Eu «i;4a£d om ten itfui; 18e Jaarjransr. Dinsdag 25 October 1927. No, 82 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR BPp WIERINGEN EN OMSTREKEN X WIERINGER COURAHÏ* iORN J. BOSIEK, WIEBINKEN DITOETEB I VERSCHIJNT KLKEN DiNSDAB en VRIJDAO. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVËRTE NT I N Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. 9UIKAU t fflppolytnahoef W lering ml TaleL lntsiMU. Ne. li. PARIJSGHE MODEBRIEVEN. dien misschien kunnen maken van uw mof. Moffen worden op 't oogenblik niet meer gedra - gen en het jarenlang bewaren dioet het pelswerk geen go-ed, nog daargelaten het groote gevaar dat de motten er hun maal mee dioen. OE „ROBS-MANTEAU." In het overgangs-seizoen is de „robe-manteau," zooals altijd, weer bijzonder in eere. Dikwijls is zo uit twee verschillende stoffen samengesteld een breede band andersgekleurde stof cmder langs den rok en aan het benedengedeelte der mouwen. De scheidingslijn gaat verborgen onder een aardige soutache-garneering die de twee tegen gestelde kleuren tot één geheel voegt. Onder dit todletje wordt heel veel een aardig vestje gedra gen van witte of lichtgekleurde zijde. En, nu 't tegen den winter loopt, is het costuum heel dik wijls afgemaakt met een randje bont aan hals en mouwen. BONT In Parijs en omgeving duur 't dikwijls lang al vorens de eigenlijke winter begint. De elegante wintercostuums worden pas later gedragen. Al leen het bont is reeds voor den dag gehaald. Of eigenlijk geloof ik niet dat 't oo.it opgeborgen geweest. Tegenwoordig wordt 's zomers door menige dame een mooie vos om de schouders geslagen zoodra er zich maar het minste koeltie doet gevoelen. Niet alleen omdat ze zoo gevoelig is voor de koude maar meer nog. omdat. bont. 'nist door de tegenstelling, zoo mooi doet op een luchtig zomertoiletie. Pont is anders peperduur op 't oogenblik en nochthans wordt 't meer gedragen dan ooit tc voren. Wanneer ge aan uw wintermantel graag zoo'n grooten. modernen bontkraag wilt. geven, dio hnot* tongen den hals opstaat, zoo zoudt MARETOVERZICHT. De SCHAGER markt van 20 October was een van de grootste van dit jaar. De aanvoer was zoo groot, dat voldoende plaatsing ontbrak. Doch alles redt zich en dat moet op zoo'n enkele keer, op de markt ook maar plaats hebben. Bij den groeten aanvoer was er een levendige handel zoodat er veel zaken gedaan werden. De aanvoer van vette koeien was niet te groot, zoodat de beste en ook de goede waar spoedig opgeruimd was. De beste kwaliteit gold f 1,05 a 1,10, zeer goede vanaf 0.95 tot 1,05, goede 2e kw. 0.85 a f 0.95. Gelde koeien met wat melk waren goed te plaatsen. Deze soort is dan in hot voorjaar aangewezen voor weidekoeien. Melk koeien 275,— k 375,— en goede kalfkoeion 350.k 425 Er was veel jongvee aanwezig, dat men algemeen duur vond. Kuikalveren voor 120,a 135.Stierkalveren voor een deel voor den dood 90,k 120,De aanwezigheid van Spaansche kooplieden, die nogal inkoopen dee - den. had een vasten handel in het fokvee ten ge volge. In schapen kwam weinig verandering. Uit voerlammeren naar Frankrijk liepen tot, f 44,— exportlammeren mede naar dit land f 33,—. Be- drijfsschapen f 25,— k 35,—. Vette varken svaren stug, zpodat de priis van 13 October nb jleen met moeite werd verkregen. Het was de hr G. Brak te Schagen. die den ouden nrijs voior 3 stuks wist te behouden 0.R3 ner Kilo. De gewo ne waar gold 0.62. Wat lichte zouters. FEUILLETON. O—O No. 16. Dat vvtet je nog niet wij kunnen er aliijd ee-ia heengaan. Ik vind hee goed, antwoordde Spearing en yij gingen op weg naar het kantoor van den heer Fatham in Lincolm 'Inn Fields. De inspecteur Priest en de agent Spearing, kondigde de klerk aan, wien zij hun namen ge- gezegd hadden. Ik weet wel zeker, dat mijnheer Fatham u ontvangen zal, maar hij heelt iemand bij zich Wilt u even wachten Mijn wachten dient nergens toe. Nonsens, natuurlijk wacht jij ook, Spearing Goed dan, mijnheer, en zij gingen het kan - t jor binnen, waar Spearing zich neerzette, bijna dubbel gevouwen, de ellebogen op de knieën en het gezicht is de handen verborgen Toen zij ongeveer een half uur gewacht hadden, ging de deur van het kantoor open en de heer Fatham kwam met zijn cliënt te voorschijn, een man van middelbare grootte, elegant gekleed, die er van top tot teen als een aristocraat uitzag en door den advocaat met de meeste beleefdheid werd behandeld, terwijl hij zeide Het is mij hoogst aangenaam geweest met u kennis te maken en wij hopen uw zaken even anuwgezet te behartigen als wij dat deden voor uw hooggeachte nicht. U behoeft niets te vree - zen, uw recht op de nalatenschap is zoo duide lijk mogelijk. Aan de wettelijke formaliteiten zal zoo spoedig mogelijk worden voldaan en na on geveer zes weken zal u in het ongestoord bezit zijn van een mooie erfenis. Een kwart millioen is er op zijn minst aan geld. Goedenmorgen, mijn heer. Mag ik u wel gelukwenschen. Met een diepe buiging sloot de heer Fatham de voordeur achter zijn bezoeker. Spearing had niet eens opgekeken. Wat is er van uw dienst heeren vroeg de advocaat zich haastig omwendend. Kom man, kijk eens op, je moet hier niet in slaap vallen. Wat is er Priest antwoordde en Fatham leidde hem zijn kamer binnen. Ik heb vijf minuten voor u over en geen oo- BTNNENL. NIEUWS. HET VERKEER MET SCHIERMONNIKOOG. Op Schiermonnikoog worden pogingen aange wend om een nieuwen passagiers- en goederen dienst van en naar het eiland in het leven te roe pen. Het plan is twee snelvarende booten in de vaart te brengen. De tarieven voor den overgang zullen belangrijk worden verlaagd. Men wil, wanneer de overtocht in den winter onmogelijk is, het vervoer per vliegtuig (ook voor de post) doen geschieden. Ton Oosten van het strandhotel zal een ban - gar op het strand worden gebouwd. ONGEVAL BIJ DEN SLUISBOUW. Vrijdag is wederom een ernstig ongeval ge beurd bij den sluisbouw te IJmuiden. Een werk man is tijdens het lossen van grint van een stei ger gevallen, waardoor hij met zijn hoofd op een rail terecht kwam. Met een ernstige hoofdwon de werd hii naar de Maria-Stichting te Haarlem overgebracht. SAMEN DEELEN. Iemand kocht te Kropswold op een verk'ooping een paar kleine emmertjes met deksel, kinder - genblik langer, zeide hij. Wij komen, vragen of u al eeng bericht hebt op die advertentie bettreffende mevrouw Emily Fielding. De politie heeft den moordenaar, ik las het vanochtend in de courant. Ja. wij hebben iemand, maar die schijnt het niet te zijn, wij dachten, dat soms de naaste erfgenaam iets met den moord te maken zou hebben. De advocaat schudde het hoofd en zei kortaf Uit de omstandigheden is gebleken, dat deze theorie een groote dwaling is. De naaste erfge naam is al bij mij geweest. Het is iemand uit den eersten stand, die buitenslands is geweest en vanmorgen bij zijn terugkeer in Londen had hij pas van de zaak gehoord. Hii heeft mij on weerlegbare bewijzen gegeven, dat hij de eenige erfgenaam der oude is. Dat was die heer, dien ik juist uitliet. Hij heel Vincent Borrodaile en logeert in het Cosmopoli- tan Hotel. - Was die heer het Hoor je het, zeg Speariiie- - Ja, mijnheer. - Leek hij op die mannen, die wij zoeken - Tk beb niet op hem gelet en hoe kan dat, als hij op dien tijd buitenslands is geweest De naam Borrodaile maakte geen indruk op Spea ring. - Dat kan hij wel liegen zei Priest. Wii moe ten hem eens achterna naar het Cosmopolitan on hem goed bekijken. Tk verzoek u dat te laten, zei Fatham op af keurenden toon. U g-eeft 11 maar noodeloos möei- te en valt een fatsoenlijk man lastig- Hoe weet u. dat hij een fatsoenlijk man is F.en half uur geleden had u hem nog nooit ge zien zei Priest. Hoe ik dat weet herhaalde de advocaat toornig, hii was geheel te goedertrouw on gaf mij de stukken, waaruit ziin indentiteit bleek er zijn rechten als naaste erfgenaam. Tk was zelfs 700 overtuigd van de waarheid zh'ner bewerin gen, dat ik hem duizend nond aanbood. Die hii zeker aannam, smaalde Priest. Natuorliik nam hii die som aan. mh'nheer. waarom zou hii niet Hoe durft u 700'n toon te gen mii aanslaan en wat bedoelt u daarmede Miinheer Fatham, ik vrees, dat u er in go- loonon is Kom Snaering. wii moeten weg. Priest boog even voor den advocaat en verliet de Hamer. Toen zij buiten waren, zei hij tegen Spearing speelgoed. Bij zijn thuiskomst vond hij in een daarvan een bedrag van 260. Hij stelde1 hier van de oorspronkelijke eigenares in kennis, met :vie hij overeenkwam het gevonden bedrag te deelen. EEN OOR AFGESNEDEN. De rechtbank te Winschoten heeft veroordeeld F. B., 26 jaar, venter te Muntendam, wegens mis handeling, zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbende (hij sneed Frederik Slor een stuk van zijn oor) tot zes maanden gevangenisstraf. IN EEN STUKJE VLEESCH GESTIKT, In het restaurant van den heer V. te Purme- rend is iemand, die daar iets gebruikte, in een stukje vleesch gestikt. Het lijk is naar het Ge meente Ziekenhuis vervoerd. [Tot nog toe is niet bekend, wie de overledene is. EEN GESCHENK VAN DEN EX-KEIZER. De ex-keizer zal voor de gemeente Doorn, als blijk van erkentelijkheid voor de hem verleende gastvrijheid, een rosarium aan laten liggen in het hem toebehoorende deel van de Gezichtslaan. Met de uitvoering is reeds een aanvang ge maakt. Tót den rozentuin, waarin talrijke banken zul len worden geplaatst, zullen alleen de inwoners van Doorn en de logeergasten toegang hebben. De uitvoering is opgedragen aan de fa. v. Noort en Zn., te Boskoop. EEN DURE RECLAME. Een kruidenierszaak, die haar -25-jarig jubile um viert, zoo schrijft men uit Amersfoort, wil ook haar cliëntele in dit heucreliike feit lat -n meeleven. Per advertentie heeft de jubileeronde nongokondigd. dat men in die week van °027 October bij ieder pond koffie nog suiker kon kriigen k 8 cent. per pond. Hoeveel suiker men bii ieder pond kon kriigen. stond niet aan gegeven. Zoo kwam dezer dagen iemand de wïn kei binnen, bestelde een pond koffie en vroeg daarna 20 pond suiker a 8 cent. De winkelie weigerde echter zulk een groote hoeveelheid te geven. De klant kon wel één pond krijgen, doch geen 20 pond. Dat was de bedoeling niet. De bezoeker wilde met de goede bedooh'ng'vi echter niets te maken hebben on hield zich pen don advertentietekst. De politie werd in den arm genomen, doch deze verwees, omdat het een ci viele quaesh'e betreft, den man naar een deur - waarder. Het gevolg was dat de man zijn twin tig nopd suiVer 8 cent kreeg. Als alle klanten zulke bestellingen doen, dan kan dit 25-jarig jubileum de firma duur te staan komen. DE KLAPSTOEL. Mm schrijft uit Barneveld Indertijd heeft het College van Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. alhier besloten, aan parti culieren toebehoorende kerkplaatsen, bij over lijden der rechthebbenden, in sommige geval len aan de kerk te doen vervallen. Dit was nu ook gebeurd met een zetel, dien iemand alhier Ik snauwde hem maar af, omdat hij zoo bru taal was, maar toch vrees ik, dat hij gelijk heeft met zijn Vincent Borrodaile, hij is te schrander om er in te loopen. Ik ga naar het bureau, mijnheer, zei Spea ring. Waarom dat Och, mijnheer, het kind ligt nu ergens t« sterven. Dat lieve kereltje, ik ben een ezelskop anders niet. Kom Spearing, wees zoo nu niet Priest was ten einde raad om Spearing uit ziji/ wanhoop op te wekken. Laten wij samen naar het Cocmopolitan gaan en den vent eens aankijken. U dan, mijnheer, ik niet. Spearing, je berft een gek en een lafaard. Priest wou eens probreeren, of hij daar scheld woorden den man uit zijn apathie kon opwek - ken. Ja mijnheer, ik ben een gek. Je bent een zot, goed voor kindermeid. Daar deug ik ook al niet voor. Jij moest een goed pak slaag hebben. Dat moest ik ook, mijnheer. Wat zou Priest nu beginnen met zoo iemand. Spearing, wat scheelt je Ik geef nergens meer om, mijnheer. Eerst hield ik van je en nu veracht ik je. Ik wil j<? niet meer, wij moeten maar schei den. 't Is zoo, mijnheer, uw goedheid voor mi1' 'ial ik nooit vergeten. Toon gaf Priest het op, want hij was ten ein de raad. Zij liepen stilzwijgend naar het politiebureau terug. Er zit iemand te wachten, zei Briggs. Op mij Neon. op Spearing. mijnheer. Wie vroeg Spearing. Hij wou zijn naam niet zeggen, maar hii i?omt wewns den moord in Margrave Crescont. k heb hem bier vast gehouden. Hij wou mij niets vertellen on aan niemand. Zijn vertrouwelijke mededeelingen bewaart hij voor onzen lieven Spearing. 't Schiint wel, dat wii niets meer kunnen uit richten zonder onzen dierbaren, beminnelijken nond. zei Briggs sarcastisch. Daarop wetas hij -net ",;n dnim ever den schouder en zei Dant zit hij Komt u ook, mijnheer, zei Spearing zonder van zijn moeder had geërfd. Deze kon zich ech ter met de regeling niet vereenigen en bleef van den zetel gebruik maken. Het College heeft thans van deze zitplaats een klapstoel gemaakt, die, niet in gebruik zijnde, van ketting en slot is voorzien de sleutel is in het bezit van den huur der der plaats gesteld. BUITENLAND. ONGEWENSCHTE VREEMDELINGEN. Zonder verblijfplaats. Een twintigtal Italiaansche anarchisten, die uit het land zouden worden gjezet, werden Don derdag uit Nice komende, door de Sureté Géne rale over de Fransch-Belgische grens „geleid" Toen zij per trein te Blandain, de grenspost, wa ren aangekomen, begaven zij zich te voet naar Doornik, doch werden onderweg door Belgische gendarmes tegengehouden en weer naar Fransch grondgebiel gobracht. Vrijdagochtend bracht men het troepje haar Bijssel om het vandaar uit naar Houplines tc geleiden en het daar over de Belgische grens te zetten .Maar de Belgische autoriteiten wenscli - ten de onwelkome gasten niet te ontvangen, zoo dat ze niet weten waar zij heen moeten gaan «n tusschen de diuaneposten en gendarmerie heen en weer geslingerd worden. VEILIGER VLIEGEN. Opzienbarende uitvinding. De Daily Mail beschrijft uitvoerig een opzien barende uitvinding van Handley Page. Sinds 1921 is genoemde vliegtuigbouwer bezig, proeven te nemen met vleugels, van kleine groeven voor zien, om de stabiliteit van bet vliegtuig in de lucht, ook bij zeer geringe snelheid, te vergroo- ten. De resultaten van zijn proeven werden Don derdag j.1. ten overstaan van een groot aantal deskundig-en. op bet vliegveld te Circlewood ge demonstreerd. Handley Page's nieuwe constructie baarde groot opzien. Door middel van een kleine aparte vleugel aan bet vooreinde van den normalen vleugel bevestigd, kan het vliegtuig volkomen in de lucht stilhangen, terwijl de bestuurder alle controle over ziin toestel behoudt. De kleine vleu gels, welke als het ware een verlengstuk van de groote vleugels vormen, doen bij normaal vlie - gen geen dienst en vallen den vluchtigen toe schouwer in het geheel niet op. Pas als het toestel ziin snelheid verliest, tre den de kleine vleugels automatisch in werking cn brengen een zoodanige luchtstroomine onder de groote draagvlakken teweeg, dat het plotse - h'ng kantelen of duiken der machine, waardoor tot nu toe 95 pCt. der ongevallen veroorzaakt werd, bijna geheel is uitgesloten. Ongetwijfeld wordt door deze vindinv. wolk* als de belangrijkste op luchtvaartgebied na die der Gebr. Wright wordt beschouwd, de veiligheid van het vliegen enorm verhoogd. -*» ADDERBEBROED. Zondagnacht ontmoette een koopman te Ber - den brigadier met een blik te verwaardigen. Wel begon hij, toen zij de kamer binnentraden, had u mij iets te zeggen Opeens veranderde de uitdrukking van zijn gelaat. Zijn oogen glinsterden en hij schreeuwde: Ik ken jou wel, vervloekte kerel, jij rende den kleinen George na op Clapham Common. Waar is de jongen Waar is hij zeg Hij zag er zoo vreeselijk uit in zijn woede dat Priest in de meening, dat hij Heywood wou aan vallen. hem wilde tegenhouden en zei: Kalm, Spearing, kalmpjes maar aan. Een seconde daarna werd Priest door de ka mer geslingerd. Laat mij met rust, zei hij met heesche stem. En jij, wie ben jij Mijn naam is Mortimer James Heywood. Waar is de jongen Als jij bem vermoord hebt Hij leeft. Den hemel zij dank. Spearing werd door duizeligheid bevangen door de groote vreugde, maar herstelde zich' spoedig. Nu is hij weer zichzell, mompelde Priest, die glimlachend opstond en het lichaamsdeel wreef, dat in onzachte aanraking met den grond was geweest. Vincent Borredaile, dat is de persoon di.. u moet hebben. Hoe zoo Priest vergat de pijn en nam snel deel aan het gesprek. Vincent Borrodaile heeft mevrouw Emily Gielding vermoord. Kan u dat bewijzen Ja, omstandig. Hij heeft een sleutel van het huis en is de naaste erfgenaam na, den knaan George en na diens vader Harry Fielding. Dat is de uitgehongerde man, dien u op Sparrenoord vond. Hij is de echtgenoot van Mary Fielding, die nu gevangen zit. Hij vermoorde de oude mevrouw, omdat zij naar zijn zin te lang leefde. Hij hongerde Fielding uit heel langzaam, maar. nu wou hij er een eind aan maken. Het was las-' tig, toen de jongen in het Tehuis geplaatst werd. Is Sparren oord zijn eigendom Ja. Hij wou dus Fielding en den iongen dood bobben, omdat zij hem in den weg stonden. Ja, zij ziin nader familie dan hij en het geld komt hen rechtuit toe. (Slot volgt.)

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1