BEZOEKT IEANNE Piano's Orgels IJPMi Alkmaar, Gramefsem e§ l.i.F. Isdio. van de firma 18 Jaargang- Vrijdag 25 November 1927. No, 91 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN De ü£lecfrlcltelts- en Radiofentoonsieliing IN HOTEL LONT WIERINGER COURANTji JÜRN J BOSKER, WIERINGEJf UITGEVER i VERSCHIJNT ELKBN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADV K R T E NT l N Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAUs Hlppolytusboel W lering**. Talei. luier co aun. Ne. IA INTERN. POSTBEPALINGEN. Opmerkingen betreffende wijziging of aanvalling. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Holland's Noorderkwartier, gevestigd te Alk - maar, vestigt de aandacht van belanghebbenden in haar district erop, dat zij door den Directeur Generaal der Posterijen en Telegrafie in de ge legenheid is gesteld, om, in verband met het v* eerstvolgende Congres der Wereldpost vereen i,- ging, dat in 1929 te Londen zal worden gehou - den, reeds thans opmerkingen of wenschen be treffende de wijziging of aanvulling van de in - tcrnationalle postbepalingen in te dienen. ANNA PAULOWNA. Auto te water. Vrijdagmiddag toen de slagers knecht van den heer Stam in den Bocrmansweg bezig was zijn klanten te bedienen had hij te vens de heer Smit vioor plezier hij zich, die een ritje meemaakte. Toen men bij een klant was gekomen zou de heer Smit de auto naar de vol gende klant rijden. Men begrijpt de schrik van den knecht toon hij terugkwam en de auto met den heer Smit in de diepe wegsloot zag liggen. De heer Smit kreeg gelukkig geen letsel. Het vleesch dat nog in de auto was ging verloren, doch het was meer weinig. Spoedig was de Red dingswagen van Blaauboer en Kosscn gearri veerd en bracht het zaakje weer op het droge. Wat merkwaardig is, dat Zaterdag dezelfde knecht met een gehuurde wagen in de Meerweg bij een klant was en bij z'n terugkomst lag cok dieze wagen op z'n kop in de sloot. Het vleesch bleef toen gelukkig ongeschonden. Vermoedelijk was toon de handrem doorgeschoten. Bij dit alles voor slager Stam een dure week. Zaterdagavond 11 uur is de bus van Naaste-1 pad aan de Spoorbuurt terwijl de chauffeur e-i ven de auto had verlaten bij dje' helling van de Spoorklucht, vermoedelijk doordat de rem er niet goed had opgestaan, achteruit en óp zijde in de Molenvaart gekanteld. Met helmin van, de' groote bus en vele hulpva'ardigen gelukte het de wagen weer op het droge te brengen. De meeste ruiten waren gebraken. Zondag gaf de de Gymnastiekvereeniging ..D.O.K.E.V." een openbare uitvoering in de gr:o te terit van Veerburg. Het slochte~weer was wel de oorzaak dat er weinig belangstelling was. Het programma, dat bestond uit lë nummers, werd op schitterende wijze afgewerkt. Vooral de jonge gymnasten toonden ook weer dezen avond, dat zij onder bekwame leiding staan. Vooral hei nummer „brug-oefeningen" Meisjes A was dik in orde. Ook het Ringzwaaien vari de dames komt een woord van waardeering toe. Na de pauze spande het werken van de hee - ren aan het hoogrek de kroon. In één woord, on danks de geringe opkomst, slaagde de uitvoering schitterend. Vooral omdat de nummers werden afgewerkt in het midden van de tent, (welke hiervoor een pracht gelegonhiwd geeft), en het pubiiek nu op deze manier alles beter kan zien, konden al le nummers aandachtig worden gadegeslagen. Een gezellig bal besloot den avond. BREEZAND. Zaterdagmiddag is in het café Borst een vergadering van de Blotembollente - OP Vrijdag 25, Zaterdag 26 en Zondag 27 ECov. 1927 IN „HOTEL. DE HAAN" te H.-hoef Wiel ingen. Nieuwste werktuigen en ornamenten op eléctrisch gebied, Radio, electrische piano's enz. Door vertegenwoordigers van het P.E.N. op de tentoonstelling aanwezig, worden U op uw verzoek inlichtingen verstrekt over „VAST RE CHT." Stroomafnemers van het P.E.N., burgers en neringdoenden, het is uw .eigen voordeel ,;va»t recht" aan té vragen het geeft u groote reductie op de stroomprijs. ELKE 100STE bezoeker van de tentoonstelling ontvangt een ELECTRISCH STRIJKIJZER CADEAU I J; De tentoonstelling is geopend Vrijdag van n.m. 2.30 tot 10 uur Zaterdag van v.m. 11 uur tot 10 uur n.m. Zondag van n.m. 3 tot 11 uur. tijdens de tentoonstelling vertooning van diverse films op electrisch gebied. Vrijdag- en Zater dagmiddag tevens KOOKDEMONSTRATIES. Vrijdagavond 8 uur voordracht van 'een inge nieur van de Heemaf over „Heemaf-Motoren" toegelicht met filmen. Geregelde Autobusdiiensten naar en van de tentoonstelingi naar Oost- en YVesbW ieringen. FEUILLETON. o—O No. 8. Gij hebt hem zeker kwaad gemaakt. Hij was barsch, ik heb mij verzet tegen die verwijten, welke misschien gegrond waren, maar die minder hard hadden kunnen gedaan wor den. Kortom, binnen acht dagen zal ik de fa briek verlaten Binnen acht dagen Ja, mr. Labroue wilde mij tot het einde der maand houden. Ik heb die aalmoes geweigerd. En waar zult gij binnen acht dagen heen gaan vroeg Jacques levendig. Wat gaat gij doen Waarheen ik zal gaan, ik weet het niet. Wat ik zal doen Ik zal werken. Ik zal wel moeten werken en hard, om mijn brood en dat mijner kinderen te verdLienen. Maar Jeanne, gij moet door uw fout uw toe stand niet verzwaren, die reeds zeer moeilijk is. De meester kan op zijn besluit terugkomen, dat in een eerste opwelling genoimen is. Ik wil vertrekken. Dat is gieen ernst Niiets ter wereld is ernstiger. Ik herhaal het u, ik wil vertrekken. Maar gij vindt, hier de rust, een betrekke lijk welzijn. Ja, ik zal dat kwijt zijn, dat is alles. Het zal vootr mij beter zijn. Herinner u wat ik u straks gezegd heb. Als gij mij niet meer ziet, zult gij mij wgeUrn, Herinner u wat ik u geantwoord heb. Mijn liefde is mijn leven. Ik kan zoo min zonder u te beminnen als zonder te ademen. Welnu, Je anne, geen moedwilligheid. Morgen zal ik den meester spreken, ik zal hem smeeken om u hier te bomden. Mijnheer, Garaud, gij zult dat niet doen. Ik verbied u dat te doen 1 Op de electrlcltelts-tentoonstolling zi|n ook Nu kunt U zonder verplichting zien en hooren. Iers van Anna Paulowna voor het oprichten van een Bloembollenveiling. Dje opkomst, was on danks het gure weer, goed ongeveer 50 telers waren aanwezig en men heeft een zoogenaamde Coöperatieve Bloembollenveiling opgericht. Het bestuur is gekozen en bestaat uit de Heeren P. Lubbert, Keuss, Molenaar en J. v. d. Burg. Als administrateur is gekozen de heer P. Ilar- tog. Dit berekent vroor Breezand een groote vooruitgang. BREEZAND. Zaterdag 19 Nov. hield het Nut „Vriendenkring"'haar eerste bijeenkomst in de zaal van den heer Borst. Voorzitter C. Weijers opent en betreurt dat het weer zoo slecht is anders was er wellicht meer belangstelling geweest. Maar hoopt, dat deze avomd toch goed mag slagen. Daarna leest de Secr. Jm. Schoute de notulen van den laatsten Nutsavond vqor, welke worden goedgekeurd. B. Straathof had de lezing gekozen „Een vrcio lijk Nachtje van de Haagsche standbeelden". Mei Blaauboer-Vader als bijdrage „'t Hondje." Daarne werd er door de heeren C. Looij, G. Schenk, A. (Tiel en de dames P. van Duin en S. Tiel opgevoerd „Een pcotig wijf". De Heer Schenk vervulde de jol als Mevr. Kalotje op uit stekende wijze. C. Weijers en Mej. Blaaubo<er-Vader gaven te hooren „Een klein Incident". K. Zwart en Mej. Maar de ellendjei wacht u Als men moed heeft, is men gauw de el lende gewoon en h-oe weinig ik ook verdien, ik zal wel middelen vinden om te leven. Met u door den arbeid te dooden, met uw gezondheid te schaden, Jeanne, gij kent mijn gevoelens voor u. Ik herhaal u dezen avond wat ik u dezen morgen zeiIk bemin u, bemin mij, word mijn vrouw. Ach Jacques, gij zijt zinneloos. Ik kan uw vrouw niet worden. Met u Jeanne, zal ik dubbelen moed, dub belen kracht hebben, Met u ben ik er zeker van rijk te worden, het spoedig te zijn Moederlief zei George eensklaps, doe mijn vriend Jacques geen verdriet aan. Hij heeft be loofd rijk te worden, en als hij rijk is, zal hij mij een ander paard, een grOiot houten paard koo- pon, dat veel moo&er is dan dit. Nietwaar, vriend Jacques. Ja, mijn lieveling, ja, al wat gij wilt, ant woordde de meesterknecht, terwijl hij Georges omhjeilsde. Dan ging hij hartstochtelijk voort Jeanne, mijn beste Jeanne, denk na. Wat ik u voorstel is het leven, is het geluk voor die kledne wezens, die gij bemint, en die ik ook mei al mijn krachten zal beminnen. De jonge vrouw deed eenige schreden in haar loge. Haar ontstelde blik, haar verwrongen go- gedachte worstelde, welke haar gemoed be- «aat schenen aan te duiden dat zij tegen een klemde. Jacques stamelde zij, ga heen, spreek niet Imeer tot mij, gij doet mij lijden, ga heen, ik smeek u er om, laat mij alleen mijn verdriet. Maar dit verdriet deel ik met u, hernam Jacques driftig, ik lijd door u te zien lijden. Gij zoudt zoo ongelukkig kunnen zijn, gij en uw kinderen. Als gij mij verstoot, gaat gij zoowel voor hen als voor u, de ellende, de akelige eilan dje tegemoet. Gij weet wat het werk eener vrouw opbrengt. Nooit zult gij genoeg kunnen verdie nen om aan uw kinderen de voeding en klee - ding te bezorgen, welke zij nciodig hebben. Ach, Jacques riep dei weduwe uit, terwijl zij haar bleek gelaat in haar koortsachtige han den verborg, gij schildert mijn toestand nog Zwart-Spreeuw gaven „Van de Bedeeling". K. Zwart en Alie Spreew „Apachen-dwang." De violist M. Koöij van Wieringen gaf le „Ik zou wel willen weten wie mij thuis heeft ge bracht". 2e „Hij didel didel". 3e Als de zon schijnt door de ruiten." G. Schenk „Hoe Jan vrijen leerde." Jm. Schoute „Hannes in betrekking of op zoek naar kamers". K. Zwart en Mej. Zwart- Spreeuw „Opoe." C. Weijers „De mDeclers ven 1927." K. Zwart „Mijn filisofatie." -Al de heeren en dames hadden veel applaus en vooral de heeren Zwart en Kooij. In de pauze werden er Dootjes verkocht er waren door het Nut artikelen hiervoor beschik baar gesteld. Het Bestuur en enkele leden had den tevens wat bijgedragen. De taart gegeven door het Bestuur werd ge - wonnen door .H Straathoff op No. 22 (er waren 200 loten met 37 prijzen). Voor de lezing op Donderdag 8 Dec. gaf zich op B. Straathof, als reserve Jm. Schouten voor de bijdrage Mej. P. v. Duin en als reserve Mej. Borstl-Tijsen. Voorz. bedankt al de heeren en dames qn de muziek voor hun medewerking en wenscht aan de genen dje nog wat blijven, een gezellig bal en die weggaan een welterusten toe. BTNNENL. NIEUWS. DE DOKKUM II. De stoomboot Dokkum II, zwarter af, lom mij schrik in te boezemen, om mij den m'oed te benemen, om mij mijn zwak - heid te doen gevoelen. Ik zeg u de waarheid. Maar k zal u, uws ondanks redden ik zal u noch aan do ellende, nog aan de wanhJoop overlaten. Gij zult mijn vrouw worden. Hemel Hemelzuchtte Jeanne, haar han den samenwringend, hij wil dan toch geen me delijden met mij hebbenHij wil niet zwe gen Hij wil niet heengaan Ik wil u mijn genegenheid bewijzen met u te gehoorzamen. Ik vertrek, maar het is lom aan u te denken, om mij met u bezig te houden, cim uw geluk des- te zekerder te maken. Jacques ging heen en liet de jonge vrouw ten prooi aan een hevige ontroering. Zij zette zich, of liever zij liet zich op een stoel nederzakken, en haar lippen prevelden deze woorden Hij heeft gelijk, hij heeft maar al te wel ge lijk, voor deze arme kleinen, voor mij, is het de ellende. Hoe zal ik, met den arbeid mijner han den, de verpleegkosten van Licien betalen Hoe zal ik Georges kunnen grootbrengen Ach, mijn toestand is waarlijk onrustwekkend. Jacques biedt mij den'vrede, de rust, den welstand aan Maar dan moet ik zijn vrouw worden, dan moei ik den eed breken, dien ik aan Pierre cp zijn sterfbed gedaan heb Dit zou hatelijk, dit zou niet mooii zijn. Neen, neen, wat er ook gebcure ik zal mij niet zwak tjooncn. Jeanne putte uit haar wil een bovonmensche lijke kracht, zij stond op, wischte tranen af er verliet de loge. Zij sl/oot de deur, zooals het haar bevoilcn was dan deed zij de ropde in de ledige- werkzalen, bezocht de stallen waar de koetsier aan de paai den hun avondeten gaf en kwam terug in haar huisje. Mr. Labilou verscheen juist om uit te gaan. Zü opende de deur zonder een woord te spreken en ging naar binnen. Georges speelde in een hloek der kamer met zijn kartonnen paard en met een doos looden soldaten. De jonge vrouw maak te snel haar avondeten gereed. Zij had geen hon ger, maar zij moest tbch om haar kind denken. De koetsier ging op zijn beurt weg. Jeanne bleef die, met stukgoederen voor Amsterdam bij Enk huizen is gestrand, moet zeer waarschijnlijk wel als verloren worden beschouwd. DO assurantie maatschappij heeft Woensdag met behulp van de Merwede en 2 andere vaartuigen getracht de lading over te nemen, maai- dit werd door de visschers, die het stoomschip hadden bezet, be let. Woensdagavond is hét eerste Enkhuizer vis schersvaartuig, gjeladen met goederen van de Dokkum II, te Enkhuizen binnengekomen. HET VERZOEK OM EEN VLOEKVERBOD. In den gemeenteraad van Asten deelde, naar de Crt." meldt, de voorzitte mede, dat B. en W. voorstellen om in de politieverordening strafbepalingen op te nemen tegen het vloeken en het maken van propaganda voor het Nieuw- Malthusianisme. Intusschen meende hij dat het oók wenschelijk was om een bepaling op te ne men, waarbij de politie bevoegd is om personen die na het politieuur niet goed van de straat willen, de richting aan te wijzen welke zij moe ten gaan Hij vroieg hieromtrent het gevoelen van den Raad, dan kon de verordening in de volgende vergadering definitief worden vastge steld. Een der leden zou geen vloekverbod. in de verordening opnemen. Hij meent dat het niet noodig is omdat dit kwaad in Asten wiet veel voorkomt en dat hét Asten niet tot eer strekt, dat zooiets strafbaar moet worden gesneld. Een ander lid meende, dat het goed is dat dit verbod in de verordening wordt opgenomen. Er wordt meer gevloekt dan men erg in heeft, voor al in café's. De voorzitter zegt, dat hem dit als hoofd der politie ook is meegedeeld. Weer een ander lid meent, dat de bepaling niet veel goeds maar qok niet veel kwaads zal meebrengen. Een vierde lid stelt voor in principe.te beslui ten de strafbepalingen op te nemen en dan in de volgende vergadering de verordening defini tief vast te stellen. De voorzitter zal een concept-besluit laten ge reed maken. De gemeenteraad van Goirle heeft over het verzoek inzake een vloekverbod „la mort sans phrase" uitgesproken het veczoek werd vc/or kennisgeving aangenomen. Ook de raad van Oudheusden en Elshout wil er niets van weten. B. en W. meenen, aldus lezen wij in het raads verslag in de ,,'SrH. Crt." dat hier de ménschen fatsoenlijk zijn en niet vloeken, althans dat daarvan geen misbruik wordt gemaakt, waar - iom ze voorstellen afwijzend op het verzoek te beslissen. Met algemjeene stemmen wordt daartoe be - sloten. ARMMEESTER-CAFEHOUDER. In den gemeenteraad van Oudheusden en Els- hout (N.-Br.) heeft, naar de 's-H. Crt. meldt, een der leden er over geklaagd, dat de uitbetaling aan de bedeelden in een café plaats heeft, door dat de armmeester tevens caféhouder is. De voorzitter, die de zaak liever in besloten zitting had behandeld gezien, zfe<gde toe, dat de politie hierop zal letten daar dit in strijd is met ed wet. Het lid, dat de zaak ter sprake bracht, ver klaarde nog, dat men zegt, dat wie het meest in het café komt, het beste bedeeld wordt. Een der wethouders vertelde nog van iemand, die zijn alleen in de fabriek. HOOFDSTUK VI. Sedert den do|oid zijner vrouw had de ingenieur allen huisdienst afgeschaft. Hij had geen dienst bede. Jeanne verzorgde zijn kamer. David hield het w'erkkabit schoon. Daar hij ndoit te zijnent middagmaalde, at hij in een ho- tel van Alfortville, waar hij zich in gezelschap bevond van officieren, van wie eenige reeds zijn vrienden geworden waren. /Tegen elf uur 's avonds kwam hij terug in de fabriek en werkte dikwijls gedurende twee o«t drie uren bij het licht eener lamp, die hij zelf aanstak. Met het krieken van den dag stond hij op, werk te weer vjoort en bracht een bezolek aan de werkzalen, wanneer dia werklieden hun dage - lijksche taak hernomen hadden. De koetsier, zoo min als de kassier en de eer ste meesterknecht, sljiep in de fabriek. Als de deuren opengingen, kwam hij de paarden ver zorgen, en spande in, indien mr. Labroue uit - reed of wanneer er een bestelling af te leveren was. Dan was er nog een voerman, die belast was met het vervoeren der zwaarste vrachten. De stal, waarin de paarden stonden, was afgezon - derd van de gebouwen. Des nachts dus was Jeanne alleen in de fa briek, met den ingenieur. Deze was alleen af wezig als hij zijn zoon ging bezoeken, oJ wan - neer de zaken van het huis, aankolopen te slui - ten of voorraden op te doen, hem in de provincie riepen. Hij had aan mademe Fortier bevoaén nooit op hem te wachten, wanneer hij uit was, want van d|ei kleine deuu had hij een sleutel, dien hij altijd bij zich droeg en waarmee hij binnen kiotn komen zonder de portierster te behoeven tc wekken. Buiten de inrijpoort en de deur, die op den weg uitkwam, was er nog een derde uit gang, nabij het paviljoen, dat door mr. Labroue bewoond was, welke uitkwam op een kruisweg naar Maisons Alfort. Dje1 ingenieur ging nogal dikwijls daaruit, en kwam dan ook daar weer binnen. Eiken avond precies negen uur, ging Jeanne het bed van den meester opmaken. (Wordt vervolgd)

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1