Hei gestolen Kind. J 18e Jaargang. Dinsdag 28 Juni 1927. No. 49. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN Bi a IE •>g VERSCHIJNT ELKEN A D V E R T E NT I ëN BUREAU jORN J. BOSKER, WIERIfiGE* DINSDAG eri VRIJDAG. Van 15 regels 0.50. HippolytasJioel Wiorlngccc UITGEVER ABONNEME N T S P R IJ S Telei. Intorcomm. No. IX per 3 maanden 1. tedere regel meer 0.10. PARIJSCHE MODEBRIEVEN. VAN PLOOITJES Deze garnering is niet nieuw te noemen en toch wordt ze nog veel door de hedendaagsche made gebruikt, dat we er nog eens over spreken moeten, 't Is nu het zomerseizoen dalt van deze garneering partij trekt. Heet fijne plooitjes opnaadjes, die de Frangaise „vervures" noemt en die werkelijk iets op verven gelijken, zóó fijn zijn ze, kunnen voor de dunne soepele zomer stof jes uitstekend dienstdoen. Men kan er tal- looze aanbrengen zonder dat ze de gestalte noe menswaard breeder maken. Door deze plooitjes kan men naar believen de noodigo ruimte geven, daar waar ze noodig is. Eerst vinden we b.v. vlak aan de schouders een rij fijne plooitjes, ze reiken tot over de heupen en laten het rokje vrij uit springen. Bij de mouwen vinden ze dezelfde toe passing. Tot beneden den elleboog val/l de stof ruim, daarna laten de plooitjes de mouw aanslui •teii tót aan den pols toe. Maar de plooitjes werden dikwijls ook geheel als garneering beschouwd. Ze zijn dan over de geheele oppervlakte dér japon aangebracht, soms in schuinsche richting als de stralen van een voorjaarsbui. ZOMER-MANTELCOSTUUM. Een manteloostpum, samengesteld uit Schoit- sche of geruite, tesamen mot effen stof, is geen nieuw idee. wordt telkens weer zoo aardig en met verschillende kleine nieuwe variajties toege past, dat deze mode nog vcorloopig niet van de baan zal zijn. De effen Stof kiest men zoowel in de donkerste als in de lichtste tint die in de ruit stof voorkomt. In het laatste geval krijgt men na tuurlijk een lichter, zomcrscher geheel dan in 't eerste. Is de rok van effen, de mantel van geruite stof vervaardigd, zoo wordt, deze laatste voor zien van zakjes, revers of kraag in effen stof, Is omgekeerd de mantel van effen stof, zo© wordt ze rijkelijk gegarneerd met geruit stof. Dit kan op verschillende manieren gebeuren. Zaak is 't, hierbij, dat men zorgt een vlug, elegant en niet- slijf geheel te krijgen. WILHELMINA. MARKTOVERZICHT. Wat te vernachten was, is gebeurd bij de hoo Jere prijs van heit versche rundvee, is de aan voer en het gebruik van Argentijnsch bevroren vJeesch, weer belangrijk toegenomen. Dit wordt zoowat uit alle steden gemeld.. Hier violgen en kele aanhalingen ten bewijze. Arnhem „Bevro ren vleesch wordt zeer veel verkocht, tegen 60 cent per K.G.." Deventer „De verkoop van be vroren vleesch Stijgt reusachtig. Deze week wer den vier wagons vleesch gelost." Enschedé „De bevroren vlceschhandel let ft weer op." Hilver sum „Ingevoerd 118 beesten bevroren vleesch." Leiden „Ge-importeerd werd 6076 K.G. bevro ren vleesch." Zelfs uilt zeer nabij VIkmaar „In gevoerd 90 heesten bevroren rundvleesch, met een gewicht van 6452 K.G." Hoewel de kwaliteit verminderd, waren Don derdag de koeien te SCHAGEN nog duur. Het slachtvee wordt 'te vroeg uit de weidié gehaald, vandaar de minderwaardigheid. Er was nog al vraag. De aanwezigheid van zooveel kooplieden vooral uit Amsterdam, was nogal opmerkelijk. Voor de beste kwalft it werd 400,a 455, betaald. Voor de gewone vette kooien 1 a 1,05. De mindere kwaliteiten liepen van 0.75 a 0.90 per kilo. Schapen haddon een stuggen dag vet te uitvoerschappen 80,h 33,ui't de wol. Vette lammeren voor Parijs en Brussel 20, a 23,50, weidelammeren zeer Stug. Varkens, vrij wat heter dan verleden week, werden om 7 uur verkocht voor 66 cent per kilo, tnen (le aan voer wat toenam, daalde de prijzen tiot 64 en 63 rent. PROVINCIAAL NIEUWS. FEUILLETON. No bi Zoodra de rechtc-r en mijnheer Foster aan de 'le oude toóneelspeelster het dóel hunner kóinst medegedeeld hadden, begon de oude daine in haar bezorgdheid voor haar lievelinge zich onge rust 'te maken. Zij gelaste Meg, die de vreemd bezoekers allesbehalve vriendelijk aanzag, haai huurders uit haai' naam te verzoeken, beneden ic komen. De oudei luitenant, Barry, do muzikant en zijn vrouw, waren weldra in het kamertje bijeen. Lucie herkende terstond den rechter vóór den zelfden persoon, dien zij aan het ziekbed van me- viouw Du Bast gezien had. Zij verhaalde hetgeen aldaar was voorgevallen hoie hij de kosten der begrafenis betaald en haar vijf guineas gegeven tad en hoe hij nu onlangs haar aan den schouw burg was komen opzoeken. En ziehier, voegde de rechter er bij, het ge schrift door mijnheer Du Bast ongesteld, betref- tonde de wijze, waarop het kind dn zijn handen gekomen is Iiij overhandigde mijnheer Foslter het papier, iie het daarop luide voorlas, ieder werd met afgrijzen vervuld bij het liooren van zulk een vreeselijke geschiedenis. De oude luftenact was de eerste die sprak. Wat wij daar gehoord hebben, ving hij aan, bewijsit het gevaar, dat het onschuldige schepsel tje opgeloopen heeft. Maar ik zie daarin nog geen enkel bewijs, dat deze dame haar herkennen zou. Laat mij haar slechts zien, riep Martha uit. Zij zal mij terstond herkennen. Ik vraag niets meer dan haar in uw tegenwoordigheid te mogen zien. Zij zal mij aan don klank mijner stem, die zij niet heeft kunnen vergeten, terstond herken nen. O, twijfel niet aan mij Laten mijn 'tranen, mijn ongeduld om haar weder te zien, u overtui gen, dat mijn rechten de heiligste zijn, die er be TEXEL. Donderdag zijn bove n Xexel twee hoozen waargenomen, die gelukkig spoedig den zeekant opdreven, zonder hier schade aan te richten. UIT SCHAGEN. B. en W. onzer gefmeente maakten een 2-tal op ter aanbeveling van den Baad voor de benoeming van een gemeenteont vanger. Dit 2-tal bestaat uit de heeren 1. C. Mol 1e Schagon 2. G. Veerman te Alkmaar. UIT OPMEER. De 1ste prijs van de landbouw- verloting alhier, een volledige bespanning, viel ten deel aan den heer W. Barneveld te Anna Pau lowoa. UIT TEXEL. Dinsdagavond brachten eenige jongelui vnn den Burg per huurauto een bezoek aan Gocksdorp. „Cupido'" had hen wat aan de praat gehouden en zoo geschiedde het, dat ze pas te middernacht zoo ongeveer te 23 u\ r 30 huiswaarts keerden. Of nu de liefdje hun liefde hun oogen verblind heeft, «of dat ze door de duisternis zijn [misleid, of dat de a.s. /Telseische kermis hun aandacht in beslag heeft genomen, of wat de o'.rzaak was ge weesf is, ter hoogte van de hofstede Burst aan den postweg week hun auto van het rechte pad at en kwam met inhoud in de wegsloot terecht. Gelukig lfjep het ongeval nog al goed af. De heeren kwamen met de schrik, een nat pak en eenige lichte kwetsuren vrij, doch moesten hun weg per voet vervolgen, zoodat ze ruimschoots in de gelegenheid waren om na te donken over de vraag Met behulp van een span paarden werd de auto den volgenden morgen op hét droge ge bracht en naar den Burg gesleept. Een duur ritje en dat tegen kermis. BINNENL. NIEUWS. GEVAARLIJKE SCHUTTER. Toen een autobus op den Koningsweg te Ut recht reed, werd plotseling dó groote achterruit van den wagen verbrijzeld. Het bleek, dat een knaap met een windbuks op de auto had gescho ten. Gelukkig werd geen der inzittenden ge kwetst. DE RATTENVANGER VAN ZWAAG- WESTEINDE. Een Foxterpier van den heer H. Brouwer te Zwaagwesteinde ving in twee dagen, in een schuur 110 ratten. DURE AARDAPPELEN. Men meldt uit Noord-Brabant, dat de prijs der oude aardappelen steeds stijgende is. Het is n.1. reeds opgeloopen int 7,per H.L. tegen 6. een week geleden. Nieuwe aardappelen worden hier en daar reeds gerooid. Zij doen circa 10,- per H.L. UIT HET KERSENLAND. Met de ontvangst van roode kersen voor Enge land is men in de Betuwe begonnen. De prijs was in den aanvang 50 ct., later 45 ct., per kilo. Eind vorige week is overal voor export ontvan gen verwacht wordt, dat de eigenlijke kersen- campagnebegin en de helft der volgende week een aanvang zal nemen, dan zal tenminste in de meestei boomgaarden met den pluk worden be gonnen. Van verschillende zijden mochten we verne men, dat de kwaliteit der kersen dank zij het tegenhoudende weer uitmuntend schijnt, be ter dan in jaren het geval is geweesthard en flink van stuk wachten de kersen thans op warm te om aan te rijpen, te kleuren en smaak te krij gen. Over het algemeen heeft de storm van afgeloo- pen Zaterdag in de kersenboomgaarden weinig schade gedaan. Aan de windzijde hebben mis schien wat vruchten kneuzingen opgeloopen, maar daar is liet bij gebleven, afgeslagen goed was niet noemenswaard. De aardbeien geven blijkbaar goed beschot, De kwaliteit is nu niet zooals het moet zijn en het gevreet houdt in de aardbeibedden geducht huis. Groene kruisbessen werden ter veilingen met huizende kilo's gelijk van de hand gedaan. KONINGIN EN PRINSES NAAR TEXEL. De Koningin is voornemens met de Prinses op den 8en Juli a.s. de zeilwedstrijden der Kon. Marine Jachtclub ter reede van Texel bij te wo nen. OP Z'N PERSONEEL GESCHOTEN Bij de marechaussee te Amstelveen is aangifte gedaan, dat de uitvoerder van een bouwmaat schappij aan de Fokkerlaan met een browning op eenige werklieden heeft geschoten, die zich niet spoedig genoeg naar den zin van bedoelde"i De uitvoerder beweert dat hij met een kind«r- pistooltje geschoten heeft, wat do^r ooggetuigen ontkenl wordt. WINDHOOS TE WALCHEREN. Vrijdagmiddag trok een windhoos van het Wes ten naar het Oosten langs de Noordkant van de Zuidstraat te Wjestkapelle, bij den vuurtoren ging zij naar het Noorden. Gelukkig bleef het hij matorieelc schade aan schoorsteenen, ilake enz., planken werden opgenomen en over de hui zen geslingerd. Plotseling werden hevige vuur stralen gevolgd door een ontploffing in cLe' lucht waargenomen. De hoos werd vergezeld en ge volgd door hevige regenbuien. BUITENLAND. staan kunnen, dat ik aan dat kind al de liefde ecner moeder geschonken heb. Ik geloof haar, zij spreekt de waarheid, riep Lucie uit. Wat zegt ge daar, kleine riep juffrouw Watkins ecnigszins geraakt, omdat het meisje ongevraagd haar meening te kennen gaf, uit. Ik geloof haar, herhaalde de danseres op vasten fcoon. Fanny heeft jmij honderde malen van haar gesproken. Zij herinnerde zich haar groote peinzende oogen, haar aangename lieve stem, het eenzame leven dat- zij leidden. God zegenc haar daarvoor. Zij heeft mij niet vergeten. Een ding blijft mij nog steeds duister, ging Lucie voort. Ieder zweeg en luisterde. Zij heeft mij altijd gezegd, dat haar moeder want zoo noemde zij u, arm was en hot huis, waarin zij woonde, als oud en somber beschre ven. Waar stond dat huis Dat was iets, hetwelk zij zich niet meer kon herinneren. Gij zijt rijk, mevrouw, gij draagt fraaie kleederen, gij hebt rijtuigen, vrienden. Ik was arm, viel Martha haar in de rede, bet huis, waarin ik woonde, was somber en ver vallen. Ik bezat niets, ik was een verstoute ne, zonder steun, zonder vrienden. Een afschuwelij ke onrechtvaardigheid had mij beroofd van het vermogen, dat mij toekwam maar he t onrecht is hersteld en ben ik rijk, heel rijk. Geef mij haar terug, stel mij in de gelegenheid om de waar beid van hetgeen ik zeg, te btwijzen, en ik zal er u ruimschoots voor beloonen. Deze woorden, op d en onmiskenbare)) tnon der waarheid uitgesproken, maakten op allen een «liepen indruk. Zelfs de. oude Meg was er door getroffen veegde met haar voorscliont haai* oo gen af. \Vat Barry b treft, hij was reeds lang overtuigd Mevrouw, sprak de oude luitenant, gij hebt iet recht de proef te eischen, waarvao gij daar even spraakt en ik ben overtuigd dat de vrien- vrienden van Fanny gaarne zulleu toestemmen lat gij haar in onze tegenwoordigheid ziet. Als bet kind u herkent. En zij zal mij herkennen, zij zal mij herken nen sprak Martha opgewonden, daar sta ik mijn leven borg voor. Ieder was het eens met den ouden officier, ie dereen behalve juffrouw Watkins. Zij verlangde nog een bewijs temeer, een bewijs dat een ware coup de tlféatre zou zijn iets dat geheel met haar aard overeen kwam. De oude dame bemin de htt romaneske, zelfs in de meest dagelijksche voorvallen des levens. Ongetwijfeld, sprak zij, zult gij heft kind herkennen. Juffrouw Mendez glimlachte over die zonder linge vraag. In dat geval, ging de actrice voort, zoudt gij slechts hier in dtze kamer behoeven rond te zien. Ik begrijp u niet. Ziet gij hier niets, dat u aan haar herinnert? De schilderij,"Vaarop Barry juffrouw Watkim als de hertogin van York en Fanny in het cos- cuiïm van den jongen prins geschilderd had, hing tegen den muur. Martha wierp een blik daarop co barstte in tranen uit, vervolgens trad zij nader en drukte haar lippen np het portret. Dat was een ontegensprakclijk bewijs, dast het. kind, dat zij zoozeer beweend had en de bescher melinge van juffrouw Watkins een en dezelfde persoon waren. Hieromtrent bleeg, na deze een voudige maar welsprekende daad, bij geen der aanwezigen eenige twijfel over. 't Zou al te wreed zijn, sprak de jonge schil der, met zulk een gevoel een lichtvaardig spel te spelen. Binnen een uur zult gij haar zien. LTw rij tuig staat aan de deur wij zullen u vergezellen. Fanny verdwe nen. Zal ik haar eindelijk zien Zal zij mij her komen Zal het verlangen, de hoop van heel mijn leven eindelijk verwezenlijkt worden Dit waren de vragen, die Martha zich zelve deed, terwijl het rijtuig snel over de weg rolde. De tijd, die nog verloopen moest, kon alleen die vragen beantwoorden en nog nnoit was hij haar langer gevallen. In haar ongeduld zou zij ij cl en afstand wel te niet hebben willen doe i Feder oogenblik, dat haar nog van haar schal scheidde, scheen haar een eeuw toe. Voor dien •mhat zou zij het gansche vermogen, dat haar zoo onverwacht ten deel gevallen was, wel heb ben willen geven. De personen, die haar vergezelden, bewaarden bet stilzwijgen, of zoio zii al spraken, dan was het '.luisterend en op gedempten toion. Overtuigd als BOBBED-HAAR BELASTING. Het plaatsje Zerbau in het district Glogau kan zich er op beroemen de modernste belasting te ehbben ingevoerd. Jonge meisjes, die bobbedhaar dragen, moeten hiervoor maandelijks 1 mark belasting betalen. Voor getrouwde vrouwen be draagt dé belasting 2 mark per maand, kinderen beneden de 14 jaar zijn vrij. DE CLUB DER ZWIJGENDE VROUWEN. Te Manchester is dezer dagen een zonderlinge club opgericht, namelijk een vereeniging, waar van alleen vrouwen lid kunnen worden en waar van het doel is, de leden te oefenen in het zwij gen. Volgens de oprichters dezer vereeniging is het een mensch onwaardig, altijd te praten en de club heeft heeft ten doel, het aanzien van do vrouwen te verhoogen door ernaar te» streven, haar tongvaardigheid een beetje te beteugelen. De leden behoeven met de spraak wel niet zoo zuinig te zijn, dat zij in het geheel niets zeggen, maar zij zijn verplicht, iederen dag minstens een half uur in het clubgebouw door te brengen en geduronde dien tijd den mond te houden. Zij kunnen zich naar de leeszaal begeven of zich met handwerkjes bezig houden, maar als zij in dien tijd ook maar één woord zeggen, krijgen zij een geldboete, die bij herhaling van de nvertre- ding verhoogd wordt. Men beweert, dat de - getrouwde [mannen te Manchester aan het slagen van de bedoelingen van de club der zwijgende vrouwen 9terk twij felen. ZESTIGDUIZEND GULDEN VOOR EEN MUIS. In Chicago is deze week een merkwaardige tentoonstelling geopend n.1. een muizententoon sielling, waarop zeer kostbare soorten vertegen woordigd zijn. Het initiatief voor deze expnsitie is uitgegaan van de „America Mouse Club", die met de groot ste zorg en toewijding duizend exemplaren heeft geteeld en verzameld. Men vindt er slechts Indische, Chineesche en Afrikaansche muizen van geweldige tenmin ste voor een muis afmetingen, en heele kleine, niet grooter dan een kever. Een dezer kleine mui zen, een Siberische, is ruim 18.000 waard. Als cere prijs kreeg dit diertje een gouden met bril len ten bezetten halsband Een liefhebber, die er 60.000 voor bood, moest door den eigenaar te leurgesteld worden. zij waren dat Martha de waarheid had gespro ken, gevoelden zij dat de angsKige gejaagdheid waaraan zij ten prooi was, niet eerder zou op- hnuden, voordat zij zich in tegenwoordigheid van het kind bevond het overige zou vanzelf gaan. De rechtsgeleerde vroeg zich intusschen af, welke band er toch eigenlijk tusschen Martha en Fanny wel besitaan mocht. Als zij haar dochter niet is, wiens kind is zij dan dacht hij. Toen zij bij het paviljoen, dat naasit de villa gelegen was, gekomen waren, zagen zij tot ver wondering dat heit hek openstond en dat de la- hen van het park de sporen droegen van een zwaar rijtuig. Overal lag stroo langs den grond verspreid. Martha zag dit alles met een oogopslag. Zij ver bleekte en zag de anderen aan. Men heeft ongetwijfeld meubelen hier ge bracht, merkte mijnheer Foster op. Denkt gij (lat vroeg zij, zonder recht te we len, weten, wat. zij zeide. Dat is zeer waarschijnlijk, sprak Barry, want. ik heb mevrouw Garrachi en Fanny nog geen drie dagen geleden gezien, 't Is niet waar schijnlijk, dat zij zoo' plotseling vertrokken zul len zijn. Lucie en juffrouw Watkins zeiden da't dit ge heel onmogelijk was. Vertrokken zonder van ie mand afscheid te nemen, zonder zelfs een enkel woord te schrven, neen, dat kon niet zijn. Alles ziét er hier zon droevig uit sprak Mar- Iha, wier hart ineenkromp. Het rijtuig was voor het paviljoen blijven stil staan. In plaats van Fanny, bleek maar toch ?limlachende, in plaats van het schoone zwaar moedige gelaat van mevrouw Garrachi, kwam de dcht.er van den portier naar buiten en vroeg wat clemes verlangden. O, mijn hemel, riep Martha uit. Wat wij verlangen herhaalde Lucie onge rust, wel, wij willen mevrouw Garrachi spreken ni Fanny natuurlijk. Om wat zouden wij anders hier komen Zij zijn vertrokken, gaf de meid lachend ten antwoord. Zij vond het heel aardig, dat al die dames en- hoeren uit Londen gekomen waren en nu onven- richterzake weer heen konden gaan. (Wordt vervolgd.};

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1