mii poman BLANKE BUI HUK Tabaksfabriek De Wakende Leeuw J. R. KEUSS Laat 125 - ALKMAAR. geld om de maand had wiillen halen, maar dit elke week moest doen dat is dan, aldus de wethouder, iedere week een borrel drinken. De voorzitter gaf ten slotte nog te kennen, dat den armmeester kon gezegd worden, dat de uit betalingen moesten geschieden in een ander lo kaal of op de secretarie en besloot het debat met dè opmerking, dat de quaestie thans genoeg be sproken was en dat het beter was dergelijke grie ven onder elkaar te bespreken. HAND IN EEN BREEKMACHINE. De molenaarsknecht Van voet, te Ravestein had het ongeluk met zijn hand in een koekbre - ker bjekneld te geraken. Met veel moeite werd de ongelukkige bevrijd. In allerijl werd hij tei verpleging naar het ziekenhuis te Den Bosch o- vergebracht. Zoo goed als zeker zal de jonge man zijn hand moeten missen. DOOR MOLENAS GEGREPEN. pijdens het smeren van den watermolen tj& Ossendrecht werd zekere C. J., aldaar, plotse ling aan zijn das door de as in de hoogte getrok ken. Hij kon zich nog vastgrijpen, doch moest spoedig loslaten, waarop zijn hals door de das werd dichtgesnerd. Gelukkig ontdekte een broo der het gevaar, waarin de ongelukkige verkeer de. In allerijl werd d(p) molen stilgezet en J. uit zijn benarde positie bevrijd. Hij was echter reeds bewusteloos en zijn gelaat was blauw-paars. Hoewel levensgevaar lang niet uitgesloten is, hoopt de behandelende geneesheer den man in het leven te kunnen houden. STUKKEN UIT EEN POSTZAK VERDWENEN. Gisteravond moest de hoofdbesteller der pos terijen v. d. B. uit Zoeterwolde zooals gewoon - lijk per fiets een zak postpakketten van Zoeter wolde naar het hoofdpostkantoor te Leiden ver voeren. Daar werd geconstateerd dat eenige pak ketten van waarde uit den zak verdwenen wa - ren. Over de oorzaak hiervan kon de besteller absoluut geen inlichtingen verstrekken. De poli tie werd in die zaak gemengd deze heeft v. d. B. die gunstig bekend staat, na verhoor vrijgelaten. Een uitgebreid onderzoek wordt ingesteld. ONDER DEN WAGON DE REIS. Toen gisterochtend de Parijsche trein aan het Centraal station te Amsterdam was binnengeko men, hoorde een rijtuigpoetser onder een der wagens gekreun. Hij vond onder den wagon op de trekstangen een man, die zoo goed als bewus teloos was. Het bleek te zijn een Rus of een Pool, genaamd Wladimir Voroski, die als blinde pas sagier de reis onder den wagon had meegemaakt en door de koude half was bevroren. Hij was Dinsdag uit een ziekenhuis te Parijs ontslagen. De man is aan de politie overgeleverd, die hem voorloopig naar het Binnengasthuis heeft laten vervoeren. PROVINCIAAL NIEUWS. UIT WIERINGERWAARD. Woensdag had in het lokaal van den heer H. van der Wo-ude alhier ten overstaan van notaris van Hoorweningen te Hoorn de afslag plaats van de boerderij „Welge legen" met ongeveer 13M> H.A. weiland, staande' en gelegen aan de Groote Buurt, eigendom van den heer Jb. Bakker Jz. Vooraf werd medege deeld, dat het huis met 4.65.39 H.A. weiland, dat de vorige week in bod was gebracht op 17084, werd opgehouden en niet meer in combinatie zou komen. Verder werden de perceelen 6, 7 en 8, ter grootje van 4.63.40 H.A., gekocht door den heer N. D. Kaan voor 166.71 en perceel 2 (arbei derswoning), 9, 10 en 11, ter grootte va/n 4.25.10 H.A., door den heer K. Zander alhier voor 15743 gulden. r.. DOOR EEN HOLLEND PAARD. Te Zaandam zag de 40-j^rige ongehuwde cou rantenbezorger B. Servaas, die in de Oostzijde couranten bezorgde, plotseling een op hol gesla gen paard op zich afkomen. Onmiddellijk sprong hij van zijn rijwiel en trachtte zich aan den kant van dje straat te redden, doch werd hierbij getroffen door het slingeren van den wagen. Hij stierf weinige oogenblikken daarna. DE „VROUWENKERK." Ds. H. Britzei, doopsgezind predikant Wor- merveer,, had kort geleden in zijn gemeente blaadje aangekondigd, dat hij bij wijze van proef een kerkdienst zon houden >op een middag in de week, en wel voor dat deel van de gemeente, dat ook op Zondagmorgen voor man en kinderen zorgt en naar men zegt zelden of nooit een dag vacantie geniet. De proef is geslaagd „Er waren zooveel zus - tjers als er gewoonlijk bij een goede opkomst ^broeders en zusters samen zijn," onder wie ver- scheidenen, die 's-Zondags niet komen 't uur bleek geschikt, en de voorganger is met het re sultaat tevreden. De volgende maand komt er weer zulk een dienst. UIT BEEMS'TER. Toen Dinsdagmorgen om streeks 7 uur de heer Kwast zich naar zijn werk begaf, werd hij op den hoek MiddenwegHob- rederweg aangereden, doordat hij plotseling met zijn rijwiel den weg overstak. Vlak ahter hem reed een auto met varkens voor de markt te Alkmaar, een aanrijding was niet meer te voor komen. De auto ging dwars over den ongelukki ge heen. Zwaar gewond werd de heer Kwast bin nengedragen bij den heer Wilg, aan den Mid - denweg. Men vreest voor zijn leven. UIT AKERSLOOT. Maandagmiddag geraakte de autobus, die om half één van Ak(ersloot naar Uitgeest vertrekt, wegens de gladheid van de weg bij de Valbrug onder de gemeente Uitgeest te water. De passagiers kwamen met den schrik vrij. Veel had de bus niet te lijden gehad, want 's avonds werd de dienst weer Jiervat. BUITENLAND. HET BLEEF NIET BIJ EEN SPROOKJE. Bij het spel van Hans en Grietje in Goldau lie ten 2 kinderen hun jongste zusje voor heks spe len stopten haar toen het spel zoover gevorderd was in den bakoven. De moeder kon het kind nog juist redden, doch de kleeren waren reeds verbrand, en hot kind had een doodsangst uitge staan, die zich nog lang zal laten gelden. EEN STERKE MAAG. Een heerenboer Romon, uit Oblitz, die wegens moord in het tuchthuis zat, werd een dezer da - gen geopereerd. In zijn maag vond men de twee helften van een pook, elk 23 c.M. lang en 4 m.M. dik en het heft van een lepel. In zijn darmen werd nog het handvat van een zeef gevonden. ZIJN GEHEUGEN TERUG. Een Zweedsche officier, die jaren geleden naar Duitschland trok en aan den wereldoorlog deel nam, verloor door een hoofdwonde zijn geheu - gen. Thans heeft hij dit teruggekregen. Hij ia naar Zweden teruggekeerd en door zijn familie die hem sedert jaren dood waande, weer opge nomen. NOODWEER. Over geheel Denemarken woedt sinds Woens dag een sneeuwstorm, die nog voortdurend in hevigheid toeneemt. De avondtrein Bryrup naar Horsens bleef in de sneeuw steken en kon slechts met veel moeite uitgegraven worden. De scheep vaart in de Deensche wateren wordt ten zeerste belemmerd. Van de kusten worden orkanen ge meld. De uit Stettin komende tweemaster „Glimt" is Donderdagmorgen vergaan. De ber manning kon zich in een boot redden. Aan de kust van Noord-Sleeswijk heeft de storm ernstige overstroomingen veroorzaakt. In de haven van Sonderburg steeg het water 1 M.25 boven normaal. Verscheidene straten werden o- verstroomd. SPORT. Zondag speelde Excelsior voor de comp. te gen Schagen II. E. heeft invallers voor Krap en de Ridder waarvoor respectievelijk E. Muntje- werff en D. Harder invallen, terwijl P. Wilms de linksbuitenplaats bezet. Ook Schagen heeft invallers. Direct na den aanvang wordt op een goed terrein gespeeld. E. is in de meerderheid doch ook de weinige Schagen-aanvallen zijn niet van gevaar ontbloot daar het rechterdeel der verdediging er in 't begin niet in is. Na eeni- gen tijd neemt de thuisclub door schitterend werk van de linksbinnen de leiding doch nog voor rust maakt S. door een 3 maal overgenomen strafschop gelijk. Na rust is E. ver in de meer derheid doch daar de achterhoede teveel op dringt is er geen doorkomen aan. Vijf minuten voor 't einde ontgaat E. een zeker doelpunt als de scheidsrechter een vergissing begaat. De kop- hoog wordt door de S.-verdediging weggewerkt. In de laatste seconde schiet de E.-voorhoede nog tegen de onderkant lat maar het eindsignaal treedt als redders voor Schagen op. Bij E. was Roelofs op de spilplaats een openbaring. De in vallers voldeden uitstekend. Wedstrijden voor a.s. Zondag Schagen II - Succes I Succes II - Anna Paulowna II Aanvang 2 uur GEMEENTE WIERINGEN. Uitslag van stemming. Na gehouden stemming zijn de heeren C. C Kool, C. Kool Jbz., S. Gorter en D. Verfaille her kozen tot leden van het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente te Oosterland c. a. POLITIE. Gevonden een portemonnaie met in houd, en een Rijwel-bel. plaatje een Electr. Zaklantaarn. Inl. bij den Gem. Veldwachter. Door Burgemeester en Weth. is aan de M.U.Z. vergunning verleend tot uitbreiding van het administratiegebouw te Den Oever. Op Woensdag 21 Dec. 1927, v.m. 11 uur, zal door den Directeur-Generaal der Zuiderzeewer ken in het gebouw der Zuiderzeewerken te Den Haag worden aanbesteed: het bouwen van een vak gewapend betonscherm langs het hooge land van Stroe met bijkomende werken. De raming is f 8000.- Wleringen, 24 November 1927. Door Burgemeester en Wethouders dezer ge meente is aan de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal een adres gezonden betreffende het door de Regeering ingediende wetsontwerp tot wijzi ging der bepalingen inzake de z.g. forensenbelas ting. In dit adres wordt betoogd: dat volgens het wetsontwerp, werkforensen, wier inkomen blijft beneden f2000, in de foren- saal-gemeente in plaats van twee derden zullen hebben te betalen één derde van hetgeen zij schul diig zouden zijn, indien zij in die gemeente hoofd verblijf hadden zonder elders werkforens te zijn dat voorts wordt voorgesteld eene wijziging in de heffing van werkforensen, voor wie de ver vulling van eene betrekking belastingplicht doet ontstaan, in zooverre ten aanzien van eene be trekking, evenals reeds ten aanzien van een be roep of bedrijf het geval is, de ejsch wordt ge steld van de uitoefening der betrekking in eene vaste inrichting dat aanneming van de hiervoren aangjeduide wijzigingen van grooten invloed zal zijn op de opbrengst der fdrensenbelasting in de gemeente Wieringen dat immers in deze gemeente een belangrijk aantal arbeiders van elders werkzaam is bij de Zuiderzeewerken, van hetwelk bij totstandko - ming bedoelde wijzigingen slechts de helft of in het geheel geen bijdrage in de gemeentelijke las ten zal kunnen worden gevorderd dat het overgroots deel dezer arbeiders toch een inkomen lager dan 2000,heeft en naar den aard der werkzaamheden den arbeid niet uitoefent in eene vaste inrichting dat ook van ongeveer alle bij deze werken be trokken personen, die elders hoofdverblijf heb ben, geen enkele bijdrage meer kan worden ge heven dat zulks ongferwenscht en onbillijk moet wor den geacht, aangezien de aanwezigheid dezer personen voor de gemeente yerschillende uitga ven en dus eene verhooging van lasten meebrengt zonder dat daartegenover staat de mogelijkheid om belanghebbenden in die lasten een evenredig aandeel te doen dragen dat dit bepaaldelijk in strijd is met de grond slagen en het doel der forensenbelasting en er op dien grond geen redelijk motief aanwezig is om fabrieksarbeiders, werkzaam in eene vaste inrichting wel, daarentegen de hierboven bedoel de arbeiders niet in deze belasting te betrekken. Het Gemeentestuur verzoekt dan ook het wetsontwerp niet aan te nemen of wel zoodanig te wijzigen, dat aan de voren omschreven be zwaren worde tegemoet gekomen. 30, 70, 100, 120, 140. 130, 160, 180,200.223,250 350, 400, 450, en 500 cent per pond. ANNA PAULOWNA. Vergadering van DEN RAAD. Dadelijk na de opening kwam ondanks koude en ijzel de feestelijke stemming bij de „mededee- lingen" er reeds in. Immers, pa Lubbert had zijn strijd bij den Raad van State inzake forensen aanslagen glansrijk voor de Gemeente gewon nen en de gladde wethouder kreeg van voorzitter 'n pluim op z'n hoed en van z'n collega's applaus Zij zouden bijna hebben gezongen: „De boeren hebben 't overwonnen," temeer ook omdat zich omdat zich voor de tuinbouwcursus te Breezand 28 leerlingen hebben aangemeld; ook het vervolg onderwijs begint reuzag: 30 leerlingen Steeds betere kost schept de Kok op: immers voor de werkverschaffing wil het Polderbestuur weer bijspringen met ar beid, mits de gemeente 50 procent bijdokt. Van bestrating van Pa Koorns oproerige Beneden- buurt willen ze echter niet veel weten. De Modernen Landarbeiders Bond komt nu vanzelf met haar adres om productieve werkver schaffing als mostert na de maaltijd, doch dat is in dit geval geen zonde. Zoo tusschen twee haakjes zegt de praeses ook nog dat het polderbestuur niet voor verhooging van uurloon te porren is; het is 'n soort armen zorg, en dus Pats, de fractiespecialiteiten op dit stuk, Van der Ham en Keuris beginnen aan de beentjes te kluiven. Van der Ham, erg berustend, hoopt dan •op 'n toeslagje van de gemeente; hij wil verder geen stof doen opwaaien en vraagt daarom hoe het staat met het stofvrijmaken van de wegen. Pa Keuris gromt nijdiger en kan niet verkrop pen, dat werkverschaffing wordt betiteld met ar menzorg Werkverschaffing, zoo filisofeert hij, is het aan de gang houden van de algemeene ma chine, werk, dat tóch moet gebeuren l En al betoogt voorzitter, dat het werk in het poldertje allemaal „gezocht" was, pa Keuris geeft geen kamp: het cachet van armenzorg acht hij uit den booze En als voorz. nu smeekt niet zoo voort te gaan V>m het polderbestuur niet boos te maken, dan spreekt Komen bij hem op de brest en roept met stemverheffing Was V. der Berg hier maar Hij zmi danken B. en W. en Polder al te gaar Maar nu doe ik het, ziedaar Thans komt besteller van goederen van en naar het spoorwegstation, vriend Van Eekeren met 'n verzoek om het hoekie van de deur glu ren. Hij zoo zoo graag de' toeslag van de gemeen te van. 40 pop op *n bankje van 100 gebracht zien Ja, we willen allemaal wel eens wat, .doch B en W. wilden niet, ondanks het goede woordje van den heer Jonker, en de Raad zegt „ja en amen als Van Eekeren als besteller wordt benoemd met het oorlogstarief van 100 proc. verhooging op het besteloon, .maar zonder het Gemeentelij ke bankje van f100. Detoeslag blijft 40 pop Och ja, de gemeente moet zuinig zijn nu ae Raad de droeve plicht moet doen de belastingel- den van gebr. C. en F. Van den Berg oninbaar te verklaren. De vadertjes zitten droef te staren als burgemeester de „belasting-begrafenis-rede uitspreekt in niet lofrijke woorden aan de Ber gen. Ze zijn ook niet beter waard Na dit Intermezzo komt 'n forto fortissimo, nu op het voorstel van B. en W. om het grond- „koopje" (kort geleden geschied) voor 'n deel o- ver te doen voor f910 aan L. den Das tot het ver krijgen van 'n plaatsje ingevolge de Landarbei- derswet. Het is aan den kant van juffr. Boekei De tongen komen los en voorz buigt voorover om de onweersbuien over zijn hoofd te doen gaan De heer Komen wil de andere kant verkoopen Van der Ham wil er heelemaal niks van weten; deze grond kocht de gemeente toch niet voor de Landarbeiderswet En spr. brengt z'n stok paardje op het apel: de gemeentelijke woning bouw; dtt terrein is daarvoor: wat je kol Voorz. heeft z'n buik daarvan vol; al zegt papa Van der Ham: „och, die paar, die niet betalen en al vindt Keuris dat voorz. met die bijl steeds hakt. Doch voorz.komt nu geweldig opzetten brengt z'n bal naar 't doel en roept naar Keuris en Van der Ham: „Waar zijn je klanten, die wil len bouwen Stuur ze mij, op alle faciliteiten van mijn kant kunnen ze vertrouwen. En zaet, met deze eene schop jaagt hij de bal van B. en W. door het doel. Das krijgt den grond Vervolgens wordt het „vloekverbod" In de doofpot gestopt „A.L.E.G.O. staat er beter voor f200 subsidie komt er door Als men nu zou denken, dat het adres van de vergunninghouders om verlaging van vermake lijkheidsbelasting ook zulk 'n gunstig onthaal zou vinden dan heeft men het mis. Volgens de praeses zijn hier de uitvoeringen en bals niet van de lucht (70 dit jaar) en daar wordt zulk 'n druk gebruik van gemaakt dat B en W. niet overtuigd zijn dat de belalting moet worden verlaagd. En het vergunningsrecht, dat men ook 'n beetje minder wil hebben, wel dat zou wellicht kunnen als de borreltjes verkoop van Zaterdagavond tot Maandagmorgen werd stopgezet. Met de bals gaat het niet goed, zegt de praeses. De voetbal, de athetiek, alles houdt vrij bal. Daar moet 'n schutje voor worden gestoken Hij is van plan geen balvergunning meer aan die clubs te geven O, jé, kon voorz. maar char lestonnen, dan was de zaak gewonnen De heer Jonker komt voor de kasteleins op de proppen en praat als Brugman De maatstaf van vergunningsrecht deugt niet; de verkoop is slap! Maar voorz., ook bij, weet heel goed wat 'n bor rel kost: vroeger 5 a 10 cent, nou 'n kwartje! Da's toch zeker 'n verschil De heer Jonker is het gansch niet met voorzit ters redeneering eens; en dan de vereenigingen, ze zitten geregeld op zwart zaad, door dat vermakelijkheidsbelastingkwaad Drievierde moeten ze er aan bijbetalen Waar moeten ze per slot de centen halen Voorz. Nooit vergeefs wordt 'n beroep gedaanl Ze kloppen dan bij de gemeente maar aan 1 De heer Kmoen is bet op en top met den voor zitter; Minder bals en vooral ook niet op Chris telijke feestdagen, dat juicht bij toe (Jok de heer Keuris haalt de schouders op voor de* cafémannenRezelman, altijd goedgehu meurd en nog al psdtsvondig krijgt warempel ge daan, dat B. en W. naar 't vergunningsrecht nogfr eens 'n onderzoek instellen, maar voor de rest,. zooals pa Jonker ten slotte gelaten zei en ber greep: „geen pardon voor de kasteleins I Doch moed verloren, al verloren; hij geeft B. en W. in overweging er nog eens over te prakji- seeren de belasting van 20 op lOproc. te brengen Nadat de heer Van der Ham bet over zijn te huis voor ouden van dagen nogmaals heeft ge had en Koorn paf heeft gestaan over het zand- strooieu te Van Ewijcksluis, ds 't eind© daar Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van het gemeentebestuur de villa „Bouwlust", die eerst finaal zou worden gesloopt en in een andere trant zou worden opgebouwd, thans te verkoopen of te'verhuren. Ongelukken door de gladheid. Dinsdag geraak te in de Oostpolder de slagersauto van den heer Kaan aan 't glippen, doch bleel in de -onderwal staande en wist het water te ontduiken, met man en macht gelukte het de wagen weer op den weg te krijgen. —Woensdag toen de zoon van De Leeuw, Klei ne Sluis zach per motorfiets met zijspan naar 't I spoor zou begaven geraakte deze door de glad - beid van de weg zijn stuur kwijt en reed pardoes in de wegsloot, doch wist er bijtijds af te sprin - gen, zonder zich te bezeeren. De motorfiets zat onder modder en kroos verloren. Doch beter een natte tuf dan een stuk lichaam. Ook de melkaiuto van den heer van Leijen ge raakte in de Boermansweg in botsing met liet gierij van den heer Stammes, doch werd bestuurd door diens werkman. De wagen werd zwaar be schadigd en de bestuurder liep een ernstige been wonde op. 1 Wensdagmiddag is door de gladheid van de weg de brandstofauto van Muntjewerf tegen de kruideniersauto van v. Doorn opgereden met ge volg hiervan dat het vap Doorn een voorlamp en een spatbord. Maandag is door de gladheid het zoontje van Jb. Keppel zoodanig gevallen dat een tand ver door zijn bovenlip heenkwam. De wond was van zoo'n groote aard dat de geneesheer genoodzankt was de lip te hechten. v- Ongelukken op Wieringen door de gladheid. Dinsdagmiddag kantelde een luxe auto uit Amsterdam op den verbindingsdijk door de glad heid bij de steenglooiing neer. /Twee inzittenden sprongen er uitdoch ook de chauffeur kwam, nadat het voertuig beneden in 't water lag, on gedeerd te voorschijn. Gelukkig het was laag water en enkele uren later was de gevallene auto weer op den beganen grond. Woensdagmorgen is een auto met werklieden van den weg langs den Molgerdijk in de z.g. kui len over den kop geslagen. De inzittenden kon - den zich ongedeerd redden. VAN EMOTIE OVERLEDEN. Toen vrouw M. K. Je Druten het stoffelijk over schot van haar moeder in het klooster te Puif - lijk bezocht, gijeep dit haar zoo zeer aan, dat zij door een beroerte getroffen werd. Eenige uren later overleed de vrouw. BURENRUZIE. Toen de landbouwer H. S. te Mill met zijn paard en egge over den grond van zijn buurman D. wenschtp te passeeren, werd hem de doorgang verboden door den zoon van D. S. ontstak daar over zoo in woede, dat hij den jonge man G. D. met een eggehaak een geweldigen slag toebracht waardoor het neusbeen werd verbrijzeld en de getroffene bewusteloos ineen zakte. De politie is met het geval in kennis gesteld. PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. Den Oever nm. 2 uur Ds. Van Beek. „i 's3,ü_ i 30 November Herv. Zusterkring. V> j DOOPSGEZINDE GEM. -j Il.hoef v.m. 10 uur Ds. Van der Veen. i EVANGELISATIE: 1 Il.hoef v.m. 10 uur de Heer J. Bosma. MARKTBERICHTEN SCHEI-VEEMARKT TE ALKMAAR. Op de Schei-veemarkt, heden gehouden, waren aange voerd 665 runderen en 134 kalveren. De prijzen waren als volgtmelkkoeien 250 ii 400 geldekoeien 150 260 vaarzen 120 a 200 graskalveren 60 a 110. De handel was stug. NAJAARSVEEMARKT. Alkmaar, 23 Nov. 1927. Op de heden gehouden najaarsvemarkt waren aanvoer en prijzen heden als volgt665 Melk koeien 250 ii 400 Geldekoeien 150 4 260 Vaarzen 120 a 200 1^4 Graskalveren 60 a 90 Handel stug. PAARDENMARKT. Purmerend, 23 Nov. 1927. Op de heden gehouden Najaarsveemarkt waren in totaal aangevoerd 98 paarden. De prijzen wa ren Rijpaarden 350 4 500 Werkpaarden 150 4 300 Slachtpaarden 100 a 175 De han- del TV&S stug 1IELDERSCHE EIERVEILING, 24 Nov. 1927. Aanvoer 5347 kipeieren 181 Eendeieren. Wit ongewogen 11,90 4 13.30 Bruin ongew. 12,80 a 13.50 Eendeieren 6.70 a 7,20 alles per hon derd stuks. SCHAGEN, 24 Nov. 1927. 60 Paarden 150 4 400 15 geldekoeien, magere, 160 4 280 54 id. vette 300 4 430 10 kalfkoeien 265 4 37024 vaazren 80 a 140 9 graskalveren 45 4 80 18 nucht. kalveren 10 4 26 40 overhouders 30 4 35 173 vette idem vette 30 4 35 10 varkens mag. 18 a 24 61 idem vette per Kg. 0.60 4 063 87 biggen 10 a 15 47 konijnen 0.60 4 3 130 Kippen 0.75 4 2 34 Eenden 0.75 a 1,25 haan tjes 0.50 4 1,75 46 Kg. boter 2 2 a 2.40. EIERVEILING, SCHAGEN, 25 Nov. 1927. Aangevoerd waren 58 partijen, 5488 stuk9 kipeieren, 4 partijen, 149 stuks eendeieren. De prijs liep van 11,90 - 13.80, bruine eieren van 13.50 tot 13,90, jonge kipeieren van 10.30 4 11. Eendeieren 7,70 4 8. J

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2