menu eer aan gedaan en zich verbroederd onder het presidium van Hoger, een oud militair paard dat tien jaar geleden op een slagveld in Frank rijk werd gevonden. Roger had, zooals hij gewoon lijk doet, het begin van het banket aangekon digd door met zijn bek aan het klokketoaiw te trekken om zijn metgezellen te waarschuwen. WIERINGEN. (Nadruk verboden.) Geestelijke goederen IV. 12e en 13e eeuw. Graaf Florus III dood. Hij bevond zich met zijn zoon Willem in Palestina. Zijn oudste zoon volgde Florus op, onder den naar van Dirk VII. Dirk was getrouwd met Aleida en hunne dochter was genoemd naar haar grootmoeder en heette Ada, later bekend als de naar Texel verbannen Ada van Holland. Dirk VII ging dus >o.m. over „dat Wierinck- land", door zijn vader aan den Bisschop van Utrecht ontnomen. Wierinckland had hem op te brengen de door zijn vader opgelegde boeten en moest bovendien de verbrande dorpen met kerken en burchten weder doen opbouwen. De steun van Utrecht en de bloeiende Friesche Al> dijen "konde het niet beckomcn," daar alle con tact verbroken was. Er heerschte in het land beweste flita ontred dering en verwarring. De door den lioogen vloed van wijnmaend 1170 aaingerichtte schade, wacht te reeds jaren op herstelling, doch men wachtte tevergeefs. Eindelijk komt Willm, Florus tweede zoon, uit Palestina terug, en vindt zijn vaders erfdeel ge heel aan Dirk gegeven.^ Zijn geliefde Vriesland' vindt hij ontredderd terug. Hij komt via Stavoren in Drechterland en aan stonds vragen de Vriesen hem hun land te ont zet ten. Ook de landen beweste flita wenschen niet langer door den Hollandschen Graaf te.wor den uitgebuit en onder dezen in het verre zui den tegen de Vlamingen te strijden. Willem besluit zijn broeder het land der Vrie sen te ontnemen. Op de Winkeler-maden komen de manschap pen uit bezuide- en beweste flita bijéén. lil Schagen wordt het leger in slagorde gesteld, en Willem laat oprukken naar het Reeckerwad. Dirk is steeds nog strijdende tegen de Vlamin gen in Zeeland, doch diens vrooiw Aleida bracht in Holland in allerijl een leger bijéén, trok over Schorel haar schoonbroeder tegemoet en versloeg hem. De Wierincklajnders waren, n\'; de nederlaag hunner aangenomen veldheer, er nog ongelukki ger aan toe, nu ook dit avontuur mislukt was. Doch wanneer de nood. op zijn hoogst wordt, is de redding veelal nabij. Zoo ook hier. Het geschil Dirk en Willem werd bijgelegd. Het Friesche gebied, waaronder Wierinckland. kwam onder de regeering van Willem, die Graaf van Vriesland werd. Vriesland jubelde en in Stavoren werden groote feesten gehouden. De kerkgoederen op Wierinckland, waartoe wij ons voorloopig immers bepalen) komen nu onder beheer van de St. Odolfus-abdij van Sta voren en die van Ludakerke. Het was omstreeks het jaar 1200. Voor Wierinckland brak een tijd van grooten voorspoed aan. De Friesche Kloosters waren rijk, zeer rijk. En de klooster-broeders waren zeer bekwaam. In Vriesland waren reeds vele kerken onder hunne leiding gebouwd, en een groot gedeelte der binnenzeeën was door hun toedoen ingedijkt. Zoo kwamen zij Wierinckland en Texla te hulp met hunne kennis, hun arbeid en hun geld. Wij hebben reeds melding gemaakt van het feit, dat de namen hunner orden nog altijd voor komen in de, ik mag wel zeggen, beroemden Wieringer legger uit de 18e eeuw, die door ons in oude overblijfselen uit dien tijd gevonden is geworden en waarop wij nader zullen terugko - men. Wij hebben ook vermeld, dat in 1287 Wiel ingen van Friesland voor goed is afgescheiden gew or den, zoodat Wieringen van 1200 tot 1287 onder Stavoren (de St. Odolfus-Abdij) resorteerde. Het was een zeer belangrijk tijdperk, waarin de inmiddels gestichtte parochiën, hunne monu mentale kerkgebouwen verkregen. O..TB. (Wordt vervolgd ANNA PAULOWNA. BILJARTEN: Maandag j.1. werd op de twee pri ma biljarts van den heer Slikker alhier het kam pioenschap der Biljartvereeniging „Hall. Noor derkwartier" eerste klasse verspeeld. 9 Spelers namen aan den wedstrijd deel, die een competitie-wedstrijd speelden. De uitslag was: 1 J. Schenk Dz., Schagen; 2 J. Schenk Az., Barsingerhorn; 3 N. Stammes, Nieu we Niedorp; 4. H. Hoogland, Alkmaar. De voorzitter, de heer Broer, reikte met een toepasselijke rede de kampioensmedaille aan den heer Schenk uit. Zondag werd in de groote tent van Veerburg voor de tweede maal opgevoerd „Joop ter Heul". Ormenio mocht zich weer beroemen op 'n geheel bezette zaal, toen het scherm werd opgehaald. Ja velen zagen we, die op den 2en Kerstdag ook aanwezig geweest waren, wel 'n bewijs dus, dat het spel van Ormenio de belangstelling van het publiek wegdroeg. Ook nu weder was het spel bo ven alle lóf verheven. Was op Kersdag door het gehuil van den hevigen wind de uitspraak coms moeilijk verstaanbaar, ook dit was nu in orde. Ormenio mag op prachtig geslaagde uitvoerin gen terugzien. Openbare vergadering van den RAAD der gc-j meente Anna Paulowna op Woensdag 18 Janu ari 1928, des namiddags twee uur ten gemeente huize. 1 Notulen 2 Mededeelingen 3 Voorstel om bezwaren isn. te dienen tegen aanslagen als forens van arbeiders uit deze gemeente in de gemeente Wieringen, (zie bijgaand ontwerp-adres.) 4 Ver zoeken om ontheffing van aanslagen in het schoolgeld van de Wed. Voorthuizen, A. Pol en |T. Schra 5 Verzoek om vermindering van hon denbelasting van Adr. Ruitenburg 6 Aanvrage om vergoeding van reiskosten, ingevolge artikel 13 der Lager-onderwijswet 1920 voor 3 leerplich tige kinderen van R. Prins 7 Voorstel tot toe kenning van een extravergoeding voor bestel ling van telegrammen 8 Verzoek van de Kon. Nederl. Politiehondenvereeniging om toe te tre den als begunstiger 9 Benoeming van leden voor het Burgerlijk Armbestuur ter voorziening in de vacaturen door periodieke aftreding van J. de Boer en G. W. Waiboer. Nevens de aftre denden worden voorgedragen D. Hcogschagen en R. Waiboer 10 Verzoek van het Burgerlijk Armbestuur tot instelling van een gemeenschap pelijke oommissie van onderzoek voor do stich ting van een tehuis voor ouden van dagen in deze gemeente 11 Voorstel tot toekenning van een gouden ter waarde van 30.- als prijs voor het mooiste geheel, toe te kennen ter gelegenheid van de in Februari a.s. te houden blcemtentoon- stelling te Breezand 12 Adres van inwoners (lezer gemeente te Breezand, houdende verziek óm betere verlichting van den Wester-Zand- vaartsweg (afschrift met praeadvies gaat hier bij) 13 Voorstel tot verhuur van eigendommen aan O. H. Oltmanns (Zie bijgaand ontwerp-be- sluit) 14 Aanvrage van E. J. Sinke om een per ceeltje grond in eigendom te mogen ontvangen ter verkrijging van een plaatsje ingevolge de Landarbeiderswet 15 Voorstel tot verkoop van een bouwterreintje aan een zoon van IJ. de Boe 16 Verzoek van M. Broers om ontheffing van art. 24 der Bouw- en Woningverordening ten behoe ve van zijn plan om een bestaande woning te verbouwen tot twee woningen Voorstel tot het bouwen van een ambstwoning voor den Burge meester op de plaats van het gebouw, laatstelijk bewoond door de Wed. C. R. Waiboer. (Zie bij gaand praeadvies.) 18 Sluiting. Aangaande punt 3 luidt het prae-advies van B. en W. het volgende adres aan Ged. St. te zen den: r v r u' Aan Heeren Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland. Geeft met verschuldigdden eerbied te kennen De Raad der gemeente Anna Paulowna dat het Dagelijksch Bestuur dezer gemeente, kennisgevingen bereikten van het Gemeentebe stuur van Wieringen, waaruit blijkt dat inwo ners dezer gemeente voor het belastingjaar 1927 28 in die gemeente zijn aangeslagen ingevolge het bepaalde bij art. 244a, le lid, 3o., der Gemeen tewet dat de bedoelde inwoners zijn M. Aris, geb. 27 Mei 1908, M. Bartelse, geb. 3 April 1896, P. Breed geb. 23 Juli 1870 D. Wiegman geb. 12 Mei 1885, Adr. Raap, geb. 13 April 1890, J. J. Geluk, geb. 17 Mei 1895 en W. Glim, geb. 15 November 1903 dat voormelde personen op meer dan 90 da gen in de gemeente Wieringen hebben gewerkt in dienst van de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken, en wel Adr. Raap als timmer man, W. Glim als stoker en de overigen als grond werker dat zij hun beroep evenwel niet hebben uitge oefend in vaste inrichtingen dat uit een daarnaar ingesteld onderzoek is gebleken dat het Gemeentebestuur van Wierin gen van oordeel is dat bedoelde personen geen beroep uitoefenen, doch eene betrekking vervul len, op grond waarvan die personen belasting plichtig zioudcn zijn, ook zonder werkzaam te zijn in een vaste inrichting dat hij zich met deze opvatting van het Ge meentebestuur van Wieringen niet kan vereeni gen, .omdat in de aangehaalde wetsbepaling naast elkander worden genoemd, uitoefening van beroep en betrekking en het naar zijne mee ning buiten twijfel is dat een timmerman, sto ker en grondwerker als uitoefenende een beroep moeten worden aangemerkt Weshalve hij de vrijheid neemt, in verband met het bepaalde bij art. 265 i., der Gemeentewet, zich tot Uw College te wenden, met het verzoek voormelde aanslagen wel te willen vernietigen. De Raad der gemeente Anna Paulowna. Aangaande punt 12 der Agenda luidt het ver zoek der inwoners van Breezand: Aan de Raad der gemeente Anna Paulowna. Geven met verschuldigde eerbied te kennen, ondergeteekende, alleen belanghebbende ver zoeken U.E.A. beleefd beteren verlichting van de N.weg langs de Zandvaart door het plaatsen van eenige lantaarns, daar het voor een weg met ver keer als op heden de verlichting alles te wen- schen overlaat, vertrouwende dat U.E.A. gunstig op ons verzoek zullen beslissen. Verblijven wij U.E.A. Hoogachtend, get. J. v.d. Berg, G. van der Park, S. Portegijs, Jac. de Bree, J. Knol, J. van Neerden, F. S. F. de Koning, A. Huigen, J. Woudstra, J. Speets, Jb. Stins, G. Borst Gz., G. Borst, K. Koning, J. Blom, H. Roem, Th. J. v. Oosten, M. A. van den Berg, Jn. Buisman Jb. Borst, C. de Graaf, R. Meeldijk, S. Raven, J. P. Korstanje, N. Cornelissen, M. Wig gers, P. Blaauboer Dz., J. Dekker, S. Sas, D. de Graaf, A. van den Berg, C. F. van der Goes. Het preadvies van B. en W. zal zijn i. fc «v Aan den Raad dezer Gemeente Door eenige inwoners dezer gemeen te te Breezand in een tot Uwe vergadering ge richt adres gevraagd om eene betere verlichting bepaalt zich door tot het meest bewoonde gedeel te, terwijl bovendien bij de Chr. school een lan taarn is geplaatst. De straatverlichting in.deze gemeente bepaalt zich ook overal elders tot de meest bebouwde ge deelten, terwijl bovendien lantaarns werden ge plaatst bij bruggen, kruispunten van wegen en onbewaakte spoor-o verwegen. Het wil ons College voorkomen, dat met deze wijze van verlichting kan worden volstaan. De straatverlichting dient toch uitsluitend voor voetgangers en deze zullen buiten de bebouwde gedeelten wel sporadisch worden aangetroffen. Rijwielen en andere voertuigen behaoren van ei gen verlichting te zijn voorzien. Zou men in deze verder gaan en tot verlichting overgaan Van rechte wegen, die weinig bebouwd zijn en geen gevaarlijke kruispunten hebben, dan zou de straatverlichting een zoodanige uitbrei ding moeten ondergaan, dat de kosten daarvan zeer zeker zouden verdubbelen. Hoewel zij derhalve moeten voorstellen het verzoek van adressanten niet in te willigen, heeft de bespreking van het adres ons aanleiding ge geven Uwe vergadering voor te stellen te beslui ten tot het plaatsen van een lantaarn aan den Zuider-Molenvaartsweg tegenover de brug over de Zandvaart, opdat de toegangen tot die brug behoorlijk zullen worden verlicht, en van een lantaarn aan den Zwarten weg bij het perceel, bewoond door A. Kossen tot verlichting van den onbewaakten spooroverweg aldaar. Het prae-advies aangaande punt 17 angenda luidt als volgt: Aan den Raad dezer Gemeente. Toen in uwe geheime vergadering werd besla ten, zoo de prijs daartoe geen beletsel zou vor men, tot aankoop van de eigendommen van nu wijlen de wed. C. R. Waiboer-Jimmink, werden vele mogelijkheden genoemd waartoe deze eigen diommen zouden zijn te bestemmen. Zoo werd o.a. de tot die eigendommen behoorende villa „Bouwlust geschikt geoordeeld voor inrichting tot ambtswoning voor den burgemeester. Een meer nauwkeurig onderzoek naar den staat, waarin zich dit huis bevond werd niet raadzaam geoordeeld, omdat dit allicht den prijs ongunstig zou beiitvloeden. De verkooping heeft tot uitslag gehad, dat deze gemeente de eigendommen in haar bezit heeft gekregen beneden het daarvoor als uitersten prijs genoemd bedrag. Het gevolg hiervan is geweest, dat aan den ar chitect Chr. Dekker is opgedragen 'n onderzoek naar den toestand van de villa in te stellen. Door voormelden architect werd gerapporteerd dat het gebouw dermate verzakt is en de fundee ringen zoo slecht, dat het gebouw niet meer af doende is te herstellen. Hij stelde voor het af te breken en opnieuw op te bouwen. Wijl de indee ling van het gebouw ongelukkig werd bevonden, werd goedgevonden een plan tot vrijwel ongewij zigden herbouw en 'n plan tot nieubouw te ma ken. De Adviescommissie voor bouwontwerpen vond aanleiding daaraan nog 'n ontwerp toe te voegen. Architect Dekker heeft de vrijheid geno men wederom 'n plan te ontwerpen met als leid draad het ontwerp van de adviescommissie. Nu is komen vast te staan, dat het bestaande gebouw niet afdoende hersteld kan worden, stel len wij voor, hoewel noode, omdat het uiterlijk aanzien van dit gebouw ons goed voldoet, te be sluiten: le. de villa „Bouwlust" te doen sloopen; 2e. over te gaan tot het bouwen van een nieuwe woning op dezelfde plaats en deze tot ambtswo- njhg voor den burgemeester te bestemmen, waar bij den aannemer het gebruik van het afkomend materiaal, wordt toegestaan 3e. de voormelde stichting te doen geschieden óf naar het plan van de adviescommissie hetwelk naar raming zal kosten (pl.m. f16000.— of het plan door den architect naar het hiervoor be doeld plan gewijzigd. 4e. tot het verkrijgen der middelen een tijdelijke geldleening aan te gaan; 5e. Ged. Staten te verzoeken te willen bepalen, dat de jaarwedde van den burgemeester dezer ge meente wordt verminderd met 15 pnoc. dier jaar wedde voor het genot van een ambtswoning, in gaande met den dag, waarop de woning ter be woning gereed ls. EEN NOODLOTTIGE VERGISSING. Een echtpaar in de rue Bargue te Parijs werd 's nachts wakker doordat er aan het slot gemor reld werd. Daar er eenige dagen een sleutel ver mist werd, vermoeden man en vrouw onraad. Wie daar riep de man tot driemaal toe, doch kreeg geen antwoord. Hij greep daarop een re volver en loste vier schoten in de richting van de deur. Toen hij even later ging kijken, vond hij het lichaam van een medebewoner onbewe - genlijk voor de deur liggen. De ongelukkige, die kort daarop overleed, had zich in de deur vergist. IN EEN APPEL GESTIKT. Zondag is te Nijmegen een negen-jarig meisje bij het gebruik van een stukje appel gestikt. INBRAAK te WORMERVEER. Zondagavond terwijl de bewoners even afwezig waren, is te Wormerveer ingebroken in de woning van den heer J. Smit Sr., wonende in de Voltabuurt. (Toen de bewoner thuis kwam, zag hij nog juist, dat de inbreker door de echterdeur het huis verliet. De dief had de gordijnen gesloten, het licht opgestoken en alles overhoop gehaalt. Ver mist worden een bedrag van ongeveer 100 cn eenige voorwerpen van waarde. De politie heeft tot dusver, ondanks de hulp van een uit Zaandam gerequireerden politiehond den dader nog niet kunnen opsporen. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING De Burgemeester van Wieringen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de Minister van Marine heeft bepaald, dat voortaan voor het bergen van lichtboeien en tonnen in de Zuider zee en Waddenzee, geen belooningen meer zul len worden toegekend, dioch dat wel beloond zal worden het per telegram of telefoon kennis geven van de verdwijning dier voorwerpen, het geen kan geschieden bij den Directeur van het Loodswezen enz. te Harlingen of te Amsterdam of bij den Burgemeester van de plaats, waar het vaartuig binnenloopt. Wieringen, 14 Januari 1928. De Burgemeester voornoemd, L. C. KOLFF. Gisteravond vergaderden in het lokaal van den heer N. Kok een 20-tal timmergezellen om gezamenlijk te trachten het uurloon voor hen op 60 ct. per uur te brengen. /Thans is het 50 cent. Jb. Keijzer der lichting 1928 is door den Minister van Oorlog voor twee jaren vrijgesteld van den dienstplicht wegens kostwinnerschap. Naar wij (niet officiëel) veniemen ligt het in de bedoeling van B. en W. aan den Raad voor te stellen een stuk grond gelegen in de Elft na- bij den Slingerweg (aan den Zuidkant van den weg) van den heer P .Kooij te Oosterklief aan, te koopen, om daarop een school te bouwen. POLITIE. Gevonden een nummerplaat van een auto no. 43237 een platsleuteltje, bevestigd aan een stukje houteen huisdeursleutel, een kettinkje; een kinderportemonnaie met inhoud; twee zakmesjes. Inl. bij den Gem. Veldwachter. Zaterdag 1.1. hield de dansclub ,*T. O. G." te Den Oever haar feestavondje in het lokaal van van den heer M. (Tijsen. Direct bij het bin nentreden viel het ons op dat ons gezelligheid wachtte. Immers de zaal was keurig sersierd, en de genoodigden waren in ruimen getale opgeko men, zoodat de zaal in alle hoeken gevuld was. De voorzitter de heer D. Bakker Ez. heette allen hartelijk welkom, en weldra werd het voordoek geheschen voor de opvoering van het blijspel in één bedrijf „Een angstvolle Nacht", van J. Rent meester, welk blijspel keurig werd weergegeven en de aanwezigen om de koddige uitdrukkingen, daarin voorkomende, deed schudden van het lachen. Daarna werd opgevoerd door zes dames „Blijft maar liever gezond", voordracht van M. J. Bosker. Deze dames verwierven een donde rend applaus, en de dank aan den heer Bosker voor de samenstelling was dan -ook wel op zijn plaats. Vervolgens werden, onder leiding van den dansmeester Veldman van Oudesluis, eenige dansen, door de leden van de club, keurig netjes uitgevoerd, en deed ons zien dat er om goed te kunnen dansen veel stude voor noodig is, terwijl dit afgewisseld werd door eenige voordrachten. Weldra deed de klok tvraalf slagen hooren en moest men gaan eindigen, allen wel voldaan en met de hoop dat „T. O. G." hun spoedig weer eens op zulk een avondtje zal vergasten. —Door de Afd. Wieringen van Volksonderwijs werd Zaterdag j.1. weer 'n openbare vergadering gehouden en wel in de zaal van den heer. Jb Duijnker te Westerland. Ondanks het slechte weer waren er nog een bevredigend aantal belangstellenden aanwezig. De spr., de heer Marinus van Helder zette we^ derom uiteen, wat de gevolgen ziouden zijn, als hier 'n bijzondere school zou komen. Wij verwij zen daaromtrent naar ons verslag van de verga dering te Den Oever gehouden. De bijeenkomst droeg wederom goede vruch ten voor de Afd. 15 nieuwe leden traden toe. Het totaal aantal leden is thans 78. Daaronder zijn op één na, alle leden van den Raad, zooals de voorz. in zijn sluitingsrede vertelde, welke mede deeling een hartelijk applaus ontlokte. Een op Wieringen ongewoon Schouwspel. Maan dagm'zwgen werd het gezin vanJ.K. wonende in de Nieuwstraat, op last van den huiseigenaar E. Mostert, door deurwaarder Biersteker met hun huisraad op straat in de regen gezet. Medelijden de buren brachten een en ander weer onderdak. De man was door de uitzetting dermate over stuur, dat hij wegtrok, zonder te zeggen, waar heen. Toen hij des avonds nog niet thuis was, maakte de familie zich doodelijk ongerust en te legrafeerde overal heen. Doch gelukkig kwam er telefonisch bericht, dat hij in overspannen toe stand, geheel loopende van Wieringen, te Oud- karspel was aangekomen bij zijn zoon. De ergernis der buren over de uitzetting (men zegt dat de reden is, dat K. 'n paar kostgangers hield en de huisbaas dat niet hebben wilde werd niet onder stoelen en banken geschoven en M ostert en z'n vrouw waagden zich ten slotte niet meer op straat. /Toch zullen zij wel kennis van de vele verwenschingen hebben genomen. 's Avonds hing 'n bordje aan het huis met het opschrift „Rotkreupel." SPORT. Zondag werden we na lange rust weer eens in de gelegenheid gesteld om Koning Voetbal te aanschouwen. Hoewel het terrein nog in zeer natten toestand verkeerde, zijn we getuige ge weest van de plaatselijke ontmoeting tusschen Kleine Sluis I en Anna Paulownal; aan de match was tevens 'n medaille verbonden, die door AP met 5 2 werd gewonnen. Hoewel AP naar onze meening zeer verdiend heeft gewonnen, had het puntenverschil wel e- ven minder kunnen zijn en had 'n uitslag 4-3 de verhouding beter weergegeven. Met de rust was de stand reeds 4—0 voor AP. De Kl.sluis-keeper had er daarvan 2 kunnen hou den, doch deze had dezen dag weinig geluk. Ook hun voorhoede was onfortuinlijk met schieten; daartegenover stond, dat de AP-achterhoede met haar keeper aan 't hoofd een goeden wedstrijd speelde. Kl.Sluis heeft 'n goeden aanwinst mei haar nieuwen rechtsback en nieuwen linkshalf. Wanneer ze goed zijn ingespeeld beloven dezen wat te worden. Door den heer Steenman goed ge leid, droeg de wedstrijd 'n pleizierig karakter. Alleen de speler Huisman ontsierde het KI. sluis-spel. Op soms lage wijze trapte hij maar raak en haakte opzettelijk de AP-spelers. Het is ons bij dezen speler al meer opgevallen en wij vinden het jammer voor de V.V. Kleine Sluis.. Hiervan zou soms 'n heel onaangename wed strijd kunnen komen. SUCCES II speelde Zondag een wedstrijd te gen G. W. G. 4 te Helder cn wist daar een ver bluffende overwinning te behalen. De Succes- sers, welke een goeden wedstrijd speelden wisten n.1. met 131 te winnen. Dit is een goed begin in 1928, zoo moet het in het vervolg iedere week gaan, hoor jongens MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 16 Jan. 1928. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 37 vette koeien 210 a 400 7 vette kal veren 80 a 130 Vette kalveren per ned. pond 1,40 a 1,70 41 Nucht. kalveren 4 a 20 890 Vette Varkens (zware) per ned. pond 0.58 a 0.63Zouters per ned. pond 0.48 a 0.53. Opgave van de Directie der kleine markten te ALKMAAR, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 9 Jan. tot en met Zaterdag 14 Januari 1928. Kippen 1 2,40 Kuikens 0.75 k 2,50 Eenden 0.70 a 1,50 Konijnen 0.40 k 4 Kip- pen-eieron (groothandel) per 100 stuks 9.50 a 10.50 Kippeneieren (kleinhandel) per 100 stuks 7 a 10,50 Fabrieksboter le s. per half K.G. 1,02V2 1,12V2 Fabrieksboter 2e soort per half Kg. 0.90 a 1 Boerenboter le s. 1,05 1,15 Boerenboter 2e s. per 1/2 K.G. 0.90 a 1 Slacht- duiven 0.10 a 0.20 Jonge kippen 1,25 a 3.25 EIERVEILING ALKMAAR, 14 Jan. 1928. Aanvoer 60000 Kipeieren. Prijzen 56—58 Kg. 10,20 a 10.90 58—60 Kg. 10,70 k 11 60—62 Kg. 10,70 k 11 62—64 Kg. 10.90 a 11,50 Bruine 60—66 Kg. 11 11,70 Kleine eieren 9.10 k 10.50 Aanvoer 200 Eend eieren. Prijs 9. EIERVEILING, ALKMAAR. In 1927 werden aangevoerd 4887.818 kipeieren met een gem. prijs van 6.643 973.727 Eendeieren met een gem. prijs van 5.161. In 1926 waren de gem. prijzen kipeieren 6.519 Eendeieren 5.313.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2