Een Kisted ets een erfenis 18e Jaarjcanvr. Dinsdag 6 September 1927. No. 68. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN IV' 'V i \m k WIERINGER COURANT JORN J. BOSKER, WIERINRER UITGEVER I VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per S maanden 1 A D V F. R T e NT 1 Van 15 regels Iedere regel meer SN 0.50. 0.10. BUREAUt Bippelytnshoai V/leringen. Telel Intercomm. Na. IA PARIJSCHE MODEBRIE VEN. Mii0\ \u.m4 -f veel op tafzijde gebruikt wordt. Maar niet alleen op zijde, ook op heel eenvoudige stofjes staat ze goed en komt zelfs bijzonder mooi uit. Eenvou dig, wit linnen japonnetjes hebben dikwijls geer; enkele andere garneering dan een rand Engeisch borduursel onder langs den rok of aan den hals, 't geen allerliefst en jeugdig staat. Op 't eerste gezicht zijn onze japonnen nog e- ven eenvoudig als tijd. Maar wie er een beetje meer verstand van heeft of wie al eens zelf ge tracht heeft, een mooi modern toiletje samen te stellen, weet wel dat deze eenvoud dikwijls meer schijn dan werkelijkheid is. Kunstig zijn plooi sels en plissees aangebracht, smaakvol reepen van dezelfde stof tot garneering verwerkt, klei ne borduursels en stiksels, geappliqueerde of in gezette stukjes stof ter versiering gebruikt. Heel dikwijls bestaat de japon uit twee ver schillende stoffenen tegenwoordig krijgen ook ,de mouwen hun deel van de tweestoffen-fanta- sie. Want een fantasie is 't zeker, een mouw, die in twee kleuren en in twee geheel verschillenae stoffen is uitgevoerd, zooals b.v. in fluweel en zijde of in voile of kant, of in kant en zijde, enz. Bij voorkeur past men dit maaksel toe hij de zoogenaamde hallonmouwen, welke tusschen elleboog en polsteen ballonvormige verwijding hebben. Het bovengedeelte, tot even beneden den elleboog, is meestnl van donkerder of stevjger stof dan het beneden gedeelte. Aardig en frisch kan 't staan, wanneer b.v. uit een donkerblauw of zwnrt japonnetje zoo'n paar witte geplisseer- rie ballonmouwt.jes komen kijken. Dikwijls wordt ook de voorbaan der inpon biermede in overeen stemming gebracht. Of anders brengt men hier of daar op de japon een kleine garneering aan in do kleur en stof dezer ondermouwen. Borduursel en ajourrandjes en het aardige En- gelsche gaatjes-borduursel zijn graag gezien op zomertoileties. Door middel van ajourrandjes zet men dikwijls verschillende reepen^ stof aan el kaar, waarvan de volgende steeds iets donkerder van tint is dan de voorgaande, zoodat een mooi kleurengamma ontstaat. Een japonnetje van heel zacht rose voile is b.v. aan den rok en aan de mouwen van drie banden voile voorzien in don kerder nuancen roze. Ook in lichtgeell in lila, in ernen vindt men deze garneering en ze staat heel lief. Engolsch borduursel is een versiering die.hee' MARXTOVERZICHT. t Wij deelden in de vorige week mede, dat de Nederlandsche Bond van Importeurs en gros siers van bevroren vleesch wegens den toene- menden prijs, den ministers van oorlog en Ma rine een toeslag op den aanneemsom hadden verzocht voor het vleesch, dat bij de aanbesteding in Juni gegund is. De groote prijsverhooging van bet bevroren vleesch uit Argentinië noodzaak adressanten tot dit verzoek, daar de aannemers finantiëel ten gronde gaan. Gelijk te verwachten Was, wordt dat verzoek van verschillende zijden bestreden. De bestrijders zetten uiteen dat eone aanbesteding dient, om de aanbesteding van alle risico te ontheffen, diei er aan de leverantie ver bonden kan zijn. Er kunnen schaden of voordee- len uit de leverantie voortkomen, in het eerste geval zijn die ten nadeele van den aannemer, in bet tweede geval denkt de aannemer er niet aan, de voordeelen met den aanbesteder te deelen. Fr is over deze kwestie evenwel nog wel een en an der te zeggen, doch onze ruimte verbiedt ons daarop in te gaan.. Zoo noodig komen wij er op terug. De markt te SCHAGEN was op 1 September vrijwel gelijk aan die van vorige week. De beste koeien 1,10 a 1,12, de andere iets trekkend f 0.70 a 0.90. Nuchtere kalveren goed 12 a 25 Schapen, oudet vette, 30 at36 jonge Vette 33 a 38 Uitvoerlammeren f 24,-h 27,50 weide - 'lammeren 15,a 23,50. Varkens met trage o handel 66 h c8 cent per Kilo. 'provinciaal'nieuws.' FEUILLETON. O—O No. 2. Mijnheer, bracht zij weer uit en de spieren van haar keel werkten, alsof zij vergeefsebe moeite deed om haar spraakvermogen terug tc krijgen. Er heerschte nu een doodsche sti11 in de rechtszaal en de spanning was als verstikkend. Mijnheer, hijgde zij weer en zij stan de han den smeekend uit, mag ik mijn jongen een af scheidskus geven, voor zij mij wegbrengen De rechter deed geen poging om zijn tegenzin en teleurstelling te verbergen. Mary Fielding, is er nog iets te zeggen om trent den vader van den knaap, of houdt ge mij nu maar noodeloos op vroeg hij kortaf. Er kwam geen antwoord, sprakeloos strekte zij de handen uit. Voer haar weg, zei de rechter en de gevan genbewaarder vatte haar nu voor den derden keer bij den arm. Maar het pijnlijke tooneel bleef neg voortduren. George, George Haar stem klonk hartroerend door de zaaf. Nie mand wist eigenlijk goed, wat er gebeurde. M« n /ng haar zich losrukken van den gevang* be waarder, die haar trachtte weg te voeren en ter- zelfdertijd was er een onverklaarbaar gedrang in de rechtzaal, terwijl de beambte van de ver- ceniging, die' voor de aanklacht opkwam, van zijn plaats opstond en riep - Pas op den jongen Pas op Houd hem te gen Let op den jongen Toen stond iedereen op om te zien, wat er aan de hand was. Zij zagen den kiemen George Fielding al de eepruikte advocaten en rechters voorbiidringen. Zii zagen ook, dat een half doziin personen hem wilden griipen, maar hij hen wist te ontwijken en eindelijk zagen zii, hoe hij de.bank der be schuldigden binnenklom en zich vol liefde en affectie in de armen ziiner moeder wierp. Moeder en kind stonden daar met de armen onder geneeskundige behandeling stellen. Willem Kos, onze bekende schaatsenrijder, nam deel aan een wedstrijd op tweewielige weg- schaatscn te Zeist 011 behaalde daar do 3e derde prijs. De baan was 300 meter lang, welke door Kos werd gereden in 38.8 sec. De le prijswinner was Boot van Purmerend in 36.6 sec., de 2e Hooftman van IJselmonde in 37.1 sec., de 4e tex Haag uit Amsterdam in 38.9 s. UIT WINKEL. De Niedorper Koggen besloten gedurende 40 jaar 1600 jaarlijks bij te dragen in de kosten van de kanalisatie van West-Fries land. UIT SCHAGEN. Met ingang van 1 September j.1. zijn aan de Landbouw Huishoudschool alhier «le volgende leerlingen toegelaten A. Schoorl en T) Breet te schagen, J. Dekker, te Eenigenburg, M. Rezelman en B. v. d. Lippe te Wieringerwaard A. Roozing, A. Bruin, G. Swarthof en J. Glas te. Sehagerbrug G. Kaaij en J. Wit te Nieuwe Nie dorp, E. Waibocr te Anna Paulowna, A. van Rrhoijer te Cnllantsoog, W. Blauboer en E. Sleu tel te St. Maartensbrug, A. Stolp, ;Tr. Schenk, K. Reijne. Tr. Pik. M. van Donselaar te Barsinger- horn, E. de Wit te Keinsmerbrug., M. Eriks te Keinsmerklnft, A. Molenaar te Winkel, J. Mole naar tto Srhngerwaard. Tr Schoorl te Haren- karspel. Blaauw te Sint Maarten en E. Spaan r> W07.pl Bnrgervlotbrug. De school telt thans 99 leerlingen «in 5 klassen. schagen- Bij 'de verplichte, Henestenkeuring voor de provincie Noorrdholland op*1 September te Scha een werden goedgekeurd Diamant van C W. Waiboer te Anna Paulowna en Badmus ven C. Stoop. Wogmeer. De merrie Nellv yan P. de Roer. Heerhuwaard werd in he< Stamboek opgenomen. rïnnenl. nieuws. UIT BEEMSTER. Zondagmorgen te 7 uur is op den Jisperweg het 9-jarig dochtertje van dv.n heer W. Koning, dat zich naar de kerk begaf, aan gereden door een luxe auto, bestuurd door den heer P. Kramer, wonende aan den ZuiderWeg alhier. Het meisje werd deerlijk verminkt in de ou derlijke woning binnengedragen. Een dokter en een geestelijke waren direct aan wezig. Het meisje is reeds voorzien van de H. H. Sacramenten. Daar bet plotseling de straat is overgestoken treft den chauffeur waarschijnlijk geen schuld. SCHAGEN. Een ingezetene van Schagen wan delde met ziine vrouw en zijn kind in den kin derwagen, in een dag van Schagen naar Hoorn. afstand 5 uur. Wat in zeer veel jaren niet is gebeurd had dit jaar plaats. In de drie verloopen zomermaan den kwam niet ëén geval van vlekziekte voor. UIT OUDKARSPEL. De heet IJ, alhier, bad het ongeluk de zwengel van de auto tegen zijn pols te krijgen. Met gebroken pols moest hij zich om elkaar heengeslagen in een hartstochtelijke omhelzing. Laten wij terstond zeggen, ter eere van de mcnschheid, dat niemand trachtte: hen te schei den. Een minuut lang bleven zij zoo staan en toen zette Mary Fielding den knaap neer. Ga nu, schat, zei zij. Wees niet bedroefd. Moeder heeft het nu goed. Zij zag, dat de agent Spearing haar aankeek. Wilt u hem wegbrengen, zei zij op heeschen toon. Spearing lichtte de jongen over den bank been ii een oogenblik later was Mary Fielding uit de zaal verdwenen. Vier pervsonen stonden samen in de vestibule ven het gerechtsgebouw. Zij waren Spearing, Price, de beambte van de vereeniging en George. De laatste hield Spearing stijf vast. Je zult het heel goed hebben, jongen, deze mijnheer zal voor je zorgen. Ik wou veel liever bij u blijven, zei de knaap Dat kan niet. Waarom niet Ik heb geen huis voor mijzelf, maar ik zal je dikwijls komen opzoeken, George, zei Spea - ring dadelijk, als je nu maar met dezen mijnheer meegaat. ii. De Haarkloover. De dokter en en Directeur. Sparrenoord is een groot stevig gebouw in Brixton, dateerend uit den tijd, toen deze wijk ring een voorname voorstadv was. Het staat op eigen grond, omgeven dobr tuinen en bosschen op een uitgestrektheid van ongeveer een bunder n is geheel voor het gezicht verborgen, zoowel irp don voor- als aan den achterkant door rijen sparren en piinboomen. die zeer dicht op elkaar staan aan die boomen ontleent het huis ook ziin naam. Twee mannen, die oplettend toeschouwers von het tooneel in dei eechtzaal geweest waren zon der daarbij in het oog te loopen, stegen uit een HAAR LAATSTE WIL GESTOLEN. Een dame uit Voorburg, die, toen zij in Sche llingen een zeebad nam, haar testament in het koetsje had laten liggen, bemerkte tot groote ontsteltenis, nadqt zij in het zilte nat verkoeling had gezocht dat haar „laatste wil" verdwenen was. Met dit belangrijk document was ook haar portemonnaic, inhoudende gelukkig maar 80 cent, in andere handen overgegaan. ONOPGEMERKT. Te Amsterdam is een 38-jarige man in een ze ven meter diepte olietank van het in aanbouw' zijnde tankschip „Nieuw* Holland" op het terrein der Ned. Scheepsbouw Mij. gevallen. Niemand heeft het ongeval gezien. Andere arbeiders heb - ben loter den man bewusteloos gevonden. In het Binnengasthuis is hij aan de gevolgen overleden TIJDELIJKE SUIKERSCHAARSTE. Het Ned. Weekbladvoor Kruidenierswaren gnz. meldt Een positie die we sedert de crisisjaren niet meer gekend hebben, dreigt dit jaar in onze sui- kervoorziening in te treden. Terwijl eenerzijds de Voorraden zeer schaarsch zijn, is aan den anderen kant de slechte weers gesteldheid oorzaak dat de nieuwe oogst veel la- i ij tuig op ongeveer honderd meter afstands van het huis en nadat zij hun koetsier betaald had den gingen zij het overige van den weg. te voet. De *on was een lange magere man, die antwoord de op den' naam van Dokter en de andere,, kort en dik van gestalte, werd door zijn metgezel be titeld als Splitter of Haarkloover, omdat hij vrceger advocaat geweest was. De dokter heette eigenlijk dr. John Henry Mir field, maar zijn naam was wegens onwaarcffg* handelingen van de medische lijst geschrapt. De ware naam van den haarkloover was Mor timer James Heywood en hij was geschrapt van de lijst van de broederschap der advocaten, om dat hij ten eigen bate geld had aangewend, dat hem dooi- een cliënt was toevertrouwd. Zij wandelden samen den weg op en schenen bezorgd en niet op hun gemak. De directeur zal boos zijn, Split, zei de lan ge man somher. Ja, dok, wij zullen het hard te verantwoor den hebben, zei de ander de schouders ophalend. Ik weet heusch niet, hoe wij het hadden kunnen beletten. Ik ook niet dok, maar dat zal ons bij den directeur niets helpen, wij krijgen toch de>sc.hulcl De directeur stond te wachten met de voor deur open en zonder een woord te zeggen, volg den zij hem in zijn kamer achter in het huis. Wel, zeide hij, is zij vrijgesproken De directeur was een man van middelbare ge stalte en forseh gebouwd. Hii had lichtgrijze oo- gen met neerhangende oogleden, lustelooze ma nieren en een ietwat geaffecteerde spraak. Ziin trekken waren regelmatig, het breede voorhoofd sprak van schranderheid en zijn dikke kin van gewoonte tot bevelen, maar zijn gelaat droeg een ongunstige uitdrukking. Hij was keurig gekleed met groote zorg. Geen van de beide heeren antwoordde hem terstond, de moed er toe scheen hun tel om tb re - ken. Ts zii vriigesnroken Ja, dan neen Mirfield ke<»k Heywood angstig aan en Hey wood Mirfield. Neen. zii is niet vrijgesproken, stotterde in nt.sf geroomde. Do oogleden zonken nog dieper. ter" zal afkomen dan gewoonlijk en deze1 datum zal vallen tusschen 15 en 25 Oct. Hoewol alïc po gingen in het werk worden gesteld om ae suln.ei- voorziening te waarborgen moet toch ook reke ning worden gehouden met de mogelijkheid van eenig suikertekort tegen het einde van de cam - pagne. De toestand is momenteel zoo, dat de fa brieken te Dinteloord en Sas van Gent uitver kocht zijn alleen de Centrale Suikermaatschap pij heeft nog «enigen voorraad en het is maar de vraag of deze toereikend is tot den nieuwen oogst Hat zal intusschen van belang zijn de mogelijk heid van een tekort niet te vergrooten door het geven van abnormale orders. Daargelaten het feit, dat deze toch niet worden uitgevord, behoeft men zich niet ongerust te maken over fancyprij- zon. Zijn we welingelicht, dan is de centrale niet van plan misbruik te maken van haar momen- teele machtspositie door den prijs der suiker op speculatieve wijze omhoog te jagen. DE DOODVONNISSEN IN N.-I. Protest van S. D. A. P. en N. V. V. De besturen van de Soc.-Dem. Arbeiders-Par tij en van Ned. Verbond van Vakvereeniglngen besloten, naar „Het Volk" meldt, in hun Zondag middag gehouden vergadering het volgende te legram aan den gouverneur-generaal van Ned. Indië te zenden Besturen S. D. A. P) en N. V. V., in verga dering bijeen tegen uitvoering doodvonnis- 'nissen en dringen op afschaffing doodstraf ook in Indië aan. (w. g.) VLIEGEN. STENHUIS. INBRAKEN TE BUSSEM. Te Bussum is in den nacht van Vrijdag op Za terdag op drie plaatsen ingebroken. In de drogis terij Verl. Oud-Bussummerweg 37 drong men binnen door de achterdeur te forceeren. Hier wordt echter niets vermist. In het naastgelegen huis, een sigarenwinkel, werd een gaasdeur uit gesneden en werd uit. een doos 50 gestolen. Uit pen schuurtje van een perceel op don Oud-Bus summerweg werd een rijwiel buitgemaakt. HET DRAMA TE ROERMOND BEKEND. G. Mullenbruch, kapper te Roermond, he*ft Zondagmiddag voor den officier van justitie daar ter stede de bekentenis afgelegd, dat hij zijn vrouw na een huiselijkcn twist in den nacht van Maandag op Dinsdag der vorige week heeft gc worgd. DOODELIJK MOTORONGELUK. Zondagmorgen omtrent 11 uur reed dr. Drijver uit Den Haam met zijn gezelschap per auto in de-richting Amesfoort over den Amersfoortscher» straatweg, toen hij aan de Kampsteeg (het kruis punt Amersfoortscheweg—Hoog Soeren-Udde- lermeer( een motorfiets aan den weg zag liggen met den berijder in hoogst ernstigen toestand ernaast. Onmiddellijk verliet het gezelschap, waarbij ook de doctores Van Voorts van Beest, bun wagen, en verleende de eerste hulp. Zeer spoedig was de politieauto uit Apeldoorn aan wezig, die het slachtoffer, den heer Kouworiberg uit Rotterdam, in bewusteloozen toestand naar het Apeldoornscho Ziekenhuis vervoerde, waar ie lijder, zonder het bewustzijn herkregen te hebben, eenige uren later overleed. Hoe meent u dat, dok vroeg de ander. De woorden leken beleefd en zelfs vertrouwe lijk, maar nooit was de directeur zoo gevaarlijk als wanneer hij zacht en beleefd sprak en dat wisten de beide mannen maar al te goed. Zij heeft vijf jaar gekregen, stotterde Mir field. Nu de waarheid er uit was haastte Split zich de bijzonderheden te vertellen. Zij gedroeg zich prachtig, mijnheer. De jury heeft nog de clementie der rechters voor haar ingeroepen, maar dat is verworpen. U hadt ge- ijk en wij niet, wij hebben den heelen boel be dorven. Zij houdt van den jongen, is zelfs dol op hem. Wij hadden uw raad moeten opvolgen en haar den jongen laten houden, nu wordt het veel lastiger. De vereeniging heeft hem nu, het is vreeselijk jammer, het spijt, ons ontzettend, mijnheer. Split stond in onderdanige houding trouw aan zijn grondbeginsel om alles maar te slikken, waar het den directeur betrof. Vijf jaar vijf jaar. Vincent Borrodaile alias de directeur was als door den donder getroffen. Voor het oogenblik kwam zijn betere ïiatuur boven. Er was eeta tijd geweest, dat hij Mary Fielding had liefgehad en haar ten huwelijk had gevraagd en eigenlijk had hij haar nog lief, maar zij had zijn aanzoek afgewezen en een anderen man getrouwd en sedert dien had hij haar en haar echtgenoot en later ook hun zoon met meedoogenlooze wreedheid vervolgd. Maar vijf jaar tuchthuisstraf Dat had hij no'oit verwacht, hij had haar altijd alleen maar willen treffen door middel van haat echtgenoot en het kind en voortdurend de vage hoop gekoesterd haat nog eens te kunnen trou wen, als die twee uit den weg geruimd ware*. Maar nu. Vijf jaar tuchthuisstraf. Dat zou zij nooit vergeven, al overleefde zij het en dus de hoop om haar eenmaal nog te winnen was ver loren. Dat begreep hij nu ten volle en in deze be rouwvolle stemming voelde hij zich vernederd en verslagen. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1