ANNA PAULOWNA. Geil. Staten van Nooril-liolland hebben thans goedgekeurd de door prof. M. F. Visser te Wageniiigen ontworpen plannen voor een nieuw t'loctrisch watergemaal van den Anna Paulow- napolder, waartegen de hoofd-ingenieur van den Provincialen Waterstaat eerst bezwaar had in gebracht, omdat dat hij Ouden Veerdam meer gi schikt oordeelde als plaats van vestiging. liet polderbestuur had in zijn vorige vergadering met algemeene stemmen besloten te blijven bij zijn besluit om het nieuwe gemaal te stichten op de plaats van het thans bestaande. ERLLZAND. Uitslag van de atletiekwed strijden j.1. Zondag op het B.F.C.tcrrein: Verspringen- Meisjes. Ie pr. C. Wissekerke; 2e pr T. Jes, „Hébé", 3e pr. N. Smit „Olympia en 4e prijs T. Schagen. Duitsche drie-sprong Jongens: le pr. A. Not- telman Z.S.C.; 2e pr. J. Jonk V.D. I.; 3e pr. N. Kaan Olympia en 4e pr. P. J. Bakker U.D. I. 50 Meter Hardloopen Hoeren, le pr. II. Numeij- er P.P.; 2e pr. K. Schenk Olympia, 3e pr. W. Rog ge veen Lycurgius; 4e pr. T. Verstegen P.P. Hoogspringen Dames: "le pr. B. Bakker Olym pia; 2e pr. M. Delver Z.S.C. 200 meter hardloopen heeren: le pr. A. Veen. P.P., 2e pr. V. Dekker DOKEV., 3e pr. K. Schenk Olympia en 4e pr. W. Roggeveen Lycurgus. Kogelstooten Dames: le pr. B. Rakker Olympia 2e pr. L. Butler Hébé en 3e pr. K. Vader DOKEy. 100 Meter Hardloopen Dames: le pr. A. Smit Olympia; 2e pr. M. Keizer DOKEV en 3e pr. L Futter Hébé. Discus-werpen, heeren: le pr. K. Schenk O- lympia; 2e pr. A. Koster DOKEV en 3e pr. J. Daalder DOKEV. 4 x 80 meter estafetteloop Jongens- le pr. GKK.; 2e pr. DOKEV en 3e pr. UD. I. Hink-stapsprong Heeren: le pr. K. Schenk; O- Jympia; 2e pr. N. Dekker DOKEV en 3e pr. A. Eg mond Olympia. Slingcrbahverpen Dames: le pr. N. Smit P.P.; 2e pr. H. Moorman P.P. 3e pr. K. Vader DOKEV 'i r OU meter Estafetteloop Meisjes: le pr DOKEV 2e pr. Hébé; en 3e prijs Olympia. Speerwerpen Heeren: le pr. A. Egmond Olym pia en 2e pr. Jb. Fijnheer Lycurgus. 3000 Meter Hardloopen Heeren: le pr. Jan Pen nckamp DOKEV; 2e pr. C. Bakker Spaita en 3e pi. Jo Pennekamp DOKEV Duitsche Driesprong Dames le pr. M. Delver ZSC. 2e pr. A. Smit Olympia. Hoogspringen heeren le pr. K. Schenk Olym pia; 2e pr. N. Dekker DOKEV. en 3e pr. K. Kos- sen Z.S.C. 4 x 80 meter Estafetteloop Dames: le prrijs DOKEV.; 2e pr. Hébé. Aan dezen wedstrijd was 'n wisselkrans ver honden, die nu DOKEV in bezit nam. Bravo, een schitterende prestatie. Het laatste nummer de 4 x 100 meter estafetteloop ging het er tevens span non, daar DOKEV, als zij het won, voor de vier de maal in het bczi't kwam van de gouden tak Helaas, hoe zij ook allen schitterend liepen - Pro Patria van Helder was sneller en werd be zitter van de tak voor 'n jaar. De uitslag was 1e pr. P.P.; 2e pr. DOKEV. en 3e prijs Olympia. Prachtig is deze wedstrijd geslaagd. De Wedstrijd van Excelsior I versterkt met spe lirs van Breezand tegen het politie-elttal van Helder, Zaterdag gehouden had tot uitslag, dat Excelsior met 3—2 verloor. Zondag trok een E-combinatie naar Oude sluis en leed daar 'n nederlaag met 5-0. WIERINGEN. Zondag werd door het Comité uit de burgerij aan de voetbalvereen. „Succes 't nieuwe Vaandel uitgereikt. De heer C. J. Bosker sprak daarbij eenige toepasselijke woorden. Onder dankbetuiging werd het mooie Vaandel door den voorzitter van „Succes" den heer A. Veldman aanvaardt. Succes II won Zondag van DOSKO. II van Ou de Sliiis met .4-0. JL ZkU H11.U *v O. ue üerste voorstelling van hef ÜlttCUb hAOLNifLüh ie UiUjDER. Wanneer men de reclame leest van dit be roemde circus, dan is men ongeiwijieid geneigu te denken, dat die niet van overdrijving is vrij te pleiten. Degenen, die echter Maandagavond j.1. de openingsvoorstelling hebben bijgewoond, en dat waren ei' duizenden, waren bet allen eens, dat deze schitterende voorstelling niet te veel lol kan worden toegezwaaid. Wat 'n zeldzaam dressuur van wilde dieren; wat 'n pracht van paarden; wat 'n zeldzaam schouwspel van die „vliegende menschen" daar boven in den nok van het circus. En dan wat een orde, wat 'n regelmaait door 't overgroote aantal personeel; wat 'n vlugge af werking van de 22 nummers, die het programma bevat, de een al even spannend als de ander Wij kunnen thans niet in oen beschrijving van onderdeelen van het programma treden; de lijd en plaatsruimte ontbreekt ons Doch dit wil len we wel zeggen: „als men half 'n avond vrij heeft; ga dan naar circus Hagenbeek, en gij zult Vergeel dan ook niet 'n bezoek aan de stdlen te brengen; gij ziet daar rijen praebtpaarden; gij ziel daar paardjes, klein als 'n hond; gij aan schouwt rlaar de wilde dieren grommend achter de zware tralies; verder apen, tvqffols, kameelen enz. kortom 'n dierentuin optima forma MARKTBERICHTEN. EÏERVEII.ÏNG ALKMAAR. 27 Aug. 1927. Aanvoer 100.000 Kipeieren. Prijzen 5658 Kg. f 7,30 a 7.80 58—60 Kg. 7,60 a 8 60—62 Kg. 7,80 a 8.10 62—64 Kg. 8 h 8.30 Bruine 8,10 a 8 80. Aanvoer 10.000 Eendeieren. Prijs: 6.40. Opgave van de directie der kleine markten Ie Alkmaar, betreffende de hoogste en laagste nrijzen van sommige artikeVn. Markten van Maandag 22 Aug. tof en met Zaterdag 27 Aug. 1927. Kippen ƒ0.60 a f 1,75 Kuikens 0.15 h 2 Eenden f 0.60 a 1,50 Konijnen f,0.30 a 2,50 Eendeneieren per stuks 5.50 Kippen-eieren (gropth.) per 100 stuks 7 ii 8 Kirmoni-eieren (Kloinh.1 nor 100 stuks f 7 50 7.68 Biter 1e ner-hnlf Kg. f 0.80 a 0 90 Slachtduiven 0.10 0.20. GEMEENTE WIERINGEN. Politie: Gevonden 'n ring mett twee sleutels, twee dames-portemonnaies met inhoud. Inlichtingen bij den Gem. Veldwachter. In verband met de Zuiderzeewerken is thans aan Den Oever 'n tweede vaste Rijksveldwachter gostationneerd n.1. de heer A.A. de Paepe uit Edam. - Uitslag der verkvoping op Zaterdag j.1. ten verzoeke van de erven Jan Kooy Az. ten o^gr- staan van Notaris Obreen: Een bouwterrein aan den Westerkliever weg, kooper Herm. Dijkshom voor f75.--; Huis en land, kooper S. de Wit van Noord Stroe voor f1175; Oostdeel van de Laan, kooper S. Blaauboer voor f60. De geheele op brengst was dus f 1310. - Vergadering van den RAAD der cemeerfe Wieringen op heden Dinsdag des namiddags ten 'twee uur. Mededeelingen en ingekomen stukken De Voorzitter deelt mede, dat zijn ingekomen - van Ged. Staten de goedgekeurde besluit-n tot het doen van af- en overschrijvingen, tot aan vulling der warenkeuringsverordening, tot aan koop van grond tot verbreeding van den Gast- huisweg, tot uitgifte van grond in erfpacht aan hpt P.E.N. van den Minister van Onderwijs be% richt, dat voor de school te Oosterland de Rijks vergoeding zal worden toegekend voor een vier de (uit de lijst van wachtgelders te benoemen) leerkracht de maandstaat der zeegras-exploi tatie over Juli, verkocht zijn 2603 pakken het (verslag van den keuringsdienst voor waren te Alkmaar over 1926, te Wielingen zijn 86 waar schuwingen gegeven, voor de melk bovendien nog 10 van de gezondheidscommissie te Scha- jg< n de begrooting" voor 1928. De schoolscnoonmaakster mej. B. Pot. verzoekt bij haar ontslagaanvrage 'n pensioen of^ 'n grati- ifcatle. (Naar B. en W. om praeadvles Rectificatie tenannstelling van enkele percee- len bij het kadaster. B. en W. deelon mede, dat het schoolplein te Westerland, ten aanzien waarvan de gemeente [zich steeds als eigenares heeft gedragen, ten kadaster ten name staat van de Gereformeerde Armen te Westerland (bedoeld is Npd. Herv. ge meente. terwijl de Diaconie daarover steeds di. beschikking had en daarover daden van eigen dom en beheer uitoefende. Tb en W. achten het niet gewenscht, dezen on- rogelmatigon toestand te handhaven, waarom 7Ïj voorstellen machtiging te verleenen tot. het doen aanbrengen van de noodige rectificatie in de kadastrale leggers. (Wordt goedgevonden.) Voorloopige vaststelling rekening en balans tier Zeegras-exploitatie over 19261927 en der gemeenterekening over 1926. De in de vorige vergadering benoemde com missie, bestaande uit de Heeren Hermans, Engel cr. J. Lont Cz. heeft de rekeningen onderzocht en in orde bevonden, waarom zij voorstellen tot voorloopige vaststelling, me*t dankbetuiging voor het gevoerde beheer. Hiertoe wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. De rekening der zeegras-exploitatie sluit in ontvangst en uitgaaf met 36558,03, wat betreft d.-n gewonen dienst en met 2108,54 wat betreft di n kapitaaldienst. De gemeente-rekening sluit, wat betreft den gewonen dienst met 94885,20 in ontvangst en 97049,45 in uitgaaf, alzoo met een nadeeling saldo van 2164,25 de kapitaaldienst met 52785,47 in ontvangst en 50814,74 in ui'tgaaf, alzoo met een batig saldo van 1970,75. B. en W. bieden vervolgens den Raad aan de begrooting van de zeegras-exploitatie, di». .st 19271928 en de gemeente-begrooting, dienst '25 Aanleg gedeelte rioleering te Den Oever. B. en W. deelen mede, dat tengevolge van de afsluiting der uitloozing van het gemeenteriool te Den Oever naar de visschershaven aldaar, het noodzakelijk is te voorzien in een verbeterde af voer van het rioolwater. Zij stellen daarom voor te doen aanleggen275 M. riool van 30 c.M. dia meter en 5 stuks betonputten met deksels van scheepsplaatijzer vanaf de straatkolk van het perceel van N. Metselaar dwars door de Hof- stiaat achter de bebouwde perceelen om naar den Gasthuisweg. Daar sluit het aan, aan het hoofdriool achter het Directieverblijf van den Dienst der Zuiderzeewerken. De kosten hiervan zullen volgens den gemeenteopzichter 1200, bedragen. B. en W. vragen een crediet tot dat bedrag. (Wordt goedgevonden.) Aankoop en demping der Gasthnlssloot. B. en W. deelen mede, dat bij een bespreking, welke zij hadden met het Bestuur van het heem raadschap Wieringen over de verbetering der rioleering te Den Oever, welke verbeterihg zal geschieden door het leggen van een hoofdriool o.n door de Gasthuissloot, dit Bestuur hen het denkbeeld aan de hand deed, van deze gelegen heid gebruik te maken om de Gasthuissloot te gelijkertijd te dempen. B. en W. zijn tot de slotsom gekomen, dat de ze degiping aanbeveling verdient, fliet alleen zal do verdwijning dezer sloot de volksgezondheid ten goede komen, doch bovendien bestaat thans gelegenheid de demping op weinig kostbare wij ze te doen geschieden, daar de Dienst der Zui derzeewerken een hoeveelheid zand van circa 1000 M3. daartoe gratis ter beschikking stelt. Rovendien is het kosteloos,- gebruik toegezegd van werkspoormateriaal, zoodat voor de eemeen- te alleen overblijven de kosten van arbeidsloon. Deze kosten zijn te stellen op 0.75 per M3. Op deze wijze zal een flink stuk grond beschik-, baar komen voor het maken van een plein, waar aan te Den Oever wel behoefte is. B. en W. stellen daarom voor bedoelde sloot aan te koopm van het Hemraadschap en de Ka- pellevoogden te Den Oever voor een totale som van 1.en hen te machtigen tot*dertiping der sloot en den beschikbaar komenden grond te bestemmen tot openbaar plein. f Wordt goedgevonden.) Vaststelling verordeningen op de heffing en irverderino van opcenten op de hoofdsom der personeele belasting. B. en W. deelen mede, dat door de laatste wij zigingen, gebracht in de wet op de personeele belasting 1896, ook invloed wordt uitgeoefend op de opbrengst der door de gemeente geheven op centen op de hoofdsom dezer belasting. Door deskundigen wordt geraamd, dat die opbrengst door de gewijzigde heffing met ten minste een derde deel zal verminderen. Ten einde dit verlies te oompenseeren, stellen B. en W. voor in plaats van de tegenwoordige 50 opcenten, met ingang van 1 Januari 1928 op deze belasting 70 opcenten te heffen en de des betreffende verordeningen dienovereenkomstig te wijzigen. Ondanks deze verhooging zal voor de lagere huurwaarden minder aan de gemeente behoeven te worden betaald, dan tot nu toe het geval is. Daartegenover zal van de hoogere huurwaar den aan gemeente-opcenten. iets meer worden betaald, doch aan het Rijk iets minder. De heer Lub is er niet zeker van dat de op brengst door die wijziging zal verminderen. Im mers de huren zijn hier zeer hrj.og en daaraan zal ook de huurwaarde wel worden getoetst; der halve acht hij het niet gewenscht de opcenten te verhoogen, maar zou willen dat de zaak eerst nog eens zou worden onderzocht. Aldus wordt besloten. Benoeming onderwijzeres boven de wettelijke formatie aan de school te Westerland. B. en W. deelen den raad mede, dat reeds her haaldelijk ter sprake is gekomen de uitbreiding van het aantal leerkrachten aan de school te» Westerland. ;Tot nu toe hebben zij zich op het standpunt gesteld, dat het niet zeker was dat het getal leerlingen op het tegenwoordige aantal zou gehandhaafd blijven en vermoedelijk zelfs door de verplaatsing der Zuiderzeewerken naar de Oostzijde van Wieringen eerder zou vermin deren. De Inspecteur van het L.O. meent echter, dat de resultaten van het te geven onderwijs beneden het noodzakelijk peil moet blijven, zoolang het onderwijs aan de ruim 80 leetflingen, verdeeld over 6 klassen, blijft 'opgedragen aan slechts 2 leerkrachten. Bij aanstellen van een derde leer kracht daalt niet alleen het getal leerlingen per onderwijzer, doch elke leerkracht krijgt dan 2 klassen in plaats van 3. Daar eerst bij een getal van 97 leerlingen op de Rijksvergoeding aanspraak wordt verkregen, zal de jaarwedde dus ten laste der gemeente ko men. Hier staat tegenover, dat Mw. A. Windsma -Van der Mei, die in 1924 tijdelijk is aangesteld uitsluitend voor het geven van onderwijs in de nuttige handwerken aan deze school, zal kun nen worden ontslagen. Voorloopig zullen dus de kosten niet meer bedragen dan 700,per jaar indien athans niet wordt overgegaan tot benoeming van een lager beooldigd assistent. B. en W. stellen daarom voor te besluiten, dat oan de school te Westerland een boventallige onderwijzeres wordt benoemd en aan Mw. A. Windsma-Van der Mei eervol ontslag te verlee nen als onderwijzeres, uitsluitend belast met het onderwijs in de nuttige handwerken, wegens op heffing der betrekking. (Wordt goedgevonden.) Opmaken plan tot stichting van een nieuw schoolgebouw te Hippolytushoef. B. en W. deelen mede, dat reeds herhaaldelijk is geklaagd over den toestand, waarin het school gebouw te Hippolytushoef verkeert. Ook de Inspecteur van het L.O. heeft meerdere malen aangedrongen op een meer afdoe».de voorzie ning, dan met het gewone onderhoud bereikt kon worden. Wel zijn het vorige jaar eenige Luitengewone herstellingen uitgevoerd, doch ook deze zijn niet afdoende geweest. Reeds toen is er döor hun College op gewezen, dat het ge wenscht was, niet te veel uitgaven aan dit ge bouw ten koste te leggen, omdat de gemeente niet zou ontkomen aan de noodzakelijkheid om binnen afzienbaren tijd een nieuwe school te stichten. Het gebouw is oud en bouwvallig geworden het is er tochtig en men heeft voortdurend te kampen met lekkage. Zelfs met zeer groote kos ten is het niet meer in behoorlijken staat te bren gen. De Inspecteur van het L.O. heeft het dan ook ongeschikt geacht om er langer onderwijs in te geven. B. en W. meenen daarom, dat tot stichting van een nieuwe school in het centrum van Wie ringen zal moeten worden besloten. Wel neemt de gemeente met deze stichting een aanzienlijke last op zich, doch hieraan is niet te ontkomen, omdat geen andere oplossing mogelijk is. Daar de schoolruimte vrijwel ten volle benut wordt, is een spoedige voorziening mede geboden. B. en W. wenschen het opmaken der plannen voor het nieuwe gebouw op te dragen aan den architect D. Saai te Alkmaar, die in dit werk gespecialiseerd is, zulks mede op aandrang van •l*n Inspecteur van het L. O., aan wiens goed keuring het plan moet worden onderwomen. en. die er op gewezen heeft, dat het van het groot ste belang is met dezen arbeid iemand te belas ten. die met modernen scholenbouw geheel op de hoogte is. Zij stellen den Raad derhalve voor bon te morhtigen tot, het doen opmaken der plannen voor den houw van een nieuwe sehool fo Hinnn Ivfushoef. De heer Kaan. Is de heer Saai 'n specialist in «choolbouw Ik heb gehoord dat hij nog nim mer 'n school heeft gebouwd Voorz. de Inspecteur zal het toch niet schrijven en Saai aanbevelen, als hij daar niet zeker van is. Dat zou sterk zijn. De heeren Oden en Bakker zouden het den go meenteopzichter in handen willen geven. Dat be spaart de gemeente veel geld. De voorzitter betwijfelt dit. Men kan dan voor allerlei narigheden komen te staan. Kaan ziet dat niet in. Poel kan best bestek en teekening van een nieuwe schbol maken. De heer Hermans zegt, dat Poel het wel kan. doch verschillende dingen zouden telkens wor den afgekeurd. Hij heeft zelf de ondervinding. De heer Posker. 'n Architect berekent ook geen duizenden voor 'n plan. 't Plan van *n ontwerp MULOschool kostte indertijd ruim f400. Wordt daarna besloten aan den heer Saai op le dragen 'n nlnn voor 'n nieuwe school te H.hoef te maken (De heer Kaan stemde te^en. Vriistellinn InvneTfnn van het 7e leerjaar on de scholen te H.-hoef en O.-land. R. en W. deelen den Raad mede, dat de regel, vervat in art. 3 der T O.-wet. dat gewoon loer onderwns wordt peceven in scholen met ten min *ïte 7 achtereenvolgende leeriaren krachten" een overgangshenaling buiten werking was ge steld. aanvankelijk tot 1925. M'r t 1p20 t*--0 termijn is echter bij de wet van 23 Juli 1927 te ruggebracht tot 1 September 1927. Vanaf deze datum behooren dus alle scholen te worden in gericht voor zeven leerjaren, d.w.z. dat sedert dien datum de gelegenheid moet worden gege ven voor het ontvangen van onderwijs in een 7e leerjaar voor de leerlingen bestaat niet, althans voorloopig niet de verplichting om dat onder wijs te volgen. In ieder ge-val zal echter op de noodige school ruimte moeten worden gerekend. jTe Westerland is die beschikbaar, doch te Hippolytushoef en Oosterland op het oogenblik niet. In verband met de aanhangige plannen tot ver nieuwing en uitbreiding van deze scholen, is het daarom gewenscht de invoering aldaar van het 7e leerjaar eenigen tijd op te schorten, waar om B. en W. voorstellen hen te machtigen aan de Kroon te verzoeken om het onderwijs aan de scholen te Hippolytushoef en Oosterland uiter lijk tot 1 April 1929 'te mogen geven in zes ach tereenvolgende leerjaren. Dit wordt goedgevonden met 'n toevoeging van den heer Lub, dat, mochten b.v. de nieuwe loka len te Oosterland klaar zijn, dan ook eerder weer het 7e leerjaar wordt ingevoerd. Reorganisatie van het correspondentschap der arbeidsbemiddeling, B. en W. deelen den Raad mede, dat de Minis ter van Arbeid bij hen heeft aanhangig gemankt een voorstel tot reorganisatie van het plaatselijk correspondentschap der arbeidsbemiddeling TT et is de bedoeling dat het correspondentschap zal worden een ventrum van het tot elkaar brengen van werknemers en werkgevers. Bij de Zuider zeewerken toch is in de eerstvolgende jaren olaats voor honderden arbeiders, zoodat het cor esponilentschap een ui'tsteekend middel kan zijn om plaatsingen te bevorderen, de ongeregel de trek naar Wieringen tegen te gaan en om de groote werkloosheid in ons land systematisch te bestrijden. Volgons do modcdcoling van den Mi r.ister, heeft de Maatpij. tot. Uitvoering van Zui derzeewerken (M.U.Z.) toegezegd, dat zij haar personeel via het correspondentschap zal be trekken mits dit goed werkt. De aan te stellen leider zal administratief die nen te zijn onderlegd. Het is volgens B. en W. •lus van belang een actief persoon met het leider schap to belasten wien 'n jaarwedde zou moeten worden toegekend van f 800. Rij don Minister out moet het geen bezwaar den tegenwoordigen titu laris aan te stellen tot hulp van den correspon dent. De Minister is bereid 75 proc. in de kosten bij te dragen. Van de totale uitgaven, geraamd op f1200 per jaar, zullen dus netto f300 ten laste cler gemeente blijven. De tegenwoordige kosten bedragen f200. B. en W. stellen daarom voor Let correspondentschap te reorganiseeren. - (Wordt goedgevonden.) Aanvulling algem. Politie-verordenlng B. en W. deelen mede, dat verschillende malen voor hen 'n punt van beraadslaging is geweest, de overlast, welke wordt ondervonden van de aanwezigheid van eendenhouderijen. Die over last is in hoofdzaak 'n gevolg van 't, feit, dat de eenden worden gevoederd met mosselen. Het afval gaat spoedig tot rotting over en verspreidt een voor omwonenden verschrikkelijken stank. Hieraan behoort paal en perk te worden gesteld vooral aan de mogelijkheid, om deze inlichtin gen te vestigen in de onmiddellijke nabijheid dei- centra en van de hoofdwegen. Wel geeft de hinderwet 'n middel om de eenden- houderiien te controleoren. doch alleen, indien motorische kracht wordt aangewend. Daarom wordt voorgesteld de politie-verordening aan te uilen met 'n bepaling, waarin het verboden is, zonder vergunning van B. en W. eend en hou der ij en enz. op te richten binnen 'n afstand van 500 M van de kommen van H.hoef en Den Oever en van de hoofdwegen (Westerlandreweg, PoeLveg, Koningsweg en Oemeenelandsweg). B. en W. stel len verder voor te bepalen,, dat deze aanvulling dadelijk in werking treedt en onmiddellijk wordt afgekondigd. De heer Engel vindt of die gebouwtjes nu 200 meter of 600 meter van den weg afstaan het niets ceeft voor de stank. Bovendien in Volendam staan er duizenden zoo aan den weg. Als het gaat om die in aanbouw zijnde gebouwtjes in de Wes leling, en ze dezen weer zouden moeten afbreken zou hij dat niet erg royaal vinden als de Raad zulk 'n besluit nam. Kunnen B. en W. het bou wen van zulke eendenboeten verbieden. Voorz. Ze moeten bij B. en W. vergunning vra gen inzake de hinderwet voor 't plaatsen van 'n motor, daarbij het plan van hun gebouwen over leggen en ze zijn vroeg genoeg gewaarschuwd niet te bouwen, omdat er bezwaren waren in gediend en z dus waarschijnlijk geen toestem ming zouden krijgen. Doch zij gingen door De heeren Minnes en Bakker zeggen dat de ge heele Stroeër koog door het water zou worden bedorven afkomstig van die eendenhomderij. De heer Engel. Ze zijn al van zee verdreven, moe ten ze nu ook van 't land verdreven worden De heer Bakker. Achter Smerp is toch zat plaats De heer Lub heeft 'n lijstje van vier omliggen de landeigenaren, die geen bezwaar hebben. Hij zelf is niet tegen wijziging van de politieverorde ning, doch zou de in aanbouw zijnde gebouwtjes er bui'ten willen laten vallen, mits de motor voor 't mosselenmalen aan 't noordeinde wordt ge plaatst van het terrein- Ze z n toch voorop gewaarschuwd, zegt de heer Bosker, eerst al door den dijkgraaf dat hij bezwa ren zou inbrengen en toen door B. en W. De scha de hebben ze dus zichzelf te wijten. De hoer Bakker vindt het 'n groote brutaliteit om toch door te bouwen De heer Minnes zet nog eens duidelijk uiteen, hoe de zaak gegaan is, hij heeft. Klein en Does burg persoonlijk bij zich gehad en heeft hen ge<- waarschuwd. Het drinkwater voor 't vee van heel de Koog is er mee gemoeid. Ze zijn te ver gegaan. Wat zou de publieke meening zeggen De heer T.ub: Die durf ik best op me te nemen. De heer Lont. Met die 500 meter afstand wordt de waterverontreiniging niet tegen gegaan. Echter, oen van de landeigenaren, die waar schijnlijk de heer Lub op 't papier heeft dat hij geen bezwaar hoeft, heeft 't nu wél. 't Is S. Kuut. De hoer Lub. Ja, die had ik op mijn lijstje. De hijvoeging van den heer Lub: „deze bepaling is niet van toepassing op eendenhouderijen die than^ in aanbouw z n, mits de mosselmaaldonj op de verstverwijderde plaats wordt geplaatst" komt nu in stemming: Voor zijn Engel, Lont, M Kooij, Oden on T.ub en tegen Hermans, Minnes, Bosker. Kaan. J. Kooij en Bakker. Al*oo hot vo»v stol Lub is verwrpen.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 4