voor eenige weken, dat in den Waard- en Groet polder proeven werden genomen met verharding van grintwegen meti Gaadaline. Wat wij er van vernamen komt hier top neer. De weg werd werkelijk door het preparaat be langrijk verbeterd, maar over van eene afdoende verbetering te kunnen spreken, inloot men nog de herfs'tuitkomstten afwachten, als de wegen dag aan dag door zware bietenwagens worden bere den. UIT SCHAGEN. De heer J. Bregman, no. 1 van lijst) 2 (S.D.A.P.) heeft zich ter wille van nio. 3, den heer J. Willemse, teruggetrokken. De heer M. Tuinman heeft als lid van den raad bedankt. Daar de heer Tuinman de laatste op de lijsti der Vrijz. Dem. was, zal hij opgevolgd worden door den heer P. Klaver (R.K.) WIERINGERWAARD. De bouw van een wa tertoren in de Wieringerwaard is gegund aan de N.V. vfcorh. Vriens Co. te Breda voor ruiïiii 120.000. UIT SINT PANCRAS. Bij het uithalen van een kraaiennest uit. een jongetje van den heer A. Groen het ongeluk van oen hoogte van een metier of zeven naar beneden te vallen. Métl gebroken pols werd de boomenklimimer naar dr. Destree gebracht, die de noodzakelijke hulp verrichtte, door het lichaamsdeel te zetten NOORD-HOLLANDSCHE ZANGERSBOND. TTot jnarlijksche bondsconcours van den Noord Hollandschen Zangersbond zal di,t. jaar gehouden worden te And ijk n wel op 26 Juni en 3 Juli. UIT WINKEL. Meiuffrouw M. C. Heitlager, onderwijzeres te Lutjewinkel, komt voor als No. t op de voordracht aan een openbare lagere school te Amsterdam. WINKEL. Door de firma Keetman en Schoorl alhier is overgenomen de autobusdienst. Nieuwe Niedorp Alkmaar, in exploitatie bij de beeren Jonker en Biersteker te Oude Niedorp. Dn NACHTVORSTEN en de AARDBEIEN. Met de komst, van het zachte lenteweer blijkt duidelijk, dat de ie omgeving van BEVERWIJK de nachtvorsten de vorige week veel schade aan ed vroege aardbeien, de ..Dutch Evern" hebben berokkend. Bloesemknoppen zijn geheel zwart gevroren. Voor de tuinders beteekent dit een groote scha depost. aangezien iuist deze soort, diie hef verst in hl ooi is en dus het eerst, aan de markt komt, het meeste geld opbrengt. KOKENDE KOFFIE OVER T LICHAAM. Een één-jarig kind van hef echtuaar M. te Monnikendam, kreeg een uot miet kokende koffie over hot lichaam. De kleine is aan de bekomen brandwonden overleden. GEEN TIJD. Wij hebben geen tijd m ee Het leven gaat ra zendsnel zijn gang, voor omzien, voor even uit rusten is geen tijcl meer. Dit begint al bij de gehoor tle den uitzet voor het kleintje koopt men kamt en klaar in Maison zus of zoo, een kraamkamer is niet noodig, want per autto gaat het naar een inrichiing en Jan of Jantine werden geboren op kamer no. 12. Een paar weken later is mama weer thuis, zij gaat weer winkelen en naar den schouwburgzij beeft immers zóóveel verplichtingen en 't. klein tje gedijt best onder de hoede van „nurse" en met hulp van kindermeel. En papadie heeft heelemaAl geen tijd om zich met. bet kind te bemoeien die heeft over - dag zijn werk, 's avonds zijn conferentie's, zijn kiesvereeniging. De Zondag is „natuurlijk" voor sport, voetbal, tennis >of autotocht. Wie voldoet, nog zijn tijd op de kantoren met rekenen of schriiven me,t pen of poltlood Geen tijd Schrijfmachine, rekenmachine, optelmachi- ne, mechanische boekhouding, Joost mag weten wat. nog meer,, zorgen er voor, dat een post in een ommezientje op een kaart komt te staan, honderd posten in 't uur, acht brieven en zes (me morandums in denzelfdon 'tijd. een meterlange rekening opgeteld in een kwartier. Een telegram „Verwachtten u ter afsluiting van contract heden om zes uur".... ondertee kend Werfmann, Leipzig, Naar Leipzig van Amsterdam Even naar huis telofoneoren Me vrouw X. daar„Mevrouw is uit, u spreekt met. juffrouw. „Zeg mevrouw, dat ik naar Leipzig pipet, ben morgenmiddag weer terug, ga per vliegmachine, tof ziens." Nog vijftig brieven onderteekenen Geen tijd stempel eronder p.p. of p.v. Jansen, dat gaat gauwer. Per au tb naar restaurant of bar, gauw, gauw, een pla,t bestellen en naar binnen werken in tien minuten, dan naar 't vliegveld Leipzig. ITier, meneer, instappen om vijf uur dertig in Leipzig. Ja, tiijd is geld en 't gaat werkelijk gauw; den volgenden morgen zit p.p. of p.v. Jansen met bet gctlpgkende contract alweer voor zijn bureau, in een half uur zijn de berekeningen uitgewerkt en opgetield tot op een halven cent nauwkeurig, terwijl de fabrieksbaas al uit de auto slapt en het geheimftj kabinet binnengaat of bef er binnen- stijgt per lift directiekamer, alstublieft. De besprekingen duren geen sigaar lang, pre cies, fwee cigaretten, meer niet, en een half uur later snorren in de fabriek de machines al om de leverantie uit te voeren alles mocti op of voor den zooveelsten geleverd zijn, vrij wagon Leipzig. Telefoon „Ben jij daar, man Ja, tierug uit Leipzig, 15.000 gulden verdiend. Ben vanavond acht uur thuis.tot ziens kind" Wéét iptephoon „Hier fabriek machine* in gesteld op nieuwe leverantie. Kan heele Cfuanturn afleveren een week vóór den tijd...." „Dank "b tot ziens Om zes uur wordt het kantoor gesloten, om half zeven vergadering van exporteurs, om half acht verzekering op de te leveren goederen afge slotenAcht. uur thuis. Mevrouw in duur toi let „Man, heb je vergeten, dat we vanavond bij de B.'s dineeren „Hemel, ja, ik ben in een kwar tier klaar." „De auto staat voor, mevrouw." „Dank je, Ant. Laat nurse goed voior bah\ zor gen. Ben je klaar man PrachtigOef ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND GEBOREN Cornelis Dirk, z.v. C. Wuis en van van Leeuwen Nicolaas Cornelis, z.v. J. Ko ning en van A. de Ridder Joannes Jacobus Ma ria, z.v. F. G. Nijssen en van G. C. M. Balk Cecï- lia, d.v. W. N. van Oosten en van P. Ypma. ONDERTROUWD Pouwlus Compagne, oud 24 jaar, bloemistknecht en Arendina de Roode, oud 23 jaar, dienstbode, beiden wonende te An na Paulowna Nicolaas Spiglt, oud 25 jaar, land arbeider en Petronella Huigen, oud 20 jaar, z.b., beiden wonende te Anna Paulowna Cornelis De- lis, oud 30 jaar, landbouwer, wonende »te Schoort en Maria Ca.thnrina Nuij, oud 23 jaar, z.b., te Aiï- na Paulowna Abram Dirk_van der Hoeven, oud 22 jaar, stoker bij de Koninklijke Marine, wonen de te Helder en Èlisabeth de Leeuw, oud 22 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulowna Jan Villem Antonius Zon, oud 26 jaar, metselaar, en Pie'tertje Broers, and 25 jaar, z.b., beiden wonen de te Anna Paulowna. GETROUWD Arie Jonker en Leijntje Tanne- iie Weststrate.Adriaan Cat'rienus Langereis en Maartje Vader Jacob Scheringa en Alida Hen- drika Hollander. OVERLEDEN Piet.er Kossen, oud! 66 jaar, echt genoot van Jannetje Rentenaar. POLITIE. Verloren een portemonnaie, inh. eenig geld. Gevonden twee fietsen, een pakje, inh. manufacturen en een fietspomp. Aan komen loopen een Dui't.sche Herdershond. Inl. ter Secr. Door Gedupeteerde Staten dezer provincie is bij besluit van 27 April 1927, No. 126 aan J. Veldman te Van Ewijcksluis vergunning ver leend tolt het in sfand houden van een autobus- dienst van Van Ewijcksluis naar Hippolytushoef, om. onder de volgende voorwaarden lo. De wagens mioeten worden onderhouden ten genoegen van Gedeputeerde Staten en in elk opzicht voldoen aan de door dat College fe sfel - ien oischen 2o. De ondernemer moet over voldoende re serve bussen beschikken, zoodat het vervoer ge regeld kan plaats hebben 3o. De dienstregeling en de tarieven zijn aan du goedkeuring van Gedeputeerde Staten onder worpen 4o. Het navolgende traject wordt gevolgd van Van Ewijcksluis langs den Hoofdweg naar Hippolytushoef. In de richting naar Van Ewijck sluis wordt hetzelfde traject gereden 5o. In de autobussen mag niet worden gerookt. 6o. De ondernemer is verplicht zich te verze keren tegen de in art. 9 der Wet Openbare Ver voermiddelen bedoelde schade. Zondag j.1. behaalde D.O.K.E.V. den eersten nriis tocsteltnmen voor Heeren 2e graad in den te Schagen gehouden wedstrijd, uitgaande van de Turnkring Hollandsch Noorder Kwartier. De ulo eg bestond uit de heeren N. Nap, Jb. Tiel, Alb. 'T angereis en TL Pennekamp. meter is aan weerszijden van den weg een vol slagen ruïne ontstaan, die een froosfeloozen aan blik biedt. WIERINGEN. -Zaterdag en Zondagavond gaf de Viool- en Mandolineclub „Oefening Kweekt Kunst" uitvoe ringen voor kunstlievende leden in „Concordia. Op den eersten avond (jongelui) was de zaal flink, op .den tweeden avond minder goed bezet. De uitvoeringen zijn uitnemend geslaagd en on der groote aandacht werd muziek en tooneel aan gehoord. Om „Tante Jutta" een kluchispql in 3 bedrijven werd onbedaarlijk gelachen en telkens hadden de spelers een hartelijk applaus van het publiek in ontvangst te nemen. O.K.K. heeft we der getoond iets goeds te kunnen geven. POLITIE. Verloren een por.temonnaie met ceing geld, enz. twee rijwielplaatjes de vinders dezer voorwerpen worden beleefd verzocht deze terug te bezorgen. Inl. bij den Gem. Veldwachter. Naar wij vernemen is onze vroegere plaats genoot, de heer R. J. Koelman, korporaal schrij ver bij de Kon. Ned. Marine te Helder thans be vorderd tot den rang van Onderofficier. PREDIKBEURTEN. Donderdag 12 Mei H.hoef Doopsgez. Zusterkr.ing. Vrijdag 13 Mei Jongerengroep 1924. BINNENL. NIEUWS. VEERTIEN BOERDERIJEN AFGEBRAND. Zondagavond werd het dorpje Leende aan den provincialen weg EindhovenWeert door een ernstige ramp geteisterd, wordt aan de Crt'. ge meld. Niet minder dan 14 boerderijen en gedeel telijk een leerlooierij.werden binnen een uur tijds in ach gelegd. Hierdoor zijn 15 gezinnen dakloos. De brand ontstond in de boerderij annex café van J. Maas. Doordat de meeste boerderijen met stroo zijn gedekt, vatten de daken onmiddellijk vlam, toen een vonkenregen o<p de aangrenzen de gebouwen neerkwam. Aan weerskanten van den weg werden de boerderijen in flambouwen herschapen oim tot den grond toe af fe branden. De primitieve brandspuit van het dorp, die on middellijk in actie kwam, kon tegen de ontzag lijke vlammenzee nagenoeg niets uitrichten, fe weer. omdat het water van groofen af sfand moest worden aangevoerd. De burgemeester, de heer Vogels, liet' de Eind- hovensche brandweer alarmeeren en in allerijl "ukte een moitorspuit naar de plaats des onheil? op. Toen deze aankwam,, waren reeds 14 boerde rijen grootendeels vernield en woedde de brand in de leerlooierij van den heer J. Simkens. De brandweer slaagde er in dit gebouw althans nog ten deele, van den ondergang ,te redden. Ook het belendende woonhuis van den heer Simkens werd behouden. He,t krachtig ingrijpen der brandweer voor kwam, verdere uitbreiding van de ramp. Onder de vernielde perceelen bevindt zich ook een klom nenmakêrs werkplaats, benevens een viertal groo te schuren. Merkwaardig is, dat de behuizingen, welke niet met stroo waren gedekt, gespaard zijn ge bleven, hoewel zij tusschen de fel brandende ge bouwen stonden. De schade is zeer aanzienlijk en was nog niet bij benadering vast te stellen. Alleen de inboedels konden nog voor het meerendeel worden gered. Alles is verzekerd. Omtrent het onsfaan van den brand fast' jmen nog in het duister. Over een lengte van circa 800 BUITENLAND. DE HITTE TE LONDEN. Zondag bedroeg de temparatuur alhier in de schaduw 72 graden. DUBBELGANGER VAN FRANS JOZEF OVERLEDEN. Te Weenen is de hoedenfabrikant Finster over léden. Hij was een van de populairste menschen van Weenen, waar hij een dubbelganger van wij len keizer Frans Jozef was. Ontelbare malen zijn vaak koddige verwisselingen voorgevallen. SPORT. SUCCES-NIEUWS. Het was voor Succes Zon dag werkelijk een succesdag, alle 4 ,te behalen punten kwamen binnen ten koste van Anna Pau lowna 1 n 2. Om half een speelde Succes K tegen Anna Paulowna II voor de comp. Scheidsrccb- ter Stemman van Helder blaast de spelers binnen de lijnen, bedde zijn volledig. S. speelt eerst tegen de schuin over het veld staande wind. Toch we ten zij het A-doel geregeld te bestoken. De A.-kee per en backs weten voorloopig stand te hlouden. Even later krijgt Succes een penalty fe nemen, welke door Jb. Breed onhoudbaar wordt ingezet. Tweemaal achter elkaar maakt S. een punt wel ke beide echter zeer terecht wegens buitenspel geannuleerd worden. Het dtuurt. niet lang of S. maakt 2—0. Jan Lont geeft een keihard schot te gen de paal.. De S.'ers zitten er geducht lop even later maakt een S.-er 30, waarmee de rust aan breekt. Na de rust heeft S. het geringe windvoor- deel en zijn dan ook voortdurend in de meerder heid. Er wordt geheel op de A.-helft gespeeld zioo- dat er bijna geen doorkomen aan is. Toch weet S. de stand tot 5—0 op fe voeren, waarmede het ein de nadert en heeft S. verdiend gewonnen. Om half drie komen de beide eerste elftallen van Succes en Anna Paulowna in het veld en verwachten we een zware tegenstander. Anna Paulowna, welke in de 2e klasse speelt is een goe de ploeg. Jammer dat zij zich opstelde met enke le invallers. S. heeft een invaller voor Slikker. Jan wint de toss en verkiest tegen wind in fe spe- 'en. Direct ontwikkelt zich een vlug gelijk opgaan de partij. De S.-voorhoede zit er geducht op, de bal wordt echter fe veel top links gespeeld. Kooij geeft een kogel in de bovenhoek. De A.-keeper redt evenwel schitterend. Ook de A.-voorhoede laat zich niet onbetuigd. De S.-verdediging is ook hier op haar post. De A.-keeper moet steeds han delend optreden wat hem echter wel toever trouwd is. Aan de andere kant wanneer de A.- linksbuiten voorzet trapt Smit en Jan gelijk te gen de bal, deze blijft echter op zijn plaats, beide zoekent naar de bal. De A—midvoor maakt hier van dankbaar gebruik en geeft van dichtbij zijn club de leiding. S niet ontmoedigd valt fanatiek aan doch het juiste schot is zoek steeds wordt de bal goed opgebracht maar voor heit doel is het mis. De rust gaat in met 10 voor A.P. Na de thee heeft S. het windvoo>rdeel en kiomt dan met een even gewijzigde opstelling overwel digend opzetten. Het duurt dan ook niet lang of Tikkie maakt gelijk 1—1. S. hierdoor aangemoe digd pakt weer flink aan en wederom is het Tik welke van buiten S. de leiding bezorgt 21. A. raakt eenigszins de kluts kwijt' waarvan S. dank baar profiteert. Spoedig maakt Kroon 31. Hef wordt A. onverschillig, de A.-spil verlaat, helt eld (zeker eenigszins ontmoedigd). S. speelt vol vuur verder. De A. keeper weet enkele schoten onschadelijk te maken en doet wat hij kan, nog iweemaal weet Kroon de A.-keeper het nakijken te geven. Nu is het de A.-back welke de kleedka mer opzoekt. Als Kooij dan nog mét een hard schot de A.-keeper voor de zesde maal het nakij ken geeft blaast scheidsrechter spoedig. Scheids rechter was dezen middag niet voor zijn taak be rekend. De S.-ers hebben allen hard gewerkt en verdiende de overwinning dan ook volkomen. Zoo gaat het goed Successers, volgende week weer miet het zelfde vuur gespeeld, laait do gang er nu inblijven. ZOMERCOMPETITIE. Zondag 8 Mei ging do wedstrijd WieringerwaardB ree zand niet d'oor. Succes wou van Anna Paulowna miet 61. Het programma voor 15 Mei luidt!Succes- Kleine Sluis Dol. Anna PaulownaWieringer waard Molenaar. 22 Mei Kleine SluisWieringerwaard Dol. RreezandAnna Paulowna.Koorstra:. 26 Mei (Hemelvaartsdag) Kleine SluisSuc ces Dol RreezandWieringerwaard Koorstra. BRIEF VAN TEUN AAN HARM. Anna Paulowna, Breezand, datum postmerk. Vriend HARM. O velden vol bloemen, zoo- fleurig en schoon, Wat spreidt g'een tapijf van kleur ten toon, Breezand, uw landouwen, zij vormen een pracht Waar 't menschelijk oog vol verrukking naar smacht! Waar 't. hart vol van is, loopt de mond over, Harm. Wan,t 't is niet om te pochen, maar Bree zand spant toch zeker de kroon miet z'n bollen velden in 't kouwc Noorden van Holland. En dan vraag ik me zelf wel eens af: „wat zoekt 'n mensch toch ver, wat is zoo dichte bij Daar ma ken ze 'n heele reis naar Hillegom ot Lisse om de tulpen té bezien,"bij ze kunnen ',t hier in Bree zand redden Doch dat is ook waar, en dat rnoetme ook van 't. hart reclamegeesf zit er bier nog ook weinig in Waar lees je: „Bezoek de bollenvelden van Breezand Ner gens Ze moesten 't jandorie met vliegmachines van do Kooij in vurige letters op de wolken laten schrijven, dan ziou ie 's wat zien Dan kon Borst er nog wel 'n zaal bijbouwen om al de bezoekers te herbergen En de anderhalve spoortrein diie nu dagelijks in Breezand stopt zou dan door baar wielen zakken van do monschenvracht. Nou lijkt. 't. wel kouwe koffie .Ta stopte die driekwart omnibus hier altijd nog maar, doch dat. is ook larie: Moet je eens an de dienstbode van Alkemade vragen, diic met de frein van 'I Zuiden kwam. Als niet te Helder was gestopi, was ze naar de Noordpool doorgereden. Ze zat zoo gezellig in de trein te keuvelen, dat ze vergat in station Anna Paulowna. uit. fe stappen. Dan maar in Breezand dacht zo o jé, 't ding reed door dan in Kooeros ken je begriipe, de trein >':"<asde voort, en zoo kwam ze in stad Helder en was "gedwongen hier onderdak te zoeken. .Te be- "iin* de topef?nd in hef clublokaal van Alkema- 1° He dienstbode zoek. en de zaal vol h al f ver linkt f* voetballers van de Zondag geleverde slag op Wieringen. Doch er zijn meer verminkten in onzen Polder. Lees het. strooibiljet van den Heer Keuris maar eens na. Volgens hem. is de Vrijzin nige en Middenstandsgroep half bevroren de Katholieken zijn an de scharrel in de politiek, Koorn en Kuiken zijn in dramatische wanhoop, Smit is gevaarlijk en Crurn heeft 'n zwak oogenw blik gehad Maar nu Keuris zelfHet komt ons voor dat ziin fluit de zoete melodie van zelfverheffing de kiezcrsslang niet in bedwang kan houden en be un mvd telt hij de minuten, dat he^ s'emgosis na der komt. 1 VT*.3EP MARKTBERICHTEN. Opgave van de Directie van het Marktwezen te ALKMAAR, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 2 Zaterdag 7 Mei 1927. Kippen 0.60 a 2 Kuikens 0.10 a 1.60 Konijnen 0.30 a 4 Eenden-eieren per 100 stuks 4.40 kippen eieren (grooth.) per 100 stuks 5.10 k 5.60 Kip peneieren (kleinh.) per 100 stuks 4.50 k 5.50 Boter (le soort) per half Kg. 0. 72x/3 a 0.85 Bo ter 2e soort per half Kg. 0.75 a 0.80 Slacbtdui- ven 0.15 a 0.25. ALKMAAR, 9 Mej 1927. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 28 vette koeien 200 a 400 6 vet,te kalveren 50 a 120 vette kal veren per ned. pond 1,20 a 1,40 93 Nucht. kalv. (slacht) 8 a 20 644 vette varkens per ned. pond f 0.58 k 0.64 Zouters per ned. pond 0.60 h 0.62. VISSCHERIJ. Medefmblik, 7 Mei. Ansjovis-aanvoer heden door 70 vaartuigen 1730 kg. hoogste 85, laagste 10 kg prijs 0.49 a 0.51 per kg. Lemmer, 7 Mei. Heden werden hier door12 vaartuigen aangevoerd 255 kg. ansjovis, waar voor 46.90 a 53.80 per Kg. werd besoimd. Enkhuizen, 9 Mei, Heden is hier, bij beter vangst de ansjovisprijs gestegen. De eerste 32 vaartui gen kwamen binnen met gemiddeld 40 kg. netten ansjovis per vaartuig. Marktprijs 49 --56V2 ct. Over het geheel waren heden de vangstberich fen uit het geheele Zuiderzeegebied gunstiger dan van de afgeloopen week, doch we moeten opmer ken, dat de netten van de meeste visschers van af Zaterdag in zee hadden gestaan. In de Wie- ringer Meer kwam die vangst overeen met die van hier (de eerste 60 vaartuigen gemiddeld 40 kg. terwiil bij de Friescbe kust de vaartuigen ge middeld 125 kg. vingen. En de kiezers zelfVroolijk maken zij zich ge reed om a.s. Dinsdag de Gemeenteraad in elkaar te timmeren. KINDERRUBRIEK. BOB EN MOP IN DROOMLAND. ,Zeg Mop," zei Bob, toon zij een mi nut geloo- pen hadden, „merk jij niets vreqmds „Ja" zei Mop, „het lijkt wel gek, maar dat huis lijkt me steeds verder af te staan „Dat dacht ik ook," antwoordde Bob „misschien moeten wij achter uit loopen. Laten wij een streep op den weg trek ken op de plaats waar we gekomen zijn en het dan priobeeren." De kinderen bleven staan en Bob kraste met zijn voet een lijn over den weg en toen begonnen zij achteruit te loopen. De lijn was onmiddellijk een heel eind van hen verwijderd. Mop werd er een beetje door verschrikt en zij greep de hand van haar broertje. „Wat is dat nu riep Mop „begrijp jij dat, Bob „Natuurlijk, malle meid, de aarde draait en wij staan stil, „lach Bob. „Kom, laten wij eens probeeren om hard te loiopen. Wordt Vervolgd.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2