uit Engeland is gemeld. Thans kon worden ge constateerd, dat bij de vrouwen op den leeftijd tusschen 15 en 20 jaar het aantal ziektegevallen voor zenuwen en ademhalingsorganen is toege-; nomen, terwijl, terloops opgemerkt, dat van tu berculose en van spijsverteerimgsziekten is af genomen. Voor den leeftijd van 20 tot 25 jaar zijn de cijfers ongeveer gelijk gebleven. GEMEENTE WIERINGEN. J.l. Zaterdag vergaderden Hoofdingelanden van het Heemraadschap Wielingen, waarin na het doen van Rekening en Verantwoording, de bespreking aan de orde kwam, omtrent algehee- le electrificatie der bemaling a-inrichtingen van het Heemraadschap. Aan het rapport ontlecnen wij het volgende Reeds was van verschillende zijden, zoowel in kringen van ingelanden, als in de boezem van het bestuur zelf, aangedrongen op verbetering der bemalingsinrichtingen en verlaging van het polderpeil. Zooals overal elders, kunnen de gewone vei- zel molens, waarvan de vijzels ailen naar een te hoog zomerpeil zijn aangelegd, -niet meer in de behoeften voorzien. Echter kon men ter dezer zake weinig doen, omdat de in aai.leg ziji de Zuiderzeewerken rondom het eiland, verschil lende mogelijkheden openden die zouden kun nen leiden tot verbetering van uitloozing en buitenpeil. Nu echter de plannen dezer werken vrijwel zijn vastgelegd, is ook de mogelijkheid gekomen om definitieve plannen omtrent de verbetering der bemalings-inrichtingen te kunnen opmaken. Het voorstel van het Dagelijksch Bestuur, om opdracht te geven tot het opmaken van plannen, omtrent de electrificatie der bemalings-inricn- tingen en het stichten van een geheel nieuwe electrische bemallngs-inrichting voor de Hippo- lytushoever- en Stroeër Kogen, werd met alge- meene stemmen aangenomen. Aan de hand van deswlojge opgemaakte voorloopige plannen en begrootingen, bereids op last van Dijkgraaf en Heemraden door den opzichter van het Heem - raadschap opgemaakt en op deze vergadering ingediend, bleek, dat de omslag van het Heem raadschap bij algeheele electrische bemaling tot het verlaagde peil," zooals dat destijds in o- verleg met het Provinciaal Bestuur is vastge steld geworden, eene verhooging van 1,70 tot 2.— per H.A., met zich zoude brengen. Tot zoo lang de Zuiderzeewerken in de haven te ile Haukes in het bijzonder de door de Hau- kesdijk door de Zuiderzeewerken ten behoeve van het Heemraadschap aan te leggen nieuwe duiker voor de uitwatering van de Westerlan derkoog, nog niet voltooid zullen zijn, zal al daar nog niet tot de stichting van een afdoende bemalingsinrichting kunnen worden overge gaan. Tot zoolang zal met behulp van de welwil lende medewerking van het P.E.N. de bestaan de verbrandingsmotor worden verwijderd en de aanwezige pomp door een electromotor van 20 P.K. worden aangedreven. Nadat besloten is, nog eenige wegen te verbr< den en te beharden, m het bijzonder de weg va de lage krochten tot de Venneweg, wordt over gegaan tot de rondvraag. Hierbij kwam ter spraka, de onhebbelijke wij ze waarop in de laatste Gemeenteraadsvergade ring over het Bestuur van het Heemraadschap met betrekking tot de losplaatsen voor gemaaid zeegras, ïs besproken geworden. De voorzitter zegt op de insinuaties van den Heer Maarten Kooij niet te zullen ingaan. Deze schijnt zich weinig anders te kunnen uitdrukken bij hef kenbaar maken van zijn meening dan door krachttermen als schoft en schoftig en dergelij ken. Spr. laat in 't midden op wicn deze kwalifi catiën terugslaan. Ook wat de heer de Vries te dien opzichte heeft gemeend te moeten opmer ken, laat spreker eveneens ter zijde. Deze wal beter. Van die zijde wordt echter met steeds ver nieuwde moed getracht op visscherijgebied dt eigen visscherscandidaten een vlieg af te van - gen. Onzerzijds kan die comedie daar doorgaan wanneer men het Bestuur van het Heemraad schap er maar buiten laat. Wat spr. echter griefde is dit, dat Burgemees ter en Wethouders, uitlatingen als dien van den heer Kooij, ten opzichte van ons bestuur, maar zonder meer toelaten. ZÖ toch weten, het is het College nog onlangs schriftelijk medegedeeld dat destijds de algeheele wierindustrie aan de Zuidzijde van het eiland op last van het Pro vinciaal Bestuur krachtens een algemeene pno> vinciale dijkverordening (na den watersnood) zoo goed als stop moest worden gezet. Het Be stuur van het Heemraadschap heeft daarna al lerlei maatregelen genomen, om de wierindus trie aan zijn dijken zooveel mogelijk in haar ouden vorm te kunnen toelaten. Tot het lossen van gemaaid zeegras is daarbij achter Wester klief een los- en opslagterrein gemaakt, welk werk destijds ongeveer 16000.heeft gekost en van welk bedrag het Heemraadschap nog steeds jaarlijksch rente en aflossing moet beta len. Ook is op verzoek van menschen, betrokken bij de wierindustrie, een behoorlijke toegang tot de Hoelmerkoog gemaakt. In de pas ingediende rekening vind ge nog een post als bijdrage aan den polder Waard-Nieuwland in de kosten van het verlengen van den stijger en het aanbren gen van een remming werk, opdat bij lager wal kleine schuiten achter deze remming kunnen meeren. Steeds wordt ten opzichte van de wierindus trie, als het afzetten van waterwegen ten be hoeve van het verschen van zeegras, waarover dikwijls klachten van eigenaren van achtergele gen landerijen het bestuur bereiken, ook ten op zichte van het droogen op de bestuurseigendom- men, dezerzijds de meeste welwillendheid be tracht. Zoo zou spreker kunnen doorgaan. Voor eenigen tijd terug is aan B. en W. bericht gezon den dat op die gronden voor-als-nog niet tot verlaging van tegemoetkoming in gemaakte ei. te maken kosten kon worden overgegaan. Men wordt echter van die zijde meer in het zonnetje gezet. De gedragslijn van Dijkgraaf en Heemraden werd door de vergadering goedgekeurd, en werd machtiging verleend, wanneer noodig, met de relatiën te breken. Op verzoek van de Heercn S. Russelman en J. Kooij, de eerste met betrekking tot het nog steeds niet onderhouden van de dijkslooten in de Marske de tweede in zake den slechten toe stand van de wegen langs on door de nieuwe spoorwegingraving, zal bij de betrokken autori- 'gen tegenover B. en W. erkend, giften van de teiten op voorziening oi verbetering worden aangedrongen. Hierna wordt de vergadering gesloten. Toen de landbouwer W. de Jongh deze week zijn land ploegde op kavel 17 in den polder Waard-Nieuwland vond hij een horloge dat 17 ■jaar geleden door zijn broeg Cornelis verloren was. 19 en 20 November a.s. zal de muziekveree- niging „Apollo" te Den Oever haar uitvoeringen geven voor kunstlievende leden. Zaterdag gaf de Tooneelvcreeniging „Kunst na den Arbeid" een openbare uitvoering, in de zaal van den heer Jb. Bruul. Het weer was slecht wa t natuurlijk van veel invloed was op de op»- komst. De zaal was helaas matig bezet. Jammer voor de vereeniging en voor het stuk .Blank en Bruin" van Fabrcius is 'n mooi too- neelspel en zeker 'n goede opkomst waard Een gezellig bal vormde het slot. BURGERLIJKE STAND der gemeente Wieringen over October 1927. Geboren Gerdina Elina, dochter van D. Lui- kens en J. Posthuma. Ondertrouwd D. Mulder en N. ten Bokkel N Takes en D. Rotgans S. Ottons en A. A. Poel Getrouwd J. Gielis en P. Duijnker E. Klein én N. Rotgans D. Mulder en N. ten BokkelN. Takes en D. Rotgans S. Ottens en A. A. Poel. Overleden Anne Bruinsma, oud twee maan den, zoon van J. Bruinsma en A. Oldersma. Bij de stemming voor 3 leden van het kies college der Ned. Herv. Gemeente te Hippoïytus- hoef c. a. zijn de aftredende heeren P. Bruul, P. Kaan en D. M. Mulder herkozen. Men verzoekt ons er op te willen wijzen, dat de verhuring van Landerijen der Doopsgezinde Gemeente NIET Vrijdag a.s. doch Maandag 14 November a.s. zal worden gehouden. De HuisvlijttentoonstelKng van t,Omhoog" behoort weer tot het verleden. Ze is schitterend geslaagd, wat de inzendingen en ook wat het be zoek betreft. Het was alle dagen druk en gezellig Het aantal inzendingen uit de Gemeente be droeg bijna 500 stuks, behalve dan wat de cursis ten van „Omhoog" nog hadden vervaardigd. Bo vendien waren ruim 20 collectieve inzendingen van buiten gekomen. Het was enorm en de voor dit groote aantal wel wat kleine zaal bood een schitterenden aanblik. Zaterdagavond werd door den heer Corn. J. Bos ker de tentoonstelling geopend en ondanks den stroomenden regen was 'n talrijk publiek aan wezig. Het was in de zaal dan ook gezillig, heer lijk verwarmd en verlicht door het P.E.N., wel ke dit alles gratis had aangeboden. De jury bestaande uit de dames Van 't Hoff G. Bakker-Kuut en T. Baijs-Kuut en de heeren de Graaf en Schut had 'n moeilijke taak uit de vele inzendingen der kinderen de bekroningen toe te kennen. Doch ze kwam gereed. De bekroningen waren als volgt: Jongens, teekeningen Vide klas H.hcef le prijs P. Lont; 2e pr. J. Baijs; Ve klas le pr. H. Baijs Eerv. vermelding aan Piet Lont Sz. Huisvlijt jongens le pr. C. Lont Sz.; 2e pr S Hegeman; 3e pr. P. Dekker. Teekeningen Westerland: le pr. G. Hoving Bekroningen Meisjes: le pr. Hielkje Witvliet; 2e pr. G eertje Jongkind; 3e pr. Trijntje Engel. Eervolle vermeldingen: Annie Lont; Trijntje Dirks; /Truus Kort, Coba Kolff, Sita Kooij, Ma rie Lont Jnd., Nel Dekker, Truus Bosker, Gré Kaan en Marie Witvliet. 2e prijs voor teekeningen ,T. Dirks Gd. Westerl. De namen van de bekroonden „Kleiwerk An na Paulowna" konden we helaas niet te weten komen en melden we die in volgend nummer: le pr. verwierf de vervaardiger van paddestóe 2o pr- die van wit klompje gemerkt G.P. en 3e pr. Vlinder. De prijzen werden belangeloos door eenige da mes en heeren geschonken. Zondag was het den geheelen dag 'n verbazend groote belangstelling. Eigenlijk te vol. want op fetommlge momenten verdrongen, de bezoekers zich letterlijk. Van de amusementen grabbelton weegtoestel en „altijd wat" werd 'n druk ge bruik gemaakt. De theetent, waarin tevens de e- lectrische wafelbakdemonstratie van het P.E.N. werd uitgeoefend, had tevens verbazend druk be zoek. Het was uitermate gezellig. s Maandagsmiddags was het kinderuurtje. 12 tal schoolkinderen van Anna Paulowna ver vaardigden onder leiding van de heeren Kramer Van Dijk en Brouwer voorwerpen van klei. Een leuk gezicht, hoe handig die kleinen van alles uit klei konden kneden. Moge deze bezigheid op Wieringen navolging vinden. 'n Woord van dank werd aan de heeren gebracht en ook aan da kinderen voor het gepresteerde. Tevens werd burgemeester Lovink dank betuigd voor zijn te genwoordigheid. De kinderen gingen allen blijde met 'n reep chocolade en 'n pakje sigarenbandjes huistoe. Des avonds had onder groote hilariteit de Ame rikaansche verkooping plaats. De bieders waren legio en de meeste artikelen gingen grif van de hand. Ook de pop, geschonken door mevr. Pic- cardt, werd verkocht, omdat niemand de naam van Sientje had geraden. Des avonds te elf uur, werd, na dat even te vo ren de geheele grabbelton nog was verkocht, de welgeslaagde tentoonstelling door den heer Bos ker gesloten. firma Wilson, Den Haag en Berghuis' Kolenhan del Amsterdam, te hebben aangenomen bij le veranties ten behoeve van genoemd bedrijf. B. en W. hadden van hem geeischt, dat hij een aanklacht jegens den heer A. v. d. Stel, wegens laster, zou indienen. De heer B. moet dit hebben geweigerd, zeggende, dat menschen, „gewiek stqr dan de heer v. d. Stel", hem dit hadden af geraden. ANSJOVIS IN DE ZUIDERZEE. ,Te Enkhnizen heeft een Zuiderzeevisscher he den 110 stuks ansjovis aangevoerd, wat voor den tijd van 't jaar zeker wel een buitengewoon ver schijnsel genoemd mag worden. De visch, die gevangen was in een sleepnet, was mooi van stuk. PLUIMVEETENTOONSTELLING te HELDER. Blijkens een" in dit nummer opgenomen ad vertentie zal gedurende de Kerstdagen te Helder wederom een Pluimveetentoonstelling worden gehouden. Ter viering van haar eerste Lusttrum heeft het bestuur van de Pluimveever. „Helder" deze aangelegenheid flink aangepakt .Alle mo gelijke voorbereidingen zijn reeds in vollen gang. O.m. is zoo Juist een keurig afgewerkt Vraagprogramma verschenen. Vele eere prijzen zijn daarin ter beschikking gesteld, wxk 17 hc kers, kransen en takken ongeveer 90 medail le*s zoowel van Goud als Zilver als ander me taal. Vier prachtige foto's van Ilelderscho pion niers op dit gebied versieren dat boekwerk. Een viertal bekwame keurmeesters vormt de jury, t.w. de H.H. Muijs, v. d. Broeks, Graau- mans en Zeelenberg. Meerdere attractie's zullen op deze tentoonstelling aanwezig zijn. Voor fokkers van rasdieren, zootvel als met sport, dan ook een extra gelegenheid om daar tc exposeeren. UIT MEDEMBLIK. Do Rand heeft zich bezig gehouden met een bericht van Ged. Staten in zake de weigering van den Raad, om de aan den gemeente-ontvanger over 19211927 te weinig uitbetaalde jaarwedde f 1570) op de begrooting te brengen. Ged. Staten zullen thans de begroo ting dienovereenkomstig wijzigen. De Raad zal hierover in beroep gaan bij de Kroon en aan den elsch van Ged. Staten bij de begrooting 1929 voor loopig niet voldoen. UIT SPANBROEK. De gemeenteraad heeft 'aangenomen een voorstel van B. en W. tot het verleenen van een jaarlijksche bijdrage ad 250 voor de kanalisatie van West-Friesland, gedu rende ten hoogste 40 jaar, onder voorwaarde, dat het kanaal RustenburgObdam zal worden doorgetrokken tot Opmeer. Met 6 tegen 1 stem (die van den heer Kok) werd na uitvoerige discussie tusschen dezen en den voorzitter besloten om aan de Koningin ont heffing te verzoeken van de verplichting tot het hebben van een openbare lagere school. ANNA PAULOWNA. PROVINCIAAL NIEUWS. Aangesloten bij de leidinng, maar zonder watergebruik. Voor den kantonrechter te Hoorn werden verschillende zaken behandeld, overtre dingen van den bouw- en woningverordening in zake het niet aansluiten bij de provinciale wa terleiding. Een bijzonder geval deed zich voor uit de gemeente Blokker, in de bouw- en woning verordening staat n.1. voorgeschreven, dat men aangestoten" moet zijn, maar daarbij is niet bepaald dat men ook water moet gebruiken. De aangeslotene en niet gebruiker verdedigde zich hierop en werd vrijgesproken. SCHAGENS GASDIRECTERU BEKENT. Naar wij vernemen heeft de heer B., dircteur van het Gem. gas- en electriciteitsbedrijf te Scha - Zondag 2U Nov. a.s. zal de Gymnastiekver- eemging jj.u.iv.L.V. een openbare uitvoering ge ven in ue groote tent van v eerburg. üet program ma is weüer zeer varieerend en 't beloon voor de bezoekers 'n genotvollen avond. BURGERLIJKE STAND. Geboren Agatha Catharina, d. v.J. P. Kor- 8tanje en van C. C. Albus. Ondertrouwd Laurens Wilhelmus Rietmeij- ër, oud 22 jaar, btoembollenkweeiker, wonende te Noordwijk en .Theodora Simonette Alkema de, oud 19 jaar, zonder beroep, wonende te An na Paulowna. Overleden Neeltje van Zandwijk, oud 17 jaar, dochter van G. van Zandwijk en van N. Rezel. mels daar zoo'n pret maakten, toé riep ze: „geen .wonder, ze zain zoo uit de klai trokken 1 Nou, ver was ze d'r niet af; bij al de vooruitgang en geleerdheid tegenswoordig, heb je nog 'n hoop „klaimensche l Moet je maar 's hoore van 'n sec retaris van „de steun" hoe 'n mooie mededeelin gen er soms bij hem inkomen: Een straatventer schrijft„aangezien de lom pen waardeloos zijn, ben ik genoodzaakt ande ren straathandel te drijven, welke voor mij niets opl«vert." Een ander zegt „daar ik dgsverlangd mijn moeder weduwnaar is en ik kostwinner bent." Desverlangd was een te mooi woord om het niet te gebruiken. Weer een ander „aangezien ik het vorig jaar niets verdiend heb, zoodat ik ophoud te het- staan." Dit is een nog niet gezien proces. Hier is de togica op stap „Mijn verdiensten zijn geringd, aangezien mijn vader een houten been heeft." Een puzzle op sociaal-economisch gebied „in middels is mijn gezin door werkloosheid ver meerderd." Je ziet, hier op het ondermaansche zijn nog rare kostgangers. Gegroet TEUN. POLITIE. Verloren con een auto. nummerplaat van -Zondagavond gaf de Schager Orchestvereeni. ging een concert ten bate van „Huiszorg" van. Anna Paulowna in de groote tent van Veerburg. De opkomst was goed en de uitvoering van het programma viel ae loven. Jammer, dat eenige druktemakers de ordo meenden te moeten verstoren. Het was zoo erg, dat de dirigent het lawaai moede, 'n vermanend woord tot hen richtte. Hij hield hun voor, hoe dwaas het is zich zoo aan te stellen en hoe men voor muziekliefhebbers den avond bederft. Toen schenen zij zich toch te schamen en hiel den verder hun mond dicht. De laatste nummers vooral van het programma waren innig mooi en verwierven 'n hartelijk applaus. Een gezellig bai was het besluit. V- Een Jubileum. Donderdag a.s. hoopt de heeï Jan Schermer, vroeger alhier, thans ploegbaas te Wieringerwaard den dag te herdenken, waai op hij voor 25 jaar bij de Nederlandsche Spoor wegen werd aangesteld. ken japanschb PROCLAMATIE- In de straten van /Tokio zijn groote aanplak biljetten aangebracht, die zich richten tot do au to's. Zij zijn aldus opgesteld „Automobiel, gij zijt schoon, gij zijt snel, gij zijt krachtig. Maak geen misbruik van uw schoonheid, noch van uw snelheid, noch van uw .kracht. Denk aan uw geringere broeders den hond, het paard, den voetganger. De hond is bang voor uw banden, die hem kun nen overrijden. Laat genoeg ruimte voor hem over, dat hij langs u kan. Het paard is bang voor uw explosies, uw rook, uw onwelriekende geuren vermijd het hem deze in zijn geaicht te werpen. De voetganger telt natuurlijk het minst mee voor u. Maar heb toch maar wat medelijden met hem. Misschien wordt hij morgen automobilist." SNEEUWSTORMEN (Vereen. Staten.) In het overstroomde gebied. Het overstroomingsgebied in Nieuw-Enge- land wordt opnieuw geteisterd. Een felle Noord westelijke sneeuwstorm woedt over Nieuw-En- geland, waardoor de ongeveer vijftig duizend dakloozen vreeselijk te lijden hebben. Men vreest dat het aantal dooden tengevolge hiervan nog zal toenemen. De materieele schade wordt op meer dan 50 millioen dollars geraamd. AUTO in het NOORDZEEKANAAL. Zaterdagavond is 'n auto op weg van IJmuidon naar Zaandam van de Vclsensche pont in het Noord zeekanaal gereden. De drie inzittenden konden zich redden. KOUDE BEENEN. Spoedig komen weer de dagen, dat de wielrij ders en vooral de wielrijdsters zullen gaan kla gen over koude beenen. Maar er is een eenvou dig en afdoend middel, dat tevens goedkoop is, om de lichaamswarmte te bewaren in been en voet schrijft de „Kamp." namelijk een doodge wone strook dun en taai papier, bijvoorbeeld het zoogenaamde perkamentpapier, waarin bloe men en bloemstukken worden verpakt. Wig daarvan niet al te smalle strooken snijdt en zoo'n strook om voet en beeen wikkelt op de wijze waarop militaire hun beenwindsels be vestigen en over die strook de kous trekt, zal niet meer behoeven te verkonden „mijn voeten zijn steenkoud" of „mijn beenen vallen af" doch zich afvragen „waarom heb Ik dit middel tje niet ook toegepast in vorige winters Men doet er zijn voordeel mee. SPORT. BRIEF VAN TEUN AAN HARM. Anna Paulowna, datum postmerk. Waarde Harm. Jongen, ik mag me gelukkig achten, dat ik van daag geen brief met 'n rouwrandje an jou moet schrijven. Je weet, als je over de Oceaan vliegt, heb je alle kans dat je in de golven verdwijnt en de wereld nooit meer wat van je hoort of ziet. Nou, het scheelde met m'n Mie verleden week op 'n avond ook geen haar, of ik was haar kwait weest. Niet dat ze over de Oceaan gevlo gen is, nee, ze is wel 'n branie, maar daartoe heb ze geen lef, ze vliegt op z'n hoogst mij *s .in de haren nee ze maakte 'n doodgewoon „wan delingetje" zoo over de weg langs 't kerkhof En daar stonden volgens Mie zulke zeeën, dat ze er tot haar middel toe inzakte en ze moeite had haar mond boven water te houwen. Op één schoen en een kous "kwam ze doornat thuis.. De ander had ze verspeuld. Je begraipe, jong hoe ze te keer ging, maar efain, ze leeft nog das het voornaamste en ik heb 'n eisch voor schade loosstelling bij het Polderbestuur voor de kwaUl geraakte schoen indiend. Ik heb ook op die weg weze kaike. Niu, jong, deer benne gate, dat 'k ken er met m'n heele boddy wel in. Meer dan schandalig, zoo'n waterzooi. En toen Mie wat op verhaal komen was en Zon dagavond voor 'n opfrisschertje naar het con cert van Huiszorg gaan was en enkele belha- A.P^NIEUWS. Zondag speelde A.P. een com petitiewedstrijd te Helder tegen Heiaer en heeft op het kantje af een 54 overwinning in da wacht gesleept. Na rust dachten wij dat on zen jongens een groote nederlaag zouden onder gaan en was de stand 4—0 voor Helder. Toen kwam onverwachts A.-P.'s geestdrift weer bo - ven en haalde langzamerhand de achterstand in en namen kort voor het einde zelfs de leiding, die zij, toen scheidsrechter inrukken blies nog bezaten en dus gewonnen had. Ja als het maar moet dan kunnen ze wel he. Succes III speelde Zondag tegen W.G.G. 3 uit Helder verloor met 80. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 27 November 1927. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen 39 Vette koeien 240 k 400 7 Vette kalveren J 80 k 125 Vette kalveren per ned. pond 1,35 a 1,5020 Nucht. kalv. (slacht) 8 a 25 709 vette Varkens (zware) per ned. pond 0.60 k 0.62 Zouters per ned. pond 0.55 a 0.56. ALKMAAR, 4 Nov. 1927. Op de heden gehou den graanmarkt waren in totaal 2724 H.L. aan gevoerd, w.o. 1147 H.L. tarwe 10,75 a 14,25 18 H.L. rogge 12 a 12,60 413 H.L. Gerst chev. 11 a 13 773 H.L. haver 12,12^ a 12,75 194 H.L. booinen, w.o. paardeboonen 13,75 bruine boonen 34 a 40 citroenboonen 20 a 36 dui- boonen 15,50 a 17 witte boonen f 43 56 13 H.L. mosterdzaad, rood 60 en geel 24 ét 26 2 H.L. Karwijzaad 37 a 39 25 H.L. blauw- maanzaad 44,25 a 45,25 Tuinboonen 20 k 23 139 H.L. erwten w.o. groene erwtten (kleine) 26 28 groene erwten (groote) 42 45 grau we erwten 50 60 vale erwten 32 a 46 ak tes per 100 K.G. EIERVEILING ALKMAAR, 5 Nov. 1927. Aan voer 25000 Kipeieren. Prijzen kleine eieren f 7,50 k 11,20 60—62 Kg. f 12 k 12,70 62—64 Kg. 12,20 a 12,70 Bruine 12,30 k 12,70. Aanvoer 5000 Eendeieren prijs 7,20.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2