's middags in de cel moet zitten". Als derde groep vinden we eenige beschouwen de opmerkingen van allerlei aard, waaronder ware gezegden, als „die zijn geld brengt in de kroeg in plaats van bij de slager maakt de kastelein dik en blijft zelf mager" of, op hetzelf de thema „als de man lacht in de kroeg, is de vrouw vaak thuis aan 't huilen." Een rijmpje Het stomme stukje geld men staat er van bewonderd heeft menigeen gered, ook menig een bedonderd." Bepaald lyrisch is deze „zoo als een landman, moe van werken, het neigend avondrood begroet zoo blij is hij, die hier moet toeven, als zijne tijd ten einde spoedt." Verder eenige philosophische opmerkingen als „Waar heid boven godsdienst", „een mensch heeft zoo veel vrijheid, als hij nemen durft" en „het hoogste geluk is kind op aarde te zijn." Tot een vierde groep behooren uitingen, die er op wijzen, dat het gepleegde feit of zijn gevolgen enkelen gelukkig niet onverschillig voor zich zelf en anderen hebben gemaakt. Een berouwvol le roept b.v. uit„O barmhartige God, ik zal mijn leven beteren." Een wanhopige „Ik ver loor het dierbaarste op aarde" en „Ik voel mij een zinkend wrak." Ook ernstig gemeende waar schuwingen treffen we aan, als „jongens, han delt wettig", iof„steel nooit, dat is de eenige manier om niet hier te komen" en „zorg nooit meer hier te komen, want het is een straf denk om je ouders, die gaan in 't graf." Met groote letters staat er„Het grootste vergif is alcohol." Behalve deze gezegden vinden we allerlei tee- keningen, sommigen met een bijschrift. B.v. een typeerend beeld hoe door velen de Justitie ge zien wordt, is het spinneweb, waaronder staat „Een spin, die spint zijn web, om vliegen te van gen de groote vliegen er door, de kleintjes blijven hangen." Dan de celstraf uitgebeeld als een geraamte, waaronder „Levenslang." Verder een aantal caricaturen van rechters en politiebe ambten, een vogel, met er naast„(vogel)vrij- spraak" en een bonte mengeling van matrozen en vrouwen een zwarte hand, het communis tisch embleem een celkap, een galg met evn gehangene, een gevangeniswagen, enz. Ook een anker, twee gekruiste pijlen, een zwaard kenne lijke vakteekens, waarvan ik echter geen enkele in het beeenkd boek van H. Grosz (Handbuch för Untersuchungs richter) heb kunnen terug vinden. Hiermede heb ik een greep gedaan uit het ve le dat er te zien en al hebben deze „sprekende" cellen mij stof gegeven voor dit artikeltje, toch wensch ik te besluiten met het uitspreken var de hoop, dat binnen niet te langen tijd de gedeti neerden in het Haarlemsche Paleis van Justitie een betere en minder bekladde huisvesting zul len krijgen. ANNA PAULOWNA. RAAD ANNA PAULOWNA op LL Woensdag. Het jaar '27 is een jaar in onze geschiedenis, dat in haar analen met zwart krijt geschreven is. Cyclonen, tyfonen en andere natuurrampen Daar had heel de wereld mee te kampen Ook ons vaderland, dat kalm daarhenen leeft, Heeft hoozen gehad, waar de wereld van beeft. In onzen Polder was het echter steeds glorie, En kraaide de haan voortdurend victorie Over 't heffen van belastingen en flinke huren Hebben we niet noodig om les bij de buren. Gezondheid der lucht en doorbraak-bacillen. Waren zegeningen die ons gratis toevielen Doch laat ons de nieuwjaars-speech des burge meesters releveeren Z.EdelAchtb. laat daarin alles de revue passeeren Mijne Heeften, Ik heet U in deze eerste vergadering van 1928, ik zou willen zeggen in vrij opgewekte stem ming, welkom, want het jaar, dat achter ons ligt, was in vele opzichten voor deze gemeente een gelukkig tijdsbestek. De samenstelling van Uwen Raad onderging alleen deze verandering dat de Heer G. Bakker, die door vertrek naar el ders bij de verkiezingen niet meer voor een raadszetel in aanmerking kon komen, zijn plaats zag ingenomen door den heer Jb. Raven. Dé onderlinge verhouding tusschen de leden viel, evenals de onderlinge samenwerking, te roomen. i "<:1j .J ÏW De algemeene gezondheidstoestands was zeet bevredigend het inwonertal steeg van 4394 tot 4521. Land- en tuinbouw gaven over het algemeen bij goede opbrengst voldoende prijzen de bloem bollen cultuur ging vooruit en al is ook daar de gouden tijd voogbij, en en worden ekkele bolle n soorten zelfs zeer laag genoteerd, over het alge meen zijn de prijzen nog wel goed loonend en is de vraag naar bloembollenland daarmede dan ook wel in overeenstemming 700 H.A. bouw- of weiland is in Breezand reeds in bloembollenveld herschapen en werden op de diverse veilingen in het Westland in 1927 voor een half millioen gul den aan bloembollen -uit deze gemeente verkocht. De veiling, welke ons gemeentebestuur enkele weken geleden te Breezand officieel opende en waar op dien dag reeds voor ongeveer 50000 gul den aan bollen werd verkocht is voor een en ander zeker wel een sprekend bewijs. De veehoudersbedrijvcn, die in 1927 bevrijd bleven van mond- en klauwzeer en die voor de kaas betere prijzen mochten bedingen, hadden eveneens geen redenen tot ontevredenheid. Uit breiding der bloembollencultuur heeft echter tot direct gevolg opheffing van veehoudersbedrijven aoodat het aantal dier bedrijv endan ook sterk afneemt. i'vimr De Zuiderzeevisschers in deze gemeente heb ben minder goede tijden. Door de afsluiting van het Amsteldiep lijden zij nog steeds belangrijk nadeel, vooral ook, omdat de vdsscherij in het pas gegraven en aan hen in pacht toegewezen afwateringskanaal nog geen gunstige resultaten oplevert. Gegronde hoop op rijks steun is dan look wel gewettigd. De werkloosheid had geen grootere afmeting dan in vorige jaren. Naar de bouwterreinen, die de gemeente heeft verkregen door aankoop der eigendommen van de erven Wed. Waiboer-Jim- mink komt geregeld aanvraag, en vindt ook de Landarbeiderswet hier al meer en meer toepas sing, terwijl in het afgeloopen jaar 89 bouwplan nen wrden goedgekeurd w.o. 36 woonhuizen en 21 bloembollen schuren. De overname van het Gemeentelijk Electrici- teitsbedrijf door het P.E.N. kwam niet tot stand, omdat partijen tenslotte, zij het dan ook op on dergeschikte punten, niet tot overeenstemming konden geraken. De tarief ver laging voor kracht en licht, welke den ingezetenen bij overname in uitzicht was gesteld, waardoor de prijs voor licht tot 42 cents per K. W. en op 10 cent voor vast recht was verminderd, bleef gehandhaafd, waar door de omzet dermate gestegen is, dat nog een winstcijfer verwacht mag worden. Een tegenval ler was het echter, dat door stagnatie bij derl bouw van den transformator het electrischnet in den Oostpolder vóór den winter niet in gebruik kon worden genomen. Het waterleidingbedrijf is hier populair en wordt het aantal aanvragen van eigenaars om aansluiting van hunne voor de waterleiding niet gunstig gelegen perceelen grooter. Het wetsvoorstel tot regeling van de financi- eele verhouding' tusschen Rijk en Gemeenten, dat, naar de Minister van Financiën hoopt, nog dit jaar tot wet wordt verheven, zal, bij ongewij zigde aanneming, aan deze gemeente jaarlijks ruim 7000 gulden meer uitkeeren, terwijl de in den laatsten tijd genomen Koninklijke besluiten, in zake forensen-aanslagen in deze gemeente, gegronde hoop laten, dat in d toekomst de elders wonende en hier van tijd tot tijd verblijvende bloembollenkweekers der gemeente hun aandeel in de lasten niet meer zullen onthouden, een wel gelukkig vooruitzicht nu de aanhangige stich tingsplannen van een ambtswoning voor den burgemeester en een [Tehuis voor Ouden van Dagen nogal belangrijke geldelijke offers van de gemeentekas zullen vragen. Met een woord van dank aan de pers voor geregelde aanwezigheid en voor haar nauwkeuri ge verslagen en met den wensch, dat gij allen in 1928 veel in het belang der gemeente zult helpen tot stand brengen en het U en Uwe gezinnen geluk en voorspoed zal gaven, open ik deze eer ste vergadering in het nieuwe jaar. En als de laatste echo's van 't applaus waren weggestorven was de heer Koorn wat wit om de neus en kreeg hij het woord: Hij zag de achttien-punten-plagen Die de agenda had te dragen. Hij kon slecht tegen de Raadhuis-athmosfeer, Zijn hoofd is zwakker dan weleer Hij vraagt derhalve 3 uur te vergaderen, dan 'n uur te rusten, en dan weer de worsteling voor 't welzijn des volks te beginnen. Helaas, pa Keuris kan, waar hij vanavond nog 'n vergadering heeft, met dat rusten niet accoord gaan, en voorz. belooft derhalve na 3 uur den heer Koorn nogmaals 't woord te zullen verlee- nen, om te zeggen hoe de hoofdpijntèrmometer staat. De Mededeelingen draait de praeses er door als de plaat op 'n gramofoon;.zoo nu en dan van pen we iets op, dat 't aantippen waard is: De tuinbouwcursus te Breezand: een succes Ze moest gesplitst; zooveel tuinders nemen les Vervoerkosten voor Gemeent verhoogd tot 78 pop Komen, Lubbert, Schilderman houden er een oogje op Bestuur Bloembollenveiling Breezand Kreeg van de Gemeente een Bloemenmand. d' Inspecteur van onderwijs is 'n man Waar men niks mee worden kan, Stelt Commissie van Schoolverzuim straffen voor 't Is bij den Inspecteur aan doovemans oor. De heer Keuris wil een protest laten hooren Want zoo gaat 't prestige der Commissie verloren. De ongedienstige Inspecteur heeft roet in 't eten gegcioid het afdraaien van de mededeelingsi- plaat stokt heelemaal bij het adres van de land- arbeidersbonden om het loon der werkverschaf - fing met 5 ct. per uur te verhoogen. Ofschoon 't verzoek pas is ingekomen, en voorzitter 't eerst met z'n wethouders wil bestudeeren, is papa Van der Ham van oordeel dat de pap zoo gaar is, dat ze direct wel gegeten kan worden. De werkverschaffingsmachine dient aangezet, Sommige arbeiders teeren reeds 4 weken op hun vet. Voorzitter wil eerst met 't polderbestuur praten Van der Ham oordeelt, dat kunt u wel laten. Niet van Polder, doch van de Gemeentekas moet men 't halen. Om 5 cent uurloon meer te betalen. De praeses en Stammes mompelen „bij 't Armbestuur Doch dat is bij v.d. Ham olie ln 't vuur. Ten slotte laat men 't over aan B. en W. En gaat 't volgend punt in zee l Buurman Wieringen is ondeugend geweest en wordt onder 't mes genomen. Buur heeft niet erg buurlijk gehandeld, door enkele burgers van Antje Paulowna, die op Wieringen bij de Zuider zeewerken arbeidden, maar gauw in de forensen belasting aan te slaan. De Raad besluit, op ad vies van B. en W., Ged. Staten daartegen in de arm te nemen en buurtje trachten mores te lee- ren, ofschoon pa Lubbert zucht (en die kan het weten, want hij is meer met dat water voor den dokter geweest), dat 't niet veel zal helpen. De vadertjes gaan maar gauw over tot het oplossen van gemakkelijker problemen; Zoo krij gen Wed. Voorthuizen, A. 'Tol en T. Sra onthef fing van schoolgeld; Adr. Ruitenburg 'n half jaar ontheffing van hondenbelasting en R. Prins krijgt 'n doceurtje van vergoeding van reiskosten voor z'n drie leerplichtige spruiten Aan de royale bui der vroedschap is nog geen einde; ze laat de zilverregen ook neerdalen op Wed. Dekker van de Benedenbuurt voor 't be stellen van telegrammen: f2.50 per week en 10 pop per jaar voor d'r fiets, haar collega van Bree zand komt minder goed uit de bus; hij krijgt 1 gulden extra vergoeding in de week De heeren Komen en Kuiken beginnen toch iet wat aan de broek te trekken en trachten andere bronnen waaruit de dubbeltjes kunnen worden geput te ontdekken. Komen wil de „kostelooze kring wat laten bijdokken, doch voorzitter klaagt ,,'t zou wel kunnen maar 't zal niet gaan!"; Kui ken wil bij 't Rijk aankloppen, doch daarop vol gen uitroepen, als voelden de vadertjes zich reeds te pletter loopen tegen de harde stalen wan den van 's Rijks gepantserde geldkluis. De Politiehondenvereeniging treft het slecht op dit neerslachtige oogenblik op de groene ta fel te komen. De vadertjes gapen wel, maar ze happen niet toé én het verzoek om toe te tre den als begunstiger lusten ze niet. Doch ziet na de regen komt zonneschijn, ook voor de Ouden van Dagen 11 De stemming n de Raadszaal is doortinteld van harmonische een heid, als, nadat de vadertjes de heeren de' Boer en YVaiboer op 't Armbestuurkussen hebben ge bracht, een schrijven van at bestuur wordt gele- feen, dat de instelling van 'n gemeenschappelijke commissie wordt verzocht tot onderzoek voor de stichting van 'n tehuis voor ouden van dagen. De heeren Van der Ham en Keuris/wiens ide aal zulk 'n tehuis steeds was, kan men hooren groeien van welvoldaanheid. Voorzitter heeft be reids te Helder z'n licht 's opgestoken. Daar is pas 'n dergelijke nieuwe inrichting, waar beslist eens n kijkje moet worden genomen. Ook in de Zijp ,Barsingerhorn en Beemster heeft hij in lichtingen ingewonnen. De praeses smeedt het ijzer als 't heet is en in 'n ommezien slaat hij een commissie in elkaar Van der Ham, Koorn, v.d. Berg en Rezelman Alle gezichten lachen glunder; zelfs pa Koorn vergeet athmosfeer en hoofdpijn en roept uit 'n reuzezet van den voorzittei van elke fractie, één; zoo trapt men niemand op z'n teen Ook de heer Komen, al strookt het niet met zijn persoonlijk principe, zal als raadslid zijn steun aan 't ouden-van-dagen-huds niet onthouaen Bravo Maar wat zal ons nou gebeuren Van der Ham begint te kleuren, Als 'n kip krabbelt hij terug, „Neem Keuris", zegt ie, „die heeft breeder rug!" Zelfs de praeses, die zit paf „Nee, vadertje, „zoo kom je er niet af Je zei A, zeg nu ook Beeee Je gaat met de Commissie in zee l" Verzoek: meer Licht I Breezander Straat II Geeft men 'n drukker op de straat 1 Lantaarn bij de Zandvaartbrug aldaar, 1 bij den overweg, en de zaak is voor elkaar. Gaf men toe, hemel, 't kostte wel 5000 pop Er is geld in kas, maar het kan wel op Zoo trekt de voorzitter van leer Kuiken mompelt nog Breezand 'n druk verkeer Doch hij merkt het wel, hij vindt geen baat, Ofschoon zijn bruggetje ook donker staat Het horloge van voorzitter komt voor den dag „Heer Koorn, hoe is het met uw hoofdaderslag Koorn ,,'k Heb veel congressen bijgewoond Doch nooit langer dan 3 uur achtereen geboomd!" Voozr. „Maar heer Koorn, u is toch niet abuis U komt toch wel eens later thuis En op het algemeen gelach, Weert Koorn handig af de slag jTapt voorzitter moppen uit dat vaatje Hij legt het netjes in zijn laadje „Ja, vioorzittertje, reken maar, We weten allemaal wel wat van elkaar ('n Glundere stem: „Ja, 't reisje was aardig!" Dan klopt de hamer des voorzitters waardig Lachend weerklinkt: heeren, 't zij me vergunt. We nemen nu het volgende punt Boontje komt om zijn loontje; voorzitter lust van de verhoogde activiteit van papa Koorn. Bij de verhuring van de eigendommen door de gemeente gekocht van wijlen mevr Waiboer- Jimmink, aan den heer Öltmans, eischt de here Koorn: borgen. De wet stelt dien eisch ook! Zijn wil zal geschieden Bij het toestaan aan den heer Sinke van een perceel grond voor 'n plaatsje ingevolge de land arbeiderswet, roept de heer Koorn uit: En nu Walraven dan, het werkzame kereltje, met f400 in zijn hand, die in 'n krot woont, erger dan 'n varkenshok, moet die niet geholpen wor den Stilte na den storm Voorzitter waagt dan voorzichtig op te merken dat Walraven dan aan 'n andere woning di.iet geholpen te worden. Nog bliksemt 't bij den heer Koorn daar Eén vonkje, .en het is weer klaar Men wil besluiten over verkoop van 'n bouwter- reintje aan 'n zoon van den heer J. de Bos; Reeds gaat de hamer neer, Als 's Heeren Koorn's tong barst los „Nee, om de bliks.., zoo zal 't niet gaan Die de Bos, .hij komt hier niet eens vandaan Maar vriend Koorn, het is fataal II Nu zoo bekrompen, en anders zoo internationaal Pats, met dat internationaal tastte voorzitter z'n weerspannig raadslid in z'n zwakke zij en door te vertellen, dat de dochter van den vader, dus eigenlijk de zuster van de Bos die hier woont 'n spaarduitje heeft en haar broer wil hel pen, wordt 't hart van Koorn vermurwd. (Toch had pa Koorn het zoo mis niet Er kunnen eens te veel haaien op de kust komen Vervolgens wordt de heer M. Broers met zijn verzoek om ontheffing van art. 24 Bouw- en Wo ningverordening, die volgens de gezondheids commissie en B. en W.) van een goede, twee slechte woningen wil maken, netjes in figuuriij ken zin buiten de deur gezet. Nu gaat de Raad 11/2 uur achter het doek I En eet daar zich zat in de bouwlust-koek. En als de drukke maaltijd is gedaan, Moet „natte" „Bouwlust van de baan Na heropening wordt besloten zich voor f4300 van „Villa Bouwlust" te ontdoen aan Wed. Kos. Van der Ham, Raven, Koorn en Keuris stemden tegen den verkoop. De burgemeester blijft dus weer „dakloos!" Wat nu Kuiken wil van de adviesbouw-commissie af De kosten zijn hem al te straf (hoog!) Maar de praeses zegt dan tot besluit „We blijven er bijen daarmee uit. Door den bouwkundige C. Boersen te Wie ringen is Zaterdag aanbesteed het bouwen van een boerenwoning aan de Benedenbuurt te Klei ne Sluis, voor rekening van den heer L. Rus al hier. De uitslag was J. Pik, Barsingerborn 5344 R. Daalder, An na Paulowna 5100 F. Webeling, Anna Pau lowna, 4933 S. Jonker 4900 C. Kossen 4895 Gegund aan den laagsten inschrijver. Van Ewijcksluis. Uit goede bron vernemen wij. dat de heer Dekker, stationchef te Van Ewijck sluis, wegens ongesteldheid, den dienst met pen sioen gaat verlaten. PROVINCIAAL NIEUWS. WINKEL. Inzake de toepassing van het van den directeur der Gasfabriek terug te vorderen bedrag, bestaat verschil tusschen de Raad van Nieuwe Niedorp en die van Winkel. Bepaald de eerste zich tot de hoofdsom, de 2e eischt daarbij rente op rente naar 5 pCt. berekend. In een Donderdag te Winkel te houden gecom bineerde vergadering van beide raden zal om trent deze eisch een beslissing worden goenomen. URK. Vischnetten vernield. De Urker Zuider- zeevisschers, die Maandag j.1. de haringnetten hebben uitgezet, hebben Woensdag groote schade aan hun vischtuig geleden. Ofschoon het scheen, dat er geen ijs meer in de Zuiderzee aanwezig was, kwamen er met den oostenwind groote ijs velden van de Friesche kust aandrijven, welke groote schade aangericht hebben aan het viseh- want. Alles werd vernietigd door het ijs. De scha de wordt geraamd op ongeveer 10.000. Er heerscht groote verslagenheid onder de visschers. vooral daar zij door de vorst reeds gedurende ee nige weken tot werkloosheid werden gedoemd GEMEENTE WIERINGEN. De houders vamtrekhonden in deze gemeen te zijn opgeroepen om hun honden, kar en tuig, ingevolge de gewijzigde trekhondenwet ter keu ring aan te bieden op Dinsdag- en Woensdagvoor middag a.s., op het marktplein bij het waagge bouw. Mochten er houders van trekhonden zijn, die geen oproeping hebben ontvangen, doordat zij niet in het daarvan gehouden register voor komen, dan kunnen zij op die dagen toch huil honden ter keuring aanbieden. Ds. O .L. van der Veen, Doopsgezind predi kant alhier, komt voor op het zestal (alfabetisch) voor predikant bij de Doopsgezinde gemeente te 's-Gravenhage (vacature Ds. S. Lulofs.) -Donderdag avond hield de vereeniging voor Volksonderwijs Afd. Wieringen weder 'n openbare vergadering, thans te Hippolytushoef in de zaal van den heer Bruul, welke flink was bezet. In 'n gloedvolle rede zette de heer Marinus van Helder wederom uiteen, wat de openbare school voor het kind is, en waarom het niet gerechtvaar digd kan worden, dat thans te Den Oever een bij zondere school zou verrijzen. Hij laakte de middelen, die men hier ook op Wieringen te baat neemt om de menschen te be werken voor de bijzondere school, n I de lastercam pagne tegen het onderwijzend personeel der open bare lagere school. Is niet het praatje uitge strooid, dat 'n kind op het schoolplein te Hippo lytushoef tijdens 't speelkwartier 'n psalmvers neuriede en dat 't schoolhoofd toen de wenk aan 't kind had gegeven van sst Of men in al dat kinderrumoer „neuriën" zou hooren Wat 'n kleinzielige laster. Het school hoofd is naar de man gegaan, die 't praatje de we reld inzond, doch deze wilde de ouders van 't kind niet noemen. Hij moest 't eerst vragen Spr. noemde meer dergelijke „lastermiddelen, die men gebruikte tegen de openbare lagere school. Hij vertrouwt echter, dat de Wieringers over hunne school zullen waken en als één man pal zullen staan. Staande de vergadering gaven zich weder 23 aanwezigen als lid ou, zoodat de afd. thans 105 leden telt. Thans zijn ook alle leden van den Ge meenteraad lid van Volksonderwijs. Voorzitter dankte in zijn sluitingsrede voor zoo veel blijken van symphatie voor de afdeeling. Hij wilde echter nog eenige verdachtmakingen noe men, welke men uit, om handteekeningen voor de bijzondere school te winnen. Behalve het geval, dat de heer Marinus had genoemd, werd oou rond gebazuind, dat 't schoolhoofd te Hippolytushoef geen vaderlandsche liederen leerde. Niets, dan laster. Een zoon van den persoon die aan 't schoolhoofd vertelde, wat praatje of er ging kwam later zeggen, dat hij meerdere vaderland sche liederen in de klas bij mijnheer Van 't Hoff in zijn cahier had geschreven. Ook werd als bewijsmateriaal van Zondag onthei- liging tegen de openbare school aangevoerd, dat drie jaar geleden vanwege de school te H.-hoef op Zondag 't St. Nicolaasfeest werd gevierd. Groote leugens, 't Mooiste was zelts, dat toen dit feest van particulieren uitging en 't onderwijzend per soneel daaraan niet wilde medewerken. Voorzitter verzocht den aanwezigen daarom rucht baar te maken, welke lasteringen men gebruikt om maar menschen te winnen. - Radio-preek Ds. Leendertz. Op Zondag 22 Jan. des av. half zeven zal Ds. J. M. Leendertz van Haarlem een radio-preek houden voor den Vrijzin nig Protestantschen Radio-Omroep. Radio-bezitters, die zich hiervoor interesseeren stemmen dus op genoemden dag en uur af op Hilversum. Gelet op de ongunstige resultaten van radio ontvangst in de Doopsgezinde kerk alhier, zal de ze keer en ook in 't vervolg geen radiodienst wor den ingericht. DE HEER RUYS DE BEERENBROUCK. Bij den Paus. Het Stef. Ag. meldt uit Rome, d.d. 18 Jan. De Paus heeft heden den Nederlandschen oud voorzitter van den Ministerraad, thans voorzit ter van de Tweede Kamer, jhr. Ruys de Beeren- brouck ontvangen. VOETBALPROGRAMMA voor a.s. Zondag Succes II Succes III, om twaalf uur. Succes II verschijnt in witte shirt. Succes I Wieringerwaard I, om 2 uur. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente: Den Oever v.m. 10 uur Ds. Van Betk. v\ esterland 's avonds 7 uur Ds. van Beek. DOOPSGEZ. GEM. H.hoef v.m. 10 uur Ds. Van der Veen. Zondag 22 Jan. half zeven Jongerenkring; Woensdag 25 Jan. 8 uur Zusterkring. EVANGELISATIE H.hoef v.m. 10 uur de Heer J. Bosma. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 19 Jan. 1928. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 5 stieren 550 5 Geldekoeien (mag.) 140 a 230 11 Geldekoeien (vette) 250 a 430 7 Kalfkoeien 240 a 345 4 Vaarzen 110 a 180 4 graskalveren 80 a 100 28 Nucht. kalveren 12 a 26 26 Schapen (vette) 36 45 337 Over- houders 22 a 32 23 Varkens (vette( per Kg. 0.54 k 0.64 102 Biggen 10 a 14 36 Konijnen 0.50 a 3 39 Kippen 0.75 a 2 Eenden 0.75 a 1,50 25 Kg. Boter 1,15 a 2,20 per Kg.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2