Se# mi$4aad #w e» erfenis 18e Jaarjraiur- No. 74. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER CÖÜRA JOHN J B08KEK, WIEUNBKV ÜITOETEB I VERSCHIJNT ELKEN DINSDAO en VSUDAO. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVEHTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. ■UIElUl Hlppolytushoel Wleringea. TeleL lntwooaun. No. li VOOR DE DAMES. Gevaarlijke Damesmodes. De tragische dood van de danseres Isadora Duncan, die dezer dagen om het leven i9 geko men, ooordat de franje van haar sjaal verward raakte in de spaken Van een wiel van haar auto, waardoor zij werd geworgd, brengt weer de ge varen in herinnering van menige damesmode. Niet minder gevaarlijke lijken de hotogid hak - kin. Nog geheel afgezien hiervan, dat menig ziekteverschijnsel aan de voeten moet worden toegeschreven aan verkeerd schoeisel, behoort 't blijven steken van dames met de hakken in de rnils van de tram niet tot de zeldzaamheden en dientengevolge zijn niet alleen kwetsuren aan het been maar zelfs gevallen van overrijden voor gekomen, als een dame nog gauw de rails wilde oversteken voor een naderende tram en met een hak in de rails bleef haken. De korte japonnen, die de beenen laten zien en dus bijzondere zorgvuldigheid in het strakhou- den van do kousen noodzakelijk maken, hebben aanleiding gegeven tot weder in gebruikneming van de elastieken kousenbanden. Deze trekken weliswaar de kousen zeer glad, maar belemme ren den bloedsomloop en kunnen, in het bijzon der hij dames van rijpefen leeftijd ernstige orga nische storingen, ia zelfs den dood door beroerte tengevolge hebben. Het gebruik van slechte schmink en slechte hanrkleurmiddelen heeft herhaaldelijk leelijke ziekten tengevolge gehad. Ook sniiwo-nden door het breken van glas van ei-n nrmhand horloge behooren tot de verwondin gen, die de mode na zich kan slepen daarente gen komen wonden door het gebruik van haar spelden tegenwoordig hiina niet meer voor. Tedere tiid heeft niet alleen ziin damesmode, heeft ook de nadeeligei gevolgen ervan, maar om er mouï en in dP Per«te nlaats modern uit te zi^n. «rhrikken de dames voor geen gevaar terug. lgrossiersko«ien 0.80 a 0.90,De goede zware 'slachtvarkens iets minder. Besteed werd 0.64 0.67. uinnenl. nieuws. MARKTO VERZICHT. De groote najaarsmarkten zijn reeds in het verschiet en bij dit vooruitzicht komt onwille keurig de vraag, hoe zullen ze zijn Dat is na tuurlijk moeilijk te zeggen,, ook zou een ant woord voor den een gunstig kunnen zijn, terwijl het voor een ander onbevredigend zou wezen. Maar hoe dan ook, hot hangt grootendeels van de omstandigheden af. Het hooi behoeft niet in aanmerking te komen, dat is er genoeg. .Houden de zware regens aan, begint het vee met 5 bek ken te vreten, moet men dus opruimen en vroeg stallen, dan zullen de prijzen bij verkoop niet meevallen, heeft evenwel het land geen last, hou don de verhoogde kaas- en boterprijzen stand, dan zullen geldekoeien prijzig en de melkkoeien >ok duur zijn. Aan den aanvoer op de markt te SCHAGEN kon men zien, dat de boeren aan het opruimen gaan. Dat, is nu niet zoo zeer, wegens gebrek aan gras, maar wel omdat het toch eenmaal gebeu ren moet en daar de markt van 15 Sept. nog al goed was, hoopte men bet nu ook te treffen. Dat viel evenwel niet mee. Oude schapen met groo- fi n nanvoer. waren iets minder in prijs 25, p 34.—. .Tonge vette voor den uitvoer tot 42.50. Uitvoerlammeron. vnomameliik voor Frankriik. iets lager 24.- a 28.-. Re«;te vette koeien f 1.10 1 15 Voede 1e kw. f 1.00 a 1.10 2e 0.90 a 1 FEUILLETON. WEER EEN LEERLING VERGETEN. Te Stavenisse hoorden Woensdagavond onge veer half negen voorbijgangers gehuil in de be waarschool, die om vier uur was gesloten. Bij onderzoek bleek eeen 4-jarige leerlinge te zijn vergeten. Zij is hoogst waarschijnlijk in slaap gevallen en e^rst eenige uren later ontwaakt. BLIND GESLAGEN. (Te Nieuw-Vosmeer kreeg de landbouwers knecht L. zulk een hevigen klap van zijn paard tegen het gezicht, dat hij volkomen blind is ge worden. EEN SOMBERE REKENING. De „Volkskrant" heeft een optelling gemaakt van het aantal ongevallen op onbewaakte over wegen sinds 1 Januari 1925. Zij komt tot een to taal van 53 doodcn en 51 gewonden, terwijl 34 personen zich nog zonder gewond te worden, konden redden of ongedeerd bleven. Het aantal ongevallen, dat kon worden nage gaan, bedroeg nj.925 19, in 1926 36 en in de eer ste maanden van 1927 39. EEN ROEMRUCHTIG PAARD VERDRONKEN. Dinsdagavond bij aankomst van de postboot te NES, op Ameland, gebeurde een droevig onge val. Terwijl de postwagen de pier opreed, als steeds voortgetrokken door het „Koninklijke ruinpaard," wankelde dit dier eensklaps en gleed te water. De voerman had de tegenwoordigheid van geest snel zijn wagen los te gooien waardoor deze op de pier bLèef staan. Het paard deed nog vergeefs een poging om tegen de steile en gladde glooiing op te komen. Met den kop naar beneden zonk het en bezweek. Hiermee is een gekomen aan het leven van het paard, dat eens de Koninklijke Familie over dezelfde pier op Ameland's bodem bracht. DOOR EEN MOTOR GEGREPEN. De 12-jarige W. V. uit het verplegingshuis te Heerenveen stond met kameraadjes bij een wind •motor en wilde zijn kordaatheid toonen. Hij pakte de as van den motor vast met het gevolg dat zijn kleeren om de as woelden en hij eenige malen in het rond geslingerd werd met zijn bee nen tegen do vier ijzeren pilaren van den motor. De gestichtsvader kwam toeloopen, zette deb motor stop en moest de kleeren stuksnijden, om den jongen te verlossen. Vreeselijk aan de bee nen verwond en met ondraaglijke pijn werd de jongen naar het gesticht gedragen. HOOG WATER. Tengevolge van den Z.W. storm is het Lem- ster Hop Zaterdag door het zeewater overstroomd Tiet vee kon tijdig in veiligheid worden gebracht Voor het loopende seizoen is dat grasland be dorven, indien het zeewater nog weer weggemd- len kan worden, hetgeen mede van den zeewater- stand afhangt. Het hoone water in Zuid-Oost Drente. De raad der gemeente Schoonebeek heeft be O—O No. 8. O, mijnheer, ik vergat De deur ging halfweg open en de verpleegster verscheen toen Priest nog aan het praten was. Ik heb mijn sleutels vergeten. Mag ik ze hebbm mijnheer vroeg zij en uit haar stem en manieren bleek, dat zij alle zelfbeheersching verloren had. Gf u uw sleutels mag, juffrouw Mildmay, ja zeker, als u even wacht, antwoordde Palmet en Prest terzijde nemende, fluisterde hij Welke beteekenis hecht zij aan het bezit van den huissleutel Hij had zijn eigen idee al omtrent dit punt, maar hij wilde eens zien of Priest het met hem eens was. Als zij een huissleutel heeft, dan kan zij best stil zijn teruggekomen, in het geheim naar boven zijn gegaan en nadat zij de oude mevrouw vermoord had, het juweelkistje hebben weggeno men. Dat zou een goed punt zijn om een alibi te kun nen bewijzen. Als zij het gedaan heeft dan zou zij vreeselijk angstig geweest zijn en kon gemak kelijk vergeten, dat zij de sleutels in de hangkast had laten steken. Ik zou ze haar niet geven, voor dat wij haar koffen doorzocht hebben. Waarom wil zij ze nu dadelijk hebben Dit alles werd haastig en zachtjes gezegd en het gesprek duurde maar een paar seconden. Juffrouw Mildmay, hebt u een huissleutel Palmer stelde met opzet die vraag zoo plotse ling. Ja, neen, ja, mijnheer, antwoordde zij. Ja, ik heb er een, maar waarom vraagt u mij dat Waar wou u mij van beschuldigen Zij werd vuurrood en toen doodsbleek. Spearing, die juist achter haar stond, wilde toeschieten, omdat hij vreesde, dat zij vallen zou (l Ik beschuldig u van nets, antwoordde de inspecteur op kalmen toon. Maar u denkt, dat ik mevrouw vermoord heb, stotterde zij. Neen, dat moet u niet zeggen. Waarom wilt u dan de sleutels niet geven U krijgt zij dadelijk, maar eerst moeten uw koffers onderzocht worden, dat is een bloo-te for maliteit. Toon viel zij flauw en Spaering ving haar op. De bedienden werden geroepen en zij werd aan hun zorg toevertrouwd. Voor zij nog haar bewustzijn had teruggekre - gen. waren haar koffers al doorzocht en twee ou- derwetsche broches, een gouden armband en een naar oorbellen gevonden, die aan de vermoorde dame hadden toebehoord. De insnecteur beticht te haar toen openlijk van de misdaad en zij werd naar het politiebureau overgebracht, terwijl zij verzekerde, dat mevrouw haar de sieraden bij verschillende gelegenheden gegeven had. Dat is me weer een werkie e-ew°e«t, Snne- ring. zei de inspecteur Palmer. toen de vrouw in verzekerde' bewaring was gesteld. Tk zal jou vandaag van het gewone werk ontheffen, dat ie miinPppr Priest kunt helpen om het geval op te maken. Wij moeten nu eerst ons best doen om< ♦e ontdekken, waar de andere artikelen van waarde gebleven zon. het pnarlen on diamnnt^" halssnoer en de armbanden met. robürion en sma en-don. Po twpp mannen, die iii en Prfoo gezien hebben, waren -zeker handlangers en zii heeft *>uu zpker die dingen te bewaren gegeven. Die mannen moeten wii zien te pakken. Snearing. Tamiinheer. als ik ze maar herken. Zou ie ze piet herkenpen Misschien wel. miinheer. Zeer goed. daar moot. je nu je best voor doen .Ta. inspecteur, maar. 7eg gerust, wat Ie on ie hart hebt, Spearing. Tk geloof niet. dat diefstal de beweegreden voor den moord was. Maar wat. dan Tk denk, dat de oude dame vermoord werd omdat ze een Fielding i«. dot. die moord iets te maken heeft met don kleinen George,' wiens moeder. Kom. kom. zei de ïnspectour. als ie nu zoo praat, dan begin ik nog te gelooven wat Brig^s loten aan de regeering vrijstelling van grond belasting te vragen, op grond van de omstandig heid, dat de landbouwers groote schade hebben geleden, aangezien de laaggeleden landen, die geruimen tijd -onder water hebben gestaan, welk water grootendeels uit Duitscbland wordt aan - gevoerd, thans vermoedelijk ook bet volgend jaar als weide- of hooiland hoogenaamd geen waarde hebben. De Raad meende dat, waar men tp>t heden nog machteloos tegen dien wateraan- voer heeft gestaan en over do normalisatie tot vóór korten tijd geen overeenstemming met Duitschland was te verkrijgen terwijl boven dien door vervening de waterafvoer in de ge meente zelfs verbeterd er voor de regeering voldoende motieven aanwezig waren om vrijstel ling voor het verdronken land te verleenen. PREDIKANT-BRANDWEERMAN. De burgemeester van Broek in Waterland stelde voor eenigen tijd den predikant der N. H. Gemeente bij dei brandweer aan tot brandwek- ker. De gemeenteraad besloot echter op voorstel van één zijner leden in de verordening op de verplichte brandweer aan voorgangers van kerk genootschappen en doktersvrijstelling te verlee nen van verplichten dienst. Dit ondanks de waar schuwing van den burgemeester, dat deze vrij stelling in strijd is met een koninklijk besluit uit het jaar 1904, volgens hetwelk de artikelen 192 en 193 der gemeentewet dergelijke vrijstel - gen niet toelaten. Alleen zij, die op het öogenblik dat de diensten verricht moeten worden, andere verplichtingen te vervullen hebben in het. alge meen belang, kunnen maar dan eerst op dat moment vrijstelling erlangen. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland heb ben thans den raad ultgenoodigd deze vrijstelling te laten veWallon. Anders zal de verordening aan de kroon ter vernietiging worden voorgedra ag n, wegens strijd met het algemeen belang. PPOVTNETAAL NTETTW5* SCHAGEN. Op de bakkerij-tentoonstelling te Schagen werden de volgende bekroningen toe gekend in Hollands Noorden. Melkbroiod, patroons 5e pr. A. Westerman, Barsingerhorn. Meikbrood, gezellen le pr. II. Pennekamp, H.-h-oef Wieringcn. 1 Tarwebrood patroons le pr. Meng, Schagen, 2e pr. F. Wezel, Schoorldam, 4e pr. M. Oden, II.-hoef, Wieringen. Tulband, gezellen 2e pr. C. Koorn Nz., H.-hoef Wieringen. Beschuit patroons 3e pr. Wed. Schager, Scha gen. Beschuit, gezellen 2e pr. N. Wagemaker, Dirkshorn. Luxe 2e pr. Meng, Schagen. Kunstvoorwerpen 2e pr. W. Bakker, War- menhuizen. Banket, patroons 1e pr. fa. K. Rol, Schagen, 2e or. Goop. Broodbakkerij .Tijdgeest Winkel. f Banket, gezellen le pr. J. Roggeveen. Schagen UIT SCHERMERHORN. Donderdagmiddag geraakte de auto' van Dr. Jebbink van de Rijp. aan het Mijzendijkie bij het draaien aan het Wegje, te ver in de berm van het dijkje, zoodat hij over den kop in de moddersloot terecht kwam Door nabij wonenden werd Dr. Jebbink uit zijn benarde positie gered. Gelukkig kwam hij er met er nige schrammen af. Met den auto van den heer Wester werd hij naar de Rijp gebracht. De auto is nogal beschadidg. UIT AKERSLOOT. De heer E. de Bie, alhier ving vorige week in een zijner fuiken een paling die schoon 1 1/5 K.G. woog en eene lengte had van 85 c.M. Het beest lag in drie bochten in de fuik en had van de Akerslotenaren veel bekijks. Dergelijke kolossen hadden zelfs bekende vis- schers als Gebr. Dil daar ter plaatse nog nimmer gevangen. VEEMARKTEN. De gnxxte koemarkten zullen dit jaar gehouden worden te Alkmaar op 25 en 26 Oct. te Hoorn en op den 2en Dinsdag in No vember en den daarop volgenden Woensdag te Purmerend op 10 October op den lsten Maan dag daarna te Schagen op den lsten Donderdag in October tot den laatsten Donderdag in No vember. UIT SCHAGEN. V-oor de lessen aan den Han delscursus alhier hebben zich 46 leerlingen aan gegeven volgens de gemeenten 27 uit Schagen, 6 uit Anna Paulowna, 5 uit Sint Maarten, 2 uit Wieringerwaard, 2 uit Wieringerwaard, 2 uit Nieuwe Niedorp, 2 uit Zijpe, 1 uit Barsingerhorn en 1 uit Harenkarspel. MOORDAANSLAG TE OUDE NIEDORP Te t Veld in deze gemeente heeft Zaterdagnacht een moordaanslag plaats gehad, gepleegd o-p P. Jansen, vermoedelijk dooi* diens vrouw. De ge troffene had vele diepe vleeschwonden. De politie heeft de daderes uit 't bed gelicht en overbracht naar het arrestantenlokaal. De vrouw blijft ontkennen. Zondagmorgen is zij door den burgemeester in verhoor genomen. Zij zal op transport worden gesteld naar Alkmaar. Vermoedelijk i9 de aanslag met een mes ge pleegd, d-och dit voorwerp is nog niet gevonden. TEXEL, 't Nieuwe Electr. Bedriif. Binnen en kele dagen zal vanuit de nieuwe Electr. Centrale te Den Burg met stroomlevering een aanvang worden gemaakt. Niet plotseling zullen alle aan geslotenen licht in hunne woningen hebben 't zal bij gedeelten gaan naar men ons mededeelt te Den Burg vermoedelijk straat voor straat. 't Oude bedrijf alhier begint het leelijk te bege ven, de straatverlichting kan 's avonds al niet meer branden en het licht in de huizen is zeer slecht. Woensdag 1.1. zaten we hier eenigen tijd geheel in duister. Misschien wordt er o-o-k wel door verschillende personen, nu overal bijna de nieuwe installatie's gereed zijn, te veel stroom afgenomen, 't W-ordt dus meer dan tijd dat hot nieuwe bedriif in werking komt. Op verschillende dorpen van ons eiland is men reeds gereed met het plaatsen der straatlan taarns. zei. Zet die gedachte nu uit je hoo-fd, zoolang je mij helpt. Het gesprek was nu uit, want Spearing kon on mogelijk meer zeggen door zijn ondergeschikte positie. Met de laatste post kwam er een anonie me brief aan het bureau, geadresseerd aan „dert politie-agent, die zoo ingenomen was met George Fielding." Er stond in „UEd. wordt gewaarschuwd, dat zij den klei nen jongen vermoorden willen." De woorden waren op een half velletje papier gekrabbeld in een veranderde hand. De schrijver was John Henry Mirfield. Toen de brief aan den brigadier vertoond wierd, zei hij grinnikend Datmoet een flauwe grap zijn. Iemand steekt den draak met jou, Spearing. VI. De wedloop. De inspecteurs Palmer en Priest en ook de a- gent Spearing zaten wel wat in het nauw. De lijkschouwing was voorbij en de rechter had ver klaard, dat mevrouw Emily Fielding vermoord was door een of meer onbekenden. Florence Mildmay had herhaald, datt zij de kostbaarhe - den gekregen had van haar mevrouw. Zij noemde de datums wanneer de geschenken haar gegeven waren en kon bewijzen, dat zij de sieraden -oipenlijk had gedragen bij verschillen de gelegenheden gedurende de laatste veertien dagen. Zij hield haar onschuld vol en deed dit 7.00 oprecht, ook maakte zij zulk een g-ocden in - druk bij de instructie, dat men geen beschuldi gingen tegen haar inbrengen kon. Heila, juffrouw Green, hebt u waar ik om vroeg Juffrouw Green was de huishoudster in het Tehuis. Maar, mijnheer Spearing, riep zij, ik schrik mij d-ood. Spearing was hot huis door de keuken binnen eekomen en nadat hij den tuinmuur was overge- klommen, was hij kalmpjes de spreekkamer ingegaan. U moest de ramen niet open laten, zei hij. buitenland. MET HET HOOFD NAAR BENEDEN VLIEGEN De bekende Duitsche kunstvlieger Fieseler heeft Zaterdag een bijzondere prestatie volbracht Ik kan niet alle lucht buiten sluiten bij dez^e hitte. Het is al erg genoeg, dat ik alle deuren be neden gesloten en gegrendeld moot houden. U moet boven maar alles open houden. Nu goed, ik volg u raad zooveel ik kan, maar wij moeten wel eens een frisch luchtje hebben. George is zoo'n vroolijk kind en wij hou den erg veel van hem, maar als de zaken zoo staan, zal ik toch maar blij zijn als hij weg is. Na hetgeen u mij verteld hebt, durf ik hem nauwe lijks uit het oog verliezen. Doe dat dan ook vooral niet, zei Spearing. Hebt u mijn zaakjes Ja, mijnheer, die liggen boven op het kamer tje van George. Ik weet den weg wel, kom u maar niet mee, z-eide hij. Hij ging naar boven, waar hij alles op het bed vond liggen een oude jas, een versleten broek, een valen slappen vilten hoed met grooten rand en een valschen witten baard en pruik. Tien minuten later strompelde hij de kamer uit, vermomd als een gebrekkige oude bedelaar, die met moeite -op zijn stok leunde. Neen maarIk ben blij, dat u mij voorafge- waarschuwd hebt, anders was ik nog omgeval len van schrik. Juffrouw Green sloeg de handen ineen van verbazing. Hoe zie ik er uit vroeg hij. Zou iemand mij herkennen Uw eigen moeder zou u niet herkennen, zeide zij. Mijn moeder is dood, juffrouw. Nu ga ik de achterdeur uit, weet u nog wat u doen moet Ja, ik weet het nog best. Zeg u het eens, dat ik hoor, of het goed is. Nu dan, mijnheer Spaering, ik moet vijf minuten wachten en dan George met een brief sturen naar de bus aan den noordkant van Clap- ham Common, daar ginds over het grasveld. Hij moet er langzaam heenloopen en mag met nie mand praten. Als hij aangesproken of lastig ge vallen wordt, m-oet hij op een draf wegloopen. Juist zoo, heel goed. juffrouw, antwoordde Spearing. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1