Het gestolen Kind. HEKBEH 8111 POBTGBICO J. E. S E S S BLANKE BAAI 18e Jaarjrane. No, 24. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN Tabaksfabriek „L)e Wakende Leeuw'' I.aat C2e> - ALKMAAL' lieeren-Baai WIERINGER COURANTS 60RN. J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per S maanden 1 ADVEHTE NT I N Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU) Hlppolytnshoei Wier lngea. Tel et lntercomm. Ne. IA 30, 70 100, 120, 140,150, 160.180,200, 225, 250 350,400, 450 en 500 cent per pond. BINNENL. NIEUWS. ZWARE STRAF VOOR EEN KIPPENDIEF. De adv.-generaal bij het Gerechtshof te Den Bosch eischte tegen P. C. J., koopman ,te Teterin gen, wegens dielstal van 13 kippen onder Ginne- ken, vier jaar gevangenisstraf. DOOR EEN MOLENWIEK GEDOOD. Te Haps (N.-Br.) is het vierjarig zoontje van den heer J. Arts spelende in de nabijheid van den windmolen door een wiek getroffen en gedood OUDE VROUW OVERVALLEN. Een dezer nachten werd de wed. W. te Terlin- d en-Noorbeek ploitseling wakker doordat ze in een aangrenzende kamer hoorde praten. Ze stond op en ontdekte dat in die kamer zoowel als in de keuken licht brandde. Het keukenraam stond o- pen. Toen ze daar kwam, hoorde ze gedempt pra len in de gang. De indringers waren bpzig de voordeur te openen, waarschijnlijk *om bij moge lijk onraad den aftocht vrij te hebben. De 60-jarige greep haar browning, lezen wij in de „Limb. Koer., maar voor ze 't wapen in de band had, hadden ook de indringers onraad be speurd, haar gegrepen, tegen den grond gewor pen onder bedreiging haar te zullen dooden als ze niet vertelde, waar ze haai* geld had verborgen Toen zij heftigen tegenstand bood, kneep een der laffe kerels haar de keel dicht, zoodat ze niet schreeuwen kon, terwijl de ander alles nasnuf felde, kasten en laden openbrak en den inhoud o^er den vloer slingerde. Een bedrag aan geld viel in hun handen bene vens een browning, een een kistje sigaren. Toen alles was afgezocht, kozen ze het hazen pad na het licht te hebben uitgedraaid. De wed. W„ die 't niet wilde opgeven, draaide het licht weer aan, waarna een der bandieten haar een trap in de zij gaf, dat ze omver sloeg. De bandiet, die haar moest vasthouden, had intusschen geen benijdenswaardig baantje gehad. Zijn pet en de helft van zijn das, moest hij in haar handen achterlaten, terwijl ze hem boven- d:en nog een bloedneus had gestompt. De marechaussee uit Slenaken die den volgen de morgen een onderzoek instelde met behulp van een paar speurhonden, heeft een halve zijden das. een pet. en een bebloeden zakdoek gevonden. Hot is reeds den tweeden keer, dat dit oudé mensch, wier 87-jarige echtgenoot drie maanden geleden is overleden, wordt lastig gevallen. Op T7 Februari j.1. wist ze waarschijnlijk dezelfde dieven, die reeds de blinden van een venster had- den weten te openen, met,haar vuurwapen op de FEUILLETON. OO No. 28. ilier en daar bemerkte men bij het flaiiwe flik kerende licht der straatlantaarns een enkel in lompen gekleed wezen, dat zich onder een luifel nl tegen een huisdeur voor den regen fractiiè tc beschutten en onder den invloed van den guren Novemberwind stond te bibberen van koude. De laatste slag van den torenklok van St. Faul w eggestorren, toen een man in een bruin flu- w celen jachtbuis en met een breed geranden flu- weelen hoed op het hoofd, den hoek van Cha.'ing Crosstraat omsloeg en zich naar het strand richt te. Hij liep zoo snel dat het kind, hetwelk liij bij de hand hield, moeite had hem te volgen. Dat kind was eenvoudig, maar netjes en zindelijk ge kleed. Een overvloed van blond haar ontsnapte van onder den zakdoek, die om haar hoofdje gebóm den was, en haar onschuldig kopje slechfs ten halve bedekte. Haar hals en armen waren geheel bloot en zij bibberde van angst en koude. Breng mij terug, snikte het meisje, breng mij terug ik kan niet meer loopen. Nog één woord en ik draai je den nek om, gaf de man met een vloek ten antwoord. De arme kleine gehoorzaamde zij sprak geen woord meer haar gesmoorde zuchten gaven al leen blijk van haar vrees en haar droefheid. De brug is dichtbij, merkte de man aan, daar 17uilen wij tenminste droog zijn. Iets zonderlings, in de stem van den man, trok de aandacht van een ander persoon, die onder een luifel voor den regen stond te schuilen. Hij stak het hoofd vooruit om beter te kunnen zien en mompelde bij zichzelven Waar, duivel, kan die vent dat kind in dit weer heenvoeren Gedurende dien tijd waren Fanny en Milo, want die waren het,, het gewelf onder het1 Adelphi Theater, dat aan de Theems uitkwam, binnenge vlucht te drijven. Beide dieven waren gemaskerd. EEN HARDHANDIGE CHAUFFEUR. Zekere L te Tilburg, stapte in een Brockway- bus. De chauffeur, die den man blijkbaar reeds van vroeger kende, weigerde hem echter toe te laten, omdat hij vooruit wist, dat L. loch niet wenschte te betalen. L. was echter reeds inge stapt, zoodat de chauffeur van zijn plaats kwam en den man to kennen gaf, dat hij de nwagen had te verlaten L. schijnt daaraan aanvankelijk niet te hebben willen voldoen, waarna de chauffeur hem vastgreep en hem de wagen uitduwde. Deze duw schijnt intusschen vrij hardhandig ,te zijn geweest, want L. viel met zoo'n noodlottig gevolg, dat hij, het was juist bij een spoorwegovergang op de ijzeren rails kwam te vallen en zijn been brak. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd. NEUS AFGEMAAID. Voor de Haagsche Rechtbank heef)t terecht ge staan de koopman J. V., zonder vaste woonplaats v-cgens mishandeling, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende. In den middag van den 10- den Maart j.1. is onder woonwagenbewoners te Naaldwijk, twist ontstaan. Verdachie maakie zich kwaad op een stoelenmatter, die onder den invloed van sterken drank was en verdachte's zuster een ?rap zou hebben gegeven. Verdachte greep een zeis, sloeg den stoelenmatter ermede en raakte zijn neus, met het gevolg, dat hef zach te deel van dit lichaamsdeel er nagenoeg bijhing. Na hechting blijkt het leisel evenwel weer ie her stellen. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. DRENTSCHE DIENSTMEISJES. Een der middelen om Drente er boven op te helpen, die de Centrale Commissie voor den cul- turéelen, hygiënischen en economischen opbouw der provincie Drente heeft aangegrepen is de op leiding van meisjes tot dienstbode. Deze geschiedt in de buurthuizen, die de Centrale Commissie in dc veenstreken heeft opgericht. Deze opleiding is het beste te vergelijken met die van een volkshuishoudschool. Natuurlijk moet men geen volleerde dienstbode verwachten, immers de leeftijd varieert van 1418 jaar. Maar toch kan men de proef, in Den Haag en elders met deze mesijes genomen, als zeer geslaagd be schouwen. Ieder meisje heeft een keurigen uitzet, met o.a. drie katoenen japonnen. Toen Zondag, tegen het invallen der duisternis een arbeider van het station der Nederl. Spoor wegen te Zwijndrecht lichten op de baan ging plaatsea, vond hij op de rails een staaf ijzer en in de onmiddellijke nabijheid daarvan eenige steenen. De Zwijndrechtsche politie heeft de da ders al heel spoedig opgespoord. Het waren een paar achtjarige jongens, die niet begrepen, dat dit spelletje wel eens aardige gevolgen had kun nen hebben Het stuk ijzer was een laschplaat van 70 c.M lang, 10 c.M. breed en 2 c.M. dik. FRIESCHE RAPEN NAAR AMERIKA. Onlangs zijn voor proef door de Veilingveree- niging te Berlikum twee wagons consumptiera- pen naar Amerika gezonden. Deze proef is goed geslaagd. Nadien zijn nog acht wagons verzonden. Het is niet onmogelijk dat voor tuinbouwpro ducten daar ginds een flink afzetgebied wordt gevonden, daar de prijzen belangrijk hooger zijn dan hier te lande. treden. m De man bedacht zich niet lang, hij knoopte zijn buis dicht en sloeg zijn mouwen op met een drift die bewees, dat, wat zijn voornemens ook zijn mochten, zij tenminste ernstig gemeend waren. De bevelen van Pieter Quinn aan Miilp luidden zich van het kind te ontdoen op zulk een wijze, dat geen van beiden er ooit meer iets van zou hooren. Met .zijn gewone sluwheid was hij in geen enkele bijzonderheid getreden hij kende zijn man, het was een goede verstander, die maar een half woord noodag had. Zij waren de donkere passage genaderd het kind aarzelde en trad achteruit. Wat scheelt je nu weder vroeg Milo, daar straks klaagdet ge immers over den regen en hier is het droog. De regen doet mij geen kwaad, snikte Fan ny, ik zal niet meer schreien ik zal zoet zijn, dat beloof ik u maar, ik bid u, breng mij niet hier heen. Niettegenstaande haar tegenstand sleepfe Milo die den weg goed kende, haar voort tot den uit gang bij de rivier. De vloed kwam op, de golven bruisten hevig en het water stroomde me! vree slijke vaart, naar de groote Londonbrug. Geen enkele ster stond aan den hemel, maar een bliksemstraal verlichtte van tijd fat tijd dit vreeselijke tooneel daarna werd alles weder in duisternis gehuld. De man zette zich aan den ingang op een steen neder en trok het kind naar zich toe. Haar hand jes en armpjes waren verstijfd van koude. Laat mij mijn gebedje opzeggen, smeekte Fanny. TTw gebedje, grijnsde de booswicht, zeker mijn lieve. Ik houd veel van kindertjes, die bid den. Daar, leg uw handjes in de mijne. Zoo zal bet. goed gaan. Hii nam de handen van het kind in zijn linker hand. terwij1 hii met de rechterhand haar den zakdoek van het. hoofd trok en haar daarmee de armen bijeen hond. Milo was een voorzichtig man. die alle^ met orde deed. Hij dacht ongetwijfeld niet, dat hef kind in zulk een afschuwelijken nacht noe hulp zon kunnen vinden maar zou zij misschien spartelen als zii in het water lag en door den stroom op den oever VECHTPARTIJ TUSSCHEN ZEELIEDEN. Woensdagmorgen ontstond voor lie.t Engelsche consulaat in de Calandstraat te Rotterdam een lievige vechtpartij .tusschen eenige Indiëers en een aantal Arabieren. De ruzie is ontstaan over het monsteren op een Engelsch schip, waar de Arabieren de voorkeur kregen. Een der Arabie ren, een 29-jarige stoker, maakte zich zoo kwaad daarbij, dat hij plotseling een groot zakmes greep en daarmee een Curagaoenaar, eveneens stoker, te lijf ging. Laatstgenoemde kreeg enkele steek wonden in nek en hals. Uit zelfverdediging shcop te deze van zich af, daardoor viel de Arabier op den grond en kwam zeer ongelukkig .terecht, want zijn eigen mes drong hem vrij diep in het rechterdijbeen. Hij bleef bewusteloos liggen. De politie was spoedig ter plaatse en wist erger ie voorkomen Beide gewonden werden door den Geneeskundigen Dienst naar het Ziekenhuis ge bracht, doch opneming bleek niet noodig. Na verbonden te zijn werd het tweetal vechtersba zen naar het politiebureau in de Witte de Wiih- straat overgebracht. KLEINE OORZAKEN Het woonwagenkamp te Leende (N.-Br.) is Zondag in rep en roer gebracht doordait de hond van B. een hondje van de dochter van C. had ge heten. C. ontstak hierover in toorn en losfe een revolverschot op B., die hij in de zijde trof. Op de vrouw van B. werd eveneens een schoit, gelost zij werd niet ernstig in het hoofd getroffen. B. is naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij is overleden. De woonwagenbewoner C., die de vlucht had gehofen, is te Weert aangehouden en naar Heeze overgebracht, waar hij ig bewaring is gesteld. BUITENLAND. VAN KERK TOT THEATER. Te Muhlhausen (Thuringen) heeft de gemeen teraad besloten de niet meer gebruikte kerk op de Korenmarkt tot stadstheater in te richten. HET CHAMPAGNEBAD. Het hoogste rechtscollege der Vereenigde Sta ten heeft dezer dagen de veroordeeling tot een jaar gevangenisstraf bekrachtigd van den regis seur Earl Carroll te New York, die zich aan mijn eed had schuldig gemaakt door te verklaren dat hij geheel onschuldig was aan het sensationeele nummer op een partij ter eere van de gravin van Cathcart, welk nummer bestond uit de verschij ning op het tooneel van een koristje met geen an der omhulsel dan een champagnebad. EEN LIEFDESDRAMA. Zondagavand werd de journalist Snyder in zijn buitenverblijf op Long Island op zijn bed ver moord gevonden. Zijn vrouw deed aan de politie een verhaal van twee mannen, die het huis wa ren binnengedrongen en haar bebonden hadden, waarop zij het bewustzijn had verloren. Toen zii eer bij kennis kwam, was haar man vermoord. Na gedurende elf uur ondervraagd te zijn, beken de zij dat haar man vermaard was door haar minnaar, zekeren Gray. Deze werd op zijn beun aangehouden, ontkende aanvankelijk alles, doch na een verhoor in den derden graad, een zeer streng verhoor dus, dat eenger mate aan de pijn bank doet denken en drie en twintig uur duurde, viel hij door de mand. Volgens hem had de eigen vrouw het slachtoffer echter den genadeslag toe gebracht. geworpen kunnen worden. Hebt gij geëindigd vroeg bij. Dood mij niet, bid ik u, dood mij niet. U dooden dwaasheid. Waarom zou ik dat doen sprak de man op spottenden toon, en hiel haar tegelijkertijd in zijn armen omhoog, oin haar in het water te werpen. Dat is juist wat ik wilde weten, sprak plot seling een stem achter hem en op hetzelfde genblik werd bij het licht van een bliksemstraal de man, die gesproken had, zichtbaar. Het was dezelfde, die onder den luifel in het steegje gestaan had. Hij was langs een anderen kant gekomen en viel nu Milo onverwachts op het lijf. Ook het kind hoorde en zag hem zoodra haar tecre kleine voetjes den grond weder bereikten, liep zij naar hem toe met den doodsangst op het gelaat en riep uit Breng mij naar huis Ach, breng mij weer naar huis. Waar is uw huis, mijn kind Zij heeft geen tehuis, sprak Milo <op barschen toon. Wij zijn niet uit Londen. Haar armen zijn vastgebonden, riep de an der uit. - Ah zoo, nu, wij zullen eens zien riep Milo woedend uit en vloog naar de plaats vanwaar de stem kwam, want in de duisternis had hij geen nder middel om zijn schreden te richten. Hij hield een mes in de hand en sloeg en stak er in den blinde rechts en links mede in alle richtingen 't Was tevergeefs dat hij vloekte en tierde, al leen, de echo's van het gewelf gaven hem ant woord. Hij bleef staan en luisterde met zijn ooi- op den grond of hij ook het geluid der voetstap- ren hoorde van iemand, die vluchtte. Maar niets hij hoorde niets. Een rilling liep door al zijn leden. Hij begon te denken dat de persoon, die zich zoo ongevraagd tusschen hem en zijn slachtoffer was komen plaatsen, een wezen was dat niet tot deze wereld behoorde geen mensch van vleesch en bloed, zooals hij. Als gij een mensch zijt, spreek dan, brulde Milo. Geen antwoord. Als gij de duivel in eigen persoon-zijt, ant - EEN GELUKKIGE SCHOP. In 1915 keerde een inwoner van Blackpool doofstom van het slagveld in Frankrijk terug. Po gingen om zijn gehoor en spraakvermogen terug te geven bleven vruchteloos. Dezer dagen was de doofstomme naar Liverpool gegaan om daar deel .te nemen aan een voetbalwedstrijd. Op een cjegeven moment kreeg hij van een al te wild spe Ier een schop tegen de keel. Deze schop bleek echter zeer gelukkigdirect daarop bemerkte de man dat hij zijn spraakvermogen herkregen had. In groote vreugde werd hij door de andere voetballers weer naar Blackpool begeleid. Geef tmj een pakje DouweEgberfs Echte Fr/esdie Heerenbaai„ hoort qe meer en meer in goede r l" öpeciaal aanbevolen 1 75ct.p^2pond rood zegel y Ook In ons-en haltons pakjes ANNA PAULOWNA. - In de laatste Bestuursvergadering van Huis zorg gehouden in het Polderhuis werd tot vaste helpster aangesteld mej. Jansen, inplaats van inej. Kok, die bedankt heeft wegens huwelijk. Voorts werd besloten, dat de fancy-fair zal ge houden worden op Hemelvaartsdag den 26 Mei a s., terwijl op 25 Mei een uitvoering zal gegeven worden door plaatselijke vereenigingen. De ver loting aan de fancy-fair verbonden, heeft plaat» op 27 Mei. Hiervoor is dóór den heer Schmalz van Schagen een inzinkbare trapnaaimachine beschik baar gesteld togen halven prijs. Toen de loten reeds waren gedrukt, boden Gebr. Kos te Kleine- sluis een dergelijke machine geheel gratis aan. Deze blijft voor een volgende verloting gereser - veerd. Door ingezetenen zijn voorts reeds gratis eenige prijzen ter beschikking gesteld. Aan den heer Abr. Dekker te Kleinesluis zal gevraagd worden, deprijzen te etaleeren. De Jaarvergade ring werd bepaald op 5 April a.s. Alle voorberei dingen worden genomen, om de fancy-fair te doen slagen. woord mij dan, schreewde de moordenaar. Wat wilt gij van mij riep een stem, die weerklonk, als kwam zij van boven uit het ge welf een verschijnsel dat gewoonlijk plaats v indt in lange overwelfde gangen. Wat wilt gij met dit kind uitvoeren Gij zult haar nooit wederzien. Maar wie zijt gij Gij hebt mijn naam genoemd, toen gij mij geroepen hebt. Gij dient mij allang genoeg, om dien te kennen. De een noemt mij Belzebub, de ander Astaroth ik heb bijna evenveel namen, als gij misdaden begaan hebt. - Bah, malligheid, sprak de booswicht, wiens u;jgeloovige vrees gaandeweg verdween ik zal niet zot genoeg wezen om dat alles te gelooven. G\j, die zooveel namen hebt, ik wed, dat gij niet eens den mijne weet. Hij is reeds jarenlang in mijn boek geschre ven Milo, en uw rekening staat goed wij zullen elkander spoedig wederzien. Het vreemd klinkende gelach, dat deze woor - den vergezelde en door het gewelf weergalmde, beangstigde den moordenaar veel meer dan het noemen van zijn naam. De vrees maakte h?m stom en bewegenloos. Eensklaps herinnerde hij zich, dat hij in zijn zak het noodige had om licht te maken. In een oogenblik had hij een oud dagblad, dat hij bij ich had, doen ontvlammen en met hetbranden- 'e papier boven zijn hoofd, liep hij verscheidene malen heen en weder. Er was niemand te zien. Het papier gaf voor een oogenblik een helderen lichtglans, toen heit uitgebrand was, werd alles weder in duisternis gedompeld. Als Milo in plaats van naar het gewelf boven hem te zien, zijn blikken op het oogenblik naar beneden gericht had, zou hij daar de sporen van bloote voeten gezien hebben en daardoor hebben begrepen hoe het mogelijk was, dat hij het gêluid Ier voetstappen van den onbekende niet gehoord had. De moed van Milo was slechts die van het re- lelooze dier. Wordt Vervolgd.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1