den toegang tot het veilinggebouw weigerde. Thans hebben de andere kooplieden, die geregeld aan de „Eendracht" koopen, uit 'solidariteit be sloten, deze veiling te boycotten, met lie<t gevolg, dat de tuinders die bij deze veiling zijn aange - sloten, met hun producten blijven zitten. Met belangstelling volgt men in Kennemer- land den gang van zaken. AARTS WOUD. Duur schaap. Door den heer Van der Oord alhier is een schaap (ram) ver kocht voor den zeldzaam hoiogen prijs van 125, en bestemd voor den fok in Oost-Indië. VOORDEELIGE VANGST. Uit HELDER meldt men, dat de vorige week voor de vischvangst buitengewoon voordeelig is geweest. Een span schuiten bracht in één streek voor meer dan duizend gulden sardien naar boven. Dat is ongeveer een kwantum van een driehon derd manden, bovendien is een geweldige hoe - veelheid garnalen in dezelfde week op Texel- stroom bemachtigd en zijn groote hoeveelheden haring gevangen op Onrust en aan het stran* van Huisduinen. Zondagochtend kwam een vlet de haven bin nenvallen, die zeer diep stak. Afgeladen was het vletje met sardien., zoodat er van de doften zelfs niets was te zien. Op Texelstroom sprongen de bruinvisschen ver boven het oppervlak uit en plonsten in zee terug, zoodat het water hoog opstoof. De Heldersche visschersvloot is tijdelijk uitge breid met een vijftiental schuiten uit Schellen- dam. Deze visschers, door groote garnalenvangsten op Texelstroom aangelokt, komen hun geluk be proeven in deze wateren. Daar bij den windwijzer lagen eenige vletten en kort daarop kwam een vlet roeiend voortge dreven en ook dit vaartuigje was afgeladen met visch. De vletten op den dijkglooiing namen de ze gen in. Aanstonds, als de eb meer doorstond, zouden ze hun netten uitwerpen aan de zand platen. En Maandagochtend stonden karren vol ha - ring aan den buitenkant. Later werd de viscb tegen flinken prijs van de fiand gedaan. Moge het lang zoo blijven Sardien, haring, garnalen. Alles brengt zijn voordeel. Hoopvol dus voorwaarts, want het is de zee, die geeft. Hld. Crt. GEMEENTE WIERINGEN. POLITIE. Gevondeneen Rijwielbel-plaatje, een portemonnaie met inhoud, een paar dames handschoenen met bont. Inl. bij den Gem. Veldw. --Zaterdag j.1. werd voor de arbeiders der Zui derzeewerken in de Cantine te Den Oever van wege de vereeniging „Omhoog" 'n ontspannings avond gehouden. De zaal was tot in alle hoeken bezet, toen Ds. van der Veen het welkomstwoord sprak. Spr. hoopte dat deze avonden 'n welko me afleiding zijn, slaagt het heden goed, dan zal „Omhoog" meerdere avondjes organiseeren. De muziekvereeniging „Apollo" bracht eenige mooie nummers ten gehoore, terw ijl voor afwis seling op zeer verdienstelijke wijze door den heer M. Kooij van Hippolytushoef cabaretliede ren werden ten beste gegeven. Telkens gaven de aanwezigen door 'n hartelijk applaus hun in stemming met 't gegevene te kennen. Even na tienen dreigde de gezelligheid 'n oo- genblik verstoord te worden door 'n paar onder de invloed verkeerende belhamels die uit een of ander café kwamen en nu met een „flesch" bij zich in het cantinegebouw kwamen. Treurig, zulke karakters. Spoedig werden ze echter tot kalmte gebracht. Wij gelooven wel, dat „Omhoog er goed aan doet spoedig 'n tweeden avond te organiseeren. BURGERLIJKE STAND. der gemeente Wieringen over November 1927. Geboren Albert, zoon van J. Bugel en F. de Vries Geertruida Petronella Catharina, doch ter van Joh. Rotgans en N. Bakker Alida Marie d.v. W. H. Klos en D. E. LuijtGornelis, z.v. N D. Lont en A. Keijzer Jacc-ba, d.v. L. Vermaat en E. Woudenberg Geertje Neeltje, dochter van Jb. Tijsen en T. M. Van der Veer. Overleden T. Kort, oud 77 jaren, wed. van N. Rotgans M. Kooij, oud 71 jaren, echtg. van S. Schenk A. Hutman, oud 57 jaren, echtg. van E. Bakker C. Glim, oud 68 jaren, echtg. van A. Rijmerink M. A. van Keulen, oud 82 jaar, echtg van E. GorterM. Kok, oud 13 jaren, d.v. N. Kok en A. Wigbout. De lotelingen van de lichting 1928 zijn ah volgt toegewezen J. Bakker, 21e Reg. Inf. A- merstoort, 2024 JuniA. .T. Brouwer, 2e comp. Hospitaalsoldaten Utrecht 15 Oct. J. J. Bruul, 21e Reg. Inf. Amersfoort, opleiding onderofficier, 1822 Juni P. Glim, 21e Reg. Inf. Amersfoort, 2024 Juni J. A. S. Grin, 21e Reg. Inf. Amers foort, 2024 Februari (is vrijgesteld) J. L. de Haan, 21e Reg. Inf. Amersfoort, 2024 JuniJ. Halfweeg, 21e Reg. Inf. Amersfoort, 2024 Juni: S. van Kalsbeek, 21 Reg. Inf. Amersfoort, 202h Februari P. Lont, 21e Reg. Inf. Amersfoort, 20— 24 JuniJ. Smid, le schoolcomp. Reg. Kus'tartil- lerie Helder, 16—20 October W. Snooij, 21e Reg. Inf. Amersfoort, 20—24 Juni. SINT NICOLAAS IN DEN OEVER. Meer dan 250 kleuters stonden gistermiddag tegen half zes op de haven om de komst van den „Goeden Sint" te verbeiden. En een gejuich ging er op en honderden kleine halzen rekten zich uit toen langzaam en stadiglijk de stoomboot in zicht kwam. De kleurige wimpels van het gepa- voiseerde' schip wapperden in den wind en hoe meer die wimpels nader kwamen, h-oe grooter de spanning werd onder de wachtende schare. Toen ging er 'n kreet van blijde verrassing op; de voorsten hadden den bisschop zelve ontdekt. Het kinderlied steeg op, toen de boot meerde, de Stalt in zijn purperen mantel vriendelijk knik kend aan wal stapte en het paard besteeg, dat door zwarte Piet was voorgeleid. In optocht begeleid door de vroolijkc muziek .van Apollo, omstuwd door tallooze kleinen en vele grooten ging het nu door het dorp Den Oe ver; en toen werd de zaal van de Cantine gevuld imet de vroolijke kinderschaar. De goede Sint, welke in hun midden had plaats genomen, werd dapper toegezongen en hun vreugde steeg ten top toen zij na 'n paar grappi ge films te hebben aanschouwd, werden ont haald op allerlei lekkers. Dan kwam de Sprciokjesfilm op het witte doek en de Sint vertelde het verhaal, terwijl de klei nen ademloos luisterden en toekeken. Zoo verliep het feest uitstekend; met zingen, het kijken naar de maoie filmen en 't luisteren naai* de prijzende of vermanende woorden van den bisschop waren de uren verstreken vóór men, er erg in had en de goede Sint verzocht dan ook den onderwijzers de geschenken uit te reiken om dat hij en zwarte Piet neg vele bezoeken hadden af te leggen. En terwijl nu de Mandoline vereeniging 'n vroo lijke marsch deed hooren verliet Sinterklaas on der het gejubel de zaal Kort daarna konden de kleinen met hun geschenk en 'n dankbaar hart je huiswaarts keeren. Dank, veel dank is hier verschuldigd aan de heeren van de M.U.Z. die dit schitterende feest hebben bewerkstelligd. Verder ook dank aan de muziekvereenigingen, helpers en helpsters en het onderwijzend personeel en niet tc vërgeten de' milde gevers. Was het in den aanvang 30 kin deren die zouden worden onthaald; aan het eind waren het er 250, die werden blij gemaakt. Nu de Hervormde Zusterkring voor Hippo lytushoef en Westerland bloeit, is ook voor Oos- terland en Den Oever zulk 'n kling tot stand ge komen. Vijftien dames traden reeds als lid toe en de eerste bijeenkomst zal gehouden werden in het catechisatielokaal naast de pastorie tc Oosterland op Woensdag 14 Dec. av. half acht. Op Woensdag 28 December a.s., des voor- middags om 11 uur zal te 's-Gravenhage, in het gebouw der Zuiderzeewerken worden aanbe steed het onderhoud van I. de Rijkszeewerken op Wieringen (raming) 8200,II de Rijkshavenwerken op Wieringen, met uitzondering tusschen de dijkpalen 114 en 132 (raming 2800,III de nieuwe buitenha ven en den omringdijk van de Sluisput nabij Den Oever, alsmede verschillende grond- en kunstwerken, behoorende tot de Rijkszeewerken, tusschen de dijkpalen 114 en 132, den afsluitdijk tusschen de Ncordhollandsche kust er. het eiland Wieringen tot het Balgzandkanaal, tusschen Van Ewijcksluis en Oostoever, gedurende het jaar 1928 raming f 50000.-- —De uitvoeringen van de Mandoline- en Vi oolclub O.K.K. j.1. Zaterdag en Zondag in Hotel De Haan, Hippiolytushcef. Als gewoonlijk wa ren deze avonden weer uiterst gezellig, ofschoon Zaterdag de opkomst van de „oude lui" beter had kunnen zijn. Op den tweeden avond was de zaal echter meer dan vol en toch, onder de mu ziek en tooneel was het muisstil, wel een bewijs hoe de uitvoering van het programma de belang stelling van het publiek genoot. Trouwens de mooie, zachte mandolinemuziek heeft altijd veel aantrekkelijks en de weergave van de nummers van O.K.K. getuigden van veel gevoel en sttudie Het blijspel „De gevolgen van een Leugen" oogste een groot lachsucces. Kcrtom, directeur en leden van O.K.K. kunnen tevreden zijn over het resultaat van deze avonden. —Het eerste Electrische Watergemaal is gis teravond te Wieringen in gebruik gesteld. Het is n.1. 'n 20 P.K. electromotor, gekoppeld aan een centrufigaalpomp, om bet water uit de Wester- lander- en Iloelmerkiogen te malen. Het Heem raadschap Wieringen is wel actief, want plan nen zijn ook reeds in bespreking voor 'n groot e- lectrisch gemaal ten behoeve van de waterlco- zing van de onder dat bestuur resorceerende landerijen. Het gemaal is tot volle tevredenheid van Dijk graaf en Heemraden in hun tegenwoordigheid in werking gesteld. Lijst van ingeschreven personen, Gemeente Wieringen, November 1927. F. Hartman en echtegenoote van Heemskerk T. Oldenbroek van Kampen; A.A. Paepe en ge zin van Edam; W. J. Haafakker en gezin van Velsen; J. L. Dekker en gezin van Medemblik; J. Kaaijk en gezin van Oudorp; G. Hootsen van Go rinchem; J. J. Vinke van Helder; G. van Stipri- aan van Helder; P. J. Bood van Alkmaar; J. F. M. Alma van Den Haag; P. Boer en gezin van Helder; J. W. Haafakker van Velsen; G. A. Bot van Rotterdam; F. J. F. Vogels van Haarlem; S. van edr Plaat van Beverwijk; M. A. Krab van Velsen; D. Mulder van Oude Niedorp; J. W. Ma zure van Rijswijk; J. Dijkstra van Eijgelshoven; R. Gangelhof van Emmen; Joh. Diependaal en gezin van Oosterhout; M. A. J. Brandt van Gro ningen; H. Schiphouwer en gezin van Texel; F. E. J. Kiela en.echtgenoote van Helder; A. Sacli se van Voorburg; J. J. Bosker van Wonseradeel; C. A. F. Mulder en gezin van Amsterdam; M. Schol van Hoorn; E. Barelds en gezin van Em men; L. Reitsma en Echtgenoote van Hoorn; J. Ansems de Vries en gezin van .Hooge en Lage Zwaluwe; Joh. Kotoij en gezin van Anna Pau- lowna; E. F. de Wit van Helder. Afgeschreven Personen: I. Boot en gezin naar Helder; A. van der Veen en gezin naar Eindhoven; L. Bals naar Helder: B. de Vries en gezin naar Emmen; C. van Staa- len naar Rijswijk; A. Rijmerink naar Schagen P. van Gemst en gezin naar Medemblik; J. Schan delaar naar Borger. SPORT. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I haar 9e comp.-wedstrijd en behaalde haar 9e overwinning. Kleine Sluis I was bij S. op bezoek en kwam met een matig elftal naar Wieringen. Ricelofs, de Ridder en Cornelissen ontbraken bij KL Sluis wat voor haar een geweldige handicap was. KI. Sluis trapt af en kort hierop wordt een corn :op S.-doel genomen welke niet gevaarlijk was. Al spoedig blijkt dat KI. Sluis niet tegen S. is opgewassen en kan dan ook weinig uitvoeren. Na ongeveer een kwartier weet Kooij S. de lei ding te bezorgen 1—0. Aan de andere kant weet KI. SI. een mooie doorbraak te forceeren, doch Piet weet erger te voorkomen en was op z'n post. Succes weet nog voor rust haar voorsprong te vergrooten tot 30, door middel van Kooij en Kroon. Door het te laat aanvangen van den wedstrijd wordt direct gedraaid wat een tegen valler voor de spelers was. Er werd nu voorna melijk op de KL Sluis-helft gespeeld, uiigezon- derd een enkele uit van Kl. SI. Slikker weet na mooi samenspel van de voorhoede 40 tc maken en Kooij weet met een keihard no. 5 en kort hierop zelfs no. 6 in het net te deponeeren. Scheidsrechter Koorstra leidde de wedstrijd op sublieme wijze. Succes II speelde om 12 uur tegen Oudesluis II en kreeg weer een behoorlijke nederlaag van 4—1. Succes III was naar W.G.W. 4, doch daar geen scheidsrechter aanwezig was, ging detze wed strijd niet door. BUITENLAND. DIEFSTAL VAN 300.000 FRANCS. Een waker van een mijn doodgeschoten. Een bandieten streek, die aan Amerika doet denken, heeft Zaterdagmorgen vroeg plaats ge had bij een mijn te Klein Hossein bij Saarbruc- ken. Twee beambten van het bureau der mijnen van W'endel begaven zich naai* de mijn Wilmin om er de nachtploeg uit te betalen. Zij waren ver $ezeld van den nachtwaker dezer mijn die op zijn schouders twee kistjes droeg met het uit te betalen loon, bijna 300.000 francs. Bij den in gang losten een drietal mannen plotseling eenige revolverschoten op den nachtwaker, die ineen zakte en kort daarop overleed. Zijn beide met gezellen wierpen zich op den grond en beant woorden het vuur met hun revolvers, doch kon den niet beletten dat de bandieten zilli van het. geld meester maakten en er mee de vlucht na - men. HARRY PIEL VAN EEN TRAP GEVALLEN. De filmacteur Harry Piel zou gisteren in een avonturenfilm een scène spelen met een tijger. Hij moest een vijf meter hooge trap beklimmen juist toen hij boven was en de operateur begon te draaien, legde de tamme tijger, die hem van vree ger kent, de voorpooten op de schouders. Door het gewicht van het dier viel Piel achterover de trapleuning boog door, brak, en Piel viel 5 Me ter omlaag. Harry Piel stond dadelijk op, verklaarde zich maar licht te hebben gekneusd, en stak een si garet op. Edoch, een oogenblik later, zakte hij in elkaar, en moest naar een ziekenhuis worden gebracht. De tijger liet zich kalm naar zijn hok brengen. IETS OVER DEN ZAKDOEK. Het toilet-artikel, dat wij gewoon zijn als on ontbeerlijk te beschouwen, de zakdoek, werd in Europa pas in het midden der vijftiende eeuw in gebruik genomen of beter gezegd, als mode- snufje ingevoerd. Want bet kleine, ovale doekje dat in Venentië, den zetel der kantindustrie, zijn oorsprong vond, diende méér voor sieraad dan voor gebruik. De uitvoering er van was zóó kostbaa", dat nog tegen het eind van de zestiende eeuw, dank zij het Edict van Dresder (1595) alleen edellieden een dergelijk doekje mochten dragen. Aan het Hof van Hendrik den Tweede was men bijzonder op het bezit van een neusdicekje gesteld. Het stond in dien tijd, toen het portretschilderen n g in opkomst was, bijzonder voornaam om zich met een kanten zakdoek, die soms zelfs vrij groot was, in de hand, te laten portretteeren. In het midden van de zevtmtiende eeuw was een zakdoekje nog altijd een kostbaar iets. De Groot-Hertog van Toscane bijvoorbeeld betaalde bijvoorbeeld veer één kanten doekje 200 dukaten. In Weenen waar het in die dagen gewoonte was dat de bruid het uitzet van den aanstaanden echtgenoot verzorgde, wilde het gebruik, dat aan zoo'n uitrusting ook zes zakdoekjes werden toe- gevoegd. Trouwens, een vorst als Hendrik dc Vierde van Frankrijk bezat slechts vier stuks van deze toentertijd buitengewoon kostbare go bruiksvoiarwerpen. Lodewijk de Zestiende vaar digde in 1785 het bevel uit dat alleen vierkante zakdoeken mochten worden vervaardigd. Dit was zeer naar den zin van de wevers, die den langwerpigen vorm bijzonder onvoordeelig von den. Even later, toen men er aan gewend was den neusdoek werkelijk te gebruiken, werd het mode om twee zakdoeken mee te dragen. Den eene, die kostbaar was, droeg mep bij wijze van sieraad in de hand, de andere daarentegen, de minst mooie, werd gebruikt. In het begin van de negentiende eeuw schreef de mode een kanten zakdoekje in de ceintuur voor, ook droeg men het met eene mooie broche vastgemaakt op de blouse. Trouwens ook heden ten dage speelt het zak doekje telkens weer zijn kleine rol op het groote schouwtooneel der mode. Nu eens gaat het, teer van kleur, schuil in de manchet van den schuchteren danslespartner, dan weer kijkt het schalks uit een hoekje var» het visitetaschje der mondaine vrouw. ANNA PAULOWNA. De Sint vergeet ook den Pclder niet I Vrijdag arriveerde de goede Sint in Breezand in de zaal van Borst, waar reeds 'n groot aantal kinderen en moeders op hem stonden te wachten Met gejuich werd Sinterklaas begroet en toe gezongen. Natuurlijk kreeg de een 'n vermaning, 'n ander kind 'n pluimpje voor vlijt en goed ge drag. Rijkelijk werden de kleinen onthaald en bovendien kreeg ieder 'n cadeutje mee naar huis In de groote tent van „Veerburg" verscheen de Sint Zaterdagmiddag. Ook daar 'n vroolijke kin derschaar die rijkelijk werd getractcerd en ge schenken ontving. Hier was het tevens de bios coop, welke de kleinen boeide met allerleukste kinderfilmen, waarom werd geschaterd. In den nacht van Zaterdag zijn op het land van den veehouder N. Ros aan den Kerkweg in den Oost Polder blijkbaar eenige schapen door honden opgejaagd. Althans twee dezer arme die ren werden in de sloiot verdronken gevonden; de anderen waren het land uit. Een onderzoek is in gesteld door de politie. Op den Kerkweg is Vrijdag 'n span paarden welke waren aangespannen voor 'n platte zaad wagen van den heer Van Eeten op hol geslagen en in de 4-meter diepe wegsloot terecht gekomen De wagen kantelde en de bestuurder viel er af, doch kwam gelukkig juist op een der paar den terecht. Hij wist bijtijds de walkant te be reiken, want toen kantelde de wagen nog eens en kwam boven op de paarden. Spoedig kwam hulp en werd de zaak op het drooge gehaald. Breezand: Zaterdagavond gaf de Harmoniver eeniging ,C,oncordia" onder leiding van haar di recteur Schenkels 'n uitvoering voor donateurs en kunstlievende leden in de flink bezette zaal van den heer Borst alhier. Eerst bracht het mooie korps 'n welverzorgd concert ten gehoore: de zes nummers werden op sublieme wijze vertolkt e«s verwierven 'n hartelijk applaus. Voor afwisseling kwamen onze bekende voor dragers in actie. Weiers en Wiggers begonnen met Hulde aan de Aviatiek en dan liet Wiggers er op volgen: Ik zou wel eens willen weten wie me thuis heeft gebracht! Weiers liet vervolgens hooren: Denk om de buren. De heer Wiggers was nog lang niet uitgeput, Twee Roode Rozen en 'n Vurige Kus genoot alle bijval. De Mijnramp, dra matiek, had ook alle succes. De heer Weiers had verbazend applaus met /Tante Griet, wat wordt je mager. De heer Raap, voorzitter, kon dan ook bij het einde z'n hartelijken dank betuigen voor zoo veel medewerking en succes. Verder doet spr. nog 'n beroep op de mildheid van het publiek. Het Sinterklaasfeest is j.1. Vrij dag prachtig te Breezand geslaagd en spr. wil 't Comité 'n woord van hulde brengen. Echter de financiën voor dit feest waren begroot op 220 kinderen en nu waren er 300. Het gevolg is, dat de commissie al de kinderen heeft onthaald doch nu 'n tekort in kas heeft. Spr. setlt de vraag (of nu de commissie moet bijpassen. -Neen, dat mag niet, allen in de zaal 'n steentje bijdragen en dan wordt het tekort gedekt. (Applaus De heer K. Daalder gaat met de pet rond en haalt f 16 op. Goed zoo. Geen wonder, dat ieder voldaan over zijn gift, ook aan 't gezellig bal deelnam. BINNENL. NIEUWS. BLOEMBOLLEN VOOR DUITSCHLAND. Als bewijs, hoezeer de verzending naar Duitsch land van bloembollen toeneemt, diene, dat de heer II. Mulstegen, dir. der ejpeditie „De Nieder- rainische" te Hillegom, zijn lOOsten wagon ver zond, hetgeen beteekent 1 millioen kg. bloem bollen. De 100ste wagon was versierd en met de Ned. en Duitsche vlag gedekt. ONGELUK BIJ HET SCHIETEN. Een 19-jarige jongeman was aan het Groene- wegje te Loosduinen bezig, op spreeuwen te schieten, welke de stopverf van de ramen der serres en kassen in de tuinen uitpikken. Hij was de behandeling van zijn nieuwe buks nog niet goed meester en daardoor kreeg hij, bij het af gaan van een schot, hagelkorrels in het oiog. Dit werd zoo ernstig verwond, dat hij, na een vcor- loopig verband, aanstonds naar het Haagsche ziekenhuis vervoerd moest worden. EEN ONTAARDE VADER. Voor de Asser Rechtbank was Vrijdag gedag vaard Arend S. uit Langerak (Ocsterhesselen) beschuldigd van ernstige mishandeling van zijn 6-jarig dochtertje Aaltje S., zou het kind bij her haling met een heet strijkijzer brandwonden op het bloote lichaam hebben toegebracht. Tegen S. die niet verschenen was, werd naar de Asser Crt. meldt 1 jaar gevangenisstraf ge- ëischt. Uitspraak over 14 dagen. IETS VOOR AUTORIJDERS. Het beslaan van de voorruit van een auto, dik wijls zoo lastig voor den bestuurder, kan voor komen worden door beide zijden van de ruit eerst met een stuk natte zeep in te wrijven, waar na men nawrijft met een linnen doek. UIT DE IJZER INDUSTRIE. Slapte in Bergen op Zoom. De directie van de Ijzergieterij en Ocnstructic- werkplaats „Holland" te Bergen-op-Zoom heeft aan twee honderd werklieden ontslag met 1 Jan. aangezegd, omdat er geen voldoende werk is en dit in den eersten tijd ook niet wordt verwacht. EEN SLECHTE JONGEN. In de Hoofdstraat te Apeldoorn werd een 14- jarige jongen op heeterdaad betrapt bij hef ste len van een paar reepen chocolade uit een éta - lage. De politie hield den jongen aan en nu bleek, dat deze een paar uren tevoren te Beekbergen een rijwiel had weggenomen, dat voor een wo ning was geplaatst. Dit rijwiel was het eigendom van een agent van politie, die even in de woning moest vertoeven. EEN VADER SCHIET OP ZIJN ZOON Een caféhouder te Rotterdam kreeg ruzie met zijn zoon, welke twiist zoo hoog liep, dat de va der met 'n revolver op zijn zoon schoot. De jon gen werd aan den hals getroffen. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd. De vader is in bewa ring gesteld. GEREF. KERK BELT VVioensd. 7 Dec. 'm. 2 uur Catechisatie voor de kleinen, 'sav. 7 uur voor grooten MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 2 Dec. 1927. GRAANMARKT. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 2091 LI.L.'s .aangevoerd, wx). 1031 H.L. tarwe 10 a 15 25 H.L. rogge f 12,40 288 H.L. gerst chev. f 10 a 13.50 467 H.L. haver 12.50 A 13.50 172 H.L. booncn wjo. paardeboonen 13, bruine boonen 32 a 40 citroen bconen 30 A 38 duiven boonen 38 a 42 12 H.L. mosterd - zaad 23 a 25 4 H.L. karwijzaad 14 H.L. blauwmaanzaad 40 A 41 Tuinboonen 18 A 22 78 H.L. erwten, w.o. groene erwten (kleine) 25.50 groene erwten (groote) 41 A 43 grau we erwten 31 a 58 vale erwten 38 a 39 Al les per 100 K.G. EIERVEILING, ALKMAAR, 3 Dec. 1927. Aanvoer 30000 Kipeieren. Prijzen 5658 K.G. 9.30 A 10 58—60 Kg. 10 A 11 60—62 K.G. 11 a 11,50 Bruine 11,20 A 11,40 Kleine eie ren 8 a 9,20. Aanvoer 1300 Eendeieren. Prijs 8.40. ALKMAAR, 5 Dec. 1927. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt40 vette koeien 250 a 425 6 vette kal veren 80 A 110 Vette kalveren per ned. pond 1,30 A 1,50 21 Nucht. kalveren (slacht) 10 A 26 569 vette Varkens (zware) per ned. pond 0.60 a 0.64 Zouters per ned. pond 0.65 a 0.58. Opgave van den Directie der kleine markten te ALKMAAR, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 28 November tot en met Zaterdag 3 December. Kippen 0.75 a 1,75 Kuikens 0.60 a 2 Eenden 0.75 a 1,50 Konijnen 0.40 A 3.50 Eendeneieren per 100 stuks 8 Kippen-eieren (groothandel) per 100 stuks 9 a 10 Kippen-eie ren (kleinhandel per 100 stuks 7 a 11,50 Fa- brieksboter le s. per *4 K.G. 0.9714 A 1,07^ Fa brieksboter 2e s. per 14 K.G. 0.85 A 0.95 Boeren boter le s. per V<> K.G. f 0.95 A 1,05 Boerenboter 2e s. per V2 K.G. 0.80 A 0.90.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 8