemden heeft e.raiaak, die hun deur voor alle familieleden ge- loteen houden. Ik kan er natuurlijk niet met ze kerheid voor instaan, dat het helpen zal. Oom Tan heeft indertijd in een booee bui ook wel eens aan allemaal geschreven, niaar dat weerhield de familie toch niet om te komen. We zijn geen van allen haatdragend. Schrijft u maar, dat we mazelen of diphthe- ritis hebben, of dat we een krankzinnigengesticht begonnen zijn, dat we ons een bloedhond hebben aangeschaft of wat u maar wilt, als ze in he melsnaam maar wegblijven. Laat het maar aan mij over, lieve kind. Ik moet. aan elk van hen wat anders schrijven. Als >k aan Betsey Skiles schreef, dat er hier een ziek te is uitgebroken, zou ze dadelijk hierheen komen om te helpen verplegen. Ze fis dol op zieke men- chen. Sommigen zou de gedachten aan een bloed bond afschrikken en anderen zouden er niets te gen opzien Maar eer ik het vergeet, hoeft Jan iullie geen geld nagelaten Neen, alleen maar het huis met do menbe- lm, antwoordde Dora. Rebecca bezat een groote diamanten bro che, zei mevrouw Dodd na een korte stilte. Tor had haar die als trouwraxleau gegeven en ee ha(' mij altijd bc-leefd, dat ik die na haar dood zov krijgen. Je hebt haar toch niet ergens zien lig' gen Neen, nergens, antwoordde Dora, die zich haar rechterbeen brak. Door het plotseling omwenden van het stuur geraakte de auto met inzittenden in den onder kant langs de egalementssloot. Van ooggetuigen vernamen wij, dat do aiuto langzaam reed en het signaal tijdig en meer dan eens werd gegeven. Zonder rekening te houden met het gevaar waar in hijzelf en zijn medepassagiers verkeerde, heeft de heer V. alles in het werd gesteld om het kind te ontwijken en ergrr te voorkomen. ZIJPE. In de gemeente Zijpe doen zich weer enkele gevallen van mond- en klauwzeer voor, n 1. bij het vee van de heeren P. Bruin te St.Maar tensbrug en J. P. Keijzer te 't Zand. BINNENL. NIEUWS. JONGEN VERDRONKEN. Vrijdagmiddag is in de buurtschap Zieuwent, onder de gemeente Lichtenvoorde, een 12-jarigen jongen, zoon van den landbouwer Spekschoor, bij het vangen van eenden, in een diepe sloot geraakt en verdronken. De jongen was er met zijn 7-jarig broertje er alleen op uitgegaan eenden te vangen een gevaarlijk karweitje door den lioogen water stand in deze lage buurtschap. TE DICHT BIJ DE KACHEL. Ten huize van den werkman N. ter Weede in le Prof Krausstraat te Delft, speelden Zaterdag avond drie kinderen van resp. anderhalf, drie en vier jaar. Doordat ze bij hef spelen tegen de ka chel liepen, waarop een pot water stond te koken, viel deze om, met het gevolg dat zij den inhoud over het lichaam kregen. Ook de vader kreeg brandwonden aan bet onderlijf. In zorewekken- den toestand zijn de kleinen naar het ziekenhuis vervoerd. SPORT. B. F .C.-Nieuws. Zondag speolde Breezand I haar 9e comp. wedstrijd tegen Succes I van Wie- ringen. Als om ruim 2 uur scheidsrechter Dol van Helder de elftallen in 't veld blaast ls Bree zand volledig Succes heeft 1 invaller. S. wint de toss en verkiest het eerst voor de wind te spelen. Breezand trapt af en ondernemen de eerste aan vallen. Doch de S.-verdediging is goed op dreef en zenden de bal retour. Langzamerhand komt S. er beter in en stellen Koster aan het werk. Als er ongeveer 4 minuten is gespeeld bezwijkt Kos ter voor een hard schot 0—1. Br. werkt hard te gen den sterken wind en zijn ook steeds aanval lende. Als er een kwartier is verder gespeeld en de S.-linksbuiten hans slaat....is het. Wiggers die denkt dat er gefloten zal worden, docli de scheidsrechter heeft niets gezien en komt S. goed koop aan haar 2e punt 02. Br. blijft verwoedt aanvallen, en als een der S.-achterspelers vre- kik maakt, is het Weiers die goed genomen en doorgezet Br's achterstand verkleind, 12. Met dezen stand komt de rust. Tijdens de rust wor den onder het publiek B.'s kansen besproken aanstonds voor de wind nou dan maakt Br. wel gelijk Ook onder de Br.-spelers wordt cup den sterken wind gerekend en als er weer begonnen wordt denken de S.-'ers er anders over en pak ken direct flink aan en B. begint hoe langer hoe futloozer te spelen. Eindelijk ondernemen Ei) een aonval en bij een schot van Weiers denken allen dat zal de gelijkmaker worden, doch de bal springt van de laat tegen de paal en weer hot veld in. 10 minuten later vergroot Succes haar voorsprong 13. Het spel wordt hoe langer hoe foischers en daar de scheidsrechter de teugels niet genoeg aanhaalt is het mooi van het spél er af. Toch weet S. nog éénmaal te doelpunten 1—4, zoodat het einde komt mot een welverdiende o- verwinning voorS. Het geheele S.-elftal heelt een goede wedstrijd gespeeld. Br. voor rust, doch n9 rust waren zij er danig uit. Succes-Nieuws. Succes II wist haar eerste puntje binnen te halen en wel tegen Schagen III, 11 was hier dc uitslag en kreeg Schagen meer dan haar toekwam. De Succesi-junior speelde tegen S.O.D.A. van Haukes en boekte ook een '.'Olijk spel. De Successers speelden voor rust met 12 man wat scheidsrechter ontging. Na rust kwa men er maar weer een paar versche Soda-man- nen invallen - A.P.Nleuws. Zondag speelde A P. II een thuis wedstrijd tegen H.R.C. 6 van Helder en wist een 21 overwinning te behalen, dat heel verdien stelijk is te noemen. ater wel wat schuldig voelde over zulk een ant woord. Nu, als je de broche soms nog eens tegen - KOint, denkt op dan om, dat ee van mij ls. En nu, lieve kind, zal ik dunkt mij maar gauw aan de bi'ieven beginnen. De familie Martins was al aan het plakken on dacht de volgende week hierheen e komen. Jij betaalt toch zeker wel de postee- [els Natuurlijk, zei Dora. Mevrouw Dodd volbracht haar taak en begaf eirh toen naar de keuken, waar zij een lang ge sprek met juffrouw Smithers had. Met het diner zaten er ell menschen aan tafel. Harlan zat aan liet hoofd met juffrouw St. Clair isn zijn rechterhand en mevrouw Dodd aan zijn linker. Naast juffrouw St. Clair zat de dichter, die niettegenstaande zijn droefheid zich alles goed liet smaken. Juffrpuw Smithers was dan ook een uitstekende keukenmeid. Naast mijn heer Perkins zaten de tweelingen, dan mevrouw Holmes, dan Willie en dan Dora aan het benedei eind der tafel. Aan haar rechterhand zat Dick, terwijl tusschen hem en mevrouw Dodd oom Is raël had plaats genomen. Om oom Israëls bord stonden een heele kring medicijnfleschjes en potjes en pannetjes met zie- kenkostjes. Mijn derde man, zei mevrouw Dodd, suk - kelde toch ook zoja met zijn maag. Er mocht geen brood in huis komen, hij at niets dan haverbis- ciüts en stierf eindelijk aan rheumatiek in het hoofd. Mag ik de warme beschuitjes nog eens heb ben, mevrouw Carr Dora was verplicht op te staan, om ze haar van te reiken, daar oom Israël weigerde zulk ver 'if door te geven Opeens vervulde een wonderlijke sterke geur do kamer. Oom Israël had een nieuw fleschje me dicijn opengetrokken. Juffrouw St. Clair begon te hoesten en verliet haastig het vertrek. Het is tijd voor mijn pijnstillend middel, zei oom Israël, terwijl hij zich een paplepel vol van een dikke, bruine vloeistof inschonk. Dit midde' moet heel goed zijn. Een van onee kamerleden was, na een half fleschje gebruikt te hebben, van al zijn pijnen verlost.. Do doordringende geur deed do oogen van me vrouw Dodd tranen en bracht de tweelingen aan VAN ALLES WAT. DE ONGELUKKIGE AUTO. De outomobiel, waarin aartshertog Frans Fer- dinand van Oostenrijk in 1914 te Serajewo ls doodgeschoten, was na den oorlog in handen van een Sewinker dkter gekomen, die bij een ongeluk gedood werd. De auto werd toen door een Roo- meenschen garagehouder gekocht, die enkele weken geleden met vier passagiers over den kop loog, waarbij allen gedood werden. De auto werd onherstelbaar vernield. DE GROOTSTE GARAGE IN EUROPA. In do voorstad Charlottenburg nabij Berlijn is en garage geopend, die ols de grootste van Eu ropa geldt. Zij is 90 meter lang en 54 meter breed en er worden 200 groote autobussen in geborgen. Vlies wat een garage noodig heeft, is er te vinden ie,leren nacht leveren de tanks meer dan 30.000 liter benzine 11 luchtverwarmings-apparaten brengen de ruim 61.000 kubiek meter lucht van dc garatit op temperatuur, enz. enz. De bouw - kosten hebben anderhalf millioen bedragen. EEN OUDE VROUW. Te Carcalia bij Kisjneff (Bessarable) is deze week een oude vrouw van 135 jaren overleden. Nooit was zij ziek. Van haar kinderen leven er nog zeven, waaronder reeds 3 honderdjarigen. Toen zij haar einde voelde naderen, liet zij zich de bruidskleeren van haar overgrootmoeder uit het jaar 1713 aandoen. Achter haar baar gingen 85 kleinkinderen. De oude vrouw heeft nooft iets anders gegeten het huilen. Harlan stond nu ook van tafel op. Je excuseert mij zeker wel, Dora 1 zei hij. Natuurlijk. Mevrouw Holmes bracht dc huilende tweelin gen weg en Willie begon daarop meteen met zijn zijn vingers te eten. De dichter stond op en haal de een papier te voorschijn. Ik heb. zei hij, vanmiddag een vers gemaakt op onzen dierbaren afgestorvene onder wiens astvrij dak wij op het dit oogenblik verzameld zijn. Ik eal liet u even voorlezen. Mevrouw Dodd verliet de kamer, gevolgd door Dick. Willie kroop onder de tafel en prikte oom fsraël in zijn enkel. Dit veroorzaakte een groote ipschudding Het geopende medicijnfleschje viel om, en nu werd de atmosfeer zoo ondragelijk, dat even later niemand anders dan de dichter nog in de eetka mer was. Ik zal mijn vers maar tot morgen bij het ont- >ijt bewaren, zei hij tot eich zelf, terwijl hij zijn manuscript weer opvouwde. Dick had ondertusschen van de brieven van mevrouw Dodd gehoord en aangeboden, ze naar de post te brengen. Toen hij weg was begaf mevrouw Dodd zlcll ear haar kamer, sloot de deur en begon het ver trek aan alle kanten te doorzoeken. Zij tikte te gen de. wanden of ze ook ergens hol klonken, nam al de laden uit de chiffonnière, kroop over het kleed en voelde den geheelen vloer langs, of cr ook iets onder het kleed verstopt was. Daarop haalde ze het bed uit elkaar, maar nog altijd eon- der resultaat. Eindelijk nam ze de schilderijen van de wand. maakte de schilderijen los en vond ten laatste tot haar grootste blijdschap een verzc elden brief Zij scheurde de enveloppe open, haal de er een brief uit en las Waarde nicht Belinda. ,Tk hoop, dat je succes met je zoeken zult heb ben. Ergens hier in de kamer Is een som ge.lds ■erborgenluist zooveel aTs ie toekomt. LTet is n klinkende munt., omdat ik dacht dat dat ge makkelijk voor je zou zi'n. Ik hoon dat le hef niet. nult verkwisten en er ook nog wat van aan de ar men zult geven. Als le dezen brief vindt, zal ik reeds in mijn graf zijn. Je neef TAN .TUDSON '-JC Wordt vervolgd.

Wieringer courant | 1926 | | pagina 1