spannen en een kwartier later zullen op het oe- ningsveld van Etterbeek de schoten het nieuws den volke verkondigen. Valt de gebeurtenis na 6 uur 's avonds, dan worden de schoten des anderen daags gelost. Een spotprent bij een winkelraam op den Bou levard Anspach, te Brussel, stelt een snuggeren artillerist voor, die door zijn kapitein aldus wordt aangesproken Zoo, dus goed begrepen 101 schoten als het een prins is en 51 voor een prinses, t)at is duidelijk, nietwaar Maar, aldu$ het antwoord, indien het een tweeling ismoeten de 202 schoten dan ach tereenvolgens gelost worden, of twee gelijk, ka pitein EEN DAG GETROUWD GEWEEST. Een dag na het voltrekken van haar huwelijk met een Pool, te Bergen Henegouwen maakte een ionge vrouw een motortochtje met een der brui- lofstgasten. Toen zij terugkwamen, maakte de jonge echtgenoot zijn bruid bittere verwijten, nam daarop een revolver en schoot haar in de borst. De jonge vrouw was op slag dood. VROEGE SNEEUW. Tn het Ertsgebergte heeft het gedurende de af- geloopen dagen gesneeuwd. Algemeen wordt een spoedig invallen van den winter verwacht. ZIJN HOOFD AFGEKNELD. De sluiswachter te Willebroock (België) viel tusschen den oever en de ophaalbrug, toen d9ze neerdaalde. Zijn hoofd werd den man van het lichaam gerukt. Hij was op slag dood. De onge lukkige was vader van 4 kinderen. DE VLUCHT VAN „DE POSTDUIF." Batavia, 10 October. Een nader telegram om trent de aankomst van lt. Koppen met de „Post duif" te Batavia meldt, dat de „Postduif" voor de landing eerst boven de stad cirkelde en om 5 13 minuten Indischen tijd neerstreek. Er was enorme belangstelling en vele autoriteiten war »n aanwezig. Zijn voornemen, de prachtige prestatie Am sterdam—Batavia in 16 dagen door Geyscndorf- :er en Scholte verricht, op overtuigende wijze te slaan, heeft ltn. Koppen dus op schitterende wij ze tei uitvoer gebracht. In ern totalen rektij.1 van slechts iO dagen, waarvan negen vliegdagen, is da verbinding tusschen Amsterdam ën Bata via tot stand gebracht. De totale afstand door Koppen en Frijns door vlogen, is gelijk aan die van Geysendorffer en Scholte, en komt op 14775 km. Met de noodig? koersafwijking bedr aagt de totale afstand ech ter zeker meer. Nemen we aan een afstand van 15195 km, zijnde de officieele lengte van de rou te, van de route, die op de Indiëvlucht met den heer Van Laer Black werd gevolgd, dan toont een vergelijking, dat Van der Hoop en Van Weer den Poelman noodig hadden voor het volbren - gen van de vlucht 55 dagen (inclusief 29 dag "i verblijf te Philippopel), waarvan 20 vliegdagen. Geysendorffer en Scholte volbrachten den .tocht in een totalen reistijd van 16 dagen, waarvan 13 vliegdagen, terwijl nu koppen en Frijns Batavia bereikten in een totaaltijd van slechts 10 dagen, waarvan 9 vliegdagen Het vliegdaggemiddel de van de eerste Indië-vliegers bedroeg 750 km, van de tweede combinatie 1168 km en nu van de derde, van het team Koppen-Frijns-Elleman 1688 km. Dit laatste gemiddelde is buitengewoon hoog. Al scheen de vlucht van Koppen en Frijns, ïoo kort na den succesvollen tocht met den heer Van Lear Black weinig raison d'etre te hebben, in werkelijkheid heeft ook deze vlucht ons weer aanmerkelijk dichter bij de verwezenlijking van een geregeld luchtverkeer tusschen Nederland en lndië gebracht. Want alleen doior een kleine reeks van pioniertochten kan op overtuigende wijze worden aangetoond dat een luchtreis naar Tndië niet langer is een waagstuk en een sportieve «dunt, doch een zeer wel uitvoerbaar plan dat vol komen ligt binnen het bereik van den huidigen stand der techniek. INGEZONDEN "STUKKEN! -i Huisvlijttentoonstelling „Omhoog". Zooals reeds werd gemeld zal vanwege de vereeniging „omhoog" óp Zaterdag 5, Zondag 6 en Maandag V November een Huisvlijttentoonstelling worden gehouden in de groote zaal van Hotel de Haan te ilippolytushoef. Ofschoon de Commissie reeds beschikt over de vervaardigde handwerken op de gehouden cur sussen, zijn deze inzendingen natuurlijk bij lange na niet voldoende om de zaal te vullen; boven dien zou dit ook te eenzijdig zijn. Een beroep wordt thans gedaan op de mede- w erking van de burgerij. Die iets op het gebied vi.n'huisvlijt heeft vervaardigd, laat zij of hij het inzenden! Het is dubbel welkom Kohabloneer- of batikwerk, brei-, borduur-, haak- ol knoopwerk, die iets moois op dat gebied heeft of nog wil vervaardigen voor de tentoonstelling, de commissie houdt zich aanbevolen. Verder houtsnij- en figuurzaag werk, schilde* of etswerk, men onthoude het den tentoonstel ling niet Gij doet 'n goed werk het in te zenden, ïs het mogelijk dat men nu reeds opgeeft, wat( men wil inzenden, dat zou voor 'n goed overzicht ten zeerste worden gewaardeerd. Doe dit dan bij een der commissieleden: Mevr. Van Beek of de hoeren J. C. de Haan of Corn. J. Bosker. Ook de kinderen willen hun best wel doen; be gint nu reeds 'n vliegmachine te maken van ma teriaal, dat gij zelf bij" elkaar zoekt. Vervaardig 'n pracht werktuig uit uw mecanodoos. Maak iets moois van klei of was, en beschilder dit. Wij noe men maar wat op! Er is zooveel op het gebied van huisvlijt Prijzen worden beschikbaar gesteld. Als ieder meewerkt, dan kan het niet anders of het aantal inzendingen zal reusachtig zijn. DE COMMISSIE. PROVINCIAAL NIEUWS» verzenden stukken steeds van 'n volledig adres straatnaam en huisnummer te voorzien. Zaterdag hield de muziekvereeniging „HarP monie haar jaarvergadering in „Concordia" Na opening door den voorzitter den heer Corn. J Bosker, werden door den secretaris, den heer H G. Rump, de notulen en het jaarverslag gele- gpmen leven heeft gekost, zen. Uit de daarop volgende rekening en verant- De heer Bekker uit Schoten keerde *net zlJn ii ij n iintiT»! huiawnQi*ta t/iipn hii nnnu (ia T.ïfinenniC 1D ERNSTIG ONGELUK BIJ HALFWEG. Zondagnacht omstreeks half een heeft op der. straatweg HalfwegHaarlem nabij Liedebrug een auto-ongeval plaats gehad, dat aan twee pcr- woording van den penningmeester, den heer C. Gorter, bleek, dat het kassaldo was achteruit ge gaan. Maatregelen dienen ie worden genomen, om den financieelen toestand te verbeteren. Secretaris en penningmeester worden dank ge bracht voor hun administratie en gehouden be heer. De aftredende bestuursleden de heeren P. Bruul, K. Minnes en H. G. Rump werden herko^ zen en namen de functiën weder op zich Wordt besloten de eerste winteruitvoering^" voor kunstlievende leden te geven op 12 en 13 N*> vember a.s. Verder met Kerstmis 'n uitvoering in de zaal van de Haan. Dan half Febn weder kunstlievende leden uitvoeringen en op Paa9ch 'n entree-uitvoering in Concordia. Aan het slot heeft 'n uitvoerige discussie plaats hoe aan geld te komen voor nieuwe instrumen ten, want de aanschaffing is noodzakelijk. Besloten wordt half April 1928 'n Fancy Fair te houden in de hoop daarvan 'n batig saldo over te houden. Hierna Sluiting. - Hedennacht te ongeveer 3 uur brak brand uit in de woning van de Wed. Jb. (Takes te Wester- land, mede bewoond door het Drentsche gezin van H. van Houten. Het achterhuis stond reeds in vlam toen v. H. het onheil gewaar werd en da delijk wekte hij de buren. De oude weduwe scheen toen zij in nachtgewaad uit haar woning werd gered, geen begrip er van te kunnen krij gen, dat haar huis in brand stond. De motorspuit van H.hoef was spoedig ter plaatse, doch om iets van de woning te behouden, was geen kans meer op. Ook de buren duchten aanvankelijk nog brand gevaar en droegen hun inboedel naar buiten. Ge lukkig kwam het niet zoo ver. Huis en inboedels waren verzekerd. Oorzaak der brand, die achter in het huis is ontstaan, on bekend. Jaarvergadering van de Muziekvereeniging A' polio op Zaterdag j.1. te Den Oever. 29 leden aan- wezig. De drie aftredende bestuursleden de hee ren C. V. Koorn, J. Tijsen Jbz. en R. Bakk?r wer den herkozen. Zij namen hunne herbenomingen weder aan. De herfstuitvoeringen werden vast gesteld op 12 en 13 November a.s. bij Jurrie Lont Maandagmiddag geraakte de wielrijder de heer C. van Kalsbeek op de werkhaven te Den Oever in botsing met de vrachtauto van den heer Herm Smit. De heer v. K. die tegen de ruiten van de vrachtauto terecht kwam, waardoor deze aan gruiselement waren, kwam er wonderbest af. BINNENL. NIEUWS. GEMEENTE W1ERINGEN. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaar ten kantoor Hippolytushoef. Terugontvangen in de 2e helft der maand September. Brieven 1. Gaastra, Workum 2. F. Hugens, Rotterdam. Briefkaarten 1. Frau Müller, Keulen Mej. A. Wollcnberg, Rotterdam. NOTA: Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden terug gegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te EEN WAAGHALZERIJ. In een 12-voets motorbootje van IJmuiden naar Londen. Zaterdagavond is de heer Oly van Amsterdam met een vrouwelijke passagier, mej. Feensma, In een motorbootje, voorzien van een buitenboords .Tohnsonmotor, uit IJmuiden vertrokken. De be doeling der jonge waaghalzen is, bij Lowestoft de Engelsche kust te bereiken, om verder langs de Engelsche kust naar Londen te varen. Het bootje, dat ongeveer 12 vbet lang is, is ge heel met zeildoek overdekt. De hoofden der „be manning" steken door een gat naar buiten. In den romp van het bootje kan dus geen water ko men. Het weer was uitstekend, doch daar het vaar tuigje op zee hoogstens 6 mijl loopt en de afstand 'JmuidenLowestoft 103 mijl is, kan er nog heel wat gebeuren, eer het aan den overkant is. Er was te IJmuiden heel wat belangstelling. PAARD OP HOL GESLAGEN. De landbouwer A. Moons, wonende in Bloemen- daal onder de gemeente Waddinxveen, begaf zich Zondagochtend met zijn echtgenoote met paaru n wagen naar de kerk te Gouda. Op den Bloe- mendaalschen weg sloeg het paard op hol, waar door de vrouw zich zoo bang maakte, dat zij uit den wagen sprong, hoewel hetrpaard enkele me iers verder tot staan werd gebracht. De vrouw bleef op den weg liggen, en, na bij een der omwo nenden te zijn binnengebracht en voorloopig ver bonden, werd zij naar de wijkverpleging te Gou da overgebracht. Zij bleek haar schouder gebro - kon te hebben on had bovendien bloedende won den aan beenen en gelaat, waarvan de lip ge - scheurd was. Dr. Montagne verleende medische hulp, waarop de vrouw per auto naar naar wo - ning werd vervoerd. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Een 25-jarige jongeman, woonachtig in Nieu- wer-Amstel, reed in volle vaart tegen een neer gelaten afsluitboom van den spoorwegovergang aan de Dorpsstraat te Amstelveen. Door den schok sloeg de motorrijder over den afsluitboom fn kwam met een smak op de rails terecht, juist toen de trein naderde. Als door een wonder scheen de motorrijder echter geen noemenswaar- dig le'sel bekomen te hebben, want hij sprong onmiddellijk overeipd nog voor de trein, die toi op ongeveer 10 M. afstands genaderd was, her kon g ijpen. Hij bleek slechts enkele ontvelling"' bekomen te hebben. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd. auto huiswaarts, toen hij nabij de Liedebrug botsing kwam met een motorrijwiel, bereden door den heer F. Damme en als duo-passagier de heer P. A. v. d. Brande, beiden uit Schoterdijk. Vermoedelijk door den dichten mist en de ge steldheid van den weg i9 de motor tegen de auto opgereden. De beide berijders werden er af geslin gerd en toen zij werden opgenomen bleken zij teeds overleden. Beiden waren vreeselijk ver minkt, vooral aan het hoofd. De voertuigen waren slechts licht beschadigd. Procesverbaal is opgemaakt. De' politie stelt een nader onderzoek in. - yyxs jtrni jtc'' UIT DE STREEK. Hoewel de aardappelcam- oagne tot dusver vrij lang voortduurt, blijft de nnvoer tot heden nog ruim 1000 wagons ten achter bij dien van het vorig jaar. UIT HOORN. De zoogenaamde „Voormarkt" welke enkele jaren geleden op initiatief van de fdeeling Hoorn van de Hollandsche Maatschap pij van Landbouw is ingesteld, en zich in toene- meiAle bloei mag verheugen, zal dit jaar gehou - t!en worden op 19 October a.s. UIT St. PANCRAS. We vernemen, dat van hier een aantal werklooze arbeiders werk hebben be komen op Texl, waar men met aardappelrooien een hoog daggeld schijnt te kunnen verdienen. SCHAGEN. Het aantal leerlingen aan de Land- bouw-Huishoudschool alhier is nog met drie vermeerderd. Het zijn de eerste leerlingen van Wieringen, die men met uitzondering van den tijd van aangifte, nog meende te moeten toela ten. In de school is thans geen plaats meer on - bezet. ANNA PAULOWNA. STERKE KIEMKRACHT VAN RIETENZAAD. Een viertal jaren geleden werd door de Coop. Beetwortel suikerfabriek te Zevenbergen een zen ling bietenzaad ontvangen, waarvan pl.m. 1000 K G. was beschadigd door een lekkage. Dit zaad moest vernietigd worden en men meende dit M best te kunnen doen door het in den modderput te werpen. Deze zomer evenwel werd een gedeel te van de modder gebruikt tot opwerping van een diik. In de gebruikte modder bevond zich bieten-, zaad, dat ontkiemde en goede vrucht voortbracht evenwel zonder suikergehalte, doch uitstekend geschikt voor veevoeder. Een bewijs, dat zaad neit zoo spoedig !s te ver nietigen. u# BURGERLIJKE STANli GETROUWDCornelis Wisse en Neeltje Zwaan, wed. H. Schtiever. OVERLEDEN Jacobus Swi erts, oud 83 jaar, echtgenoot van N. Bruin Bernardus Zwirs, oud 65 jaar, echtgenoot van M. Passé. Naar wij vernemen is onze vroegere plaats genoot Ph. Swart, thans wonende te Helder, als onderwijzeres te Ankevecn benoemd. POLITIE. Verloren een mantel en een belas tingplaatje. Weggeloopen een grijs-bonte hond tn een jonge koe (zwart bont). Gevonden een potlood, een bril, een mes, een wagensleutel. In- lichtingen ter secretarie. Algemeene Vergadering der Nutsvereeniging Oefening Kweekt Kunst op j.1. Vrijdag in de Vlas- en Korenbeurs. De voorz., de heer Pennekamp opende met 'n hartelijk welkom de vergadering: de notulen van den secretaris, den heer J. A. Smit, alsook het jaarverslag werden onveranderd goedgekeurd De rekening van den penningmeesfeiden heer H. Pennekamp had 'n ontvangst van f 124.45; n uitgaaf van f 112.14; alzoo 'n batig saldo van f12.31. De commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren J. Komen en L. v. IJzendoorn ver klaarde alles in orde te hebben bevonden. Secr. en Penningm. werden dank gebracht vGor hun toewijding jegens de vereeniging. De aftredende bestuursleden, de heeren J A. Smit, secr. en G. Stins vice voorz., werden beiden herkozen. De heer Smit nam zijn benoeming we der aan; de heer Stins zal er mee in kennis wor den gesteld. Ter vervulling van de vacature D Bakker werd gekozen de heer C. op 't Veld De eerste n Altsavond werd vastgesteld «p Zater dag 29 October a.s. Hierna Sluiting. - BREEZAND. Ter gelegenheid van het 25-ja- rlg Jubileum van den Bond van Staatspension- neering afd. Anna Paulowna werd 'n feestelijke bijeenkomst j.1. Zaterdag gehouden in de zaal vnn den heer Borst. De opkomst was gering. Dik wijls werd gezegd: „ik zou weieens naar de bïjr eenkomst van den Bond voor Staatspensionnee- ring willen, maar het is altijd in de Spoor- buurt!" Nu was het vlak bij, doch die personen waren er thans óók niet. Het is ons gèduch; te gen gevallen. Wat er werd gegeven had meer belangstelling verdiend. De feestrede van den beer Dorhout was natuurlijk subliem. Dat zijn we trouwens van de zen spreker gewoon. Men zou uren en uren naar hem willen luisteren, 'n Hartelijk applaus weer klonk toen hij geëindigd had. Ook de tooneelvereeniging van Oude Sluis had met haar tooneelspel „De Buste van J. C. de Rooij succes te boeken. De spelers waren goed in hun rol; alles gaf blijk van flinke studie. Met 'n gezellig dansje werd de avond besloten. Rozenbroek de bal prachtig naar van der Berg die met een schitterende kopbal AP de leiding geeft 0—1. SVS spant nu alles in voor den gelijkmaker doch het lukt niet. Van der Berg toch krijgt kans de voorsprong te vergrooten. Doch een der SVS- ers, 'n achterspeler, is hem voor en .zet de bal in eigen doel. 0--2 voor AP. Met SVS in den aanval blaast scheidsrechter in ukken en AP boekt haar eerste welverdiende o- verwinning. SVS deed in het veld niet onder voor AP, doch de AP-aanvallen waren talrijker en ge vaarlijker. V. der Berg neemt thans de midden voor plaats weer in en Kerkhof staat nu w eer spil; wel 'n verbetering. SUCCES-NIEUWS. Zondag trok Succes I, met fiink wat supporters naar J. V. C. I (Julianadorp) en wist daar met 40 te winnen. Succes speelde voor rust een matige wedstrijd, doch na rust kwam zij er heter in. J.V.C. speelde echter met 9 man. Succes II was op bezoek naar Anna Paulowna II en keerde met een 62 overwinning huis waarts. "Succes III speelde thuis togen Oudesluis II en kreeg haar 3e nederlaag te boeken (62.) S. Il^t speelde trouwens een aardige wedstrijd, 'doch de ware schutters waren zoek. BREEZAND-NIEUWS: Zondag ha4. onder ide aal voetbalweer de eerste „Derby" plaats. Bree- zand ontving Exèelsior en wist met 't kleinst mo gelijke verschil te winnen. De wedstrijd viel trou v.ens wat spel betreft zeer tegen. Af en to-» dreig de zelfs ruw spel te ontaarden. Voor rust wa i het nog het best E. had het eerst succes toen van Teulingen uit 'n voorzet van links doelpunte. Kort daarop is het lioep van B, die gelijk maakt En dan is het Post, die B de leiding geeft Na rust is E aan het woord; doch de aanvallen worden slecht afgewerkt. Het spel wordt steeds forscher en scheidsrechter heeft handen vol werk om het spel binnen de perken te houden B. blijft in de meerderheid- doch Delver verricht schitterend werk, maar wordt wel wat al te lorsch door Abbink aangepakt, waartegen scheidsrechter niet optreedt. Doch Delver weet zijn doel schoon te houden. Als het einde er is, heeft B 'n zwaar bevochten overwinning 2—1. If? WIERINGEN. —Uitslag verkooping van landerijen Wed. S, Mostert en kinderen ten overstaan van Notaris Obreen Perc. I Vartro-p 23.48 sn. kooper P. Bak ker Jz. voor f2454. Perc. II en III Oude krocht 5113 sn. en Holleven 29.43 sn. kooper P. Smit Jz voor f 6672; Perc. IV Kostersventje 16.55 sn. koo per O Bosker voor f670; Perc. V Groetventje koo per C. Snooij Wz. voor f320; Perc. VI Polder W. Nieuwland 44.55 sn. Kooper N. Snooij en Wed W. Snooij voor f3825.'Totaal opbr. f 13941. —De bouwplaats „Kaapzicht van de heeren A Peereboom en M. S. Bakker, gelegen in den Pol der Waard Nieuwland is uit de hand verkocht aan den lieer C. Koorn Sz. te Oosterland. De eerste industriëele inrichting te Wieringen die thans electrisch wordt gedreven is de sme derij en bankwerkerij van üebr. Kuijt te Der» ue ver. De stroom wordt geleverd door de M.U.Z. Zeker is het vermeldenswaard, dat deze jonge onderneming zich, onder leiding der ijverige en kundige firmanten, heeft uitgebreid tot 'n ware fabriek, waar thans de modernste draaibanken, schaaf- en boormachines in werking zijn. ANNA PAULOWNA. Voor 'n flink bezette zaal werd Zondag in de tent van Veerburg vertoont de beroemde film ,.Het Vaderhart Spreekt." Het succes was groot. Zondag a.s. zal in de tent worden geprojec teerd het niet minder mooie levensdrama „Ver laten Kinderen." BOSKER 's BOEKHANDEL. Voor de Winteravonden i Steeds voorradig losse nummers van: 1 Astra, Het Leven, De Prins, De Lach, Stuiversbl. Romans tegen zeer lage prijzen SPORT. S.V.S. II Anna Paulowna I. AP wint 0- 2. Zondag jl. speelde A.P. I haar 2e Comp.wed- strijd uit tegen S.V.S. II te Ilelder. Om ruim 2 uur laat scheidsrechter Koorstra beginnen. S.V.S. is volledig, A.P. is zonder Lemmers, waardoor van Kooten invalt. A.P. wint de toss en onder prach tig herfstweer trapt S.V.S. af. De eerste aanval len zijn voor S. doch langzamerhand komt A.P. pzetten en een tijd lang zweeft de bal voor de MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 7 Oct. 1927. Kaasmarkt. Op de he den geehouden kaasmarkt waren in totaal aan gevoerd 143 stapels, wegende 167000 K.G. w.o. Fabrieks kleine met merk 48 Fabrieks kleine zonder merk geen aanvoer Fabrieks oommissie met merk 47,50 Boeren kleine met merk 48 Boeren kleine zonder merk 46 Boeren com missie met merk 55. Handel goed. ALKMAAR, 7 Oct. 1927. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 4451 H.L. w.o. 1421 II L. taiwê 12 a 15,50 20 H.L. Rogge 11,50 916 H.L. gerst chev. 11,75 k 12,75 1486 H.L. ha ver 11,50 a 12,50 127 H.L. boonen^w»o. bruine boonen 15.50 a 38 citroenboonen 40 a 42 duivenboonen 16 a 18 Witteboonen 42 ft 50 28 H.L. Rood mosterdzaad 45 a 50.50 21 H.L. Koolzaad 19 5 H.L. Blauwmaanzaad 44. 4 H.L. Diversen 423 H.L. erwten, wjo. groene erwten (kleine) 25 27,50 groene erwten (groo te) 40 a 45 grauwe erwten 40 a 61 vale erwten f 32 a 50 per 100 K.G. f EIERVEILING, ALKMAAR» 8 Oct. 1927. Aan voer 45000 kipeieren. Prijzen 58—60 Kg. 8.8G k 9.40 60—62 K.G. 8.90 a 10.20 62—64 K.G. 10 a 10.60 Bruine 10 k 1070. Aanvoer 3000 Eendeieren. Prijzen 6.90. Opgave van de directie der kleine markten te Alkmaar, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 3 tot en met Zaterdag 8 Oct. Kippen 0 60 a 1,65 Kuikens 0.20 k 2 Eenden 0.50 a 1.50 Konijnen 0.30 a 4.50 Eendeneieren per 100 stuks 7,25* Kippeneieren (grooth.) per 10(7 stuks 9 a 10,35 Kippeneieren (kleinh.) per 100 stuks 9.50 a 10.50 Boter le s. per half K.G. 1,05 a l,12V-> Boter 2e soort, per half K.G. 0.95 1 Jonge kippen 1,25 a 2,7$ Slachtduiven Kb a 20 cent. A^LKMAAB, 10 Oct. 1927. Op de heden gehou- derrVeemarkt waren aangevoerd 30 Vette koel- S veste. Doch doelpunten blijven voor de rust uit !(n 250 k 450 9 Vette kalveren f 60 k 140 - Vef- en met blanco stand wordt gedraaid. Na de theajfe kalveren per Ned.pond f 1 20 a t 45 23 Nucht valt S. verwoedt aan. Doch de A.P.-achterhoede ;K-i1v. fslacht) 8 k 23 723 Vette Varkens (swa staat pal en zetten hun voorhoede voortdurend jre) per. ned. pond f 0.64 k 0.66 7outers ner ned aan 't werk. Bij een der A.P. aanvallen plaatst pond 0.64.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2