liet gestolen Kind. 18e Jaargang. Dinsdag 29 Maart 1927. No. 25. Égfei NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR (EpV WIERINGEN EN OMSTREKEN a WIERINGER COURACTfj jORN J. BOSKER. WIERINGEN UITGEVER MODE. i i t LENTE MODE. Alles wel beschouwd is er niets buitengewoon i.izonders aan de nieuwe Lentemodellen. De ontwerpers der nieuwe toiletten hebben waar schijnlijk gedach, dat het verstandiger is niet te trachten een radicale verandering plotseling in te voeren tegénwoordiger gaan zij op meer sublieme wijze te werk en brengen de verande ringen langzamerhand, zoodat wij nauwelijks bemerken wat er gebeurt, tot de verandering vol ledig tot stand is gekomen. Als voorbeeld hier - van hebben wij de overb kuisende taillelijn. Toen het voor het eerst aangekondigd werd, dai ves ten in de mode zouden komen, had iedereen terstond voorstellingen van hei ingepinde vest onzer grootouders en een strom van protest ging er op. Dus zeiden de ontwerpers er niets meer over, doch gingen rustig aan het werk en langzamerhand begonnen wij te begrijpen, dat a:le nieuwe mantels en alle nieuwe toiletten op de een of andere een geprononceerde taillelijn hadden, al werd dat effect dan ook in het begin slechts bereikt door plooi-groepen of een losjes- oingcknoopte ceintuur. En wij hebben deze nieu we modellen zoo van ganscher harte opgenomen dat wij, als wij een rechtaf model zien, denken „wat staat dat gek" en vergelen, dat hei nog niet zoo lang geleden is, dat wij vast besloten waren nooit meer iets anders te dragen. Dat bewijst wat men met zachtheid kan bereiken Jumperpakjes zijn voor de dracht van het ne- gin der Lente zeer populair en veel der nieuwe modellen worden gedragen met een jumper en rok van verschillende stof, zooals het model, af gebeeld onderl305. De rok is van geel kasha ge streept met twee finfen blauw, ferwijl de jum per van geel-kleurig laken is. Op den jumper is een kraagje en manchetten aangebracht in de zelfde kleur als de donkerste tint blauw van de strepen op den rok. Knippatronen zijn verkrijg - hanr in de maten 42. 44, 46 en 48 onder opgave FEUT LI. ETTÖTT OO No. 29. Als een waanzin vlood hij van daar en kwam eerst tot zichzclven, toen hij hel strand bereikt had. Terwijl hij den weg naar Almoury- straat weder insloeg, peinsde hij bij zichzelven wat'hem nu te doen stiond. Aan Pieter Quinn te bekennen wat hem over komen was. kwam hein het minst genomen nu. telotO'S voor. Vooreerst zou de oude man. hem niet gelooven willen en ten tweede zou hij daar door de belooning, die hom voor het dooden van de keline Fanny toegezegd was, verliezen. Hij beslGOt derhalve Pieter Quinn in den waan te laten, dat aan zijn verlangen voldaan was en dat het onschuldige voorwerp van zijn haat in ^golven verdwenen was. Bij den clown- In een groote kamer van een huis in Drury- |i»an zat een vrouw in rouwgewaad druk te wer- |en> Zij scheen op het eerste gezicht ongeveer der tig jaren oud te zijn, hoewel zij inderdaad veel jonger was Ilaar gelaat, dat nog de sporen van vroegere schoonheid vertoonde, was ingevallen en verbleekt door verdriet. Misschien had de armoede er ook het hare bij gedragen om dien helderen blik te verdooven en Jlit bevallige gelaat te vermageren. De vrouw hield zich bezig met bet opleggen van zilveren j»nilol len en boordsels «op een gazen kleedje zoo- tils de danseressen dragen. Iedere maal, dat de fegen een weinig bedaarde, hief zij haar groote zwart,t oogen van haar werk op en luisterde aan dachtig toe, even alsof zij iemand verwachtte daarop zette zich weder aan den arbeid. Een harlekijn-costuum, een Spaansche hoed ^et veeren en honderd andere zaken onmogelijk te beschrijven lagen bier en daar door bet ver hek verspreid of hingen aan kapstokken langs den muur. VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. van Nó. 1305 Kosten 55 cents. Het bolero-effect is met zeer veel succes aan gebracht in bet avondtoilet, afgebeeld onder No. 1306. Het toilet wordt gemaakt van gestrookte kant in een heel lichte perzik-tint en de slrooken van den rok zijn afgezet met dezelfde stof, waar van bet vest gemaakt is, zijnde zachtrosc satijn. Het korte boloro-tje is eveneens van satijn doch de kleur hiervan is een diep, donker rose. Knippatronen zijn verkrijgbaar aan liet bure au van dit blad in de maten 42, 44, 46 en 48 on der opgave van No. 1306. Kosten 55 cents. MARKTO VERZICHT. De slachtveeprijzen zijn in den loop van een jaar wel belangrijk gedaald. Dat kunnen wij het beste aantoonen door cijfers. Wij nemen daar voor de slacMveemarkt van de hoofdstad, die daarvoor wel in de eerste plaats in aanmerking kom,t. In Maart 1926 noteerde Amsterdam voor vette koeien le kw. 1,20 a 1,30 2e kw. 1,10 a 1,15 en voor 3e kw. 0.80 a 0.90. Op 21 Maart j.l. waren die prijzen le kw. 0.90 a 1,04 2e kw. 0.80 a 0.90 3e 0.70 a 0.80. De goede kwaliteit is dus 30 cent per kilo te- ruggeloopen bij de .mindere soorten is dit ver schil niet zoo groojt. Terwijl het verschil bij wol vee niet zoo groot is, is het bij varkens weer be langrijk. Vleeschvarkens in 1926 1,05 a 1,06 spek varkens 1,02 a 1. In 1927 voior vleesch - varkens 0.77 0.78 en spekvarkens 0.70 a 0.74 En van verhooging is nog geen sprake. Men zie de markt van 24 Maart te SCHAGEN. Vette koeien, hoogop 0.90. Al spoedig kwam men tot de 2e kw. 0.80. Het grootste deel van don aanvoer bleef daar nog beneden, daarvan hieven de prijzen van 0.60 to\t 0.75. Bedrijf- koeien 0.40 a 0.45 stug. Nuchtere kalveren 8, a 30,Voor gewoon gebruik 10 a 15 Bet- drijfsklaar 20 a 25. Oude schapen 30 a 37, Jnge voor uitvoer 35 a 38 weide 28 a 34 Varkens 0.62, zouters voor uitvoer 0.62 p. Kg BINNENL. NIEUWS. HET WASSCHEN VAN MELK. Te Winschoten heeft terecht gestaan R. R., 36 jaar, landbouwer te Sellingen. llij werd 23 De - ecmber j.l. door den kantonrechter te Winscho ten veroordeeld tot 500 boqte of 100 dagen hechtenis. Den 11 Oetober j.l. vervoerde hij op een wagen twee bussen ;met melk, v,oor den handel bestemd Die melk voldeed niet aan de eischen van het melkbesluit, daar er water aan was toegevoegd en wel in de eene bus 56 L. water en in de ande re 61 L. water op de 100 L. Op 4 Maart j.l. diende deze zaak voor de Recht bank, maar werd toen uitgesteld, omdat van de twee methoden voor melkonderzoek slechts één was toegepast. De heeren G. H. Leopold, directeur en C. E. Klaimer, adjunct-directeur, scheikundige van den provincialen Keuringsdienst, deelen het re sultaat van hun onderzoek mede. Verdachte beweert, dat de melk niet was be stemd voor den handel, maar voor de fabriek. Het water moet er ingeregend zijn. Geëischt werd 1500 boete of 80 dagen hech tenis, terwijl de raadsman van verdachte een boete van 50 a 100 verzocht. Rechts tegenover haar stond een ledikant en daarvoor een ledig kinderbedje. Welk een nacht, fluisterde de danseres. Ik venschte wel dat Henri al terug was, deze ka mer komt mij zonder hem zoo eenzaam en somber voor en Een gesmoorde zucht voleindigde dezen vol zin. De arme vrouw dacht aan een kind, het ee- r.ige dat zij ooit gehad had, en dat de dood haar had ontnomen. Een traan viel op de zilveren pailletten. Pailletten en tranen. Dit is maar al le dikwijls het beeld van het bestaan van lieden van haar beroep. Heden brood, morgen lijden. Genood zaakt1 orn zich met gaas en versierselen te kier den, wanneer de beurs ledig en het hart gebro ken is. Signor Du Bast en zijn vrouw konden eigen lijk lang van geluk spreken. Gedurende het win terseizoen maakten zij deel uit van het personeel van den Italiaanschen schouwburg. Tegen ker mis figureerden zij in de pantomimes en gaven buiten dien nog eenige lessen. Zij konden zich nog als bevoorrechte personen beschouwen in vergelijking bij vele anderen van hun beroep. Signor Du Bast was reeds vroeg uitgegaan om met den directeur van een kleinen schouwburg over de uitvoering eener pantomime te spreken. Het werd laat en zijn vrouw begon al meer en meer ongerust te worden. Iedere vijf minuten hief zij de oogen van het jmet zilver belegde gaas op, om op de kleine ouderwetsche pendule te zien, die eentoonig op den schoorsteenmantel stond te tikken. Plotseling hield het tikken op hef sloeg één u:ir, daarop hernam de slinger zijn regelmatige beweging. De vrouw stond op, vouwde oogenblikkelijk haar- werk op en borg het. Er moet hem iets overkomen zijn, sprak zij, ik ga hem zoeken, maar als hij eens hier kwam en hij vond mij niet Geduld, geduld Een windvlaag verhief zich, de zonneblinden klapperden De regen sloeg met geweld tegen de vensters daarop bedaarde de vlaag weder en het bulderen van den wind ging in een droevig gehuil over. God erbarme zich over allen, die geen huis en géén voedsel hebben in dezen vreezelijken nacht, dacht de danseres. Wij hebben tenminste ~f'r\ D V E R T E NT I N Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. INBREKER ZAKT DOOR EEN KIPPENHOK. Vrijdagnacht is getracht in te breken in den juwelierswinkel van den heer W. C. D. te Den Haag. De inbreker klom over de schutting van den tuin, maar kwam daarbij op liet kippenhok 'te staan. Hij viel door het gaas en kwam fusschen de kippen neer, die ltidkakelendd -opvlogen. De dief vond het toen maar geraden zoo spoedig mogelijk te vertrekken, zoodat de bewoner, die in zijn slaap gestoord was, hem niet meer kon grijpen. BURGEM. EN WETH. PERSOONLIJK AAN SPRAKELIJK GESTELD. In de laatstgehouden Raadsvergadering te Veenendaal is na geheime zitting mejt algemee- ne stemmen beslotten, de heeren H. A. v. d. Wes- teringh, oud-burgemeester van Veenendaal, hans wonende te Heelsum en de beide oud-wet houders Jan Bos Czn. en Jacob van Leeuwen te Veenendaal gedurende het tijdvak September 1919September 1923 tezamen vormende het college van B. en W., persoonlijk aansprakelijk te stellen voor een bedrag ad 300, voor welk bedrag dat college een mandaat heeft afgegeven ten name van E. C. Muller, wegens een toegeken •ie bouwpremie, welke premie door den Minis ter van Arbeid was geweigerd. DE PLAK- EN SMEERWOEDE. De „Meer" in actie. Het bestuur der Buur.tvereeniging „Oud-Wa- tergraasmeer" heeft een „Verkiezingsmanifest" tot de leden van deze vereeniging gerichi, waar in o.a. wordt gezegd ,Wij weten, dat door alle politieke partijen een heirleger van opgeschoten jongens op onze stads wijk zal worden losgelaten. Een leger.dat 's nachts werkt omdat zijn daden geen dag licht kunnen velen „En na jaren kan men in de „bewerkte" stads wijk nog de sporen van hun vandalisme bemer ken. „Daar komen wij tegen op Daartegen roe pen wij de hulp in van al onze leden. ,.De straten bekalken .Dat mag „Plakken" schijnt oogluikend te worden toe- ge sftaan. „Wij hebben onze politie, die tegen de huizen- besmeurders moet optreden. „We weten, dat het den „heeren-plakkers" vaak lastig gemaakt wordt. Doch de biljetten, die geplakt zijn, worden niet terstond verwij derd. En wat helpt een doodenkele bekeuring Bekeuringen, die uit' de partijkassen betaald worden „Wij wekken al onze leden op, den strijd tegen de smeer- en klodderbendes met kracht aan te binden. „Elk biljet onverschillig van welke partij dient verwijderd te worden. Onmiddellijk na de ontdekking van het „plakkaat" is dit zeer mak kelijk weg te nemen. „nen voordeel is ook, dat bij direct handelen het eerste biljet in den regel niet door een twee de gevolgd wordt „Op Meerbewoners op „Weg met den smeer- en klodderrommel ZWAAR BEVOCHTEN ZEGE. Op het erf van den landbouwer J. v. R. te Zwmmerdam is een ware veldslag geleverd tus- 1'Pi een en ander e»i als Henrië terugkwam.... De stap van een man weerklonk op de trap de liefhebbende vrouw hoorde dien terstond en onende haastig de kamerdeur. Waar zijt gij geweest sprak zij ongerust en O Henri, Henri, vervolgde zij in ,tranen uit barstende, wat brengt gij daar mede Deze vraag werd veroorzaakt door het gezicht van een meisje van ongeveer denzelfden ouder dom als zij verloren had, hetwelk de danser door en door nat in zijn armen hield. Honderden malen had hij op diezelfde wijzi zijn kind slapende in zijn armen tehuis gebracht als de voorstelling geëindigd was. Het gezicht van dit vreemde kind wekte al di droefheid der moeder weder op. Ik weet eveemin als gij, wie ik hiermede bceng, Caroline, sprak de danser en zette zijn last op den grond. De wijze, waarop ik dat kind gevonden heb, is zoo vreemd. Maar haar armpjes zijn vastgebonden, riep do vrouw uit en knoopte den zakdoek l«os: Ik heb nog geen tijd gehad haar los te ma ken. Zij is nat, door en door nat. Vertel het mij straks maar, Henri. 't Zou zonde en schan wezen, dat kleine schepseltje, da,t mijn eiger lieveling in het geheugen roept, in dien toestand te laten. En het zou evenveel zonde wezen om mi: jn te laten, gaf Du Bast glimlachend ten ant woord, want zij was verrukt over de belangstel ling, die zijn vrouw in het kind liet blijken. Zee eens, als gij de soep eens «opwarm de|t, die var ons middagmaal is overgebleven. Ik gelioof wel dat zij er van eten zou en ik ben zeker, dat ik er heel veel van zal lusten. Denk niet., dat ik gel- geworden ben, Carolina, maar ik heb een uit muntend engagement te,teekend. Drie pond in de week en da,t voor drie maanden verzekerd. Hij vergat dat hij een vieVendeel jaars hum- te betalen had en zijn vrouw had te veel droe ige gedachten in het hoofd om er aan te den ken. Terwijl signor Du Bast achter de bedgordij nen van kleeren verwisselde, had zijn vrouw het kind voor het vuur uitgekleed en kleederen van haar overleden kind aangetrokken. Maar toen zij hiermede gereed was, ontzond haar de moed zij drukte de kleine Fanny in haar armen en barstte in tranen uit. Hef arme BUREAU s Rlppoiytusnoel WtoringOB. Telel. Intorcomm. No. 1B. schen den boer en zijn knechts eenerzijds en 2 ambtenaren der melkcontrole anderzijds. Drijf nat van de melk verlieten de ambtenaren met de zwaar bevochten monsters tensloiie hef eri. De politie he.eft procesverbaal opgemaakt. EEN VOORBEHOEDMIDDEL TEGEN MOND EN KLAUWZEER. Dr. W. G N. van der Sleen te Haarlem die als natuuronderzoeker naam heeft, had reeds eenige jaren zich bezig gehouden met het vraagstuk van het mond- en kleuwzeer. Daarbij heeft hij een ontdekking gedaan het s hem gelukt een voorbehoedmiddel tegen mond- en klauwzeer samen te stellen, dat in de bekende lijmmeelkoe ken verwerkt wordt. Koeien, die met zulke koe ken als bijvoedscl gespijzigd worden, krijgen de stoffen van het voorbehoedmiddel in het li chaam, die ze noodig hebben om gezond te wor den en te blijven, omdat het mond- en klauw - zeer geen vat meer op hen heeft. Reeds zijn verscheiden proeven genomen. Op verschillende plaatsen in Noord-Holland zijn kooien met het voorbehoedmiddel gevoederd. Het resultaat was, dat zij niet door mond- en klauwzeer werden aangetast, hoewel de ziekte rondom dn zeer ernstige mate heerschte. Dr. van der Sleen is ook bezig, naar een genees middel voor mond- en klauwzeer te zoeken. Tot heden is hij daarin naarhij zelf verklaart nog niet volkomen geslaagd. BUITENLAND. KUIERENDE GEDOOD. Te Berlijn is weer een ernstig; autol-ongeluk gebeurd. Zaterdagavond vloog een vrachtauto in razende vaart ergens het tróittor op, en dood de een echtpaar, dat kalm liep ,te kuiieren. De chauffeur werd doodelijk gewond opgeno men. HAARNAALD IN DE HERSENEN. Te Elrmshorn in Sleeswijk-Holstein sloegen Zaterdag de paarden op hol van een wagen, waar op zich zes personen bevonden. Zij trachtten zich te redden door van den wagen te springen, doch drie hunner kwamen daarbij om het leven Bij een vrouw was een haarnaald in den hersen pan gedrongen. SCHOOLJONGENSDRAMA. Duitsche bladen maken melding van de zor gen en de ellende in zoo menig huisgezin als het niet naar wensch gaat met de kinderen op school als het na het vele blokken tóch tot zakken komt en het slachtoffer van de vaak o- vervoerde programma's te midden van zijn heer lijke jeugd, waarvan hij tengevolge van het vele werken toch al zoo weinig genieten kan, door niet-overgaaq moreel een geweldigen knauw krijgt. Een knauw, die niet zelden tot zelfmoord leidt. De Berlijnsche bladen maken thans weer mel ding van zulk een geval een 17-jarig „Oberse- kundauer" heeft, zich op zijn kamer doodgescho ten. De jongen, die bij docertten en kameraden zeer geliefd was, vreesde reeds geruimen tijd, dat hij het met Paschen niet „halen" zou hij bleef hard doorwerken, maar hoorde Donderdag dat het toch „mis" was. Hij liet thuis niets merken, zette 's avonds de meisje, hierover verwonderd, trachtte haar te t roosten. Ween niet, sprak het kind, ik wil nie.t dat gij weent. Mama weent ook wel eens, maar niet zoo dikwijls meer als vroeger. En wie is uw rnarn^, lieve vroeg de sig- rrora. Fanny wist niets anders te zeggen, dan dat zij haar mama was en dat zij in een huis woonde, dicht bij een kerk, want dat zij dikwijls de klok hoorde luiden, maar de naam van haar moeder of de straat, waarin zij woonde, wislt zij niet. Komaan, Carolina, sprak de danser op lief devollen toon en trok zijn vrouw dichter bij zich gij moet u niet zoo laten terneder slaan, al ware het slechts olm mijnent wille. Al waart gij mef een rijk man getrouwt geweest, zooals uw ou ders dat wilden, in plaats van met een armen danser, dan zou uw kind ,toch niét gered hebben kunnen worden. Dat weet ik, Henri, antwoordde zij, ik ben lwaas,*maar met dat jurkje aan, zij lijkt zoo veel op..dat.dat ik ,mij niet weerhouden kan. En weder belette droefheid haar te spreken. Eet liefste, sprak Du Bast en zette een kop lekkeren bouillon voor Fanny neder, die er zon der zich ten tweeden male te laten uifnoodigen van begon te nuttigen. De warmte van het vuur had haar haren ge droogd, die, toen de danser haar tehuis bracht, ■«lap neerhingen, maar nu vanzelve weder be gonnen te krullen en in groote lokken langs haar hals en schouders vielen haar wangen, daarstraks nog bleek van angst en koude, kre gen nu weder gloed en kleur. Du Bast zag haar met bewondering aan. Welk een allerliefste fee zou zij zijn riep hij uit. -7— Niet liever dan ons eigen kind sprak zijn vrouw eenigszins verwijtend. Zeker niet, neen vrouwtje, sprak de danser levendig, want hij kende de teegevoeligheid zij ner echtgenoote op dat punt. Maar nu wij ons engelachtig kind verloren hebben, moeten wij den goeden hemel danken, die ons dezen troost zendt. Breng haar te bed, voegde hij er zacht bij. Zij heeft rust noodig. Arme kleine, het verwon dert mij niet, na al hetgeen zij dezen nacht heeft moeten uitstaan. - (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1