NOODLOTTIGE ONVOORZICHTIGHEID In het Aarkanaal nabij Kattenburg onder de gemeente Leimuiden heeft een droevig ongeval plaats gehad. De 20-jarige schippersknecht P. Smit, woon achtig te Woudrichem en dienstdoeners op de motorboot „Sperwer 11" van de Binnenvaart- maatschappij te Amsterdam, beging de onvoor zichtigheid om met een lucifer den stand van de stookolie in het reservoir na te kijken* Een hevi ge exploisie volgde. Smit werd onmiddellijk ge dood eii in het water geslingerd. Een uur later werd zijn lijk opgehaald met brandwonden over dekt. De motorboot is boor de politie in beslag geno men. i R VIN Cl AAL NIIEL W S. AUTOBUS VAN DEN DIJK GEVALLEN. Zondag is op den Ringdijk bij het dorp Oteiv leek nabij Alkmaar een autobus, die den dienst Hoorn—Alkmaar onderhoudt, met negen passa giers van den dijk gevallen. Achter de autobus reed de auto van den heer Eiken uit Hoorn. De wagens raakten elkaar bij het passeeren slechts even, waardoor de bus van den steilen dijk reed en tweemaal over den kop sloeg. De bus werd geheel vernield. De negen passagiers kwamen u, goed af. Slechts één, de heer Zwaan van Wognum had een gat in het hoofd. De anderen kwamen met een schram en den schrik vrij. Nader meldt men uit Oterleek Zondagmorgen gebeurde hier een ernstig auto- ongeluk, dat echter buitengewoon goed is at'ge- loopen. De autobus van de firma Kuip uit Wognum welke een dienst onderhoud van Hoorn naar Alk rnaar werd hier achterop gereden door een luxe Tord G 9882, eigenaar de heer Eiken uit Hoorn Bij het passeeren greep het achterwiel van de Ford het linkervoorwiel van de bus, waardoor bet stuur een verkeerde manoeuvres maakte, den dijk afrolde en totaal verslpinterd aan den anderen kant kwam te liggen. De passagiers, een negental, kwamen er wonderbest af met eenige ontvellingen en schrammen. Voor een ervan met een tamelijke hoofdwond moest de dokter nog gehaald, die ten huize van den heer Moeies verbond. Door een onderwijzer, in de bus aan wezig, was reeds een noodverband gelegd. De chauffeur die het stuur tot 't, laatst in han den hield klaagde over pijn in de borst. Aangezien wc hier een tamelijk breede rijweg hebben is 't ongeval te wijten aan onvoldoende uithalen. De luxe Ford bleef onbeschadigd. Ver zekering dekt de schade. Het ongeval dat aan een drukken verkeersweg gebeurde trok als van zelf den geheelen Zondag veel belangstelling. HOOGHEEMRAADSCHAP N.-HOLLANS NOORDERKWARTIER. In het laatst van dit jaar zal de periodieke ver kiezing gehouden worden van twaalf hoofdin gelanden en twaalf hoofdingelandenplaatsver vangers voor het Hoogheemraadschap Noord- Hollands Noorderkwartier. Zes jaar geleden werd de eerste verkiezing gehouden. Sedert dien zijn in het college vacatures ontstaan door het ontslag nemen van Vas Wisser, wegens vertrek naar het buitenland, door het overlijden van den heer Brak te Zijpe en de benoeming van den heer Koster te Wieringerwaard tot hoogheem - raad. Deze vacatures zijn niet aangevuld. Onder de aftredenden zijn voorts leden diei den 70-jari- grn leeftijd bereikt hebben en dus niet herkies - baar zijn, voorts anderen die zich vermoedelijk niet herkiesbaar stellen, omdat zij wegens berei ken van den 70-jarigen leeftijd spoedig zullen moeten aftreden. MEVROUW BRONSVELD—VITRINGA. In 't klooster gegaan. Mevr. BronsveldVitringa, oud-lid van de Tweede Kamer en oud-lid van den gemeenteraad van HOORN, heeft, naar „Onze Courant" mede deelt, verleden week als zuster Joanna het kleed der orde van de Benedictinessen aangenomen. Zij verblijft in 't klooster Affligem te Heide bij Antwerpen. TOCH EEN NIET-WACHTGELDER. Men schrijft Een tijdelijke onderwijeeres aan de o. 1. schoot te ILPENDAM (een wachtgeldster) had op haar verzoek met ingang van 1 September ontslag- gekregen om elders een functie te aanvaarden. Zij ging echter zonder toestemming eenige da gen eerder weg, zoodat men plotseling zonder onderwijzeres was. De burgemeester stelde tele grafisch den minister met het geval in kennis en vroeg of hij, wat in dat geval gemakkelijker was, nu een gewone onderwijzeres, dus een niet- wachtgelder mocht benoemen. De minister heeft daarop telegrafisch geant woord, dat dit gedaan mocht worden. En zoo is nu te Ilpendam een tijdelijke onderwijzeres be noemd, die geen wachtgelder is. UIT STOMPETOREN. Twee motorrijders uit uit Amsterdam redpn Zondagavond met groote «nelheid achter elkaar in de richting naar Scher merhorn, doch daar de laatste niet den rechter kant van den weg hield, maar uitweek naar links hotste hij tegen den fiets van den heer /T. B. van Alkmaar, die met een kalm gangetje naar de «tad reed. Door den schok en den schrik kwa men, waarbij de motorrijder een lichte hersen schudding kreeg en zich aan de bovenlip bezeer de de fietsrijder werd aan het linkerbeen en de kin verwond Zoo spoedig mogelijk werd de hulp ingeroepen van dr. Heringa en bericht gedaan aan de gemeente- en rijkspolitie te Schermerhorn die een nauwkeurig onderzoek instelden. Do motor was eenicszins beschadigd, doch de fiats Is totaal vernield. De Amsterdammers vervolgden hun reis met de tram, do heer T.B. werd per auto naar buis crebmeht en zal wol enkele dagen rust moeten, houder^ HFTLOO. Zaterdagmiddag word een negoci.ini dnor de politie gewaarschuwd tegen venten. Toen hieraan geen gevolg werd gegeven, trad de politie iets positiever op. De man wilde zich ech ter neraens aan storen en heet den majoor der riiksveldwacht in de handen. Hierop werd hij geboeid en onder den toren opgesloten. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND GEBOREN Hendrik, z.v. J. Stammes en van A. Kreijger Johannes Petrus, z.v. J. P. de Goe de en van A. A. iTimmer. OVERLEDEN Margaretha Maria van Diepen, oud 26 jaren. Voor de vacante betrekking van doodgraver der algemeene begraafplaats in deze gemeente, hebben zich niet minder dan 79 sollicitanten aan gemeld. POLITIE. Verloren een koffer, inhoudende /oetbalbemodigdheden. Inl. t#r Secretarie. Maandagmiddag kreeg de bejaarde arbeider Koegelberg, toen hij het paard van den heer Tie- sen van het tuig zou ontdoen, plotseling een ge weldigen klap tgeen zijn heup. De klap was van dien aard dat K. wel eenigen tijd rust zal moe ten houden. Tevens geraakte Maandag een volgeladen kar- weikros met zaad van den heer Tijsen, bespan - nen met twee paarden te water. Het eene paard geraakte geheel onder het gerei bedolven er. het heeft veel inspanning gekost eer het dier uit zijn moeilijke positie kon worden verlost Per - soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Zaterdagavond j.1. herdacht de Boni van Staatspensionneering Afd. Anna Paulowna zijn 25-jarig jubileum. Vanzelfsprekend droeg de bij eenkomst 'n feestelijk karakter. De heer ter Burg sprak als voorzitter het ope ningswoord en heette allen welkom, in het bijzon der burgemeester Lovink die dezen avond met zijn tegenwoordigheid wilde vereeren. De EdelAchtb. heer Lovink, daarna het woord verkrijgende dankte voor de uitnoodiging. Hij verheugde zich zeer hier aanwezig te kunnen zijn. Spr. las vervolgens 'n schrijven voor van den oud-voorzitter, den heer A. de Boer. Bijna ook 25 jaar zou deze 'n bestuursfunctie van de Afd. hebben bekleed. Door z'n vertrek naar el ders mocht dit echter niet zoo zijn. In zijn schrij ven drukte de heer de Boer zijn spijt er over uit dat hij wegens ziekte zijner vrouw niet op deze feestavond aanwezig kon zijn. Hij hoopte echter dat alles uitnemend zou slagen en de Afd. zou bloeien tot in lengte van dagen. De heer Lovink zegt naar aanleiding van deze brief hoe de heer de Boer welke altijd zulk 'n ijverig bestuurslid is geweest, blijkt geeft nog met de Afd. mede ie leven. Op zuleld* leden kan de Afd. bouwen. Hij wenscht ook de afd. geluk met haar tegen woordig bestuur. Vooral hulde aan de Pen- .ningVm.-secretaressa, Me}. Daalde^-Kouseband voor haar opofferingen aan de Afdeeling. Spr. doet nog 'n beroep op de niet-leden, hier aanwezig, om hedenavond toe te treden.. Spr. geeft vervolgens het woord aan den heer U G. Dorhout, die de feestrede'zal uitspreken. De voorzitter van de Federatie B. v. Staatsp. IIoll. Noorderkwartier krijgt intusschen nog de gelegenheid-het bestuur der Afd. Anna Paullow- na hartelijk geluk te wenschen en 'n bloemstuk aan te bieden. De heer Dorhout doet zich weer hooren als 'n boeiend redenaar. Met geestdrift brengt hij naar voren den strijd van den bond voor de ouden van dagen. Nog heeft de hond zijn doel niet bereikt, doch na volhardenden strijd komt zeker de o- verwinning En aan het slot van zijn rede vraagt hij de aanwezigen- „Is u lid b 1 ij f t lid! „Ta U het nog niet ..treedt dan nog heden a- vond tot de Afd. toe. Ademloos had men geluis terd; toen barstte het applaus los en het succes was 'n boeking van 23 nieuwe leden voor de Af 1. Vervolgens kwam de Propaganda-club van W ieringerwaard voor het voetlicht met „Strijd spel van den mammon in vier bedrijven. Het flinke spel vroeg aller belangstelling en het dankwoord van den voorzitter aan het slot voor aller medewerking was zeer zeker op zijn plaats. Het bal was zeer amusant en 'n waardig besluit van den feestavond. Het was gezellig en de mo derne Charleston moest weldra plaats maken voor de Schots en Duitsche Polka. Het sluitings uur brak waarlijk veel te vroeg aan Zondagmiddag werd 'n Matiné-concert gege ven door het strijkorchest A.P.. De prachtige nummers, die ten gehoore werden gebracht had grooter opkomst verdiend. Wat dit orchest pres .eert eischt werkelijk in ruimere mate de waar- dcering van het publiek. Doch hierna beter Na afloop was het weer 'n druk bal in de nog rijk versierde zaal van den heer Kossen. SPORT. Breezand - Nieuws. Zondag speelde Breezand 1 tegen DOSKO I om 'n verguld zilveren medaille 'uitgeloofd door den heer v.d. Linden, voorz. van Breezand, Breez. mist Koster, terwijl D. tit rust 'met 10 man speelt. DOSKO heeft eerst het wind- voordeel en is het eerst in de aanval. De strijd gaat gelijk op; D. maakt het eerste doelpunt, doch nog vóór rust maakt B. gelijk. Na rust is B geruimen tijd in de meerderheid en voert de stand op tot 4-1. Dan vindt B. het ze ker welletjes. De fut gaat er uit en D profiteert hiervan. Ze brengt de stand op 43. Er is dan nog 5 minuten spelen en beide partij en spannen zich nog eens terdege in, doch in de stand komt geen verandering meer en is het B. gelukt om DOSKO voor het eerst 'n nederlaag toe te brengen. Scheidsrechter Vos leidde goed. Breezand II speelde in Oude Sluis tegen DOSKO II Uitslag 2—2. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes II voor de Nederlaagwedstrijden een v/edstrijd te gen Kleine II en kwam wederom zegevierend uit den strijd. S. II wist te winnen met 30. Succes I speelde haar vijfde Nederlaagwed strijd tegen Wieringerwaard I. Dit was een zeer spannende wedstrijd van het begin tot het eind De rust ging in met 1—voor Wieringerwaard. Na rust is het Succes gelukt om de leiding te veroveren en wist met 2—1 uit het strijdperk te komen. Succes I is nog steeds ongeslagen. GEMEENTE WIER1NGEN. De Gemeenteraad heeft -onlangs besloten om de onderwijzeres Mej. Duijvetter op naar verzoek over te plaatsen van de school te Oosterland naar clie te Hippolytushoel. Nadien is echter bepaald, dat alleen wachtgelders mogen worden benoemd waardoor de gemeente gevaar liep, de Rijksver goeding voor deze onder wijziging te moeten der ven. Het gemeentebestuur heeft zich tot den Mi nister gewend met het verzoek om de Rijksver- goeding toch te kennen, in welk geval te Ooster- lbnd een wachtgelder zal worden benoemd. Hier op heeft de Minister gunstig beslist. Mej. Duijvetter komt dus thans te Hippolytus- hoef. Naar wij vernemen, zal op 20 September a.s. het Koninklijk Instituut van Ingenieurs een excursie maken naar de Zuiderzeewerken. Hier aan zullen ook deelnemen verschillende Fran - sche en Engelsche deskundigen, n.1. van de So- ciété des Ingenieurs Civils de France (Parijs) en de Roijal Commission on Land Drainage (Lon- 'den.) RIJKSTELEFOONKANTOOR H.-HOEF. BEKENDMAKING Ingaande 5 September 1927 wordt de openstei- lingstijd van het kantoor, uitsluitend voor den telefoondienst, op werkdagen uitgebreid met het halfuur 1616.30 en zal het dus voor den tele foondienst zijn opengesteld van 8—13, 14—16.30 enl8—19.30. De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor II.-hoef. POLITIE. Gevondenoen pakje hout (plank jes) verbonden met een stalen bandje, een da- mestaschje met inhoud. Verloren een rijwielbelastingplaatje. Dengene, die op 28 Augustus een Gabardine - regenjas heeft medegenomen wordt in zijn eigen belang verzocht deze zoo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Inl. bij den Gem. Veldw. Uitslag openbare verkooping op Zaterdag j.1. te Hippolytushoef ten verzoeke van Erven ,T. P. IIz. Kooij ten overstaan van Notars Obreen: Perc. 1, 2, 3, en 4 Boerenbehuizing tuin, erf en 'land te Westerklief 19.70 snees; J.Wigboutkrocht 33.98 sn.; Hoelmerven 24.85 sn. en tuin 6.75 sn., Kooper P. Kooij JPHz. voor f7370.Perc. 5 en 6: Krocht van Boertje 35.31 sn.; krocht van Kees Tij sen 30.83 sn. kooper C. N, Lont voor f 5457. Perc. 7 en 8 Klieverhooge, Klieverhooge 8,99 sn. Boldere 11,58 sn. kooper D. Mulder Mz. voor 1150,Perc. 9, 18 en 19 Galemonte 31,08 sn. Groote Hauw op Smerp 28,17 sn., Kleine Hauw op Smerp 13,54 sn., kooper Wed. J. Bais-Rotgans Vcor 5128,Perc. 10 Dijkweidje 21,76 sn. kooper C. Bakker Jz. voor 1850 Perc. 11 Oos- 'lerklieverkrocht 47,81 sn. kooper C. Bakker Jz voor 3640 Perc. 12 Noordelijk deel Zuider krocht in de Elft, 19,27 sn. kooper J. Mulder Nz. voor 1850,—.; Perc. 13- Zuidelijk deel Zuidcr- krcht in de Elft, 18,66 sn. koo^r" P st Pz. voor 1650,Perc. 14: Zuidven, 14,91 n., kooper ,T. Sluis voor 770,Perc ^5 Pc Vervallen Kooij, 21,28 sn., kooper E. Hi ijbers voor 657, Perc. 16 Kaperkrocht. 43,73 sn., kooper .T. de Jongh voor 3040.Perc. 17 Zandven 14,80 sn.. Kooper Ant. Keijzer Pz. voor 610. Totale opbrengst 33172, Vergadering van den RAAD hedenmiddag 2 uur. Afwezig de heer Jb. Lont. Na opening werd onmiddellijk door den voorz. overgegaan tot het afnemen van den eed van de nieuw gekozen en herkozen raadsleden alleen de heer J. Lont wenschte de belofte af te leggen. Daarna sprak voorzitter een enkel woord van gelukwensch. Hij feliciteerde de leden met hunne benoeming en hoopte dat zij het vertrouwen door de burgerij in hun gesteld niet zouden beschamen Een mijlpaal heeft deze Gemeente als 't ware bereikt, aldus spr. Met rasse schreden gaat deze Gemeente vooruit, de vraagstukken worden steeds moeilijker veel zal van uwe werkzaam- neid worden gevorderd. In de eerste ploats zal bij kle vermeerdering der bevolking moeten worden gezorgd voor goed onderwijs ten tweede bij het tenemend verkeer de zorg voor de wegen verder nog 'n belangrijk punt de droogmaking van de Wieringerm<eer zal zeker in deze periode een feit worden. Al deze punten dienen met kalm overleg onder de oogen te worden gezien. Spr. hoopt dat de nieuwe Raad zal werken tot bloei der Gemeente en verklaart den Raad voor ge-installeerd. Volgt benoeming wethouders - Eerst wordt ge stemd over vacature Bosker. J. Bosker verkrijgt t? stemmen, D. Oden 3. De Heer Bosker verklaart zijn benoeming aan te nemen. Volgtbenoeming tweede wethouder. De stem ming is M. Bakker 1, J. Tijsen 3, D. Oden 3, P. Kaan 2, Jb. Lont 1. Er is geen meerderheid dus een 2e vrije stem ming volgt met als uitslag J. Tijsen 3, D. Oden 3 ;P. Kaan 2, M. Bakker 2 weder is geen meerder heid. Volgt herstemming tusschon D. Oden en J. Tijsen (de heeren Oden en (Tijsen mogen aan de- •zie stemming niet deelnemen. D. Oden 2, J. trijsen 6 stemmen de heer Tijsen is dus gekozen. Waar de heer Tijsen van voorzitter de gerust stellende verklaring krijgt, dat als 't hem niet be valt, hij tusschentijds kan bedanken, neemt ook deze zijn benoeming aan. De wethouderszetels zijn dus bezet door een vrijzinnige; een der Visschersvereen. D.E.T.V. ook vrijzinnig,. Voorzitter wenscht nog 'n enkel woord te spre ken tot de nieuw gekozen wethouders. In de eer ste plaats wenscht hij wethouder Bosker geluk met zijn herbenoeming. Het verheugd spr. buiten eewoon over het groote vertrouwen, dat de raad opnieuw in dezen wethouder heeft gesteld; het is nu de derde maal. dat u tijdens mijn burge meesterschap tot wethouder werd herbenoemd, al dus spr Prettig was opze samenwerking: moge dnt ook in de toekomst 700 ziin. Ook de heer Tij «en wenocht voorz. pelok. 7eer veel van uwe krachten zullen woeden ^cvrrder;1 wnt 1 et »v?f boiudersscliap is geen gemakkei ke taak, aldus spr. Moge onze samenwerking; nuriehjK ziju. De heer Bosker üankt daarop den Baad voor ,zijn benoeming en den voorz. voor zijn waardee- rende woorden, liij zal zijn beste krachten we derom aan de Gemeente wijden. applaus.) Ook de heer Tijsen dankt voor het vertrouwen door den Raad in hem gesteld. Hierna Sluiting. 'RAAD ANNA PAULONA HEDEN MIDDAG. Na opening leggen de leden in handen »ran voorzitter de eed of gelofte af. Vervolgens felici- 'teerd voorz. de opnieuw gekozenen in hartelijke bewoordingen en hoopt ook in de toekomst weer op aangename samenwerking. Volgt benoeming le wethouder vacature Stam mes. Uitgebrachte stemmen: Stammes 7, Rezel- man 1, Raven 1, Keuris 2. Gekozen de heer Stam mes, die de benoeming aanvaardt. Verkiezing tweede wethouder vacature Lubbert Uitgebrachte stemmen: Lubbert 6; Keuris 1; v. d. Ham 1; Raven 1; Koorn 2; Gekozen de heer Lubbert, die zijn benoeming aanneemt. Felicitatierede van den voorz. Begrooting voor 1928 wordt aangeboden Gew. 'dienst in ontvang en uitgaaf f 149845.90; Kap. dienst f 25.25; Onvoorz. uitg. f 10650.53. De plaat selijke inkomsten belastingontvangst is f 3000 »a ger geraamd. (De vergadering duurt voort) Uitvoerig verslag in volgend nummer. 2400 GULDEN GESTOLEN. Toen Zaterdagavond omstreeks 11 uur de fa milie R. aan de Jan van Houtkade te Leiden thuiskwam, bemerkte zij, dat een dief van de afwezigheid gebruik had gemaakt, om de woning binnen te komen. De dief heeft kans gezien eeri kistje, inhoudende 2400, mede te nemen. De dader is tot dusver onbekend. BUNZING IN EEN AALFUIK. Een zeldzame vangst ueed ue veenoudor A. S., te ivi lis werd. in een van zijn auliuiken, welke óp het lanu stonden te drogen, zat een hunziug gevangen. ONDEUGDELIJKE GENEESMIDDELEN.C De 34-jarige zoon van v. d. H. te Genderen was lijdende aan een sleepende ziekte. Een dame te Gorinchem beloofde hem te zullen genezen. Na het gebruik der voorgeschreven geneesmiddel 01 is v. d. II. vrij plotseling overleden. De justitie heeft de geneesmiddelen in beslag genomen. DE TOBBEPAGAAIER. Een mislukte overtocht. Zaterdagmiddag ongeveer drie uur stonden aan heide zijden van de Coolliaven te Rotterdam honderden te kijken naar een ongewoon vaartuig dat zich in die haven voortbewoog. Het bestond in een soort tobbe, een half petroleumvat, waar in een man, met een stuk hooit pagaaiende, het water dwars over wilde steken, 't Was een va rensgezel, die met eenige makkers een wedden - schap om tien gulden had aangegaan, dat hij in een vat de Coolliaven zou oversteken. Daarvoor was een doorgezaagd petroleumvat genomen en nadat op den bodem wat zand was gestrooid, nam de oud-zeeman in de tobbe plaats. Van de /zijde van dc Havenstraat werd gestart en aan - vankei ijk ging alles best. Al pagaaiende en het hoogste lied uitzingende, naderde de tobbevaai- der al meer en meer de overzijde der haven, tot dat eenige tientallen meters uit den wal, tot groo te hilariteit der kijkers, eensklaps de ton onder den man wegzonk en hij in 't water lag te spar telen. Zijn kameraden waren spoedig ter plaat se en pikten hem op. Wat was nu de oorzaak van deze wanbof ge weest De man had al pagaaiende in zijn over moed niet bemerkt, dat het water, dat hij op wierp, achter hem in het vat terecht kwam. Hij was al nat, want bij het instappen bad hij ken nis met het water gemaakt. Maandagmorgen werd het vat opgevischt. De overtocht zal nog etuis overgedaan worden. Een der deelnemers aan de weddenschap bevestigde, dat de varensman wel tien maal het kunststuk kan volbrengen, mits hij geen pech heeft. GEEN REDEN VOOR ONGERUSTHEID. Een wijsgeer medewerker van de „Haagsclie Post" becijfert ongetwijfelt tot opluchting van velen! dat de wereld in de eerste zeventien millioen jaren nog niet zal vergaan. Jaren gele den hoorde men hetzelfde door 'n kundig spre ker te Batavia vertellen. Toen echter schrok een wei-doorvoed Indisch man plotseling wakker en vroeg nerveus: Over hoeyeel jaren zegt U „Over zeventien millioen jaren.' O .gelukkig! Ik had verstaan zeven mil lioen De gerustgestelde toehoorder dom melde weer in MARKTBERICHTEN. Opgave van de directie der kleine markten te Alkmaar, betreffende de hoogste en laagste prij zen van sommige artikelen. Markten van Maandag 29 Aug. tot en met Za terdag 3 September. Kippen per stuk 0.70 a 1,50 Kuikens per st. 0.20 a 2 Eenden per stuk 0.60 a 1,50 Konij nen per stuk 0.30 a 2,75 Eenden-eieren per 100 stuks 6 Kippen-eieren (grooth.) per 100 stuks 7 a 8 Boter (le soort) per half Kg. 0.95 a 1,05 Slachtduiven 0.10 a 0.20. EIERVEILING, ALKMAAR, 3 Sept. 1927. Aanvoer 92000 kipeieren. Prijzen 5658 K.G. 7,30 a 7,70 58—60 Kg. f 7,50 a 7,70 60—62 Kg. 7,70 a 8.10 62—64 Kg. 8,10 a 8.40 Bruine f 8 a 8.70 per 100 stuks. Aanvoer 11000 Eendeieren. Prijs - 6.70. ALKMAAR, 5 Sept. 1927. Op de heden geliou* den weekmarkt waren aangevoerd 29 vette koeien 270 a 410 10 vetre kalveren f 70 h 150 per ned. pond 1,15 n 1.40 26 nucht. kalv. slacht per stuk 8 a 25 690 vette varkens zware per ned. pond 0.65 fi 0.68, zouters 0.67. PAARDENMARKT. Op de heden gehouden paardenmarkt waren aangevoerd 397 paarden en 41 veulens. De prijzen liepen van 120 tot 350. De handel was matig. Het vorige jaar was de aanvoer 473 paarden en 53 veulens. De nriizen waren toep resp. van f 100 tot 150 en van 50 tot 140.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2