haar van gemeentewege êenige tegemoetkoming te verstrekken, dan zx>u deze niet verdtr kunnen gaan, dan om haar eene toelage te verzekeren, die ongeveer overeenkomt met het pensioen, hetwelk zij z»u hebben ontvangen, indien zij wel als ambtenaar in dienst der gemeente werkzaam zou zijn geweest.. Vooropstellende, dat de gemeente hiertoe niet verplicht is en dit geval niet als een precedent mag worden beschouwd, waarop anderen zich later zouden kunnen beroepen, zijn B. en W. van meening, dat er op billijkheidsgronden wel eeni- ge aanleiding is, aan het verzoek gevolg te geven, gezien de omstandigheid, dat belanghebbende» over een langjarig tijdvak hare werkzaamheden tot hunne tevredenheid heeft verricht. De te verleenen toelage zouden zij daarom wil-, len stellen op 1.per week, zijnde het verschil tusschen de invaliditeitsrente ad 3,en het bedrag, dat zij als pensioen zou hebben ontvan - gen, indien zij pensioengerechtigd ware geweest, welk pensioen volgens berekening zou beloopen hebben circa 4,per week. w B. en W. stellen daarom voor een toelagei tot een bedrag van 52,per jaar tot wederopzeg ging te verleenen, in te gaan op den datum, vol gende op dien. waarop zij haar functie heeft neergelegd. Goedgekeurd. Aanvalling bonw- en woning verordening. B. en W. deelen mede, dat men in de laatste jaren meer en meer aandacht is gaan schenken aan het uiterlijk van gebouwen en langzamer - hand dringt overal de opvatting dooi*, dat met betrekking tot het bevorderen der schoonheid bij h'et bouwen een taak voor de gemeente is weggelegd. In het algemeen wenscht men een ieder vrij te laten zijne woning van binnen naar eigen smaak in te richten, doch de noodzakelijk heid om het uiterlijk van gebouwen aan redelij ke eischen van welstand te doen beantwoorden, erkent men tegenwoordig vrij algemeen als eene zaak van openbaar belang. Verscheidene gemeentebesturen hebben dan ook bepalingen vastgesteld krachtens welke het uiterlijk van de op te richten gebouwen aan de goedkeuring van B. en W. moeten worden onder worpen. Dit resultaat is voornamelijk toe te schrijven aan het werk door de Advies-commissie voor Bouwontwerpen gevestigd te Amsterdam, verricht. Ook aajt 'het uiterlijk der gebouwen te Wieringen valt nog wel het een en ander te ver beteren. Het is volgens B. en W. dan ook wem- schelijk, dat ook in deze gemeente 'n zoogenaam de welstandsbepaling wordt vastgesteld, welke als volgt kan luiden: „Het uiterlijk van 'n nieuw te maken gebouw met al wat daartoe behoort, hekken, muren en dergelijke, moet zoodanig zijn dat het noch op zich zelf, noch in verband met de omgeving uit 'n oogpunt van welstand aan stoot kan geven Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd te dien aanzien nadere eischen te stellen. De noodige voorlichting verstrekt de Adviescommissie Bij aansuiting bij die commis sie is voor Wieringen verschuldigd f15 per jaar. benevens 'n vergoeding voor de adviezen, zijnde 40 cent per f1000 van de bouwsom met 'n mini mum van fl en 'n maximum van f20. B. en W. stellen daarom voor de geméente te doen aan sluiten bij de Adviescommissie.. De heer Lub heeft inzage van de teekeningen genomen die de advies-commissie inzond en kan niet vinden dat die wijzigingen zooveel verbete ringen zullen aanbrengen. Voorz. zegt, dat er juist 'n paar aanvragen voor bouwen inkwamen toen de heeren bier waren Bn toen constateerden ze, dat veel verbeterd kon worden zonder meer uitgaven. De bedoeling is met kleine wijzigingen zonder verhooging van bouwkosten de woningen aardiger aanzien te geven. De heer Lub: Over het mooie heeft ieder zijn ei gen opvatting. De heer Kaan: Als er maar niet in besloten ligt dat het duurder wordt. De heer Tijsen: De bedoeling is meer gelijkheid, zooals b.v. het blok huizen bij de Molgerdijk. De heer Oden: 't Is de vraag, wat de heeren aan wijzen, of wij dat mooi vinden; wij moeten er al le dagen tegen aankijken. De heer Jb. Lont vindt 't jammer, dat ze geen jaar of 10 eerder gekomen zijn; er is nu al zoo*- veel gebouwd. De heer M. Kooij ziet er niet veel heil in. De heer de Vries vindt, als het geen dwang is, het zeker voor bouwers en aannemers is toe te juichen. De heer Bosker. Dwang is het niet. De commis sic geeft advies; men is er niet aan gebonden. Wordt besloten aan te sluiten. Een suppl. kohier hondenbei '27 wordt vastg. Volgt vaststelling begrooting Zeègras - Eiploi- tatie-over het dienstjaar 1927-1928. Op de vraag van den heer De Vlies of de rente van belegde gelden der Ex'p'tatie in de gewone gemeente-financien komt, antwoordt voorz., dat men daar straks aan toe komt. ZIJ KONDEN HEBBEN I Bij de post f350 pacht voor losplaatsen aan dij ken en steigers, vraagt de heer M. Kooij of het be kend is hoeveel daaraan is gelost in het vorip jaar. Mij is gezegd van 70 pakken. Als dat waar is, dan stel ik voor de heele post te schrappen. Dat loopt de spuigaten uit. Voorz. Wij hebben telkens geprobeerd verla ging van pacht bij de Polders te krijgen. De heer Tijsen. Wij moesten toch trachten ze met f200 verlaagd te krijgen. Missen kuin je de plaatsen nog niet. Er mocht dit jaar daar nog eens wier gemaaid kunnen worden. De heer Jb. Lont. Aan den Polder is heelemaal geen wier gelost. *t Wordt 'n dure historie. De heer de Vries. De losplaatsen liggen zeker nog in de perceelen die drogers van gevischt, zee gras pachten; 't is dan nog 'n goedheid van die lui, als je er mag lossen. De heer M. Kooij vindt dat de haven te De Hau kes voldoende is voor het lossen. De heeren de Vries en Tijsen bestrijden dit. Wordt besloten f200 verlaging aan te vragen van pacht. Men wil dus aan 't Heemraadschap f100 en aan den Polder f50 betalen. Wordt dat niet geaccepteerd, dan wordt niet gepacht. De heer Oden. Als ze niet willen houden we de centen in onze zak. Er wordt toch niet veel ge bruik van gemaakt. De heer M. Kooij: Ze zullen wel zoo wijs zijn dat ze het inpakken. KOMT DE RENTE in de GEMEENTEKAS De heer De Vris komt thans weer op die ge^ kweekte rente terug. Wordt die voor de gewone gemeente financiën gebruikt Er staat f1000 voor op de begrooting. Voorz. Wanneer er bii de Exploitatie geen na- deelig saldo is, dan wel. Volgens 'n genomen raadsbesluit wordt dat aangewend tof algemeen belang. Alle rente, is echter niet juist gezegd. De heer de Vries: Deze rente hoort toch meer thuis in het belang van de wiermaaiers. Om de Zuid heeft men b.v. weinig of geen gelegenheid tot maaien; daar hebben losplaatsen dus geen waarde. Op 'n andere plaats kon dat bedrijf wél uitgeoefend worden, doch heeft men weer geen gelegenheid tot lossen. De maaiers hebben nu plannen 'n haven, of tenminste 'n behoorlijke los plaats aan het Westoud bij bet Woinistrand aan te vragen bij den Waterstaat. Hat is weessbaiijk;, dal de Gemeente dat sterk «leunt. Desa raotepost sou b.v. als subsidie gegeven kunnen worden. Vours. Maar wij uioeten omtrent deze post toch uitvoering geven aan het bestaande raadsbesluit. De lieer M. Kooij. Je kunt aulk 'u haven wel aan vragen, maar krijgen, ho maar. Minister Swaay zei indertijd Keu haven daar geelt niemendal. Het ver- zand immers toch en uaar kon je mee afloopen. De heer Jb. Lont. Wij hebben namens D.E.U' V. wel drie malen deze haven aangevraagd; ja zelfs slechts 'n noodhaventje voor de duiker, waar toch ai 'n geul was gebaggerd en dammen lagen doch ook ïaarop werd afwijzend beschikt en de dam weggebroken. 't Is dus niets waard. De heer Lub. Maar we kunnen die post toch in aanmerking brengen ten bate ter maaiers, om daarna te handelen; het is wel waard onze mee ning daarover te uiten. De heer Lub. Er kan 'n voorstel ingediend wor den, om de post voor 'n ander doel te bezigen. Voorz. Het is de vraag of dit vandaag den dag kan gebeuren. De begrooting werd vervolgens vastgesteld. ODEN IN HET VUUR I De behandeling van de Gemeentebegrooting is aan de orde. De heer Oden vraagt het woord en leest het volgende voor. Mijne Heeren, De Gemeenteraadsverkiezing in dit jaar gehou den, heeft aangetoond, dat de kiezers dezer Ge meente, de vertegenwoordiging van den Raad in andere richting hebben gestuurd. Het waren de ze keer de arbeiders en de visschers, die tezamen de meerderheid in den Raad brachten, zoodat de raad ook in dezen geest werkzaam zal moeten zijn. Ook bij de wethoudcrsverkiczing had ik dit verwacht. Pogingen, door onze fractie aange wend om met de candidaten van D.E.T.V. een compromis te sluiten, ten einde het dagelijksch bestuur meer in overeenstemming te brengen met den verkiezingsuitslag, stuitten af op den onwil van den visschers. Uit de daden van het dagelijksch Bestuur zal ons moeten blijken of sa menwerking in de komende 4 jaar mogelijk is. Groote vraagstukken zullen moeten worden be handeld, zoowel voor de arbeidende klasse als voor de visschers. Voor deze laatste is door de gedeeltelijke drooglegging en afsluiting der Zui derzee een toestand geschapen, dien wij Sociaal Democraten, zoo niet ongemerkt voorbij mogen laten gaan. Ook voor de arbeiders, die zich hier in groote getale nederzetten, is voor ons veel te doen. Het is ons allen bekend, dat velen van deze men - schen in slechte woningen en hokken worden ge huisvest. De te huur zijnde woningen zijn door veel te hooge huurprijzen voor deze menschcn bijna niet te betrekken, zoodat wij genoodzaakt zijn, eerlang te komen met voorstellen om tot Gemeentelijke woningbouw over te gaan. De financieele positie der Gemeente zal dit met steun der regeering wel mgelijk maken, aan gezien de raming der Gemeentelijke inkomsten belasting met 25 pet. is verhoogd, en het verme- nigvuldigingscijfer is verlaagd van 0.70 op 0.65. Deze hoogere raming is direct een gevolg van de aanwas der bevolking. Wat de visschers betreft, ook voor deze moet wat worden gedaan. Verscheidene hebben zich noodgedwongen reeds met hun gezin verplaatst naar het Oosteinde, doch voor de overigen, die hier niet voor in staat zijn, moet worden getracht dat zij hun bedrijf om de West kunnen uitvoe ren. Over handel èn nijverheid valt weinig te zeg gen, deze takken van bestaan zijn bevredigend te noemen. De landbouw is dit jaar goed geweest Veeziekten kwamen bijna niet voor en de prijzen der afzet-producten waren zeer goed. zoodat de ze categorie van menschen geen reden tot klagen hebben. In deze zittingsperiode staan ons groote werken en uitgaven te wachten. Zooals ons al len bekend is, zal de openbare school te Hippoly- tushoef geheel en te Westerland gedeeltelijk ver nieuwd moeten worden, terwijl door den aan was der bevolking op Oosterland bijgebouwd moet worden. Door den aanleg der waterleiding en electri- sche werken, verkeeren de wegen in desolaten toestand, zoodat ook hiervoor moet worden ge zorgd, dat de Gemeente voor geen financieele of fers komt te staan. Het verkeer met onze nabu rige gemeenten breidt zich snel uit, en zal ook nadere voorziening eischen, vooral wat de veilig heid van het verkeer en verdere belemmeringen betreft. Nu nog eenige woorden over ons Gemeentelijk beilriif, n.1. de Zeegras-explotatie. Stond het er in 't begin van het jaar kritiek voor wat de afzet betiof, in de loop des jaars herstelde het zich, de- oude oogst ging vlot weg en de nieuwe oog*t hofwel niet groot, was alvorens ze was bereM, geheel verkocht. Het was te betreuren, dat de visschers van Westerland dit jaar niet konden maaien, de Zuiderzeewerken aan den Noordkant van onze Gemeente beletten hen dit, zij konden niet lossen en waren zoodoende uitgesloten. Verder, mijne heeren, kan ik uit de begrooting opmaken, dat de positie Van onze Gemeente vrii gunstig is te noemen en wil ik hiermede mijn nl- geemene beschouwingen eindigen. Ik dank U. HET RIJK IN DE WAR De heer Lub vraagt naar 'n post van f2634.06. 'n ontvang van 1923 die hij nu niet kan vinden. De secretaris licht den heer Lub in, die ja knikt maar het nochthans niet schijnt, te hegrijpen. Bij de nosl, van f600: uitkeering van 't Rijk aan de gemeente, als 'n kwart bijdrage in de salaris uitkeering aan burgemeester cn Wethouders, zegt de heer Lub dat hij ieder jaar deze „kwart büdrnge" op de begroeting ziet: 'n kwart zou echter f1500 zijn: Hij zou dus willen vragen deze redactie weg te laten. Voorz. De redactie ie niet van ons, doch alge meen. Wij dienen het dus te vragen aan Ged. Sta ten, of wij dat „kwart" kunnen weglaten. De heer M. Kooij: Wat secuurder uitdeeling van hot Bi ik was wel zoo mooi. De heer Oden vraagt bij de post f 300 huur ambtwoning secretaris óf het gebruik vail de wa terieiding uaar ook bij inbegrepen is. De voorz. antwoord, dat de secretaris die zelf betaald. De heer Oden; De huur komt mij buitengewoon laag voor, als men andere huurprijzen in aan merking neemt van veel kleinere woningen. Do heer M. Kooij. Wij kunnen geen maatstaf ne'pien aan die huisjesmelkerij. De heer J. Lont. Daar kunnen we ons niet aan spiegelen. Die zijn abnormaal. De WETHOUDERS KRIJGEN OPSLAG De heer M. Kooij bij de post jaarwedde voor wethouders: lk hoor meermalen bij monde van den burgemeester ,,'t wordt zoo druk; die of die z'n salaris moet worden verhoogd. Over de werk zaamheden van de wethouders wordt nooit ge sproken en toch hoor ik: het eischt zoo wat den geheelen persoon. Hoe zit dat? Ik zou wel eens willen weten: Kregen ze vroeger te veel of nu te weinig 't Is altijd 't zelfde f 300 Voorz. zegt, dat B. en W. persoonlijk nooit met 'n voorstel van salarisverhooging zouden aanko men. Natuurlijk is het ambt van wethouder veel drukker als vroeger en staat spreker tegenover 'n verhooging s/mphatiek. De heer J. Lont had met hetzelfde voorstel wil len komen. Hij had echter meer op het oog wet houder Bosker. Voor den 2den wethouder gaat 't eerste jaar pas in en acht hij verhooging niet zoo noodzakelijk. Voorz. Neen, dan komt 't beiden toe. De heer Lub meent, dat zulk 'n voorstel niet uit den Raad moet komen. Wij kunnen niet booor deelen, aldus spr. hoe druk het baantje is. 'n Ar beider is z'n loon waard, doch 't College schijnt 't verschrikkelijk te vinden om te vragen om meer. Wij kunnen 't niet beoordeelen. De heer Kaan: Wij weten toch wel, dat er meer werk is, als vroeger. De heer Oden: Dat is toch niet aan de agenda van 29 October te zien. Die is maar kvein. De heer Oden sluit zich dus bij Lub aan. De heer M. Kooij stelt voor de post met f100 te verhoogen, zoodat de wethouders dan elk f200 krijgen. De heer Lub: de Vries kon straks geen voorstel indienen, en Kooij nu wel De heer De Vries. U begrijpt 't verkeerd Lub 11; wilde er dadelijk geen voorstel van maken Het voorstel Kooij wordt aangenomen met op 1 na algemeene stemmen. De heer Bosker stem de Manco De heer Jb.'Lont zegt dat de post jaarwedde secr. en ambtenaren met f600 is verhoogd; Waar zit dat in Voorz. In de periodieke verhoogingen van de ambtenaren en in het salaris van De Wit. De heer Bakker :Het salaris van de Wit heb ben we nooit behandeld. De heer Lub. De Wit zou toch aangesteld wor den op f600.? Voorz. Het salaris is f1000, maar met Buma zijn we daarvan afgeweken, die had minder; nu echter heeft de Wit het salaris zooals vroeger door den Raad is toegestaan. De heer Oden meent dat de Raad wel had mot gen worden gekend in dit besluit; de heer Kooij acht 't buiten de perken. De heer Bosker zegt, dat Buma indertijd de ca paciteiten niet had; de heer de Wit nu echter wel. vandaar dat deze het volle salaris kreeg. De heer Lub: dus die heeft jarenlang een fooitje gehad. De heer Kaan meent dat de oost omroeper kin vervallen, maar voorz. herinnert aan dien te Den Oever, welke met ijver zijn functie vervuld. DE LICHT - AANVAL OP DE KAS Voorz. zegt dat f2000 op de begrooting staat voor straatverlichting. Deze post is te laag. Nu kost 't ongeveer f3200 en nog komen aanvragen binnen. Wat zegt nu de Raad De heer M. Kooij: Vragen mag en elk wil graag n lantaarn en schemeren. Doch zoo royaal zal het bij de gemeente toch niet zitten. Voorz. Twee lantaarns worden in de Belt ge vraagd en een in de Kooger weg De heeren Oden en De Vries achten de lan taarns in De Belt zeer noodig. In de Kooger weg is 't minder vereischt. Daar is geen verkeer. Voorz. acht 'n post van f 4000 ruim voldoende. De heer Lub pleit voor houten palen; die kos ten f 20; de ijzeren f 30 De heer Oden stelt voor de post te verhoogen op f 3500; De heer Bakker dacht dat 3200 wel toe kon Met de heeren Bakker en J. Lont tegen wordt goedgevonden de post op f3500 te brengen. En de Belt vraagt de heer Lub. Dat ligt er in opgesloten, aldus de heer Oden NOODSLACHTPLAATS IN NOOD Post noodslachtplaats f350 huur. De heer Bakker acht het 'n hoog nummer Voorz. Kraan wil niet minder; hij heeft eerst veel onkosten gemaakt. Krijg eens 'n ander De heer Lub: We zijn voor 't feit geplaatst. De heer Oden. Wegens centralisatie zal het mis schien voor het laatst zijn, anders zouden we 'n andere plaats moeten zoeken. Bij de post wegwerker stelt de heer Oden voor deze met f100 te verhoogen. Hij verdiend nu f20 en dat Is voor zulk 'n vlijtig man te kort. De heer Bosker roemt den wegwerker ook cn zegt dat het hem toekomt. De heor Bakker ver langt stemming. Met de heeren Bakker en J. Kooij tegen, wordt het voorstel aangenomen. De heer J. Kooij vraagt bij de post f5000 voor wc gen of het nu geen tijd wordt bij het wegenplan om geld aan te kloppen. Ook de heer Jb. Lont zegt: het Rijk moet bijdragen, 't Kost driemaal zooveel als het geweest is; veel komt door de zwa re vrachten voor de Zuiderzeewerken. B. en W. zullen eens bij 't Rijk informeeren. De heer Lub informeert naar vasten onderwij zer te Westerland. Voorz. zegt dat nog geen is benoemd, waar de wachtgelderslijst is uitgeput en men wacht op 'n nieuwe. Benoemd men bui ten de lijst om dan krijgt men later geen rijks- vergoeding. En dat zou er te veel inloopen. De heer Oden zegt bii de post opcenten vermo gensbelasting, te willen voorstellen deze van 50 op 80 willen brengen. Voorz. ziet in die verhooging weinig haat voor de gemeente; Sommigen zou het wellicht weer houden om zich hier te vestigen. De heer Lub: Die komen wel Met de heeren J. Kooii, Bosker, Kaan. J. Lont en Bakker tegen wordt het voorstel aangenomen. HONDENHOUDERS ZULLEN DOKKEN. De heer Oden zegt bij de post hondenbelasting, dat van veel te weinig honden belasting wordt be taald. Het zou het beste zijn bilietten rond te la ten brengen, waarop men mn^t invullen of men 'n hond houdt, ja; dan nee Bli'kt later 'n hiL>f en waar ingevuld, dan kan verbaal volgen, 't gaat niet op, dat de een betaalt en 'n ander niet. De heer J. Kooij Zouden er dan geheime honden wezen De heer Kaan wil penningen De heer M. Kooij: Zeebonden zijn nog vrij. Bij de rondvraag vraagt de heer J. Lont naar de mogelijkheid van landbouwonderwijs. Dat is hier zoo bitter noodig. Voorzitter wijst op de moei lijkheid om onderwijzers met landbouwacte te krijgen. De heer Clay heeft het doch kan vanwe ge zijn gezondheid geen les geven. De heer J. Kooij vraagt om 'n lichtje bij de Wes terlander kaasfabriek. Daar staat zoo'n mooie dubbele paal, waar het aan kon. De heer M. Kooy: Dat zou al te schoftig wezen. Op het kruispunt bij P. de Haan dat was beter. De heer Bosker dankt voor de verhooging van de jaarwedde der wethouders. De heer M. Kooy heeft 'n boodschap meegekre gen over de waterboel bij P. Jongkind aan de Hau kes. Kan dat daar niet veranderd Voorz. zegt, dat rioleering daar f120 moet kos ten. Wilde Liemberg de buurman 'n greppeltje door z'n land dan kostte het niets. Doch men zegt dat deze weldra vertrekt, misschien gaat het dan De heer Bakker. Zoo kan de gemeente in het on eindige betalen. Bij mij staat ook wel eens een plas. Laten ze zelf zorgen dat 't wegkomt. De heer vraagt nog 'n lantaarn bij M. Lont richting Zandburen en dan zou hij de secre taris nok eens willen vragen naar de voor Lub .zoekgeraakte post, .hij begrijpt het niet Secretaris zal hem na de vergadering alles trach ten duidelijk te maken. De heer M. Kooij. Mogen wij dat niet weten EINDE. J- -Zaterda geraakte een baggermolen van de Aannemers Maatpij Hofman-Holland nabij Den Oever op een harer ankers. Daardoor ontstond ee groot gat in het schip waardoor het zonk. De bemanning werd gelukkig gered. Duikers zijn thans bezig het lek te dichten en zeker zal spoedig de molen weer in bedrijf worden gesteld Bij de opening van het nieuwe café van den heer De Haan te Den Oever was Zondag veel be langstelling. Een strijkje verhoogde de gezellig heid. De zaal en het intrieur lokt zeker aan hier 'n wijle te wijle te verpozen. Wij wenschen den heer De Haan veel vreemdelingcnbezoek en suc ces met zijn nieuwe onderneming. - "1 BEKENDMAKING. Wegens gebrek aan plaatsruimte enkele ver slagen Raadsoverzicht en Harm en Teun in het folgend nummer. Redactie. >y-Y Oord afgelooprn Men meldt ous uit Staveren Zateidag werd benoorden Staveren van de kust af opgemerkt, dat een zolderschuit op «ee ronddreef. On- middelijk begaven visschcis zich met hun vaartuigen in zee. Bij ae schuit aangekomen bleek hun, dat aan boord was eeu zekere A. Wiegman van Wieringen. De achuit, afkoir.dig van de Zuiderzeewerken tusschen Wieringen eD Medemblik eu diep geladen met puin, was in de afgeloopeu Dacht omsluekt 3 uui op drift getaakt doordat het anker was gebroken Zij had den geheeleu nacht in den hevigen Morin rondgedreven. De schuit met den opvareude is 's avonds omstreeks 5 uur door de visschets behouden in de haven bin nengebracht. Intusscheo was een sleepboot der Zui derzeewerken, uitgezonden om de schuit te zoeken de haven van Stavcreo genaderd. 6 November van 11 uur tot half twaalf in de Herv. kerk van H. hoef, stemming voor 3 leden van het kies college. De aftredende heeren P. Bruul, P. Kaan en U. M Mulder zijn herkiesbaar TEXEL. De schoorsteen moest worden afge broken. In te woning van 't Hoofd der School te Den Hoorn had een bijenzwerm in den loop van den zomer zijn nest gebouwd. Al wat men ook deed om de lastige bewoners te verdrijven, mocht niet baten, ook niet het oude beproefde middel van uitrooken. De schoorsteen was tenslotte ge heel verstopt en moest worden weggebroken. In het bijennest werd zulk een groote honingraat gevonden dat men nog verscheidene potjes met honing heeft kunnen vullen. EEN MAN MET TWAALF VROUWEN In Chicago heeft nu -»e.n man, zekere Herbert, terechtgestaan wegens twaalfvoudig huwelijk. Een der vrouwen, die er de lucht, van gekregen had, dat Herbert in wel twaalf huwelijksbootjes was gestapt die ook alle nog wel varende waren, klaagde hem aan. Behalve zij was nog een ander van het twaalftal aanwezig die verklaarde op hem te zullen wachten tot hij uit de gevangenis ziou terugkomen. De vader van Herbert, die als getuige werd ge hoord, trachtte de schuldigheid van zijn zoon te verlichten door te verklaren, dat de beschuldi ging sterk overdreven was, hif wist slechts van zes vrouwen van zijn zoon af. Als er meer zijn zoo voegde hij hieraan toe, dan heb ik ze nooit ontmoet. Het ergste voor Herbert is intusschen wellicht dat vonnis over hem za borden geveld door een jury, gekozen uit zijn twaalf vrouwen. Hier in den Polder wordt door de caféhouders 'n drukke actie gevoerd om de belasting op pu- blike vermakelijkheden verlaagd te krijgen. Deze is 20 procent. Men verzoekt aan het ge meentebestuur deze te verlagen tot 10 procent. ANNA PAULOWNA. Donderdagavond vergaderde „Sportlust" in de zaal van C. Slikker. De voorzitter, de heer D. Koorn, heette de aan wezigen welkom en zeide dat men nu in de gele genheid is een flink sportterrein ter beschikking ie krijgen en 't nu misschien op den weg ligt de vereeniging „Sportlust", die ook volksvermaken beoogde, te ontbinden en een nieuwe vereeniging te stichten, die speciaal het houden van harddra verijen ten doel heeft, verbonden met tentoon stelling en loterij. Na vele discussiën wordt evenwel besloten, „Sportlust" niet te ontbinden, maar te reorgani- seoren en wel in die voege, dat de vereeniging zich voortaan ten doel stelt het houden van paar

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2