let gestolen Kind. Th 18e Jaargang- Dinsdag 16 Augustus 1927. No. 62. ÉS? NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN Efl OMSTREKEN ■WIERINGER COURANTS JOHN i. BOSKEH, WIEHINCE» UITBETEN i PARIJSCHE MODEBRIE VEN. f/y Be dames, <lie nu den middelbaren Icieftiiu na deren, weten zich zeker nog heel goed te herin neren, hoe in haar jeugd zijde nog tot de kostba re stoffen werd gerekend. Een zijden jurk droeg je alleen als je naar een partijtje ging of naar een bal. liet moderne jonge meisje draagt om zoo te zeggen een zijden japonnetje voor alledag. Het yomersche wandeljaponnetje, tenminste voor in de stad, isbijna altijd van zijde vervaardigd, 't Is weliswaar heel eenvoudig gemaakt, met eer plooirokje, een ingezet vestje, een omliggend: jongonskraagje, maar zoo'n mooi glanzend] stofje heeft dan ook niet veel noodig om er aar- oig uit te zien. - Wie. er op rekent, dat haar zijden zomertoilot- je nu en dan eens gewassclien zal moeten wor den, mag wel geen fijne plisseetjes kiezen, want die zijn heel moeilijk weer in orde te krijgen. Er. wiet gesteld is op .eeh practische en toch aardige zomerjapon, kunnen we een costuumpje van foulardzijde aanraden. Deze kreukt niet spoedig en men kan ze 't oogenblik krijgen met allerlei aardige kleurige patroontjes bedrukt, zoodat ze hijzo-nder frisch staat. Ook crepe de chine wordt op 't oogenblik voor zomertoiletten veel gebruikt, heel aardig be drukt, soms met patroontjes die slangenhuid imiteeren. Want de slang verheugt zich tegen woordig zeer*in de gunst der mode. Er zijn dezen zomer verscheidene japonnetjes, die bedrieglijk veel aan den ouden tijd doen den ken, aan de jaren toen de vrouwen met kunst matige middelen de heupen verbreedden met draperieën en volants en opgedofte zijde. In een voudiger vorm vindt men deze japonnetjes met ren glad lijfje en een wijde uitslaande rok met strookjes. Om in den ouden stijl te blijven is zoo 'n toiletje steeds met veel lint, fluweellussen FEUILLETON. No. 66 Zij is rein en goed, dat gevoel ik ik bchooa haar geheel en al toe. Maar die avond van giste ren, dat debuut, die triomf Zij heeft het tooneel betreden, wilt gij zeg gen, en gij vreest. Niets, niets van haar. Maai' zij zal zulk een vreugde, zulk een bijval niet willen vaarwel zeg gen voor de liefde, die ik haar kan aanbieden Een nederige stand als de mijne, in plaats van de afgod van allen te zijn O, haast u, juffrouw Mendez, morgen is het misschien te laat, morgen zal zij den roem beminnen, morgen is zij wellicht voor u en voor mij verloren. Verloren, Clement Helaas gij kent de wereld en haar verlei ding niet. Sedert gisteravond beschouwt zoo menigeen haar met andere oogen dan wij. Haar, die ik tot mijn vrouw heb gekozen, uw kind, zij, die uw vermogen moet erven, moet zij aan zulk oen proef blootgesteld worden Gij hebt gelijk, sprak Martha op een toon, lio van haar inwendige onrust blijk gaf. Laat mij alleen, Clement en kom over twee aren terug dan zal ik een besluit genomen heb ben. Zou zij mij wellicht alleen om dat groote vermogen liefhebben sprak zij bij zichzelve. Welnu, ik zal het spoedig weten. Ik wil een twijfel, die mijn hart verscheurt, oplossen en voor altijd uit mij'n gemoed verwij deren. Ik ben rijk maar zou het kind mij nog liefhebben als ik arm was Het tweede optreden van Fanny in den Ko ninklijke Schouwburg had zoo mogelijk een nog grooter succes dan het eerste. En toch dacht zij iederen keer, als zij het too- vërschijnt klken D2NSDAO en VRIJDAG. abonnementsprijs per 3 maanden 1. en bloemen gegarneerd.. Als gelegenheids- of bruidsmeisjes-japonnetjes doet 't meestal heel aardig. Een heerlijk zomerstofje is shantung. 't Heeft zoo'n mooie, zachte glans, 't valt zoo. aardig en 't kan, tenminste in z'n natuurkleur zoo gemak kelijk gewasschen en gestreken worden. We vertelden u reeds, dat shantung zeer in de mode is voor korte fantasie-jasjes. Maar ook voor zomertailetjes, eenvoudige mantelcostuums vestjes, lange of driekwart lang mantels, en zelfs voor autojassen wordt ze veel gebruikt. In het laatste geval heeft de mantel raglan mouwen en valt van onderen wijd en klokkend. De zacht beige tint die de stof van nature heefi, ts op 't oogenblik het meest geliefd. Nu en dan maakt men een shantung toiletje met een wei- uigje kleur op, met 'n groene of blauwe knoop- osgarneering, met een roode of blauw-zijdcn das onder het kraagje enz. KARKTO VERZICHT. Koeien van Friesche afkomst met hooge melk- lijstcn, worden vooral in Engeland en in de Ver- lenigde Staten van Noord-Amerika hoog ver kocht. Te Sprinfield in de Staat Massachusset werden voor enkele weken bij eene verkooping 70 stuks verkocht, die gemiddeld 1000 gld. per luk o-pbrachten, nog hooger liep een andere ver koping, die te Rochester in de Staat Minnesota r aar brachten 90 stuks 133200,op, wat ge- niddeld 1480,wordt. De hoogstel prijs bij de- '.o verkooping bedroeg 7500,—. Doch vee met hooge molkopbrengsten beeft ook in ons land bijzondere waarde. Doch daarover later. Op de markt te Schagcn was Donderdag de: handel in vet vee stil, van pijsverhooging geen -prakc, eerder was er eenige verlaging te consta teren. Amsterdam had niet noodig. Voor le kw. werd dan ook hoogop 11 stuivers betaald. Dat warenr maar enkelen. De meerderheid" kon niet meer dan 1,05 per Kilo opbrengen 2c kw. kw. liep van 0.85 tot 0.95 en verder omlaag 'ot 0.75. Magere geldekoaien waren stug, zoo >ok melkkoeien. Nuchtere kalveren waren goed te verkoopen. Jonge vette schapen prijsden hoo ier. Betaald werd tot 37,Een bijzonder .best koppeltje 38,50. Oude vette 30,— k 36,—. 'Jitvoerlammercn stug, lager in prijs 20,a 25,—. Vette varkens prijshoudend vast 0.65 0.68 cent per Kilo. VAN ALLES WAT. GEMAKKELIJKER NAAIEN. Uit roestvrij staaldraad maakt men in Duitsch and tegenwoordig een naald en draad in een -tuk. Zoo wordt het chirurgische naaiwerk ver gemakkelijkt. Vooral de dikte in het oog van de naald gevormd, omdat de draad dubbel zit, is bij hechtingen lastig en dat wordt aldus verme den. In Praag schijnt dit nieuwe wapen van de chi rurgie in de ziekenhuizen reeds geregeld te wor den gebruikt. EEN UITSTERVEND RAS. Van de 150.000 inboorlingen, die Australië omstreeks het einde van de 18e eeuw bozat, zijn thans nog slechts 60.000 afstammelingen over. F;n dezen zijn zoo slecht tegen de invloeden der blanke bevolking opgewassen, dat na eenige necl verliet, bij zichzelve Wat zal hij wel van mij denken Bij het eindigen van de voorstelling, herkende zij onder de menigte, die haar omringde, Walter en bloosde hevig. Zij gevoelde zich ontevreden met zich zelve. Dc eerbiedige houding, waarmede Walter van Hertenstein de prima donna na derdei, verschil do oneindig veel van zijn handelwijze op het ka-3 teel. Ik geloof reeds vroeger de eer gehad te heb ben mejuffrouw Louise te ontmoeten, sprak hij met een diepe buiging. Dat is waarik herinner het mij zeer goed Mag ik hopen, dat mij mijn stoutmoelig beid vergeven zal worden, als ik haar aan die ontmoeting herinnera Fr is op dit oogenblik in hetgeen gij doet vin geen stoutmoedigheid sprake, gnï zij op ijs- kouden toon ton antwoord. Vroeger was dat an- rtais Het doet mij leed, dat gij de herinnering aan het kasirel bij mij weder opwekt. Zij heeft niets eervols voor u. Iedereen bewonderde de bedaarde en bevalli ge v ;jze, waarop zij den schitterenden Walter van Hertenstein van zich afgestooten had. Ik zal mij op dat meisje wreken, mompelde Walter, toen hij de zaal onder het spottend ge lach zijner vrienden verliet. Het toeval diende hem veel spoediger dan hij verwacht had. loon hij voorbij de kleine deur ging. zag hij een vrouw, wier kleeding de grootste armoede verrjed en die op smeekenden toon verzocht bij de prima donne te worden toegelaten, zeggende, dat zij een oude vriendin van haar was. De man aan de deur weigerde blijkbaar geloof te slaan aan haar woorden en scheeen er volstrekt niet op gesteld te zijn zich een berisping op den hals te halen, als hij haar doorliet. Dat kan niet, sprak hij, zelfs niet al waart gij haar moeder. Ik ben haar moeder, riep de vrouw levendig uit, zij werd mij ontstolen toen zij nog een kind was en ik kom haar terugeischen. In dat geval raad ik u aan u tot een over heidspersoon tewenden, antwoordde de man la chende. Walter keerde zich driftig om. ADVERTKNTieN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. tientallen van jaren, de laatste stam zal zijn uitgestorven. Om dit nu te voorkomen heeft de Australische regeering besloten om aan de inboorlingen uit- gestrektei stukken land in het Noord-Westen van Australië, dat nog heel dun gekoloniseerd is, al te staan en hun ieder verkeer met do buitenwe reld of met blanken onmogelijk te maken, om aldus het gevaar voor besmettelijke! ziekten en den verderfelijken invloed van den alcohol tot een minimum te beperken. Men hoopt, dat de verzwakte stammen er weer bovenop zullen komen en in aantal zullen toe nemen. DRUKFOUTEN -DUIVELTJE IN DE ✓LUCHT. De plattelandsbevolking bij Rostock (Duitscn. land) schrok onlangs geweldig. Toon men van het akkerwerk naar huis keerde, stond er in den hemel geschreven „PestZou er een dergelijk gevaar dreigen Naderhand bleek, dat de vliegenier, die een re clame had moeten trekken met rook tegen het firmament en letter vergeten had en dat de wind de letters had ineengedreven. Toch is de bevolking nog niet gerust je kan tcch niet weten DE KONING DER PAARDENDIEVEN, f Tn dc gevangenis van Zagreh (Yoego Slavië, is voor eenige dagen gestorven Franz Jullinek, de beruchtste paardendief, die' ooit in poesta's heeft afgestroopt. Uit zijn kunstrijders-tijd had Tellinek een onvergetelijke handigheid in hef temmen van en den omgang met paarden over gehouden, die hem als gehypnotiseerd volgden. Als hij paarden aanriep, kw amen deze dadelijk naar iiem toe, ook al zagen zij hem voor he: erst. Door dit alle* wa® Jellinek in staat gemr kelijk voor het eerst. Door dit alles was Jelline' in staat gemakkelijk vele kostbare dieren te sto ïen. Het laatste jaar ontvoerde hij alleen n Sb.1 wenië 54 kostbare paarden, die hij meestal ovei de grens verkocht. Om zijn fabelachtige handEr hcid in het rooven van paarden werd Jellinek de .koning der paardendieven" genoemd. Maar hij viel in handen der gendarmes, die hem in d' gevangenis opsloten, waar hij thans is gest-T* ven. 'pro vïn cï aal "nïêü ws7 EEN LEELIJKE FOUT. De familie Jb. P., uit AALSMEER, heeft vorige week Zaterdag eenige vrceselijke uren beleefd, door een vergissing bi.i don telegraafdienst. Een zoon uit het gezin, Ger rit, bevond zich in een der ziekenhuizen, waar uit hij, zooals hekend was, Zaterdag hersteld naar huis zon komen. Wie beschrijft echter de smart in het gezin, toon daar in den vroegen morgen een telegram bezorgd werd, waarin me- dedeeling werd gedaan, dat Gerrit was ontsla pen. Als een loopend vuurtje verspreidde zich die noodlottige tijding, welke de familie P. in rouw had gedompeld, door de gansehe gemeente, des te tragischer, waar de bruidsdagen van man en vrouw hunner 25-jarige echtvereeniging juist zouden ingaan en alles er reeds voor in orde was gebracht het feit niet onopgemerkt 'te laten voorbijgaan. Vreeselijk was de wanhoop over het zoo plot seling overlijden van hun jongen. De heele buurt schap was mede onder den indruk. Inmiddels Zijn wraak, zijn triomf was daal'. Die vrouw, ellendig gekleed als zij was, in de zaal brengen en ten aanzien van allen aan de gevierde zangeres als haar moeder voorstellen, welk een schitterende revanche Zijt gij inderdaad de moeder van mejuf frouw Louise vroeg hij. Op het hooren van die stem liet de arme vrouw- haar verschoten schuier voor haar gelaat vallen. Ja mijnheer zij heet niet Louise, maar Fanny. Kom mede, sprak Walter, ik zal u bij haar brengen. Wat u aangaat vriendje, wees maar ge- ust ik neem alles'op mij. Daar Walter zeer goed met den directeur be kend was, haalde de man de schouders op en, liet hem door. Ik denk niet, dat de andere heel blij zal zijn als hij haar binnen brengt, dacht de man. Fanny had juist van allen afscheid genomen n maakte zich gereed om aan den arm van me vrouw Garrachi te vertrekken, toen Walter van Hertenstein, gevolgd door de vrouw die hij aan te deur ontmoet had, weder binnentrad. Bij het zien van die vrouw, die haar sluier op lichie en Fanny angstig, maai' tevens met liefde en vol hoop aanzag, groette de jeugdige zangeres n rei w arring en vertoonde haar gelaat een he vige ontroering. Verscheidene malen achtereen streek zij met de hand over haar voorhoofd als om zich iets dat zeer lang geleden was, te binnen te brengen. Wie is die vrouw vroeg zij. Sta mij toe u een zeer achtenswaardig per soon voor te stellen, sprak Walter op spottenden toon, zij is Mijn moeder! riep het meisje eensklaps uit. Mijn lieve, dierbare moeder, die zoo lang voor mij verloren geweest is O, spreek dan toch, 7.og mij Fanny dierbare Fanny Het jonge meisje wierp zich aan Martha's Borst, bedekte haar met kussen, weende en lach te tegelijkertijd. Gij schaamt u dan niet over mij snikte Martha. Mij over u schamen 1 riep i'niiny uit, omdat gij arm zijt. Gij zult mij de kunstenaarsloopbaan die ik mij gekozen heb, doen liefhebben ik zal IUIEAUI Hlipelytaihoif Wleriu|«L TetoL iBtuMHUi. N*. 19. waren eenige van de familie, waaronder de va der, naar Amsterdam gegaan, naar het zieken huis, waar ze niet lang in het onzekere werden /elaten. Geen dooden Gerrit kregen w te zien, doch een springlcvendigc stond boor hen, ver wonderd over de droeve, blecke gezichten der zijnen en niet minder, dat zoovelen hem kwamen ifhalen. Droefheid verkeerde in vreugde en di rect ging een der familieleden naai* Aalsmeer terug, om het heugelijke nieuws naar huis te brengen. Spoedig wist het heele dorp hoe de zaak zich had toegedragen één verkeerde letter in het te legram was de oorzaak van zooveel leed gewor den van het woord ontslagen was ontslapen gemaakt. St. MAARTENSBRUG. Woensdagmiddag, tij dens het venten, maakte de heer Bl.oothoofd, hak ker alhier, tegen zijn knecht, eenige aanmerkin gen over diens werk, waarop de knecht in drift ontstak, een mes uit den wagen greep en daar mee zijn baas te lijf wilde. Deze wist hem even wel op een afstand te houden tot er hulp kwam opdagen. De politie werd hierop met deze poging of mis handeling in kennis gesteld en de knecht werd in het arrestantenloj^aal te Schagorbrug vn nacht opgesloten. Des morgens werd hij we- !er in vrijheid gesteld en het slot van deze go- chiedenis zal zich zeker wel voor de rechtbank fe Alkmaar afspelen. LS ER WEER eens OORLOG KOMEN MOCHTS We zien slag op slag nu weer aan de mis lukking van de maritieme conferentie te Genéve - welk eeh onmogelijkheid het blijkbaar is, dm vrede in een behoorlijk evenwicht te brengen en ie houden. En toch we schrikken bij het denkbeeld, dat roeg of laat de wereld nogmaals dden gruwel van een oorlog zal moeten doormaken. We dur ven aldus zegt de H.P. nauwelijks terug denken aan hetgeen ons om dezen tijd, midzo mer 1914, beschoren werd. De levenden willen t veelal maar liever ni.et meer over hooren spre kon, de tien piilliocn dooden, die de wereldoor log heeft verslonden, hebben het eeuwige zwij gen, en de twintig millloen gewonden en ver minkten hebben zich reeds voor een aanzienlijk deel bij de zwijgers gevoegd. Voor zoover dc nienschheid aan deze dingen terugdenkt, ge schiedt dit met weinig opgewekte gevoelens, immers de les van 1914, de harde, dure, vreese- lijke les, heeft geen vruchten gedragen, is niet er harte genomen, heeft een herhaling vap het geen geschied is volstrekt niet onmogelijk, zelfs niet onwaarschijnlijk gemaakt. Dit weet de menschheid en dit denkt de nienschheid. Te eer en te meer omdat zij óók weet, dat de herhaling als die komt, zoodanig ■oor u arbeiden. En zij keerde zich naar den graaf en stak hem haar hand toe. Welke beleediging gij mij ook aangedaan ipoogt hebben, ik vergeef u. Het geluk, dat gij mij verschaft, door mij mijn $oede moeder weer 'e geven, heeft al het verleden uitgewisclit. V oordat Walter, die zich boog om zijn verle genheid te verbergen, dc hem aangeboden hand Kon vatten, trok Martha haar terug. Nader hem niet zijn hand is bezoedeld Die vrouw is krankzinnig of dronken, riep ie graaf woedend uit. Beschermt ons, mijne heeren, riep Fanny n sloeg haar armen om Martha's hals. Dat gaat mij aan, klonk de welbekende stem van Clement Foster, die op hetzelfde oogen dik binnentrad. Wie lieeft u hier durven belee- ligen Maar dat behoef ik niet eens te vcagen iu ik den lafaard hier zie, die reeds vroeger de er van zijn naam en de achting voor de uniform Iie hij draagt, tetgenover u kon vergeten. Gij hebt gelijk, sprak Martha koel. Fanny .ebt gij gehoord, wat die man gezegd heeft En zooi ik daarom minder liefhebben, moe der gaf Fanny vol liefde ten antwoord. Die woorden vergoeden mij jaren van angst en smart, sprak Martha op blijden toon. Mijn kind, zeg dan dien man, dat op uw geboorte gemi smet kleeft. Zij is misschien vlekkeloozer dan de zijne. Want zijn vader was een schurk, dien een woord van mij naar het schavot kon zenden. Graaf Walteh van Hertenstein, het is de klein dochter van Pieter Quinn, die u dit zegt. Op het hooren van den naam van Pieter Quinn sidderde de graaf en verliet de kamer want de naam van den 'ouden woekeraar was hem maar al te wel bekend. Sedert den dood van graaf Ri- chard had hij uit diens papieren heel wat verno men, waarvan hij vroeger niets vermoedde. Het spreekt van zelf, dat deze herkenning >■•11 einde maakte aan het gezag van mevrouw Garrachi over Fanny. Een week vroeger zou zij die ontdekking bit ter betreurd hebben, maar thans was het voor haar een zaak van weinig belang. Haar wraak was volbracht. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1