Iet pstelin lied. EEREN BAA PORTORICO J. B. HEUSS FIOVTUMI FRIS0 BAAI 18e Jaarjransr- Vrijdag 22 April 1927. No. 31. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN Tubakstfabrit^k De Wakende Loonw'' UW Uil. Bést er? nie! duur 50-40-35-30 et J per)i pond WÏERINGER COURANT JORN J. BOSKER, WIEMINGEK UITGEVER V E 11 S C H IJ N T ELK E N DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. A D V E R T E NT I N Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Hlppolytashoef Wlsrinpw Telei. Intercomm. Na. lt. I jastt - ALK M A A R. 30. 70 100, 120, 140,150, 160, 180, 200, 225, 250 350, 400, 450 en 500 cent per pond. Een ïieiuw soort revolver, dat de heeren ban dieten in Amerika, waar roof, diefstal en moord schering cn inslag zijn, zich hebben aangeschaft. Zooals men ziet wordt bijna het geheele wapen gemakkelijk in de hand geborgen, terwijl de loop tusschen de vingers uitsteekt, en het wapen door een drukje met de muis van de hand wordt af geschoten. BINNENL. NIEUWS. KATTEN-INDIVIDUALITEIT. Dr. A. C. Oudemans te Arnhem schreef eens o- ver individualiteit der katten, d.i. over gewoon ten en karaktertrekken, die een bijzonder indivi du uit de groote kattenfamilie kenmerken. „Een mijner leerlingen, zegt hij, heeft een kat, die, als zij als zij gedronken heeft, zich schudt, evenals een hond, dit uit het water komi. Prof. Van Bemmelen te Groningen heeft een kater, die sedert zijn jeugd den nacht nooit thuis doorbrengt. Wanneer de familie naar bed gaat, wordt het raam geopend de kater verdwijnt er FEUILLETON. 1 No. 35. .ly Grange 1 November. .kom terstond naar stond op hel twee de, terwijl op het derde slechts deze woorden lees baar gebleven waren „slagen te leven". Martha zou heel wat gegeven hebben om dien brief in zijn geheel te bezitten, 't was een zeer zwakke leiddraad, dien zij nu bezat, en toch hield zij er zich aan vast. Ik zal dit bewaren, sprak zij. Milo gevoelde zich onvoldaan. Die stuksjes papier kregen in zijn oogen een groote belangrijkheid, zoodra de kleindochter van Pieter Quinn er op gesteld was ze te bewaren. Ik kan toch op uw edelmoedigheidheid staat maken, nietwaar Martha vroeg hij. Tot op zekere hoogte. Ik sta u toe nog drie maanden in het huis te wonen, zonder huur tt betalen daarna zult gij het veriatien. Ik zal u de middelen verschaffen om eerlijk te leven, op één voorwaarde Milo boorde deze woorden niet eens. Toen hij vernam; dat hij het huis zou moeten cerlaten, nam zijn gelaat een uitdrukking van vv oede aan. Slechts met de grootste inspanning geluklb het hem zijn toorn te bedwingen en bedaard aan te merken dat hij bereid was een tamelijk hoogen huurprijs te betalen. Neen, was het antwoord van de erfgename. - Maar gij zult nooit een beteren huurder vin den. Tk zal het hujis niet verburen. Lang, veel te lang is dit huis een schuilplaats voor allerlei booswichten, een breoinest van misdaden ge weestIk verlang een weinig goed te doen, wan neer dat in mijn vermogen is. Heit huis zal afge broken worden en op dezelde plaats zal ik een school voor arme kinderen laten bouwen. De arme Danser. door. Men weet niet, waar hij zich ophoudt. Na tuurlijk houdt hij zijn nachtelijke zwerftochten. Te oordeelen echter naar hooi- en stroodeeltjes, die nog tusschen zijn haren zitten, als hij 's mor gens thuis kom,t, moet hij in een pakhuis of in een keldeu met pakkisten slapen. Dezelfde kater springt, als zijn baas hem, roept, op diens schoot en „geeft kopjes" tegen diens gezicht "(zoo als kat ten gewoon zijn te doen aan pooten van stoelen en aan hoeken van meubels). Dat doet hij bij geen der andere leden van het huisgezin. Mej. A. van Bemmelen, eveneens aldaar, is in liet bezit van een kat, die gek is op meloenscliil- len. De kat van mej. E. de Bruin te Oosterbeek zuigt nog, niettegenstaande zij een jaar oud is. Dezelf de kat begeeft zich dikwijls toi aan den hals in een poel in den tuin, ook als het water koud is, om dan te spelen met op het waier drijvende laadjos. Ook pleegt die kat met mevr. B. mee le gaan om boodschappen te doen. Van een andere leerlinge vernam ik, dat ook haar kat met haar moeder mee gaat winkelen. Duurt het bezoek in den winkel te lang, dan gcefi ze dat té kennen door tegen de winkeldeur ie gaan staan en te miauwen. Mevrouw Nauta tc Leiden bezit een kat, die zo mer en winter in den klimop slaapt. De kat van mevr. Elshout is dol op apenootjes, die zij met schil en al opeet. Mevr. Burgersdijk te Leiden bezit twee kaïfen, Snoekje en Maskwa. Snoekje houdt als hij slaapt, zijn beide knuistjes voor zijn gezicht. Dat doet hij ook, als men hem plaagt. Hij zwemt notg steeds in de badkuip. Hij kan niet tegen fluiten doet' men het, dan rent hij naar den fluiter en liefkoost hem (haar.) Helpt dat niet, dan bijt hij. Mus- kwa is nog jong en onzindelijk. Als zij wat in de kamer gedeponeerd heeft, verstopt Snoekje dal onder den staart van het pantervel. Muskwa sab belt graag aan iets wolligs breikatoen, kwasljes (zonder er mee te spelen een flanelletje, dekens Prof. Eerdman's kat maakt een mekkerend ge luid, als men hoest. Men heeft het haar afgeleerd, door eenige dagen lang opzettelijk te hoesten. Als zij slaapt doet zij het echter toch nog, hoewel ver moedelijk onbewust. EEN FLESCHJE LYSOL LEEGGEDRONKEN. Een 6-jarig jongetje te Arnhem wist op den tweeden Paaschdag, toen hij alleen in de ouderlij ke woning aan de Sandersteeg was, van een kas een fleschje met een ly soloplossing te bemachti gen. Het kind dronk het fleschje leeg en moest dientengevolge in zorgwekkenden toestand naar het gemeenteziekenhuis worden vervoerd. Er is weinig hoop op herstel. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. In den Raad der gemeente Oosterhout (N.-Br.) had tot op heden ook een lid der S.D.A.P. zitting, namelijk de heer A. T. Ook voor de komende Raadsverkiezingen was door den heer T. een lijst ten gemeentehuize ingediend. Het stembure au heeft thans uitgemaakt, dat deze lijsi ongeldig is, daar zij in de eerste plaats de namen bevat van personen van personen, die nog niet bevoegd zijn tot teekenen en bovendien de lijst ondertee kend was met namen, die niet door de bezitters dier namen zelf waren neergezet. Tegen den heer T. is thans procesverbaal opge maakt wegens valschheid in geschrifte. Onder zocht zal nog worden in hoeverre de medeplichti Fanny trok piet haar pleegvader, den danser Du Bast van dorp tot dorp oim voorstellingen te geven. Echter op zekeren dag gleed hij uit en viel neer. Gij behoeft nog slechts eens op te komen, beste jongen, sprak de de regiseur op zijn vrien delijksten toon, kunt ge het beproeven De danser richtte zich ten halve op, maar viel terstond weder neder door de pijn, die deze po ging höm deed. Het was onmogelijk de arme Du Bast had zijn laatste pas reeds gedanst. Met de moest mogelijke voorzichtigheid werd de gewonde in de koffiekamer gedragen. De twee geneesheeren die 'men geroepen had, verklaarden beiden, dat er geen helpen aan was, de ruggegraat was gebroken. Er viel zelfs niet aan te denken Du Bast van dc sopha waarop hij lag, op te nefmen. Zijn eene arm. was om den hals zijner vrouw geslagen, die snikkende voor hem op de knieën lag. Haar tranen vloeiden over haar wangen en moeiden het. blanketsel weg, zooda.t het doods- bleekc van haar gelaa.t daaronder zichtbaar werd Fanny, ook weenende, zonder recht te weten wat er voorviel, klemde zich aan haar kleederen vast. Daarnaast stonden de beide geneesheeren en een weinig verder de acteurs, sommigen nog in ocstuum, anderen in hun mantels gewikkeld, ge reed om heen te gaan. Aller harten waren met droefheid en medelij - den vervuld. Ween niet, Caroline, sprak de stervende, ween niet. uw vrienden zullen goed voor u zijn Is ik er niet meer wezen zal, gij zult. dat' ellendig beroer) laten varen en naar uw familie terugkee- <'cn. Gij zullt achtling en rijkdom terugvinden <?een angist meer voor den dag van morgen, geen vrees voor honger en koude. Ik heb nog geen van beide ooit gevoeld, Hen- ri, riep de arme vrouw uit. Ik was gelukkig met n Heeren, ging zii voort, en keerde zich naar de geneesheeren, is er geen hoop mecc Kunt gii niets meer voor hem doen Niemand antwoordde wanhopiïg wrong zij de banden. Met elke minuut verergerde de toestand van Du Bast. gen van hem strafbaar zijn. De heer T. zal nu, als gevolg van een en ander, niet meer in den raad terugkeeren. Daar er overi gens slechts een lijst n.1. door de R.K. is ingediend behoeven er in Oosterhout ook geen verkiezingen te worden uitgeschrevèn. DE HONDERDDUIZENDSTE. Van alle zijden komen thans geschenken voor den jonggeboren honderdduizendsten Groninger, zoodat er een bijzonder feestelijke stemming heerscht in huis van den heer Gramsbergen in dc Graaf Adolfstraat. De Oranjewijkvereeniging, trots op het feit, dai de wieg van Frederik Johan nes in de Oranjebuurt mag staan, heeft een schil terend bloemstuk gezonden. Ook kwam, er nog een groote mand met bloemen, rondom; een fees telijk uitgedosten ooievaar. Het lijkt er thans wel een bloementuin rondom de prachtige wieg, het feestgeschenk van een bekend beddenfabrikant. Vioorts is er de zilveren rammelaar gearriveerd, opdat de kleine Fré, als hij mocht huilen, onmid dellijk door den schoonen klank van de zilveren belletjes zijn schreeuwen staakt. De balans van geschenken is echter nog steeds niet geheel opgemaakt. Guriositeitshalve zij ech ter aan het reeds gemelde nog toegevoegd een mooie pop, een pak kleeren voor den vader, een aquarium, een paar bretels (die de vader reeds draagt), gratis zwemonderricht vanwege de Gro ninger Dames Zwemclub, zes-en-een-half pond diverse soorten rooktabak met een pijp, voorzien van meerschuimen kop, een „tientje in 't zwien- tje" (den spaarpot), geschonken door het Gronin ger Studentenkorps en noch een liter, onversne den jenever, welke de vader echter een minder scwenscht cadeau achtte. Het echtpaar kreeg voorts toezegging voor een jaar lang voeding met een bekend soort kindermeel, de netto opbrengst van een tooneelvoorstelling, te geven door het tooneelgezelschap Tartaud, een nachtlogies in een hotel in de Amstelstraaf te Amsterdam, een geheele serie rekenboekjes „Hoeveel en waar om een doos met muisjes voor broertje en een koek, om het ventje niet jaloersch te maken. ïn een cabaretudtvoeiing van „De Zwarte Kat" heeft fcnen Maandagavond in de stampvolle schouwburgzaal van de Harmonie om. den 100.000 inwoner van Groninger Frederik Johan- ues Gramsbergen bezongen. Een baby werd daarbij ten tooneele gevoerd. ,De baker kwam er mee aandragen en overhan digde hem aan een van drie vrijgezellen, welke den kleine beurtelings op den arm namen om hem in slaap te zingen. DE GERINGE VRAAG NAAR STEENKOOL. De geringe vraag naar kolen op de wereld markt begint zich ook in het Limburgsche mijn bedrijf ernstig te doen gevoelen. Tal van particu liere mijnondernemingen hebben reeds in ver band hiermede belangrijke hoeveelheden op moe ten tasten, terwijl de Oranje Nassauimijn en de Domaniale Mijn er toe zijn overgegaan haar be drijf eenige Zaterdagen stil te zetten. EEN ZWART EI. De landbouwer P. Smijers te Boekei (N.-Br.) raapte van een zijner eenden een gitzwart, ei. Het was bij het z.g. schouwen niet doorzichtbaar. Men zal he't „wonderei" vermoedelijk opzenden te? onderzoek. 't Was duidelijk voor allen, dait de doodsstrijd aangevangen was allen zagen het, behalve zijn vrouw. Zij alleen wilde nog blijven hopen, daar waar geen hoop meer mogelijk was, het was ook zoó vreeselijk hqm te verliezen hem, haar eeni - gen steun, de liefde harer jeugd, de echtgenoot, voor wien zij haar familie, haar stand, alles vaar wel gezegd had hem, met wjen zij alle ellende had doorstaan, behalve die van niet bemind te worden. Zij zullen een voorstelling voor uw benefice geven, Carolina, sprak hij en da,t waren ongeveer- zijn laatste woorden. Daarmede zult gij en Fanny tot aan he,t volgende seizoen kunnen leven <maar het was beter, dat gij naar uw fa(milie terugkeer- det. Vergeet evenwel den armen man niet, die u zoo teeder, o, zoo teeder heeft liefgehad. Ik weet he't, ik had u niet aan het huis uwer ouders moe ten ontrukken, waar gij in weelde en overvloee leefdet om u deelgenoote te' maken van mijn el lendig bestaan. God zegen© u Gij hebt >nij dat nooit verweten, toen wij broodsgebrek leden. God zegene u daarvoor, Carolina. De stervende bad voor zijn echtgenoote en voor zijn aangenomen kind. Lang voordat de dag aan brak had hij opgehouden te leven. Een weinig geld stelde Carolina en Fanny in rtaat zich de weelde te veroorlooven van den doode in stilte te beweenen zonder genoodzaakt te zijn twee dagen na het ongeluk weder op te treden. Fanny was nu haar eenige troostal de 'iofde, die zij nog te schenken had, gaf zij aan het kind. Meermalen kwam de gedachte bij haar op ich met haar familie weder te verzoenen, doch telkens hield een overweging haar terug. Zij zouden mij van Fanny scheiden, dacht zij dan bij zichzelve. En zij is de eenige band, die mij aan heit leven hecht. Wij zullen samen leven en sterven. Martha en Milo. Ongeveer een maand na het bezoek van Mar tha aan het huis van haar grootvader anltving zij een briefje van mijnheer Foster meldende, dalt. Milo tweemaal aan het kantoor geweest was en zeer verlangend scheen haar te spreken. De advocaat voegde er bij, dalt hij afgesproken had, dat zij Milo den volgenden dag in zijn kan- IVI.V. Douwe Egberfs Tabaksfabrieken- BUITENLAND. EEN LUIDSPREKER IN BRAND. Dinsdagavond heeft te Stanislawow, een pro vinciestadje in Oost Galicië, een opmerkel,k on geval plaats gevonden. Den lievigen storm ten spijt werd in een woning de luidspreker aange sloten. Plotseling sloegen de vlammen uit dit pparaat, terwijl een zeer vreemde toon werd gehoord. Daarop geraakte het geheele radiotoe- tol in brand. Later bleek, dat het toestel bij ver rissing op de lichtleiding was aangesloten. HET GEHEIM VAN EEN KOREAAN. Een Koreaansche heilige, Sajkinan, heeft het geheim ontdekt om 350 jaar oud te worden. Dat geheim komt eenvoudig daarop neer, dat men niets anders nuttigt dan koekjes van sparrebasf en daarbij uitsluitend water drinkt. Deze heilige (rnan is zelf nog pas 60 jaar, maar hij hoopt nog 290 jaar te leven. Als hij in zijn jeugd niet vleesch bad gegeten, alcohol gedronken en gemokt, dan zou hij naar zijn meerling nog langer leven te oed hebben, doch deze jeugduitsp at tingen zullen er zeker toe bijdragen, zijn leven te verkorten. Sajkinan is zegt de „Berl. Bors. Cour.", die nis met. het bestaan van dezen bijzonderen man op de hoogte stelt een kluizenaar. Hij woonde tot dusver in de heilige bergen van Kongosan in Korea en is thans te Tokio gearriveerd, om de le den van het Japansche hoogerhuis over de gehei men van een lang leven te informeeren. Hij heeft boeken gevonden, waaruit blijkt' dat in vroeger jeeuwen menschen die naai; genoemd recept leef den 500 jaar oud zijn geworden. Sajkinan slaapt maar twee uur per etmaal, mas seert zich en verricht gezondheidsoefeningen o- vereenkomstig de gewijde Boeddhistische voor schriften. Zijn eten bestaat dagelijks uit eenige koeken van sparrebast en een of twee glazen wa ter. Hij beweert, zich bij deze levenswijze sterker te gevoelen dan toen hij dertig jaar was en speurt thans in de gewijde geschriften om het geheim te ontdekken, hoe men zonder eenige voeding kan leven. WET KUIKEN IN DE EERSTE LEVENSWEEK. Een aantal nuttige wenken. In ..De Kleinveèteelt" wordt gewezen op een 8-tal veelvuldig gemaakte fouten 'bij de verzor- s-ine- van het kuiken gedurende de eerste levens week en op welke wijze deze kunnen worden voor kqimen, waardoor men later sterke dieren krijgt 1. De kuikens mogen de eerste 3648 uur in het geheel geen voedsel ontvangen. loor te woord zou staan. Op het bepaalde uur kwam zij. Zij had dien nacht niet kunnen slapen mis schien zou hij iets van het kind weten. Milo trad met een lang gezicht het kan.t.oor bin nen, waar zij zat ,te wachten. Gij zijt niet geslaagd vroeg Martha. Dat is mijn schuld niet, antwoordde de man op onderworpen toon. Ik heb overal gezocht, ik ben op alle plaatsen geweest waai' hij gewoon was ,te komen ik heb al de kameraads onder vraagd. Mijn gedachte is dat hij het land verlaten heef.t. Gij drijft den spot met mij. En wat zou ik daarbij winnen sprak Milo en zag haar vlak in het gelaat. Geld Hebt gij mij niie't veel geld beloofd als het mij gelukte hem. te vinden Veiligheid Ik geloof, dat ik heel wat veiliger met u dan tegen u zou zijn. Da,t is waar, antwoordde Martha getroffen door de juiste redeneering van den man. Ik geloof u, want! gij spreekt van uw belang en niet van oer of oprechtheid. Sedert hoe lang hebt gij den kapitein gekend Sedert vijftien jaar, Martha.... juffrouw Martha, ik verspreek mij. Noem mij maar Martha, als u dat gemakke lijker is en antwoord snol op mijn vragen. Ik zal u den tijd niet laten leugens te verzinnen. Waar hebt gij hem het eerst ontmoet Te Zuideval. Bij welke gelegenheid Ik was door uw grootvader daarheen gezon^ den o.een zeker blad uit het doopregister itë scheuren. De kapitein, die toenmaals nog bijna een kind was vergezelde mij. Vlub en behendig als een aa.p klom hij door het venster van de sa cristie, opende de deur en..en. .wij hebben het samen gedaan. Martha was voldaan. Zij wist, dat Milo althans ditlmaal niet loiog. De patroon heeft hem langen tijd gebruikt, hij had hem in zijn macht. Maar de andere had er spoedig genoeg van en begon voor zijn eigen rekening, 't. Was een van de behendigste diieven van Londen. En moordenaar ook (Wordt vervolgd.)^

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1