Het gestolen Kind. 18e Jaargang. Dinsdag: 22 Maart 1927, No, 23. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR Q WIERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURANT» JORN J. BOSKER. WIERINGER UITGEVER s VERSCHIJNT BLKBN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per S maanden 1.— ADVERTENTIéN: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU s Hlppolytushoel Wlerlngem. TeleL Intercom». No. lt. MODE. TWEE AARDIGE MODELLEN. De nieuwe Lente modellen zijn zeer zeker erg i.antrekkelijk en er zullen slechts zeer weinig da mes zijn, die er iets op aan te merken hebben, omdat zij voornamelijk iets bijzonder charmant- vrouwelijks hebben iets, wat wij, na de lang*, periode van streng-eenvoudige kleeding, met o- pen armen ontvangen. En toch zijn zij terzelfder lijd zóó handig gecreëerd, dat niemand er tegen in kan brengen, dat zij te bewerkelijk of overda dig zijn het eenige wat wij kunnen doen is de charme er van bewonderen. Het valt te betwijfelen of wij ooit weder ferug zullen gaan naar de pompeuse, zwaar gegarneer do toiletten, nu wij eenmaal hebben geproefd van de voordeelen, welke een eenvoudige japon met zich medebrengt, doch het is aangenaam te zien, dat eenvoud en charme zt>o goed vereenigd kunnen wórden. Dunne draperieën, bloemen,borduursels, zach te kleuren en soepele ceintuurs dit alles zijn de garneersels en kenmerken van de nieuwe mo de en zelfs de hoeden verlaten het pad, waarop zij zich verleden jaar bwogen en worden veel zachter en staan ons dus beter en vroolijker. Grasieuse lijnen zijn het voornaamste kenmerk van het toilet afgebeeld onder No. 1300. Het heeft het nieuwe tuniek effect, da.t mo menteel zoo populair is en wordt gemaakt van lichtgeel-sajtijn terwijl het schouderstuk en de onderrok beiden van fijn goudkant gemaakt zijn. De taillelijn wordt een weinig geaccentueerd door een gevou wen centuur van dezelfde stof en bizondere op merkzaamheid verdient de wijze, waarop de ta melijk strakke lijnen van het lijfje een contrast vormen met de wijdte van de tuniek. Knippatro nen van dit toilet zijn verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48 onder opgave van no. 1300. Kos ten 55 cents. Het andere toilet, No. 1299, is veel eenvoudiger, daar het bestemd is om te worden gedragen in huis of kantoor maar het is daarom niet min der oen echt model van de Lente, hetgeen blijkt uit dc ceintuur met gesp en het lichtelijk over- blousende in de taille. Hot japonnetje wordt ge- Het voorhoofd van een rechtsgeleerde ontplooi- maakt van fijn jersey-laken, in zachtgrjjs en wordt gegarneerd met een breeden rand en zak ken van diep-blauw. Knippatronen zijn verkrijg baar in de maten 42, 44, 46 en 48 aan het Bureau van dit blad onder opgave van No. 1299. Kosten 55 cents. FEUILLETON. oo No. 27. Dat goloof ik niet, antwoordde Clement. Hoe slecht zij ook gekleed is, toch heeft zij niet het voorkomen eener bedelares. Als gij eenige oo- irenblikken over hebt, bid ik u haar te woord te staan. Zij heeft mij een levendige belangstelling ingeboezemd. Wacht eenss, voegde hij er b\i, dat is waar «ook, zij heeft mij verzocht u te zeggen, dat zij de kleindochter van Pieter Quinn is. Pieter Quinn herhaalde mijnheer Foste •net verbazing Ja, dat is het, ik ben er zeker van, dat zij dezen naam genoemd heeft. Ik wil haar zien, sprak de advocaat, zi.i ia uw eerste cliënte, mijn zoon, en het zou geen ge luk aanbrengen, zoo ik haar wegzond, laat haar rinnen koonen. Do knaap had het einde van den volzin niet cons afgewacht. Zotodra hij zijn vader hoorde zeg gen „ik wil haar zien," had hij de deur van het kantoor opengedaan en Martha gewenkt binnen te treden. Toen mijnheer Poster de oogen opsloeg en de p rsoon herkende, die hij voor de dienstmaagd van Pirter Quinn had aangezien, was zijn eerste gedachte, dat.zijn zoon bedrogen geworden was, toen zij zich voor de kleindochter van zulk een 1'ljk man als Pieter Quinn had uitgegeven. Hoe heet gij, kind vroeg hij op een toon, die weinig geruststellend klonk. Martha Quinn, mijnheer. Gij blijft dan volhouden, dat gij de klein dochter van Pieter Quinn zijt. De hemel gave, riep Martha uit, dat een an der bloed dan het zijne dioor mijn aderen vloei de. Mijn kindsheid zou niet zoo droevig, mijn jeugd geen martelaarschap geweest zijn. Armoe de is geen schande, maar de erfenis van een eer- toozen naam is een vloek. MARKTOVERZICHT. De waarnemende directeur-generaal van land bouw in ons land, heeft ter kennis gebracht, dat in verband met den gunatigen toestand van het mond- en klauwzeer, de beperkingen inzake aan koop van vee, bestemd voqi* Italië zijn ingetrok ken. Voor uitvoer bestemd vee, naar genoemde landen, zoowel herkauwende dieren als varkens, kan thans derhalve ook op de markten worden aangekocht Het zal den lezer bekend zijn, dat de invoer tot heden bij den boer aan huis werd ge kocht. Zoodat de handel vrijwel uitgeschakeld was. Op den markthandel heeft dit besluit nog geen invloed kunnen uitoefenen. Te SCHAGEN was de handel met uitzondering van wolvee, trekkend. In het bijzonder gold dat voor slachtvee. Voor de beste kwaliteiten zijn, gelijk overal het geval is, wel koopers, maar is deze er uit. dan begint het gemartel. Voor de bes te kwaliteit werd 90 cent besfeed. De beste 2e soor die van 85 90 et., ging nogal, <maar het soort van 75 a 82 ct., dat oók qog tof de 2de kwa liteit gerekend wordt, was al zeer trekkend en dan de 3e kw 65 a 79 cent was vrijwel onverkoop baar Enkele beesten werden reeds voor de wei gekocht, naar schatting tegen 40 k 45 cenf. Melk koeien hangen natuurlijk van de productie af. Nuchtere kalveren gingen bij kretwagens vol naar alle plaatsen van eenige beteekenis in West- Friesland, tot Hoorn en Medeanblik, Langedijk en Bergen. Goede slachtkalveren 10,a 12, f 15,Enkele voor de .mesterij tot 20.Scha- Den waren vlug. Voor den uitvoer werd gekocht van 30,— tot 38,—. Voor het bedrijf 22— k f 28,—. Om 9 uur was de handel in wolvee reeds afgeloopen. Varkens, waarvan de meeste met goede slachtkwaliteit liepen tof 65 ct., de handel was stug. BINNENL. NIEUWS. ZIJN EERSTE MOTORRIT. Vrijdagmiddag is de kastelein C. S. van den Schiedamschen Dijk op den Westzeedijk te Rot terdam, nabij de Van Vollenhovenstraat, onder een vrachtauto geraakt. Hij reed voor het eerst op een motorfiets, in het gezelschap van een an deren motorrijder. Op den hoek van de twee we gen is hij het stuur kwijt geraakt en onder den auto gekomen. Met zware inwendige kneuzingen en een gebroken rechterbeen is hij naar het zie - kenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Daar is hij kort na aankomst overleden. TEGEN EEN WAGEN GEREDEN. Eenige dagen geleden reed mej. B. v. d. Berg, uit Oostendam, des avonds op den Molendijk on der Ridderkerk met haar rijwiel tegen een uitste kend deel van een wagen, welke geen licht voer de. Zij verwonde zich daarbij aan het hoofd, en hoewel, na door dr. Kruyt te zijn verbonden, de tóestand zich niet ernstig lief aanzien is deze zoo /erergerd, dat overbrenging naar het Ziekenhuis Je zich hij begon te gelooven, dat hij misschien te haastig geoordeeld had. Ik meende, dat gij zijn dienstmaagd waart, sprak hij wat vriendelijker. Ik was zijn meid, zijn slavin, zijn speelbal. Maar ik heb mijn ketenen verbroken. Mijn gelaat en mijn kleeding getuigen hoe goed hij mij be taalde en als ware het nog niet genoeg mij te ver nederen, mij te mishandelen sedert mijn eerste kindsheid, hij heeft mij mijn venmogen nog daar bij ontstolen en als ik dezen avond niet gevlucht was, zou een moord de lange rij zijner misdaden nog vergroot hebben. Dat zijn zware beschuldigingen, sprak de heer Foster op ernstigen toon. Als gij onwaarheid spreekt, zijt gij het laaghartigsie ondeugendste schepsel ter wereld. En als Ik de waarheid spreek Dan zijt gij de ongelukkigste. Martha haalde het testament en den brief van onder haar kleeren brief van onder haar klecren e voorschijn en overhandigde dlie beide stukken zonder een woord te spreken aan den advocaat die na haar een stoel aangewezen te hebben, aan lachtig begon te lezen. Onder het lezen verdween tot zelfs zijn laatste twijfel. Slechts één zaak bleef hem duister voorkomen TTij begreep niet welk voordeel Pieter Quinn Jit de verduistering van het testament kon ge trok - en hebben, behalve het genoegen van zijn wraak lust bot te vieren. Hij was er nog verre af den ou de man van valschhedd in geschrifte te verden ken. Hebt gij ooit sedert uw meerderjarigheid ee nig papier geteekend vroeg hij. Neen nooit. Gij zijt nooit, vroeg de heer Foster naar de ank geweest of naar het kantoor van de een of andere publieke administratie Gij hebt daar noodt op een of ander bóek geteekend. Wat heeft u hierheen gevoerd De wanhoop. De eerste maal, dat ik u zag. hebt gij met goedheid .tegen mii gesproken en ik heb gedacht, dat gij misschien belang zoudt kun nen stellen in een erm schepsel zonder vrienden, lat al haar hoop op u alleen gevestigd heeft. Is dat alles, wat gij mij te zeggen hadt, juf rouw Martha te Dordrecht noodzakelijk was. Mej. B. as eenigen tijd later overleden. GRIEZELIGE VONDST. Eenige jongens ,te Veendam vonden een duim van een mannenhand. De politie toog op onderzoek uit en kon vast stellen, dat de scheepsjager J. K. aan het Beneden Oosterdiep het lichaamsdeel had weggeworpen nadat de jagerslijn hem had afgeknepen. K. was reeds naar den dokter geweest, die hem had ver bonden. KANTOORBEDIENDE OVERVALLEN. Jacht op den dader. Omstreeks kwart over negen Zaterdagmorgen reed een 64-jarige kantoorlooper van een stuwa doorsfirma te Rotterdam op zijn rijwiel door de Kievitslaan Hij had een linnenzak, waarin zich de loonen, die moesten worden uitbetaald, bevon den, ten bevonden, ten bedrage van 5000, bij zich. Halverwege de Kievitslaan 'kwam plotseling oen man te voorschijn, die dén looper van zijn rij- w iel wierp, zoodat deze van den berm van den .veg naar beneden rolde. De dader greep het rij wiel, waarop zich de zak met geld bevond en ver dween in de richting Westzeedijk. De kantoorlooper waarschuwde, na eerst ver geefs te hebben geroepen, eén agent van de mo toi brigade en djie reed den dader met zijn auto achterna. Bij het opgespoten terrein van hef Coól havenplan gekomen, vluchtte de dader dat ter rein op, zoodat de agent hem niet meer achter volgen kon De politieman loste eenige schoten, maar de roover werd niet tot stilstand gebracht. De agent van de motorbrigade waarschuwde toen een juist passeerenden agent van de rijwielbriga de, die daarop den dief nazette. Ook deze agent loste verscheidene schoten, cjie evenwel geen doel iroffeAbToch is het den agent halverwege de Ro- chussenstraat gelukt den dader fe pakken en zoo doende het rijwiel en de 5000 terug te bezorgen. De dief, die een 34-jarige koopman bleek fe zijn, is op het politiebureau in bewaring gesteld. 'n KOP KOFFIE EER GESCHENK. Geschenken en belastingambtenaren. Bij resolutie van 24 September 1925 No. 20 werd ter kennis van de ambtenaren der Direct e belastingen enz. gebracht dat een ambtenaar, die het waagde om iets, hoe gering ook, van derden aan te nemen, als niet geschikt voor den belas tingdienst moest worden beschouwd en dus niet op toegeeflijkheid had te rekenen. Deze resolutie heeft veel ergernis en ontstem ming onder de ambtenaren gewekt. Terecht wees men er op van hoe weinig inzicht ze getuigde in de verhoudingen tusschen ambtenaren en publiek speciaal op het platteland. „Als ik dus op een kouden winterdag een uur of langer door de sneeuw gebaggerd heb en ik kom eindelijk, voor het doen der beschrijving voor de personeele be lasting op een afgelegen boerderij," schreef een kommies, „dan zal ik voortaan de vrouw des hui zes moeten beleedigen, door het kopje koffie te weigeren, dat ik steeds wel heb geaccepteerd. Mooie dingen, zulke voorschriften voor de goe den ónder de ambtenaren zijn ze grievend en de sléchte elementen laten zich er tóch niet door intimideeren Dat heeft men in Den Haag nu ,toch ook blijk baar ook ingezien, althans dezer dagen is een nieuwe resolutie ter kennis van de ambtenaren gebracht, inhoudende, „dat een volstrekt verbod Martha aarzelde beurtelings zag zij naar de deur en naar Clement, die gedurende dit gesprek in de kamer gebleven was. Laat ons alleen Clement, sprak zijn vader, n zeg aan Griffels, dat hij niet heengaat, voor ik nem gesproken hebi Zoodra zij alleen waren, verhaalde Martha aan mijnheer Foster, hoe zij door de wreedheid en het verraad van haar grootvader, die haar met list naar aangenomen kind ontnomen had, tot den stap gek omen was, dien zij (thans deel. Zij onthield zich echter van eenige mededeeling, hoe het kind in handen van Pieter Quinn geko men was door middel van den booswicht, die .laarmede belast geworden was. Zij wilde het voor de ouders bepaald onmogelijk maken, hun lieveling weder te vinden. Maar zelf wilde zij baar lieveling bij zich hebben, haar tot moeder verstrekken en daarom wilde zij niet het minste spoor aanwijzen, dat leiden kon tipt de ontdek king, wie de ouders van het kind waren. Een langdurig en belangrijk onderhoud volgde nu tusschen haar en den advocaat. Mijnheer Fos ter belastte zich eindelijk met de zaak van het iriesije. Hij zal dat vermogen, waarvan hij u zoolang beroófd heeft, moeten loslaten, sprak hij, vooral jils hij, zooals ik veronderstel, het in handen ge kregen heeft door middelen, die zijn leven in uw handen stellen. Ik geef niets om het geld, riep Martha uit. Het is het kind, dat ik terug wil hebben. Te we ten, dat mijn lieveling in veiligheid is, haar stem te hooren, haar lieve armpjes om mijn hals te voelen, dat is het, wat ik verlang wanf o, zij had mij zoo lief, o, zoo lief. En ik ben overtuigd, dat gij haar liefde ten volle verdiendet, «prak de advocaat met een glim lach. Na al hetgeen er gebeurd is, vervolgde hij. kunt gij niet in het huis van Pieter Quinn ferug- keeren. Nooitsprak zij op vasten tóón. Waar denkt gii den nacht door te brengen? Hebit gij geld, hebt gij vrienden Geen enkelen vriend en geen penning. In dit geval neem ik de zorg voor u op mij, sprak mijnheer Foster en trok aan het schei- koord. Clemerjt trad binnen. voor geschenken aan ,te nemen gehandhaafd moet blijven, maar dat de toepassing daarvan niet mag leiden tot de interpretaiie, dat onder al le omstandigheden het aannemen van een kop koffie, een cigaret of een sigaar afkeuring zou vinden. In gevallen, dat aan een ambtenaar door dengene, met wien hij bij zijn ambtelijke verrich tingen in aanraking komt, een kop koffie, een cigaret of een sigaar wordt aangeboden uit be leefdheid en heit weigeren daarvan niet bevorder lijk zou zijn aan de goede verstandhouding met het publiek, bestaaft tegen het aannemen daarvan geenerlei bezwaar. LANDBOUW. EEN KOOLPLANTMACHINE. Per dag 3 H.A. te beplanten. Het „Utrechtsche Landbouwblad" maakt mel ding van een door den heer Van der En de te Maasdijk samengestelde koolplantmachjne, welk werktuig in één rit over den akker twee rijen ga ten steekt en deze dichtdrukt nadat door fwee mannen, op de machine gezeten, de plant) in de gestoken gaten is geplaatst. Met een paard als trekkracht bewerkt de ma chine 3 H.A. per dag. Met een motor trekker kari het getal verdubbeld worden, zoodat vier rijen tegelijk worden bewerkt. De proefrit heeft plaats gehad op een akker fe Maasdijk onder zeer groote. belangstelling van tuin- en landbouwers. Als de bodem te droog is voor het plantwerk, kan water meegevoerd wor den voor bevochtiging. BUITENLAND. DE MUMMIE VAN TOET-ANK-AMEN*. Dr. Howard Carter heeft het tweede deel lafen verschijnen van zijn boek „TheThotmb of Tut unkh Amen Daarin wordt een beschrijving ge weven van den toestand van den jongen koning was aangetroffen. Het bleek dat het lijk, nieiie- genstaande het zeer degelijk gebalsemd was vrij- wel totaal was vergaan. De bij de balseming ge bezigde oliën hadden zoowel de lichaamsweefsels als de windselen om het lijk aangetast en ver leerd. Wat ter instandhouding van hei lijk was bedoeld, was op den duur juist de aantastende :rnietigende factor geworden. Voor het overige had men in de lijkkist tal van bezweringsmiddelen en lijfssieraden van groote schoonheid en waarde gevonden, o.a. gouden san dalen, 'n gouden diadeem om het hoofd, gouden nagelbedekkingen op de teenen enz. De gouden kist waarin de mummie besloten was, heeft een waarde van 600.000 gulden. Zij is aan binnen- en buitenkant prachtig gegraveerd. HET NAGEMAAKTE SCHOOTHONDJE. Een nieuw speelgoed voor volwassen vrouwen. De bezoekers van de opera te Nica waren dezer dagen verrast, toen zij op de balustrade van een van de loges een bruin schoothondje zagen met e<*n oranje halsband om, dat met belandstelling de bezoekers #h de stalles scheen op te nemen. Men vroeg zich af hoe de eigenares het hondje had kunnen binnensmokkelen, totdat (men ont dekte, dat het hondje het laatste nieuwtje op het gebied van handtaschjes was. De tasch steekt in den rug van het hondje, dat, als men het onder den arm draagt, van een echt schoothondje vrij wel niet. te onderscheiden is. EEN VERTEEREND REVOLVERSCHOT. Het vorig jaar verloofde een Poól zich te Parijs Zend een van de klerken om een rijtuig, prak mijnheer Foster, en vergezel deze dame, die eenige dagen bij mij in Portlandstraat zal lo- geeren. Zeg aan de huishoudster zoo spoedig mo gelijk een kamer gereed te maken en zorg dat niemand haar ziet, eer ik teruggekeerd zal zijn. Nog nooit was de knaap over zoo iets verwon derd geweest Als dit bevel hem door elk ander dan door zijn vader in eigen persoon gegeven wa re geworden, zou hij er niet aan gehoorzaamd hebben. Dank, hartelijk dank, riep Martha ontroerd uitals alle menschen een hart hadden als het uwe, ziou de wereld niet zijn, wat zij thans is. Deze wereld is een zeer aangename verblijf-' plaats, antwoordde de advocaat, alleen is er naast de zonnige zijde ook een schaduwkant en gij, ongelukkig meisje, hebt tot hiertoe slechts aan de schaduwzijde gewandeld. Gij volhardt dus n uw besluit eindigde hij op zachten toon. Ik blijf er bij in alle opzichten. Als Fanny mij op het bepaalde uur niet teruggeven wordt, moet het register, waarin de misdaden van Pieter Quinn te lezen staan, aan den rechter overgege ven worden. Een gesmoorde lach liep van den eenen lesse- eaar naar den anderen het geheele kantoor rond, loen Clement de zonderlinge cliënte naar het rij tuig geleidde, totdat' eindelijk mijnheer Griffels, dc eerste klerk, zijn. geduld verloor. Als gij het vak zoo goed kennen zult als ik, 'ongelui, sprak hij, zult gij weten, dat de best ge- Uleeden niet altijd het best betalen, 'f Is de klein- lochter van Pieter Quinn. En wie is die Pieter Quinn vroegen de an- leren lachende. Dat kan niemand zeggen, bromde Griffels, maar zooveel is zeker, dat hij een man is, die minstens een millioen bezit. Een dnivels-toeleg mislukt. 't Was een vreeselijke nacht, die nacht), waarin lartha Quinn het huis van haar grootvader ont vlucht was. De regen viel zwaar en dicht neder, met dat -cherpe gekletter, hetwelk een langen duur voor- snelt. Men zag in de steaten niemand m,ee.r dan eenige ongelukkige zwervers, die niet wisten,, Naar zij den nacht zouden doorbrengen. Wordt Vervolgd. f

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1