I8ë Jaarjranjr. Vrijdag 7 October 1927. No. 77. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN 1EEREN baa J. B. E B 3 3 BLANKE OAAi. PRUIMTABAK. £e* «h mi «rfuls WIERINGER COURANT» JOBN J. B08KEK, WIEBINGEH DITGEVE* i VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENT! Van 15 regelB Iedere regel meer êN 0.50. 0.10. BUREAU i Hlppolytnclioe! Wlarlngta. TeleL latunsu. No. lt. Tabaksfabriek L>» Wakende Leeuw'' Ijtiaf - ALKMAAR 30, 70 100,120, 140,150, 160, 180, 200, 225, 250 350, 400, 450 en 500 cent per pond. BINNENL. NIEUWS. EEN LADELICHTSTER. Een gehuwde vrouw uit Amsterdam is op hee- terdaad betrapt, toon zij uit de lade van den melkverkooper B. te Nieuwer-Amstcl, eenig zil vergeld wegnam. De daderes, mej. S. uit Amster dam, was een goede klant van B., want iedere morgen kwam de juffrouw karnemeld halen. Om dit edele vocht te leveren moest B. naar het ach terhuis en liet zoodoende den winkel aan de goe de zorgen van de klant over. Het gevolg van een en ander was, dat B. periodiek geld uit de lade miste en Donderdag zelfs een briefje van 10. Een ernstige verdenking tegen de geregelde klant begon in het brein van den gedupeerde op te ko men. En ten einde „haring of kuit Ie hebben" toog hij politiewaarts. Deze merkte het in de lade aanwezige geld en nam tegen den Jezoektijd van mej S. een verdekte stelling in. De verdachte ar riveerde. de winkelier ging naar het koelhuis en mej. S. naar de geldlade, welke zij viermaal open. de om er even zoovele malen iets uit te nemen De politie, wie niets ontgaan was, sprong toen naar voren en grendelde de deur. Mej. S., zich ontdekt ziende, legde een volledige bekentenis af. Het gemerkte geld werd op haar gevonden De reden waarom zij een en mier pleegde is niet hekend, aangezien haar echtgenoot een flink sa k ris heeft. DE OPBRENGST VAN DE WEGENBELASTING Volgers de Septemberaflevering van het Maandschrift van het CentraalBureuu. voor de Statistiek zijn sinds de invoering van de wegen belasting op 1 Mei j.1. tot en met 30 Juni 1927 door de ontvangers der directe belastingfn in totaal 09 930 helastingkaarten uitgereikt, waarvoor in het totaal 4.886.798.77 aan wegenbelasting werd ontvangen. Dit aantal wordt hieronder gespecificeerd naar de verschillende soorten motorrijtuigen. Rijwielen, waarop of waaraan een hulpmotor is aangebracht 543. Motorrijwielen op twe- wielen, geen rijwiel met hulpmotor ziinde 28.344 Motorriituigon op meer dan 2 wielen, geei riiwtel met hulpmotor, zijnde en ingericht voor het vervoer vatPniet meer dan 7 personen 44.791 idem meer dan 7 pers. 3023 idem niet ingericht voor personenvervoer 23.229. Totaal aantal 99.930. ONTVOERING VAN EEN KIND. Voor het Bossche gerechtshof heeft terech* eeetnrn de schoenmaker .T. .1. uit Bussel, gehoor- EEUILLETON. O—O No U. Mijnheer, staat u op, riep hij eindelijk. Ik moet u hebben, er is werk t,c doen. Met was al acht uur, toen Palmcr eindelijk goed wakker was. A Zeg, kindermeid, Wat is er vroeg hij nog slaperig. Ik heb den man dien wij zochten, gevonden, mijnheer. r*- Wat Spearing herhaalde zijn woorden en in een oo- genhlik was Palmcr op de boon en waschte zijn hoofd in een hak koud water. Hij was in zeven minuten gekleed en in minder dan tien minuten zaten hij en Spearing boven op een omnibus, op v eg naar Sparrenoord. Jij bent een goede vent, Spearing, dat ver geet ik niet gauw, zei Palmer. U zoudt hetzelfde voor mij doen, mijnheer, antwoordde Spearfng. Dat doe ik zeker. Het spijt mij nu vreeselijk. dat ik den gek met je gestoken heb over dat kind. Och, mijnheer, 't was maar een aardigheid. Ik heb Sparrenoord in het adresboek opgezocht. Het wordt bewoond door een zekeren Brown. Dat is een erg gewone naam. Er zijn zoo*n massa Browns. De volle naam is' Charles Wharton Brown Het is iets, maar toch niet van. veel waarde, zei Palmer..Adresboeken ziin niet altijd goed. Het is niet zeker, dat Charles Wharton Brown. wie dat dan ook is nu het huis bewoont. Hij kan het ook gemeubileerd verhuurd hebben. Dat is zoo. Toch was hot alweer handig van je om er zoo gauw aan te denken. Neen, neen, mijnheer, dat lag nogal voor de hand 1 Spearing, luister eens naar mij. .Te bent te tig uit Gestel, beklaagd van ontvoering van zijn kind. Hij was uit de ouderlijke macht ontzet. Toen een der kinderen, die onder de voogdij van het Liefdewerk voor Kinderbescherming te Til- burg stond, door een zuster met andere kinderan- naar school werd gebracht, grefep verdachte het kind en liep er mee weg. Hij had het naar Fran krijk willen meenemen. De rechtbank te Breda had hem tot 6 maanden gevangenisstraf veroor deeld. Do adv. gen. eischte eveneens 6 maanden doch met aftrok van voorarrest. TWEE GULDENS INGESLIKT. Het 12-jarig zoontje van den* heer J. S. te ,Ter- hcyden, die van zijn moeder twee zilveren gul dens had gekregen, om boodschappen te doen, stak de muntstukken, terwijl hij zijn handen waschte, even in zijn mond. De jongen had het ongeluk ze in te slikken. Onmiddellijk werd ge neeskundige hulp ontboden, die de overbrenging van den knaap naar het ziekenhuis te Breda noodzakelijk achtte. Aldaar gelukte het den chi rurgen de muntstukken langs operatieven weg te verwijderen. HET RIJVAARDIGHEIDS-EXAMEN. Op vele plaatsen is men druk bezig examens af te nemen voor rijvaardigheid. De indrukken van de laatste dagen hebben het vermoeden bevestigd, dat de autobusbestuurders geen voldoende vaardigheid bezitten in het ach teruitrijden. Velen kunnen hun bus niet achter uit een straat indraaien en daarop werden zij af gewezen. Van de dames moeten er heel veel nog eens terugkomen. Haar rijden wordt over het alge meen onvoldoende geachtzij bezitten niet de vereischte handigheid in het koeren en wat er ger is, zij missen veelal tegenwoordigheid van geest om in moeilijke gevallen onmiddellijk te weten, wat er gebeuren moet. Een dame, die op een gegeven oogenblik op een druk verkeerspunt in de knel dreigde te gerak m, liet in haar verbouwereerdheid haar stuur los en gilde Nu weet ik heusch niet wat ik doen moet. Gelukkig wist de adviseur het wel. Hij gaf haar in overweging nog eens g-oed te oefenen en dan ever een tijdje terug te komen. Het is intusschen gebleken, dat dit rijvaardig- heidsexamen geen overbodige weelde is, want de vele „krukken" die nu nog den weg onveilig ma ken, worden er één voor éen uitgepikt en terug gewezen met de nadrukkelijke waarschuwing om veel en onder deskundige leiding te oefenen, daar waar zij geen ongelukken kunnen maken. HET STROOPERSDRAMA te BAARLE-NASSAU In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft zich in de zoogenaamde boerenhei onder Baarle- Nassau, vlak bij de Belgische grens, een stroo- persdrama afgespeeld, dat het leven heeft gel ost aan een jonge man. Eenige Belgische boerenzoons waren er in den laten avond op uitgetrokken met twee lichtbak ken. Al stroopen de kwamen zij op de zoogenaam de boerenhei. Dese vroegere domeingrond behoort thans in eigendom aan verschillende boeren. Een beambte van de Nederlandsche spoorwegen heeft omstreeks tien uur drie of vier personen langs de spoorlijn zien loopen. Korten tijd later hoorde hij schieten. De stroopers schijnen dus al vroeg aan den slag te zijn geweest. Omstreeks midder- nacht moeten op de grens van een omgeploegd 'stuk hei en een weiland de stroopers surveillec- rende marrechaussee's hebben ontmoet. Er- schij nen van beide zijden schoten to zijn gelost. Daarop werd het stil. De stroopers wisten te ontsnappenzoo dacht men althans. Doch niemand vermoedde, dat daar op de stil le hei achter een boschje, een jonge man met den dood lag te worstelen. Op nog geen uur gaanfs van de ouderlijke woning is de jongen, die zijn hartstocht voor het stroopen wel duur heeft moe- ttn bekoopen, overleden. Zekere Janus Visser, de broer van het slacht olfer, had zijn 22-jarigen broeder Charles Visser, op dezen noodlottigen strooptocht vergezeld. De jonge man deed een omstandig verhaal van l etgeen gebeurd was. Omstreeks 'tien uur Za terdagavond was hij met zijn broer Charles uit stroopen gegaan. Zij hadden al aardig wat wild weten te bemachtigen, toen zij., te&en midder nacht, plotseling merkten, dat zij betrapt waren Nauwelijks hadden zij het gerucht van naderen de voetstappen gehoord, of zij kozen ijlings het hazenpad. Onderwijl zij vluchtten vieien er schoten. Ja nus sloeg daarop aanvankelijk niet veel acht, dooh opeens hoorde hij zijn broer zeggen „Ze hebben me geloof ik, goed geraakt." Daar Charles niet meer in staat bleek te loopen, werd hij door zijn broer ondersteund, doch na ten paar passen was Charles geheel uitgeput. Ja nus heeft toen zijn broeder op den schouder ge nomen. Het spreekt vanzelf, dat dit zeer zwaar werk was en het lichaam van zijn zwaar^gewou den broeder gleed dan ook tweemaal van zijn schouders af. Om eventueele betrapping te voor komen legde Janus toen zijn broer in een greppol achter een boschje neer. De marechaussee's na derden. Ga jij maar naar huis, Janus, zei de gewon de toen," anders ben jij er ook nog mj. Janus is toen ook naar lirns gegaan, zijn broe1 alleen in de bei achterlatend, inj gang geen iiuip roepen, daar hij, naar zijn zeggen, in de ver-on derstelling verkeerde, dat de marecbaussee's zijn broer wel zouden vinden. In den vroegen morgen is hij weer teruggegaan naar de plaats waai* hij zijn broer bad neergelegd. (Hij bleek toen te zijn overleden. Direct daarop 'heeft de jonge man de gendarmes te Melkplas van het geleurde op de hoogte gebiacht. Tot zoover het verhaal van den broeder van het slachtoner. Intusschen kwam Zondagmiddag het parket van de Arrondissementsrechtbank te Breda ter plaatse een onderzoek instellen. Noch door de marechaussee's, noch door -de heeren van de jus- i:tie werden inlichtingen verstrekt. De justitie is later nog aan de grens geweest om den broer van het slachtoffer te) hooren. Hij weigerde echter mede te gaan naar het station Baarle Nassau grens, waar hij op Belgisch grond gebied zou kunnen worden gehoord. De justitie stelde zich daarop in verbinding met de gendar mes te Weelde, waarna in tegenwoordigheid van de Belgische politie de eenige getuige van het nachtelijk drama is gehoord. Het slachtoffer, de 22-jarige Charles Visser, is do zoon van een boer, die in vrij goeden doen is dertig k veertig beesten hebben zij thuis op stal. Jaren geleden woonden de Vissers te Castelre, waar ook Charles geboren is. Na den oorlog ves tigden de Vissers zich in Baarle Hertog. Zij staan MOTORONGELUK. Te 't ZAND onder de ge meente Zijpe is een motorongeluk met doodelij- ken afloop gebeurd. Een vriend van den heer Stroobach uit Zaandijk reed met een motorrij wiel van Koegras over 't Zand naar huis, terwijl de heer Stroobach op de duo* had plaats genomen. Door onbekende oorzaak viel de duorijder tegen den bestuurder aan, waardoor beiden kwamen te vallen, meldt de „Msb." Met een herschenschud- ding is de heer Stroobach naar het R.K. Zieken - huis te Schagen vervoerd, waar hij is overleden. urT St. MAARTEN. De heer A. K. van hier, vergezelde voor zijn plezier een drietal jagers in den polder Borghorn. Bij het springen over een sloot ging het geweer van den jager S. af, met het gevolg, dat het volle schot den heer K. op enkele passen afstands in den rug trof. De getroffene !s terstond naar het ziekenhuis te Alkmaar ver voerd. HOOGHEEMRAADSCHAP NOORD-HOLLANDS NOORDERKWARTIER. In de dd. 1 October te Hoorn gehouden algemene vergadering van de Federatie Helder van den Vrijzinnig-Democra- tischen Bond werden voor de op 25 October te houden verkiezing van Hoofdingelanden en Hoofdingelanden-plaatsvervanger voor het Hoog heemraadschap Noordhollands -Noorderkwar tier candidaat gesteld Voor het. district Purmerend J. Schipper, Pur- merend, Hoofdingeland J. J. de Boer, Assen delft. Hoofdingeland-plaatsvervanger. V oor het. district Hoorn J. Best Nzn., Berk hout, Hoofdingeland P. Pluister, Nieuwe Nie- •iorn. Hoofdingeland-plaatsvervanger. Voor het district Helder G. van der Sluys, Schagerbrpg P. J. Waiboer, Anna Paulowna. BUITENLAND. bent te bescheiden en heusch niet eerzuchtig ge noeg. *r.~,rw Jawel, mijnheér, maar nu zijn wij er. Laten wij hier maar uitstappen, het huis is iets verder, «n Spearing holde het trapje van de omnibus af en sprong op straat, blijde een excuus te vinden om aan dit. gesprek een einde te makon, want bo ven alles vond hij het onaangenaam om over -neb zelf te praten. Nadat, zij het huis eens aangekeken hadden en gezien dat bet geheel donker was en geen licht 'oor de vensters scheen, gingen zij met vasten 'vPfT naar de voordeur en klopten aan en belden. 7ii kregen geen antwoord en gingen toen naar d< n achterkant van het huis en vonden daar een v< nster open, lieten het licht van hun lantaarn in do kamer vallen en doorschouwden zoo eiken hoek daarvan, waarop zij er in .gingen. l edig, fluisterde Palmer. Deze kamer was die van Borrodaïle. Toch is die pas verlaten, kijk maar, voegde bij er bij, naar een doos wijzend waarin cosme tiek en haarverf was, dat de onmiskenbare spo -* ren droeg van zeer kort geleden gebruikt te zijn. Tk za'l eens hellen, zei hij, hard aan het schel koord trekkend. Hoor eens, Spearing, als er nu nog iemand komt. dan kunnen wij wel zoowat zeker ziin dat wij hier alleen zijn. De bel deed een lal ld gedruisch hooren, eonigs- 7ins gedempt, hetgeen een kenmerk is van een bel in een ledig,huis. Zij wachtten ademloos tot het laatste geluid w eggestorvcn was. Zonderling,, mompelde Spearing. De betoovering van het geheimzinnige drukte hem en Palmer eveneens en hij sprak onbewust zoo zacht mogelijk, want het was eigenlijk dwaas om zachtjes te spreken, als zij eerst hun best hadden gedaan om de bewoners van het huis op te roepen. Dit wordt interessant, zei Palmer en toen bracht hij een gedachte onder woorden, die ook Spearing. reeds ingevallen was. Hij zeide Tk hoop, dat wij niet te lang gewacht heb ben en de vogels voor goed gevlogen zijn. Als ze je vanmiddag maar niet herkend hebben. Ik hoop van niet, mijnheer, antwoordde Spearing en zij gingen de gang in en onderzoch ten al de kamers beneden, waar zij in dei eetka mer de overblijfselen vonden van den maaltijd, dien Mirfield Heywood en Borrodailc in zulk s. mber stilzwijgen samen gebruikt hadden. Kort geleden waren hier nog drie personen Palmer wees naar de tafel, waar gedokt was voor drie, drie glazen, drie borden, drie messen en vorken, en drie servetten. Drie mannen zou ik zeggen, slordige vuile kerels, als er een vrouw in huis was zou alles netter zijn. Laten wij maar naar boven gaan. Zij gingen de trap op en wisselden nog korte opmerkingen op fluisterenden toon, onderzoch ten alle kamers op de eerste verdieping, toen op de tweede verdieping en als een zaak van blootc formaliteit gingen zij ook naar den zolder, want zij waren nu overtuigd, dat zij eer de eenige leven ile wezens waren. De vogels waren gevlogen volgens Palmer. Het zou lastig zijn om te verklaren, als zij het offici eel rapport maakten, waarom Spearing zooveel uren gewacht had met eenige maatregelen te ne men. ITij was teleurgesteld en uit ziin humeur gooide de zolderdeur met noodcloos geweld open toen van één der kamertjes en trad binnen. O, hemel, zeide hij, een lijk. TTfj had de heweginglooze) uitgeteerde gedaante op het bed in het oog gekregen, het scheen nr.mo- geliik, dat iemand er zoo uitzag en toch nog loefde. Hii is niet dood. zei Snearfng. zich over do '-oidannte heenbuigend, bet hart klopt nog. Tk zal dndeliik een dokter halen vindt u dat goed, mijn heer Uitstekend, kom gauw terug. Snearing was in een paar minuten terug met dr. Bemard Phelps. die een naar deuren verder woonde en velukkig thuis was. Stelsolmnfie-a nitbongerine:. Afpehuweliik Nooit zag ik een ere-er e-evnl. Misschien bnnlt, hv het nog op. Wat een bofT-Tii moet dadelijk naar ar-n ziekenhuis. zei de dokter, nn hem een - dosis brandewijn te hebben toegediend. Weet u wie hij is i daar gunstig bekend. De verslagcne had pas in het Belgische leger zijn dienstplicht vervuld bij het 16e linieregiment en was sedert kort weer thuis. PROVINCIAAL NIEUWS DE BRON VLOEIT ER KOMT OORLOG I Een bron in het district Alltorp, in Zweden, in de provincie Dalsland, die1 volgens de traditie on der de bevolking oorlog aankondigt, als zij begint te vloeien, is voort het eerst sedert 13 jaar weer gaan werken. Volgens de legende, die onder het volk leeft, droogt de Alltorper bron in vredestijd uit, doch begint weer te vloeien, als een oorlog op komst is. De bron heeft voor het laatst in 1914 water gegeven en is sedert uitgedroogd, doch in de laatste weken is zij zoo overvloedig beginnen te vloeien, dat het water een heele beek vormt. HIJ KWAM VOOR ZIJN MOEDER OP. Te Poitiers (Frankrijk), werd een vrouw door haar dronken man mishandeld met een riek. De zoon, zijn moeder in gevaar ziende, greep een geweer en schoot zijn vader neer. Deze werd op slag gedood. Het slachtoffer stond bekend als een wreedaard. TE PAARD VAN PARIJS NAAR FERLIJN. Mlle. Dorange, die te paard van Parijs naar Berlijn wilde^reizen en ook ons land heeft be- Neen, dokter, maar hij schijnt wel iets uit te staan te hebben met den moord op mevrouw Fmily Fielding. Is dat een feit Mijn vroegere patiënte Wat vreemd Spearing had een ziekenwagen besteld, terwijl Palmer en de dokter bij het bed. bleven zitten. Dr. Phelps gaf voortdurend kleine hoeveelheden brandewijn in en de hartslag van den man was daardoor iets verbeterd, toch konden zij onmo gelijk een woord uit hem krijgen. Hebt u wel eens gehoord van Charles Whar ton Browh, dokter Jawel, hij is eigenaar van dit huis, zes maan den geleden is hij eruit gegaan en is buiten gaan wonen. Aan wicn hij het verhuurd heeft, weet ik niet, maar ik weet nog wel, dat de nieuwe bewone* een rare sinjeur leiek en dus de huur vooruit moset betalen. Het is een merkwaardig huis, zoo ingesloten aan alle vier de zijden en er is een achterdeur. Ik kom er dikwijls voorbij, maar heb er nooit iemand zien in- of uitgaan. O, daar is de ziekenwagen. Goed zoo. Dat bob je alweer handig gedaan, Spearing. Spcariner had behalve den ziekenwagen ook nog Prïée en den inspecteur Priest. meegebracht. De laatste nam terstond de zaak in handen. Lhten wij nu den ziekenman zoo spoedig mogelijk zien weg te krijgen, even goed om zij nentwil als om onszelf. Priest sprak kortaf en gebiedend en was nog al o-pgewonden, want dit was het eerste) gelukje, dat zij gehad hadden sedert de aangifte van den inoord. Toen gebeurde er iets buitengewoons. Terwijl Spaering en de dokter de ziellooze ge daante van het bed op de brancard lichtten, viel ei iets met luid gerinkel uit de kleercn van den man. Kijk eens. Kijk, zie eens Priest. hukte en het volgedde oogenblik zagen allen twee kostbare colliers, een van diamanten en een van paarlen en een van robijnen en sma ragden armband. Het eigendom van mevrouw Fmily Fielding. fWordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1