Leermiddelen u voor het door na om 4 uur 's middags te Keulen te zijn op gestegen, onmiddellijk met het toestel omgekeerd verder te vliegen en met het hoofd naar beneden door te vliegen tot Bonn. Hij bereikte Bonn na 15 minuten en na tot twee keer met zijn hoofd naar beneden over het vleigterrein te zijn gevlogen, draaide hij zijn toestel weer om en landde. DE AANHOUDENDE REGENVAL. Groote schade aan den oogst. Reuter seint uit Londen De aanhoudende stortregens veroorzaken ernstige overstroomin gen in vele deelen des lands. De rivieren treden buiten haar oevers, het water overstroomt de akkers en brengt groote schade toe aan den oogst Twiete spoordijken zijn alreeds bezweken. HAAR KINDEREN IN EEN PUT GEWORPEN. In het plaatsje Hetzbach bij Wiesbaden heeft in een vlaag van waanzin een boerin haar vier kinderen van 4 tot 10 jaar oud in een put gewor pen en is er ook zelf nog bijgesprongen. De vrouw en het oudste kind werden levend -opgevischt. De drie anderen verdronken. VLIEGENDE FORD-VERTEGENWOORDIGERS Naar wij vernemen, zullen op den 6en Octo- her a.s. ongeveer 100 Nederlandsche vertegen woordigers van de Fordfabrieken por vliegtuig van de K.L.M. een tocht naar Londen maken om daar een bezoek te brengen aan de „Motor Indus trv Exhibition." TTet Nederlandsch gezelschap zal vijf dagen in Engeland vertoeven. Dit is de eerste maal. dat de K.L.M. een zooi groot gezel - ■schap- tegelijk vervoert. CIRCUS GLEICH. directeur JULIUS GLETCH. Het circus „Gleich" uit Duitschland maakt heden een tournée door ons land. Het bestaat volgens bewijsmiddelen der dou anen-inspectie uit 128 paarden, 160 wilde dieren en een personeel van 213 personen van verschil - lende nationaliteiten, als Indianen, Japanners, Indiërs, Chineezen, enz. Het geheel wordt ver voerd in twee extra treinen van 128 wagons. Met groot succes worden thans te Amsterdam reeds voorstellingen gegeven 'en men is verbaasd over de schitterende dressuur van de vele paar den, het optreden van cowboy's en verder het zeer varieerend programma. GEMEENTE WIERINGEN. POLITIE. Verloren een Gebardine Regenjas. Inlichtingen bij den Gem. Veldwachter. Vrijdag 1.1. liep het zeilschip ..Quo Vadis." schipper Bruinslot Amsterdam, komende van Kampen en bestemd voor den Oever bij Zuid westen storm op de Robbenplaat nabij Wieringen Noodseinen werden gegeven, hetgeen de aan dacht trok van do sleepboot „Duo "van de Aan nemersfirma Hofman te Haarlem. Na herhaalde pogingen met gevaar voor eigen leven mocht het kapitein Schliker onder de moeilijkste omstan digheden gelukken, schip, bemanning en lading behouden in de haven te brengen. Tijdens de jongste stormen is aan de in uitvoering zijnde Zuiderzeewerken nabij Wierin gen en De Zeug aanmerkelijke schade toege bracht. fTot tijdelijk onderwijzeres aan de school te Oosterland zijn benoemd Mei. M. G. Dekker te Vlieland en Mei. E. F. de Wit van Helder. Te Westerland is benoemd Mej. N. A. M. Bergwerf van Helder. Vergadering van de Gymnastiekvereni ging „Wieringen" in combinatie met het bestuur van „Omhoog" op j.1. Donderdagavond in Con- cordia. Na een inleidend woord van Ds. van der Veen, omtrent het tot stand komen van de gymnastiekvereeniging door de medewerking van de vereeniging Omhoog, werden aan de hand van statuten en huishoudelijk reglement der vereeniging D.O.K.E.V. van Anna Paulowna de statuten én huishoudelijk reglement der nieu we vereeniging opgesteld en aangenomen. Wordt. overgegaan tot het verkiezen van een bestuur. Na stemming en herstemming worden gekozen de heeren H. Lucker, Voorzitter, P. de Vries, Secretaris en P. Ruitenburg, commissaris van orde en de dames T. Noorden-deVries, Penningmeesteresse en A. Ruitenburg, alge meen plaatsvervangend bestuurslid. Algemeene Vergadering van Het Witte Kruis Afd. Wieringen, Maandag j.1. bij den heer Veer- dig te HippolyUishoef. Aanwezig 16 leden. De voorzitter, de heer Kaan opent de vergade ring, betreurt de geringe opkomst en wijdt dan woorden van eerbiedige hulde aan het overle den bestuurslid, den heer J. de Beurs. Ook heet hij van harte welkom de dames Van der Veen-Roosen en Zomerdijk-Mekken, bestuurs leden van Huiszorg. Daarna worden door den secretaris, dpn heer Van 't Hoff de notulen gelezen en deze vervol gens goedgekeurd. Tot leden der commissie voor het nazien der rekening warden door voorzitter aangeweze# de heeren Joh. Klare, H. Wilms en Jb. Lont Pif Volgt verkiezing van 'n bestuurslid wegens va cature J. de Beurs. Gekozen wordt Ds. v. Beek. Bespreking van den beschrijvingsbrief voor de aanstaande Algemeene Vergadering te Am^ sterdam volgt. Daarin komt de pensioenrej Ihig van van ambtenaren en wijkverpleegsters als 'n punt ter behandeling voor. De heer C. J. Bosker juicht 'n pensioenregeling ten zeerste toië voor de wijkverpleegsters mits de Afd. allen evenredig tot 'n te vormen fonds bij dragen en daaruit de kosten van pensionnee- ring worden bestreden. De vergadering is het daarmede eens. De te benoemen afgevaardigde krijgt vrij mandaat. Bij de daarop volgende verkiezing voor 'n afge vaardigde stelt het bestuur voor, evenals vorig jaar er twee te benoemen; de kosten van de ee- ne vergoedt het hoofdbestuur en van den ander de af deeling. Op de vraag van den heer C. J. Bosker, waar om het bestuur twee afgevaardigden wensche- lijk oordeelt, antwoordt voorzitter, dat het ge zelliger is. Bovendien is de afdeeling groot in ledenaantal geworden. Dc heer Bosker vindt 'n tweede afgevaardigde voor de gezelligheid onnoodig en de kosten daar aan verbonden ongemotiveerd. Echter bij stem ming wordt besloten tot twee afgevaardigden en worden benoemd de heeren P. Kaan Cz. en H. van Kalsbeek. Als plaatsvervangend lid wordt gekozen Dr. Piccardt. Op verzoek van voorzitter doen de aanwezige 'damesbestuursleden van „Huiszorg mededee lingen omtrent de vereeniging. Zij telt thans 149 leden Echter hebben enke ion nog niet betaald. Zes losse verpleegsters heb ben toezegging gedaan te helpen. Vaste heeft men echter nog niet kunnen krijgen. Ook te Den Oever heeft men nog niemand. Met 1 October zal met de verpleging worden begonnen. Voorzitter doet mededeeling aan de dames, dat voor de oprichting van Huiszorg de Afd. gelden had voorgeschoten, die dienden te worden terug betaald. Echter was bij de Afd. van 'n milde ge ver, die onbekend wenschte te blijven 'n bedrag ingekomen, dat voor dekking van die onkosten wel toereikend was. Ergo, Huiszorg heeft niets terug te betalen. De dames dankten voor die gun stige beschikking. SPORT. SUCCES-NIEUWS. Zondag waren de Succes- .ftallen alle drié in actie. Wit Geel Wit III van Helder was bij Succes III op bezoek en wist met een 73 overwinning huiswaarts te keeren. S. III was in het veld niet veel minder, doch haar keeper, welke voor het eerst in doel stond, liet nog al eens een bal glippen, wat. hem natuur lijk niet kwalijk is te nemen. Overigens speel den de jongens een aardigen wedstrijd- Succes II had bezoek van Helder VI en wist het ook niet tot een overwinning te brengen S. II was, wat het spel betreft niet tegen de Hel- derschen opgewassen doch wist het toch nog tot een ge-lijk spel 22 te brenge". Succes I speelde tegen Kleine Sluis I en wist daar te winnen met 21. ANNA PAULOWNA. RAAD. Vrijdagmiddag te 3 uur. We tellen drie zetels die ledig zijn, en ondanks deze ledigheid, zou het dezen middag worden een vloedgolf van woorden. De gang kwam er al dadelijk in toen het P.E.N. het nog even waagde om 'n hoekje te kijken, of de verkeering niet opnieuw aangeknoopt kon worden, 'n Minnebrief van 'n 100 bladzijden pa pier geheel volgeschreven had ie vooruitgezon- chn. Voorzitter wil echter van de vrijerij niks weten En gelijk 'n Rotterdamsche Van Burink wordt „P.E.N." er uit gesmeten. „P.E.N. is dus af en 26 leerlingen voor 't ver volgonderwijs school I en 15 voor school II ko nion op tafel. Heerlijk, zooveel leerlustigheid in onzen Polder. Doch helaas, boven de 25 moet er cm 2e onderwijskracht bij, zegt de wet, en onze zuinige Raad trekt aan zijn staart Voorzitter is warempel in deze haantje de voorste en wil het met voor elke school één leer kracht voorloopig aanzien Keuris neuriet nog wat tegen, doch Koorn en Van der Ham willen ook de kat uit de boom kijken en zoo blijft 't twee, en als de gelukkige leeraren komen uit de bus voor school I de heeren Kramer en Van Dijk voor school II de Vries en Kooiman. Al sta je nummer één Dan ben je er nog niet doorheen, tenminste niet voor 't baantje van doodgraver. Sinke stond no 1, doch met 5 van de 9 stemmen nleek 't, dat de Raad liever no 2 C. Muntjewerf had. Nog meerderen worden gelukkig gemaakt. H. Scholten krijgt op zijn aanvrage vergoeding volgens artikel 13 van de Lager Onderwijswet en Ruitenburg wordt een grootere bijdrage ge schonken, omdat hij in belasting aanslag is te ruggebracht. Maar al dat voorgaande is niets vergeleken ij wat nu ter tafel komt„Algemeene beschou- ïngen over de begrooting." De S.D.A.P.-fractie aakt zich gereed ten strijd en als men wi9t dat de Heeren Keuris en Van der Ham altijd zoo in 't vuur kwamen, zouden velen zich op de raadszaal abonneeeren. Pa Keuris houdt 'n zuiver politieke speech, Geeft nu d'een, dan die een veeg De Vrijzinnige fractie geeft hij voor de billen, Omdat die heeft gemeene grillen 'n Zittend lid werd door hen uitgegooid En zoo de kiezers zand in d'oogen gestrooid Ze begonnen toen 'n gewezen pro!etarf?n te vrijen, Om de S.D.A.P. stemmen naar hen te leiën. Maar die vlieger ging niet op Dje knoeierij gaf hun een strop Dan gloeit z'n hoofd, z'n oogen schieten vuur, Ha, gij wethouders, gedenk dit uur Houdt rekening met de wenschen der democratie En anders gaan jullie heslist foetsie Tk en Van der Ham en ook Raven, We zijn niet van plan in jullie gareel te draven! De lendenen omgord, ten strijde gereed, Zoo staan wijJa, 't is maar een wee-t (De hoofden der wethouders liggen op zij, Doch halen na een wijle bij Van der Ham bezingt nu de practische politiek De woningbouw, die is hier ziek Voor volkshuisvesting wordt niks niemandal gedaan In dat opzicht is de vroedschap met zonde belaan, TTet kazerne systeem is hier uit de booze En die keetpaleizen, we moeten ze loozon Waar blijft 't. tehuis voor dc ouden van dagen O, als Jeremia moet ik zingende klagen Pa, pa Koorn buigt zich, nadat de laatste klan ken van Van der Ham zijn weggestorven, geheim zinnig voorover. Hij fluistert over dc ergelijke verwoesting in de Bonedenbuurt. Het gelijkt 'n achterbuurt in Sjanghay. En hij doet de gruwe lijke mededeeling, dat de Benedonbuurters zich zelf recht willen verschaffen en 'n revolutie on der leiding van hun generaals ,Tsjing Tsjang Tsjy en Ting Tang Tsung zal losbarsten als de gemeente niet spoedig ingrijpt V-oVrzitter komt zeer onder den indruk van dit intermezzo. ..Wat raad Ik wilde ik kon n iets geven tot troost diep in uw leven, maar ik heb woorden alleen, namen, en dingen geen. Wat de rede van Keuris aangaat, Ziet hoe mijn herte slaat Wat de heeren verzinnen, Moet ik beminnen Op deze woorden van den praeses zwijgt 't ge- heele Raadsdom als het graf; En pa Keuris door boort met zijn scherpe blikken de zielen en zegt- dan als 'n Julius Ceasar: Uit het zwijgen van den Raad Blijkt mij, hoe mijn weerglas staat De heer Van der Ham wil blijkbaar de brand blusschen en vraagt of aan de brandweer reeds lederen jassen zijn verstrekt. En de heer Jonker wil 'n scherm op de brandspuit (zeker in ver band met de a.s. Beneden-buurt-revolutie) repa ratieslangen en voorraad benzine B'. en W. zul len aan al deze heilzame dingen hun. aandacht schenken, maar eerst willen zij middelen formeeren, om de buurt-revolutie te bezweren Het geheele zaakje daar maar rioleeren Van der Ham wil daar maken 'n straat Stammes vreest, dat dat niet gaat De Heer Koorn voelt meer voor trottoir en grint, Vast dat men dan de veldslag wint t Slot is dat B. en W. met 't polderbestuur zullen spreken, En daarmee acht men de revolutie geweken. Nu krijgen we gelukkig vredelievender onder- vverpen Men is aan 't plannen maken voor een tuinbouwcursus en ook een voor bloemhollencul tuur. De Adviescommissie voor bouw is ook in de weer M'n liefje wat wil je nog meer IK zegt van der Ham Voor werkloozen 40 cent per uur Doch Stammes houdt niet van die kuur 1 Werkverschaffing moet het blijven Anders willen z'allen op dat sopje drijven Enfin het eind van het lied is, dat de heer Van der Berg de toekomst aangaande werkloosheid als 'n donkere nacht voor zich ziet, terwijl Van der Ham 'n ideaal licht aan de horizon ziet da gen, 'n wettelijke regeling zooveel voor den arbeider, zooveel voor den pachter, zooveel voor den grootgrondbezitter, ergo „Vrijheid, Gelijk heid en Broederschap. Zoo zij het Aan het slot wist de heer Komen nog de zege te bevechten met zijn keurloonregeling (De ci| fers enz. hebben we reeds in 'n vorig nummer ge- meld. .'T »-J Alleen, Keuris is het nog die bepleit 75 cent keurloon voor bok en voor Geit En daarmee is alles gezeid - twm UIT BROEKERHAVEN. Gedurende de tulpen campagne in de Streek zijn van hier uit niet minder dan 1700.000 K.G. bloembollen per scheepsgelegenheid vereonden. BINNENL. NIEUWS. EEN SLECHT HONINGJAAR. Tal van imkers in de omgeving van Deventer hebben thans de bijen naai" huis gehaald. Vele korven bevatten een schralen oogst. Zonder bij voeding zal het niet mogelijk zijn, de dieren in het leven te h-ouden. EEN VONDST. Bij het vernielen van een plank van een brug te Oisterwijk door spelende kinderen kwam gis teren een ijzeren balkje bloot, waarop 14 gouden c-n zilveren horlogos lagen. Bij onderzoek door de politie bleek, dat deze behoorden aan den heer B. Bouman, bij vvien bijna 2 jaar geleden ingebroken was en deze horloges ontvreemd waren. EEN EIGENAARDIG GEVAL. Zondagmiddag te kwart voor één werd te A- inersfoort, in een trein uit Amsterdam, een man bewusteloos aangetroffen. De eenige aanduiding was een spoorkaartje AmsterdamWeesp. Naar het St. Elisabethsgasthuis vervoerd, kwam de man eerst 's avonds 8 uur tot bewustzijn. Hij kon zich echter niets herinneren, hoe zijn naam was en waar hij vandaan kwam. EERLIJKHEID BELOOND. Een meisje te De Wijk (Dr.) vond op den weg een portefeuille met 10.000 inhoud. Waar zij zag, dat een heer de rechtmatige verliezer was, gaf zij hem het verlorene terug. De heer noteerde haar naam en zond haar na eenige dagen een nieuw rijwiel en een prachtige japon. BEEN GEBROKEN BIJ HET VOETBALSPEL. Tijdens een voetbalwedstrijd op het terrein Welgelegen werd Zondagmiddag een der spelers zoodanig tegen het linkerbeen geschopt, dat dit brak. Per auto werd de jongen naar de Rijksklinie ken vervoerd. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 23 Sept. 1927. Op de heden gehou den kaasmarkt waren aangevoerd 152 stapels, wegende 17200 K.G. Fabrieks kleine met merk 51, idem zonder merk, geen aanvoer Fabriekscommissie 51, Boeren kleine mer merk 49, zonder merk 48, Boeren commissie met merk 51, zonder merk 51. Handel vlug. ALKMAAR, 23 Sept. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 5540 H.L. 1628 HL. tarwe 12 a 14,50 159 H.L. rogge 12.25 13 1744 H.L. gerst chev. 11.75 a 12.75; 1241 H.L. haver 11,25 a 12,50 32 HL. boonen brui ne boonen 20, duiven boonen 16.50 9 H.L. rood mosterdzaad 45 18 H.L. blauwmaanzaad 43 709 H.L. erwten groene (kleine) 21 k 28; groene (groote) 40 a 44 grauwe 43 64 va le 35 a 50 alles per 100 kilo. EIERVEILING ALKMAAR, 24 Sept. 1927. Aanvoer 75000 Kipeieren. Prijzen 5860 K.G. 7,80 a 8.50 60—62 K.G. 8,30 a 9 62—64 K.G. 8.50 a 9.20 Bruine 8.30 a 9.40. Aanvoer 11000 Eendeieren. Prijs 7 per. 100. Opgave van de directie der kleine markten te Alkmaar, betreffende de hoogste en laagste prij zen van sommige artikelen. Markten van Maan dag 19 Sept. tot en met Zaterdag 24 Sept. 1927. Kippen 0.60 üi 1,80 Kuikens 0.15 a 2,50 Eenden 0.50 a 1,50 Konijnen 0.30 a 3.50 Eendeneieren per 100 stuks 6.90 Kippen-eie- n (groorth.) per 100 stuks 8.10 a 8.60 Kippen eieren (kleinh.) per 100 stuks 7 a 9; Boter le soort per half K.G. l.ö?% 1.17% Boter 2e soort per half K.G. 0.95 a 1,05 Slachtduiven 0.15 a 0,20. ALKMAAR, 26 Sept. 1927. Op dë heden gehou den veemarkt waren aangevoerd 37 Vette koei en 260 A 410 8 Vette kalveren 75 a 140 Vet te kalveren per ned. pond 1,30 a 1,45 37 Nuch tere kalveren (slacht) 10 a 22 736 Vette var- kt ns (zware) per ned. pond 0.62 a 0.67 Zou - ters per ned. pond f 0.66.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2