WOUDA's Katvermeel t ALLEEN VERKRIJGBAAR BIJ JANNES J. BOSKER TELEFOON 22, H.-HOEF. moeite goot hij den dampenden inhoud van het glas dan ook in zijn oor, waardoor de pijn nog veel heviger werd, en tengevolge waarvan hij zijn trommelvlies zoodanig heeft verbrand, dat hij aan dit oor sedert stokdoof is. Hoogstwaar schijnlijk zal de onvoorzichtige baas aan den renen kant wel nooit meer kunnen hooren. DE ZOMERTIJD. Geen invoering op 10 April. 'STGravenhage, 24 Febr. Van de meest bevoog de zijde wordt m^t stelligheid verzekerd, dat het bericht in de ochtendbladen omtrent den in gang van den zomertijd in Nederland op 10 April ongegrond is De vereischte maatregel, om den aanvang van den zomertijd ook dit jaar te doen samenvallen met de inwerkingtreding van den zomerdienstregeling op de spoorwegen, dat is 15 Mei aanstaande, is voorbereid. DIE VLIEGER GING NIET OP. Een veehandelaar te Gorredijk kocht een koe, die te duur bleek. Om nu den koop nietig te doen \erklaren, liet hij het beestje een vermagerings- keur ondergaan door het een groentenblik voor den bek te binden. Het doel werd bereikt, maar het bedrog werd ontdekt ennu wordt de koe v aarschijnlijk veel duurder voor den kooper. EEN DUUR EXAMEN. Voor het onderzoek van acht recruten in ver band met de voor-opleiding, logeerde Woensdag nacht te Nes op Ameland vijf superieuren, name ,'iik een kapitein, een eerste luitenant, een twee de luitenant, een sergeant-majoor en een ser geant. KIPPENZIEKTE. Te Budel, Maarheeze en Soerendonk heerscht momenteel een ernstige ziekte onder de kippen. Van vele kippenhouders stierven reeds tiental len kippen DE RIJKSWERF TE HELLEVOETSLUIS. De „Avondpost" vertelt met stelligheid, dat ook de Rijkswerf te Hellevoetsluis weldra zal v. orden opgeheven. TE KOOP VOOR... f 25 EEN ZUIGELING. Te Helmond heeft een moeder aan het raam van haar woning aangeplakt, dat haar dezer da gen geboren kind voor 25 te koop is AANBESTEDING. De directeur-generaal der Zuiderzeewerken heeft aanbesteed het bouwen van twee duikers van gewapend beton nabij van Ewijcksluis in de gemeente Anna Paulowna, met bijkomende wer ken. Laagste inschrijver J. de Vries te Heemstede voor 60.920. HOUTROOF. Te Etten houden reeds enkele weken houtdie ven in de bosschen flink huis. In hef, bosch op den Bremberg aldaar zijn ongeveer 200 boomen afgezaagd en meegenomen. De boomen waren bestemd voor kachelhout, hetgeen men langs de huizen verkoopt. Thans werden 2 personen verbaliseerd, waarbij een groot gedeelte van het in beslag werd genomen. ANNA PAULOWNA. VAN EWIJCKSLUIS. Zaterdagavond 1.1. hield de gymnastiekvereeniging D.O.K.E.V. eene ver gadering in het lokaal van den heer Waiboer. Aanwezig waren 36 leden." De notulen worden goedgekeur. Uit het jaarverslag over 1926 bleek dat het le dental der hoofdafdeeling op 1 Jan. 1927 15 da mes en 34 heeren telde. Daarnaast heeft de vereeniging nog 93 adspi- runten over de drie onderafdeelingen te Kleine Sluis, Breezand en Van Ewijcksluis verdeeld. Het aantal donateurs is van 150 tot 140 gedaald Drie-en-twintig maal werd door de vereeni ging of door één of meerderen haren leden in het openbaar opgetreden, waarbij 65 prijzen werden b' haald. Van deze prijzen waren 21 eerste, 25 tweede, 16 derde, 1 vierde en 2 vijfde prijzen. Een der eerste prijzeg was een voor de derde maal gewognen wisselprijs, waarmede deze aan de vereeniging in eigendom overging. Hierop volgt rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer W. de Jong. Er was een batig saldo. Voor het nazien van de rekening worden aan gewezen mej. A. Stammes en de heer Adr. Lan gereis. Op een verzoek der zustervereeniging „O.K.K." tc Helder, tot deelname aan een openluchtuit voering, met daaraan verbonden eereavond, door bedoelde vereeniging te geven bij haar 45- jarig bestaan, wordt in beginsel tot medewerking besloten. Volgen de bestuursverkiezingen. Tolt voorzit ter werd gekozen in plaats van den heer H. Del ver, die vertrekt, de heer Abr. Langereis. Door verkiezing van den heer Abr. Langereis, kwam echter diens functie als secretaris vacant, Hiertoe werd gekozen mej. A. Grin. Als 2e commissaris werd daarop nog herkozen de heer Alb Langereis, terwijl de vice-voorzit- ter, de heer Jb. Tiel, werd herbenoemd. Tn plaats van den heer J. Daalder, die plaats vervangend bestuurslid was, werd gekozen de heer P. Schilderman Cz. Bij het volgend puntBespreking leiding, werd als hulpleidster voor de onderafdeeling Kleine Sluis benoemd mej. KI. Vader, welke hiervoor eene vergoeding van 1.50 per week zal genieten Waar door hef vertrek van den heer Delver het leiderschap te Breezand, zoowel als dat der heerenafdeeling te Van Ewijcksluis vacant ge komen is, wordt voor deze beide functies aange wezen de heer H. Pennekamp, die hiervoor een bedrag van 4.50 per week vergoed krijgt. Bij de bespreking blijkt, dat de onderafdeeling Breezand gebrek heeft aan een paard. Voor be doeld paard zijn echter niét de vereischte mid delen aanwezig. Hiervoor zal dus subsidie bij de gemeente worden aangevraagd. Aan het bestuur wordt opdracht gegeven naar een goed 2e handsch paard uit te zien en verde re stappen te doen. Bovendien wordt nog beslo ten, voor de hoofdafdeeling te Van Ewijcksluis ieene even wichtsboom aan te schaffen. Bij de rondvraag spreekt mej. A Grin hare af keuring uit over de vorig jaar namens D O.K.E. V. gehouden bokswedstrijden en blijkt dat meer deren hiermede niet hebben gesympathiseerd, doch het bestuur heef,t deze opvoering meer al£ een moeilijk te ontkomen verplichting, oncfer haren naam doen doorgaan. De heer Siewers zou het voetbalveld van de vereeniging „Excelsior" te Kleine Sluis willen aanvragen, om dit dan te gebruiken als oefen terrein voor adspiranten en athlethiek. Wordt aangenomen. Aan het bestuur wordt overgelaten, den da tum voor eene dit voorjaar te Breezand te hou den openbare uitvoering, nog 'nader vast te stellen. Door de gebr. Langereis wordt toezegging ge daan. dat voor de oefeningen, waartoe tot heden door hun 'vader, op het land zoowel als binnens huis vrijwillig toestemming werd verleend, voortaan door hen eveneens volledige vrijdom zal worden gegeven. (Applaus.) Aan het einde der vergadering nam de heer Abr. Langereis nog het woord en bood deze den vertrekkenden voorzitter namens D.O.K.E V een barometer aan. Spr. herinnert er hierbij aan, dat Del ver sinds 6 */a jaar de functie van voorz. had bekleed, terwijl deze bovendien een jaar lang leider was der onderafd. Breezand en van de heerenafdeeling te Van Ewijcksluis. De heer Delver, hierop het woord hernemen de, zegt, dat hij reeds van zijn 16e jaar lid van D.O.K.E.V. is geweest, bijna dus zoolang de ver eeniging bestaat. ITet doet spr. dan ook leed, van de vereeniging te moeten scheiden, maar ver andering van werkkring, welke tot spr. vertrek leidde, maakte zulks noodzakelijk. Toch zal spr. de handelingen der vereen, steeds ,met aandacht iblijven volgen en wenschf hij haar ook verder alle succes toe. Jaarsvergadering van de Handeldrijvende- en luclustrieele Middenstandsvereeniging Anpa Pau lowna op Donderdagavond j.1. in het lokaal van den heer W. Kossen. De voorzitter opent met een welkom en betreurt de geringe opkomst. Echter hoopt hij dat dit geen afbreuk zal doen aan de besprekingen. Spr. me moreert het gevoelige verlies, dat de vereeniging heeft geleden door het overlijden van haar ijve- rigen voorzitter, den heer Kossen. Veel heeff hij gedaan en steeds zullen wij zijn arbeid in dank baarheid gedenken. Moeilijk is zijn plaats in het Lcstuur aan te vullen; toch hoopt spr. dat er zoo aanstonds iemand bereid zal worden gevonden de taak op zich te nemen. Na deze openingsrede worden de notulen gele zen en met 'n woord van dank goedgekeurd. Ook de rekening en verantwoording van den penningmeester was in orde. Hem wordt dank ge bracht voor zijn accuraat beheer. Bestuursverkiezing is thans aan de orde. Aftre tonden zijn de heeren Jb. Stins en Abr. Dekker; en dan een vacature wegens het overlijden van den heer A. N. Kossen. De heer Dekker stelt zich wegens drukke werkzaamheden niet weder her kiesbaar. Als candidaten worden nu gesteld de lk eren: Stins, Waiboer, de Nijs en Koorn. De heer Stins verkrijgt 8 stemmen en is dus her kozen; de anderen vereenigden elk 6 stemmen op zich en 'n nieuwe stemming had dus plaats. Thans verkreeg de heer De Nijs 7, de heer Wai- boer 9 en de heer Koorn 4 stemmen. De heeren Stins, de Nijs en Waiboer namen hunne functiën op zich. Het bestuur bestaat thans uii de heeren: Joh. Veldman, voorzitter; H. Jonker, vice-voorz.; M. G de Nijs, le secretaris; C. Kaan, 2e secretaris Stellingwerf, le penningm, Jb. Jonker, 2e pen- ningm.; W Waiboer, D. de Graaf en Jb. Stins, commissarissen. Uitgebreide besprekingen hadden plaats over de Middenstandsbank, alhier. De omzet was ge ring en van dien aard, dat men van verdere voort ;elting daarvan hier geen heil verwachtte. Men besloot dan ook de gelden daarop geplaatst over tc doen op de plaatselijke Boerenleenbank. Bij de rondvraag verzoekt de heer Naastepad >m .medewerking van de vereeniging inzake zijn :on sessie - aanvrage. Voorzitter stelt voor deze medewerking te ver eenen. Als middenstanders acht spr. dat een dicht. De vergadering is het daarmede eens; ech er zal men de volgende vergadering behandelen p welke wijze men zal steunen. De heer Naaste ipd neemt daarmede genoegen. De heer H. Jonker zag gaarne, dat hier een be- Tafenis-vereeniging werd 'Opgericht en dat de .diddenstandsvereenigdng daartoe haar medewer king verleende. Op bijna alle plaatsen bestaat 'n lergelijke vereeniging en daar is hier ook werke- ijk behoefte aan. Er is meer regel en in moeilijke nnstandigheden is het zoo geruststellend als men weet tot wie zich te wenden. Alle aanwezigen zijn er voor en in de voortoopi- *e commissie nemen zitting de heeren D.Koorn, rl. Jonker en Stellingwerf. Men hoopt op de a.s. vergadering een dusdanige vereeniging te stichten. Hierna sluiting. BRIEF van HARM aan TEUN I Wieringen, datum Postmerk. Mien Waarde Teun. De krantekolomme staan teugeswoordig vol van do knokkende Chineezen en het voer loopgraven ungeploegdc Sjanghai. Wij hewwe gelukkig zoo veer niet te loopen om al dat moois te zien; bij mgs is de „Waterleiding-oorlog begonnen, en icel het durp is in opstand. De streete benne leurwroet, je moet 'n halve acrobaat weze om ,ver de modder- en stienhope te springen en je ogriept, de teugenstanders hewwe nou houvast >m bij de buizenloopgraven te zeggen wat ze vwiet weze willen. De hoofde benne in de war, a ok die van mij en Trui deur 't heele huus is 'iet prut en nog 's prut en bonke klai; ja in d'r verbouwereerdheid had Trui vóér 't mid dagmaal inplaas van 'n ham, 'n streetstien in de pot douwd en het koste mij 'n paar kieze toe ik er op begon te knabbelen. Efein, Teun, ik kon 't lieur vergeve en om ongs ellende te ver zachten en de honger te stillen, hew ik er toe maar verteld, wat er bij de „waterleidingloopgra ven" ofspeult, ..en das niet voer de poes. De -opzichters benne rood as bier, Van al het gescheld en getier De melkboer, die het durp bedient Is van de leiding ok gien vriend;Hij zei „De voerstanders moste er an vast met er kop! Den hadde ze ok 'n strop En leete den die lupe Maar leidingwater zupe De oud-schipper Dirk uuf de Belt, Is ok al niks op de leiding gesteld: As hij 't ziet is ie woest, Ofschoon zien vrouw zeit: „hou je koest 1 Nei, potverdrie, ik hou niet stil, Ik zal toch zegge wat ik wil Zoo'n bende, het is meer dan stfcom liet heele durp vroete ze om F.r. wij, wij kenne maar dokke Voer al die enden en brokke Jan de Wit Azoon van Stroe Deed er ook nog 'n woordje an toe „Ze moate al die voerstanders pakke Én onder die buize kwakke 11" Je snapt Têun, dat de lui, die dat allegaar moe^ ten proeve, 'n bittere smaak in heur mongd krie ge! .En zoo de ouden zingen, piepen de jongen! Ook de jeugd deed op zien manüer ai 'n duit in t. zakje, door mekaar en ok de werklui met mod der te bekogelen. Maar 'n goed woord viendt in de jonge harten gauw 'n goede plaas en na enke le vermaningen waren ze van anfi- in prowater leiding veranderd Maar gevaarlijk blieft het voorloopig in ongs Wiering's Sjanghai. De chauffeurs spreke al van 't „auto-kerkhof!" Nou mirakels beleef je ook De auto van Pastoor maakte zokke bokkespron gen, dat hij zat welhaast bij de kleermaker op de snijtafel; De bus van Naastepad geleek 'n zinkend schip, dat langzaam in de modderzee wegzakte Gelukkig waren er dadelijk 'n 20-tal Dorus-Rijkes bedden bij de hand en schip en lading werden ge borgen. Ja, ja, Toun. 't gaat er deur Maar behalve dat, beleven we hier nóg wat 'n Juffrouw uut Alkmaar stoofde ons 'n kool, Die je nog niet leert -op de Hooge School! Ze was op Wiering met heur man te gas,t, Had van griep of kiespien gien last Praat me,t 'r zus over jurk en hoed Opiens .kiekt deur 't raam 'n vurige gloed Nou, deer had je de poppe an 't dangsen; „Kijk er is brand! Jaap Bruul stapt net voerbij „Jaap, wat ziet boven de Polder de lucht rood Net deur die boomen! De halsen rekken zich „Nou, dat zeg ik ok, zeit Jaap, deer is brand En z'n brandweerslanghart gloeit; met zeuven- mijlspassen vliet ie naar huus en onderweg hijgt .e nog tot Arie: „Er is brand Ga jij maar met dat wagentje op stap, dan kom ik je achterop De commando's rollen Jaap van de tong M'n juwe broek, m'n leerze, ..er is brand, bel jij burgemeester op, de heele lucht ziet rood gauw de auto voer de dag Klaarrrr voor- ritZe jagen de koekenbakker voorbij, die an t oorlogen is met z'n bankettrommels in z'n Ford :e! hij wil ook naar de brand De burgemeester, zelfbewust, staat klaar, en in- 'ormeert „waar is de brand „Ja burge meester, die is.dat is achter die boomen F.n dan komt Arie al weer terug jagen Nou, vaar is het De brand dat is: „De maan \omt op Tableau! 'n Oogenblik stilte Dan stapt burgemeester met groote stappen aaar z'n „Wiron"; Jaap mompelt zacht voor zich heen st..k nou en draai.t haastig z'n wa gen in de stal De bakker stapelt z' nkoekblik jes weer in z'n Fordje; de maan stijgt en lacht!. Bansjoer.mon amie HARM. GEMEENTE WIERINGEN. Dinsdagvoormiddag werd door B. en W. ten aadhuize publiek aanbesteed het verleggen, ma- Ken enz. van een gedeelte rioleering langs de Zuidzijde der Beltstraat. Ingeleverd waren 5 bil jetten, van de volgende heeren 1 P. Doves voor 1,65 per strekkende meter rioól en 48.per te plaatsen straat-kolk. 2. J. C. Klein voor 1.60 per strekkenden me ier riool en 46 per te plaatsen straatkolk. 3. S. Blaauboer voor 1,72 per strekkenden '.ieter riool en 42 per te plaatsen straatkolk. 4. Gebr. Lont voor 1,89 per strekkenden me ter riool en 43 per te plaatsen straatkolk- 5. A. Doves voor 1.90 per strekkenden me ter riool en 40.50 per ,te plaatsen straatkolk. Allen alhier. Gegund aan den laagsten inschrij ver, den heer J. C. Klein. POLITIE Gevondeneen zoeklicht met snoer en Contactstop van een auto. Inlichtingen bij den Gem. Veldwachter. Maandag a.s. zullen bij het aanleggen van de hoogspanningskabel van het P.E.N. twintig uorklooze Wieringer arbeiders worden te werk gesteld. -- Toen hedenmorgen de heer J. Boersen met ''n vrachtauto die van den heer J. Poel onder den Molgerdijk passeerde, slipte eensklaps het voertuig. Het achtereind zwaaide om en kwam Zelfrijzend Bakmeel ALLEEN VERKRIJGBAAR BIJ JANNES J. BOSKER t TELEFOON 22, H.-HOEF. in de helling van den weg. De auto geraakte tóen uit het evenwicht, sloeg tweemaal over de kop en kwam ten slotte in de diepe kuilen te liggen De heer Boersen, die zich ui,t de cabine wist te bevrijden, kwam er met eenige ontvellingen af. V - Terwijl gisteren de veehouder Jb. Kuut Pz., met een ledigen mestwagen waarvoor twee paai den gespannen door Stroe reed, werden de die nen eensklaps schichtig van 'n stuk papier en sloegen op hol. Kuut wist van de wagen te ko men en enkele oogenblikken daarna werden z'n wceste kleppers opgevangen, zonder dat zij en het voertuig noemenswaardig letsel hadden be komen. - Vele feestavonden hebben we te Hippolytus- hoef weer voor de boeg. In de zaal van den heer Veerdig zal op 6 Maart een cabaret - avond wor don gehouden. Op 20 Maart geeft de Zwemclub Neptunus een leden uitvoering in hotel De Haan Dan zal de Mandoline-club O.K.K. nog haar uit voeringen voor kunstlievende leden geven in „Concordia (De datum is nog niet vast. En ten slotte hebben we den feestavond van de Dans club „Volharding" met al medewerkende de heer Daan Pool. D EZOMERTIJD. (Begin 15 MeL Thans is bij Kon. Besluit bepaald, dat dit jaar de zomertijd zal aanvangen 15 Mei en zal eindi gen 2 Oct. EEN HONDERDJARIGE. De landbouwer J. Beverborg, de oudste inwo ner der gemeente Lonneker, wordt heden 100 jaar. DE GESTOORDE BRUILOFT. In de „International Cosmopolitan" vertelt de zoólojog Charles Meyer, die in de Indischen Ar chipel geruimen tijd zeldzame diersoorten voor den dierentuin van Melbourne verzamelde, van de sensationeele bruiloft van 'n dorpshoofd. Doior haar familie vergezeld, trad Tima, de 14- jarige bruid, in haar feestkleeren haar bruigom tegemoet, waarop de trouwplechtigheid, door den ..heiligen man," die Mekka had aanschouwd, werd voltrokken. Daarop begon de feestmaaltijd Plotseling, aldus Mayer, hoorde ik 'n angstkreet. Tk sprong op en zag dat de bruigofm met z'n speer naar iets mikte. Hij mikte naar een tijger die on gemerkt nader was geslopen en met een geweldi gen sprong de bruid in zijn muil had genomen en met haar .trachtte weg ie komen. Diep drong de speer in de lendenen van het ondier, dat de kaken opende en wegrende in het oerwoud. Ti- ma viel op den grond, een bundel kleeren en bloed. Zoo goed en zoo kwaad als het ging ver bond ik de diepe wonden. Het was een geluk dat de tijger haar met de tanden had beetgepaki en niet met de klauwen; anders was er wellicht in fectie bijgekomen. Spoedig opende de bruid weer de oogen, tot groote vreugde van haar bruidegom die den tijger 'n vreeselijke wraak zwoer WINTERSPORT IN ZWITSERLAND. Fen typisch kiekje van de nieuwe mode in da- neskleeding Speciaal voor dames schaatsen- rijdsters. PREDIKBEURTEN. I1ERV. GEM. Oostcrland voorm. 10 uur Ds. van Beek. esterland 's avonds 7 uur Ds. van Beek. Doopsbedienlng DOOPSGEZ. GEM. II hoef v.m. 10 uur Ds. Leendcrtz v. Koog a.d.Z. Woensd. 2 Mrt. Godsdienst cursus (inpl.v. Dinsd.) EVANGELISATIE: TT.hoef v.m. 10 uur de Heer J. Bosma. 1 MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 24 Febr. 1927. Op de heden gehou den veemarkt waren aangevoerd 19 Paarden 150 a 350 5 Geldekoeien (mag., 140 a 220 <1 Idem (vette) 250 k 355 37 Kalf koeien 200 k 350 362 Nuchtere kalveren 8 k 17 205 O- vcrhouders 26 a 35 10 Bokken en geiten 4 ;i 15 34 Varkens (mag.) 26 A. 34 81 Idem (vet- e) p. Kg. 0.62 a 0.64 129 Biggen 12 22 175 Konijnen 0.50 a 3.50 25 Kippen 0.50 1.50 :0 Kg. Boter 2.20 a 2,40. EIERVEILING, SCHAGEN. 24 Febr. Op de he llen gehouden veiling waren aangevoerd 43338 st. kipeieren Kleine 5.40 a 5.80 Witte 5.80 a 6 40 Bruine 6.20 a 6.80 1111 stuks Eendrie «•en 6.30 a 7. PURMEREND, 22 Februari 1927. Weekbericht. Aanvoer 29605 Eendeieren per te'0 6.60 a 6.80. 56354 Kipeieren Kipeieren 70 K G. 8 65'66 Kg. 7.40 a 7.60 63/64 Kg. 7,20 ■i 7,40 60/62 Kg. 6.90 k 7,20 58/59 Kg. f 6.70 a 6,90 56/57 6.50 a 6.70 53/55 Kg. 6,20 50/52 ƒ6.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2