Het gestolen Kind. 18e Jaargang. Dinsdag 5 April 1927 No, 27. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EK^OMSTREKEN WIERINGER COURANT! dOHN J. BOSKER, WIERINGEN UITGEVER VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. tiZr- ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU s Hippolytushoef Wierlngm Tel«f. Intercomm. No. II. MODE. ook van groot nut voor de huisvrouw. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48 aan het bureau van dit blad on der opgave van No. 1312. Kosten 35 cents. PRACTISCHE DINGEN. De mode om jumpers en rokken van verschil lende stoof te dragen, is nog steeds in de gunst en daar zij erg economisch is, hoopt iedereen, dat zij nog lang zal blijven bestaan. Voor ochtend gebruik kan men zijn geld niet beter besteden, dan door een rokje te maken en daarbij verschil lende jumpers, die erbij passen. Op deze wijze kan men nog eens veranderen en men heeft er veel langer plezier van, als van een of twee com pleite japonnetjes. Bijna alle nieuwe jumpers van dit seizoen wor den gemaakt met lange mouwen en in den re gel worden zij met een ceintuur gedragen dit zijn de beide punten, waarin zij verschillen van de modellen van de vorige lente. De buitengewoon aardige jumper, welke hier boven is afgebeeld onder No. 1311, is speciaal voor hot dragen gedurende de morgen uren be doeld en wordt gemaakt van witte zijde met blauwe moesjes. Het is van een heel eenvoudig, tamelijk gladzit.tend model en krijgt een eenigs- zins overblousend feffect door den blauwen cein tuur, die er bij gedragen wordt. Effen blauw wordt ook gebruikt voor nauwsluitende man chetten en het vrij smalle kraagje. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48 onder opgave van No. 1311. Kos ten 55 cents. Of men echter jumpers en rok ef wel japon nen draagt, bij het verrichten van huiselijken ar beid hebben beide een zekere bescherming noo- dig. Aardige schorren zijn thans een voornaam onderdeel van de vrouwelijke uitrusting en wor den in den regel zóó gemaakt, dat zij juist het voorste gedeelte van het japonnetje beschermen aan den achterkant worden zij eenvoudig vast gemaakt door middel van banden en de z.g. „overall", die het geheele lichaatn omsloot, ziet men niet meer. De schort, welke hierboven is afgebeeld, on der No. 1312, wordt gemaakt van gebloemd cre tonne terwijl de randen afgezet zijn met een hel gekleurd lintje. Om den hals loopt een ietwaf breedere band van dezelfde stof als de lintjes, waardoor het voorschootje opgehouden wordt. Een buitengewoon wijden zak verleent aan het geheel niet alleen een aardig aanzien doch is MARKTOVERZICHT. Verleden week deelde wij iets mee van de slachtprijzen in Maart 1926 en Maart 1927 op de Amsterdamsche mardtr thans geven wij iets van de bedrijfsprijzen in die beide tijden, en nemen daarvoor de markt te Leeuwarden, die daarvoor in de eerste plaats in aanmerking komt. Op 12 Maart 1926 noteerde daar de melk- en kalfkoeien 200,a 50Ó,en in 1927 golden die beesten 140a 400,Het jonge rund vee thans weer met toenemenden uitvoer, bleef vrijwel gelijk pinken in 1926 70,— k 145, in 1927 75,— a 170,graskalveren 50 140,— en in 1927 50,— a 120,—. Weide schapen in 1926 25,— a 45,— en in 1927 16,- a 28,Lammehen in 1926 23,a 33,ei in 1927 18,— a f 28,--. Te SHCAGEN was op 31 Maart de markt iets beter dan hare laatste voorbijgangsters. Om te beginnen rundvee. Slachtkoeien liepen toit 95 ct. Tegen dien prijs waren er wel niet veel. Maar toch was er eene verbetering van 4 a 5 cent per Kilo. Grossierskoeien vöor Amsterdam, waar voor een belangrijk aantal werd gekocht, liepen van 0.75 tot 0.85. De handel was goed, wat ook van nuchtere kalveren gezegd kon worden. Bcdrijfskoeien voor de weide liepen van 210, tot 275,wat ongeveer 40 a 45 cenlt per Kilo wordt. Schapen, waren weer gelijk gewoonlijk in ver schillende kwaliteiten aanwezig. Jarige vette schapen liepen van 26,tot 42,— overhou- ders voor den uitvoer van 26,tot 40,Wij zogen enkele schapen met lammeren verknopen. Zoo'n stelletje, schaap met twee lammeren, voor kleine boerderij, liep van 45,t'o|t 48,De handel was goed. Varkens waren vlug. Goede vette' slachtvarkens 0.62, zouters voor den uil- voer waren 0.65 a 0.66, alles per Kilo. lijk Belang" met als bestuur: de heeren W. F. Gorter, Voorzitter; W. J. van Erp, vice Voorzit ter, L. A. van Rijswijk, Secretaris, Jb. Prins, 2e secretaris; C. Blaauboer Kz, penningmeester en C Breed, Commissaris. OUDE SLUIS: Uitslag verkooping op 30 Maart, ten overstaan van Notaris Vrijburg, van liet huis, waarin café-verlof, benevens boerderij, samen groiot 1,42,01 H.A., nabij de Spoorhalte te Oudesluis ten verzoeke van den heer A. J. Hoog- vorst, aldaar, r- Opgehouden, met café-inventa ris op f 7825. PROVINCIAAL NIEUWS. FEUILLETON. fe No. 31. Ik was blijde te hooren, Milo, dat gij niet al te haastig geweest zijt. Gij moei dai schepsel te rugvinden. Milo schudde met het hoofd, als wilde hij te kennen geven, dat zoo iets onmogelijk was. Ik zeg u, dat het moet, viel de oude driftig uitik maak zelden gekheid en vooral vandaag ben ik er niet toe gestemd. Antwoord mij, riep hij uit, en vatte Milo bij de arm, zeg mij de waar heid, zoo gij tenminste uw leven liefhebt. Is Fan- ny dood Neen, zij is niet dood, mijnheer Quiinn. Jk zie dat het een streek is, die gij mij spelen wilt, maar dat doet er niet toe ik zal u de waarheid zeggen, omdat gij. het verlangt. Goddank, zuchtte de oude man op een toon, die getuigde, hoezeer dit antwoord hem verlicht te. God zij geloofd. Hij is genadiger voor mij ge weest, dan ik voor mij zelf was. Koanaan, ga voort en bedenk wel, dat het touw, om u op te hangen, gereed is, zoodra gij mij een enkele leu gen zegt. Milo begon een omstandig verhaal van het geen hem overkomen was, hij verhaalde hoe hij begonnen was ;met het kind in zijn huis verbol gen te houden, tot de avond gevallen waslioe hij er vervolgens mede naar het gewelf onder Adelphie gegaan was, met het oogmerk zich, zoo als hij rondweg bekende, van haar te ontdoen, er. eindeiijk het zonderlinge voorval, dat daar plaats gevonden had. Toen Milo zijn verhaal geëindigd had, zager de beide mannen elkander eerst een poos zwij gend aan. Pieter Quinn h«ad heel wat vreemde dingen in zijn leven gehoord maar dit ging alles te boven Zijn eerste gedachte was, te gelooven dat men hem op onhandige manier iets wilde wijsmaken: maar de angst en schrik waarvan zijn medenlicb Uge onder het verhaal bewijs gaf, overtuigden TEXEL. Een kalf van ruim 150 pond is zeker wel een zeldzaamheid. Nu zulk een buitenge woon dier is geboren is geboren bij den heer P. L Kilhout te Waalenburg op Texel. SCHAGEN- Alhier werden Donderdag 250 kie vitseieren aangevoerd. Prijs 20 a 22 cent per stuk. WINKEL De heer K. Breebaar,t alhier heeft ontslag gevraagd als Dijkgraaf van den polder Waard en Groet. Hét geslacht Breebaart heeft reeds drie achtereenvolgende Dijkgraven aan ge noemden polder geleverd. De tegenwoordige dijk graaf die voor de belangen van den fraai en polder in ijver de voetstappen van zijn wdar- digen voorgangers trouw heeft gevolgd, heeft ge ïr eend om gezondheidsredenen zijn ontslag te moeten nemen. SCHAGEN: Tot Directeur van de Middcn- standsbank is benoemd Mr. J. A. E. Buiskool, ad vocaat te Schagen. Naar we vernemen is te SCHAGEN een nieu we kiesvereeniging opgericht genaamd „Plaatse hem van het tegendeel. En gij verbeeldt u, dat ik zulke zojtheden gelooven zal, Milo Neen, patroon, antwoordde de man toornig, en sloeg met zijn vuist op de .tafel, ik heb drrri gedaan, door u dit alles te verhalen, en 'toch is het waar. Enfin, dat doet er niets toe, bromde de woe keraar. Gij moet Fanny terugvinden, dat is het voornaamste. Maar hoe Op welke wijze Da(t gaat u en niet mij aan. 't Is voor mij meer van belang dan gij denkt, dat het vervoek- te kind weder iin mijn handen komt. Misschien zal ik later weder dezelfde bevelen omjtrent haar geven maar dat komt er niet op aan. Gij hebt u in dit geval heel dom gedragen en gij moet er de gevolgen zelf van ondervinden. De streng, die gij mij op te winden geeft, zit verduiveld in de war, patroon, sprak Milo knor rig maar ik zal mijn best doen. Hoeveel tijd geeft gij mij Tot tien uur hedenavond. Tot middernacht tenminste. Zulk een spoor, zoo onzeker en onbestemd, volgt men niet op klaarlichten dag. Geef mij tenminste twee uren hanger tijd. Goed, tot middernachtmaar tracht mij niet te ontsnappen. Al waar,t gij aan het' andere einde der aarde, dan zou ik u nog wel vinden. De wat, Milo, heeft lange armen. Dat weet ik, mompelde de ander spijtig maar haar arm'en zouden mij niet alleen berei ken. s Dat is een bedreiging schurk Neen, eenvoudig maar een raad, dien ik u geef, mijnheer Quinn, sprak Milo nederig, gij veet zeer goed, dat gij niet oprcht met mij han delt. Twintig malen heb ik misschien mijn leven reeds voor u gewaagd en altijd ben ik op den koop toe nog slecht voor mijn moeite belóönd geworden, 't Is ,mijn schuld niet, als gij 'Omtrent lit kind van gedachte veranderd zijt. De duivel hale mij, als ik niet wenschte daf ik baar nooit gezien had. Pieter Quinn zuchtte en wenschfe in zijn hart hetzelfde. Zij kwamen overeen dat Milo, indien hij slaag BINNENL. NIEUWS. DOOR VERBLINDE AUTOLICHTEN. Een doode en een zwaar gewonde. Te Delft is Zondagnacht omstreeks 2 uur op •ien Rotterdamschen weg, ter hoogte van den Overslag, een van Rotterdam komende auto, waarin vijf personen, bestuurd door den heer civiel-ingenieur F. van Burken uit Amsterdam, tengevolge van de verblindende verlichting van een uit de .tegenovergestelde zijde komende au to in den langs den weg loopende sloot gereden en over den kop geslagen. De heer Van Burken kwam onder de auto terecht en is in de modder gestikt. Op het hulpgeroep kwamen eenige landbou wers en dezen gelukte het de auto zoovér te lich ten, dat de heer F. v. Tijn uit Rotterdam uif zijn benarde positie kon worden verlost. Hij bleek c-rnstig verwond te zijn. Met behulp van een kraanwagen van den heer J. de Graaf werd de auto gelicht en kon het lijk van den heer Van Burken er onder uit worden gehaald. De verwon de heer Van Tijn is naar het gasthuis te Delft vervoerd en daar in de verpleging opgenomen. De overige inzittenden van de auto zijn er met minder ernstige kwetsuren afgekomen. GEVAARLIJK SPEELGOED. Bij het spelen met een geweer door zekeren G. van W. te Budel ging het wapen plotseling af.. Het 10-jarig zoontje van Van G. kreeg een gedee1 te van de lading hagel in het hoofd. De toestand van het knaapje is ernstig. GRONINGEN IN BLIJDE VERWACHTING. Geen. fakkeloptocht. De geestdrift van de Groningsche Vereenigin- gen voor het houden van een fakkeloptocht ter gelegenheid van de vermeerdering van de Gro ningsche bevolking tojt 100.000 bleek zoo gering, dat de Vereeniging voor Volksvermaken, die het T»Ian van den optocht had gemaakt, van het hou den daarvan heeft moeten afzien. Van de 120 uitgenoodigde vereenigingen gaven slechts een paar bewijs van instejmlning. Van de zeven muziekkorpsen, die bereid waren mee te doen, verklaarden enkele vertegenwoordigers, dat zij onmogelijk konden bijdragen in de kosten die op 1000 waren geschat, integendeel liever iets voor de muzikale medewerking zouden ont vangen. VERTROKKEN MET EEN SCHULD van f 70.000 In den zomer van 1926 vestigden zich te Den Haag twee Duitsche dames, 32 en 28 jaar oud. die voor dien tijd te Kiel, Berlijn, Wiesbaden gn andere groote Duitsche steden verblijf hadden gehouden. Zij lieten vertrekken in een der voornaamste Haagsche hotels reserveeren en leefden op zeer groot en voet. .v i Bij hun vertrek betaalden zij de rekening, wel ke de hoteleigenaar, zonder eenige opmerking. Zij berichten, da,t hun nieuw adres was Sche- veningscheweg. Inderdaad hadden de beide dames daar een riante villa gehuurd en wilden deze nu geheel naar de eischen des tijds laten inrichten. Zij bestelden bij de grootste zaken te Den Haag ameublementen, gordijnen, kleeden en wait voorts bij de oprichting van een nieuwe, deftige illa behoort. Daar zij, als haar naar informaties gevraagd werd, verwezen naar het hotel, waar zij gerui- men tijd verblijf gehouden hadden en daar zij voorts steeds een zeer klein gedeelte der gekoch te goederen contant behaalden, wekfe diit bij de leveranciers vertrouwen. Daar komt nog bij, dat deze dames zich dik wijls vertoonden in het gezelschap van te goeder naam en faam bekend staande heeren. Den vori- gen zomer kon men ze dikwijls in het gezelschap van enkele bekende Hagenaars op den boulevard te Scheveningen zien wandelen en zelfs is het meermalen gebeurd, dat een der dames in een modemagazijn inkoopen deed, vergezeld van een dezer heeren. Voorts gaven zij voor van een adellijke D ïit- sche familie te zijn en groote landgoederen in Pruisen te bezatten. Op deze wijze slaagden zij er in voor aanzienlijke bedragen aan goederen van verschillende zaken los te krijgen. Voor verscheidene duizenden guldens scha'- ten zij zich aan meubilair aan, voorts voor groo te bedragen aan modieuse toiletten, bontman tels, enz. De dames leefden op een vroolijke wijze voort, zonder zich maar in het minst te bekomlmeren over betalingen. Wel gaven zij chéques af op en kele bankinstellingen, maar als de vervaldag aangebroken was, bleef betaling altijd achter wege. Eindelijk begonnen verscheidene groote fabri kanten te twijfelen aan de soliditeit van de bei de vreemdelingen. Zij zochten contact met elkaar en foen bleek dat de totale schuld aan enkele leveranciers te Den Haag ongeveer zeventig duizend gulden be droeg. De fabrikanten begonnen toen op betaling aan te dringen daar zij bereid waren, da(t van hun vordering niet veel terecht zou komen, te meer, daar ondertusschen gebleken was, dat de dames zoo goed als niets bezaten en de uit Duitschland gekomen inlichtingen over heit verleden van het tweetal verre van gunstig waren. De da,mes wisten zich echter, dank zij de Haag sche relaties, nog eenigen tijd te handhaven. Zij betrokken zelfs een bekend advocaat in hun aan gelegenheden en deze wist aanvankelijk de schuldeischers nog eenigen tijd tevreden te stel len. De advocaat bemerkte echter weldra, dat deze zaak niet geheel zuiver was, zoodat hij alle relaties met de dames verbrak. Toen zagen de dames, da,t zij niet langer hier konden blijven en daarom beslaten zij met stil len trom te vertrekken. De oudste der twee ging naar Londen waar zij haar intrek nam in een der deftigste hotels. De jongste is naar Kiel uitgeweken. Een der fabrikanten, die voor eenige tiendui zenden gedupeerd is, heeft op een nacht het meubilair, dat hij voor de inrichting der villa de, driemaal tegen de blinden van het kantoor zou kloppen. Zoodra de woekeraar dit teeken hoorde, zou hij open doen. Breng het kind terug, waren de laatste woorden van Pieter Quinn en ik verdubbel de som, die ik u beloofd heb. Op het gelaat van Milo speelde een onheilspel lende glimlach, toen hij het huis van Quinn ver liet, om zich naar zijn eigen woning te begeven. Zijn eerste vraag, toen hij thuiskwam, was, oi men ook den man gezien had, die gewoon de ka pitein genaamd werd. Het antwoord, dat men hem niet gezien had, scheen hem erg teleur te stellen. Eerslt in den namiddag van dien dag verscheen de bedoelde persoon en de beide waardige vrien den tezamen een lang onderhoud. De advocaat en de woekeraar. Ik kan mij heden met geen zaken bemoeien sprak Pieter Quinn tot mijnheer Foster, die zich bij hem aangemeld had, door de half geopende deur. Ik ben ziek ik heb geen gelegenheid. Gij zult voor mij wel een uitzondering wil len maken, mijnheer Quinn. Ik heb een zeer edelmoedig aanbod, waarbij gij heel wat winnen zoudt, merkte de advocaat aan. De verzoeking om een groot voordeel te beha len, was te sterk voor den ouden gierigaard om te weerstaan. Hij opende terstond zijn deur er verzocht mijnheer Foster hem in zijn kantoor te volgen. Zijn we alleen vroeg deze, zoodra hij geze ten was. Geheel alleen laat ons over onze zaken spreken, hoewel ik wezenlijk mijn hoofd niet. bij olkender heb. Ik heb een vreeselijken nacht door gebracht. Dat wil ik gaarne gelooven, antwoordde miinheer Foster. De oude vrek bleef verstomd staan. Hij kon niet begrijpen waarom zijn bezoeker vel gelooven wilde dat hij een vreeselijken nacht had doorgebracht. Gij geeft vreemde antwoorden hedenmor gen, of mioet misschien niet wel bij mijn zinnen zijn. Maar om het even terzake zegt mij den naam van uw cliënt. Hoe heet hij of zij Hij haalde zijn notitieboekje te voorschijn, o- ptnde het en bleef met zijn potlood in de hand op antwoord wachten. Martha Quinn. He,t potlood onitviel aan de hand van den grijsaard. Martha Quinn herhaalde de advocaat, ut» kleindochter, sedert jaren beroofd van het ver mogen, dat haar van rechtswege toekomt, opge voed in onwetendheid, behandeld als een slavin en aan wie gij duizendmaal verweten hebt dat zij niets meer was dan een bedelaarster. Waar is zij vroeg Quinn een weinig tot zlchzelven gekomen. Waar gij haar niet vinden kunt, antwoord de mijnheer Foster, zelfs al waart gij zoo dwaas van het te beproeven. Gij ziet dat ik weel tegen vien ik spreek. Waar geen oprechtheid, geen eerlijkheid be staat, daar is alle kieschheid overbodig. Hoor mij aan, ik zal u de voorwaarden zeggen, waar op uw leven kan gespaard worden. De oude gierigaard boog het hoofd en zuchtte, niet uit schaamte of berouw, maar omdat hij zag hoe vruchten van zijn misdaden hem ont gaan zouden. Zeg mij haar voorwaarden, bromde hij, haar voorwaarden. De onmiddellijke uitkeering van alle t'ot lieden toe ontvangen gelden. Dat zal gemakke- I ijk te doen zijn door overdracht van hypothe ken, die gij bezit1 op de goederen waarvan gij daarstraks gesproken hebt. 't Bedraagt zoowaf dezelfde som. Ga voort. Verder zult gij Londen verlaten en de wei- -iig eervolle zaken, waarmede gij u bezig houdt, aan kant doen. Is dat alles Neen, antwoordde mijnheer Foster, het be langrijkste komt nog. Het kind, dat uw klein dochter als het hare bemint, moet teruggevon - den worden. Zonder de vervulling dezer voor - waarden acht zij zich tot niets gebonden. Zij zou mij laten ophangen, denk ik. Ja, met éven medelijden als ik jegens u zou- gveoelen, sprak de advocaat op koelen toon. (Wordt vervolgd.))

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1