zal. zijn, dat de oorspronkelijk les daarbij verge leken kinderspel zal schijnen. Rev. Inge, de bekende deken van St. Paul's, die de dingen onder dei oogerr durft zien en bij bun naam noemen, heette in deze lierinnerings- dagen den-wereldoorlog, dien hij als zooveel an deren in de verte ziet dreigen, den „oorlog die al les zal vernietigen wat bestaat, in do eerste plaats de z.g. blanke beschaving en de kapitalis tische samj leving, waarop deze gegrondvest is In de „Evening Standard" wijst hij er op, dat de onlangs boven Londen gehouden luchtmanoeu- vres, waarbij de aanvallers keer op keer de over winning behaalden, bewezen hebben, dat de En- gelsclie hoofstad met haar zeven millioen bewo ners niet meer te verdedigen is tegen aanvallen uit de lucht. Enkel'e uren reeds na de oorlogsver klaring voor zoover men dan nog aan oorlogs verklaringen zal doen kan de vernietiging der wereldstad en de uitmoording harer burgerij beginnen. En niet zoo heel veel uren later kali de zaak zijn afgeloopen. I)e komende oorlog zal volgens de deken niet een oorlog zijn van legers tegen legers, maar var. volken tegen volken, waarbij niemand gespaard zal worden. Geeen kinderen, geen vrouwen, geen ouden van dagen. En hij vindt, dat er met onze blanke beschaving, die vrijwillig tot de gruwe lijkste barbarschheid terugkeert, daarin berust, en daardoor zichzelf dreigt te vernietigen, iets niet in orde moet zijn. BINNFNL. NIEUWS. KARWIJ-OOGST IN 'T OLDAMST Hoogstens 20 baaltjes per ha. De opbrengst van de karwij valt in 't Oldambt u.tnig tegen. Stukken, die kort voor het snijden zich goed lieten aanzien, geven toch niet meer dan 20 baaltjes a 50 kg per ha. Van de slechte stukken komt zelfs niet meer dan 10 a 12 baal- jes. WRATZIEKTE IN O. GRONINGEN. Inbeslagneming van gewas. Op verscheidene akkers in oostelijk Groningen is aardappelwratziekte geconstateerd, o.a. te Recita, Finsterwolde, Ekamp, Oostwold, en zijn de zieke gewassen in beslag genomen, zoodat de verbouwers van Rijkswege vergoeding zullen ont vangen. Als de vergoeding ruim is, zullen nog meer aangiften kunnen worden verwacht, doch is ze karig, dan zullen de verbouwers, me-elst veldarbeiders, zulks vrij zeker nalaten. In verschillende gemeenten heeft de heer dr. J. Oortwijn Botjes te Oostwodd, die het wrat- ziektevraagstuk het eerst ter hand nam, verle- u. ii voorjaar onvatbaar pootgoed afgegeven aan veldarbeiders tegen zeier matigen prijs, zulks in overleg met de burgemeesters der gemeenten Finsterwolde, Beerta, Midwolda en Scheemda. O]) deze wijze zal der ziekte op den duur wellicht voldoende bestreden kunnen worden. FRUITVERKOOPINGEN. Vrijdag werden te Ticl de meeste appel- en pcrchoomgaardcn om de stad geveild. Het gewas s.ii appelen is ruim en mooi peren zijn er veel minder. De kooplust was niet zoo groot als bij liet. korsengewas. De prijzen waren aanmerkelijk lager dan verwacht werd en liepen niet hooger 5 per hl op d«n boom. De tien grootste boomgaarden brachten van 1980 tot *31000 op één werd op een bod van 4500 ingehouden. WINDHOOS. Zaterdagmiddag „werkte" te Luinjebert bij T-eerenveen enkele oogenblikken een windhoos. Bij den veehouder J. Brandenburg werd van de schuur een gedeelte van bet dak afgerukt en „dwarrelden" de dakpannon door de lucfcit. Op eenigen afstand werden zware boomeo omvergeworpen. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. AUTOBUS TEGEN EEN BOOM. Vele gewonden. Gisteren is een autobus voor 27 personen, die geheel vol zat, op weg van Apeldoorn naar Hel h ndoorn, nabij de buurtschap de Kar op den weg ApeldoornVoorts wegens een defect aan de stuurinrichting tegen een boom gereden. De chauffeur werd door de voorruit geslingerd en bezeerde zich vrij ernstig. Een kind kreeg een gescheurde tong en een wond aan de kin, een man liep door glasscherven ernstige wonden aan net hoofd op. Alle overige passagiers werden e- vcneens door gebroken glas gewond. De autobus was ernstig beschadigd, zoodat met een ander voertuig de reis moest worden voortgezet. VERZAMELWOEDE. Den laatsten tijd werd hij de Delftsche politie herhaaldelijk aangifte gedaan van diefstal van contactsleuteltjes van auto's, die gestaan hadden in de omgeving van het Oude Delft en Noordein de.. Thans zijn twee jongens van 8 en 10 jaar door een agent betrapt op diefstal van zoo'n sleuteltje. Bij fouilleering kwamen nog een 9-tal sleuteltjes te voorschijn. De jongens zeiden, dat zij deze voorwerpen „spaarden." Van drie der in beslag genomen sleuteltjes zijn de eigenaars nog niet bekend. WERKLOOZEN STROOZAKKENVULLERS. In de legerplaats Harskamp te Ede zijn een f00-tal Arnhemsche \yerkloozen te werk gesteld cm stroozakken te vullen, met het- oog op de komst van de militairen, die daar voor de oefe ningen in groot verband zullen worden gelegerd Het werk zal 5 a 6 dagen duren. De werkloozm. worden per auto naar Harskamp gebracht en vandaar weer gehaald. AARDENBURG ZONDER RAAD De Middelb. Crt. schrijft Den eersten Dinsdag in September treedt de oude Gemeenteraad van Aardenburg af. Zal er clan al een nieuwe zijn In zijn laatste zitting besloot do Raad om in beroep te gaan bij de Kroon tegen het besluit van Ged Staten tot vernietiging van het Raadsbe sluit, waarbij de nieuwgekozen leden werden toegelaten. De Gemeentewet schrijft aan de Kroon voor om „zoo spoedig mogelijk" een met redenen om kleed besluit te nemen. Na de uitvoerige voorbe reiding bij Ged. Staten kan dat dus weldra ge beuren. Vernietigt ook de Kroon de Raadsbeslui ten, dan moet binnen een maand door B. en W op W. op een door hen te bepalen en aan Ged. Staten mee te deelen dag een stemming worden uitgeschreven. Als B. en W. dus nu mee werken, zou dat waarschijnlijk vóór September kunnen gebeuren, ook al is er tijd noodig voor het op nieuw drukken van de stembiljetten en het rond sturen daarvan. Maar als dan de stemming is geëindigd en de uitslag is door het hoofdstembureau opgemaakt en aan de benoemden meegedeeld, dan hebben zij vier weken tijd om te melden, of zij al of niet hun benoeming aannemen. Eu toch kunnen eerst nadat het hoofdstembureau voor iedere plaats een persoon heeft aangewezen, alle benoemden hun geloofsbrieven aan den Raad inzenden. Maarzij hebben daarvoor 2 maanden tijd. En eerst dan kan de Raad beslissen over het al of niet toelaten. Gesteld dus, dat ook de Kroon het Raadsbesluit vernietigt, dan is er ook bij al ler medewerking veel kans en bij gebrek aan me dewerking zelfs zekerheid, dat het standpunt be •vikt wordt na den eersten Dinsdag in September Maar dan is de oude Gemeenteraad al overleden WClke Gemeenteraad of wie moet de gelioofsbrie ven dan goedkeuren Overgenomen uit „de Handelsreiziger", orgaan van de Nederlandsclie Handelsreizigers Vereeni- ging- VERSCHRIKKELIJK. Een patroon onderwijst, zijn handelrciziger, dat hij een praatje moet hou den met de klanten, b.v. als iemand zijde ko-opt een gesprek moet beginnen over zijdewormen en vertellen dat er een groote sterfte is geweest on der de zijdewormen, en dat daarom de zijde zoo duur is. Den volgenden dag komt hij bij een klant om lint te verkoopen, doch deze vindt het verlangde lint te duur. Maar hoe kan het anders na die groote sterfte onder de lintwormen" antwoordde de onbevoeg de reiziger met ontroerende ernst. FROVINCÏAAL NIEUWS. UIT HEILOO. Zondagmiddag sloeg de blik sem in de woning van den heer K, aan don IIol- lenweg, zonder brand te veroorzaken. De vrouw was lievig geschrokken, doch dr. Cohen, die werd geraadpleegd, constateerde alleen eenige reactie van den schrik. Gisteravond omstreeks half zevun tijdens het onweer dat op dit oogenblik losbrak, i3 de bliksem geslagen in het raditoestel van een be woner van den Hollenweg te Heiloo. Verschillen de geleidingen werden, evenals het toestel zelf, ernstig beschadigd. Persoonlijke -ongetokk«n kwamen niet voor. UIT VENHUIZEN. Toen eenige jaren geleden het Prov. Electriteitsbedrijf van Noord-Holland zeer groote verliezen leed, welke voor een deel toegeschreven werden aan onoordeelkundige be dt ij fleiding, maar zeker grooten deels hett gevolg waren van schadelijke vooroorlogsche contrac ten van langen duur, betreffende stroomlevering engros door het P.E.N. aan de gemeenten, stem den op verzoek van het P.E.N. verscheidene ge meenten toe in een vrijwillige verhooging van de betaling voor stroomlevering. Deze verhooging bestond hierin, dat die gemeenten de betaling voor de maximale belasting, gesteld op 80 K.W. met 50 pet. verhoogden. Nu de bedrijfsuitkom- sten van het P.E.N. weder veel gunstiger gewor den zijn en het P.E.N. weder veel gunstiger ge worden zijn het en P.E.N. zelfs belangrijke win sten boekt, dringen sommige gemeenten aan op verlaging van den stroomprijs voor levering en- gros, temeer omdat de provincie den prijs per K.W.U. voor gemeenten, waar zij rechtstreeks aan huis bij de verbruikers levert, verlaagd heeft van 42 ets., tot 35 ets., per K.W.U. Alzoo richtte ook de raad van Venhuizen een verzoek tot het P.E.N. De Directie heeft echter dezer dagen hier op geantwoord, dat redenen van bedrijfshelang- zich hiertegen verzetten. De gemeenteraad acht te deze houding van het P.E.N. onbillijk en heeft van zijn ontstemming blijk gegeven door ed vrij willige verhooging van de betaling voor dei ma ximale belasting terug te nemen. Het is intus- schon voor dezen gemeenteraad te hopen, dat het hem niet vergaat als onlangs den gemeenteraad van Beemster, die reeds enkele jaren geleden de vrijwillige veriiooging introk, maar later over al dien tijd moest bijbetalen om medewerking te bekomen van het P.E.N. voor zaken waartoe dit oj) zijn beurt niet verplicht was. hïJ HET BADEN IN ZEE VERDRONKEN. De 20-jarige T. uit Amsterdam, was Zondag morgen te IJmuiden nabij de Zuidpier gaan ha- den, ofschoon daar een bord geplaatst is met cie waarschuwing „Gevaarlijk te zwemmen." Dc jongeman geraakte in den stroom en verdronk jammerlijk. Het lijk was Zondagavond nog niet aangespoeld. ONWEER. Zondagmiddag werd te Bussum een 7-jarige jongen, die met zijn kameraadjes onder een af dak nabij de noodwoningen in den Eng voor den regen schuilde, door den bliksem getroffen. Het kind raakte bewusteloos. INBRAKEN TE VELSEN. Zaterdagavond is te Velsen op drie verschillen de punten ingebroken. Eerst bij dr. P. W., techni cus bij de hoogovens, waar vier Duitsche leger- madailles en een klein bedrag aan geld werd co ontvreemd. Vervolgens kwam aan de beurt De H Fundeeringsput' beoosten Wieringen bij Den pijlers van de draaibruggen en den afsluitdijk installaties. J i aan den Schulpweg, waar feen klein bedrag aan geld werd ontvreemd en ten slottei S. aan den Zeeweg. Hier is uit een schuur een rijwiel ont vreemd. De daders zijn nog niet gevonden. Wij ontleenen uit het verslag van den Keu- Xingsdienst voor Waren over 1926, dat wegens ondeugdelijkheid in beslag genomen te Wierin gen Gort 3 Kg., Slingerdrop 60 stuks, Zelfrij zend Bakmeel 3 pak, Dadels 3 doosjes, Griesmeel 4 Kg., Chocoladekoekjes 8 stuks, Zelfrijzend Bak meel 4 pak, Krenten 3M> Kg., Zelfrijzend Bak meel 2 pak, Krenten 3 Kg., Cocosmacronen 26 stoks, Allerhande 1 Kg., Speculaas 3 Kg., Mclk- Ctframeltabletten 80 stuks, Speculaas 1 Kg., Al lerhande 7 Kg., Cacao 1,8 Kg., Pudding 4 pak, Sucmaidrozijnen 3 pak, Grutttmccl 5 pak, Gort 3 pak, Tarweblpem 4 pak, Griesmeel 4 pak, Grut- temeel 10 Kg., Zelfrijzend bakmeel 5 Kg., Vruch tenkoekjes 1 Kg., Koekjes Ve Kg., Zelfrijzend bak meel 6 pak, Ideaalerwten 4 pak, Rumboonen 6 Kg., Kindermeel 4 pak, Chocoladebrokken 25 stuks, Spekfiguren 100 stuks, Puddinggricsmeel 1 Kg., Tarwebloem 47Kg., Havermout 6 pak, Havermout 4 pak, Tarwebloem 6 Kg., Gem< ngd meel 7 Kg., Boekweitmeel 5 Kg., Havermout 2 Kg.. Tarwebloem 7 pak, Tarwebloem 47' Kg, Taai-taai 1 Kg., Banket 1 Kg., Tarwebloem 1 pak, Tarwebloem 12 pak, Boekweitmeel 10 pak, Prui mt n 1 kist, Gruttemeel 3 Kg., Zelfrijzend bak meel 2 pak, Pudding griesmeel 22 pak, Tarwe bloem 10 pak, Ideaalerwten 11 pak. Koek 1 blik, Speculaas 3/2 blik, Cake \'2 blik, Korenaren to blik, Caramels 1 doos, Choc.-figuren 1 kistje, Kerstkransen 1 kistje, Kerstversiering, Tarwe - bloem 17 pak, Zelfrijzend bakmeel 11 pak. Wieringerwaard Boekweitmeel 1/4 Ivg., Gries meel 1 Kg., Pijpkaneel V-> Kg., Gruttemeel 7 pak. Te Anna Paulowna Margarine 12 pakjes, A- mandelboonen, 1 Kg., Hagelslag 2 Kg., Cacao 5 busjes, Drop 50 Stalen, Tarwebloem 27 Kg., Rund vet 3 pak, Boekweitmeel 7 pak Snoepgoed 1 Kg., Vijgen 7 Kg., Reclamepuddingpoeder 16 pakjes, Kindermeel 2 pakjes, Vijgen 7,5 Kg., Kerstpud- dingpoeder 7 pakjes, Griesmeelpuciaingpoedci' 11 pakjes, Margarine 5 pakjes, Rundvet 70 K.G., Gedr. peren 15 Kg. Vijgen 45 pakjes, clioc.-hagel slag J/2 Kg., Havermout 3 Kg., Tarwebloem 3 Kg. Allerhande 1 Kg., Havermout 4 pak, Griesmeel 6 pak, Pruimen 3 Kg., Zelfrijzendbakmeel 3 pak, Koekjes 4tiende Kg., Peper VI' Kg., Vruchtongries meelpoeder V2 Kg., Gemengd meel 8 Kg., Zelfrij zend bakmeel 2 pak, Zelfrijzend bakmeel 3 pak, Tarwebloem 8 pak, Havermout 4 pak, Griesmeel 2 pak, Groene Erwten 25 Kg. GEMEENTE WIERINGEN. DE KERMIS I te DEN OEVER Op den Zondag, 14 dagen na de groote Wierin- ->er Kei-mis, is 't kermis te Den Oever, dat wil zeg ^en: bal in de verschillende café's. Het slechte weer en de weinige bekendheid, die de kasteleins aan hun kermis hadden gegeven, waren wel oorzaken, dat weinigen van huiten aanwezig waren. Ofschoon dus geen overdruk bezoek, toch was liet rumoerig, want sommige polderjongens vier den hoogtij. Woeste dringelagen en vechtpartij en was het slot. Natuurlijk bleven de messen niet achterwege. Een der polderjongens werd door zijn kameraden zóó toegetakeld, dat hij naar de keet moest worden gedragen en genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Doch ook 'n Wieringer, zekere T. Wigbout, werd zonder eenige aanleiding 'n steek met een mes in het hoofd toegebracht 't Slachtoffer bloed de hevig. De politie-wacht van Oosterland trad de zaal binnen en scheen weinig lust te hebben om zich met de gevaarlijke polderjongens te be moeien. ..Ze geleidden derhalve den verwondde weg en gaven hem 'n noodverband. De polderjongen, die de daad had gepleegd, wist nu ongemerkt weg te komen. Doch later in den nacht was hij zóo brutaal om terug te komeii en werd hij door eenige burgers aangewezen aan den brigadier der Rijksveldwacht, den heer Wit vliet van Hippolytushoef. Koelbloedig góng deze geheel alleen tot de arrestatie over. Hij bracht den dader weg, gevolgd door 'n achttal polderjon gens, doch dezen schenen toch, ondanks hun roes zooveel ontzag te hebben voor den dapperen bri gadier, dat zij hem niet in zijn plicht belcmmcr- n. Zeker is het aan het optreden van den heer Witvliet te danken, dat verdere steekpartijen iclitcrwege bleven. EEN PLECHTIG OOGENBLIK I Maandagmiddag te twee uur heerschte op de werken van de M.U.Z. te Den Oever eenige oogen blikken van eerbiedige stilte. Op dat uur werd de electricien Breed, die de vo rige, week zoo noodlottig bij de uitoefening van z'n beroep om 't; leven kwam te Alkmaar ter aarde be steld. Ter huldiging zijner nagedachtenis had dc directie gelast, dat 't werk te twee uur gedurende vijf minuten mi est worden stopgezet. Een oogenblik om nooit te vergeten, dat meer -prak als duizenden woorden. Klokslag twee klonk de stoomfluit en eensklaps hield op 't gewei dige geraas van de machtige kranen, hield//; op het knarsen van de baggermachines. De locomotieven stonden stil, zacht puffend en dc mannen van ingc i Oever. Op den voorgrond de kuipen voor de Op den achtergrond de torens van de betousto. t i nieur tot grondwerker, zij stonden stil gebogen, gedachtig aan den jeugdigen kameraad, die viel voor het groote werk en die op dat oogenblik aan dc schoot der aarde werd toevertrouwd. Vijf minuten van stilte. Menigeen werd het te machtig en liet z'n tranen den vrijen loop. Zij de" bloesem van vroegere weelde vergaan,» Zij 't voor altijd op aarde met vreugde gedaan, Voel' zich 't hart bij herhaling nog breken; Toch verin ft zich in vrede de geest naar omhoog, Bij den daauwdrup der smeltende smart in 't oog, En men beurt uit ons wcreldsch gewemel, Als een eenzame rots Uit het golvengcklots, Naakt maar blinkend de kruin op ten hemel Ja, zoo dichtte Da Gosta, en zoo is het ook. Met die gedachte moeten wij bij al dc smart weer voor waarts; ..dc stoomfluit weerklonk, de machines gingen weer in beweging, de spaden werden weer in den grond gezet; het groote werk ging weer voort Maar de indruk van de stilte zal blijven In Alkmaar volgde 'n wagen vol bloemen en kransen de lijkbaar. Daaronder was 'n krans van de directie der Zuiderzeewerken; van de directie der M.U.Z. van het machinepersoneel en van zijn collega's. De hoeren W. Stuivcrberg, v.d. Berg en Alb. de Haan vertegenwoordigden de M.U.Z., etc. bij de teraardebestelling. Door den heer Stuiver- berg worden woprden van deelneming tot. de ou ders en verdere nabestaanden gesproken. Hij schetste de ijver en plichtsbetrachting van hem, die men thans ten grave bracht. Een groote menigte belangstellenden was op do do/oden akker aanwezig. aNNA paulowna. BURGERLIJKE STAND GEBOREN i^Antonie Adriaan, z.v. P. Kosten en van D. S. Timmerman Vrouwtje, 'd.v. D. P. de Lange en van M. Kant Arie Jan, z.v. H. 11. Pennekamp en van G. Zeeman Catharina Eli- siibetli, d.v. C. P. Kuijs en van A. M. M. Visser Koert, z.v. C. Wisse en van J. Davids. OVERLEDEN Jan Kater, oud 63 jaar, echtge noot v^n E. Zon. POLITIE. Verlorentwee belastingplaatjes. Gevonden één belastingplaatje, een dop van een colljngs patentas, een taschje met inhoud er» een gordelriem. Inlichtingen worden ter secreta rie verstrekt. Zondag had voor het café de „Vlas- en Koren beurs" een ringrijderij plaats op fietsen. Nadat on geveer 20 deelnemers waren ingeschreven, werd de wedstrijd begonnen; Merkwaardig, de oude be kende favorieten schenen 'n slechten dag te heb ben; de uitslag was heel anders dan werd ver wacht. Ie prijs f10 A. Hogewoning; 2e pr. f5.-- Jo Pennekamp; 3e pr. f2.50 G. Philipscn. Na afloop werden de prijzen met 'n toepasselijk woord uitgereikt. Een gezellig bal in de mooie nieuwe zaal van den heer Swaerts was 't besluit. De Doorbraak aan de Molenvaart. De houten waterkeering, welke midden door do Molenvaart is geheid en waarmede dus 'n deel van de vaart is afgedamd, heeft het tot lusver ge houden. De Molenvaart van de Sluis tot aan hol gat is nu haast geheel droog. Aan de andere zijde van de waterkeering staat echter 'n geweldige drang. We willen hopen dat de afschutting het houdt tot het herstellingswerk, dat in vollen gang is, zal zijn afgeloopen. P OITT terrein 'n propaganda-wedstrijd plaats tusschen DTS van Oudkarspcl en Geel Wit van Helder. De overwinning was met 3-2 voor DTS. Dc club van Oudkarspcl speelde 'n snel doortas tend samenspel; Gecl-Wit combineerde goed, doch schoot in snelheid tegen DTS te kort. Jammer, dat er zoo weinig publiek was. Werke lijk, deze wedstrijd had meer belangstelling ver diend. Hij was zeer intressant. Andere sport ve rslagen in het volgend no. SUCCES-NIEUWS. Zondag maakte Succes 1 een tocht naar Wieringerwaard om daar haar laatste wedstrijd voor de Zomercompettie te spelen. In een zeer spannenden .wedstrijd is de ze wedstrijd geëindigd in een gelijk spel 33. Door deze uitslag wist Succes beslag te leggen jp den grooten zilveren beker aan de Zomer competitie verbonden is is thans kampioen van deze afdeeling geworden. Dc gewonnen beker is te bezichtigen in de eta lage van Mej. N. Nieuwbuurt-Oden. Succes II bracht het er dezen keer minder goe-l af en moest het dezen keer afleggen tegen het sterke Helder V met 70. Succes III welke een vriendschappelijke wed strijd speelde tegen S.V.S. III van Helder kreeg ook een „nederlaag te hoeken van 20. MARKTBERICHTEN. EïERVEILING ALKMAAR, 13 Aug. 1927. Aanvoer 101000 kipeieren. Prijzen 5658 Kg. 6.50 a 6.90 58—60 Kg. 6.70 a 7,10 60—62 Kg 6 90 a 7,30 62-64 Kg. 7,10 a 7.50 Bruine 7.— a 7.70 Aanvoer 10000 Eendeieren. Prijzen 5.30. per 100 stuks. Opgave van den Directeur van het marktwezen der kleinè markten te ALKMAAR, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige arti kel en. "Markten van Maandag 8 tot en met Zater dag 13 Aug. 1927. Kippen 0.75 a 2 Kuikens 0.10 a 2 Eenden 0.30 a 1,80 Konijnen 0.30 a 3 Eenden-eieren per 100 stuks 5 Kippen-ei- eren (grooth.) per 100 stuks 6.50 a 7 Kippon- eieren (kleinh.) per 100 stuks 6.25 a 9.25 Boter' le soort per V2 Kg. 0.87J/2 a 97V£ ct„ Boter 2e 3. per half Kg. 0.75 a 0.85 Slachtduiven 71/2 a 20^. ALKMAAR, 15 Aug. 1927. Op de heden gehou - den veemarkt waren aangevoerd 26 vette koci- n 280 a 400 25 Vette kalveren 80 a 180 Vet te kalveren per ned. pond 1,1b a 1,40 26 Nucht kalv. (slacht) 8 a 22 508 vette varkens per ned. uond 66 a 69 cent Zouters per ned. pond 65a 0-1 "ent.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2