M gestolen Kind. HEBBEN MA PORTORIC J. 3. HEUSS BLUE BUL I8e Jaargang. Vrijdag 26 Augustus 1927. No. 65. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN LaiU l'2B - ALKMA A U WIERINGER COURANT» JOHN 1 BOSKER, WIEBINGE» UITGEVER VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG on VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTISN: Van 1- 5 regels ü.50 ledure regel meer 0.10. BUREAU: Bippolytushoel Wtorlngea. ïelai. lutorcomm. No. 15. Tabaksfabriek ,.Oe Wakende Letuw 30, 7f 100,120,140,150,160,180,200, 225, 250 350, 400, 450 en 5U0 cent per pond. rechtzaken. voor den politierechter. Zitting van Dinsdag "23 Aug. schending van briefgeheim door een kantoorhouder. De 44-jarige gescltorste kantoorhouder van hel bijkantoor dev-posterijen tc Kolhorn, Pieter Com. O., te Kolhorn, had zich in 1925 schuldig gemaakt aan verduistering van 340, die hij wederrechtelijk zich had toegeëigend uit een hem ter verzending toevertrouwden brief, ter wijl hij daarop om deze verduistering te beman telen, cenige andere brieven had geopend en weggemaakt, voor dit feit alleen stond hij te- Verdachte werd door mr. de Groot verdedigd. Dc 60-jarige visscher Liefhebber te Kolhom hart in September 1925 aan verdachte een bedrag van 343 ter hand gesteld en had toen tevens een brief verzonden die op deze storting betrek king had. Het geld was bestemd voor de firma Ten te Lemmer. Liefhebher ontving op oen en ander niet het minste antwoord en daar hij verdenking koes terde tegen den kantoorhouder schreef hij op nieuw een brief doch postte die te Barsinger- norn. Daarop ontving hij een schrijven van de fir ma houdende mededeeling dat geen geld ont vangen was. Deze brief was door den verdachte geopend, gelezen en doorgezonden. Liefhebber sprak er den kantoorhouder over aan, waarop deze beweerde dat de administra tie in Den Haag niet in orde was. Eenigen tijd later ontving Liefhebber echter een schrijven van de- firma Pen, dat het geld ontvangen was. Ter wille van het gezin van .verdachte werd van deze zaak geen werk gemaakt., doch blijk baar was later het gebeurde toch ter kennisse van de justitie gekomen en werd tegen O. een strafvervolging ingesteld. Zekere heer dc Boer werd door d^ verdodiginer aebeord als getuige a décharge». Deze getuige had omtrent het gebeurde oen rapport uitere- brn cht. Getuige volhardde hij do" daarin uitgesproken oonclusiën. De officier, mr. v. d. Eeen de Lille. vorderde tegen verdachte, die volledig heeft bekend, drie maanden gevangenisstraf. Dc officier achtte deze schending van vertrou wen buitengemeen ernstig, vandaar deze be trekkelijk ernstig vrijheidsstraf. Mr. de Groot, het woord verkrijgende, dankte den officier voor de welwillendheid om hem in de velegenheid te stellen dezen verdachte te verdedigen. Dat was echter ook d|è eenige dank die de verdediger aan het O.M. verschuldigd was Pleiter bestreedt daarna de dagvaardigd en beweerde dat de bewuste brief niet was toegeëi gend of weggemaakt. Hij behandelde deze stel ling in den breede en zeide het te betreuren dat deze zaak nog was aanhangig, vooral omdat de kwestie tupschen belanghebbenden was gereu teld. Pleiter wees op de geblinddoekte juffrouw die in den gevel van het rechtsgebouw was ge plaatst in verhand met de verantwoordelijkheid van den alléén rechtsprekenden politierechter. Het algemeen belang wordt niet "geschaad in dien deze man niet wordt veroordeeld. Het ont- skig uit,zijn betrekking was volgens pleiter vol doerede straf. Ten slotte vroeg pleiter gerechtig heid en riep die in bij den politierechter. Na uitvoerige ré- en dupliek tusschen het O. M. en den verdediger, bepaalde de Politierechter dat het onderzoek niet volledig was geweest, beval een nader onderzoek en stelde de stukken in handen van het genootschap tot zedelijk/" verbetering. BÏNNENL. NIEUWS! FEUILLETON. No. 69. Alles is vergeten, sprak Panny met liaai g* wonc zachtmoedigheid, en den arm van Cle ment grijpende, verliet zij de kamer. De heide geliefden hadden elkander ook zoo veel te zeggen. Spoedig daarop bleven de graaf en Martha alleen. Zijt g- tevreden, Martha vroeg hij. Ik heb •dwaas gedaan met naar Engeland terug tc ko men, maar ik was er toe genoodzaakt. Twijfelt gij wellicht aan mijn woord Neon mejuffrouw, gij waart altijd trouw en eerlijk-en dat zijt gij nog. Wanneer geeft gij mij d bewijzen terug Op den dag, waarop Fanny erkend zal zijn als de dochter van George Mastland, dat zweer ik u. De herkenning. Groot was de verwondering van generaal Mast land, toon hij op zekeren morgen een bezoek ontving van mijnheer Foster en door dezen be kend gemaakt werd met het huwelijk van diens ?oon George en het bestaan van Fanny. Alhoewel niet zeer gevoelig of teerhartig was generaal Mastland toch een man van eer zooa's bleek uit het besluit, dat hij nam om Fanny als zijn kleindochter te erkennen. Ik zal haar aan de zorg toevertrouwen van mijn zuster, mejuffrouw Peters, sprak de 'oude generaal. Ik wil niet, dat zij in het huis van de kleindochter van P.ieter Quinn blijft. 9 Gij vergeet dat zij nog een anderen groot faakd doodgestoken. W oensdagnacht is een paard van den land bouwer Boels te behingen, in.de weide doodge stoken. vee dook den bliksem getroffen. J ijdens een hevig onweer, Woensdagmorgen boven Pijnucker woedde, zijn van den heer 14. Hofman 111 de Katwijkschebuurt 2 koeien dood geslagen. IN KOKENDE TEER GEVALLEN. lte Vreeland viel een werkman van de water leiding1 voorover in een pot kokende teer. Met ernstig verbrandde handen moest hij zich onder geneeskundige behandeling stellen. ALWEER DE GEVAARLIJKE DRAAD. Woensdagavond is de 17-jarige P. Engelman op het kermisterrein te Oosterhout (N.-Br.) ter- vvijl hij aan een kermistent stónd, in aanraking gekomen met een elektrische draad, die ander zeer hooge stroom stond. De jongen werd bijna op slag gedood. Herhaalde pogingen, om de le vensgeesten niog op te wekken, bleven Vruchte loos. Het lichaam, dat geheel blauw zag, werd vervoerd naar de R.-K. begraafplaats. ONTEVREDEN MILITAIREN ;TE BREDA. In verband met de herhalingsotefeniingen zijn te Breda tal van militairen onder de wapenen gekomen, welke in hoofdzaak zijn onderge bracht in een tentonkaipp top het Chasseéterrein Daar Maandag het eten niet ar smakelijk was de troep was over tijd dhuis gekomen ont stond hierover een eenigszins ontevreden stem ming onder de manschappen. Echter bleven relletjes, waarover aanstonds onware geruchten die' ronde deden, uit. Nadat in den toestand door de overheid ver betering was gebracht, was het geklaag spoedig van de lucht. Om de opgekomen militairen ter wille te zijn, is eenigen tijd geleden ;een commissie samenge steld, welke zich ten doel stelt, de soldaten des avonds op aangename wijze bezig te houden, door het geven van gezellige avonden in „Con- cordia." Reeds zegden verschillende ingezetenen hier bij hun medewerking toe. PLAKKENDE BELGEN. Naar men meldt zijn te Retranchement bij Sluis in een der nachten der vorige week biljet jes aangeplakt, waarop in een rand van Belgi sche kleuren in het Fransch en het Neder- landsch stond „Wij willen onze Schelde." VALSCHE DOKTERSVERKLARING. De Rechtbank te Leeuwarden heeft veroor deeld dr. F., aldaar, die, om zijn familie te spa ren, een andere dan de ware doodsoorzaak bij een zijner patiënten opgaf, overeenkomstig den eisch van 100 boete of 2 dagen hechtenis. GEVAARLIJKE KWAJONGENSSTREEK. Zij wilden de ontsporing van een tram zien. De machinist van de stoomtram Dcnekamp- Oldenzaal, welke te 15 uur 20 min. te Oldenzaal aankomt, bemerkte Maandagmiddag ter hoogte van het viaduct nabij Oldenzaal, dat er een dwarsligger in de lengte over een der rails was geplaatst (de lijn ligt der circa 4 M. hooger dan de begane grond.) De trein kon nog tijdig tot stilstand worden gebracht. Toon zag men drie jongens achter de struiken de vlucht nemen. Zij werden nagezet door het. treinpersoneel en het mocht gelukken de jongens te pakken en in den bagagewagen op te sluiten. Het bleken te zijn twee jongens van 10 en één van 7 jaar, wo)- nondo nabij Oldenzaal. De boefjes werden aan de marechaussee over geleverd. Rii het. verhoor verklaarden zii, meldt „Hot \olk" dat het in hun bedoeling lag dc ontspo ring van een tram tc willen zien. BUITENLAND. DOOR EEN BEET VAN EEN KWAL GEDOOD. Miss Smitbers, die tijdens haai* vacantie te Herhe Bay, bijna eiken dag in de zee ging ba den, kreeg op zekeren dag tandpijn. Op haar on- uerlip kwam een klein puistje. Dit werd hoe langer hóe grooter en de pijn werd zoo> erg, dat zij naar Londen moest terugkeeren, waar zij in een ziekenhuis werd opgenomen. De aandoening breidde zich uit tot het onderste gedeelte van T gelaat en de hals. Een operatie had geen suc ces en zijf overleed. De dokter constateerde bloedvergiftiging door den beet van een insect of van een kwal, door de miss opgeloopen bij Jhet baden in zee.* DE fiscus EN DE PAGEKOPJES. In het Belgische ministerie van financiën zou liet denkbeeld worden gekoesterd tot invoering eener heffing op depagekopjes, nl. door het knippen en (of) onduleeren te beschouwen als iets waarop de weeldebelasting moet worden toegepast. Niet ten onrechte mag het een of tweemaal per week „een beetjelaten in orde brengen" van vader heeft, sprak de advocaat eenigszins geër gerd door den toon, waarop de generaal sprak en die van zijn kant Zooveel te beter, hoe heet hij More, luitenant en adjudant. Mijn oude krijgsmakker riep de generaal uit. Als mijn armen jongen nog leefde, zou ik hem terstond vergiffenis schenken. Generaal, sprak hij, deze ontdekking hangt samen met de treurige zaak van den dood uws zoons. Het is onvermijdelijk noodzakelijk, dat gij een bijeenkomst bijwoont van verschillende personen, waaronder zich ook juffrouw Mast- and bevinden zal. Al wat gij wilt, mijnheer Foster, antwoord de de grijsaard. Mijn arme George Het vereenigingsoord moet het dorp Pacht- veld zijn, ging de advocaat voort, 't Is daar, dat uw kleindochter Fanny ter wereld gekofen is. 't Is van daar, dat uw zoon vertrok eer de moord ge moord gepleegd werd 't is eindelijk cok daar, dat de familie van Hertenstein haar verblijf houdt. Van Hertenstein herhaalde de generaal verwonderd. In welk opzcht kan die familie daarbij betrokken zijn Ik kan nog niets met zekerheid zeggen en dientengevolge moet ik u voor heden het ant woord schuldig blijven. 't Was een schoone heldere dag toen mijnheer Foster, Martha en Fanny te Pachtvcld aankwa men. De plaats onzer bijeenkomst is dat lieve kleine huisje-, welks ramen met groen omgroeid zijn. Daar wachten zij ons. Zij herhaalde Martha. Gij blijft geheim zinnig tot op het laatste oogonblik toe, mijnheer Foster. Gij hebt zelfs en dat wel tot groot ver driet van Fanny er op gestaan dat uw zoon u niet zou vergezellen. Hij had van zijn kant iets anders te doen, sprak dc advocaat op donzelfdon gejaagden toon, die hem sedert acht dagen eigen was. Men kwam in de nabijheid van. het aangewe - z'-n huis. een modern kopje van jonge en meer bedaagde dames als luxe worden beschouwd, een luxe, waarvan de fiscus het zijne wil hebben. De opbrengst zal dan ook ongetwijfeld de staatskas niet onaanzienlijk ten goede komen. - EN WINDHOOS BOVEN MONTFOOJtT. Uit Montfoorf meldt men aan het „U. D." Dinsdagmiddag is .tijdens een kort doch hevig onweer, na een geweldige regenbui, een wind - hoos over het z.g. „Keizerrijk" gedreven, tus schen de huizen van de woningbouwvereeni- jging door. De bewoners va.n die woningen heb ben ongeveer 5 minuten in angst'gezeten. Men zag de hoos uit het westen al draaiende aanko men, gepaard met geluiden als van een fluiten de locomotief. De hoos, die in het begin zwart was, had don vorm van een slurp en was zóó jkrachtig, dat een paar kinderen dreigden, opge nomen te worden de kieinen werden tijdig ge grepen. De schade bepaalt zich tot wat verscho ven dakpannen van twee woningen. Een schuur tje achter een derde woning is waarschijnlijk door don bliksem getroffen daar is een gat in geslagen. BEROUW. Aan het politiebureau Leidscheplein te Am - sterdam kwam zich een 35-jarig man aanmel den, die vertelde in de buurt van Lunteren een jrijwiel te hebben gestolen en do fiets voor 5 te hebben verkocht. DE INDIE-VLUCHT VAN LTN» KOPPEN. Naar wij vernemen zal Itn. Koppen die op 1 October a.s. met den onder-officier vlieger G. IFrijns met een drie motorig Fokker verkeers vliegtuig naar Tndië vliegt, op zijn tocht worden [vergezeld door den bekenden chef-monteur der Fokker-fabriek S. Fllemnn. DE AUTOBUS IN NOORD-HOLLAND. Ged. Staten van Noord-Holland hebben ver gunning verleend aan C. Vader, te Julianadorp (Helder), tot het in werking houden van auto- buscliensten Julianadorp-Schagen (op Donder dag) en Julianadorp-Alkmaar (op Vrijdag.) EEN GLAZEN FLESCHJE IN DE KAAS. Gevaarlijke reclame van een Ned. boer. Het komt zoo nu en dan voor, meldt „De Pro ducent", dat een producent midden in de kaas een houten kokertje of iets dergelijks doet, waai* in hij een briefje sluit, met verzoek aan den ver bruiker van de kaas, hem eens te willen melden hoe ze hem bevallen is enz. Hoewel in de mees- Ie gevallen zooals zal geschieden „voor de mop", is dit toch heel onjuist. Behalve dat de kaas er minderwaardng door worden kan, zou het ook als middel kunnen worden gebruikt om achter de namen van afnemers te komen. Geheel onjuist is het echter, wanneer men zoo'n briefje in een fleschje doet. Op heden is er een Ned. kaashandelaar, die uit Duitschland dc mededeeling kreeg, dat een afnemer zich had moeten laten opereeren vanwege glas in de maag, tengevolge van fijne glasschilfertjës, die van het versplinterde fleschje in de kaas waren achtergebleven. Deze boer, die door het briefje dus prachtig voor zijn adres heeft gozord, zal al deze kosten te betalen hebben, welke niet gering zullen zijn. Aardigheid of moedwil, het is een groote on voorzichtigheid. Fanny's hart klopte hoorbaar. Eindelijk zou zij den sluier zien verscheuren, die haar geboorte bedekte. Met het hoofd in haar handen verborgen, weende Martha. Onder degenen, die zij daar vinden zou moest er zich een bevinden, die haar haar kind zou ontnemen. Mijnheer Foster ging vooruit. Het hek van den tuin stond open het voorkamertje was vol menschen. Toen zij op den drempel gekomen was, aar zelde Fanny. Clement was niet daar. En onder al die aangezichten bemerkte zij er verscheide ne, welke zij niet kende. Voordat mijnheer Foster het woord nog kon nemen was een vrouw Fanny tegemoet gesneld en had haar vurig omhelsd. Fanny, lieve Fanny, gij kunt mij niet ken nen en toch heb ik voor u gebeden en gewerk* n uw verlies met heete tranen betreurd. O, wal lijkt zij op haar moeder nietwaar Charles De persoon, die aldus aangesproken werd. omhelsde op zijn beurt Fanny. Gij zijt. .stamelde het meisje en zag beur telings naar de beide schoone, van geluk glim:- farhende aangezichten. Ik ben uw tante, Theresa Graham en dat is uw oom, Charles Graham. En mijn vader En mijn moeder - Zij zijn niet meer, sprak Charles Graham op ernstigen toon. Welken naam heb ik daar hooren noemen? roég een nieuw aangekomen persoon, een grijs aard, wiens strakke blik duidelijk verried, dat hij het daglicht niet meer kon aanschouwen Uw tante Theresa Mijn vader Vader rieu Theresa uit en wierp zich in de armen van den grijsaard. Wat moot ik gelooven. stamelde de grijze luitenant. Als gij niet. schuldig zijt, dan is het.. O miin hemel Neen. «prak de dokter cn p!echtigen teon rn trad Paderbii. Uw heide dochters waren "fin en onsehutdlg. Fanrw huwde! in het. geheim met George Mastland. 7iin p,eheïmzirruge dood was de oorzaak, dat het huwelijk niet publiek gemaakt kon worden. Op haar doodsbed liet Fanny haar zuster zwe ren het geheim te zullen bewaren totdat het lot van George Mastland bekend zou zijn geworden En ik heb die engel zooveel smart doen lij den, riep mijnheer Moore uit en opende zijn ar men, omhels nu ook het kind uwer dochter, het kind wier stem u aan uw weggevloden engel deed denken. Zij het kind van mijn Fanny O, dat is al te veel geluk, sprak de grijsaard op zwakken toon, overstelpt als hij was door zijn aandoenin gen. En nu, sprak mijnheer Fo9ter, toen de eet ste ontroering een weinig bedaard was, nu heb ik u de beide akten, die gij hier ziet voor te le zen, namelijk de geschreven verklaring van Traaf Jan Mardaunt, welke de identiteit van juffrouw Mastland bewijst én ten tweede het testament van Eduard van Hertenstein. De lezing dezer beide stukkon werd gevolgd door het verhaal van omstandigheden, die op dezelve betrekking hadden. De Van Hertensteins, riep de generaal uit, die na Fanny met al de innigheid, waarvoor zijn van nature kool gemoed vatbaar was, omhelsd te hebben zich naast mijnheer Moore had neer gezet, de Van Herten steins Wat zegt gij mij daar Ik heb nog dezen morgen een bezoek ontvangen van Walter van Hertenstein, die mij de hand van juffrouw Mastland kwam vragen. Hij Nog een laagheid te meer, mompelde Martha. 1 En wat hebt ge hem geantwoord, generaal? vroeg mijnheer Fostey op tamelijk, scherpen toon. Met het- oog op de tegenwoordige omstan digheden en de eerlooze rol, die zijn vader en hij in dit alles gespeeld hebben, is hetgeen ik geantwoord heb van weinig belang, antwoord de de generaal eenig9zins uit de hoogte. Laat dit alles vergeten zijn. De kleindochter van generaal Mastland kan een keus doen on der de rijk sten on vo ornaam sten van Engeland. (Slot volgt.)

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1