De belastingkaari moet worden vertoond: De bestuurder van een piotorrijtuig, die daar mee op ddn openbaren weg rijdt, is verplicht op de eerste vordering van de ambtenaren der Rijks en gemeente - politie, der directe belastingen en ambtenaren van Rijkst en Provincialen Water staat, het rijtuig te doen stilhouden, en de bij dat rijtuig behoorende, ten name van den houder staande, belastingkaari ie verioonen en zoo noo- dig toegang in het rijtuig te gedoógen ópu de ken merken 1e vergelijken met den belastingkaart. Deze bepaling treedt 16 Mei 1927 in werking. Kan de belastingkaart niet wrden vertoond, dan volgt bekeuring, hoogstens f300 geldboete, terwijl indien de bestuurder niet ten genoege van de ambtenaren aannemelijk maakt, dat de bekeur de binnen het Rijk woont, het voertuig in beslag kan worden genomen. De houder van een motorrijtuig, die op den open baren weg rijdt of doet rijden, zonder dat de ver schuldigde belasting ic voldaan, kan worden ge straft met ten hoogste f 500 boeie. Eveneens kan f500 boete worden geëischt indien men een on juiste aangifte doet. Bij de aangifte moet gelijktijdig de belasting worden VOLDAAN. De ontvanger geeft alsdan de belastingkaart, welke dient als bewijs van betaling en deze kaart vermeldt dezelfde gegevens als het aangiftbiljet. Riiwielen en Rijwielen met aanhangmotor. Voor gewone rijwielen behoort geen wegenbe lasting te worden betaald. De rijwielbelasting, eerst „tijdelijk" ingesteld tot 1930, is thans per manent geworden. Een deel der opbrengst.t in 1928 negentig procent wordt gestort in he wegenfonds. Tijdens de beraadslagingen over de wegen bleek, dat de Minister hoopte binnen enke le jaren de rijwielbelasting terug te brengen van f3 op f2. Voor een rijwiel, waarop of waaraan een hulpmiotor is aangebracht, moet behalve de f 3.-- rijwielbelasting, f 3 wegenbelasting worden bet. Motorrijwielen. Voor de naar schatting 33300 in ons land bere den wordende motorrijwielen, moet. wegenbelas ting worden voldaan en wel: indien het. eigen gewicht niet. meer is dan 60 kilogram f 10. Indien het eigen gewicht /meer is dan 60 en niet meer dan 120 kilogram 20. Indien het eigen gewicht meer dan 12:1 Kilo gram 30. Voor elk aanhangwagentje of zijspan f 10. Gewone personen-auto's. Voor een motorrijtuig ingericht voor het ver voer van niet meer dan .7 personen, den bestuur der inbegrepen, moet 8 per 100 kilogram eigen gewicht worden voldaan Vrachtauto's, tractors. De belasting voor een motorrijtuig niet vallen de onder de categoriën hiervoren genoemd, be draagt. 6 per 100 kilogram eigen gewicht, maar ten minste 48. Aanhangwagens. De belasting voor een motorrijtuig op meer dar. twee wielen wordt indien door middel van dat motorrijtuig een zij- of voertuig wordt voortbe wogen verhoogd. Die verhooging bedraagt vóór elk rij- of voertuig met een eigen gewicht van Niet meer dan 1200 kilogram ƒ18. Meer dan 1200, niet meer dan 4000 kilogram 60. w Meer dan 4000 Kilogram 90. SPORT. Succes-Nieuws. Zondagmorgen was bij S. Mop bezoek het boven aan de lijst van haar~ afde«mg staande Helder 5. Een pittige ploeg en wij had den dan ook de uitslag heel anders verwacht. Helder kon heit niet tot een overwinning brengen en moest met een gelijk spel 33 tevreden zijn. S II speelde een heel goede partij en deed voor F. niets onder. Helder ging echter in protest wegens het door scheidsrechter Swart toekennen van een buitenspel-punt. Om half twee kwam Succes I in het veld, om haar eerste wedstrijd te spelen van de onderlinge competitie. Wieringerwaard I was opgekomen met een geheel gehandicapt elftal n.1. met 10 mai. en hiervan waren nog 4 invallers dus dit kon al niet slechter. W. trapt af en na enkele minuten weeit D. Kooij Succes de leiding te bezorgen. Dit was voor S. een goed begin, maar het liep leelijk fout, want het was precies of het gehoeie elftal op looden schoenen liep, want na dit eerste punt hebben zij er totaal niets meer van terecht ge- brach. Wij hebben dan ook de S.'ers zoo slecht nog nooiit gezien. W. speelde met 1 goede speler in haar voorhoede n.1. Schreuder, welke voos- W __w dan ook 4 punten wist te maken. Deze speler jnog gezien, doch daarna niet meer. Daar hij aan BINNENL. NIEUWS. VISSCHERIJ. URK. Met de zegens, welke vóór Paschen niets opleverden, zijn, door de haringscholen die het strand zochten voor kuitschieiten, groote, soms overvloedige vangsten verkregen, toiaa» ruim 4000 tal. Niettegenstaande den mimen aan- ,voer van zegenharing waren de uitkq/msten voor dc zegens zeer matig door de lage haringprijzen. Per tal (200 stuks) werd 0.500.16 besteed. In de reepnetten werden eveneens hooge haring vrne-s* èn bereikt, niet zelden van een last (10.000 4 tot 16.000 stuks haring in een enkel schot, maar de besommingen der vaartuigen zijn voor het meerendeel onvoldoende gebleven door den steeds terugloopenden prijs, van 0.71 ,tot 0.30 per tal, Onderscheiden visschers, ook van elders die alhier .met haring markten, maken zich nu ge reed voor de ansjovisvisscherij, ofschoon in de reepnetten slechts één ansjovis is gevangen en ♦wee stuks geep. ONDER HET ZAND BEDOLVEN. Een 9-jarige jongen, die te Amsterdam, op het zandterrein aan de Jan van Galenstraat bij het spelen onder het zand was geraakt, werd er le venloos onder vandaan gehaald. EEN KNAAP VERMIST. Sedert eenige dagen wordt te Twijzel de 14-ja»- rige S. Kloo<stra vermist. Hij had dien morgen ru- ie gehad met zijn broertje en weigerde het ,mid dagmaal te gebruiken. Ook dien nacht bleef hij buiten. Den volgenden morgen heeft men hem WIERINGERWAARD. .i Een vreeselijk ongeluk is hier Zaterdagsmiddag gebeurd. Een jonkman, de 17-jarige werkman Bu ter was bezig met een paard aan heit landrollen. Op zeker oogenblik zagen dichtbijwonenden dat het paard al geruimen .tijd glléén op het land had gestaan. Van den voerman zag men niets. Toen ging men op onderzoek en vond den armen jon gen met ingedrukjen borstkas dood onder de la»drol liggen. ,i kwam. telkens weer op het S.-doel af en de S achterhoede kon niets togen hem uitvoeren. W. heeft dan ook zeer terecht verdiend gewonnen. ft&jdEENTfi WILRINUEN. Verhooging der belastingbedragen indien geen lnchtbanden worden gebruikt. De gegeven belastingbedragen zijn „per jaar" en gelden voor motorrijtuigen met wielen voor zien van luchtbanden. Deze bedragen wo'den ver hoogd met 30 voor Cushion-banden met voor massieve rubberbanden en met 100 voor metalen banden. 60 Betaling der belasting in gedeelten. Op verzoek wordt toegestaan qfm telkens in een kwartaal, aanvangende op den eersten van de maand, met een motorrijtuig t.c rijden, tegen be taling van een kwart van het per jaar verschul digde, maar met bijbetaling van drie percent. Vrijstellingen. De belasting is o.a. niet verschuldigd voor motorrijtuigen van fabrikanten en handelaren in die rijtuigen, die op den openbaren weg uit sluitend worden gebezigd voor proefritten ol rechtstreeks van of naar fabriek en .magazijn worden gebracht of naar de plaats van aflevering; evenimini is belasting verschuldigd voor motor rijtuigen, welke uit den aard beatgmid zijn om elders dan op wegen te worden gebruikt, indien die „uitsluitend" ten dienste van het „eigen" landbouwbedrijf van den houder, van den open haren weg gebruik maken, b.v. tractoren, ten dienste van het, landbouwbedrijf, die over een korten afstand op den openbaren weg worden bereden. Ontheffingen. Aan dengene, wiens belastingplicht in den loop van het belastingjaar 1 Mei 30 April eindigt, wordt op verzoek en onder intrekking der belas tingkaart ontheffing van betaalde belasting ver leend over de na datum aanvrage nog te verloo- pen „kwartalen." Hiermede meenen wij onze lezers te hebben ge geven de voornaamste voor hen van belang zij.i- de bepalingen. Buiten bespreking zijn gelaten de aanslagen voor niet binnen het Rijk wonende houders van auto's de vrijstellingen voor diplo matieke vertegenwoordigers voor openbare li chamen en voor houders van stoom- of mot«;.r walsen. Merken wij tenslotte nog op dat de Minister van Financiën in bijzondere gevallen geheele of gedeeltelijke vrijstelling kan verleenen 'w dat bij verandering van een 'motorrijtuig, waar door het in een hooger tarief kojmt, aangifte en bijbetaling moet plaats vinden dat bij verkoop van een motorrijtuig of rijwiel, de belastingkaart ten name van den nieuwen verkrijger kan worden overgeschreven dat geen verhooging van belasting plaats heeft indien een vrachtauto „een enkele maal" voor vervoer van personen, of een personenauto „een enkele maal" voor vervoer van goederen wordt gebezigd. Nog willen wij de aandacht er op vestigen dat de motor- cn autohouders niet naar een bepaalde plaats behoeven om hun wagens te doen wegen doch dat zij het gewicht op een formulier 'moeten invullen, waarop wij reeds hebben gezjnspeéld en dat bij den Rijksontvanger verkrijgbaar is. Sluit 10 ct. voor port in en het wordt u door den ont vanger toegezonden. BEKENDMAKING AANSLUITING AAN DE RIOLEERING. Burgemeester en Wethouders van Wieringen vestigen de aandacht op de verplichting om, vóór tot aansluiting van woningen aan het gemeente riool over te gaan, daartoe vergunning aan hun College te vragen. De inwilliging van het verzoek, hetwelk schrif telijk moet worden ingediend, zal van de vervul ling van enkele voorwaarden afhankelijk wor den gesteld Ook zij, wier perceelen reeds vroeger aangeslo ten zijn, dienen alsnog een verzoek om vergun ning in te zenden. Wieringen, 23 April 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. C. KOL FF. De Secretaris, VAN DUIN. In spoedeischende vergadering van den Raad op ,<andagmiddag j.1. werd het besluit ge nomen tot het aangaan van een geldleening ad. f 7500.bij de Bank van Ned. Gemeenten tegen een rente van 4 7/8 proc. Het bedrag moet diienen voor dekking van de uitgaven inzake herstel van wegen, reparatie aan het politiebureau en school te Oosterland. De aflossing zal f750 p.j. bedragen. De viool- en Mandolineclub „Oefening Kweekt Kunst zal op Zaterdag en Zondag 7 en 8 Mei a.s. I wonende te Anna Paulowna. vallende ziekte lijdende is, wordt aan een onge - luk gedacht. De politie stelt een onderzoek in. VRIJHEIDSBEROOVING 7 De heer A. V., Raadslid van Geldetmalsen, die door hett Gerechtshof te Arnhem in een krankzin nigengesticht was geplaatst, wegens beleediging van den burgemeester van Geldermalsen, heeft een verzoekschrift tot den Minister van Justitie gericht, waarin hij 8500 vergoeding vraagt voov geleden schade. Hij meent, dat hij ten onrechte van zijn vrijheid is beroofd geweest. STORM OP DE ZUIDERZEE. De reddingboot te Hariingen, die Zaterdagoch- end is uitgevaren, is teruggekeerd met twee man nen, Brouwer en Beuker genaamd, die zich aan boord bevonden van een met leemklei geladen sleepschip, dat gestrand was. Voorts is te Harliingen binnengekomen de sleep boot ..Atlas" waarvan de gezagvoerder op zee een "been had gebroken. Hij is in het ziekenhuis te Har lingen ter verpleging opgenomen. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND GEBOREN Maria Josephina, d.v. J. A. Tromp en van A. H. Ursem Henny Marie, d.v. C. Rezel en van J. G. Harder. ONDERTROUWD Jacob Scheringa, oud 31 jaar, kaasmaker, wonende te Callantsoog en Ali- da Hendrika Hollander, oud 20 jaar, z.b. wonen de te Anna Paulowna. Jan Delver, oud 23 jaar, coiffeur, wonende te jSchagen en Janna Aafje Blom, oud 23 jaar, z.b. BRIEF VAN TEUN AAN HARM. Anna Paulowna datum postmerk. Vriend Hann T t Wat een storm en regenvlagen Alle dagen, De kachel weg, bibberen van kou April, wat heb je ze in de mouw Treurige wereld Harm, alle dagen hagel en storm, huilende schoonmaakvrouwen, hangerige onderlippen en daar komt nog bij: an de Sluis lijkt 't iedere dag wel begrafenis. Een lange rij van rouw dragende automobilisten en motorrij- ërs, stemmig in het zwart, de kop in de vee ten toen een zware gang naar het Kantoor van d*n Rijksontvanger om hun wegenbelasting de eerste eer te bewijzen; en als bewijs van erkentelijkheid ontvangen ze een groot, vel papier, dat zc bij de bundel rij- en nummerbewijzen mogen voegen en zwaar belast keeren ze van, 't kerkhof terug en peinzen er over 'n aanhangwagen te koopen 'om al die bewijzen van vaderlanderschap mee te voe ren, want anders is er bijna voor de chauffeur geen plaats meer in de auto Ze huilen Wie.lacht daar - Is dat niet Constanje, dfie 'n heerlijk arbeidsveld voor zich ziet geopend. De auto- en motorbelastingkaartenjachi Hoera uitvoeringen geven in de Concertzaal „Concordia' Behalve een concert zal worden gegeven: „Tan te Jutta", dolle klucht in drie bedrijven. —Toen Zaterdagmorgen te Den Oever een bag germolen en enkele bakken vanwege het ruwe weer de haven zouden worden binnengesleept kregen plotseling twee menschcn een klap van de lier, welke op een bak stond. De een Gerrit Venus van Sliedrecht werd ernstig aan het hoofd ver wond; de ander, 'n Scheveninger, kreeg een ver wonding aan de arm. Beiden zijn onder genees kundige behandeling van Dr. Piccardt gesteld. Tengevolge van de storm j.1. Zaterdagmorgen kon een sleepboot met een bak achter zich de ha ven niet bereiken. Voor de wind ging het 't ruime sop weer op; onmiddellijk verlieten twee booten de haven van Den Oever en brachten later boot en bakken, behouden binnen. -Naar men ons meldt kunnen binnenkort weer 500 arbeiders bij de werken aan de Slulisput te Den Oever worden geplaatst.. Dit komt de werk- loosheidbestrijding dus weer ten goede. De heer .T. Kreiiger, werkzaam als steenzetter bii de firma Gebr. Hermans, is benoemd tot' Kan tonnier bij 'sRijks Waterstaat aan het öosfdeel van Wieringen. POLITIE. Opgevangen een Postduif, aan een der poot en een zilveren ringetje, gemerkt 121 !^|110I0[| door Kooij Cz. Dam. Wieringen. Gevonden een huisdeursleutel. Inlichtingen bij den Gom. Veldw. GETROUWD Heertje Schermer en Elisabeth Maars. OVERLEDEN Grietje Kraakman, oud 66 jaar, echtgenoote van Dirk op 't Veld. Aan C. van den Berg, dienstplichtige der lichting 1927 uit deze gemeente, is één jaar vrij stelling van den dienstplicht verleend wegens per soonlijke onmisbaarheid. POLITIE. Gevonden een belastingplaatje, twee handtaschjes, met inhoud, en een fietslantaarn. Inl. worden ter secretarie verstrekt. PROVINCIAAL NIEUWS UIT BERGEN. Ernstig motorongeluk. Gister morgen omstreeks 11 uur heeft iin de Eewige laan, ter hoogte van de villa „de Spar" een ernstig motorongeluk plaats gehad. De electro-technicus Murder uit Rotterdam reed met zijn vrouw op de duo in de richting Bergen. Vermoedelijk is hij daarbij geslipt, raakte zijn stuur kwijt en reel tegen een boom aan den linkerkant van den weg. De motor werd totaal vernield, terwijl de man en de vrouw van den motor werden afgeslingerd. Dr. Poot verleende, spoedig ter plaatse geko men, de eersite hulp. Met gebroken beenen en ern stig gewond werd de man per ziekenbrancard der gemeente vervoerd en binnengebracht bij den heer Hemelrijk, alwaar ook de dame verbonden werd. Zij had slechts lichte ontvellingen beko men. De heer M. is naar Alkmaar vervoerd, daar o- peratief ingrijpen noodzakelijk is. En z'n beschermelingen, de hazen en kraaien juichen vanuit den Hooge met hem mee Hoezee! Ja Harm, ik moet je dit kraaienwapenfeit even vertellen, anders snap je er geen sikkepit van In de donkere Decemberdagen Toen de landouwen in stormen lagen, Zag Cor Blaauboer op z'n tarweveld, j Dat het slecht was gesteld. j De kraaien deden hem de eer En streken op zijn akkers neer Hij nam zijn spuit en hij lei aan Pief-paf, het was met het kraaienrijk gedaa.i Doch een and're kraai dook er ras op Dat was voor onze Cor een strop Van Pol der j onge s had hij tabak Maar Keesie, o, die was wel mak In sloot, of wel achter wal Onz' dappre veldwacht, die staat pal Al vroor hij tot een ijspilaar, Costanje vond dat fijn, voorwaar „Zeg man", brult, hij, onthou je dag Je weet toch wel, dat dat niei mag Laat die-; kraalien je graan toch pikken; Wat kan mij dat ook vertikken Ik man der wet, ken geen pardon Ik klad je nou vies op de bon Dat zeg ik je, je bent bekeurd, 1 t En je geweer, dat is verbeurd En Cons, fier op zijn heldendaad Loopt als 'n koning langs de straat Op 't. Kantongerecht komt dan de buit. 't Procesverbaal en ook de spuit. De kraaien zijn wit, de boeren zijn zwart, Zoo pleit Costanje hard Voorwaar, op mijn eer 50 gulden schat ik 't geweer De rechter glimlacht, snapt de zaak En zijn antwoord, dat was raak: „Ach wat, 30 pop taxeer ik die spuit t En daarmee is het liedje uit ..'s Veldwachters welsprekendheid was zoek; Z'n spreekmachien zat vol met koek De Hermandat een groote neus En Cor, die groeide tot een reus Nou, Harm,, daarmee heb ik alles zeid, TEUN. —GEEN SPEELGOED Te Woudenberg zijn drie hooibergen afgebrand van den heer Van Ravenhorst. Oorzaak het spe len van kinderen mei lucifer De hengen waren verzekerd. Het hooi niet KINDERRUBRIEK. DOOl'SGEZ. GEM. Vrijdag 29 April Jongerengroep 1924. BOB EN MOP IN DROOMLAND. Maar de draaimolen ging al sneller en sneller schommelbootje gaan zitten, dan kunnen we nog n toen eindelijk het gevaarte stil hield en de veel verder zien „Dat is een prachtig idee," paarden hun vaart minderde, wa* ook Bob's vond Bob. De Clown betaalde weer met een knak- droom plotseling weer verdwenen. „Bob, wat worstje en vlug klommen de kinderen in een was het voor een droom vroeg Mop. „Ik kón schomjmelboot.Zij schommelden al hooger en hem niet zoo goed zien, „maar ik weet zeker dat hooger, zoodat Mop er wat zenuwachtig van het mijn droom was en nu zie ik hem, niet meer!" werd. „O, Bob gaat niet hooger" gilde zij, „houdt De paarden s,tonden stil en de arme Bob stapte af. op 1" Dat kan ik niet meer," schreeuwde Bob te- "ijn gezicht stond in het geheel niet vroolijk de rug en de volgende minuut.vloog de schom- teleurstelling was ook wel groot voor hem. Maar mei over den bovenlat opeens zei Mop „Ik weet wat. We moeten in een Wordt. Vervolgd DUELLEERENDE JONGEDAMES. In he,t ziekenhuis te Leimberg is een meisje af- leverd dat door een pistoolschot in het gelaat ern stig was gewond. Zij had die wonde opgeloopen in een duel op pistolen met een ander meisje. Bei den waren verliefd op denzelfden jongeman. MARKTBERICHTEN. Opgave van den Directie van het marktwezen te ALKMAAR, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van van Maandag 18 April tot en met Zaterdag 23 A- pril. Eenden-eieren per 100 stuks 4.30 k 4.60 Kippen-eieren (grooth.) per 100 stuks 4.80 a 5.40 Kippeneieren (kleinh.) per 100 stuks 4.50 k 5 50 Boter le soort per half Kg. 0.80 a 0.90 Boter 2e soort per half Kg. 0.70 a 0.80 Slachtduivcn 15 a 20 cent. ALKMAAR, 25 April 1927. Op de heden gehou den veemarkt waren aangevoerd 31 Vette koei en 240 a 400 10 vette kalveren 60 k 135 per ned pond 1,10 a 1,50 107 Nuchtere kalveren-, slacht per stuk van 7 tot 16 631 vette var kens (zware) per ned. pond 62—64 centZouter:, per ned. pond 62 cent. EIERVEILING ALKMAAR, 23 April 1927. Aanvoer 165000 Kipeieren. Prijzen 56/58 Kg 4.90 k 5.20 58/60 Kg. 5.10 k 5.30 60/62 Kg. 5.20 a 5.50 62/64 Kg. 5.30 a 5.90 Bruine 5.40 a 6.10 Aanvoer 7000 Eendeieren. Prijs f 4.60 per 100 stuks.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2