1 gen, en zij liep de stad weer in. Een paar dagen later vond zij een betrekking en alles zou wel goed gaaq, als de gedachte aan het verdronken kind haar niet ontzaggelijk be zwaarde. Het niet meer voor zich kunnende hou den, vertelde zij het gebeurde aan haar, bij wie zij in dienst was, Deze raadde haar aan zich bij de politie aan te geven. Zij deed dit en tegen haar werd een proces wegens doodslag begonnen. Het O.M. eischte Zaterdag 9 maanden gevange nisstraf. De jury, onder den indruk van het ver schrikkelijke lot van de vrouw, sprak haar vrij de vertwijfeling der beklaagde was, meenden de juryleden, te groot geweest, dat zij geweten kon hebben, wat zij deed. VROUWEN EN PIJPEN ROOKEN. Uit Parijs komt een zonderling bericht. In woord en geschrift is daar een beweging begon nen voor het recht van de hedendaagsche vrouw, •om niet alleen een sigaret, maar ook een pijp ta bak te rooken. Het is een vrouw, die als voorvechtster op treedt. En geen mondaine, hypermoderne vrouw maar een bescheiden, degelijke schrijfster me vrouw Colette Yver. In een tijdschrift" heeft zij de vraag te berde gebracht Wanneer zal het; den vrouwen eindelijk vergund worden, taban uit pijpen te rooken Natuurlijk denkt Colette Yver niet aan de plompe Duitsche of de lange Goudsche pijpen, maar aan de sierlijke Engelsche pijpen, welke door beroemde personen, als bijvoorbeeld Sher- lock Holmes, altijd als een onmisbaar voorwerp worden meegedragen. Het spreekt vanzelf, dat de propaganda van de Fransche schrijfster aanhangers en tegenstan ders vindt, dikwijls vinnige commentaren, soms ernstig gemeende in stemming. Zoo merkt e^n man op, dat de hedendaagsche vrouw kort haar draagt, dat haar kleeren dikwijls de kleeder dracht van den man nabij komt, in het bijzonder bij de beoefening van den een of anderen tak van sport dat zij oven hartstochtelijk, ja dik wijls zelis nog hartstochtelijker rookt, dan de man, dat zij auto's bestuurt, dat zij zelfs als vlie genierster optreedt,, en waarom vraagt hij zou dan de pijp een monopolie van den man moeten blijven Dat de sigaret alleen al vanwege het papier meestal nadeeliger voor de gezondheid is dan de pijp, is een factor, die niet onderschat mag Worden. Gedurfd is de bewering van een humorist, die zijn pleidooi voor het pijpenrookcn door de da mes hiermede motiveert, dat pijp vrouwelijk is, dat voorts de stoompijpen met' den technischen naam sirene worden aangeduid en dat dus de uit een pijp dampende vrouw even verleidelijk zal aandoen als een sirene. Ook door enkele takken van nijverheid wordt sympathie betuigd met het pijpen rooken door dames. Welke, vooruitzichten openen zich bijvoor beeld voor de kunst nijverheid, als het er op aan komt, nieuwe fraaie modellen van tabakspijpen voor mondaine dames te ontwerpen Ook de goud en zilversmeden zullen er een nieu>v veld voor artistieke creaties door kunnen vinden. Paarlen en diamanten, ingelegd in ebbenhout zullen een welkom sieraad op een damespijp vorfen en in de uitstallingen van de juweliers zullen dergelijke pronkstukken een groole aan trekkingskracht uitoefenen. Ook op het gebied van de schoonheide-kunst Zou de tabakspijp voor dames eenige practische nieuwigheden kunnen brengen. Denk maar eens aan een combinatie van pijpen mei, een lippen stift, die in het mondstuk is aangebracht. Met .witte lippen steekt de rookster de pijp in haar snoezige mondje en na eenige fiksche halen be zit zij .verleidelijke rozenlippen. Reeds hebben zich in mondaine Fransche cen- tia als de modebadplaatsen Deauville en Cannes, «11 te Monte Carlo eenige Amerikaansche dames vortooiTO, die niet alleen op het strand, maar zelfs in de speelzalen en de hotelsalons haar meestal met geparfumeerde tabak gestopte pij pen aanstaken en „vooruitstrevende" Parijze- nnarsters hebben dat voorbeeld weldra gevolgd. Er bestaat geen twijfel, of de, nieuwste mode zal ouder veelbelovende omstandigheden een zege tocht door de wereld beginnen. Wanneer men knor/pen aannaait, die nog nl veel te lijden zullen hebben (bijv. aan de broek-ui van jongens zet men een stukje van een oud >n elacé handschoen onder de stof en naait zoo de knoopen aan. Als er nu adn de knoopen getrok ken wordt zal dc stof niet zoo gemakkelijk uit scheuren, als anders dikwijls het geval is. ziger aangetroffen..Na een half uur bracht de di recteur van den geneeskundigen dienst den man in het station bij. Het bleek te zijn een colporteur oud 30 jaar, wonende te Amsterdam, komende van Antwerpen. Voorts bleek zijn portemonnaie inhoudende 35, verdwenen. Daarvan verdacht het slachtoffer een Belg, die met twee Duitschers te 17 uur in Antwerpen bij hem in 4© coupe wai gestapt. Een der Duitschers had hem voor Ey- schen een glaasje, drank aangeboden en hij moedde achteraf, dat dit geschied was om hem bewusteloos te.makep en daarna te berooven. De Belg is voortdurend ln 's mans gezelschap geble ven de Duitschers zag hij na Esschen niet terug STROOPERSDKAMA. Een lijk gevonden. Zondagmorgen is op de heide „Zorgeneind" onucr Baarle-Nasau het lijk gevonden van yj?en zekeren Vissers, getroffen door een geweeriygel. Een ligtbak lag naast hem, zoodat het veiffloe ueii bestaat, dat hij bij het stroopen is verrast. Een onderzoek wordt ingesteld. De maréchaussee heelt wel gepatrouilleerd, maar verklaart dien nacht geen enkel schot gelost te hebben. Het lijk is naar het gemeentehuis te Barne-Nassau over gebracht, waa de sectie werd verricht. Het par ket is ter plaatse geweest. 's we ■*j lp' »- dé INGEZONDEN STUKKEN. M. do Red. Naar aanleiding van een advertentie in het vorig nummer van uw blad „Op het terrein M.U.Z. rijwiel ontvreemd" zou ik van u gaarne ec n plaatsje voor onderstaande vragen. Het heeft mij namelijk al lang verwonderd, dat niet eerder 'n dergelijke kennisgeving in uw blad voorkwam, want bij vele van mijn bezoe ken aan het „grootsche werk" te Den Oever heb ik er mij over verbaasd, nee, mij er over geërgerd, dit daar tientallen fietsen zonder ecnig toezicht zoo maar als oud roest tegen den dijk lagen of tegen hekken of basalthopen waren neergezet. Nu mag men van de veronderstelling uitgaan „ze laten die karretjes wel staan doch de gele genheid maakt den dief, het geeft „aanleiding tot diefstal I" Doch dat nog niet alleen. Des Zomers staan daar „de onmisbare voertuigen van den arbei d.r in de zon te blakeren, en in dc herfst in repen en wind. De fietsen, waarvan de koopsom veelal met moeite bij elkaar gegaard, hebben daar van 't staan meer te lijden, dan van de rit, die de ei genaar er 'smorgens en 's avonds op maakt. Het „een schande," en het is ons onbegrijpelijk, dat bij dit groote werk, waar vcor alles flinke gebouwen werden opgetrokken, (en dit is ook noodig) ja ook voor autogarage is gezorgd, niet gedacht is aan 'n „garage*' voor de honderden fietsen." Och, dat had toch niet luxcieus te zijn. Hier en daar 'n bergplaats, ruw opgetrokken, aan één zijde open, doch waar tenminste de karretjes onder dak stonden en als 't kon met slot en ket ting aan latten bevestigd. Wij hopen, dat de directie daar zoo «spoedig mogelijk aandacht aan zal schenken. Het is noo dig Met dank voor de plaatsing BINNENE. NIEUWS. GOEDE HARINGVANGSTEN. Zaterdag kwam na ecu reis van drie weken te Sceveningen binnen de motorlogger SC# 5 met 29 last haring. Dit is reeds de zesde reis van het schip tijdens het haringseizoen 1927. Voorts kwam nog binnen de motorlogger SCH 82 met 28 last haring. De reis duurde slechts 14 dagen. Woensdag j.1. ving dit schip in één nacht in slechts 'n gedeelte van zijn netten ruim 18 last haring (300 tonnen), wat wel een bewijs is, hoe dikwijls de haring bij elkaar zwemt. MOORD IN EEN OUDEMANNENHUIS. Pleegzuster door een verpleegde gedood. Tegen halfzeven Zondagmorg' n kwam zeker F. Straus, een 60-jarig verpleegde in het oude mannenhuis te Roermond, zich bij de politie aan melden. De man deelde mede, dat hij een dcc zusters van het gesticht een snede had toege bracht met een mes. Nadat de politie hem in voorloopige bewaring had gesteld, toog zij op onderzoek uit. Inderdaad bleek de man waarheid te hebben gesproken. Op de binnenplaats van hei Louisebuis was zuster Maria Ferdinanda, welke ging zorgen voor het morgeneten, den verpleeg de tegengekomen, die haar had toegevoegd „Zie zoo. nou heb ik je", waarop hij haar een snede in den hals had gegeven, waardoor zij hevig bloe dend neerstortte. Direct kwam van alle zijden hulp. doch de getroffene bleek reeds overleden. De dader was sinds kort uit de gevangenis ont slagen, waar hij een paar jaar had gezeten we- gens moordaanslag op zijn neef. TREINROOF. In dei* trein, die Zaterdagavond te 20 uur 2! Wieringen, Oct. 1927. Uw dn. S. ANNA PAULOWN. De afd. Anna Paulowna der Holl. Mij. van Landbouw hield op 29 September eene algtvmee- ne vergadering, welke werd geleid door den heer G. van Balen Blanken. Na lezing en goedkeuring der notulen werd naar aanleiding van een schrijven van het bure- u voor stikstofmeststoffen besloten een lezing met lichtbeelden te vragen in de tweede helft van December. De aanbieding van Zuid-Afrikaansche films m erd dankbaar aanvaard en besloten hij het ver- toonen ook de dames des leden te invitecreu en dan tevens zoo mogelijk, om haar aanwezigheid een spreekster uit te noodigen voor propaganda van het landbouwonderwijs. Omtrent de aanbesteding van kalimeststoffen, die wel wat te gehaast uitgeschreven was, wera Li-sloten de leden nog gelegenheid te geven tot bestellen en dan den 13den October handelaren opnieuw gelegenheid te geven tot inschrijven. Vrijdagmiddag precies 12 uur reed de heer Kossen met zijn venterswagen langs de Midden- vliet, toen plotseling het lemoen van de wagen losschoot. Het paard, dat in flinke draf was, gin# er alleen vandoor. De heer Kossen had griote moeite zijn thans stuurlooze wagen, die nog flink gang had en op de graskant van den weg toe schoot op het drooge te houden. Het paard, door het slaan van de spoorstok op zijn hakken, steeds schichtigeger wordende holde steeds voort en eerst half de Kleiweg (zoowat 'n half uur gaans wist men het dier te grijpen. Het paard was e tamelijk goed afgekomen. Van het tuig was niets meer heel. -- Zondagmiddag werd in de Groote tent van Veerburg 'n Concert gegeven door het Strijkor- rhest AP onder leiding van den heer Snaphaan. Jammerlijk, dat het weer zoo slecht, was; het heeft zeer afbreuk gedaan aan het bezoek. Het gegevene van het strijkorchest was toch 'n volle tent overwaard geweest. De aanwezigen hebben g.'ro«en. Het dnnsje In dn pnuze was 'n leuke af wisseling, waarvan, dat spreekt, gretig gebruik werd gemaakt. Na afloop van het concert wa» er groot bal. Ofschoon toen meerdere jongelui tegen woordig waren, als des middags, had toch ook toen het bezoek grooter kunnen zijn. De firma A. N. Kossen alhier behaalde op de In ternationale Bakkerstentoonstelling te Utrecht in Afd. A. de eerste prijs met beschuit, 'n Pracht succes en 'n flinke reclame voor de firma. Brand. Maandag te ongeveer 11 uur voor middag brak brand uit in de boïikapberg van den heer A. van Duin aan den Grasweg. Het vuur vond in het hooi gretig voedsel en aan behouden van den kapberg viel niet te denken. De spuit was spoedig ter plaatse, doch aan blus- schen was niet te denken. De wind was gelukkig van het nabijstaand boerenhuis af. Omtrent de oorzaak gelooft men, dat het kleine zoontje van den heer v. D. met lucifer heeft ge- - BREEZAND: Woensdag 28 Sept. j.1. hield de Nutsvereeniging „Vriendenkring" 'n algemeene ledenvergadering in de zaal van Borst. De opkomst was matig. De voorzitter, de heer C. Weijers opent de ver gadering met 'n genoegeüjk woord en dc beste ensch,n voor het a.s. seizoen. De secretaris, de er J. Petter leest het jaarverslag, hetwelk on- jr dankzegging wordt goedgekeurd. De Penningmeester de heer M. Broers Sz. doet vervolgens rekening en verantwoording. De ont vangsten bedragen f 96; de uitgaven f 72.78; er is dus over 1927 'n saldo van f 23.22; Met het saldo van 1926, hetwelk f 29.18 bedroeg, is er dus in kas f 52.40. De commissie van onderzoek, bestaan de uit de heeren H. Straathof en C. van Eeten, bevond alles in uitstekende orde. Den penningmeester wordt dank gebracht. De aftredende bestuursleden J. Petter en C.. Blaauboer worden herkozen en nemen hunne functiën weder op zich. Het bestuur wordt uitge breid met 2 leden. Werden gekozen de heeren B. Straathof als 2e voorz., en Jm. Schoute als ~e secretaris, tevens belast met verslagen en notu len. Het ledental bedraagt thans 96. 4 Personen gaven zich op om de kwitantie te in nen. De eerste Nutsavond zal worden gehouden op 12 Nov. a.s. met eigen krachten; tevens op dien avond 'n tombola zonder nieten. Bij de rondvraag verzoekt de lieer M. £lasber- ger op tijd te beginnen fet de bijeenkomsten; en voorz. belooft hieraan zooveel mogelijk de hand te zullen houden. De heer M. Broers maakt de opmerking, dat en kele vrouwelijke leden manspersonen medone- inen, die lid konden zijn. Wordt besloten dit niet meer toe te laten. Die lid kunnen zijn, moeten 't worden. Hierna volgt sluiting. Woensdagmiddag geraakte de venterswagen van hakker Van der Molen aan e Kromme tocht te water. Paard en wagen pingen geheel onder. Met vereende krachten gelukte het 't zcakie weer in de wal te kriigen. Tiet hrood eing allemaal ver loren; de wagen wprd beschadigd; het paard kwam er met 'n nat pak af GEMEENTE WIERINGEN. PROVINCIAAL NIEUWS van lage Zwaluwe te Dordrecht aankwam werdlspeeld. Het hooi was verzekerd; De kapschuur, in een derde klasse coupe een bewustelooze rei-'die pas nieuw gemaakt was, niet. Maandag jTl. werd'door de heeren Th. Kort en P. (lijsen aan de Noordkust van Wieringen 'n motorsloep opgepikt. Het scheepje bleek afkom stig te zijn van het vliegkamp De Mok te/Texel. De boot werd vanwege de marine teruggehaald Van gemeentewege werd p 23 September i.1 aanbesteed de levering van basaltslag, basalt- split en riviergrind ten behoeve van de wegen. Ingekomen twaalf inschrijvingsbiljetten. Gegund alle soorten basaltslag aan den laag- sten inschrijver Ned. Verkoopkantoor van Na tuursteen te Amsterdam voor gemiddeld 5,49 per M3. Grind eveneensaan aan den laagsten inschrij ver G. J. A. Duppen te Nijmegen voor 3.95 per M3. Alles zal worden geleverd franco op den wal met twee losplaatsen (Den Oever en De Haukes.) In November en December a.s. zal de her- keuringsraad in een of meer gemeenten zitting hemden. Personen, die in aanmerking komen voor herkeuring, moeten een verzoek richten aan den Voorzitter van den Herkeuringsraad, Ge- houw Departement van Oorlog te 's-Gravenhage Nadere inlichtingen 'zijn ter gemeente-secretarie verkrijgbaar. BURGERLIJKE STAND der gemeente Wieringen over de maand Sopt GEBOREN Altiena Harmina, d. v. D. ter Horst en H. Goeree Louise, d. van W. Dijken Geertje, d.v. S. Breet en T. Lont Geertje, d.v. F. Bodewitz en G. de Boer. ONDERTROUWD P. C.. Lont en «T. Klein J Gielis en P. Duijnker J. van Splunter en M. G. Landman E. Klein en N. Rotgans. GETROUWD G. J. Ladiges en M. Baijs S. Kuijt en C. Bras J. Stadig en M. Halfweeg P. C Lont en fl\ Klein C. Wiegman en N. Doves van Splunter en M. G. Landman. OVERLEDEN J. Rotgans, oud 65 jaren, we duwnaar van A. Bakker A. Metselaar, oud 83 jaren, weduwe van J. Tijsen. DIENST DER ARB. BEMIDDELING HELDER. Een aanvraag is ingekomen van de Werf Con- rad te Zaandam. Gevraagd worden 100 bekwame constructie bankwerkers of ijzerwerkers, 14 dagen proef werken vereischt tegen een uurloon van 0.63. Na geslaagden proef wordt het uurloon 0.63. Bovendien kan 20% tot 25% worden overver- diend. Reiskosten en verhuiskosten worden één maal vergoed. Drie vacantiedagen per jaar. Al en bekwame vaklieden komen voor plaatsing in aanmerking. Sollicitaties met afschriften van getuigschriften aan de Arbeidsbeurs te Helder uit CASIRICUjVjl. Dinsdagmorgen werd^ ai- Dier ontdekt iiat op een urietal plaatsen get acht is in te breken, in een perceel zijn de daUei s ge stoord do'or liet aansteken van licht, doordat de Viouw des huizes dacht dat eén winkelruit werd vernield door den storm. De keukenruit was echter al door middel van zeep ingedrukt. In een andere woning, die toevallig dien nacht woond stond, is wel ingebroken, doch niets ver mist. Do eerste poging moet gebeurd zijn te on geveer 3 uur. /Te ongeveer half vijf werd de echt genoote van den wijnhandelaar Pieper wakker door een geraas, vVaarvan men dacht, dat de hond, die vanwege het slechte weer in de keuken was ingesloten, dit veroorzaakte. Beneden ko mende, ontdekte zij dat de achterdeur los stond en dat de winkellade weg was. Hiermede was een bedrag van circa 25 verdienen. In de woon kamer zijn echter de dieven gestoord door de komst van bedoelde dame, want het tafelzilver Jag met een servet gereed om mede te nemen. De politie heeft direct de zaak onderzocht, doch er zijn geen aanwijzingen. De lade werd op eenige afstand van het dorp terug gevonden. UIT CASTRICUM. Door een automobilist werd Zondagmiddag te ongeveer 2 uur de overweg van de spoorlijn in den rijksweg met groote vaart ge passeerd. Vermoedelijk is hij daardoor het stuur kwijt geraakt, want even verder is op het rijwiel pad een dame op een rijwiel omvergereden. De automobilist reed echter met groote vaart ver der. Omstanders hebben echter het nummer ge noteerd. Het rijwiel is totaal vernield. De berijd ster kwam er met eenige ontvellingen af. UIT DE STREEK. Sommige veilingsdagen is het aan de markt te Grootebroek nog verbazend druk en komt bet voor. dat. niet minder dan 375 schuiten met groente of aardappelen de veiling passeeren. BROOZE WONINGEN. Of het gevaar van één spijker 1 De gemeente woningen te Schoonhoven schij nen buitengewoon broos te zijn. Bij bet beant woorden van de vraag, of het bedrag van 2.50,, per jaar door de gemeente Schoonhoven indertijd bedongen en nu wederom gevorderd van eeO huurder eencr gemeen tewoning voor het aan brengen cerrer antenne op haar zelvcr dak niet 'r. beetje veel was als tegenprestatie voor het ver krijgen der vergunning eenige spijkers in het ge meentelijk eigendom te slaan, overwoog n.1. de kantonrechter te dier stede in een vonnis van 3 Augustus 1927 onder meer: „dat liet onderhavige geval echter gaat om wo ningen van zoo groote broosheid, gelijk van algfe- meene bekendheid is, dat het slaan van zelfs één spijker op 'n verkeerde plaats de grootste onhei len zou kunnen tewgeg brengen, zoodat liet hef fen van bedoelde zware recognitie ongetwijfeld uit niets anders is voortgesproten dan uit de vr-rweging van deze bijzondere omstandighed Ken enorm risico 1 Men vraagt zich bij de lezing van bovengaande ai: „Mag een gemeente,<gelet op ue „groote onliei ien," üie hel inslaan van één spijker in haar broo ze woningen met zich brengt, het enorme risico loopen verhonden aan een overeenkomst, waarbij zij 'n willekeurig huurder toestaat voor het lutte ie bedrag van twee gulden en vijftig cents 's jaars^ niet één maar misschien wel tien of twaalf spij-* kers in liet dak of muur te hameren haar eigen (lommen tot puin te zien ineenstorten hej^n. EEN RARE SNUITER In de Bcecksanghlaan te Beverwijk is dienstbode, F. N. genaamd, door 'n haar passëe-" renden wielrijder in het zitvlak gestoken. Het meisje werd slechts even geraakt. Eenigen tijd geleden gebeurde in. dezelfde buurt eveneens 'n dergelijke aanranding, zoodat vermoed, wordt dat het een of ander individu be zig is, de straat voor meisjes onveilig te maken. Een onderzoek w-ordt ingesteld. BIJTIJDS GERED. Vrijdagmiddag tegen half vijf vond de knecht van den melkslijter G. v. B. te Barncveld, het 2- jarig zoontje van zijn patroon in een zich achter de melkzaak bevindende waterput. Toen de knecht het kind, dat men nog niet ver mist had, er uithaalde, was er geen leven meer te bekennen, en het duurde minstens 10 minuten voor de pogingen tot opwekking der levensgees ten succes hadden. A.P.-Nieuws: Zondag werd op het A.P.terrein de wedstrijd tegen Zeemacht uitgesteld wegens afkeuring van het terrein. AP TI verloor in Hel der van WGW TTT met 42. Ook het KLSluis ter rein werd door de vele regen onbespeelbaar. Breezand-Nieuws. Zondag speelde Breezand te Schagen tegen Sparta II. S wint de toss en ves kiest met wind en regen in de rug te spelen. S is dan ook het meest in den aanval, doch B verde digt met succes. Kort voor rust krijgt S 'n punt, «ils Hendriks in eigen doel trapt. Na rust zijn de rollen omgekeerd. Dan is B in de meerderheid. Hoewel Lutjeharms uitstekend zijn doel verdedigt, moet hij weldra bezwijken voor 'n hard schot van Post. Abbink maakte hier op nog 2 punten, zoodat Breezand uit den strijd kwam met 'n overwinning 3—1. Breëzand II speelde thuis tegen Succes III en wón met 20. SUCCES-NIEUWS. Zondag maakte Succes III ecu tocht naar Breezand II en werden met een kleine nederlaag weer naar huis gezonden. Aan gezien S. met 10 man speelde en na rust met 9 man hebben zij zich kranig gehouden. De keeper vny S. was in schitterende' conditie, en hieraan heeft S. dan ook haar geringe nederlaag te dan ken. Succes I en II hebben niet gespeeld wegens terreinafkeuring. DOSEER 's BOEKHANDEL. Voor de Winteravonden Steeds voorradig losse nummers van: Astra, Het Leven, L)e Prins, Ue Lach, StuiversbL Romans Legen zeer lage prijzen MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, Sept. 1927. Op de heden gehouden Kaasmarkt waren aanvoer en prijzen Aanvoer 102 stapels, wegende 180.000 Kg. Fabrieks kleine met merk J 50, zonde? merk geen aanvoer Fa- hrieksooinmissie met merk 50 Boereu kl. met merk 52.50. Handel vlug. 1LKMAAR, 30 Sept. lt»27. Op de heden gehou den graanmarkt waren in totaal 4717 H.L. aan- gtvoord als 1490 ll.L. tarwe f 12 ft 15 1480 H L H'75 il 12'87^ 913 H L- haver 1,75 a 12,75; 94 ll.L, Boonen, w.o. bruine boo- nen 30 a 40 citroenboonen 22 duiveboone.i 15.50 ft 17,50 wifteboonen f 21 a 22 7 HL rood mosterdzaad 47 20 H L. Koolzaad 0 HU karwijznad 38 6 ll.L. blauwmaanzaad f 41 23 ll.L. diversen 678 ll.L. erwten, w.o groene erwten (kleine) 24 ft 28.50 groene erwten (gr.) 40 ft 46 giauwe erwten ƒ.45 a 62 vale erwt-ri f 42 50 a 51 alles per 100 K.G. F.IFRVF.TLING, ALKMAAR. 1 Oct. 1927. Aanvoer 63000 Kipeieren. Prijzen 58<50 Kg 8,70 A 9.30 60-62 Kg. 9.20 k 9.50 62-64 Kg. 9 r>0 a 10.20 Bruine 9.30 a 10.70 Aanvcer 11090 Fendcieren. Prijzen f 7 per 100 stuks. ALKMAAR, 3 October 1927. Op de heden ge bonden veemarkt waren aangevoerd 57 Vette koeien 230 ft 450 15 vette kalveren f 75 ft 140: Vette kalveren per ned. pond f 1.30 a 1.45 32 NHebt, kalv. (slacht.) f 10 ft 24 639 Vette Var kens (zware) per ned. nond 7 0 61 ft 0 67 Zou- per red prpd f 0.P4 ft 0 65.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2