£<n misdaad ttn een erfenis 18e Jaargang. Dinsdag 4 October 1927. No. 76. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURAI dOEN. t. BOSKER, WIEEINGKR CITOEVER I VERSCHIJNT BLEEK DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS por 3 maanden 1. ADVKRTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU Bippolytushoef Wi«rlm«ML TiltL lnttroom». Na li. PARIJSCHE MODEBRIEVEN. De kleur grijs zal in de eerstvolgende herfst- en wintermaanden veel gedragen worden. Dat wis- •ten we eigenlijk reeds in 't begin van den zomer toen deze mooie en gedistingeerde kleur zich ^reeds hoe langer hoe meer in de kameskleeding een plaatsje wist te verwerven. Vele dames heb ben dan ook al in het afgeloopen seizoen haar voorkeur aan grijs geschonken en verscheidene 'inooie zomer japonnen, zoowel wandel- als gele- ienheidstoiletten, waren in een zachte lichtgrijze tut crepe de chinc of crepe georgette uitgevoerd. $oms bestond een japon uit 'n nauw, recht on f leed van crepe de chine en een tuniekje van e georgette, beide in een fijne tint grijs, 't d werkelijk heel mooi en geheel niet saai, al wanneer de japon bovendien met violet rig fluweel was opgemaakt en de ceintuur raet een mooie amethis speld gegarne.erd. Op de herfstjaponnetjes zullen we trouwens el veel gespen en kleuren steenen zien dragen. ..^ar de meest sprekende garneering zal de cein tuur zijn. Een heel eenvoudig toiletje wordt b.v. vjn een bijzonder mooie breede ceintuur voor- n waardoor 't het cachet krijgt van een gele- fufriheidsjapmnetje. Vele japonnen zouden ook zonder de mooie, dikwijls zeer elegant noopt ceintuur, maar heel gewoontjes uit- n. Bovendien geeft de ceintuur gelegenheid tot het aanbrengen van een bloem, een jeweelen gesp of fonkelende speld. 't Was dezen zomer duidelijk te bemerrken dat vele dames heel graag blootshoofd uit wandelen gingen, maar dat ze niet van overtuigd waren FEUILLETON. O—O No. 10. Het is niet prettig alles maar te slikken, maar dat is toch prettiger dan met je'hoofd te ven een muur te loopen, zooals jij dikwijls doet Neem de zaken toch wat lichter op. Jij kunt er toch niets aan veranderen, al windt je je ook nog j.uo op. De dokter zat op zijn vingers te bijten cn in de verte te staren. Hij zag er heel anders uit dan een week geleden en leek op weg om gek te wor den. Nu zal ik je eens uitleggen, Dok, ging de advocaat voort, waarom ik niet denk, dat de baas naar boven is gegaan om Fielding te ver moorden. Het dient nergens toe hem dood te hebben, voor de jongen dood is. Dat heeft hij mij wel een dozijn keeren verzekerd, ofschoon ik ook niet weet, waarom, want ik ben evenzeer in het duister omtrent zijn plannen als jij. tenminste omstrent het doel, dat hij er mee heeft. Maar als hij den jongen niet vermoorden kan, laat hij den man ook maar zoolang leven,- ik denk, dat hij nllcen eens naar boven is gegaan om naar hem Ie kijken en te zien, hoe het onder jouw behan deling met Fielding staat. Waarom is hij toch zoo nijdig Waarom Wel, vanmiddag hadden wij een prachtige gelegenheid om den jongen te pakken. 7.Sd mooi, als wij misschien nooit meer hebben zullen en het is niet gelukt. De kwaiongen liep nos onder de handen weg, net toen wij hem haast haden. Hoe dan Belette hij.belette de.stotter- do Marfield ongewonden. Hij wou zeggen Belette de agent, die den jon gen zoo aardig vond den roof maar hield nog intijds op. Sedert hij den anoniemen brief aan Spoarinc op den post had gedaan, was hij door een doodelijken angst vervolgd, dat de baas er van hooren zou en op de een of andere manier te weten komen, dat bij hem geschreven had. Na tuurlijk had hij er geen woord van aan Heywood verteld. Wat heb je nu weer, ie doet zoo gekzei de laatste-, ongeduldig de schouders ophalend. dat haar kleurige „shingle" tegen zoo'n daad van overmoed bestand was. En daarom werden er allerlei leuke hoofdtooiseltjes gedragen, die ten doel hadden het hoofd zooveel mogelijk onbedekt te laten en toch de haren een weinig tegen weer en wind te beschermen. Ze waren dikwijls met zoo veel vrijheid en fantasie gemaakt, alsof ze voor e,en gecostumeerd bal bestemd waren en neit voor een gewone wandeling in de openlucht. Een der aardigste haarbanden vindt ge hier weer gegeven. Hij bestaat uit 'n breeden geboorduurden band en vier smallere zijbanden, afgewerkt met enn groote jijden pompon. WILHELMINA. MARKTOTFRZTCHT. Waren in Juni België, Frankrijk, Italië en Spanje, wat den uitvoer van rundvee naar het buitenland betreft, onze beste afnemers, ook in Juli van 1927 was dit zoo. Naar België gingen van de 549 uitgevoerde melk- en kalfkoeien 346, Frankrijk betrok 20 stuks, TTsjecho Slowakije 143, Italië 40 van de 1616 uitgevoerde varkens gin gen er 185 naar België cn 1299 naar Krankrijk, Italië ontving 3566 ton varkensvleesch, Duitsch- land 854 ton rundvleesch. Yan ons wolvee gingen voornamelijk naar België 147 ton, Frankrijk 130 ton, Duittschland 90 ton. Te SCHAGEN was Donderdag de handel goed. 't Gebeurt mee Purmerend stug, Schagen vlug. F.n Schagen was goed. Uitgezochte vette koeien J 1,10 a 1,12 gewone le kw. 1,— k 1,05 2e kw. 0.80 a 0.90. Oude gelde koeien, nog voor de wei de 0.70 k 0.75 Melk-, en kalfkoeien prijshou dend, trekkend. Schapen iets hooger, dan vorige week. Jonge vette voor den uitvoer tot 44, (Mej. Wed. S. Spaans, Barsingerhorn), meerder jarige oude 22,50 k 35,—. Uitvoerlammeren, uitsluitend voor Frankrijk tot 32,Spring- rammen, dier gekruist Texelsch as 32,a 37,-. Varkens, uitsluitend zware 0.64 k 0.67. PROVINCIAAL NIEUWS TEXEL. In 't duister verdwaald. Na afloop van het Volksfeest te De Koog geraakte, door de duis ternis misleid een feestgnger, die zijn meisje naar huis had gebracht in Waalenburg met fiets cn al in een sloot. Hij kon zijn rijwiel en den weg niet meer terug vinden cn kwam na nog tweemaal door een sloot te-hebben gewaad op den weg bij Pijpersdijk uit, waar hij door een voorbegaande motorrijder werd opgenomen. De fiets heeft men den volgen den morgen weer opgevischt. Bij Hermanshoeve geraakte terzeifdfertijd een paard met een karretje waarmede deelgenomen was aan de ringrijderij in de sloot. Met een auto heeft men het een en ander weder op het droge gebracht. UIT HOOGKARSPEL. De huishoudster van den heer Krijnsen te Hoogkarspel vond op het erf een ballonnetje met aangehechte kaart, af komstig uit Londen. Vindster kreeg bericht, dat zij op een bank te Londen zes gulden in ontvangst Wie belette het en hoe kwam het O, wou je dat weten Een mispunt van een kerel, een oude slobberjas, had een toeval of zoo iets, juist op het verkeerde moment, hij klampte- zich aan den baas vast en wou hem nooit losla ten en toen zijn toeval voorbij was, was het net te laat. De jongen rende weg als een haas en was in een ommezien dat/Tehuis weer binnen. Zou je denken, dat dit toevallig was Wat Dat die vent een toeval had. Ja, natuurlijk. Kan het geen vermomde agent geweest zijn. Zeg, Dok, daar heb ik geen oogenblik aan gedacht en de baas ook niet. Heywood zat voor zich te staren en ging toen voort Jij bent nog zoo gek niet, als je er uit ziet, Dok. Verbeeld je, om daarop te komen. Dat zou n zaakje zijn als je eens gelijk hadt, ik zal het •nan den baas vertellen, als hij terugkomt. Daar komt hij aan, ik hoor hem al. In de verte hoorde men duidelijk iemand van de vliering komen. Hemel nog toe, wat een ellendeling ben jij, riep Heywood, want zoodra de voetstappen ge hoord werden, begon Mirfield vreeselijk te sid deren en te beven. Zou hij hem vermoord hebben, zei hij adem loos. En wat dan nog, ezelskop Dat zou al te vreeselijk zijn, al te vreeselijk. Stil toch, houd je mond. Daar is hij. Borrodaille kwam nonchalant de kamer bin nen en ging zitten zonder een woord te zeggen over de reden, waarom hij naar boven geweest was. Hij keek nog even somber, maar scheen in oen beter humeur te zijn. Hij sprak Mirfield op welwillenden toon aan Je patiënt ligt gevaarjijk ziek, Dok, je ver waarloost hem toch niet Dus u hebt hem niet vermoord, riep de an der met een zucht van verlichting. Neen, ik bega nooit noodelooze moorden, zei de ander droogjes. Ik doe nooit dingen, waaraan nooit meer iets te veranderen valt, of het moet hoog noodig zijn. Baas, Dok heeft een idee. Ik vertelde hem van dien ouden bedelaar, die een toeval had en hij zegt, dat het misschien met opzet werd ge>- daan door een vermomden agent. Ik wou het u maar even zeggen. Wat denkt u ervan kan nemen. Zou de huishoudster de bank onder nemen UIT OUDE NIEDORP. Naar aanleiding van de de in de nacht van 23 op 24 September te 't Veld in deze gemeente gepleegde moordaanslag op P. J., waarvan verdacht wordt diens vrouw P. M. N is onder leiding van den burgemeester- door de politie een grondig onderzoek ingesteld, waar bij aanwijzingen zijn ntdekt, die het vermoeden bevestigen, dat verdachte zich aan het misdrijf heeft schuldig gemaakt. Het scheermes hetwelk met bindkoord was omwonden, zoodanig dat het scheermes in geopenden toestand noch voor noch achterover kon vallen, is den dag na de moordaanslag door de politic gevonden. De vrouw is naar Alkmaar overgebracht on in het huis van bewaring ingesloten. Door den rechtercommissaris, vergezeld van den waarnemend griffier on don burgemeester is eon onderzoek ter plaatse van het misdrijf inge stéld en zijn verschillende personen aan een na der verhoor onderworpen. De vrouw blijft nog ontkennen. UIT ZWAAGDIJK. Een werkman, naar huis ierugkeerende, had zijn loon, eon bankbiljet van 25, gevouwen onder zijn pot gelegd. Thuis ge komen zette hij de pet af en. .het biljet was ver dwenen. Gelukkig heeft een schooljongen het aan den berm van den weg teruggevonden on het den ei genaar weer ter hand gesteld». UIT SCHAGEN. De heer A. van «Twuijver al hier had weer een van zijn bekende geluksloton in de collectie van Meppel. In die collectie van slechts 50 nummers, zat ook 6143 on daarop viel do hoofdprijs., een paar volbloed fokmerries. Het buitenkansje viel ten deel aan den heer C. Paarl- berg te Haringhuizen. UIT AKERSLOOT. De bewoners van den Ko gerpolder en gedeelte Starnmeer hebben alreeds pogingen gedaan om aan het electrisch net der gemeente aangesloten te worden. Toen bij onder zoek bleek, dat dit niet rendabel kon worden or de bewoners ook niet genegen waren in de kos ten bij te dragen, is op hun verzoek afwijzend be schikt. Nu zjjn een paar voorstanders van elec trisch ligt heengegaan en hebben op hun boerde- rijon^ brongas laten aanleggen, zoodat nu voor de overige bewoners aldaar de kans steeds kleiner wordt om van electrisch licht te worden voor zien. BINNENL. NIEUWS. OVERREDEN. Op don Rotterdamschen weg te Delft waren Zaterdagavond werklieden der Gemeentebedrij ven bezig met herstellingen aan een electrischen kabel. Daartoe was een tentje opgeslagen, üm half negen kwam uit de richting Rotterdam een auto, die midden op de werklieden inreed. Enke len van hen werden omvergeworpen en de auto reed over hen heen. Ik weet het heusch niet, zei Borrodaile. Zijn voorhoofd rimpelde zich en hij zweeg een poos, eindelijk zeide hij Je kan wel gélijk hebben, Dok. Dat toeval van dien vent kwam zoo op het goede oogenblik, dat het wel opzettelijk lijkt. Ik sta verstomd, dat liet niet bij mij opgekomen is. Hij hield mij zoo stijf vast als oen oude man bijna niet had kun nen doen. Ja, je hebt gelijk. Het was een agent zeker die beroerde Spearing. Je hebt mij ge noegen gedaan met mij dat te zeggen. Dit werd heel bedaard en als terloops gezegd alsof hij aan de zaak niet veel waarde hechtte. Zelfs Heywood was verbaasad over zijn bedaard heid. Wat zullen wij toch doen, baas vroeg hij. Doen Ik heb een idee, zei Borrodaile lang zaam. Zeg, Split, je bent toch niet bang 7 Wij hebben den jongen niet aangeraakt. Je hoeft ner gens bang voor te zijn. Wij hebben hem heusch niets gedaan. Zie er nu niet uit als een visch op het droge. Doe je mond dicht, vent, doe je mond dicht. Wij moeten samen uit, zei Borrodaile. Nu is er werk voor ons. Heywood stond onderdanig op en volgde zijn meester. Mirfield zag die twee pas na twintig minuten <erug en dan nog maar voor een paar seconden toen Borrodaile hem zijn laatste bevelen gaf voor hii het huis verliet, maar hij zag, dat 'de baas zich vermomd had als een ouden man met een witten baard en een kale jas en een versleten broek aan had en een hoed droeg met een slap pen rand. Wees niet bang, Dok, als wij soms een naar dagen uitblijven. Pas goed op Fieïding, houd hem in dezen toestand, maar hij moet niet dood, dat is alles. Je zult heel wat hooren als wij terugka men. Adieu en dank je nog voor het idee. Mirfield bleef alleen achter in de duistere ka mer. "wr Verbeeld je, dat hij er achter komt, mompel de hij fluisterend, als hij het eens te weten komt. Hij was half dood van angst. Zijn vrees was, dat de politie een inval zou doen in het huis. Ook was hij bang, dat de man boven al vermoord was on durfde niet gaan kij ken, ook durfde' hij niet alleen blijven, want hij was bang van den moord beschuldigd te worden. Bij al deze angst kwam nog de alles overweldi gende vrees voor Borrodaile, dat die ontdekker- De bestuurder van de auto reed snel door, doch op ongeveer 1 km afstand van de plaats van het ongeval sprong zijn achterband. Toen gelukte het den automobilist aan tc houden, terwijl intus schen de politie gewaarschuwd was. Drie arbei ders moesten per auto naar het gasthuis worde.i vervoerd. De bestuurder vhn de auto, iemand uit Den Haag, verklaarde aan de politie, dat hij het tent je te laat had opgemerkt. De auto is voorloopig door de politie in beslag genomen. VREESELIJK AUTO-iONGELUK. Drie personen verdronken. Vrijdagnacht is, naar „De Tijd" meldt, een ver schrikkelijk auto-ongeluk gebeurd op don weg van Abcoude naar V-inkeveen. Vermoedelijk door het te kort nemen van een draai en de zeer snel le vaart is een auto, waarin zich zes personen bevonden, onderstboven geslagen en te water geraakt. Drie van de inzittenden konden met. moeite door toegeschoten hulp worden gered, de circa 30-jarige heer R. van der- -Zijden met zijn ongeveer even oude echtgenoote, benevens de beer Jan van Eek, kwamen jammerlijk om Ook de heer van Eek was circa dertig jaar. ONGELUK MET EEN WINDMOTOR. De vijftienjarige J. JToering te Nieuweschoot, die zich te dicht bij een windmotor waagde, Hs daardoor gegrepen en vermorzeld. 60 MUD AARDAPPELEN VERDRONKEN. Donderdagavond kwamen de gebr. d. B. wo nende in wijk B. te Sliedrecht met een roeiboot, welke vol geladen was met aardappelen, van de richting Hardingsveld. Ter hoogte van het Mid- .denveer wrden ze overvaren door een goederer.- boot „Oud-Controleur Tinbergen." De roeiboot zonk en de gebr. d. B. geraakte te water. Een hun ner kwam zelfs onder de vrachtboot. Door direc te hulp van eon voorbijvarend schip werden de beide drenkelingen gered. De geheele vcacht aard appelen, pl.m. 60 mud, verdween in de diepte. BUITENLAND. VAN EEN RAMPZALIGE. Een vrijspraak. Voor de jury van het Landgericht III te Ber lijn stond een jonge vrouw terecht, beschuldigd van doodslag. Arm, afgewerkt en verwelkt was zij. Als meis je van 17 jaar was zij door haar ouders de wereld ingestuurd om haar eigen brood te verdienen. Zij viel in handen van een getrouwde man, die haar later in de steek liet. Zonder eenig middel van bestaan komt zij in het Armenhuis terecht. Haar vader hoorde dit en nam haar weer mee naar huis. Toen begonnen de verwijten en beschimpingen. Op een dag hield zij het niet meer uit. ZR verlaat met haar kind 't huis met het plan zelfmoord te plegen. Half bewusteloos van honger en ellende stond zij 's nachts voor de Havel. Eerst gooide zij baar kind in het water, maar toen zij dit zag wegzinken, had zij niet den moed 't na te sprin zou, dat hij een anonietnen brief aan Spearing "eschreven had. lederen dag gedurende de volgende week liep de ongelukkige dokter meer en meer gevaar zijn verstand te verliezen. Hij had voortdurend gewe- - nswroeging en trachtte zijn vrees te overwin nen, maar alles was vergeefsch, hij kon zich niet aan den invloed van Borrodaile ontworstelen. Dan had hij de overtuiging, dat hij gemakkelijk ■neb oen goede nositie had kunnen verwerven, als hij niet zoo dien gezonken was en dit alles te overdenken dreef hem tot krankzinnigheid. Toon hii daar zoo zat td sidderen en te bev—i en in de duisternis in zichzelven te mompelen, stond hij-op het punt zijn verstand te verliezen. Als bij het. merkt,, als hij het merkt. Een half uur lang zat hij daar zoo, toen knapte er iets in zijn hersens en zijn vrees was wg. Hij stond op en ging het huis uit, grinnikend i) glimlachend. Zijn verstand was weg, hij was rnnkzinnig. Ook had hii geen heugenis van het verleden en geen doel voor de toekomst. Hij liep doelloos vooruit, in zichzelf lachend, ich vrij en gelukkig gevoelende. Het huis Sparrenoord met de duistere tragedie 'ie daar werd afgespeeld, zag hem nooit meer terug. VIII. Spearing en Palmer volgen het spoor. De inspecteur Palmer sliep, toen Spearing te rugkwam, want hij was den geheelen vorigen nacht op geweest en rustte nu wat op het bureau, dus na eenige vruchtelooze pogingen om hem wakker te krijgen, liet Spearing hem maar lig - gen en ging zitten wachten tot hij vanzelf wak ker zou worden. Of hij daar goed aan deed is een andere kwestie', maar hij werd alleen gedreven door trouw aan den inspecteur. Hij en Palmer behoorden bij elkaar in deze zaak en hij wilde diens hulp en dien van nie mand anders. Palmer had zich in deze zaak het ongenoegen van zijn superieuren op den hals ge haald, omdat hij tot een goed resultaat was geko men en de edelmoedige gedachte van Spearing was nu, om hem ook een kans te geven om de eer van de ontdekking met hem te deeldh. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1