En de vraag dringt zich onmiddellijk op moet l ik zou zeggen, van die springende vurige let- 'weergave. Ook het laatste nummer oogste veelDE MIJNRAMP IN AMERIKA, dit z>oo doorgaan jters wKxrdt je zenuwachtig, inplaats van tot rus» 'succes en de vereeniging A.P. kan op een goed 1 Het slot van de 76 ingesloten mijnwerkers Is Moeten, vraagt het blad, onze stadsbestuurders c komen! Trouwens wat in Amerika kan gebeu-'geslaagden avond terugzien. Vooral komit de di- nog onzeker. Er zijn 15 dooden te voorschijn ge- hun vrouwen en kinderen overgeleverd blijven |ien, kunnen wij met ons kouwe verstand toch rigent de Heer Snaphaan hulde toe. Na afloop aan dergelijke minderwaardige individuen, waar niet bij. Alleen van de „Wild-West"beweging,'een gezellig balDe Jazz-Band was „prima onder menigeen uit de overheidskassen wordt daar beginnen we wat van over 'te krijgen. Ie-1 gesteund Heit wordt eindelijk tijd, dai aan deze schan delijke terreur een einde wordt gemaakt. EEN ZESTIENJARIG MEISJE GEWURGD. Een 16-jarig meisje uit Sitein is op de Iverens- heide, gelegen tusschen Geleen en Sitein, in eer* boschje vermoord gevonden. Het meisje, dat dienstbode was bij zekere D. bleek gewurgd te zijn. Nadere bizon derheden ont breken. VROEG VERDORVEN. Te Hoogezand heeft de politie op (twee jeugdi ge rijwieldieven, broers van 12 en 14 jaar uit Gro ningeji, die bezig waren rijwielen te ontvreem den uit de vestibule van Hiotel Faber. Uit het ver hoor bleek, dat de deugnieten per vrachtauto de provincie ingingen, om daar hun slag te slaan en dat de oudste in Groningen reeds vier rijwie len had gestolen. De politie in Groningen werd telefonisch verzocht de ouders te waarschuwen. In hoeverre ze schuldig staan aan verschillende rijwieldiefstallen in de provinlie, waarvan men tot dusverre de daders zoekt, zal moeten blijken. Zij zijn naar Groningen getransporteerd. AUTO MET VIJF PERSONEN TE WATER. Op de Haarlemmertrekvaart nabij Leiden is een au,to, bestuurd dioor iemand uit Wassenaar, te water geraakt doordat de wagen werd aange reden door een tweede auto, die van een erf de Raarlemmertrekva.art wilde opdraaien. De be stuurder kwam onder de auto, maar wist zich er onder uit te werken en zwemmende den wal te bereiken. De 20-jarige neef van den bestuurder redde zich eveneens door te zwemmen. Een dienslt bode en twee kinderen kondan slechts met veel moeite door omstanders, die te water sprongen, worden gered. mand van achteren bespringen, je geld of je leven VERLAGING POSTTARIEVEN. Brieven Binnenland en Koloniën 7Vs cent. De voorbereidende werkzaamheden voor her ziening van het briefposttarief zijn thans zoo ver gevorderd, dat waarschijnlijk reeds tegen 1 Juli a.s. kan worden tegemoet gezien: a. Verlaging van het port der binnenlaijjdsche brieven van enkelvoudig gewicht tot 7,/.. cent. b. idem van het onmiddellijk daarmede samen hangende nort der brieven voor Ned. Indië Suri name en Cu ra cao, alsmede van het. port der in het grensverkeer naar Duitschland en België ver tonden brieven. De mindere ontvangst tengevolge hiervan wordt geraamd op f 4.100.000 per jaar. Tn verband met den stand van de bedrijfsreke- r.ing der P. T. T. en de eischon der schatkist, zal voor het loop en de jaar. voor zóóver thans kan worden voorzien, met de aangegeven tariefverin ging moeten worden volstaan daar beginnen ze hier in Holland ook al aardig mee op dreef te komen! En wat het ergste is, de belhamels zijn in den regel niet te pakken. In den Haag is het één politie al politie en toch slaat daar de een den ander dood of het 't land van Kanibalen was En de dader blijft foet sie! Rare tijd, waarin we leven, Harm Da't heet nu de verlichte 20ste eeuw De Groeten van je vriend TEUN SPORT. GEMEENTE W1ERINGBN. BRIEF VAN TEUN AAN HARM. Anna Paulowna (Breezand) Mei 1927. Main brave HARM Nou zou ik je 'n goeje raad willen geven: praat niet meer over dinge waar je geen verstand van heb; jij heb ons aanstaand Raadslid Smit van de Ewijcksluis in z'n zwakke zij tast, doocr te zeg gen, dat ie thuis in z'n leunstoel debafieeren moest; hii zei, jc moest zelf maar 's in de spiegel kaike, dan had je meer as genoeg. Jij preekte toch altijd voor de geldzakken," zei ie. Nou toen heb ik 'm onder zijn neus wreven, dat ie daar mee de plank mis was, maar ja, „Kees denkt vrij" on hij hield vol, dat je 'n mispunt was Efain 't weer wordt zachter en dat werkt ook nog wel wat in op Kees' gemoed Zondag komt ie bij me om van de Breezander voetbal en bloembal te ge niéten. t Ts hier nou toch zoo fain, jong, bij al die blommetjes. Kolossaal! Kolossaal Als ik en Mie zoo 's avonds de Breezander Boi lenvclden bekaiken, dan is m'n wederhelft zoo in de wolken, dat ze me zou willen zoenen van blijdschap. Maar dan weer ik haar zacht af, want verleden week las ik 'n stukje van den A- merikaanschen bacterioloog Hudson Maxim, dait zoenen zulk 'n gevaarlijke gewoonte is. Eén zoen brngt duizenden bacteriën van de eene persoon op de andere over, schrijft Hudson. Nou je be- graipe, ik ben bang voor m'n hachie en ik heb al lasten genog! Niet, dat ik de eenigsje ben, die lasten heb, potdorie, nee. Moot je de automan nen maar 's polsen hoe zwaar hun hart slaat Ja, ja, van de weck ging er een met z'n hoedje rond, oan z'n wegenbelasting bij elkaar te collec teeren. Ja, uiterlijk 15 Mei moeten de mioppen bij den ontvanger wezen en enkelen maken al 'n om rit door den Kleiweg om 't belastingkantoor mds te rijen. Velen slhijnen van plan tot het laatste oogenblik te wachten. Zonen ze twijfelen of hun auto op 15 Mei nog leeft Och, och, wat 'n vertwijfeling, wat 'n rusteloo- zo wereld, hé, Harm,. Maar dat is alleenig bij ons in den Polder niet zoo! Wel nee Dat is overal! Ik las in 'n blaadje, dat in Amerika dc kerken 's avonds in ontzaglijk groote, vaak „springende" electrische letters bijbelteksten de lucht inslinge- ren voor propaganda: bij voorbeeld „Komit allen tot Mij, gij allen die vermoeid en beladen zijt Zondag 1 Mei speelde voor de zomercompetitie Wieringerwaard Kleine Sluis mot uitslag 33 Anna Paulowna Breezand met uitslag 34. Programma 8 Mei luidtSucces Anna Pau lowna, 2 uur. Dol. BreezandWiieringemaard, anvang half 2. Koorstra. 15 Mei Succes Kleine Sluis, 2 uur Dol. An na Paulowna Wieringerwaard, 2 uur, Mole naar. Succes-Nieuws. Zondag was het op hét Suc- cesterrein weer druk. Om 12 uur itraden al in het veld Succes II en Breezand II. Daar scheids rechter Leur van Helder niet was opgekomen werd er begonnen onder leiding van den heer Nieuwbuurt. Het. was in het geheel genomen een plezierige wedstrijd mét S. II voortdurend in de meerderheid. Het is Succes dan ook gelukt hier van te profiteeren en toen het einde werd geflo ten had S. II een 30 overwinning behaald. Om half 3 komt Succes ISchagen II in het veld. Scheidsrechter Annyas van Helder fluit de aanvoerders bij elkaar en Jan wint de toss en kiest windvoordeel. Schagen brengltt de bal aan het rollen. Het spel golft een tijdje op en neer en Sch. weet opeens te doelpunten, doch het le mmt wordt, wegens buitenspel niet toegekend. Succes komt intusschen ook flink opzetjten en uit een goede voorzet van links wordlt door KóóijDOODELIJK MOTOR - ONGEVAL, keihard naast geschoten. Direct hierop krijgt Suc-1 Even omgekeken. Zaterdag is nabij he,t Groot ces een corner te nemen welke door dezelfde spo- Seminarie te Haaren de 18-jarige Nico de Vries Ier prachtig wordt voorgezet de bal komt bij .uit Rossum met zijn motorrijwiel, toen hij in Tikkie terecht, op deze doet zijn plicht 1—0. Lang snelle vaart uit de rich.ting Tilburg kwam en e- heeft Succes hier geen plezier van want kort ven omkeek, tegen een boom gereden. De Vries BURGERLIJKE STAND der gemeente Wieringen over de maand April. GEBOREN Reinder, z.v. F. Doesburg en T. Bakker Gornelia, d.v. Jb. Baijs en C. D. de Wit Ida, d.v. H. Wiegman en G. Jongkind; Trijntje, dochter van S. Bakker en T. Tijsen; Willem, z.v. RAAebe en D. de Bie; Roelof z.v. H. Hooiveld en J Hooiveld. Ondertrouwd; P. A. Schermer en N. Lont; P. Klein en G. Bakker; D. ter Horst en H. Goeree S. Wagemaker en T. de Haan; M. Kooij en M. G. van Savoijen. Getrouwd: C. P. Poel en M. G. Koorn; R. Haak- ma en G. Pathuis; A. Klein en A. Betlern; P. A Schermer en N. Lont; P. Klein en G. Bakker; S. Wagemaker en T. de Haan; D. ter Horst en II. Goeree. Overleden: Arie Visser, oud 62 jaren, ongehuwd Jan de Beurs, oud 53 jaren, echtgen. van G. 15- Everts; Sijtje Sprenkeling, oud 58 jaren, echtger. van Jn. Sprenkeling. Simon Rotgans, oud 25 ja ren, ongehuwd; Arie Duijnker, oud 61 jaren, echt genoot van B. Keijzer. Zaterdag werd door de Coop. Electrische Cen trale te Hippolytushoef een buitengewone alge- meime vergadering gehouden. De vergadering 'duurde heel kort. Als voornaamste punj stond toch op de agenda vermeld; „liquidatie der Cen trale" (in verband met de a.s. overname door bet P.E.N.) Waar hiervoor echter drievierde van de leden aanwezig moest zijn en slechts de helft, was opgekomen, n.m. 100 van de 200) stelde voorzit ter voor na opening de vergadering te sluiten en dan Donderdag opnieuw te vergaderen. Dan 'toch kan, onverschillig hoeveel leden er zijn opgeko men, als drievierden van de aanwezigen er voor zijn, tot liquidatie worden overgegaan. De Buitengewone vergadering, niet. buitenge woon druk bezocht, doch wel Buitengewoon kort •besloot aldus Donderdag verder te handelen. -Zaterdag-avond gaven de kinderkoren van Hip polytushoef en Oosterland van de nheer de Iloogh een uitvoering in dc zaal van den heer Koster. Jammer dat de zaal te Oosterland niet geheel met belangstellenden wts gevuld want het kin derkoor was dat overwaard geweest. Ook nu werden de bezoekers getroffen door de mooie geschoolde zang der kinderen; ook nu werd hartelijk gelachen om de jolige zangspelen. Hét succes der kleinen was groot. Alle eer ook aan den heer Toon de Hoogh, die zich zooveel moeite getroost zijn zangklasscn vooruit te brengen. Moge hij in de toekomst, de medewerking van meerdere ouders ondervinden; Veel imeer kinderen toch moet.en, nu te Wierin gen goed zangonderwijs is te verkrijgen, tot de znngklasse toetreden. Ouders, zendt uw kinderen a s. Woensdag naar de zangschool. haald en 9 gewonden, waarvan het meerenaeel levensgevaarlijk. Hét reddingswerk is Zaterdag stopgezet, wijl het niet langer mogelijk was in de tunnels waar het vuur hevig woedde het werk voooit te zetten. De mijneigenaars verklaren, dat bet reddingswerk niet kan worden voortgezel, zoolang de brand vcwoptduurt. Mijn werkers vete ranen hebben weinig hoop, dat rnog iemand van hen, die nog in den mijn zijn, er het leven zullen afbrengen. hierop breekt Sch. gevaarlijk door en het is de Sch.-lnksbuiten die de gelijkmaker in het net kogelt. Eenige corners op het Sch.-doel leveren niets op. Succes krijgt een kans om weder de lei ding te nemen door een penalty. Jb. Koorn plaatst zich achter de bal. doch het groote doel is nog even te klein want het schoit gtng precies naast. Kort hierop is het pauze. Na de rust is Succes voortdurend in de meer derheid en verscheidene schoten werden dan ook op het Sch.-doel ingezonden doch de keeper was zóó op dreef dat bijna alles voor zijn reke ning nam. Eindelijk moet hij het' toch opgeven voor een goéd gericht schot van Tikkie, welke Succes wederom de leiding bezorgt 21. Succes is nog nauwelijks over haar vreugde heen of Sch. komt ook weer gevaarlijk opzetten en zendt een bard schot in de bal komit tegen de paal, ver andert hierdoor van richting en verdwijnt in heit Succesdoel 22. Er zijn nog slechts enkele mi nuien te spelen en op het laatsie moment weet Sch. no. 3 in het nét te deponeeren. Schagen heeft haar overwinning te danken aan het schitteren de optreden van haar keeper en kreeg dan ook meer dan haar toekwam. Anna Patilowna-Nieuws. Zondag j.1. speelde A. P. haar eerste zomer-comp. wedstrijd op eigen terrein tegen haar plaatsgenoot^ Breezand en heeft na een slapgespeelden wedstrijd (volkomen verdiend) met 34 verloren. Breezand kan met tro'tsch op deze "overwinning terugzien. Van het begin 'toit het einde hebben zij hard gewerkt voor al voor de rust waren zij sterker en ,toen de rust intrad stond Br. mét 20 voor. A. P. was er toen danig uithet gaf zoo het aanzien dat A.P. het te lich.t had opgenomen. Na rust ging het beter en haalden ze spoedig de achterstand in. Toen gooide Br. er een schepje op en nam opnieuw de leiding 23 weer maakte A.P. gelijk 33 doch in de laatste minuten herkreeg Br. een voor sprong en toen van Oorschot, die de leiding op zich had genomen wegens het niét opkomen van len aangewezen scheidsrechter het einde aan kondigde, had Breezand verdiend mét 43 ge wonnen. overleed ter plaatse. DE EENZAME VLAGGESTOK. Een bewoner van den Vijgendam, te Amster - dam, heeft Zaterdag op den verjaardag van den Frinses het volgende telegram gezonden „Voel mij eernaam, zou graag heden vlag heb ben." w.g. Vlaggestok Damplantsoen ANNA PAULOWNA. De boerenplaats van den Heer J. Jcmgejan an de Molcnvaart alhier, is in eigendom, over gegaan aan den heer J. Schippers, alhier. Zondag j.1. gaf de Orchest-Vereen. A. P. een concert in de groote tent van Veerburg. De op komst was niet zoo bijzonder groot. Jammer, rant hetgeen wat ten gehoore werd gebracht, was een bekooring voor de bezoekers. Een elftal mooie nummers vormden het programma. Voor al no. 4 Duetten voor 2 violen welke de Dirigent en het jongste lid van het strijkorchest lieten hooren wat zij konden presteeren, was een suc ces. Het jonge ventje verkreeg een donderend applaus. En dan nummer 8 SonaJte, (viool-solo mét Pianobegeleiding) mooi, innig mooi was de DOOPSGEZINDE LANDDAG. Te ALKMAAR werd Zondag een Provinciale Doopsgezinde Landdag voor jongeren gehouden. In het kerkgebouw hebben verschillende spre kers het woord gevoerd. 's Middags brachten de ongeveer 200 gaslten en bezoek aan de bloemententoonstelling in de Cadettenschool. EEN VIERLING Een Vruchtbaar Huis: De vrouw van een spoor weg-arbeider te Deptford (Engeland) heeft het le ven geschonken aan een vierling, drie jongens en een meisje. Moeder en kinderen maken het goed. De buren moesten er aan te pas komen, om kleertjes ,te leenen voor de groote gezinsver- mcerdcring. Als een bijzonderheid vinden we vermeld, dat in hetzelfde huis een vrouw eenigen tijd geleden een drieling heeft gekregen en bij 'n ander gezin onder hetzelfde dak kwalmen twee tweelingen. CHARLIE CHAPLIN's SCHEIDING Mevrouw Lita Grey Chaplin die van haar echt genoot Charlie wil scheiden, heeft thans een be drag toegewezen gekregen uit de bankfondsen aan haar man toebehoorend. Zij krijgt in afwach ting van hét echtscheidingsproces 1500 dollar per maand en ruim 5600 dollar voor onkosten. Dit bedrag werd vastgesteld nadat gebleken was, hoeveel Charlie Chaplin mét de film „The Gold Rush" had verdiend. Deze film heeft een kleine 2J? millioen dollar opgebracht, waarvan Charlie 75 procent krijgt V» EEN GLIMLACH van 50.000 pond Sterling De jonge Ajmerikaansche ,tooneelspeelster Fay Marbe heeft haar glimlach voor 50.000 pond ver zekerd bij een Britsche Verzekerings Maatschap pij, zoo schrijft de „Daily Clironicle". Verschillen de actrices hebben haar beeifen en haar ooogen verzekerd, zij is de eerste die haar glimlach assu roert. Haar polis bepaalt, dat als dooir een of an dere oorzaak, hetzij ongeluk of ziekte, in de eerst volgende tien jaar haar glimlach zijn bekooring liefelijkheid verliest, de Verzekerings Maat schappij zal imoeten betalen. VISSCHERIJ. ENKHUIZEN: De ansjovisvisscherij is hier dit jaar begonnen op 28 April. De vangst bedraagt hier sedert dien datum ruim llOOkg. of ongeveer 65000 stuks netten-ansjovis, prijs loopend van 45 'tot 50 cent per kg. De ansjovisscholen hebben, evenals verleden jaar, direct den Westwal weer opgezocht. Het .hoogste aan,tal ansjovis werd nu weer gevangen in het Zuiden van de Wieringer Meer en ten Noor tien van Enkhuizen. Nu het Amsteldiep is algev sloten zwemt de visch om Wieringen heen en \an doortrek naar het Zuidelijk deel van de Zui derzee is geen sprake, waardoor de visschers van den Oost- en Zuidwal, (Vollenhove, Elburg, Har derwijk) zeer waarschijnlijk weer de dupe van de historie zullen worden. Dc trek van de ansjovis- scholen in de Zuiderzee staat zeer vermoedelijk in verband met het verschil in zoutgehalte van bet zeewater. MEDEMBLIK: 30 April: De ansjovisaanvoer be liep door 52 vaartuigen 3850 kg. prijs 42 a 45t/.> ct. MARKTBERICHTEN. Opgave van den marktmeester der kleine markten te ALKMAAR, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige antikelen. Mark ten van Maandag 25 Zaterdag 30 April 1927. Kippen 0.75 a 2,50 Kuikens 0.10 a 1,50 Een den 0.60 a 1,25 Konijnen 0.30 a 2,50 Een deneieren per 100 stuks 4.40 Kippen-eieren (grooth.) 4.80 a 5.30 Kippen-eieren (kleinh.) per 100 stuks 4.50 a 5.50 Boter le soort per half Kg. f 0.80 a 0.90 Boter 2c soort per half Kg f 0.70 a Ó.80 Slachtduiven 15—20 cen.t. ALKMAAR, 30 April 1927. ETERVEILING. Aanvoer 155000 Kipeieren. Prij zen 56—58 Kg. f 4.80 a 5,20 58-60 Kg. 5.10 a 5.30 60—62 Kg. 5.30 a 5.50 62-64 Kg. 5.40 a 5.80 Bruine 5.40 a 6.20 per 100 stuks. Aanvoer 60000 Eendeieren. Prijs 4.60 p. 100. ALKMAAR, 2 Mei 1927. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 14 vette koeien 225 a 380 11 Vette kalveren f 55 h kalveren per ned. pond 6163 cent' 61 cent per Kg. KTNDERRTTBRIEK. 160 Vettte Zouters 59 BOB LN AlüP IN DROOMLAND. De kinderen hielden zich krampachtig aan den schommel vast en vielen er gelukkig niét uit Langzamerhand verminderde het bootje zijn vaart en toen hij eindelijk een beetje van den schrik bekomen was, riep Bob: „Waar zijn we toch naar toe gevlogen Waar is de kermis ge bleven Mop keek eens rond en ja, hoor: de tenten, de draaimolens, alles was verdwenen, en toen de kinderen uit den schommel sitapien ver dween ook deze plotseling Zij Stonden nog een oogenblik verbaasd te kij ken, toen zij eensklaps een mannetje op zich za gen afkomen, zoo vreemd, als zij er nog nooit cen hadden gezien. Het kerelke droeg rare, nauwe klceron en hij had geen kousen en schoenen, maar het gekste van alles was, dat hij op zijn Landen liep. Hij liep vlug op de kinderen toe en toen hij bij Mop gekomen was stak hij haar zijn voet toe en vroeg lachend: „Hoe gaat hei De clown zag er zoo grappig uit, dat de kiudc ren niet konden nalaten te lachen. „Wij gaan dolgraag met u mee antwoordden zij en zij volgden hem naar hét dorp. Iedereen, dien zij ontmoetten, was een clown en zij droegen bijna alle een zweep. „Waarom hebben zij allemaal een knakworst je bij zich vroeg Bob. „Hoe konden wij koopen om van te leven. Als wij den koopman geen knakworstje kon den geven riep de clown, 'terwijl hij een buita ling maakte. „Neen maar lachte Mop, „zij bétalen met knakworstjes in plaats van met geld Hoe vreemd Mevrouw Clown was al even grappig als haar man en er waren twee leuke babies. Nadat zij (hee gedronken hadden, vermaakten de kindo: ren zich met de kleintjes, totdat mijnheer Clown zei „Nu, beste vriendjes, zouden jullie niét graag ens naar de kermis gaan Wordt Vervolgd,

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2